Зв'яжіться з нами

Cтатті

«Окуповані території Донбасу «зачистять» до Дня Незалежності»

Опубліковано

на

Ще кілька днів тому заява секретаря РНБО Олександра Турчинова про те, що потрібно нарешті завершити АТО і розпочати новий формат захисту країни, виглядала не надто серйозно. Принаймні так це сприймали військові експерти та волонтери, які одразу назвали її популізмом.

 Втім, враження змінилось одразу після того, як на сказане главою РНБО відреагував президент Порошенко. Він фактично заявив протилежне: що у нас немає альтернативи Мінську й мирний план він скасовувати не буде. Додали інтриги ситуації й слова прес-секретаря президента Росії Дмитра Пєскова, який сказав, що Росія ніколи не окуповувала територій України.

Остаточно підтвердив думку про те, що найближчим часом відбуватимуться серйозні зміни у цьому питанні, Держсекретар США Рекс Тіллерсон. Він також заговорив про альтернативу «Мінську» у припиненні війни на Донбасі та ще зауважив, що конфлікт між Росією і Україною може бути розв’язаний, якщо офіційні Київ і Москва вийдуть з Мінської угоди та досягнуть інших домовленостей.

Пов’язане зображення

Що, власне, відбувається? І як ситуація розвиватиметься далі? Про це та інше розповів військовий експерт Олег Жданов.

Як, зважаючи на усі ці заяви, розвиватиметься подальша ситуація? І що нас чекає: військовий стан, закінчення АТО чи все ж таки й далі триматимемось мирного плану?   

Знаєте, аналізуючи увесь оцей «заміс», сказаний Турчиновим, Порошенком, Пєсковим та Тіллерсоном про переформатування АТО, альтернативу Мінським угодам та про присутність російських військ на Донбасі, я роблю такий висновок: конфлікт на Сході України буде вирішений раз і назавжди.

Більше того, це станеться зовсім скоро. За найсміливішими моїми припущеннями відбудеться зачистка окупованих територій Донецької та Луганської областей. У кращому випадку це станеться ще до 24 серпня, тобто до Дня Незалежності України, у гіршому – ми повернемо ці території до кінця року.

Обидва прогнози є надзвичайно оптимістичними, але як ми це зможемо зробити?    

Станом на зараз можу говорити про три ймовірні сценарії розвитку подій. Перший і найбільш реальний: Путін тихенько виводить з окупованих територій своїх військових, натомість туди заходимо ми, Нацгвардія зачищає бойовиків і прикордонники закривають наші кордони. Все.

Другий: Путін вирішить обороняти ці території, навпаки вводить туди офіційно війська, відповідно, починається повномасштабна війна. Але ми не будемо у цій війні самотніми: нас підтримають військовою потугою США та НАТО. Нас не кинуть. Це, звичайно, менш ймовірний сценарій.

Ну і третій варіант: Порошенко ні на що не погодиться. Далі триматиметься свого «мирного плану» й Мінських домовленостей. Відповідно, восени нас чекають дострокові президентські й парламентські вибори. Після них ми повертаємось до плану номер один чи два. Це, звісно, найменш ймовірний сценарій, проте його повністю відкидати не можна.

Втім, уже після зустрічі Порошенка з Трампом можна буде робити більш конкретні висновки.

Давайте детальніше: чому ви називаєте перший сценарій найбільш вірогідним і вважаєте, що Путін виведе війська?   

Усе просто: зараз міжнародне становище Росії настільки невдале, що для Путіна найкращим варіантом, як то кажуть, збереження «хорошої міни при поганій грі» є саме виведення військ. Думаю, він це зробить і віддасть нам бойовиків на поталу.

Зрештою, свідченням цього є відповідь Пєскова. Пам’ятаєте, одразу на наступний день після заяви Турчинова, Пєсков сказав: «Нас там нема». Тобто Росія знову дистанціюється. Після таких слів Росія не буде вступати в бій під своїм триколором. Їх світ порве на шмаття. Також не треба забувати, що Путін дуже багато військ відтягнув на кордон з північною Кореєю. Плюс частину підрозділів військових довелось йому перекинути в Дагестан, бо там ситуація, скажу вам, зараз нагадує киплячий казан. Знову ж таки – він тримає групу військ на кордоні з країнами Балтії. А армія ж не гумова…

Далі: кілька тижнів тому Путін видав указ про те, що фактично збройні сили Росії підпорядковуються національній гвардії. Це говорить про те, що в Росії наростають внутрішні конфлікти і проблеми. І їх зараз потрібно вирішувати.

І на завершення усього цього: у Путіна є шанс відтягнути перемовини по Криму на довгі роки. На ейфорії радості від повернення Донбасу про Крим ми згадаємо щонайшвидше через рік чи два. Потім почнуться дипломатичні переговори і там уже ніхто не буде воювати в Криму.

І ще одне: знаєте, з чим він піде на вибори у 2018 році?

Ні. Мабуть з якоюсь новою переможною маленькою війною?

Приблизно… Він дасть росіянам Білорусь. Зараз усе робиться для того, щоб Білорусь вступила в Росію як суб’єкт федерації, або підписала новий союзний договір. Там уже і так багато російських військ. А під час літніх навчань він туди додасть ще, і у Лукашенка просто не буде вибору.

І Путін скаже своїм росіянам, що у новій, оновленій Росії у форматі з Білоруссю ми готуватимемось до ЧС по футболу-2018. І от на цьому лозунгові він візьме свої 84%. І оце затьмарить «рускій мір» на Донбасі. Про Новоросію в Росії і так уже мало згадують.

Давайте повернемося до наших реалій: припустімо, що армія Росії по-тихому покине Донбас. За таких умов бойовики і так звані ополченці здатні будуть на якийсь бодай мінімальний збройний спротив?  

Як тільки збройні сили Росії вийдуть з тієї території, нашим військам можна буде урочистим маршем йти до східного кордону України. Про жодні бойові дії навіть не варто говорити.

Там немає жодної мотивації на спротив. Бойовики покидають автомати, розбіжаться, будуть відмиватись від порохового накипу й збройного мастила. Словом, вони робитимуть усе, щоб МВС та СБУ не ідентифікувало їх як людей, котрі тримали в руках зброю і здійснювали військові злочини. А спецслужбам лише залишиться повиловлювати їх.

А якщо, всупереч здоровому глузду, Росія таки скаже «ні» й буде обороняти території…

То тоді, згідно з другим сценарієм, розпочнуться доволі інтенсивні й важкі бойові дії. Й це буде справжня війна. Але я допускаю, що ми не будемо самі воювати з Росією.

У Польщі й Прибалтиці зараз розміщена надзвичайно потужна група військ: зокрема, це ударна авіація. Якщо підніметься авіація Росії, то літаки НАТО у нашому небі будуть значно раніше.  Знову ж таки, у Польщі дислокується танкова дивізія США, в Прибалтиці – танкова бригада Бундесверу. А танки – це наступальні війська.

Плюс у Балтику зайшов есмінець США з «томагавками» на борту. Проти «томагавків» у Росії немає ніяких технологій, як їх збивати чи перехоплювати. У Чорному морі стоять кораблі управління розвідки США, які «пильнують» Крим і усю прибережну смугу Російської Федерації.

Далі: біля північної Кореї стоїть авіаносець з крейсерами, на яких також знаходяться «томагавки». До Владивостока звідти 2,5 тисяч км – якраз саме така дальність польоту «томагавків». І що є непідконтрольним у РС? Та її обклали з усіх сторін!

Словом, події зараз дуже добре розгортаються для нас. Україні вигідно використовувати навіть оцей силовий варіант.

Ви називали ще фактор Порошенка: а якщо він таки буде проти завершення АТО, проти воєнного стану, силового звільнення територій й далі триматиметься Мінських домовленостей й мирного плану?

Це третій сценарій. Він ймовірний, хоча й вірогідність його ну дуже мізерна.

Порошенко може впертися й далі торочити про свій мирний план і мінські угоди, тобто дотримуватися своєї політики.  Але у Вашингтоні, куди Петра Олексійовича так терміново викликають, знайдуть аргументи, щоб його переконати. Думаю, що там йому поставлять серйозне завдання щодо вирішення конфлікту на Донбасі: з конкретними термінами й завданнями, з конкретним планом дій.

Думаєте, що американці уже напрацювали план?

Переконаний, що дорожню карту, як зараз модно говорити, уже написали. Її просто вручать Петру Олексійовичу і поставлять терміни її реалізації. Чому я так думаю? Та тому, що Захід втомився від усього цього дуже сильно. Три роки обіцянок і «нічогонероблення» їх вже дістали.

До слова, одним із головних пунктів цієї дорожньої карти стане якась зустріч на рівні міністрів іноземних справ Росії й України, на якій вони повинні обумовити остаточно: чи буде втручатися Росія у конфлікт, чи не буде втручатися. Швидше за усе, зустріч пройде без посередників.

Якщо на цій зустрічі дійдуть до висновку, що Росія не втручатиметься у конфлікт, то працюватиме перший сценарій, про який ми говорили. Якщо Росія захоче залишитись на окупованих територіях – буде повномасштабна війна.

Ну а якщо Петро Олексійович відмовиться від плану, який йому дадуть у США, то він опиниться у дуже важкій ситуації – аж до повторення долі Януковича. Хоча Януковича вивезли в Росію й тримають його під домашнім арештом. А от Порошенка не вивезуть. Його можуть судити тут, в Україні.  І ще, як я казав, відбудуться дочасні вибори президента і парламенту. І вже з Росією домовлятиметься хтось інший.

Якась невтішна для Порошенка ситуація…

Це м’яко кажучи. Не заздрю я зараз Порошенкові: він опинився в дуже неприємній для себе ситуації. Він розуміє, що Турчинов, Аваков та Народний Фронт уже перехопили у нього пальму першості у політичному просторі України. Адже той, хто принесе мир на територію України й відновить державні кордони, стане національним героєм. І виглядає на те, що цим героєм буде зовсім не Порошенко.

Автор: Адріана Гринишин

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел.

Джерело: http://vgolos.com.ua/articles/

Продовжити читання ?
Реклама
1 коментар

1 коментар

  1. Александр Бабушкин

    22.06.2017 при 13:10

    Полагаю, что это будет скоро, если подпишут договор О военном сотрудничестве между Украиной и США. НАТО (или США) разместят в Украине войска (как в Южной Корее), боеголовки, ближе к границе с рашей. Вот тогда путлер завоет и предложит обратку – возвратить Крым, Донбасс, заплатить компенсацию в обмен на вывод войск США с Украины.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Cтатті

У Сухопутних військах немає бригади без бойового досвіду – генерал

Опубліковано

на

Усі бригади, полки і окремі частини Сухопутних військ ЗС України вже мають бойовий досвід.

Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив командувач Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-полковник Сергій Попко.

“Всі бригади Сухопутних військ, всі полки й окремі частини мають бойовий досвід і виконували протягом всіх цих трьох років бойові завдання. Немає жодної військової частини в Сухопутних військах, яка не мала б бойового досвіду, кожна – за напрямками своєї діяльності”,  – заявив він.

Генерал зазначив, що залежно від року війни, від періоду застосування в російсько-українській війні, частка участі Сухопутних військ у бойових діях “коливалася від 80 до 90%”.

“Ми з повагою ставимося до зусиль інших силових структур, таких як Служба безпеки України, Державна прикордонна служба, Національна гвардія, Національна поліція. Але проводити якісь паралелі між ними було б не зовсім коректним. Справа в тім, що Сухопутні війська, як і Десантно-штурмові війська, і Морська піхота, завжди виконують задачі на першій лінії. Всі інші – на другій і далі”, – зазначив Попко.

Командувач також повідомив, що частини і підрозділи Сухопутних військ перебувають у районах російсько-української війни в Донецькій та Луганській областях за принципом ротації: приблизно 7-8 місяців виконання бойових завдань, 5-6 місяців – відновлення боєздатності в пунктах постійної дислокації. “Там здійснюється доукомплектування, ремонт озброєння і військової техніки, особовому складу надаються відпустки. Потім знову повернення до виконання бойових завдань на фронті”,  – додав він.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?

Cтатті

Ефективність нашої артилерії не дала РФ перейти у наступ

Опубліковано

на

У Сухопутних військах близько 90% вогневого ураження бойовиків під час конфлікту на Сході України здійснюють ракетні війська й артилерія.

Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив командувач Сухопутних військ Збройних сил України генерал-полковник Сергій Попко.

“Що стосується ракетних військ і артилерії. Це основний рід Сухопутних військ, який здійснює вогневе ураження. Його дольова участь у вогневому ураженні противника – порядку 90 відсотків. Це дуже суттєво”, – заявив він.

За оперативною інформацією, додав генерал, в ході конфлікту на Донбасі саме ефективність та потужність української артилерії не дозволили російському агресору перейти до масованого наступу.

“Цю обставину ми взяли на озброєння, наситили механізовані й танкові війська артилерією всіх типів – від мінометів до реактивних систем залпового вогню великих калібрів, укомплектували розрахунки цих гармат і артилерійських систем особовим складом, навчили цих людей”,  – зазначив Попко.

Говорячи про переозброєння, командувач зауважив, що, виходячи з тактики бойового застосування й потреб в укомплектованості частин Сухопутних військ, вдалося скласти фінансово обгрунтовану програму технічної модернізації або переозброєння. Програма створювалася з урахуванням фінансових можливостей на кожен бюджетний рік і була затверджена у Генеральному штабі Збройних сил України.

“Тому вже можна говорити про те, що переважна кількість зразків, які нас будуть задовольняти, вони вже у розробці на підприємствах національного обороно-промислового комплексу. Тому ми ставимо перед собою амбітні завдання на майбутнє, коли значна більшість техніки й озброєння – більше 80 відсотків – будуть новітніми. Поки що ми лише на шляху до цієї мети”, – зазначив він.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?

Cтатті

ДШКМ в руках десантників vs бетонна плита. Очікування і наслідки (ФОТО, ВІДЕО)

Опубліковано

на

Чи витримають плита з бетону, ящики та мішки з піском влучання з ДШКМ? На одному із полігонів у районі проведення АТО, під час зборів з розрахунками великокаліберних кулеметів ДШКМ, десантно-штурмовою бригадою було перевірено на міцність типові укріплення. Також, на різних навчальних точках, десантники відпрацьовували способи ведення вогню по різних цілях та на різних відстанях.

До проведення зборів залучалися волонтери-інструктори, які вже допомогли підготувати Збройним Силам України чималу кількість кулеметників.

Світлина від Прес-центр штабу АТО.

На різних навчальних точках, десантники відпрацьовували способи ведення вогню по різних цілях та відстанях. Цікавим було те, що на полігоні були побудовані імпровізовані укриття, виготовлені із матеріалів, які використовуються в районі АТО.

Світлина від Прес-центр штабу АТО.

– Наша мета полягає не в ураженні цілей завдяки щільності вогню та великою кількістю пострілів, а завдяки мінімальному та ефективному використанню боєприпасів, – відзначає командир десантно-штурмового підрозділу.

Світлина від Прес-центр штабу АТО.

Необхідно відзначити, що модернізація даного великокаліберного кулемету ДШК значно збільшила його бойові можливості, а розрахунок – став мобільнішим.

Світлина від Прес-центр штабу АТО.

Джерело: http://youtube.com/

 *При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?
Реклама
Реклама
Реклама

Trending