Зв'яжіться з нами

ВПК

Польські проекти модернізації танків Т-72

Опубліковано

на

Як повідомляє польский веб-ресурс www.defence24.pl , на запланованій у вересні 2017 року в Кельце черговій польській оборонній виставці MSPO-2017 підприємство Zakłady Mechaniczne Bumar-Łabędy SA спільно з проектним бюро OBRUM (входять до складу польського військово-промислового об’єднання Polska Grupa Zbrojeniowa SA – PGZ) представлять два чергових проекти модернізації танків Т-72М, що вироблялися раніше в Польщі на Bumar-Łabędy за радянською ліцензією, та їх модернізованих варіантів РТ-91. Нові варіанти модернізації позначаються як РТ-17 і РТ-91М2.

Проект глибокої модернізації, що позначається як РТ-17, є доопрацьованим варіантом представленого ZM Bumar-Łabędy рік тому на попередній виставці MSPO 2016 проекту модернізації РТ-16, і, ймовірно, прототип-демонстратор РТ-17 отримано переробкою виставленого прототипу-демонстратора РТ 16.

Результат пошуку зображень за запитом "polski czołg"

Танк PT-16

Особливістю проекту РТ-17 є використання технологій української розробки. Танк РТ-17 повинен отримати замість 125-мм танкової гармати радянського зразка 120-мм гладкоствольну танкову гармату КБМ2 розробки ДП “Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О. О. Морозова” (для РТ-16 заявлялася якась 120-мм гармата розробки заводу Huta Stalowa Wola SA, мабуть, не пішла далі паперу). Гармата повинна бути здатна застосовувати всі стандартні боєприпаси НАТО цього калібру (включаючи використовувані на польських танках Leopard 2) і оснащена автоматом заряджання польської розробки в баштовій ніші.

Бронювання корпусу та башти РТ-17 посилено композитними бронепанелями польської розробки, при цьому форма бронювання передньої частини башти змінена в порівнянні з РТ-16, набувши форми “диска”. Повинна бути встановлена ​​нова система управління вогнем (причому на демонстратор РТ-17 присутній дисковий “шар” електронно-оптичної системи спостереження, мабуть, має виконувати функції панорамного прицілу), повністю електричні приводи башти та гармати з цифровим управлінням. На башті встановлюються командирська башточка і дистанційно керована турель ZSDU Kobuz з 7,62-мм або 12,7-мм кулеметом.

0241-1-696x445

Танк PT-17

Щодо силової установки РТ-17 поки що не повідомлялося, але відомо, що демонстатор РТ-16 був оснащений дизельним двигуном потужністю в 1000 к.с. сербського виробництва (мабуть, В-46-ТК, встановлювалися на югославські танки М-84).

Одночасно ZM Bumar-Łabędy представляє і менш радикальний і дешевший варіант модернізації танків Т-72М/РТ-91, позначений як РТ-91М2. Танк РТ-91М2 зберігає 125-мм гармату 2А46 (механізм заряджання якої допрацьовується під нові постріли), але повинен бути оснащений французькою системою управління вогнем Safran SAVAN-15 (що використовувалася на поставлених Малайзії танках РТ-91м). Встановлюється новий польський комбінований прилад спостереження командира ТKN-3Z і використовуваний на всіх версіях РТ-91 польський прилад спостереження механіка-водія PNK-72 Radomka. Танк оснащується системою кругового огляду через телекамери, а також новою системою постановки димових перешкод Obra-3.

Результат пошуку зображень за запитом "РТ-91"

Танк 91м Малайзії 

Захищеність РТ-91М2 посилена застосуванням на башті і корпусі (в тому числі на бортах) модулів навісного динамічного захисту ERAWA-1/2 “третього покоління”, а також протикумулятивних решіток на задній частині башти і корпусу (решітки застосовані і на РТ-17) . Танк оснащується польським дизельним двигуном S-12U (серійне виробництво якого припинено) і модернізованою механічною трансмісією, а також допоміжною силовою установкою потужністю 8-10 КВт.

Нагадаємо, що міністерство національної оборони Польщі тривалий час відмовлялося від планів модернізації парку танків Т-72М1 та РТ-91, роблячи ставку на придбання бувших в експлуатації танків Leopard 2 і розробку перспективної гусеничної платформи Gepard, покликаної в майбутньому замінити всі танки польської армії. Однак плани підтримки значного танкового парку в поєднанні із зменшенням пропозиції старих танків Leopard 2 на світовому ринку привели польське військове відомство до оприлюдненого в червні 2017 року рішення продовжити термін служби танків Т-72М1 та РТ-91 мінімум на 10-15 років, здійснивши для цього їх модернізацію. В результаті тепер міністерство національної оборони Польщі має визначитися з пропонованими йому ZM Bumar-Łabędy варіантами модернізації старих танків у вигляді РТ-17 і РТ-91М2.

Пов’язане зображення

Танк Gepard

Програма Gepard як занадто амбіційна для польської промисловості була припинена і в даний час замінена проектом створення більш легкої “середньої” гарматної гусеничної платформи Cheetah, яка повинна бути виконана на основі перспективної БМП Badger. Існують, втім, серйозні сумніви в можливості бути реалізованим для Польщі і проекту Cheetah.

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело: http://www.defence24.pl/

ВПК

Окуповані території в очікуванні – американський стратегічний безпілотник отримав суперкамеру

Опубліковано

на

Сучасний БПЛА RQ-4 Global Hawk нам знайомий як ніхто інший, адже з деяких пір він став гніздитися в нашому ареалі. Про його ТТХ, порівнянних з космічними технологіями майбутнього, чув багато хто, але от про те, що його регулярно модернізують, – знають не всі.

Буквально на днях “Яструб” отримав обновку, якою стала семиполосна мультиспектральна камера MS-177. Перший Global Hawk з новою камерою напередодні прибув на авіабазу ВПС США Beale.

З огляду на те, що і до цього даний розвідник буквально “кошмарив” своїх антагоністів, який не втручаючись в повітряний простір потенційного противника, викрнуючи розвідку вглиб територій на 200 км і більше, то тепер від пильного ока цього птаха не сховатися навіть при його польоті на граничній висоті.

Що ж, тішить – наука не стоїть на місці. Ну, а оновленого RQ-4 Global Hawk чекаємо на лінії фронту на Донбасі і біля берегів окупованого Криму. Це саме ті місця, де MS-177 пройде найкраще випробування.

zloy-odessit

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://zloy-odessit.livejournal.com/

Читати далі ...

ВПК

Гідроакустична станція «Тронка» цьогоріч надійде на озброєння нашого флоту

Опубліковано

на

Для ефективного моніторингу підводної обстановки та виявлення диверсійних сил противника в Україні розроблено нові гідроакустичні засоби

Фізико-географічні особливості північно-західної частини Чорного моря, а це відносно невеликі глибини (100–120 м), дають змогу підводним човнам противника малої водотоннажності підходити до стратегічних інфраструктурних об’єктів України.

До анексії Криму ми могли висвітлювали підводну обстановку значно більшими силами, оскільки в нас були мисливці за підводними човнами — корвети «Тернопіль», «Луцьк» і «Хмельницький». Сьогодні лише один корабель флоту оснащено гідроакустичною апаратурою для пошуку підводних об’єктів. Тільки фрегат «Гетьман Сагайдачний» може повноцінно здійснювати протичовновий дозор, але переважно тоді, коли він патрулює в морі, тобто епізодично. Крім того, Росія активно розвідує близьку морську зону й територіальне море України, зокрема з використанням сил спеціального призначення. ЧФ отримав на озброєння два нових швидкісних катери типу «Раптор», які призначено для прихованої доставки груп диверсантів на узбережжя. Не виключено, що вищезгадані плавзасоби може бути застосовано проти нас. Тому на ці загрози треба адекватно реагувати.

У перспективі система висвітлення підводного простору ввійде до новоствореної Єдиної національної системи відображення морської обстановки, робота над якою вже триває. Саме туди надходитиме весь потік інформації як із корабельних гідроакустичних засобів, так і з гідроакустичних станцій, які працюватимуть поблизу берегової лінії.

Ігор Фалєєв, представник Державного підприємства «Київський науково-дослідний інститут гідроприладів»:

— Україна має сучасні розробки у сфері радіо- та гідроакустики, зокрема станцій спеціального й протидиверсійного призначення «Олімп 3К», «Олімп-1», «Тронка», які мають міжнародний попит. Ці станції може бути використано для потреб технічного переоснащення Військово-Морських Сил України та Морської охорони ДПСУ. Напрямок швидко розвивається за рахунок упровадження нової елементної бази та принципів управління й контролю, що дає змогу в рази зменшити масу станцій і надати їм принципово нові бойові можливості, зокрема за рахунок прихованого транспортування до заданого району підводними роботами.

За задумом моряків, система вирішуватиме завдання щодо висвітлення даних про поточну підводну обстановку (пошук та ідентифікація підводних човнів, засобів доставки диверсійно-розвідувальних груп, інших малорозмірних цілей, включно з бойовими плавцями). Програма дозволить здійснювати розрахунково-аналітичну роботу. На основі отриманих даних моряки виконуватимуть тактичні розрахунки, розроблятимуть план протидії відповідним силам і засобам противника.

Нині в Україні для ефективного моніторингу підводної обстановки та виявлення диверсійних сил противника розроблено нові гідроакустичні засоби та станції. Вони спроможні здійснювати спостереження прибережних районів територіального моря, акваторій військово-морських баз і портів, стоянок торговельних суден і кораблів на рейдах. Це насамперед сучасна гідроакустична станція протидії диверсійним силам і засобам «Тронка», яку розробив персонал ДП «Київський науково-дослідний інститут гідроприладів».

Ця гідроакустична станція є пересувною. Вага її — 40 кг, тому станцію можна легко занурити в акваторію порту або розмістити поблизу сторожового корабля ВМС. Станція дуже ефективна, водночас принцип її роботи доволі простий. Вона в автоматичному режимі виявляє й супроводжує підводні об’єкти. Приміром, бойового плавця без спорядження або з аквалангом закритого типу станція «Тронка» може запеленгувати на відстані понад 500 м. З аквалангом відкритого типу — на відстані близько 900 м. А виявити диверсантів, яких доставили на надмалих плавзасобах, може й на дистанції 1000 метрів. На моніторі приладу є змога спостерігати за виявленими об’єктами, наприклад, з якою швидкістю рухаються підводні апарати. Також за допомогою вимірювання розподілу швидкості звуку на глибині можна навіть спрогнозувати дії диверсантів. Програмне забезпечення станції дозволяє задокументувати всю інформацію про підводну обстановку. Робоча глибина — до 50 м. Станція працює навіть під час трибального шторму.

Іще одна перспективна розробка українських винахідників — станція «Олімп 3К». Вона за своїми тактико-технічними характеристиками потужніша за «Тронку». Передає інформацію в режимі онлайн. З урахуванням гідрологічних умов моря та глибини занурення станція спроможна виявити підводний або надводний об’єкт на дистанції до 10 км. Вона мобільно розгортається, фіксує шум від гвинтів підводного човна навіть на глибині до 200 м. Практично безпомилково може ідентифікувати підводні цілі та класифікувати їх, навіть якщо в заданому районі перебуває підводний човен із трьома-чотирма надводними кораблями або цивільними суднами. Єдине що — станція може не розпізнати малорозмірні цілі, приміром, ворожу субмарину, яка має менше як тисячу тонн водотоннажності.

Віталій ПАНЧИШИН, «Народна армія»

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://na.mil.gov.ua/

Читати далі ...

ВПК

Українські тактичні безпілотники зацікавили іноземних клієнтів

Опубліковано

на

З 25 по 27 лютого державна компанія «Спецтехноекспорт», що входить до складу ДК «Укроборонпром», в ході спеціалізованої виставки UMEX-2018 представила ринку ОАЕ українські розробки безпілотних літальних апаратів.

Цьогоріч на українському стенді були вперше продемонстровані відразу дві розробки: тактичний безпілотник PD-1AF з вертикальним злетом від компанії «Укрспецсистемс» та БПЛА-камікадзе «RAM» від компанії «Оборонні електронні технології». Також були представлені оновлені безпілотники «Спектатор» від ВАТ «Меридіан», «Обсервер-С» від компанії «Def-C», квадрокоптер PC-1 та системи гідростабілізації від компанії «Укрспецсистемс», система протидії ворожим БПЛА «Буковель-міні» від компанії «Проксимус».

Великий інтерес до української оборонної промисловості підтверджено низкою проведених зустрічей та переговорів в українському павільйоні з вищим керівництвом ОАЕ. Так, з українськими розробками детально ознайомилися спадкоємний принц Абу Дабі, заступник Верховного Головнокомандуючого ЗС ОАЕ шейх Мохаммед Аль Нах’ян, Віце-прем’р міністр ОАЕ, Міністр внутрішніх справ шейх Саіф Аль Нах’ян, Державний міністр з питань оборони ОАЕ Мохаммед Аль Боварді, Начальник Генштабу ЗС ОАЕ Генерал-лейтенант Мохаммед Аль Ромейсі, Командувач Сухопутних військ ОАЕ Генерал лейтенант Салех Аль Амері.

З вищим керівництвом ОАЕ було обговорено питання налагодження співпраці з поставки українських систем БПЛА та засобів протидії, а також питання спільного їх виробництва на території ОАЕ. Також, в ході виставки вдалося провести ряд переговорів з потенційними замовниками із Королівства Саудівська Аравія, Алжиру, Кувейту, Марокко, Індонезії.

Павло Барбул, директор компанії «Спецтехноекспорт», з цього приводу зазначив: «Вище керівництво ОАЕ підтвердило, що найбільшою перевагою українських систем є те, що наші системи вже постачаються до різних оборонних відомств нашої держави та отримали позитивні відгуки від їх використання. Досягнуті домовленості показали, що робота наших розробників не є марною та неприбутковою. Якісний та готовий до застосування продукт завжди цікавий партнерам на міжнародному ринку оборонних технологій».

Українські компанії також зацікавлені у тісній співпраці з ОАЕ. Ринок лише безпілотних літальних апаратів країн РСАДПЗ, за середніми оцінками, сягне 1,5 млрд США до 2022 року. А загалом протягом 2018-2024 темпи щорічного зростання ринку БПЛА в країнах Близького Сходу прогнозується на рівні 30%. Оборонні БПЛА забезпечуватимуть найбільшу частку цього зростання, оскільки збройні сили все частіше використовують такі системи для своїх цілей.

UMEX – регіональна виставка та конференція у сфері безпілотних авіаційних систем, що вже втретє проводиться на території Національного виставкового центру Абу-Дабі. У 2018 році у виставці взяли участь 122 компанії з 34 країн світу.

Спадкоємний принц Абу Дабі, заступник Верховного Головнокомандуючого ЗС ОАЕ шейх Мохаммед Аль Нах’ян

Віце-прем’р міністр ОАЕ, Міністр внутрішніх справ шейх Саіф Аль Нах’ян

Державний міністр з питань оборони ОАЕ Мохаммед Аль Боварді

Командувач Сухопутних військ ОАЕ Генерал лейтенант Салех Аль Амері 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://spetstechnoexport.com/uk/news/

Читати далі ...

Trending