Зв'яжіться з нами

Політика

Невтомний Путін збільшує вливання нового біоматеріалу в російські збройні сили та гібридну армію окупованих територій

Опубліковано

на

Російське військове командування збільшує чисельність 1-го та 2-го армійських корпусів (сформованих на території так званих “ДНР” та “ЛНР” відповідно) з 35 тис. до 50 тис. осіб.

Про це заявив секретар Ради національної безпеки й оборони Олександр Турчинов під час виступу у Києво-Могилянській академії.

“Триває публічно анонсоване збільшення чисельності 1 та 2 армійських корпусів з 35 до 50 тис. осіб”, – сказав Турчинов.

Він додав, що це відбувається на тлі гучної інформаційної кампанії щодо набору особового складу, яка, на думку експертів, має “замаскувати перекидання на Донбас кадрових військовослужбовців і найманців з Росії”.

“Розширено набір до окремих військових навчальних закладів РФ, курсанти яких залучаються до ведення бойових дій в окремих районах Донецької та Луганської областей”, -додав Турчинов.
В додаток до цих дій Президент РФ Владімір Путін 19 квітня підписав указ про призов громадян Росії, які знаходяться в запасі, на військові збори в 2017 році.

Указ опубліковано в четвер на російському інформаційно-правовому порталі “Гарант”.

Путін постановив “призивати в 2017 році громадян Російської Федерації, які знаходяться в запасі, для проходження військових зборів строком до двох місяців у Збройних силах РФ, в органах державної охорони й органах Федеральної служби безпеки”.

При цьому ще два пункти цього указу – “для службового користування”.

“Росія не хоче миру і сприймає постання сильної і демократичної європейської Української держави як пряму загрозу виживання путінського режиму. Кремль продовжує готуватися до широкомасштабної війни, яка загрожує не лише Україні, а й іншим державам Центральної і Східної Європи, а також остаточною втратою незалежності країн, які зараз перебувають у кремлівській орбіті”, – наголосив керівник РНБО.

У цьому зв’язку Турчинов вказав на те, що указом президента РФ Володимира Путіна чисельність російських збройних сил з 1 липня поточного року збільшено до майже 1,9 мл осіб.
*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. *Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції. *Інформація публікується з відкритих джерел.

Cтатті

«Гумконвої» до окупованої Донеччини, буде везти не Росія, а Білорусія – в Києві підписана угода

Опубліковано

на

Нещодавно з’явилася інформація, що Росія відмовиться від підтримки “окремих територій” окупованих районів на сході України на користь Криму та Калінінграда. Йдеться про так звані гумконвої.

Утім, речник президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив у коментарі “РИА Новости”, що відмовлятися від “гумконвоїв” у Росії не планують.

“Там йде певний перерозподіл, але, разом з тим, це не означає, що буде скорочення якихось напрямів на користь інших, йдеться просто там про впорядкування”, — заявив Пєсков.

За інформацією аналітичного відділу громадської ініціативи “Права Справа”, йдеться про зміну логістики проходження гуманітарних конвоїв. “Гумконвої” планують заходити з території Білорусі. Росія намагається змінити тактику їх проходження.

Під час нещодавнього візиту Лукашенка в Київ була підписана угода між Україною та Білоруссю про те, що “гумконвої” з Білорусі будуть проходити без участі третьої сторони, тобто Червоного Хреста.

“Домовилися передавати допомогу без посередників. Керівництвом України будуть створені всі умови, щоб ми безперешкодно проходили кордон. І будуть відкриті всі коридори для доставки безпосередньо тим людям, хто потребує цієї допомоги”, — повідомив міністр з надзвичайних ситуацій Білорусі Ващенко.

Нагадаю, до цього Білорусь передавала гуманітарну допомогу для Донбасу через місію Міжнародного Червоного Хреста, представники якої забезпечували доставку вантажу до місця призначення.

Варто зазначити, що за оцінками експертів, до 30% товарів народного вжитку в окупованих районах Луганської і Донецької областей — білоруські.

Офіційна статистика демонструє цікаві цифри: експорт Білорусі в прикордонну з Донбасом Ростовську область в 2016 році зріс на 20,5%, досягнувши рівня $201 млн (при тому, що загальний товарообіг Білорусі та Росії минулого році знизився). А у травні 2017 року віце-прем’єр РБ Михайло Русий пообіцяв довести товарообіг з Ростовською областю до $500 млн.

Зі свого боку Росія показує, що готова до введення миротворців і начебто припиняє фінансування, і підтримку так званих республік.

Це прагматичний хід російських спецслужб, які грають на кілька ходів наперед. Спочатку підписується договір між Україною і РБ про проходження “гумконвоїв”. Потім лунають заяви деяких представників українського політикуму про припинення Росією фінансування “ЛДНР” з держбюджету. А зараз йде інформаційне вкидання про припинення “гумконвоїв” з боку Росії.

Москва таким чином намагається постійно демонструвати свою начебто готовність до компромісів, свою договороспроможність. І до озброєної охоронної місії ООН вони ніби готові, в той час як представникам української влади постійно закидають “невиконання” взятих на себе зобов’язань за Мінськими домовленостями.

ДМИТРО СНЄГИРЬОВ – громадський активіст, співголова громадської ініціативи “Права справа”

Нагадаємо, що Білорусь є союзною державою Росії – конфедеративний союз Російської Федерації та Республіки Білорусь з поетапно організовуваним єдиним політичним, економічним, військовим, митним, валютним, юридичним, гуманітарним та культурним простором.

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело:  “ГОРДОН”,  https://uk.wikipedia.org/wiki/

 

Продовжити читання ?

Новини

Кінець російських “гумконвоїв”?

Опубліковано

на

15 вересня на засіданні російського уряду прийняли рішення про припинення фінансування поставки гуманітарної допомоги на Донбас. В бюджеті РФ на 2018 рік і в планах на 2019-2020 роки не буде пункту про “гуманітарні конвої” для України. Відповідний бюджет ще має ухвалити Держдума.

“Переформатування” так званої “гуманітарної допомоги”, яку Кремль нібито надає окупованим територіям Донбасу – чудовий доказ того, що змінюється сам характер дестабілізаційної політики Росії стосовно України, пише Віталій Портников для “Радіо Свобода“.

Перший дзвінок пролунав ще кілька років тому – і не у зв’язку із Донбасом, а в зв’язку з іншою фактично окупованою територією – Придністров’ям. Допомогу цій самопроголошеній республіці було серйозно скорочено. І зрозуміло чому. Придністров’я перестало цікавити Кремль як плацдарм для дестабілізації ситуації в Республіці Молдова. Всі свої зусилля Москва зосередила на підтримці проросійських сил у самій Молдові та обранні Ігоря Додона президентом цієї країни.

У цій ситуації придністровці з їхніми пенсіями і зарплатами моментально стали нецікаві своїм окупантам. Але тоді ж справно витрачалися гроші на Донбас – тому що окупація цієї території сприймалася як головний елемент дестабілізації ситуації в Україні.

У Москві мають на увазі під “гуманітарною допомогою”, перш за все, фінансову підтримку власного окупаційного контингенту і зрадників Батьківщини – найманців на службі у ворога

Ми прекрасно розуміємо, що в Москві мають на увазі під “гуманітарною допомогою”. Це, перш за все, фінансова підтримка власного окупаційного контингенту і зрадників Батьківщини – найманців, які вирішили заробляти гроші на службі у ворога. Це підтримка окупаційної адміністрації. І це збереження мінімальної соціальної стабільності в регіоні – щоб його доведені до крайнощів жителі не стали бунтувати проти Росії.

Так ось гроші на цю соціальну стабільність можуть бути в тому чи іншому вигляді збережені, нехай і урізані. Зрештою, це не найбільші витрати російського бюджету, і Путін може розраховувати рано чи пізно перекласти їх на Україну. А бойовики йому більше не потрібні. Донбас – і про це свідчать пропозиції Москви щодо введення миротворчих сил ООН в регіон – потроху перестає бути центром дестабілізаційних зусиль Кремля.

Бойовики поглинають надто багато грошей із російського бюджету, підтримка їх призводить до збереження західних санкцій і погіршення економічного стану самої Росії. А ефективність цієї підтримки – нульова. Злочини бандитів тільки згуртовують українське суспільство і доводять важливість будівництва сильної держави, ефективної армії і силових структур.

Віталій Портников – журналіст, публіцист

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело:https://www.radiosvoboda.org/

Продовжити читання ?

Новини

Генерал перерахував військово-політичні причини, які стримують наступ ЗСУ на Донбасі

Опубліковано

на

Звільнення українськими військовими окупованих Донецька і Луганська буде сприйматися як порушення Мінських домовленостей і розв’яже руки Росії.

Про це в інтерв’ю “Апострофу” розповів командир сил оперативно-тактичного угруповання “Луганськ”, генерал-майор Олег Мікац.

“Україну звинуватять у порушенні Мінських угод. І це розв’яже Росії руки. Росія заведе свої сили і засоби, почне застосовувати авіацію, яка у неї є, застосовувати крилаті ракети, яких у неї досить… Після цього Росія вже не буде сприйматися як агресор – вона буде виглядати спасителем”, – зазначив генерал.

Також наступ українських військових на Донбасі може спричинити зняття з Росії санкцій.

 “І ми залишимося сам на сам з Росією. Залишимося біля розбитого корита. А РФ що захоче, те й буде з нами робити…” – вважає Мікац.

Генерал-майор впевнений, що Україні на даному етапі війни на Донбасі слід звернутися до політичних методів боротьби.

“Тому треба зараз домагатися чітко прописаних в Мінську кроків: закриття кордону, виведення збройних сил Російської Федерації і бойовиків, які тут є…” – резюмував Мікац.

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело: https://apostrophe.ua/ua/news/politics/regional-policy/

Продовжити читання ?
Реклама
Реклама
Реклама

Trending

Copyright © 2017 Військовий навігатор України