Зв'яжіться з нами

Соціалка

Покалічені учасники бойових дій НАТО запросили українських кіборгів на міжнародні змагання

Опубліковано

на

Цьогоріч українська команда вперше візьме участь у Invictus Games (Ігри Нескорених) – міжнародних змаганнях ветеранів та діючих військових.

Принц Уельський Гаррі, що служив у Афганістані (традиційно чоловіки королівської британської родини служать в армії), заснував ці змагання три роки тому, але вони вже вважаються найпрестижнішими Іграми для військових, які зазнали поранення під час виконання воєнних операцій по всьому світу.Ці змагання – не лише повага до героїв, але і розуміння того, що вони зробили все, що могли і навіть більше.

У вересні 2017 року Ігри відбудуться у Торонто.

Підготовка до участі в Іграх здійснюється за заявкою та під кураторством Міністерства оборони з участю Мінмолодьспорту та громадськості. Наразі завершена реєстрація від охочих позмагатися в Канаді, формується команда. Увійти до її складу мають право українські воїни, які зазнали поранень у миротворчих операціях по всьому світу та в АТО. Якою буде команда, і як себе покаже – залежить від маси чинників.

Передісторія ігор пов’язана з Афганістаном. Усі країни, які брали участь у перших двох іграх і заявлені на треті, – це держави, що направляли свої миротворчі контингенти до Афганістану. Це була дуже велика операція НАТО, що тривала понад 10 років. У моменти максимального розгортання операції там одночасно розташовувалось близько 100 тисяч військовослужбовців.

"Хочемо продемонструвати світові сильних духом українських героїв": Україна вперше візьме участь у міжнародних іграх військових Invictus Games 02

Організаційний комітет повністю фінансує перебування в Торонто усієї команди, яка включає 15 спортсменів, 3 супроводжуючих та 30 членів родини та друзів. Від України вимагають підготувати спортсменів і доставити їх у Канаду. Крім того, з самого початку збору заявок цей процес бажає підтримати Агентство НАТО з технічного обслуговування і постачання (NATO Support and Procurement Agency) – вони готові взяти на себе видатки щодо спортивного тренування кількох учасників.

Щодо форми – так само з’явилася інформація, що генеральні спонсори “Ігор Інвіктус” Land Rover Yaguar готові проспонсорувати виготовлення форми для кількох команд.

На “Іграх Інвіктус” усім учасникам вручаються медалі з однаковим написом “I am” – “Я є, я можу”. Ця фраза символізує перемогу над стражданнями і фізичним болем.

Організатори, розуміючи, що головний тягар реабілітації лежить у моральній площині, запрошують окрім самого спортсмена ще двох його родичів або друзів. Адже це і їхня перемога, бо при всій системі реабілітації головний тягар все-таки лежить на сім’ї. Коли відчуваєш підтримку близьких, є бажання продовжувати службу і всім показувати: “Я можу!”

"Хочемо продемонструвати світові сильних духом українських героїв": Україна вперше візьме участь у міжнародних іграх військових Invictus Games 03

Були обрані ті напрямки спорту, бази яких вже існують в Україні. На жаль, у нас не розвинені командні види спорту на візках через те, що візки дуже дорогі й немає залів з відповідним покриттям. Але є можливість зібрати команду з волейболу сидячи, вже є тренери.

Прикордонна служба повідомила, що готова виділити кілька баз для тренування з екстремального водіння.

"Хочемо продемонструвати світові сильних духом українських героїв": Україна вперше візьме участь у міжнародних іграх військових Invictus Games 04

Сама ідея, що покликала до життя ігри, спрямована на те, щоб ці люди були рівноправними членами суспільства і своїм прикладом надихали інших. Звісно, ми сподіваємося на те, що надалі спортом в Україні займатимуться всі поранені, там де є така можливість. Також сподіваємося, що змагання підштовхнуть і місцеву владу, і громади до того, щоб на інтереси людей з особливими потребами виділяти не лише увагу і чуйність, але й матеріальні ресурси. Звісно, це не є справою одного року.

Наступні ігри, у 2018 році, пройдуть в Австралії.

При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. *Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

Джерело: http://ua.censor.net.ua/r425920

Новини

Військові пенсіонери отримуватимуть підвищені пенсії вже з середини березня – прес-служба Кабінету міністрів України

Опубліковано

на

Пенсійний фонд України з другої половини березня почне виплати перерахованих пенсій військовослужбовцям, повідомила прес-служба Кабінету міністрів України.

“Основні виплати почнуться з 1 квітня. Пенсії будуть перераховані з 1 січня 2018 року. Тобто, в квітні військові пенсіонери отримають перераховану пенсію за січень-квітень. Пенсії будуть перераховані за довідками уповноважених структур, в яких особи проходили службу – Міноборони, МВС і інші. Пенсіонерам не потрібно окремо звертатися до Пенсійного фонду”, – йдеться в повідомленні.

Як повідомляється, при перерахунку будуть враховані: оклад за посадою, оклад за спеціальним званням, процентна надбавка за вислугу років. Окремо будуть перераховані пенсії особам керівного і рядового складу органів внутрішніх справ для них, окрім вище перерахованих виплат, будуть враховувати щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премії за січень 2016.

Відзначається, що пенсійне підвищення буде проходити поетапно. З 1 січня 2018 года середнє підвищення складе 1,5 тис. грн. З 1 січня 2019 до цієї суми додасться ще 750 грн. З 1 січня 2020 року – ще стільки ж. Таким чином, за два роки військові пенсії з нинішнього середнього значення збільшаться приблизно вдвічі.

У повідомленні наголошується, пенсії будуть переглянуті для пенсіонерів 12 силових відомств. Усього підвищення отримають 498 тис. чоловік. У бюджеті Пенсійного фонду для підвищення військових пенсій передбачено 7,8 млрд грн.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://ua.interfax.com.ua/news/

Читати далі ...

Cтатті

На передовій скоюється тільки третина самогубств, більшість у тилу

Опубліковано

на

Кількість самогубств серед українських військовослужбовців дещо скоротилася з 2015 року, тільки 30% суїцидів відбувається в зоні АТО

Про це заявив очільник управління морально-психологічного забезпечення Генштабу ЗСУ, генерал-майор Олег Грунтковський в інтерв’ю “РБК-Україна“.

Він зауважив, що проблема з самогубствами серед військових існує, але вона й вирішується. Зокрема, якщо проводити порівняльний аналіз з 2015 року, то є тенденція до зниження суїцидів в армії на 20%.

“Наприклад, з початку цього року завдяки оперативному втручанню та наданню психологічної допомоги командирами підрозділів, офіцерами структур морально-психологічного забезпечення, капеланами вдалося уникнути 9 випадків скоєння самогубства військовослужбовцями”, – наголосив Грунтковський.

Він також пояснив, чому Міноборони зазвичай не розповсюджує інформацію щодо кількості самогубств у армії. За його словами, кількість випадків самогубств, яка є в армії, зазвичай корелює зі середньостатистичним рівнем кількості суїцидів, який є в державі.

“З усіх сумних випадків, близько 30% суїцидів в армії відбувається в АТО, всі інші – в тилу. І ще є така психологічна практика у військах, і не тільки в наших, а й за кордоном: якщо багато розповідати про самогубства і наголошувати на цьому – їхня кількість не зменшується, а зростає. Це дуже тонка професійна робота фахівців-психологів, і тут головне “не нашкодити”, – підсумував Грунтковський.

  • 26 лютого голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець заявив, що з початку проведення АТО на сході України у 2014 році вже близько 600 ветеранів АТО скоїли суїцид.
  • У лютому у Житомирській області на території однієї з військових частин знайшли застреленим військовослужбовця.
  • Через два тижні у полтавському госпіталі знайшли повішеним військовослужбовця.
  • Раніше МОЗ повідомило, що планує створити національну гарячу лінію для емоційної підтримки українців та запобігання самогубствам.

Збройний конфлікт на Донеччині триває з квітня 2014 року. До початку червня 2017 року було зареєстровано приблизно 500 випадків самогубств учасників АТО після повернення із зони бойових дій, заявляв міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, посилаючись на дані військової прокуратури.

У вересні голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я, народний депутат від Блоку Петра Порошенка Ольга Богомолець повідомила, що в Україні створили реєстр самогубств серед ветеранів АТО.

21 лютого 2018 року головний військовий прокурор Анатолій Матіос заявив, що в зоні АТО щотижня скоює самогубство двоє-троє військових, однак у Міністерстві оборони України цю інформацію категорично спростували, назвавши “піаром і маніпуляціями”.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. 

Читати далі ...

Новини

Розенко: “Військові пенсіонери почнуть отримувати підвищені пенсії вже в березні”

Опубліковано

на

Перерахунок пенсій військовим пенсіонерам буде здійснено з 1 січня 2018 року і перші кошти люди почнуть отримувати вже в березні.

Як передає Урядовий портал, про це повідомив віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

Ми виконуємо свою обіцянку про те, що перерахунок пенсій військовим пенсіонерам буде здійснений з 1 січня 2018 року. Зараз якраз триває процес перерахунку і перші кошти люди почнуть отримувати по додатковим відомостям вже в березні. Тобто протягом березня-початку квітня, я переконаний, всі військові пенсіонери отримають свій перерахунок”, – сказав він.

Павло Розенко зауважив, що у цьому році розмір пенсій військовослужбовців підвищиться в середньому на 1500 гривень. “Але це не остаточне підвищення. Наступний етап перерахунку пенсій військовим буде здійснений з 1 січня 2019 року. Ми прогнозуємо, що в середньому пенсії військових пенсіонерів зростуть в 2 – 2,5 рази в залежності від категорії, строку служби,  звання тощо”, – наголосив віце-прем’єр-міністр.

Він також зауважив, що “було б ідеально, щоб таке рішення Уряду було підтримане Верховною Радою України через внесення відповідних змін до законодавства, щоб перерахунок і осучаснення пенсій відбувалися незалежно від політичних обставин згідно із законом”.

“Я сподіваюся, що вже найближчим часом Верховна Рада на законодавчому рівні унормує питання   військових пенсій, але поки цього не відбулося, буде діяти постанова Кабінету Міністрів України і військові будуть отримувати підвищені пенсії вже зараз”, – додав віце-прем’єр-міністр.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. 

Читати далі ...

Trending