Зв'яжіться з нами

ВПК

Останній збитий у зоні АТО безпілотник – «засекречена модель» для ФСБ – експерти

Опубліковано

на

Волонтери InformNapalm зібрали дані, які доводять, що збитий напередодні в зоні АТО безпілотник може належати ФСБ РФ.

8 лютого приблизно о 19:00 недалеко від лінії зіткнення українські військовики збили неідентифікований БПЛА. Судячи з фотографій, літальний апарат з бортовим номером 2166.

Зазначається, що аналогічний БПЛА з номером 2203 було збито 16 жовтня 2015 року ВПС Туреччини біля кордону із Сирією.

Аналітики звернули увагу на антену російської супутникової системи навігації ГЛОНАСС.

InformNapalm має інформацію, що схожий літальний апарат фігурував у таких інцидентах:

  • збитий 28 травня 2014 над Донецьком
  • упав у травні 2014 в Ізюмському районі Харківської області
  • збитий у лютому 2015 під Дебальцевим 128-ю ОГПБр

«Без сумніву, виробник і експлуатант цього БПЛА – РФ, адже географія втрат літальних апаратів відповідає географії скоєних воєнних злочинів РФ. Плюс використана система супутникової навігації і еквівалентність бортових номерів 2166 і 2203. Проаналізувавши всі серійні моделі, які випускають у Росії, схожої не знайшли. Але у кожного виробника є напрацьовані схеми і типи конструкцій, які використовують у виробництві.», – ідеться в повідомленні.

Звертається увага на такі характеристики: високоплан, двигун внутрішнього згорання, низьке положення гвинта і прямопотоковий повітрозабирач.

«За цими характеристиками ми виходимо на безпілотну авіаційну систему (БАС) «Птеро-G0», яку розробила і серійно випускає компанія «АФМ-Серверс». Можливо, це просто збіг, але перевірити теорію про те, що збиті в Україні й Туреччині БПЛА випускає названа компанія, доволі просто. Особливість сімейства «Птеро» в тому, що політ можна повністю контролювати з допомогою системи автоматичного управління (САУ) власної розробки «PteRoBot». Простими словами: треба добратися до польотного контролера і зразу стане ясно, хто виробник цього апарата», – повідомили аналітики.

Вони звертають увагу, що в публікації ресурсу Газета.ру, присвяченій ідентифікації БПЛА, збитого у жовтні 2015 року в Туреччині, сказано:

«Тим часом джерело «Газети.Ru» в російській оборонній промисловості заявило, що впізнає на фотографії модель безпілотника. Це БПЛА російського виробництва. Це секретна розробка, згадок про неї у ЗМІ ви не знайдете. За словами джерела, зовні БПЛА справді схожий на літальний апарат сімейства «Орлан», але є низка відмінностей. Водночас, за словами співрозмовника «Газети.Ru»,цю модель безпілотника використовує не Міноборони РФ, а інші російські структури. Джерело відмовилося уточнити, які саме».

Волонтери написали запит у пошуковому сервісі афм-серверс фсб. Результати ведуть на новину про те, що у 2013 році російська федеральна служба безпеки випробовувала безпілотні літальні апарати з 80-мегапіксельними камерами і тепловізорами для оперативного створення планів місцевості високого розрішення під час спецоперацій. Як вказано в публікації, ФСБ використовували «Птеро-СМ» компанії «АФМ-Серверс».

На підставі з’ясованого InformNapalm припускає, що збитий 8 лютого на лінії зіткнення БПЛА – це і є та сама «засекречена модель» для ФСБ від компанії «АФМ-Серверс».

Припущення ґрунтуються на таких фактах:

  • компанія «АФМ-Серверс» з 2013 року тісно співпрацює з ФСБ.
  • конструктивні особливості лінійки «Птеро» повторюють особливості збитих літальних апаратів в Україні та Туреччині.
  • географія втрат літальних апаратів відповідає географії скоєних Росією воєнних злочинів (Україна, Сирія)
  • БПЛА використовують російську систему супутникової навігації

Як повідомлялося, 8 лютого бійці ЗСУ збили в зоні АТО невідомий безпілотник. У штабі АТО зазначили, що, за попередніми даними, аналогічний тип БПЛА використовується збройними силами Російської Федерації.

При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. *Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

 Джерело:http://tyzhden.ua
 

ВПК

The National Interest: Чому Китай любить російські літаки (і краде російські технології)

Опубліковано

на

При створенні літака Су-27 не планувалося відправляти його на експорт, на відміну від його більш легкого побратима МіГ-29. Але після того, як його відправка на експорт була схвалена, він став одним з найпопулярніших винищувачів в азіатському регіоні. Першим покупцем Су-27 був Китай, який уклав договір на закупівлю ще при Радянському Союзі. Але як Пекіну вдалося домогтися цього?

Експортний успіх Су-27 почався в 1989 році, коли в стосунках між Китаєм і СРСР настала відлига. Під час візиту Горбачова в Китай в травні 1989 року було висунуто пропозицію про відновлення китайсько-радянської торгівлі у військовій сфері. У вересні 1989 року в одному з журналів з’явилося інтерв’ю, в якому стверджувалося, що політичних перешкод для придбання Китаєм винищувача МіГ-29 не існує. У травні 1990 року китайська делегація відвідала Радянський Союз, щоб обговорити питання придбання цього сучасного літака. Членам делегації були показані демонстраційні польоти МіГ-29, Су-27 і різних вертольотів.

Радянські куратори намагалися підсунути китайської делегації МіГ-29, вказуючи на те, що Китай вже довгий час має на озброєнні і модифікує літаки МіГ. Але після демонстрації китайська делегація захотіла Су-27. Причиною тому послужили більший радіус бойового застосування Су-27, його вдосконалена система дистанційного керування рулями за допомогою електроприводів (в МіГ-29 використовується просте гідравлічне управління) і кращі характеристики двигуна Су-27 за потужністю та експлуатаційного ресурсу. Цей літак міг служити кращою платформою, на основі якої можна було проводити модернізацію, це була свого роду сучасна “база” для створення нового покоління китайських бойових літаків.

В умовах тривалого конфлікту між Китаєм і СРСР китайці значно модернізували і вдосконалили МіГ-21 (їх версія літака називається J-7), накопичивши чималий досвід модифікації і оновлення радянських прототипів. По всій видимості, китайське керівництво вважало, що за рахунок чудових аеродинамічних характеристик і великого планера “Сухий” краще підходить для експериментів і модернізації, ніж МіГ.

Совєти пручалися, але економічні проблеми того часу змусили їх дати зелене світло поставкам в Китай Су-27. Китайські джерела більше вказують на дух братерського співробітництва і необхідність налагодити зв’язки після тривалого охолодження в стосунках, але економічний стимул здається більш ймовірною причиною.

Після переговорів взимку 1990 року Китай підписав угоду про придбання 24 літаків Су-27СК і Су-27УБК («К» означає Китай). Незважаючи на розпад Радянського Союзу, президент Борис Єльцин продовжував дотримуватися цієї домовленості, і перші винищувачі були доставлені в Китай 27 червня 1992 року.

Але Китаю цього було недостатньо. Зрозумівши всю серйозність економічних труднощів, з якими Росія зіткнулася в 1990-х роках, китайці стали наполягати на продажу технології Су-27 з включенням всього виробничого циклу. У 1995 році їм вдалося домовитися про це. Потім Китай почав ліцензійне виробництво Су-27 під назвою J-11.

Цілком ймовірно ця стратегія принесла Китаю величезні дивіденди, оскільки однією з основних цілей покупки Су-27, мабуть, було придбання сучасної «рами», на основі якої можна було б застосовувати і удосконалювати китайські технології. В останні роки Китай випустив безліч версій J-11. J-11B оснащений РЛС з активною фазованою антенною решіткою, у нього композитні деталі, китайська кабіна з екранною індикацією і китайські двигуни.

J-16D – це китайська спроба створити літак радіоелектронної боротьби, аналогічний американському EA-18G “Гроулер”. На відміну від Індії, яка розпочала програму з пошуку багатоцільового винищувача, порахувавши, що взяті нею на озброєння Су-30 МКІ не є воістину мультіцелевими, ​​в Китаї J-11 може використовувати найрізноманітніші боєприпаси китайського виробництва для нанесення ударів по наземних цілях, включаючи китайську версію американської бомби малого калібру. Китайці цілеспрямовано проводять поступову заміну російського обладнання, починаючи з кисневих генераторів і закінчуючи приймачами попередження про радіолокаційне опромінення.

Незважаючи на ці досягнення, Китай продовжує закупівлі російських літаків, хоча при цьому він має на меті отримати новітні технології, які використовуються в останніх версіях літака “Сухого” Су-35. Китай придбав ці літаки в грудні 2015 року. Імовірно, основним предметом інтересу є вдосконалені двигуни цих літаків.

Зацікавленість виникла з тієї причини, що Китай не зумів отримати ліцензію на виробництво цієї конкретної частини винищувача і стикається з труднощами у виробництві клонів двигунів Су-27SK для свого J-11.

Так чи інакше, Пекін хотів отримати літак з кращими характеристиками, щоб вчитися на ньому, і домігся свого.

Charlie Gao

Оригінал на The National  Interest

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://nationalinterest.org/

Читати далі ...

ВПК

Укрзалізниця за власні кошти переобладнала 15 вагонів для для супроводу військових ешелонів

Опубліковано

на

12 березня 2018 року, залізничники презентували 15 службово-технічних рефрижераторних вагонів для потреб супроводників військових ешелонів. Після презентації відбулося випробування спецвагонів за маршрутом Дарниця – Фастів із залученням представників Генерального штабу Збройних Сил України.

«Укрзалізниця вчасно і оперативно виконала завдання керівництва країни та створило гідні умови для військових, які захищають нашу державу.  Відтепер військові отримають зовсім інший рівень комфорту завдяки переобладнаним спецвагонам», – зазначив в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

За словами Євгена Кравцова усі роботи виконані власними силами та за кошти ПАТ «Укрзалізниця». На модернізацію кожного вагона витрачено близько 250 тис. грн. Загальна вартість 15 вагонів – близько 3,75 млн грн. Роботи виконала філія «Рефрижераторна вагонна компанія» ПАТ «Укрзалізниця». Переобладнані вагони вже пройшли необхідні випробування.

Заступник Міністерства інфраструктури України Юрій Лавренюк подякував керівництву Укрзалізниці за проведену роботу, конструктивні рішення, завдяки яким був збережений баланс якості і вартості робіт та зазначив, що після підписання відповідних актів прийому вагонів з Генеральним штабом Збройних Сил України, буде розглянуте питання щодо переобладнання ще 15 вагонів.

Нагадаємо, що 22.02.2017 на оперативному зборі керівного складу ЗСУ Президентом України – Верховним Головнокомандувачем Збройних Сил України Петром Порошенком було визначено завдання щодо недопущення подальшого використання так званих вагонів-теплушок для військових варт. Було поставлене завдання поліпшити побутові умови особового складу військових варт, які залучені для охорони та супроводу військових вантажів під час їх перевезення залізницями.

Світлина від ПАТ «Укрзалізниця».

Керівництво Укрзалізниці на виконання завдання Президента прийняло рішення переобладнати наявні рефрижераторні вагони в службово-технічні вагони для забезпечення належних побутових умов особового складу військових варт під час супроводу військових вантажів Збройних Сил України.

Світлина від ПАТ «Укрзалізниця».

Технічні характеристики спеціальних вагонів, що презентуються:

1. Модернізований вагон облаштований спальним купе, караульним приміщенням, санвузлом та кухнею. Кухня укомплектована меблями, плитою для приготування гарячих страв та кухонним інвентарем.

2. Усі побутові приміщення опалюються взимку. Система водозабезпечення влаштована аналогічно системі пасажирського вагона та містить все необхідне: душ, умивальник і туалет.

3. Спецвагон має сейф для зброї, вікна з гратами, освітлення та все необхідне за військовим уставом караульної служби.

4. Для утримання цих вагонів під час перевезень у технічно справному стані, товариством передбачається постійне перебування в них фахівця (механіка рефрижераторної секції).

Починаючи з 2014 року до лав ЗСУ для захисту територіальної цілісності держави було мобілізовано 3597 залізничників. Десятки залізничників, які відстоювали територіальну цілісність країни, відзначені державними та галузевими нагородами.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.uz.gov.ua/press_center/

Читати далі ...

ВПК

Розвідувально-ударний безпілотник “Хижак” ВПС США пішов на пенсію

Опубліковано

на

9 березня 2018 року на авіабазі ВПС США “Кріч” відбувся останній політ безпілотних літальних апаратів MQ-1 Predator (“Хижак”), що є на озброєнні ВПС США.

Командування ВПС США оголосило про зняття з озброєння розвідувально-ударних безпілотників MQ-1 “Predator” і заміні їх на більш досконалі MQ-9 “Reaper” (“Жнець”). За планами Пентагону, заміна БПЛА буде проведена до кінця 2018 року, при цьому комплекси управління заміні не підлягають. Після зняття з озброєння безпілотники будуть передані на тривале зберігання на майданчик 309-ї групи по обслуговуванню і ремонту авіакосмічної техніки (AMARG) в Арізоні, також відому як «Кладовище» (Boneyard). Передачі апаратів для використання в цивільних цілях не передбачається.

Рішення про списання апаратів було прийнято після того, як Пентагон пом’якшив вимоги до витрачання моторесурсу безпілотної техніки і до навантаження на операторів БПЛА. Згідно вимог, що діяли до недавнього часу, оператори ВПС США повинні були виконувати не менше 65 бойових вильотів безпілотників MQ-1 Predator і MQ-9 Reaper в рік. Тепер цю норму знизили до 60 вильотів. У кожному багатогодинному вильоті приймають участь не менше трьох апаратів, якими керують не менше 12 операторів. Крім того, в польотах задіюються техніки, оператори бортових розвідувальних систем і фахівці з розвідки.

Безпілотники Predator надійшли на озброєння ВПС США в 1996 році. Спочатку вони мали позначення RQ-1 і використовувалися виключно для розвідки, рекогносцировки та спостереження. У 2002 році бортові системи Predator допрацювали, озброїли ракетами Hellfire (американська керована протитанкова ракета класу «повітря-земля» типу вистрілив-забув). Після цього апарати отримали позначення MQ-1. В цілому для військових були побудовані 360 Predator, з яких сьогодні в строю знаходяться 145 одиниць.

Вартість одного БПЛА типу «Predator» в різний час була неоднакова, також вона відрізняється в залежності від модифікації:

  • на початку 2003 року вартість одного БПЛА становила 3,2 млн. доларів США
  • в 2011 році вартість одного БПЛА становила 4,03 млн. доларів США , а вартість однієї години польоту – 3234 долара США.

Вартість програми розробки $ 2,38 млрд (2011 рік).

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Читати далі ...

Trending