Зв'яжіться з нами

ВПК

Особливості українського комбінезону для танкістів

Опубліковано

на

У Головному управлінні розвитку та супроводження матеріального забезпечення Збройних Сил України завершено роботу над створенням прототипу нових костюмів для танкістів та військовослужбовців — членів екіпажів інших бойових машин, які є на озброєнні нашого війська. Про те, яким буде новий костюм, про його властивості та коли він почне надходити у війська, ми розмовляли з начальником управління розвитку речового майна — заступником начальника Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗС України (ГУ РСМЗ ЗС України) підполковником Євгеном Єлькіним та офіцерами Головного управління — начальником відділу розробки спеціального та захисного спорядження управління розвитку речового майна підполковником Віталієм Романченком і старшим офіцером відділу розробки спеціального та захисного спорядження управління розвитку речового майна підполковником Вадимом Біланом

Євген Єлькін:

— Відповідно до норми № 10 «Забезпечення спецодягом військовослужбовців екіпажів бойових машин і військовослужбовців ремонтних частин Збройних Сил України» наказу Міністерства оборони України № 232 від 29.04.2016 року військовослужбовцям до видачі належить костюм спеціальний, призначений для використання в ході повсякденної діяльності та під час занять, навчань, обслуговування та ремонту озброєння та військової техніки. Роботу над створенням нового повсякденного костюму для військовослужбовців екіпажів бойових машин ми розпочали ще у квітні поточного року. На теперішній час основний масив роботи зі створення моделі цього одягу виконано.

— На сторінці управління в соцмережі Facebook викладено відео про те, як відбувалося тестування комбінезона для танкістів, який має вогнетривкі властивості. Йдеться про цей костюм чи про інший?

Віталій Романченко:

— Так, таке відео є, і робота над створенням костюма з вогнетривкими властивостями триває. Але екіпажам бойових машин потрібні не лише бойові костюми з відповідними якостями тканини, а й ті, в яких у повсякденному житті зручно експлуатувати техніку, займатися обслуговуванням та ремонтом озброєння і бойових машин. Саме про такий костюм для повсякденного використання і йдеться.

— А хто працював над створенням нового спецкостюма танкістів, і чи дослухалися вони до побажань самих танкістів?

Віталій Романченко:

— Із самого початку роботи над розробленням цього костюма фахівцями управління розвитку речового майна було проведено вивчення наявних аналогів, зібрано і проаналізовано побажання військовослужбовців — безпосередніх користувачів. Можу сказати, що, приміром, Герой України Євген Межевікін також брав активну участь у створенні цього одягу, і його поради розробникам були дуже корисні. Після такої підготовчої роботи нами було проведено зустрічі з виробниками, представниками підприємств легкої промисловості щодо виготовлення декількох костюмів з метою вивчення їхніх ергономічних характеристик, обрано відповідний матеріал для пошиття.

5524_p_09_img_0003_4— А що це за матеріал?

Вадим Білан:

— Він має нафто-, оливо-, водовідштовхувальні властивості, в структурі тканини — антистатична нитка. Тканина має чудові показники повітропроникності і водночас високі показники розривних навантажень.

— А які особливості самого костюма?

Вадим Білан:

— Костюм вільного крою з капюшоном. В його конструкції передбачена евакуаційна петля для швидкої евакуації поранених військовослужбовців із бойових машин. Також він має комір-стійку, дві нарукавні та дві нагрудні кишені, а також кишені, що розташовані на передній площині брюк для розміщення магазинів для зброї або відповідного інструменту. Для комфорту військовослужбовців передбачено передню застібку-блискавку з двома бігунками та задній клапан з посилюючою накладкою. Гама кольорів тканини костюма — чорний, темна олива та койот.

— А в яку суму обійдеться державі придбання такого костюма?

Євген Єлькін:

— Орієнтовна вартість такого одягу становить 2100–2300 гривень.

— До прийняття на озброєння ці вироби мають пройти відповідні тестування у військах. На коли заплановані військово-дослідні випробування?

Євген Єлькін:

— Вони відбудуться найближчим часом. Терміни проведення випробувань — два-три місяці. Після їхнього завершення буде проведена відповідна робота щодо виявлених недоліків та їхнього усунення, потім костюм закуплять для потреб Збройних Сил України.

— Дякую за розмову.

Бесіду вів Іван СТУПАК

 

Спецкомбінезони для екіпажів бронемашин іноземних армій

В арміях провідних країн світу екіпажі БМП, БТР, танків, САУ та інших бойових машин від впливу підвищених температур і полум’я захищають спеціальні комбінезони. Вони виготовляються з негорючої метаарамідної тканини, яка є самогасною, що забезпечує захист від важких опіків.

Зазвичай такі костюми під впливом підвищених температур стають щільнішими і утворюють обвуглену, але міцну поверхню, яка продовжує забезпечувати відмінну термічну ізоляцію шкіри. Тканина не плавиться і не утворює патьоків, має низьку теплопровідність і стабільну антистатику.

Одним із кращих комбінезонів у світі вважається спеціальний танковий костюм для танкістів у Збройних силах США, який називається Nomex. Він повністю створений з негорючої тканини і має 9 кишень на блискавці: по дві з клапаном-входом на грудях і на поясі, по дві горизонтальні кишені в районі колін і гомілки, а також накладну кишеню на лівому рукаві. Комбінезон також має відкладний комір, який закривається додатковим коміром на липучці. На спині, під липучкою, розташована евакуаційна стропа, прошита навколо рукавів.

По якості з комбінезоном для танкістів армії США може зрівнятися вогнестійкий комбінезон армії Франції KERMEL, який забезпечує танкісту до 10 додаткових секунд під час евакуації з палаючої бойової машини.

Комбінезон танкіста Бундесверу також створений із щільної вогнестійкої бавовни. Його тканина повністю теплоізольована, надає можливість вільно рухатися військовику на відкритій місцевості у будь-яку пору року.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел.

Джерело: http://na.mil.gov.ua/

ВПК

Україна піднялася у світовому рейтингу продавців зброї – SIPRI

Опубліковано

на

Виробники озброєння уперше з 2010 року знову нарощують свої прибутки. США та Велика Британія залишаються лідерами з обсягів продажів. Зростання російської галузі сповільнюється.

Про це йдеться у звіті Стокгольмського інституту проблем миру (SIPRI) за підсумками 2016 року, оприлюдненому в понеділок, 11 грудня, повідомляє DW.

За даними SIPRI, у 2016 році загальні обсяги продажів озброєнь у світі ста головних виробників зброї (ТОП-100) оцінюються в майже 375 мільярдів доларів США. Порівняно з 2015 роком ця сума на 1,9% вища, а порівняно з 2002, відколи SIPRI почали відслідковувати сотню найбільших виробників зброї, зростання становить 38%.

Зазначається, що лідером з продажів залишаються США, чия частка на ринку ТОП-100 становить 57,9% ($217,2 мільярда). У цій країні показник зростання у порівнянні з 2015 роком становить 4%. Найбільший виробник зброї – американський концерн Lockheed Martin.

Європейські компанії минулого року продали приблизно стільки ж озброєнь, як і в 2015 році – на $91,6  мільярда. Провідні німецькі виробники продали зброї на $6 мільярдів, однак також мали зростання продажів – на 6,6%. Лідерами в Європі залишаються британські компанії: вісім із ТОП-100 виробників походять з Великої Британії. Їхній плюс становить близько двох відсотків ($36,1 мільярда).

З російських компаній до ТОП-100 потрапили десять, чий загальний обсяг продажів оцінюється в $26,6 мільярда. Сповільнення зростання для російських компаній (плюс становить лише 3,8%) продиктоване економічними труднощами, спричиненими зниженням цін на нафту та наслідками міжнародних санкцій, зазначають фахівці SIPRI.

Як повідомляє dt.ua, у рейтингу найбільших компаній, що виробляють озброєння, українське держпідприємство “Укроборонпром” зайняло 77 місце. Роком раніше (у 2015 році) “Укроборонпром” був на 84 позиції. За даними SIPRI, продажі українського концерну за рік становили $1,06 млрд.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?

ВПК

Бронеавтомобіль КрАЗ «Халк» не зацікавив українських військових, але зацікавив іноземних (ВІДЕО)

Опубліковано

на

Бронеавтомобіль КрАЗ «Халк» вперше був показаний на виставці «Зброя та безпека 2016» в Києві. Рік по тому машина, вже у звичному зеленому забарвленні засвітилася на виставці «Сила нескорених», що проходила в центрі Києва до Дня незалежності України.

Військові журналісти популярного телепроекту «Техніка Війни» вирішили ближче ознайомитися з машиною, провівши ходові випробування на пересіченій місцевості.

Бронеавтомобіль КрАЗ «Халк» створили схрестивши базу всюдиходу КрАЗ-5233 та корпусу «Шрека» і «Фіони», які десятками щороку постачаються по контракту для ООН. Головна відмінна риса КрАЗ «Халк» (4х4) – це несучий бронекорпус і відсутність капота. Машина вийшла досить компактною (довжиною 6,18 м, шириною – 2,57 м і висотою – 3,04 м) і при цьому полегшеною на 2 тонни – її бойова маса становить 16 тонн.

Автомобіль має балістичний захист по STANAG 4569 рівень 2 – від бронебійного патрона 7,62 мм стандарту НАТО. На висоті і протимінний захист – машина витримає підрив під днищем або під колесами вибухівки еквівалентом 6 кг тротилу. Однак він чомусь не зацікавив наших військових.

Як зазначив генеральний директор ПрАТ «АвтоКрАЗ» Роман Черняк ця машина створювалася за завданням однієї з близькосхідних країн. Автомобіль для експлуатації в умовах обмеженого простору – це місто, скеляста і лісова місцевість, тобто там, де потрібна компактність та підвищена маневреність.

КрАЗ «Халк» може перевозити до 10 чоловік десанту. У салоні є протимінні крісла, які кріпляться до стінок і оснащені 4-точковими ременями безпеки. Для зручності посадки-висадки є задня відкидна апарель, а також додаткові двері праворуч по борту. Це доопрацьований варіант 2017 року. Нагадаємо, що на первістку – зразка 2016 року, другий бічних дверей праворуч не було.

За запасу ходу КрАЗ «Халк» випереджає своїх головних зарубіжних конкурентів: машину IMI Wildcat з Ізраїлю і Textron TAPV з США

Автомобіль оснащується 310-сільним турбодизелем і механічною 9-ступінчатою коробкою передач. Два паливних бака по 165 л кожен забезпечує солідний запас ходу – до 1000 км. До речі, саме за запасом ходу КрАЗ «Халк» випереджає своїх головних зарубіжних конкурентів: машину IMI Wildcat з Ізраїлю і Textron TAPV з США – 700 і 644 км відповідно. Виграє українська модель і за кількістю місць для десанту.

КрАЗ «Халк» може бути укомплектований різним озброєнням. Як зазначив заступник технічного директора по новій техніці ПрАТ «АвтоКрАЗ» Сергій Дунь, розроблена поворотна башта з різним типом приводу, навіть адаптували башту від БТР-70, крім того розроблений і випробуваний разом з Нацгвардією кронштейн під кулемет НСВТ калібру 12,7 мм.

Що ж стосується перспектив, то в планах у ПрАТ «АвтоКрАЗ» спільно з одним з національних вищих навчальних закладів створити для бронеавтомобіля «Халк» гібридний або чисто електричний силовий агрегат.

Техніка війни №101. Відеосюжет про КрАЗ «Халк» з 11:16. Джерело: http://youtube.com/

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?

ВПК

Український гранатомет УАГ-40 тільки пройшов держвипробування, але вже давно воює в Нігерії

Опубліковано

на

В кінці 2013 року київським підприємством «Завод«Ленінська кузня» (тепер «Кузня на Рибальському») було розпочато передсерійне виробництво автоматичного гранатомета УАГ-40. У 2015 році ця зброя почала надходити на озброєння іноземних замовників та української армії в тестовому режимі, однак державні випробування вітчизняного гранатомета нарешті завершилися лише цього року після деяких удосконаленнь.

Українські гранатомети УАГ-40 експортувались до Нігерії в рамках контракту об’єм поставок приблизно дві тисячі одиниць.

2

Певна кількість була захоплена терористичним угрупуванням Боко Харам. 24 квітня 2016 року угрупування поширило фотографії захоплених озброєнь в результати засідки на підрозділ 155 оперативної групи. Серед іншого, на фото був показаний гранатомет УАГ-40 найновішої модифікації (представлений в лютому 2015 року) з інтегрованою рейкою Пікатіні та поліпшеним механізмом живлення.

UAG-40 Nigerian Army

Гранатомет УАГ-40 – спільний українсько-білоруський продукт. Основнми його перевагами є те, що він майже на половину легший закордонних аналогів, стріляє на дистанцію більше 2000 метрів та розрахований на стрільбу боєприпасами стандарту НАТО, також конструкція триноги дозволяє використовувати гранатомет на непідготовлених позиціях.

Автоматичний гранатомет УАГ-40 має загальну вагу 30 кг, тобто його можуть переносити тільки двоє військовослужбовців: один – безпосередньо гранатомет, другий – боєкомплект. До речі, американський аналог МК-19 важить вдвічі більше – 65 кг. УАГ-40 значно легший завдяки застосуванню в його конструкції принципово нових як технологічних, так і технічних рішень, які не тільки значно спростили конструкцію, але і зменшили кількість елементів, з яких він складається.

Механізм УАГ-40 побудований на основі автоматики з вільним затвором. Накол капсуля і постріл відбуваються в накаті затвора. Подача гранат – стрічкова (американська металева стрічка М16). Гранати – високошвидкісні, використовуються всі існуючі типи гранат стандарту НАТО (40х53 мм).

Якщо порівняти всі 40-міліметрові гранатомети, що випускаються нині, то за показниками «низька вага — висока влучність» гранатомет займає передові позиції. При цьому конструкція містить невелику кількість деталей, нові технології покриття, зокрема й каналу ствола.

Варто зазначити, що виробництво гранатометів та боєприпасів до нього налагоджено на київському ПрАТ «Завод «Кузня на Рибальському».

Серед номенклатури пострілів 40х53 мм, що виробляються підприємством – осклолково-фугасний ВГОФ-40 (радіус ураження 10 м), осколково-кумулятивний ВГОК-40 (бронепробиття до 80 мм) та інертний (тренувальний) ВГІ.

До корпусу UAG-40 можуть бути прикріплені оптичний, інфрачервоний, фото візуальні або електронні приціли.

На озброєнні сухопутних підрозділів української армії досі перебуває станковий гранатомет АГС-17. Він був розроблений і прийнятий на озброєння ще в початку 70-х років минулого століття. Цей гранатомет має калібр 30 мм, здатний вести стрільбу прямою наводкою або навісними траєкторіями, короткими (до 5 пострілів) і довгими (до 10 пострілів) чергами або безперервним вогнем.

Основним недоліком попередніх автоматичних гранатометів вважається високий імпульс віддачі.

Особливості гранатомета УАГ-40:

  • У конструкторській розробці використано: фрикційний демпфер затвора, який складається з консольних ресор, які взаємодіють з затвором і розташовані на внутрішній поверхні корпусу;
  • Триступенева поздовжня гвинтова нарізка ствола, що складається з двох частин;
  • Поворотні ручки управління спусковим механізмом;
  • Збірний механічний приціл, який знаходиться в ручці для перенесення АГ.

Комплексне використання зазначених конструкторських рішень дозволило добитися головних переваг: висока точність (купчастість) при стрільбі чергами, знижений імпульс віддачі, висока надійність і простота у виробництві і експлуатації.

Високий рівень мобільності разом з відсутністю потреби підготовки позиції для стрільби дозволяють в умовах атакуючого бою швидко міняти вогневу позицію, як на відкритому просторі, так і в урбанізованому середовищі. Застосування УАГ-40 призведе до підвищення вогневої ефективності бойових дій сухопутних підрозділів.

Армії провідних країн світу на сьогоднішній день продовжують широко застосовувати автоматичні гранатомети калібру 25, 30 і 40 мм. В цьому немає нічого дивного, оскільки гранатомет є ефективним засобом ураження живої сили противника, легко броньованої техніки, вогневих засобів і захисних споруд.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?
Реклама
Реклама
Реклама

Trending