Зв'яжіться з нами

Новини

Певних видів боєприпасів вистачить на десятки років, проте не всіх. Україна закуповує дефіцитні боєприпаси в міжнародних партнерів.

Опубліковано

на

Україна поповнює нестачу боєприпасів, закуповуючи їх у міжнародних партнерів, але серед них немає Російської Федерації, заявляє міністр оборони України Степан Полторак.

“Навіть коли в нас вистачало боєприпасів, ми не припиняли переговорів про закупівлю боєприпасів. Деяку категорію номенклатури боєприпасів ми закуповуємо і тепер – те, що є для нас дефіцитом, і те, що нам потрібно”, – повідомив він на спільній із міністром оборони Грузії Леваном Ізорією прес-конференції в Києві в четвер.

Міністр нагадав, що недавно уряд України затвердив концепцію створення підприємств із виробництва боєприпасів. “Я сподіваюся, що це завдання буде виконано найближчим часом. А доки ці підприємства створюватимуться, ми плануємо й надалі закуповувати боєприпаси в наших міжнародних партнерів”, – зазначив глава Міноборони.

На уточнювальне запитання, чи є серед продавців Росія, С. Полторак відповів: “Ні, Росія нам боєприпасів не продає”.

Щодо подій у Балаклії Полторак повідомив, що третина боєприпасів на складах у Балаклії вціліла,слідство триває . Наразі вся інформація про втрати уточнюється.

За його словами, боєприпасів, які є на інших українських складах, вистачає для протидії агресору на Сході.

У Міноборони наполягають на версії про диверсію. Зараз лише з’ясовують, яким чином диверсанти могли скоїти цей злочин. Припущення, що пожежу на найбільшому в Україні складі боєприпасів скоїли самі військові, щоб приховати розкрадання, міністр відкидає.

Буквально в лютому місяці на цій базі завершився аудит. Зараз проводиться повторний аудит для того, щоб ми визначили точну кількість і кваліфікацію озброєння, техніки. Серйозних порушень, які б призвели до цієї події тим аудитом не було виявлено, – повідомив Степан Полторак.

Як розповів радник Президента України, радник міністра оборони України Юрій Бірюков в ефірі “5 каналу”, певних видів боєприпасів вистачить на десятки років, проте не всіх.

“Не готовий говорити про конкретну номенклатуру, це не відкрита інформація. Існує проблема в якихось боєприпасах, найвідоміша публічна проблема – це проблема зі снайперськими патронами. Так у нас і штатних гвинтівок СВД вже немає. Тому в 2014 році було прийнято рішення, що ми поступово мігруватимемо на натовський калібр, натовські гвинтівки, натовські комплекси. І, взагалі-то, цей процес потихеньку йде. Говорити про те, що ми можемо перейти зі ствольної артилерії на натовський калібр, тут набагато складніше, тому що у нас снарядів досить багато, а ось ствольного виробництва у нас немає. І виробництво великокаліберної ствольної артилерії дуже складний технологічний процес, який розпочато, але все одно це роки роботи”, – зазначив Бірюков.

 *При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. *Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції. *Інформація публікується з відкритих джерел.

Новини

Ще два Ан-26 для ЗСУ буде відремонтовано до Нового року

Опубліковано

на

Днями військова частина А0215 (Командування Повітряних Сил ЗСУ) уклала з ДП “Завод 410 ЦА” два договори №№ 412/17 і 411/17 на капітальний ремонт на літаки Ан-26КПА (бортовий номер 95, зав. номер 64-06, випущений 21 квітня 1978 г.) та Ан-26Ш (бортовий номер 21, зав. номер 55-07, випущений 28 вересня 1977 р.) з переобладнанням останнього в Ан-26 на 4,017 млн. грн. і 4,779 млн. грн. відповідно.

Літаки входять до складу в / ч А1231 і А4104 – 456-ої бригади транспортної авіації (Гавришівка) і 203-ї навчальної авіаційної бригади (Чугуїв).

Термін виконання договорів зазначений до 31 грудня 2017 року.

Загалом у 2017 році ДП “Завод 410 ЦА” відремонтував для державних силових структур України шість Ан-26, так само як і в 2016-му. А також провів ремонтні роботи на літаках Республіки Бангладеш, Республіки Казахстан та Судану.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?

Новини

Інструктори «Азову» діляться знаннями з морпіхами

Опубліковано

на

Під час бойових дій дуже часто життя бійців забирає не ворожа куля, а саме несвоєчасне або неправильне надання першої допомоги. Для азовців вже стало каноном постійне вдосконалення вмінь та навичок із тактичної медицини.

11 грудня на базі полку «Азов» (місто Маріуполь) розпочався курс із тактичної медицини, який був організований не для азовців. Серед тих, кого нині знайомлять із курсом ТССС All Combatants, – бійці 36-ї окремої бригади морської піхоти.

Ініціатором цих курсів став колишній військовий медик армії США Девід Пластер зі своєю командою Anomaly TacMed, який запропонував медикам «Азова» виступити у ролі викладачів-інструкторів.

Вся програма складається із теоретичної, практичної частин і тактики. Тривалість курсу – 3 дні. Після його закінчення слухачі мають закріпити здобуті знання та навички на практичному екзамені. Протягом 4-х днів бійці матимуть змогу прослухати курс власне методології викладання матеріалу, що стане у пригоді під час подальшого викладання програми ТССС вже у своєму підрозділі.

Першого дня серед основних розглянутих тем були: способи евакуації пораненого в укриття (за лямки, SEAL, Hawes), зупинка масивної кровотечі, застосування турнікета (самодопомога та взаємодопомога), гемостатичні засоби, тампонада, прямий тиск на рану, перев’язка рани, а також бійці 36-ї окремої бригади морської піхоти засвоїли алгоритм M.A.R.C.H. (Massive Hemorrhage-Airways-Respiration-Circulation-Hypothermia).

«Після завершення курсу ми передамо лекції та відеоматеріали, аби вже у своїх підрозділах ці люди могли поділитись здобутими знаннями, – прокоментував взводний медик 1-го БОП полку «Азов» друг Джедай. – Зараз ми спостерігаємо різний рівень знань у сфері тактичної медицини. Проте найголовнішим є те, що нам вдається зацікавити та донести правильну інформацію, і це зрозуміло по очах бійців, котрі вивчають програму».

Автор: Денис Крекотень

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?

Новини

Пентагон виділив 10,4 мільйона доларів на покращення військової ІТ-інфраструктури в Україні

Опубліковано

на

Американська корпорація Black Box оголосила на початку місяця про подовження контракту Пентагону на суму 10,4 мільйона доларів з надання послуг, згідно з контрактом в рамках Ініціативи допомоги Україні в сфері безпеки, повідомляє Голос Америки.

Компанія з надання послуг у сфері цифрових технологій розширить свою співпрацю з Міністерством оборони України. Протягом наступних 12 місяців Black Box надасть техніку, програмне забезпечення та послуги, аби розширити систему та забезпечити можливості з командування, контролю, комунікації, комп’ютерів, розвідки та спостереження (C4ISR) більшої кількості користувачів у військових спорудах по всій країні.

«Ми дуже задоволені, що армія США нас обрала за наші зусилля та пишаємося тим, що ми є частиною Ініціативи допомоги Україні в сфері безпеки, – заявив виданню віце-президент компанії Джефф Мюррей. – Цей проект посилить стійкість можливостей, які вже були розроблені та побудовані Black Box, та розширить їх в середині України».

Корпорація Black Box була обрана контрактником армії США у вересні 2016 року з метою розробки, розгортання, операції та підтримки Центру з кібербезпеки, Центру командування та контролю, системи медичної інформації та системи логістичної інформації України. У партнерстві з армією США та Міністерством оборони України Black Box надає всебічну підтримку українському війську – на фронті та поза ним.

Субпідрядники в цьому контракті включають в себе як американські, так і українські компанії.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?
Реклама
Реклама
Реклама

Trending