Зв'яжіться з нами

Соціалка

Правова допомога військовослужбовцям – запитання і відповіді

Опубліковано

на

Розібратися з усіма нюансами законодавства військовослужбовцю самотужки часом доволі важко, переважна більшість запитань стосується соціальної тематики, тож цього разу мова піде про належні виплати захисникам, пільгові кредити й психологічну реабілітацію для учасників АТО

Дмитро С., учасник АТО, м. Львів:

— Які нині існують пільгові кредити для учасників АТО?

— Щодо пільгового кредитування для учасників АТО, то в усіх областях України діє програма «Власний дім», у якій передбачено отримання довготермінових кредитів для індивідуальних забудовників на селі. Максимальна сума кредиту становить 300 тис. грн із максимальним терміном погашення до 30 років. Для його оформлення потрібно постійно проживати й працювати в сільській місцевості, а також підтвердити свою платоспроможність.

У Львівській області, наприклад, учасники АТО можуть також отримати кредит на власну справу. Відшкодування частини відсотків (14%) за кредитами, узятими для бізнесу, передбачено за рахунок обласного бюджету, решту погашає учасник АТО. Максимальна сума кредиту — 300 тис. грн на максимальний термін 36 місяців. Для цього потрібно мати офіційну прописку на території Львівської області, розробити бізнес-план, а також пройти навчання в рамках проекту Міжнародного фонду «Відродження». У разі відмови від навчання, треба покласти на свій рахунок 20% від очікуваної суми кредиту.

Петро С., військовослужбовець, м. Харків:

— За яких умов здійснюють виплату матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань? Чи всі військові мають право на цю виплату цього року?

— У зв’язку з обмеженням обсягу видатків на виплату матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань цього року відповідно до рішення Міністра оборони України від 25.02.2017 № 1223/з/12 граничні обсяги видатків для виплати матеріальної допомоги визначає забезпечувальний фінансовий орган із розрахунку погодженого місячного фонду грошового забезпечення на 2017 рік (без урахування винагород та одноразових видів грошового забезпечення), необхідного для утримання 10% спискової кількості військовослужбовців. Це рішення зобов’язує видавати накази про виплату матеріальної допомоги тільки в разі важкого стану здоров’я військовослужбовця та членів його сім’ї (поранення, контузія, інвалідність та інші випадки тяжких захворювань) за наявності посвідчення або довідки відповідного лікаря; смерті рідних по крові та шлюбу; пожежі або стихійного лиха; одруження військовослужбовця; народження дитини військовослужбовця або її одруження.

Нагадаємо, що до рідних по крові та шлюбу належать дружина (чоловік), батько (мати), вітчим (мачуха), син (дочка), пасинок (падчерка), рідний брат (рідна сестра) військовослужбовця, батько (мати) подружжя або особи, на вихованні якої перебував військовослужбовець.

За рішенням начальника Генерального штабу ЗС України «Про виплату матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань» від 18.04.2017 під № 996, під час розгляду документів, які стали підставою для порушення клопотання про надання матеріальної допомоги, пріоритет надають також багатодітним сім’ям, сім’ям загиблих під час виконання службових обов’язків в АТО в попередні роки тощо.

Для дотримання прозорості, принципу справедливості та визначеного порядку у військових частинах та органах військового управління рекомендовано створити робочі групи з перевірки документів для виплати військовослужбовцям військової частини (органу військового управління) матеріальної допомоги.

Щодо інших поважних причин, то вичерпного переліку не існує. Командир і члени комісії визначають наявність (відсутність) на їхню думку підстав щодо виплати матеріальної допомоги. Такими підставами, крім зазначених, може бути дорожньо-транспортна пригода з участю військовослужбовця, що призвела до значного пошкодження транспортного засобу; тривала участь чоловіка (жінки) в АТО; різке погіршення майнового стану (крадіжка тощо); пошкодження житла, іншого майна.

Василь С., ветеран АТО, м. Запоріжжя:

— Як діяти, якщо орган соціального захисту відмовляє в наданні путівки й навіть інформації щодо санаторіїв, де я, як ветеран АТО, можу оздоровитися?

— Вам потрібно звернутися в орган соціального захисту в письмовій формі з проханням надати письмове роз’яснення такої відмови. Згодом радимо звернутися в письмовій формі й в Держслужбу у справах ветеранів війни та учасників АТО. Паралельно можна також зателефонувати зі скаргою на гарячу лінію Держслужби за телефонами: (044) 281–08-50, (044) 281–08-48.

Зоряна М., дружина військовослужбовця, м. Тернопіль:

— З якої дати банки не нараховують штрафи, пені учасникам бойових дій?

— Військовослужбовці з початку й до закінчення особливого періоду (починаючи з 8 червня 2014 року) підлягають звільненню від нарахування відсотків за користування кредитом, штрафних санкцій, пені за невиконання зобов’язань перед банками, підприємствами, установами, організаціями.

Тетяна С., дружина учасника бойових дій, м. Київ:

— Моя донька — студентка 4-го курсу столичного вишу, навчається за державним замовленням на безоплатній основі. Наступного року планує вступати в магістратуру. Чи матиме вона право на безкоштовне навчання?

— Пільги під час вступу на магістратуру не поширюються на дітей ветеранів АТО. Водночас радимо все ж таки написати заяву на ім’я ректора з проханням надати бюджетне місце й до заяви додати копію посвідчення учасника бойових дій і свідоцтва про народження вступника.

Андрій Ч., ветеран АТО, м. Чернігів:

— Після звільнення в запас я звернувся в орган соціального захисту, щоб отримати путівку в санаторій. Мені відмовили тому, що я не надав довідку з роботи про те, що я не одержував путівки раніше. Чим передбачено перелік документів, які потрібно надати? Чи правомірна така відмова?

— Ні. Цієї довідки не передбачено в переліку документів. Відповідно до пункту 5 Постанови КМУ від 31 березня 2015 № 200, ви маєте подати для оформлення путівки лише заяву, медичну довідку лікувальної установи за формою

№ 070/о, копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни, а також копію військового квитка (за наявності), копію документа, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань у районі АТО.

Тарас С., учасник АТО, м. Київ:

— Хочу пройти психологічну реабілітацію. Скільки триває курс реабілітації та яка його вартість?

— Учасники бойових дій, інваліди війни, а також члени сімей загиблих мають право пройти психологічну реабілітацію. Ці послуги надають безкоштовно на підставі направлення місцевого органу соціального захисту.

Психологічна реабілітація триває 14 календарних днів. Для її проходження вам необхідно подати заяву в місцевий орган соціального захисту за місцем реєстрації та фактичного проживання, до якої треба буде додати копію ветеранського посвідчення й копію одного з документів, що підтверджує безпосередню участь в АТО.

Звертаємо вашу увагу на те, що в межах місцевих бюджетів можуть надавати додаткові кошти на психологічну реабілітацію. Такі послуги можуть надавати також лікувальні заклади, організації недержавного сектору — громадські організації, приватні психологи-волонтери.

Василь П., інвалід війни, м. Черкаси:

— Підкажіть, чи існують для інвалідів війни спеціальні знижки на товари в магазинах? Як ними скористатися? У яких установах обслуговують інвалідів позачергово?

— Про можливі знижки на товари для інвалідів війни запитуйте в кожному магазині окремо. Для здійснення купівлі за зниженою ціною вам треба буде показати посвідчення інваліда війни й довідку про безпосередню участь в АТО.

Витрати державних органів, органів місцевого й регіонально самоврядування, підприємств, установ та організацій, пов’язані з наданням пільг, покривають місцеві фінансові органи на підставі розрахунків, які подали організації, шляхом перерахування коштів на їхніх рахунках в установах банків.

Нагадуємо, що інваліди війни мають право позачергово отримати товари та послуги в службах побуту, установах громадського харчування, торгівлі, житлово-комунального господарства, міжміського транспорту, лікувально-профілактичних закладах, а також в аптеках.

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. 

Джерело:http://na.mil.gov.ua/

Новини

Уряд розробив проект закону про підвищення пенсій військовим і передає документ для подальшого опрацювання в РНБО

Опубліковано

на

Кабінет Міністрів України в рамках подальшої реалізації пенсійної реформи та осучаснення пенсій українським пенсіонерам опрацював проект закону про підвищення пенсій військовослужбовцям та працівникам правоохоронних органів і направляє документ в Раду національної безпеки та оборони для подальшого обговорення. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду.

«Наступний наш крок –  пропозиція зміни пенсійного забезпечення військових пенсіонерів. Такі пропозиції ми передаємо в РНБО, де на рівні Президента ми знайдемо остаточні рішення,  аби з січня українські військові пенсіонери отримували підвищені пенсії», – сказав Володимир Гройсман.

Він підкреслив, що мова про 550 тис. військових пенсіонерів, які зможуть отримати підвищені пенсії. Причому механізм осучаснення пенсій буде аналогічний тому, що був запроваджений восени.

«Осучаснення пенсій (військовим) відбуватиметься автоматично. Бойові пенсії будуть більші за звичайні, – сказав Володимир Гройсман. – Але, впевнений, що середнє збільшення становитиме не менше 1,5 тис. грн. Бойові пенсії зростуть навіть більше».

Довідково

Уряд України оголосив одним із своїх пріоритетів діяльності на 2017 та подальші роки проведення масштабної пенсійної реформи, яка не передбачає збільшення пенсійного віку, натомість запроваджує механізми ліквідації пенсійної «зрівнялівки», встановлення пенсійних виплат на основі стажу роботи пенсіонера, а також дозволяє в середньостроковій перспективі подолати дефіцит бюджету Пенсійного фонду, який в поточному році становить 140 млрд грн.

Один з перших законопроектів реформи був ухвалений Парламентом в жовтні поточного року. Документ дозволив так само в жовтні осучаснити пенсії майже 10 млн пенсіонерів і закласти можливості автоматичного осучаснення виплат в подальші періоди.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?

Cтатті

Реформа в обхід армії: чому кабмін не компенсує військові пенсії?

Опубліковано

на

5 грудня напередодні Дня Збройних сил України в Києві, Львові, Одесі, Рівному, Маріуполі та інших містах пройшли протестні акції військових пенсіонерів. Вимога проста – перерахувати пенсії. Тим більше що підвищити виплати обіцяють давно. Але вже п’ять років до цього не доходять руки. За цей час зросла інфляція, знецінилася гривня, змінилися соцстандарти. Три роки йде і війна, яка докорінно змінила ставлення суспільства до армії. Але поваги недостатньо для того, щоб назвати ту чи іншу професію престижною.

Пенсійна дискримінація зазачіпає соціальні стандарти 500 тисяч пенсіонерів СИЛОВИКІВ (СБУ, Поліції, МНС і Військових) а також членів їхніх сімей – а це близько 2х мільйонів громадян України потенційних виборців тієї, чи іншої політсили. 

“Офіцер в будь-якій країні повинен користуватися повагою. Проорали 20 років на країну в важких умовах, він повинен знати, що у нього буде хороша пенсія. Це дуже важливо. Так у всьому світі, так було в Радянському Союзі. Але в Україні немає престижу, цінності молодого офіцера. Сьогодні він знає, що виходить на пенсію жебраком, – говорить директор соціологічної служби “Український барометр” Віктор Небоженко. – Є конторські посади і бойові. Вони повинні по-різному оплачуватись. Це не менш гостра проблема, ніж підготовка військовослужбовців за натовськими стандартами. Це та група виборців, яка не голосує за владу. Вони швидше лівих поглядів, а влада – скоріше правих. Владі легше підкупити бюджетників, ніж пенсіонерів, особливо військових. Але потрібно розрізняти тих, хто пройшов АТО, і тих, хто старші. Останні за 20 років вже продемонстрували свій протест. А ось ті, хто прийшли з АТО, ще тільки будуть дуже агресивними пенсіонерами “.

Плани чиновників

3 жовтня 2017 році Верховна Рада з подачі Кабміну схвалила перерахунок пенсій, який був поданий як пенсійна реформа. Підвищення було нерівномірним і дискусійним – одним додали 100 грн, іншим 1 тис. Грн, третім нічого. Але військових перегляд зовсім не торкнувся. До 1 листопада уряд повинен був написати про це окремий законопроект.

Перерахувати пенсійні виплати доручали раніше Арсенію Яценюку. Брав на себе зобов’язання і Володимир Гройсман. У травні він гарантував, що внесе відповідний законопроект, і військовослужбовцям підвищать пенсії з 1 січня 2018 року.

Мінсоцполітики цей законопроект розробляє, і міністр Андрій Рева періодично згадує про нього. У середині листопада він був ще в стані розробки. В кінці листопада міністр говорив, що резерви для підвищення пенсій є, але законопроект потрібно обговорити з Радою з нацбезпеки і оборони, оскільки він виключно важливий.

5 грудня віце-прем’єр Павло Розенко сказав, що пенсії переглянуть в 2018 році, але про законопроект говорив як про такий, який ще розробляють. Про дату голосування точних відомостей він не дав: “Я сподіваюся, що з нового року цей законопроект потрапить до Верховної Ради України, і ми спільно його проголосуємо”.

Оскільки текст законопроекту ніхто не бачив, є серйозні побоювання, що норми в ньому не влаштують військових пенсіонерів.

Пора перерахувати

Є дві базові складові для нарахування військових пенсій – вислуга років і грошове забезпечення. За ст. 51 закону “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”, підвищення грошового забезпечення має на увазі перерахунок пенсій для відповідної категорії. Тобто ростуть оклади за званням та посадою – пенсію повинні індексувати або осучаснювати. Але цього не відбувається. Останній перегляд військових пенсій стався в 2012 році. Перед цим військовослужбовці активно домагалися через суди перерахунків, і уряд зважився осучаснити виплати і розрахуватися з усіма боргами.

Рівняння на США

Викликає тривогу можлива прив’язка військових пенсій до зарплати в Україні на момент звільнення. В цьому випадку і в українських реаліях сьогодні полковнику нарахують пенсію меншу, ніж майору, який звільниться через п’ять років. Нарахування пенсій з урахуванням вислуги і грошового забезпечення цілком прийнятно. Важливо, щоб не скорочувалася співвідношення між пенсією і грошовим забезпеченням і щоб перерахунок дійсно робили, а не ігнорували.

30 серпня 2017 року Кабмін прийняв постанову №704 про грошове забезпечення військовослужбовців, яка вступить в силу з 1 січня 2018 року. Цим документом оклади прив’язали до прожитмінімум для працездатних осіб. Тобто зростає цей показник – змінюється і грошове забезпечення. За логікою, разом з підвищенням прожитмінімуму повинна рости і військова пенсія. Це передбачає стаття 51 чинного закону. Але ж уряд готує новий закон, який не обговорює з громадськістю. Є побоювання, що в цьому документі не буде прив’язки до постанови Кабміну №704.

Глава Комітету економістів України Андрій Новак каже, що у затримки з підготовкою законопроекту можуть бути об’єктивні причини.

“У мене є інформація, що при дуже серйозному сприянні наших американських партнерів, з урахуванням досвіду американських збройних сил, розробляється законопроект, який передбачає значне підвищення зарплат для 34 категорій – це середня і вища офіцерське ланка, – пояснює експерт. – Це той офіцерський склад , який в разі бойових дій, як зараз АТО, приймає в них участь. Відповідно, це призведе до суттєвого підвищення пенсій. Я думаю, що в контексті цих принципових змін буде законодавчий акт про суттєве підвищення пенсійного забезпечення військовослужбовців. Не тільки тих, які вийдуть на пенсію в майбутньому, а й для нинішніх військових пенсіонерів. Хоча для американців пріоритет – діючі офіцери”.

Закріпити підвищення грошового забезпечення законом було б правильно. Постанову уряду можна в будь-який момент скасувати. Тим більше що чиновники не хочуть витрачати гроші навіть на тих, хто їх захищає. Економіст говорить, що американці пропонували підвищити зарплати всім без винятку категоріям військовослужбовців – їх понад 60, але до 34 категорій список скоротила саме українська сторона. Але гроші для підвищення зарплат і пенсій є.

“Резервів відразу два. По-перше, збільшення витрат держбюджету на оборону, яке зараз відбувається з об’єктивних причин. По-друге, цільова фінансова матеріально-технічна допомога на оборону України, яку зараз надають наші партнери. Найбільш істотну – США, – говорить Андрій Новак. – Вони, до речі, з наступного року збільшили допомогу Україні з 300 до 350 млн дол. в рік “.

Анна Гончаренко

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?

Новини

“Служи дурачок получиш значок” – в ситуації з військовими пенсіонерами винні Мінсоцполітики і особисто його голова Рева

Опубліковано

на

Про проавл пенсійної рефрми для військовослужбовців, дискримінацію та ігнорувння зверненнь військових пенсіонерів розповідає народний депутат України, член Комітету ВР з питань національної безпеки та оборони, лідер групи “Інформаційний спротив”, підполковник запасу Дмитро Тимчук:

“Щодо ситуації з військовими пенсіонерами.

На жаль, вчорашні, 5 грудня (допис за 6 грудня-ред.), акції протесту військових пенсіонерів в Києві, Маріуполі, Львові, Рівному та інших містах не “зацікавили” центральні ЗМІ. Проблема від цього не стала меншою. У Рівному, наприклад, військові пенсіонери дали термін до 20 грудня, після чого обіцяють перекрити трасу Київ-Чоп.

Їхній протест зрозумілий. На сьогодні (після пенсійної реформи для “цивільних”) у нас ситуація, коли екс-командир частини отримує пенсію меншу, ніж його колишній підлеглий з числа цивільних працівників на пересічній посаді. Це маячня.

З усією відповідальністю заявляю: в даній ситуації винне Мінсоцполітики і особисто його голова А. Рева.

Останній обіцяв надати до Верховної Ради законопроект щодо військових пенсіонерів спочатку у вересні, потім – до 1 листопада, тепер – до кінця року, так, щоб вже в січні підвищити “військові” пенсії. Але до кінця року залишилися лічені пленарні дні, коли Рада може розглянути цей законопроект – якщо бути точним, то 6 пленарних днів.

На сьогодні в Раду законопроект так і не подали.

Замість цього Мінсоцполітики вдарилося у відверту брехню. Так, депутатам пан Рева раптом почав розповідати, що спочатку законопроект повинен розглянути РНБО. Але, по-перше, до РНБО даний документ не стосується; по-друге, за моєю інформацією, ніхто цей документ в РНБО на даний момент також не подавав.

Я бачу тільки одне пояснення: Мінсоцполітики проігнорувало всі напрацювання робочої групи при Кабміні і “намалювало” такий документ, що його соромно показати, а тепер думає, як би його під шумок пропхати через парламент.

Не вийде.

Комітет ВР з нацбезпеки і оборони одноголосно прийняв рішення терміново звернутися до прем’єр-міністра з вимогою негайно подати до парламенту законопроект про пенсії для військових пенсіонерів.”

Народний депутат України, член Комітету ВР з питань національної безпеки та оборони, лідер групи “Інформаційний спротив”, підполковник запасу Дмитро Тимчук

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.
Джерело:Дмитрий ТЫМЧУК

Продовжити читання ?
Реклама
Реклама
Реклама

Trending