Зв'яжіться з нами

ВПК

Особливості українського комбінезону для танкістів

Опубліковано

на

У Головному управлінні розвитку та супроводження матеріального забезпечення Збройних Сил України завершено роботу над створенням прототипу нових костюмів для танкістів та військовослужбовців — членів екіпажів інших бойових машин, які є на озброєнні нашого війська. Про те, яким буде новий костюм, про його властивості та коли він почне надходити у війська, ми розмовляли з начальником управління розвитку речового майна — заступником начальника Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗС України (ГУ РСМЗ ЗС України) підполковником Євгеном Єлькіним та офіцерами Головного управління — начальником відділу розробки спеціального та захисного спорядження управління розвитку речового майна підполковником Віталієм Романченком і старшим офіцером відділу розробки спеціального та захисного спорядження управління розвитку речового майна підполковником Вадимом Біланом

Євген Єлькін:

— Відповідно до норми № 10 «Забезпечення спецодягом військовослужбовців екіпажів бойових машин і військовослужбовців ремонтних частин Збройних Сил України» наказу Міністерства оборони України № 232 від 29.04.2016 року військовослужбовцям до видачі належить костюм спеціальний, призначений для використання в ході повсякденної діяльності та під час занять, навчань, обслуговування та ремонту озброєння та військової техніки. Роботу над створенням нового повсякденного костюму для військовослужбовців екіпажів бойових машин ми розпочали ще у квітні поточного року. На теперішній час основний масив роботи зі створення моделі цього одягу виконано.

— На сторінці управління в соцмережі Facebook викладено відео про те, як відбувалося тестування комбінезона для танкістів, який має вогнетривкі властивості. Йдеться про цей костюм чи про інший?

Віталій Романченко:

— Так, таке відео є, і робота над створенням костюма з вогнетривкими властивостями триває. Але екіпажам бойових машин потрібні не лише бойові костюми з відповідними якостями тканини, а й ті, в яких у повсякденному житті зручно експлуатувати техніку, займатися обслуговуванням та ремонтом озброєння і бойових машин. Саме про такий костюм для повсякденного використання і йдеться.

— А хто працював над створенням нового спецкостюма танкістів, і чи дослухалися вони до побажань самих танкістів?

Віталій Романченко:

— Із самого початку роботи над розробленням цього костюма фахівцями управління розвитку речового майна було проведено вивчення наявних аналогів, зібрано і проаналізовано побажання військовослужбовців — безпосередніх користувачів. Можу сказати, що, приміром, Герой України Євген Межевікін також брав активну участь у створенні цього одягу, і його поради розробникам були дуже корисні. Після такої підготовчої роботи нами було проведено зустрічі з виробниками, представниками підприємств легкої промисловості щодо виготовлення декількох костюмів з метою вивчення їхніх ергономічних характеристик, обрано відповідний матеріал для пошиття.

5524_p_09_img_0003_4— А що це за матеріал?

Вадим Білан:

— Він має нафто-, оливо-, водовідштовхувальні властивості, в структурі тканини — антистатична нитка. Тканина має чудові показники повітропроникності і водночас високі показники розривних навантажень.

— А які особливості самого костюма?

Вадим Білан:

— Костюм вільного крою з капюшоном. В його конструкції передбачена евакуаційна петля для швидкої евакуації поранених військовослужбовців із бойових машин. Також він має комір-стійку, дві нарукавні та дві нагрудні кишені, а також кишені, що розташовані на передній площині брюк для розміщення магазинів для зброї або відповідного інструменту. Для комфорту військовослужбовців передбачено передню застібку-блискавку з двома бігунками та задній клапан з посилюючою накладкою. Гама кольорів тканини костюма — чорний, темна олива та койот.

— А в яку суму обійдеться державі придбання такого костюма?

Євген Єлькін:

— Орієнтовна вартість такого одягу становить 2100–2300 гривень.

— До прийняття на озброєння ці вироби мають пройти відповідні тестування у військах. На коли заплановані військово-дослідні випробування?

Євген Єлькін:

— Вони відбудуться найближчим часом. Терміни проведення випробувань — два-три місяці. Після їхнього завершення буде проведена відповідна робота щодо виявлених недоліків та їхнього усунення, потім костюм закуплять для потреб Збройних Сил України.

— Дякую за розмову.

Бесіду вів Іван СТУПАК

 

Спецкомбінезони для екіпажів бронемашин іноземних армій

В арміях провідних країн світу екіпажі БМП, БТР, танків, САУ та інших бойових машин від впливу підвищених температур і полум’я захищають спеціальні комбінезони. Вони виготовляються з негорючої метаарамідної тканини, яка є самогасною, що забезпечує захист від важких опіків.

Зазвичай такі костюми під впливом підвищених температур стають щільнішими і утворюють обвуглену, але міцну поверхню, яка продовжує забезпечувати відмінну термічну ізоляцію шкіри. Тканина не плавиться і не утворює патьоків, має низьку теплопровідність і стабільну антистатику.

Одним із кращих комбінезонів у світі вважається спеціальний танковий костюм для танкістів у Збройних силах США, який називається Nomex. Він повністю створений з негорючої тканини і має 9 кишень на блискавці: по дві з клапаном-входом на грудях і на поясі, по дві горизонтальні кишені в районі колін і гомілки, а також накладну кишеню на лівому рукаві. Комбінезон також має відкладний комір, який закривається додатковим коміром на липучці. На спині, під липучкою, розташована евакуаційна стропа, прошита навколо рукавів.

По якості з комбінезоном для танкістів армії США може зрівнятися вогнестійкий комбінезон армії Франції KERMEL, який забезпечує танкісту до 10 додаткових секунд під час евакуації з палаючої бойової машини.

Комбінезон танкіста Бундесверу також створений із щільної вогнестійкої бавовни. Його тканина повністю теплоізольована, надає можливість вільно рухатися військовику на відкритій місцевості у будь-яку пору року.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел.

Джерело: http://na.mil.gov.ua/

ВПК

Окуповані території в очікуванні – американський стратегічний безпілотник отримав суперкамеру

Опубліковано

на

Сучасний БПЛА RQ-4 Global Hawk нам знайомий як ніхто інший, адже з деяких пір він став гніздитися в нашому ареалі. Про його ТТХ, порівнянних з космічними технологіями майбутнього, чув багато хто, але от про те, що його регулярно модернізують, – знають не всі.

Буквально на днях “Яструб” отримав обновку, якою стала семиполосна мультиспектральна камера MS-177. Перший Global Hawk з новою камерою напередодні прибув на авіабазу ВПС США Beale.

З огляду на те, що і до цього даний розвідник буквально “кошмарив” своїх антагоністів, який не втручаючись в повітряний простір потенційного противника, викрнуючи розвідку вглиб територій на 200 км і більше, то тепер від пильного ока цього птаха не сховатися навіть при його польоті на граничній висоті.

Що ж, тішить – наука не стоїть на місці. Ну, а оновленого RQ-4 Global Hawk чекаємо на лінії фронту на Донбасі і біля берегів окупованого Криму. Це саме ті місця, де MS-177 пройде найкраще випробування.

zloy-odessit

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://zloy-odessit.livejournal.com/

Читати далі ...

ВПК

Гідроакустична станція «Тронка» цьогоріч надійде на озброєння нашого флоту

Опубліковано

на

Для ефективного моніторингу підводної обстановки та виявлення диверсійних сил противника в Україні розроблено нові гідроакустичні засоби

Фізико-географічні особливості північно-західної частини Чорного моря, а це відносно невеликі глибини (100–120 м), дають змогу підводним човнам противника малої водотоннажності підходити до стратегічних інфраструктурних об’єктів України.

До анексії Криму ми могли висвітлювали підводну обстановку значно більшими силами, оскільки в нас були мисливці за підводними човнами — корвети «Тернопіль», «Луцьк» і «Хмельницький». Сьогодні лише один корабель флоту оснащено гідроакустичною апаратурою для пошуку підводних об’єктів. Тільки фрегат «Гетьман Сагайдачний» може повноцінно здійснювати протичовновий дозор, але переважно тоді, коли він патрулює в морі, тобто епізодично. Крім того, Росія активно розвідує близьку морську зону й територіальне море України, зокрема з використанням сил спеціального призначення. ЧФ отримав на озброєння два нових швидкісних катери типу «Раптор», які призначено для прихованої доставки груп диверсантів на узбережжя. Не виключено, що вищезгадані плавзасоби може бути застосовано проти нас. Тому на ці загрози треба адекватно реагувати.

У перспективі система висвітлення підводного простору ввійде до новоствореної Єдиної національної системи відображення морської обстановки, робота над якою вже триває. Саме туди надходитиме весь потік інформації як із корабельних гідроакустичних засобів, так і з гідроакустичних станцій, які працюватимуть поблизу берегової лінії.

Ігор Фалєєв, представник Державного підприємства «Київський науково-дослідний інститут гідроприладів»:

— Україна має сучасні розробки у сфері радіо- та гідроакустики, зокрема станцій спеціального й протидиверсійного призначення «Олімп 3К», «Олімп-1», «Тронка», які мають міжнародний попит. Ці станції може бути використано для потреб технічного переоснащення Військово-Морських Сил України та Морської охорони ДПСУ. Напрямок швидко розвивається за рахунок упровадження нової елементної бази та принципів управління й контролю, що дає змогу в рази зменшити масу станцій і надати їм принципово нові бойові можливості, зокрема за рахунок прихованого транспортування до заданого району підводними роботами.

За задумом моряків, система вирішуватиме завдання щодо висвітлення даних про поточну підводну обстановку (пошук та ідентифікація підводних човнів, засобів доставки диверсійно-розвідувальних груп, інших малорозмірних цілей, включно з бойовими плавцями). Програма дозволить здійснювати розрахунково-аналітичну роботу. На основі отриманих даних моряки виконуватимуть тактичні розрахунки, розроблятимуть план протидії відповідним силам і засобам противника.

Нині в Україні для ефективного моніторингу підводної обстановки та виявлення диверсійних сил противника розроблено нові гідроакустичні засоби та станції. Вони спроможні здійснювати спостереження прибережних районів територіального моря, акваторій військово-морських баз і портів, стоянок торговельних суден і кораблів на рейдах. Це насамперед сучасна гідроакустична станція протидії диверсійним силам і засобам «Тронка», яку розробив персонал ДП «Київський науково-дослідний інститут гідроприладів».

Ця гідроакустична станція є пересувною. Вага її — 40 кг, тому станцію можна легко занурити в акваторію порту або розмістити поблизу сторожового корабля ВМС. Станція дуже ефективна, водночас принцип її роботи доволі простий. Вона в автоматичному режимі виявляє й супроводжує підводні об’єкти. Приміром, бойового плавця без спорядження або з аквалангом закритого типу станція «Тронка» може запеленгувати на відстані понад 500 м. З аквалангом відкритого типу — на відстані близько 900 м. А виявити диверсантів, яких доставили на надмалих плавзасобах, може й на дистанції 1000 метрів. На моніторі приладу є змога спостерігати за виявленими об’єктами, наприклад, з якою швидкістю рухаються підводні апарати. Також за допомогою вимірювання розподілу швидкості звуку на глибині можна навіть спрогнозувати дії диверсантів. Програмне забезпечення станції дозволяє задокументувати всю інформацію про підводну обстановку. Робоча глибина — до 50 м. Станція працює навіть під час трибального шторму.

Іще одна перспективна розробка українських винахідників — станція «Олімп 3К». Вона за своїми тактико-технічними характеристиками потужніша за «Тронку». Передає інформацію в режимі онлайн. З урахуванням гідрологічних умов моря та глибини занурення станція спроможна виявити підводний або надводний об’єкт на дистанції до 10 км. Вона мобільно розгортається, фіксує шум від гвинтів підводного човна навіть на глибині до 200 м. Практично безпомилково може ідентифікувати підводні цілі та класифікувати їх, навіть якщо в заданому районі перебуває підводний човен із трьома-чотирма надводними кораблями або цивільними суднами. Єдине що — станція може не розпізнати малорозмірні цілі, приміром, ворожу субмарину, яка має менше як тисячу тонн водотоннажності.

Віталій ПАНЧИШИН, «Народна армія»

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://na.mil.gov.ua/

Читати далі ...

ВПК

Українські тактичні безпілотники зацікавили іноземних клієнтів

Опубліковано

на

З 25 по 27 лютого державна компанія «Спецтехноекспорт», що входить до складу ДК «Укроборонпром», в ході спеціалізованої виставки UMEX-2018 представила ринку ОАЕ українські розробки безпілотних літальних апаратів.

Цьогоріч на українському стенді були вперше продемонстровані відразу дві розробки: тактичний безпілотник PD-1AF з вертикальним злетом від компанії «Укрспецсистемс» та БПЛА-камікадзе «RAM» від компанії «Оборонні електронні технології». Також були представлені оновлені безпілотники «Спектатор» від ВАТ «Меридіан», «Обсервер-С» від компанії «Def-C», квадрокоптер PC-1 та системи гідростабілізації від компанії «Укрспецсистемс», система протидії ворожим БПЛА «Буковель-міні» від компанії «Проксимус».

Великий інтерес до української оборонної промисловості підтверджено низкою проведених зустрічей та переговорів в українському павільйоні з вищим керівництвом ОАЕ. Так, з українськими розробками детально ознайомилися спадкоємний принц Абу Дабі, заступник Верховного Головнокомандуючого ЗС ОАЕ шейх Мохаммед Аль Нах’ян, Віце-прем’р міністр ОАЕ, Міністр внутрішніх справ шейх Саіф Аль Нах’ян, Державний міністр з питань оборони ОАЕ Мохаммед Аль Боварді, Начальник Генштабу ЗС ОАЕ Генерал-лейтенант Мохаммед Аль Ромейсі, Командувач Сухопутних військ ОАЕ Генерал лейтенант Салех Аль Амері.

З вищим керівництвом ОАЕ було обговорено питання налагодження співпраці з поставки українських систем БПЛА та засобів протидії, а також питання спільного їх виробництва на території ОАЕ. Також, в ході виставки вдалося провести ряд переговорів з потенційними замовниками із Королівства Саудівська Аравія, Алжиру, Кувейту, Марокко, Індонезії.

Павло Барбул, директор компанії «Спецтехноекспорт», з цього приводу зазначив: «Вище керівництво ОАЕ підтвердило, що найбільшою перевагою українських систем є те, що наші системи вже постачаються до різних оборонних відомств нашої держави та отримали позитивні відгуки від їх використання. Досягнуті домовленості показали, що робота наших розробників не є марною та неприбутковою. Якісний та готовий до застосування продукт завжди цікавий партнерам на міжнародному ринку оборонних технологій».

Українські компанії також зацікавлені у тісній співпраці з ОАЕ. Ринок лише безпілотних літальних апаратів країн РСАДПЗ, за середніми оцінками, сягне 1,5 млрд США до 2022 року. А загалом протягом 2018-2024 темпи щорічного зростання ринку БПЛА в країнах Близького Сходу прогнозується на рівні 30%. Оборонні БПЛА забезпечуватимуть найбільшу частку цього зростання, оскільки збройні сили все частіше використовують такі системи для своїх цілей.

UMEX – регіональна виставка та конференція у сфері безпілотних авіаційних систем, що вже втретє проводиться на території Національного виставкового центру Абу-Дабі. У 2018 році у виставці взяли участь 122 компанії з 34 країн світу.

Спадкоємний принц Абу Дабі, заступник Верховного Головнокомандуючого ЗС ОАЕ шейх Мохаммед Аль Нах’ян

Віце-прем’р міністр ОАЕ, Міністр внутрішніх справ шейх Саіф Аль Нах’ян

Державний міністр з питань оборони ОАЕ Мохаммед Аль Боварді

Командувач Сухопутних військ ОАЕ Генерал лейтенант Салех Аль Амері 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://spetstechnoexport.com/uk/news/

Читати далі ...

Trending