Зв'яжіться з нами

Новини

Обліковано понад 1700 транспортних засобів, які надані ЗСУ волонтерами та дозволені для використання виключно в районі АТО

Опубліковано

на

«У підрозділах ВІБДР Донецького та Луганського зональних відділів ВСП обліковано 1733 одиниці наданих військовим частинам ЗС України «волонтерських» транспортних засобів, які дозволено використовувати виключно в районі проведення АТО». Про це сьогодні, 26 жовтня, під час брифінгу для ЗМІ у Міністерстві оборони України повідомив начальник Управління безпеки дорожнього руху (начальник Головної інспекції безпеки дорожнього руху) Головного управління Військової служби правопорядку Збройних Сил України полковник Ігор Назаренко.

Офіцер нагадав, що з початком проведення АТО на території Донецької та Луганської областей в Україні широко розвинувся волонтерський рух, який допомагає українській армії різними предметами та транспортними засобами, в тому числі транспортними засобами, які ввозяться на митну територію України.

У липні 2015 року було внесено зміни до чинного законодавства, в тому числі до Закону України «Про гуманітарну допомогу», відповідно до яких автомобілі, які надаються військовим частинам для виконання завдань в районах проведення АТО та завезені у період проведення АТО, визнаються гуманітарною допомогою. Підставою для здійснення гуманітарної допомоги в Україні є письмова згода отримувача (командира військової частини) гуманітарної допомоги.

— На сьогодні у підрозділах Військової інспекції безпеки дорожнього руху зареєстровано 131 автомобіль, який визнано гуманітарною допомогою. У підрозділах Військової інспекції безпеки дорожнього руху Донецького та Луганського зональних відділів ВСП обліковано 1733 одиниці транспортних засобів, наданих військовим частинам Збройних Сил України як благодійна (волонтерська) допомога та які дозволено використовувати виключно в районі проведення АТО, — підкреслив офіцер.

Полковник Ігор Назаренко повідомив про особливості реєстрації автомобілів, які визнані гуманітарною допомогою та надані військовим частинам.

— Благодійні організації (волонтери) у встановленому порядку надають до Міністерства соціальної політики України необхідні документи з відомостями про автомобіль, який планується до ввезення як гуманітарна допомога. Далі за відповідним наказом Мінсоцполітики України «Про визнання вантажів гуманітарною допомогою» транспортний засіб визнається гуманітарною допомогою, за умови відсутності відомостей про його розшук, арешт, заборону на вчинення окремих дій, що має бути підтверджено відповідним підрозділом МВС України, — поінформував офіцер.

За його словами, командир військової частини далі обліковує даний транспортний засіб у Центральному автомобільному управлінні Збройних Сил України Озброєння ЗС України, отримує паспорт (формуляр) автомобілю та надає необхідні документи до Головної військової інспекції безпеки дорожнього руху для надання нею дозволу на першу реєстрацію транспортного засобу у підрозділі Військової інспекції безпеки дорожнього руху органів управління Військової служби правопорядку.

— Серед документів, які здаються, обов’язково має бути вантажна митна декларація з відміткою «Гуманітарна допомога. Продаж заборонено», завірена печаткою митника, — наголосив полковник Ігор Назаренко.

В подальшому автомобіль включають до штату військової частини та визначають порядок його використання відповідно до керівних документів або використовують його по заміні, відповідно до наказу Міністерства оборони України.

За словами начальника Управління безпеки дорожнього руху Головного управління ВСП ЗС України, з метою впорядкування використання «волонтерських» машин в районі проведення АТО відповідним наказом Першого заступника керівника АТЦ при СБУ (керівника антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей) було організовано облік транспортних засобів, наданих військовим частинам (підрозділам) у якості гуманітарної (благодійної) допомоги.

— Цей документ передбачав проведення переобліку (заміни документів) транспортних засобів, які були надані військовим частинам як благодійна (волонтерська) допомога протягом 2014-2015 років та покладання обліку на Донецький та Луганський зональні відділи ВСП, — зазначив полковник Ігор Назаренко.

Він підкреслив, що завдяки упорядкуванню використання «волонтерських» авто та посиленню контролю за їх використанням рівень аварійності під час їх експлуатації значно зменшився.

— У 2015 році з вини військовослужбовців, які керували волонтерськими машинами були скоєні 38 ДТП, у той час як за 10 місяців 2017 року таких ДТП зафіксовано 14, — наголосив офіцер.

Він додав, що перед виїздом увесь автотранспорт проходить перевірку технічного стану, а водії — медичне обстеження.

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело: http://www.mil.gov.ua/news/

Новини

Вперше з 1991 року в США відбудеться військовий парад

Опубліковано

на

Військовий парад у Сполучених Штатах, ініційований президентом Трампом, пройде в американській столиці в День ветеранів, 11 листопада, але без важкої гусеничної техніки.

Про це повідомило в п’ятницю американське інформагентство Reuters із посиланням на документ Міністерства оборони США.

“Військовий парад, про який заявив президент Дональд Трамп, пройде у листопаді, в День ветеранів, у Вашингтоні, але для зменшення шкоди для доріг він не передбачатиме участі танків”, – зазначає видання з посиланням на документ Пентагону.

При цьому уточнюється, що маршрут параду пройде від Білого дому, резиденції президента США, до Капітолію – історичної будівлі американського Конгресу. В кінці має відбутися проліт бойової авіації.

При цьому зазначається, що із наземної техніки будуть представлені лише колісні машини “з урахуванням мінімізації ушкоджень місцевій інфраструктурі”.

Тематика параду зосереджуватиметься на здобутках американських військових протягом усієї історії Сполучених Штатів, починаючи з війни за Незалежність США.

Як повідомили в Білому домі, бюджет параду становитиме $30 млн.

Військові паради проводились дуже рідко в історії США. Зазвичай, їхня мета полягає у святкуванні великих перемог, або для демонстрації військової сили.

Востаннє в Вашингтоні тисячі військ і техніка, в тому числі танки, пройшли через центр столиці в 1991 році, щоб відзначити витіснення іракських сил Саддама Хусейна з Кувейту під час війни в Перській затоці.

Нагадаємо, в лютому президент США Дональд Трамп звернувся до Пентагону із ініціативою провести військовий парад у Вашингтоні.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.ukrinform.ua/rubric-world/

Читати далі ...

Новини

Україна стала країною-аспірантом НАТО

Опубліковано

на

НАТО надало Україні статус країни-аспіранта. Це означає декларацію прагнень до вступу в організацію. Разом з нами його отримали Боснія та Герцоговина, Грузія і Македонія.

Про це заявила віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе за результатами зустрічі напередодні із заступником Генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер.

“Двері НАТО залишаються відкритими для будь-якої європейської країни, яка здатна взяти на себе зобов’язання членства та сприяти безпеці в євроатлантичному регіоні. З 1949 року членство в НАТО зросло з 12 до 29 країн через сім етапів розширення. На сьогодні чотири країни-партнери заявили про свої прагнення до вступу в НАТО: Боснія та Герцеговина, Грузія, колишня югославська республіка Македонія та Україна”, – йдеться у повідомленні на офіційному сайті Північноатлантичного альянсу.

Країни-аспіранти можуть бути запрошені для участі в розробці плану дій щодо членства (ПДЧ) та демонстрації їх здатності виконувати зобов’язання щодо можливого майбутнього членства. Участь у ПДЧ не гарантує членства, але це є основним механізмом підготовки.

Як відомо, Україна ще не подавала офіційну заявку на членство в Альянсі.

Довідка: Чорногорія минулого року стала 29-м членом НАТО. Цей крок різко розкритикувала Росія.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://gazeta.ua/articles/world-life/

Читати далі ...

ВПК

Окуповані території в очікуванні – американський стратегічний безпілотник отримав суперкамеру

Опубліковано

на

Сучасний БПЛА RQ-4 Global Hawk нам знайомий як ніхто інший, адже з деяких пір він став гніздитися в нашому ареалі. Про його ТТХ, порівнянних з космічними технологіями майбутнього, чув багато хто, але от про те, що його регулярно модернізують, – знають не всі.

Буквально на днях “Яструб” отримав обновку, якою стала семиполосна мультиспектральна камера MS-177. Перший Global Hawk з новою камерою напередодні прибув на авіабазу ВПС США Beale.

З огляду на те, що і до цього даний розвідник буквально “кошмарив” своїх антагоністів, який не втручаючись в повітряний простір потенційного противника, викрнуючи розвідку вглиб територій на 200 км і більше, то тепер від пильного ока цього птаха не сховатися навіть при його польоті на граничній висоті.

Що ж, тішить – наука не стоїть на місці. Ну, а оновленого RQ-4 Global Hawk чекаємо на лінії фронту на Донбасі і біля берегів окупованого Криму. Це саме ті місця, де MS-177 пройде найкраще випробування.

zloy-odessit

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://zloy-odessit.livejournal.com/

Читати далі ...

Trending