Зв'яжіться з нами

ВПК

Польсько-український камікадзе може бути набагато цікавішим за Javelin

Опубліковано

на

У Києві 10-13 жовтня проходила міжнародна спеціалізована виставка «Зброя та безпека – 2017». У виставці взяла участь і чернігівська «ЧеЗаРа», представляючи розвідувально-ударний комплекс «Сокіл» з польсько-українськими розвідувальними безпілотниками «Fly Eye» («літаюче око») та ударними безпілотниками-камікадзе «Warmate».

Warmate (від англ. war mate — бойовий товариш) — ударний безпілотний авіаційний комплекс, призначений для ураження противника методом самознищення. Може бути класифікований як «літак-снаряд», або ж «баражуючий боєприпас» (англ. loitering munition). Розроблений польським підприємством WB Electronics, концепція вперше представлена в 2014 році.

Відомо, що Україна і Польща реалізують військово-технічне співробітництво (ВТС) за програмою міні-ударних БпЛА Warmate з 2016 року: в рамках підписаного в березні 2016 року ліцензійної угоди між WB Electronics і ПАТ “ЧeЗаРа” (Чернігів), вже закуплено певну кількість цих БпЛА, а також готується серійне виробництво БПЛА Warmate в Україні.

Результат пошуку зображень за запитом "розвідувально-ударного комплексу «Сокіл»"

На сьогоднішній день випробування держзамовника виготовлених в Україні БпЛА Warmate з допрацьованим ударним компонентом знаходяться в завершальній стадії. У вересні ці БпЛА у складі розвідувально-ударного комплексу «Сокіл» були продемонстровані на полігоні поблизу селища Гончарівське за участю Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександра Турчинова.

«Випробування відбулися успішно, продемонстрували ефективність цих безпілотних комплексів. Наступний крок – поставити їх на озброєння та ефективно використовувати в бойових умовах», — сказав тоді Турчинов.

«Сокіл» – універсальний комплекс — може цілодобово здійснювати спостереження, виявлення, супроводження і знищення техніки та живої сили противника в радіусі десяти кілометрів. Комплекс складається з двох безпілотних комплексів з польським корінням (розвідувального FlyEуе, який вже використовується українськими військовими і ударного БпЛА Warmate) та спільної системи управління. Розміщено його на двох бронеавтомобілях «Козак-2М».

Sokil strike drone system 002

Розвідувальний транспортний засіб експлуатує команда з п’яти осіб: командир, водій, оператор, оператор зброї та аналітик. Кожен транспортний засіб має до трьох комплеків БпЛА FlyEye, розроблених WB Electronics з WB Group. БпЛА FlyEye був випробуваний в бойових операціях з березня 2015 року. Він вже виконав понад 1000 годин польоту, з виявлення та контролю над 700 групами та окремими цілями.

Страйк-машина експлуатується командою з чотирьох осіб: командир, водій, оператор і оператор ударних дронів. Окрім портативної радіостанції, GCS, генератора та телескопічної антени, автомобіль перевозить до 20 штук одноразових БпЛА Warmate, а також 40 боєзарядів. Warmate, що  виробляються на «ЧеЗаРа» за ліцензією в Україні, має робочий діапазон 10 км, тривалість польоту 30 хв і максимальну швидкість 150 км год. Він може бути озброєний чотирма типами боєголовок: вибуховим, накопичувальним, розривчастим і запальними боєголовками. Warmate здатний наводитися і вражати живу силу, ракетно-артилерійські обслуги (ГРАДИ і т.д.), легко броньований транспорт противника а також вражати верхню малозахищену ділянку танка.

Технічні характеристики ударног безпілотника «Warmate»

Старт апарату відбувається через пневматичний запуск з контейнерної пускової установки. Апарат має електродвигун і складане крило, що забезпечують радіус дії комплексу у 10 км, тривалість баражування у пів-години, дозволяє розвинути максимальну швидкість у 150 км/год і піднятися на максимальну висоту у 500 м при нормальній висоті польоту 30-200 м. Максимальна злітна маса комплексу – 4 кг, при цьому апарат може бути споряджений різноманітними за типом ураження бойовими головками з масою вибухової речовини до 800г. Літальний апарат має автоматичний режим керування польотом і систему повернення при неспрацюванні.

Під час атаки БпЛА заходить на ціль у піке, досягаючи при цьому своєї максимальної швидкості — 150 км/год. Оператор контролює атаку за допомогою відповідної оптики і може скасувати місію вже в ході ударного маневру, наказавши «Товаришу» повертатися на базу.

Результат пошуку зображень за запитом "розвідувально-ударного комплексу «Сокіл»"

У ПАТ «ЧеЗаРа» стверджують, що вони будуть пропонувати розширену лінійку боєприпасів для ударних «безпілотників», яка включатиме чотири типи бойових частинн:

— фугасної дії (HEW, маса вибухової речовини — 1350 гр., площа враження – в межах 50 м.кв.);

— уламково-фугасної дії (BFW, маса вибухової речовини — 530 гр., готові вражаючі єлементи вагою 2 г. — 524 шт, площа враження – в межах 70 м.кв.);

— кумулятивної дії (CW, маса вибухової речовини — 1100 гр., бронепробиття – 100-120 мм гомогенної броні) та

— запалювальної дії (ІW маса вибухової речовини – 530 гр., температура горіння – 2000 градусів, зона ефективного знищення – в межах 70 м.кв).

Warmate Ukraina

Експортна вартість дрона-камікадзе заявлена польською WB Group – близько $ 12 тисяч. Передбачається, що даний апарат після розгортання великосерійного виробництва та озброєний українськими головками стане дешевшою альтернативою протитанковим керованим ракетами і протипіхотним боєприпасам. При цьому він дозволяє збільшувати оперативний радіус (до 10 км) і вирішувати завдання пошуку та знищення цілей у розширених часових рамках (до 30 хвилин у польоті), завдяки чому оператор отримує можливість перевірити в реальності та цінностях виявленої цілі.

Для порівняння експортна ціна протитанкового ракетного комплексу Javelin може доходити до 250 тисяч доларів  і ще близько 100 тисяч за кожен постріл до нього (приблизно 2,7 млн грн або 840 мінімальних зарплат за постріл). Максимальна дальність вогню: перші моделі – 2500 м, сучасні модифікації – 4750 м. Боєголовка тандемна кумулятивна (HEAT) пробиття 600—800 мм катаної гомогенної броні.

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел.

Джерело:https://www.armyrecognition.com/https://uk.wikipedia.org/wiki/Warmate

ВПК

Окуповані території в очікуванні – американський стратегічний безпілотник отримав суперкамеру

Опубліковано

на

Сучасний БПЛА RQ-4 Global Hawk нам знайомий як ніхто інший, адже з деяких пір він став гніздитися в нашому ареалі. Про його ТТХ, порівнянних з космічними технологіями майбутнього, чув багато хто, але от про те, що його регулярно модернізують, – знають не всі.

Буквально на днях “Яструб” отримав обновку, якою стала семиполосна мультиспектральна камера MS-177. Перший Global Hawk з новою камерою напередодні прибув на авіабазу ВПС США Beale.

З огляду на те, що і до цього даний розвідник буквально “кошмарив” своїх антагоністів, який не втручаючись в повітряний простір потенційного противника, викрнуючи розвідку вглиб територій на 200 км і більше, то тепер від пильного ока цього птаха не сховатися навіть при його польоті на граничній висоті.

Що ж, тішить – наука не стоїть на місці. Ну, а оновленого RQ-4 Global Hawk чекаємо на лінії фронту на Донбасі і біля берегів окупованого Криму. Це саме ті місця, де MS-177 пройде найкраще випробування.

zloy-odessit

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://zloy-odessit.livejournal.com/

Читати далі ...

ВПК

Гідроакустична станція «Тронка» цьогоріч надійде на озброєння нашого флоту

Опубліковано

на

Для ефективного моніторингу підводної обстановки та виявлення диверсійних сил противника в Україні розроблено нові гідроакустичні засоби

Фізико-географічні особливості північно-західної частини Чорного моря, а це відносно невеликі глибини (100–120 м), дають змогу підводним човнам противника малої водотоннажності підходити до стратегічних інфраструктурних об’єктів України.

До анексії Криму ми могли висвітлювали підводну обстановку значно більшими силами, оскільки в нас були мисливці за підводними човнами — корвети «Тернопіль», «Луцьк» і «Хмельницький». Сьогодні лише один корабель флоту оснащено гідроакустичною апаратурою для пошуку підводних об’єктів. Тільки фрегат «Гетьман Сагайдачний» може повноцінно здійснювати протичовновий дозор, але переважно тоді, коли він патрулює в морі, тобто епізодично. Крім того, Росія активно розвідує близьку морську зону й територіальне море України, зокрема з використанням сил спеціального призначення. ЧФ отримав на озброєння два нових швидкісних катери типу «Раптор», які призначено для прихованої доставки груп диверсантів на узбережжя. Не виключено, що вищезгадані плавзасоби може бути застосовано проти нас. Тому на ці загрози треба адекватно реагувати.

У перспективі система висвітлення підводного простору ввійде до новоствореної Єдиної національної системи відображення морської обстановки, робота над якою вже триває. Саме туди надходитиме весь потік інформації як із корабельних гідроакустичних засобів, так і з гідроакустичних станцій, які працюватимуть поблизу берегової лінії.

Ігор Фалєєв, представник Державного підприємства «Київський науково-дослідний інститут гідроприладів»:

— Україна має сучасні розробки у сфері радіо- та гідроакустики, зокрема станцій спеціального й протидиверсійного призначення «Олімп 3К», «Олімп-1», «Тронка», які мають міжнародний попит. Ці станції може бути використано для потреб технічного переоснащення Військово-Морських Сил України та Морської охорони ДПСУ. Напрямок швидко розвивається за рахунок упровадження нової елементної бази та принципів управління й контролю, що дає змогу в рази зменшити масу станцій і надати їм принципово нові бойові можливості, зокрема за рахунок прихованого транспортування до заданого району підводними роботами.

За задумом моряків, система вирішуватиме завдання щодо висвітлення даних про поточну підводну обстановку (пошук та ідентифікація підводних човнів, засобів доставки диверсійно-розвідувальних груп, інших малорозмірних цілей, включно з бойовими плавцями). Програма дозволить здійснювати розрахунково-аналітичну роботу. На основі отриманих даних моряки виконуватимуть тактичні розрахунки, розроблятимуть план протидії відповідним силам і засобам противника.

Нині в Україні для ефективного моніторингу підводної обстановки та виявлення диверсійних сил противника розроблено нові гідроакустичні засоби та станції. Вони спроможні здійснювати спостереження прибережних районів територіального моря, акваторій військово-морських баз і портів, стоянок торговельних суден і кораблів на рейдах. Це насамперед сучасна гідроакустична станція протидії диверсійним силам і засобам «Тронка», яку розробив персонал ДП «Київський науково-дослідний інститут гідроприладів».

Ця гідроакустична станція є пересувною. Вага її — 40 кг, тому станцію можна легко занурити в акваторію порту або розмістити поблизу сторожового корабля ВМС. Станція дуже ефективна, водночас принцип її роботи доволі простий. Вона в автоматичному режимі виявляє й супроводжує підводні об’єкти. Приміром, бойового плавця без спорядження або з аквалангом закритого типу станція «Тронка» може запеленгувати на відстані понад 500 м. З аквалангом відкритого типу — на відстані близько 900 м. А виявити диверсантів, яких доставили на надмалих плавзасобах, може й на дистанції 1000 метрів. На моніторі приладу є змога спостерігати за виявленими об’єктами, наприклад, з якою швидкістю рухаються підводні апарати. Також за допомогою вимірювання розподілу швидкості звуку на глибині можна навіть спрогнозувати дії диверсантів. Програмне забезпечення станції дозволяє задокументувати всю інформацію про підводну обстановку. Робоча глибина — до 50 м. Станція працює навіть під час трибального шторму.

Іще одна перспективна розробка українських винахідників — станція «Олімп 3К». Вона за своїми тактико-технічними характеристиками потужніша за «Тронку». Передає інформацію в режимі онлайн. З урахуванням гідрологічних умов моря та глибини занурення станція спроможна виявити підводний або надводний об’єкт на дистанції до 10 км. Вона мобільно розгортається, фіксує шум від гвинтів підводного човна навіть на глибині до 200 м. Практично безпомилково може ідентифікувати підводні цілі та класифікувати їх, навіть якщо в заданому районі перебуває підводний човен із трьома-чотирма надводними кораблями або цивільними суднами. Єдине що — станція може не розпізнати малорозмірні цілі, приміром, ворожу субмарину, яка має менше як тисячу тонн водотоннажності.

Віталій ПАНЧИШИН, «Народна армія»

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://na.mil.gov.ua/

Читати далі ...

ВПК

Українські тактичні безпілотники зацікавили іноземних клієнтів

Опубліковано

на

З 25 по 27 лютого державна компанія «Спецтехноекспорт», що входить до складу ДК «Укроборонпром», в ході спеціалізованої виставки UMEX-2018 представила ринку ОАЕ українські розробки безпілотних літальних апаратів.

Цьогоріч на українському стенді були вперше продемонстровані відразу дві розробки: тактичний безпілотник PD-1AF з вертикальним злетом від компанії «Укрспецсистемс» та БПЛА-камікадзе «RAM» від компанії «Оборонні електронні технології». Також були представлені оновлені безпілотники «Спектатор» від ВАТ «Меридіан», «Обсервер-С» від компанії «Def-C», квадрокоптер PC-1 та системи гідростабілізації від компанії «Укрспецсистемс», система протидії ворожим БПЛА «Буковель-міні» від компанії «Проксимус».

Великий інтерес до української оборонної промисловості підтверджено низкою проведених зустрічей та переговорів в українському павільйоні з вищим керівництвом ОАЕ. Так, з українськими розробками детально ознайомилися спадкоємний принц Абу Дабі, заступник Верховного Головнокомандуючого ЗС ОАЕ шейх Мохаммед Аль Нах’ян, Віце-прем’р міністр ОАЕ, Міністр внутрішніх справ шейх Саіф Аль Нах’ян, Державний міністр з питань оборони ОАЕ Мохаммед Аль Боварді, Начальник Генштабу ЗС ОАЕ Генерал-лейтенант Мохаммед Аль Ромейсі, Командувач Сухопутних військ ОАЕ Генерал лейтенант Салех Аль Амері.

З вищим керівництвом ОАЕ було обговорено питання налагодження співпраці з поставки українських систем БПЛА та засобів протидії, а також питання спільного їх виробництва на території ОАЕ. Також, в ході виставки вдалося провести ряд переговорів з потенційними замовниками із Королівства Саудівська Аравія, Алжиру, Кувейту, Марокко, Індонезії.

Павло Барбул, директор компанії «Спецтехноекспорт», з цього приводу зазначив: «Вище керівництво ОАЕ підтвердило, що найбільшою перевагою українських систем є те, що наші системи вже постачаються до різних оборонних відомств нашої держави та отримали позитивні відгуки від їх використання. Досягнуті домовленості показали, що робота наших розробників не є марною та неприбутковою. Якісний та готовий до застосування продукт завжди цікавий партнерам на міжнародному ринку оборонних технологій».

Українські компанії також зацікавлені у тісній співпраці з ОАЕ. Ринок лише безпілотних літальних апаратів країн РСАДПЗ, за середніми оцінками, сягне 1,5 млрд США до 2022 року. А загалом протягом 2018-2024 темпи щорічного зростання ринку БПЛА в країнах Близького Сходу прогнозується на рівні 30%. Оборонні БПЛА забезпечуватимуть найбільшу частку цього зростання, оскільки збройні сили все частіше використовують такі системи для своїх цілей.

UMEX – регіональна виставка та конференція у сфері безпілотних авіаційних систем, що вже втретє проводиться на території Національного виставкового центру Абу-Дабі. У 2018 році у виставці взяли участь 122 компанії з 34 країн світу.

Спадкоємний принц Абу Дабі, заступник Верховного Головнокомандуючого ЗС ОАЕ шейх Мохаммед Аль Нах’ян

Віце-прем’р міністр ОАЕ, Міністр внутрішніх справ шейх Саіф Аль Нах’ян

Державний міністр з питань оборони ОАЕ Мохаммед Аль Боварді

Командувач Сухопутних військ ОАЕ Генерал лейтенант Салех Аль Амері 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://spetstechnoexport.com/uk/news/

Читати далі ...

Trending