Зв'яжіться з нами

ВПК

Популярний протитанковий ракетний комплекс третього покоління Spike (Ізраїль)

Опубліковано

на

Spike – сімейство протитанкових ракетних комплексів з автономним наведенням ракети, яке використовують для ураження танків, інженерних і фортифікаційних споруд, а також надводних цілей.

Сімейство ПТРК Spike з автономним наведенням ракети, розроблявся з урахуванням можливості його використання різними видами ЗС і, для озброєння піхоти, установки на бойову техніку і застосування з вертольотів. Як і американський “Javelin” ПТРК “Spike” фірми «RAFAEL Israel Armament Development Authority» використовує принцип автономного самонаведення, однак на відміну від “Javelin” реалізований режим оптико-волоконної передачі даних оператору з можливістю управління польотом ракети і захопленням цілі головки самонаведення після пуску, що значно розширює можливості його бойового застосування.

По експортних поставках вартість ракети становить близько $ 200.000, що трохи дешевше конкуруючого комплексу Javelin з ціною ракети близько $ 240.000, але мінімум удвічі дорожче ПТУР, що використовують ракети без власних головок самонаведення (як “Корнет” або TOW, де ракети коштують близько $ 53.000 – $ 100.000 (по ряду джерел навіть від $ 20.000) при більшій пробивний потужності і дальності польоту.

Тактико-технічні характеристики
Дальність стрільби: 50/200/400 – 1 300/2 500/4 000/8 000/25 000 м.
Діаметр: 75-170 мм
Маса ракети: 4 / 9.8 / 13-14 / 34/70 кг
Бойова частина: тандемна кумулятивна, 3 кг
Середня швидкість на траєкторії: 130-180 м / с

Модифікації
Mini-Spike – версія з ракетою малої дальності (близько 1300-1500 м). Призначена для використання піхотою в якості протипіхотної зброї (англ. Anti-personnel guided weapon, скор. APGW) в умовах протипартизанських боїв і тісної міської забудови (в т. ч. ураження цілей в глибині будівель, під козирками і навісами). Маса ПУ менше 10 кг (на 4 кг менше ПУ варіантів SR / MR), а самої ракети – всього 4 кг. Довжина снаряда – 70 см, діаметр – 75 мм. Вартість приблизно втричі менша версії SR, досягнута в т. ч. за рахунок застосування комерційної електронно-оптичної системи з електронної гіростабілізації і відмови від окремого тепловізійного прицілу (використовується головка самонаведення самої ракети і корекція її польоту оператором – т. зв. англ. Man-in the loop).
Spike-SR (від англ. Short range) – версія з ракетою малої дальності (від 50 до 1000 м, в більш пізніх версіях – 1500 м), застосовується для стрільби з плеча у взводній ланці. Маса – 9,8 кг.
Spike-MR (від англ. Mediumrange; також відома під назвою «Гіль») – модифікація з ракетою середньої дальності (в діапазоні 200-2500 м). Використовується піхотою і силами спеціального призначення. Маса ракети 14 кг. Реалізовано режими «вистрілив – забув» і «вистрілив – знайшов ціль в польоті, скорегував – забув».
Spike-LR (від англ. Long range) – більш далекобійна модифікація (максимальна дальність – 4000 м, в новій версії – до 5500 м). Використовується піхотою і для озброєння легких бойових машин. Маса ракети, що вказується виробником – 13 кг (як і для варіанта MR). Бронепробиття – 700 мм для старої версії, 850-900 мм – для нової.
Spike-ER (від англ. Extended range; раніше була відома під назвою англ. NT-Dandy, скор. NT-D) – важкий далекобійний варіант (максимальна дальність – 8000 м). Комплекс випускається в варіантах для мобільних бойових систем і для вертольотів. Маса – 34 кг. Бронепробиття до 1000 мм.
Spike NLOS (від англ. Non-line of sight – стрільба c закритих позицій; відома під назвою “Тамуз”) – протитанкова ракета з радіусом дії 25 км і оптоелектронним наведенням в т. ч. По лазерному променю, призначена для ураження цілей, що знаходяться поза межами прямої видимості, для чого може використати зовнішнє цілевказування. Маса – 70 кг.

ПТРК Spike був розроблений ізраїльською компанією «RAFAEL Israel Armament Development Authority». На озброєння армії Ізраїлю комплекс Spike почав надходити в 1998 році. Комплекс Spike розроблявся з урахуванням можливості його використання різними видами Збройних сил. У 2000 році фірма «Rafael» створила в ФРН консорціум «EuroSpike», де здійснюється виробництво цього ПТРК для європейських замовників. Варто відзначити, що ліцензійне виробництво налагодили також в Польщі, Іспанії та Сінгапурі.

Протитанковий ракетний комплекс Spike працює за принципом автономного самонаведення ракети.

Ізраїль є головним користувачем своїх ПТРК Spike. Консорціум «EuroSpike», головний штаб якого знаходиться в ФРН, поставляє ПТРК Spike таким європейським країнам: Італії (1065 ракет), Франції, Німеччини (311 ПУ), Нідерландам (2400 ракет і 297 ПУ), Польщі (2675 ракет, 264 ПУ) , Румунії, а також Іспанії (2600 ракет і 236 ПУ). В кінці осені 2013 року ВМС Південної Кореї розгорнули на островах Енпхендо і Пеннендо в Жовтому морі протиракетні комплекси Spike для запобігання можливим провокаціям з боку Північної Кореї.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. 

ВПК

Системи РЕБ: надійний захист від радіокерованої вибухівки

Опубліковано

на

Про можливості комплексного оснащення української армії засобами РЕБ в інтерв’ю з представником турецької компанії Aselsan в матеріалі поданим Defense Eхpress

Сучасні тенденції озброєння армії та ведення війни передбачають необхідність комплексного оснащення військових засобами РЕБ. Недооцінка цього аспекту може призвести до значних проблем у протистоянні противнику. Досвід США у війнах з Афганістаном та Іраком є підтвердженням цього тезису: через недостатнє забезпечення системами радіоелектронної боротьби необхідно було закуповувати їх в екстреному порядку та терміново поставляти на передову, щоб уникнути подальших втрат. Військове керівництво США мало визнати низький рівень оснащення армії засобами РЕБ, що стало поштовхом до створення нових програм, зокрема “Багатофункціональної РЕБ” (Multifunctional Electronic Warfare, MFEW). У першу чергу в ній було акцентовано увагу на оборонний аспект, зокрема засоби подавлення радіокерованих саморобних вибухових пристроїв, які створюють безпечну зону навколо особового складу та військової техніки.

Аналогічна ситуація простежується й у війні на Донбасі: недостатня кількість засобів РЕБ призводить до втрат, яких можна було б уникнути. Саме тому в державному оборонному замовлені на 2018 рік збільшено витрати на закупівлю найсучасніших систем РЕБ як українського, так й іноземного виробництва.

“Важливо розглядати не тільки окремі варіанти засобів радіоелектронної боротьби, а й способи комплексного захисту військових підрозділів у місцях розміщення, на маршах та в ході виконання бойових завдань.” – коментує ситуацію Дмитро Люлін, директор департаменту оборонних технологій компанії “Еверест”, – “Військовий має бути постійно впевнений, що він у безпеці, не зважаючи на те, де він знаходиться: в казармі чи на полі бою. Тому захисту бійців, техніки чи саперів від неочікуваного спрацьовування радіокерованої вибухівки треба приділяти достатньо уваги. Зараз ми готові запропонувати системи, які призначені для запобігання підриву радіокерованих саморобних вибухових пристроїв. Це засоби РЕБ сімейств KANGAL та KiRPi від турецького виробника “Aselsan”.

Про засоби РЕБ, які можуть потрапити на передову, ми поспілкувалися із начальником департаменту систем РЕБ компанії Aselsan Онуром Торечі.

–        Українська сторона вже має позитивний досвід співпраці з компанією “Aselsan”. Наразі компанія “Еверест” готова запропонувати ЗСУ низку засобів РЕБ виробництва компанії “Aselsan”, зокрема пристрої сімейств KANGAL та KiRPi, які в разі зацікавленості можуть бути закуплені встановленим порядком. Які переваги цих систем у порівнянні з аналогами?

–        Ми розробили системи, які б могли повністю захистити бійця від радіокерованого саморобного вибухового пристрою. Завдяки модульній та багатодіапазонній системі наші засоби РЕБ одночасно захищають від усіх відомих загроз. У першу чергу це VHF та UHF діапазони: перший забезпечує велику дальність зв’язку на відкритій місцевості, другий дозволяє працювати на коротких дистанціях у місті. Також пристрій “глушить” аматорські радіоприймачі, радіоприймачі PMR, пристрої дистанційного керування, ISM діапазони, Wi-Fi, GSM, 3G, 4G тощо.

У розробках ми використали програмне забезпечення, яке передбачає максимальну гнучкість налаштувань та понад 100 різних профілів перешкод. Система може бути повторно запрограмована для протидії радіокерованій вибухівці іншого типу.

 

180220 kangal

Возимий варіант пристрою з серії KANGAL від Aselsan призначений для захисту різних видів бойових та транспортних машин від радіокерованого підриву вибухівки / Ілюстрація: Aselsan

–        Як відбувається керування пристроєм?

–        Для керування пристроєм використовується звичайний ноутбук, на якому встановлено спеціальну програму. Оператор налаштовує частотні смуги перешкод та рівень вихідної потужності залежно від специфіки завдання та загроз. Ми створили максимально “дружній” інтерфейс, але від цього він не втрачає своєї функціональності.

Також за допомогою пристрою можна створювати динамічні канали зв’язку задля комунікації з союзними підрозділами.

–        Розкажіть детальніше про самі засоби та особливості комплексного оснащення.

–        Перш за все, це пристрій з серії KANGAL призначений для захисту транспорту від радіокерованого підриву вибухівки. Він компактний, монтується на різні транспортні засоби. Це може бути як бронетанкова, так і неброньована техніка: бронетранспортери, бронемашини, автобуси, пікапи, позашляховики, VIP-засоби, тощо.

Система легко монтується з одного автомобіля на інший та встановлюється на верхній частині чи всередині транспорту. Пристрій працює як від автомобільного генератора, так і від власних акумуляторів, однак в останньому випадку тривалість операції знижується до 1-2 годин.

Однак змоделюємо ситуацію, коли від колони має відокремитися піший патруль. Вся система KANGAL важить близько 70 кг, для пішої колони це зайве навантаження, однак залишитися без захисту дуже ризиковано. Тому спеціально для патрулів, наземних військ та одиничних VIP транспортних засобів ми розробили портативну систему KiRPi. Вона доволі легка, важить близько 11 кг, і з нею можна працювати майже на будь-якій місцевості та за будь-яких умов.

180220 kurpu11

Портативна система KiRPi спеціально розроблена для захисту патрулів, наземних військ та одиничних VIP транспортних засобів / Ілюстрація: Aselsan

  –        Система KiRPi може бути використана для захисту саперних підрозділів?

–        Для захисту саперів компанією Aselsan була розроблена ще одна система РЕБ. Це другий пристрій сімейства KANGAL, який ми запропонуємо українським військовим.

Сапер під час виконання завдання має бути максимально сконцентрованим на його виконанні. Тому для саперних підрозділів має бути обрана окрема система РЕБ, яка була б для цього пристосована. Система KANGAL повністю відповідає цим критеріям.

Пристрій повністю захищає сапера від радіокерованої вибухівки протягом усієї операції. Завдяки міцним колесам ним легко керувати на нерівних поверхнях, а гальмівний механізм забезпечує плавну та миттєву зупинку пристрою. Доступ до акумуляторів забезпечується спеціальним “віконцем”. Тож у разі необхідності їх можна легко замінити та продовжити виконувати операцію.

180220 kangal 1

Для захисту саперів компанією Aselsan була розроблена ще одна система РЕБ сімейства KANGAL / Ілюстрація: Aselsan

–        Наскільки безпечно бійцю використовувати ці пристрої протягом тривалого часу?

–        Усі системи РЕБ KANGAL та KiRPi відповідають стандартам ICNIRP (Міжнародна комісія по захисту від неонізуючої радіації) та є безпечними для людини. Також за стандартом MIL-STD-810 наші системи РЕБ пройшли випробування за такими категоріями як вологість, дощ, бруд, вібрація та ударостійкість. Засоби РЕБ сімейств KANGAL та KiRPi — це надійні системи, які зарекомендували себе в тактичних та оперативних театрах усього світу.

… Як стало відомо Defense Eхpress, засоби радіоелектронної боротьби від компанії Aselsan готуються до демонстрації своїх можливостей в Україні – перед представниками Збройних Сил України.

Олексій ЛЕВКОВ

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. Defense Eхpress

Читати далі ...

ВПК

Броньовані вантажівки нового покоління для армії США

Опубліковано

на

Американська армія поповниться середніми тактичними транспортними засобами нового покоління – FMTV A2. Контракт на найближчі 7 років був укладений з відомим виробником Oshkosh Defence. Загальна сума контракту – 476 мільйонів доларів.

Про це на початку лютого оголосило Командування управління життєвим циклом (Life Cycle Management Command – LCMC) і командування армії США з автобронетанкової техніки та озброєння (U.S. Army Tank-automotive and Armaments Command – TACOM).

Технічної інформації про нові транспортні засоби Oshkosh поки небагато. А даний момент відомо, що це буде ціла лінійка вантажівок – з 16 моделей вантажопідйомністю від 3 до 10 тонн. Машини отримають посилену підвіску коліс, кращу керованість і стануть більш мобільними. Також автомобілі отримають підвищений бронезахист днища. На вантажівках з’являться потужніші турбодизельні двигуни, більш потужні генератори, буде модернізована електрична система на 24V, оптимізована система передачі даних.

Ще виробник обіцяє покращені ходові якості – і не тільки за рахунок зміненої розваговки. Ще в 2016 році Meritor запропонував для нової моделі повністю незалежну пружинну підвіску Protec серії 50 – з кутом повороту коліс 38 градусів і ходом підвіски 18 дюймів (близько 46 см!). Як запевняють представники Мерітора, у кращих зразків з традиційною, ресорної підвіскою, її хід не перевищує 16 дюймів (близько 40 см), крім того, пружини більш комфортабельні при їзді.

Нагадаємо, що Oshkosh Defence на даний момент поставила в армію США і союзників понад 150 тисяч тактичних колісних транспортних засобів. У 2009 році був укладений контракт на поставку середніх тактичних транспортних засобів FMTV і на сьогоднішній день вже поставлено понад 36 тис. машин.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.autocentre.ua/

Читати далі ...

ВПК

Батальйон матеріального забезпечення отримав першу партію з 10 нових вантажних автомобілів

Опубліковано

на

Збройні сили України продовжують отримувати білоруські вантажівки МАЗ-6425, МАЗ-6317 та МАЗ-5316 під брендом «МАЗ-Богдан».

Першу партію з 10 нових вантажних автомобілів МАЗ – 6317 (БОГДАН) отримав 78-й окремий батальйон матеріального забезпечення в період відновлення боєздатності. Про це повідомляє Facebook сторінка 78 окремого батальйону матеріального забезпечення.

Водії позитивно відгукуються про нову техніку. Кажуть, що автомобілі досить комфортні, стійкі, зручні і здатні добре маневрувати. Машини призначені для підвезення продуктів та іншого необхідного  вантажу для бійців, які перебувають на передовій. У 78-му батальйоні очікують поставку ще десяти авто марки МАЗ-6317 .

В березні 2016 року прес-служба корпорації «Богдан» повідомила про плани розпочати випуск деяких вантажних автомобілів Мінського автозаводу (МАЗ). Спочатку передбачалось великовузлове складання: складання шасі, зварювання, фарбування і установка вантажної платформи. «Надалі український автовиробник має намір локалізувати виробництво, залучаючи вітчизняних виробників комплектуючих». Перш за все, йдеться про дві повнопривідні моделі: МАЗ-5316 і МАЗ-6317.

Надалі «Богдан» планує організувати виробництво ще однієї моделі — сідельного тягача МАЗ-6425. Такі машини вже перебувають на озброєнні української армії. Зокрема вони були помічені за перевезенням нових вітчизняних бронетранспортерів БТР-4Е1.

Недавно корпорація почала поставку у війська трьохосного позашляховика «Богдан 63172» з двигуном китайського виробництва Weichai Power (ліцензійний Deutz).

Згідно сучасних економічних реалій вантажівки марки «Богдан», так само як і вантажіки марки «КрАЗ», є збіркою комплетуючих виробників різних фірм та країн, залежно від побажаннь та фінансових можливостей замовника.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. 78 окремий батальйон матеріального забезпечення

Читати далі ...

Trending