Зв'яжіться з нами

Соціалка

Правова допомога військовослужбовцям – запитання і відповіді

Опубліковано

на

Розібратися з усіма нюансами законодавства військовослужбовцю самотужки часом доволі важко, переважна більшість запитань стосується соціальної тематики, тож цього разу мова піде про належні виплати захисникам, пільгові кредити й психологічну реабілітацію для учасників АТО

Дмитро С., учасник АТО, м. Львів:

— Які нині існують пільгові кредити для учасників АТО?

— Щодо пільгового кредитування для учасників АТО, то в усіх областях України діє програма «Власний дім», у якій передбачено отримання довготермінових кредитів для індивідуальних забудовників на селі. Максимальна сума кредиту становить 300 тис. грн із максимальним терміном погашення до 30 років. Для його оформлення потрібно постійно проживати й працювати в сільській місцевості, а також підтвердити свою платоспроможність.

У Львівській області, наприклад, учасники АТО можуть також отримати кредит на власну справу. Відшкодування частини відсотків (14%) за кредитами, узятими для бізнесу, передбачено за рахунок обласного бюджету, решту погашає учасник АТО. Максимальна сума кредиту — 300 тис. грн на максимальний термін 36 місяців. Для цього потрібно мати офіційну прописку на території Львівської області, розробити бізнес-план, а також пройти навчання в рамках проекту Міжнародного фонду «Відродження». У разі відмови від навчання, треба покласти на свій рахунок 20% від очікуваної суми кредиту.

Петро С., військовослужбовець, м. Харків:

— За яких умов здійснюють виплату матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань? Чи всі військові мають право на цю виплату цього року?

— У зв’язку з обмеженням обсягу видатків на виплату матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань цього року відповідно до рішення Міністра оборони України від 25.02.2017 № 1223/з/12 граничні обсяги видатків для виплати матеріальної допомоги визначає забезпечувальний фінансовий орган із розрахунку погодженого місячного фонду грошового забезпечення на 2017 рік (без урахування винагород та одноразових видів грошового забезпечення), необхідного для утримання 10% спискової кількості військовослужбовців. Це рішення зобов’язує видавати накази про виплату матеріальної допомоги тільки в разі важкого стану здоров’я військовослужбовця та членів його сім’ї (поранення, контузія, інвалідність та інші випадки тяжких захворювань) за наявності посвідчення або довідки відповідного лікаря; смерті рідних по крові та шлюбу; пожежі або стихійного лиха; одруження військовослужбовця; народження дитини військовослужбовця або її одруження.

Нагадаємо, що до рідних по крові та шлюбу належать дружина (чоловік), батько (мати), вітчим (мачуха), син (дочка), пасинок (падчерка), рідний брат (рідна сестра) військовослужбовця, батько (мати) подружжя або особи, на вихованні якої перебував військовослужбовець.

За рішенням начальника Генерального штабу ЗС України «Про виплату матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань» від 18.04.2017 під № 996, під час розгляду документів, які стали підставою для порушення клопотання про надання матеріальної допомоги, пріоритет надають також багатодітним сім’ям, сім’ям загиблих під час виконання службових обов’язків в АТО в попередні роки тощо.

Для дотримання прозорості, принципу справедливості та визначеного порядку у військових частинах та органах військового управління рекомендовано створити робочі групи з перевірки документів для виплати військовослужбовцям військової частини (органу військового управління) матеріальної допомоги.

Щодо інших поважних причин, то вичерпного переліку не існує. Командир і члени комісії визначають наявність (відсутність) на їхню думку підстав щодо виплати матеріальної допомоги. Такими підставами, крім зазначених, може бути дорожньо-транспортна пригода з участю військовослужбовця, що призвела до значного пошкодження транспортного засобу; тривала участь чоловіка (жінки) в АТО; різке погіршення майнового стану (крадіжка тощо); пошкодження житла, іншого майна.

Василь С., ветеран АТО, м. Запоріжжя:

— Як діяти, якщо орган соціального захисту відмовляє в наданні путівки й навіть інформації щодо санаторіїв, де я, як ветеран АТО, можу оздоровитися?

— Вам потрібно звернутися в орган соціального захисту в письмовій формі з проханням надати письмове роз’яснення такої відмови. Згодом радимо звернутися в письмовій формі й в Держслужбу у справах ветеранів війни та учасників АТО. Паралельно можна також зателефонувати зі скаргою на гарячу лінію Держслужби за телефонами: (044) 281–08-50, (044) 281–08-48.

Зоряна М., дружина військовослужбовця, м. Тернопіль:

— З якої дати банки не нараховують штрафи, пені учасникам бойових дій?

— Військовослужбовці з початку й до закінчення особливого періоду (починаючи з 8 червня 2014 року) підлягають звільненню від нарахування відсотків за користування кредитом, штрафних санкцій, пені за невиконання зобов’язань перед банками, підприємствами, установами, організаціями.

Тетяна С., дружина учасника бойових дій, м. Київ:

— Моя донька — студентка 4-го курсу столичного вишу, навчається за державним замовленням на безоплатній основі. Наступного року планує вступати в магістратуру. Чи матиме вона право на безкоштовне навчання?

— Пільги під час вступу на магістратуру не поширюються на дітей ветеранів АТО. Водночас радимо все ж таки написати заяву на ім’я ректора з проханням надати бюджетне місце й до заяви додати копію посвідчення учасника бойових дій і свідоцтва про народження вступника.

Андрій Ч., ветеран АТО, м. Чернігів:

— Після звільнення в запас я звернувся в орган соціального захисту, щоб отримати путівку в санаторій. Мені відмовили тому, що я не надав довідку з роботи про те, що я не одержував путівки раніше. Чим передбачено перелік документів, які потрібно надати? Чи правомірна така відмова?

— Ні. Цієї довідки не передбачено в переліку документів. Відповідно до пункту 5 Постанови КМУ від 31 березня 2015 № 200, ви маєте подати для оформлення путівки лише заяву, медичну довідку лікувальної установи за формою

№ 070/о, копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни, а також копію військового квитка (за наявності), копію документа, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань у районі АТО.

Тарас С., учасник АТО, м. Київ:

— Хочу пройти психологічну реабілітацію. Скільки триває курс реабілітації та яка його вартість?

— Учасники бойових дій, інваліди війни, а також члени сімей загиблих мають право пройти психологічну реабілітацію. Ці послуги надають безкоштовно на підставі направлення місцевого органу соціального захисту.

Психологічна реабілітація триває 14 календарних днів. Для її проходження вам необхідно подати заяву в місцевий орган соціального захисту за місцем реєстрації та фактичного проживання, до якої треба буде додати копію ветеранського посвідчення й копію одного з документів, що підтверджує безпосередню участь в АТО.

Звертаємо вашу увагу на те, що в межах місцевих бюджетів можуть надавати додаткові кошти на психологічну реабілітацію. Такі послуги можуть надавати також лікувальні заклади, організації недержавного сектору — громадські організації, приватні психологи-волонтери.

Василь П., інвалід війни, м. Черкаси:

— Підкажіть, чи існують для інвалідів війни спеціальні знижки на товари в магазинах? Як ними скористатися? У яких установах обслуговують інвалідів позачергово?

— Про можливі знижки на товари для інвалідів війни запитуйте в кожному магазині окремо. Для здійснення купівлі за зниженою ціною вам треба буде показати посвідчення інваліда війни й довідку про безпосередню участь в АТО.

Витрати державних органів, органів місцевого й регіонально самоврядування, підприємств, установ та організацій, пов’язані з наданням пільг, покривають місцеві фінансові органи на підставі розрахунків, які подали організації, шляхом перерахування коштів на їхніх рахунках в установах банків.

Нагадуємо, що інваліди війни мають право позачергово отримати товари та послуги в службах побуту, установах громадського харчування, торгівлі, житлово-комунального господарства, міжміського транспорту, лікувально-профілактичних закладах, а також в аптеках.

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. 

Джерело:http://na.mil.gov.ua/

Новини

Військові пенсіонери отримуватимуть підвищені пенсії вже з середини березня – прес-служба Кабінету міністрів України

Опубліковано

на

Пенсійний фонд України з другої половини березня почне виплати перерахованих пенсій військовослужбовцям, повідомила прес-служба Кабінету міністрів України.

“Основні виплати почнуться з 1 квітня. Пенсії будуть перераховані з 1 січня 2018 року. Тобто, в квітні військові пенсіонери отримають перераховану пенсію за січень-квітень. Пенсії будуть перераховані за довідками уповноважених структур, в яких особи проходили службу – Міноборони, МВС і інші. Пенсіонерам не потрібно окремо звертатися до Пенсійного фонду”, – йдеться в повідомленні.

Як повідомляється, при перерахунку будуть враховані: оклад за посадою, оклад за спеціальним званням, процентна надбавка за вислугу років. Окремо будуть перераховані пенсії особам керівного і рядового складу органів внутрішніх справ для них, окрім вище перерахованих виплат, будуть враховувати щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премії за січень 2016.

Відзначається, що пенсійне підвищення буде проходити поетапно. З 1 січня 2018 года середнє підвищення складе 1,5 тис. грн. З 1 січня 2019 до цієї суми додасться ще 750 грн. З 1 січня 2020 року – ще стільки ж. Таким чином, за два роки військові пенсії з нинішнього середнього значення збільшаться приблизно вдвічі.

У повідомленні наголошується, пенсії будуть переглянуті для пенсіонерів 12 силових відомств. Усього підвищення отримають 498 тис. чоловік. У бюджеті Пенсійного фонду для підвищення військових пенсій передбачено 7,8 млрд грн.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://ua.interfax.com.ua/news/

Читати далі ...

Cтатті

На передовій скоюється тільки третина самогубств, більшість у тилу

Опубліковано

на

Кількість самогубств серед українських військовослужбовців дещо скоротилася з 2015 року, тільки 30% суїцидів відбувається в зоні АТО

Про це заявив очільник управління морально-психологічного забезпечення Генштабу ЗСУ, генерал-майор Олег Грунтковський в інтерв’ю “РБК-Україна“.

Він зауважив, що проблема з самогубствами серед військових існує, але вона й вирішується. Зокрема, якщо проводити порівняльний аналіз з 2015 року, то є тенденція до зниження суїцидів в армії на 20%.

“Наприклад, з початку цього року завдяки оперативному втручанню та наданню психологічної допомоги командирами підрозділів, офіцерами структур морально-психологічного забезпечення, капеланами вдалося уникнути 9 випадків скоєння самогубства військовослужбовцями”, – наголосив Грунтковський.

Він також пояснив, чому Міноборони зазвичай не розповсюджує інформацію щодо кількості самогубств у армії. За його словами, кількість випадків самогубств, яка є в армії, зазвичай корелює зі середньостатистичним рівнем кількості суїцидів, який є в державі.

“З усіх сумних випадків, близько 30% суїцидів в армії відбувається в АТО, всі інші – в тилу. І ще є така психологічна практика у військах, і не тільки в наших, а й за кордоном: якщо багато розповідати про самогубства і наголошувати на цьому – їхня кількість не зменшується, а зростає. Це дуже тонка професійна робота фахівців-психологів, і тут головне “не нашкодити”, – підсумував Грунтковський.

  • 26 лютого голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець заявив, що з початку проведення АТО на сході України у 2014 році вже близько 600 ветеранів АТО скоїли суїцид.
  • У лютому у Житомирській області на території однієї з військових частин знайшли застреленим військовослужбовця.
  • Через два тижні у полтавському госпіталі знайшли повішеним військовослужбовця.
  • Раніше МОЗ повідомило, що планує створити національну гарячу лінію для емоційної підтримки українців та запобігання самогубствам.

Збройний конфлікт на Донеччині триває з квітня 2014 року. До початку червня 2017 року було зареєстровано приблизно 500 випадків самогубств учасників АТО після повернення із зони бойових дій, заявляв міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, посилаючись на дані військової прокуратури.

У вересні голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я, народний депутат від Блоку Петра Порошенка Ольга Богомолець повідомила, що в Україні створили реєстр самогубств серед ветеранів АТО.

21 лютого 2018 року головний військовий прокурор Анатолій Матіос заявив, що в зоні АТО щотижня скоює самогубство двоє-троє військових, однак у Міністерстві оборони України цю інформацію категорично спростували, назвавши “піаром і маніпуляціями”.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. 

Читати далі ...

Новини

Розенко: “Військові пенсіонери почнуть отримувати підвищені пенсії вже в березні”

Опубліковано

на

Перерахунок пенсій військовим пенсіонерам буде здійснено з 1 січня 2018 року і перші кошти люди почнуть отримувати вже в березні.

Як передає Урядовий портал, про це повідомив віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

Ми виконуємо свою обіцянку про те, що перерахунок пенсій військовим пенсіонерам буде здійснений з 1 січня 2018 року. Зараз якраз триває процес перерахунку і перші кошти люди почнуть отримувати по додатковим відомостям вже в березні. Тобто протягом березня-початку квітня, я переконаний, всі військові пенсіонери отримають свій перерахунок”, – сказав він.

Павло Розенко зауважив, що у цьому році розмір пенсій військовослужбовців підвищиться в середньому на 1500 гривень. “Але це не остаточне підвищення. Наступний етап перерахунку пенсій військовим буде здійснений з 1 січня 2019 року. Ми прогнозуємо, що в середньому пенсії військових пенсіонерів зростуть в 2 – 2,5 рази в залежності від категорії, строку служби,  звання тощо”, – наголосив віце-прем’єр-міністр.

Він також зауважив, що “було б ідеально, щоб таке рішення Уряду було підтримане Верховною Радою України через внесення відповідних змін до законодавства, щоб перерахунок і осучаснення пенсій відбувалися незалежно від політичних обставин згідно із законом”.

“Я сподіваюся, що вже найближчим часом Верховна Рада на законодавчому рівні унормує питання   військових пенсій, але поки цього не відбулося, буде діяти постанова Кабінету Міністрів України і військові будуть отримувати підвищені пенсії вже зараз”, – додав віце-прем’єр-міністр.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. 

Читати далі ...

Trending