Зв'яжіться з нами

Соціалка

Правова допомога військовослужбовцям – запитання і відповіді

Опубліковано

на

Розібратися з усіма нюансами законодавства військовослужбовцю самотужки часом доволі важко, переважна більшість запитань стосується соціальної тематики, тож цього разу мова піде про належні виплати захисникам, пільгові кредити й психологічну реабілітацію для учасників АТО

Дмитро С., учасник АТО, м. Львів:

— Які нині існують пільгові кредити для учасників АТО?

— Щодо пільгового кредитування для учасників АТО, то в усіх областях України діє програма «Власний дім», у якій передбачено отримання довготермінових кредитів для індивідуальних забудовників на селі. Максимальна сума кредиту становить 300 тис. грн із максимальним терміном погашення до 30 років. Для його оформлення потрібно постійно проживати й працювати в сільській місцевості, а також підтвердити свою платоспроможність.

У Львівській області, наприклад, учасники АТО можуть також отримати кредит на власну справу. Відшкодування частини відсотків (14%) за кредитами, узятими для бізнесу, передбачено за рахунок обласного бюджету, решту погашає учасник АТО. Максимальна сума кредиту — 300 тис. грн на максимальний термін 36 місяців. Для цього потрібно мати офіційну прописку на території Львівської області, розробити бізнес-план, а також пройти навчання в рамках проекту Міжнародного фонду «Відродження». У разі відмови від навчання, треба покласти на свій рахунок 20% від очікуваної суми кредиту.

Петро С., військовослужбовець, м. Харків:

— За яких умов здійснюють виплату матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань? Чи всі військові мають право на цю виплату цього року?

— У зв’язку з обмеженням обсягу видатків на виплату матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань цього року відповідно до рішення Міністра оборони України від 25.02.2017 № 1223/з/12 граничні обсяги видатків для виплати матеріальної допомоги визначає забезпечувальний фінансовий орган із розрахунку погодженого місячного фонду грошового забезпечення на 2017 рік (без урахування винагород та одноразових видів грошового забезпечення), необхідного для утримання 10% спискової кількості військовослужбовців. Це рішення зобов’язує видавати накази про виплату матеріальної допомоги тільки в разі важкого стану здоров’я військовослужбовця та членів його сім’ї (поранення, контузія, інвалідність та інші випадки тяжких захворювань) за наявності посвідчення або довідки відповідного лікаря; смерті рідних по крові та шлюбу; пожежі або стихійного лиха; одруження військовослужбовця; народження дитини військовослужбовця або її одруження.

Нагадаємо, що до рідних по крові та шлюбу належать дружина (чоловік), батько (мати), вітчим (мачуха), син (дочка), пасинок (падчерка), рідний брат (рідна сестра) військовослужбовця, батько (мати) подружжя або особи, на вихованні якої перебував військовослужбовець.

За рішенням начальника Генерального штабу ЗС України «Про виплату матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань» від 18.04.2017 під № 996, під час розгляду документів, які стали підставою для порушення клопотання про надання матеріальної допомоги, пріоритет надають також багатодітним сім’ям, сім’ям загиблих під час виконання службових обов’язків в АТО в попередні роки тощо.

Для дотримання прозорості, принципу справедливості та визначеного порядку у військових частинах та органах військового управління рекомендовано створити робочі групи з перевірки документів для виплати військовослужбовцям військової частини (органу військового управління) матеріальної допомоги.

Щодо інших поважних причин, то вичерпного переліку не існує. Командир і члени комісії визначають наявність (відсутність) на їхню думку підстав щодо виплати матеріальної допомоги. Такими підставами, крім зазначених, може бути дорожньо-транспортна пригода з участю військовослужбовця, що призвела до значного пошкодження транспортного засобу; тривала участь чоловіка (жінки) в АТО; різке погіршення майнового стану (крадіжка тощо); пошкодження житла, іншого майна.

Василь С., ветеран АТО, м. Запоріжжя:

— Як діяти, якщо орган соціального захисту відмовляє в наданні путівки й навіть інформації щодо санаторіїв, де я, як ветеран АТО, можу оздоровитися?

— Вам потрібно звернутися в орган соціального захисту в письмовій формі з проханням надати письмове роз’яснення такої відмови. Згодом радимо звернутися в письмовій формі й в Держслужбу у справах ветеранів війни та учасників АТО. Паралельно можна також зателефонувати зі скаргою на гарячу лінію Держслужби за телефонами: (044) 281–08-50, (044) 281–08-48.

Зоряна М., дружина військовослужбовця, м. Тернопіль:

— З якої дати банки не нараховують штрафи, пені учасникам бойових дій?

— Військовослужбовці з початку й до закінчення особливого періоду (починаючи з 8 червня 2014 року) підлягають звільненню від нарахування відсотків за користування кредитом, штрафних санкцій, пені за невиконання зобов’язань перед банками, підприємствами, установами, організаціями.

Тетяна С., дружина учасника бойових дій, м. Київ:

— Моя донька — студентка 4-го курсу столичного вишу, навчається за державним замовленням на безоплатній основі. Наступного року планує вступати в магістратуру. Чи матиме вона право на безкоштовне навчання?

— Пільги під час вступу на магістратуру не поширюються на дітей ветеранів АТО. Водночас радимо все ж таки написати заяву на ім’я ректора з проханням надати бюджетне місце й до заяви додати копію посвідчення учасника бойових дій і свідоцтва про народження вступника.

Андрій Ч., ветеран АТО, м. Чернігів:

— Після звільнення в запас я звернувся в орган соціального захисту, щоб отримати путівку в санаторій. Мені відмовили тому, що я не надав довідку з роботи про те, що я не одержував путівки раніше. Чим передбачено перелік документів, які потрібно надати? Чи правомірна така відмова?

— Ні. Цієї довідки не передбачено в переліку документів. Відповідно до пункту 5 Постанови КМУ від 31 березня 2015 № 200, ви маєте подати для оформлення путівки лише заяву, медичну довідку лікувальної установи за формою

№ 070/о, копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни, а також копію військового квитка (за наявності), копію документа, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань у районі АТО.

Тарас С., учасник АТО, м. Київ:

— Хочу пройти психологічну реабілітацію. Скільки триває курс реабілітації та яка його вартість?

— Учасники бойових дій, інваліди війни, а також члени сімей загиблих мають право пройти психологічну реабілітацію. Ці послуги надають безкоштовно на підставі направлення місцевого органу соціального захисту.

Психологічна реабілітація триває 14 календарних днів. Для її проходження вам необхідно подати заяву в місцевий орган соціального захисту за місцем реєстрації та фактичного проживання, до якої треба буде додати копію ветеранського посвідчення й копію одного з документів, що підтверджує безпосередню участь в АТО.

Звертаємо вашу увагу на те, що в межах місцевих бюджетів можуть надавати додаткові кошти на психологічну реабілітацію. Такі послуги можуть надавати також лікувальні заклади, організації недержавного сектору — громадські організації, приватні психологи-волонтери.

Василь П., інвалід війни, м. Черкаси:

— Підкажіть, чи існують для інвалідів війни спеціальні знижки на товари в магазинах? Як ними скористатися? У яких установах обслуговують інвалідів позачергово?

— Про можливі знижки на товари для інвалідів війни запитуйте в кожному магазині окремо. Для здійснення купівлі за зниженою ціною вам треба буде показати посвідчення інваліда війни й довідку про безпосередню участь в АТО.

Витрати державних органів, органів місцевого й регіонально самоврядування, підприємств, установ та організацій, пов’язані з наданням пільг, покривають місцеві фінансові органи на підставі розрахунків, які подали організації, шляхом перерахування коштів на їхніх рахунках в установах банків.

Нагадуємо, що інваліди війни мають право позачергово отримати товари та послуги в службах побуту, установах громадського харчування, торгівлі, житлово-комунального господарства, міжміського транспорту, лікувально-профілактичних закладах, а також в аптеках.

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. 

Джерело:http://na.mil.gov.ua/

Продовжити читання ?
Реклама
Натисніть, щоб коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Новини

Позбавлення статусу учасника бойових дій – уряд вніс зміни

Опубліковано

на

Внісши відповідні зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 413, уряд унормував питання позбавлення статусу учасника бойових дій осіб.

Постановою №789 від 18 жовтня уряд визначив, що комісія, яка відповідає за надання статусу учасника бойових дій учасникам АТО, позбавляє його за наявності обвинувального вироку суду, що набув чинності, за вчинення умисного тяжкого або особливо тяжкого злочину в період участі в АТО. Також статус учасника бойових дій може бути анульований при виявленні факту надання недостовірної інформації про участь в АТО, а також подання особою заяви про позбавлення його статусу учасника бойових дій.

Комісія або міжвідомча комісія у місячний строк з дня надходження документів ухвалює рішення про позбавлення статусу учасника бойових дій. Рішення комісії або міжвідомчої комісії може бути оскаржене в судовому порядку.

Комісія направляє особі, стосовно якої ухвалено рішення про позбавлення його статусу учасника бойових дій, або видає їй письмове повідомлення із зазначенням причин такого рішення і роз’ясненням порядку його оскарження. Посвідчення учасника бойових дій вилучається або визнається недійсним.

Комісія інформує в місячний термін з дня прийняття відповідного рішення Державну службу у справах ветеранів війни та учасників АТО і структурних підрозділів з питань соціального захисту місцевих адміністрацій за місцем перебування пільговика на обліку про позбавлення статусу учасника бойових дій.

Також внесені зміни до Положення про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 січня 2003 року № 117, стосовно включення до реєстру відповідної інформації про втрату особами права на пільги.

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело:http://ua.interfax.com.ua/news/

Продовжити читання ?

Соціалка

Як отримати довідку медико-соціальної експертної комісії (МСЕК)

Опубліковано

на

Довідка медико-соціальної експертної комісії — це документ, який засвідчує групу інвалідності та ступінь втрати працездатності. Така довідка потрібна для отримання одноразової грошової допомоги та , інших видів соціальних виплат, встановлених законом для військовослужбовців  в разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення ін-валідності .
Отже, для того, щоб отримати довідку, ми маєте:

1. При завершеннi стацiонарного лiкування у закладi охорони здоров’я обов’язково отримайте довiдку вiйськово-лiкарської комiсiї (ВЛК), виписний епiкриз, свiдоцтво про хворобу.
2. Після цього  у медротi вiйськової частини вiзьмiть направлення на МСЕК. У направленнi має обов’язково, бути вказаний строк служби (наприклад з 01.05.2014 – по теперiшнiй час)
3. У районнiй лiкарнi або мiсцевому воєнному госпiталi звернiться до профiльного лiкаря (травматолог, невропатолог тощо) з проханням скликати МСЕК
4. Після буде призначена дата засідання комісії, на якому вона видає довідку про призначення групи інвалідності та визначає відсоток втрати працездатності.
О сь в цьому моменті УВАГА! Для звiльнених з вiйськовоi служби направлення на МСЕК видає районний вiйськкомат.  Довідка МСЕК видається у трьох екземплярах: 1) для пенсійного фонду 2) для особистого зберігання 3) залишається в архівах МСЕК

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. 

Джерело:http://www.armyfm.com.ua/

Продовжити читання ?

Соціалка

Призов офіцерів запасу, військкомат, довідки, пільги, мобілізовані, граничний вік та інші питання громадян – відповіді юриста

Опубліковано

на

Надаємо вашій увазі популярні питання і відповіді  Он-Лайн консультації з ресурсу http://advokat-irpin.com.ua:
Доброго дня! Чи є підставою для надання відстрочки від призову офіцерів запасу, якщо у призовника є непрацездатні батьки (пенсійний вік більше 60 років) і він один у сімї ? чи підпадає це під розділ надання відстрочки по сімейним обставинам? Автор питання: Василь 
Відповідно до пункту 10.4 розділу X Наказу Міністерства оборони України «Про затвердження Інструкції про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України»(http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0438-09/paran798#n798) за рішенням атестаційної комісії обласного військового комісаріатувідстрочка від призову на військову службу осіб офіцерського складу надається на підставах, визначених статтею 17 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”.

Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 17 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» (http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2232-12/page2) відстрочка від призову на строкову військову службу за сімейними обставинами за їх бажанням надається призовникам, які мають непрацездатних батька і матір чи одинокого непрацездатного батька (одиноку непрацездатну матір) або непрацездатних осіб, під опікою, піклуванням чи на утриманні яких перебував призовник, або осіб, над якими призовник здійснює опіку чи піклування, якщо вони не мають інших працездатних осіб – громадян України, зобов’язаних відповідно до законодавства їх утримувати. Непрацездатність зазначених осіб визначається в порядку, встановленому законодавством.

Отже, законом передбачено надання відстрочки за сімейними обставинами від призову на військову службу осіб офіцерського складу, які мають непрацездатних батьків, якщо буде законно встановлено непрацездатність зазначених осіб. Повторно зазначу, що відстрочка від призову на військову службу осіб офіцерського складу надається за рішенням атестаційної комісії обласного військового комісаріату.

Добрий день! Підкажіть будь ласка алгоритм дій з воєнкоматом у такій ситуації. Сину 20 років, він зараз є студентом денної форми навчання. Влітку йому поставили діагноз порушення обміну речовин, який є у переліку хвороб, ст. 13. Є довідка з діагнозом від лікаря ендокринолога з державної мед установи. Як правильно вчинити? І які “підводні камені” можуть виникнути в цій справі? Якщо у воєнкоматі скажуть, що цієї довідки недостатньо і необхідно знову пройти обстеження, син має право не погоджуватись? Автор питання: Людмила 

Медичної довідки буде явно недостатньо. Відповідно до пункту 1.1. глави 1 розділу 1 Наказу Міністерства оборони України «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України» (http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z1109-08/page) військово-лікарська експертиза визначає придатність за станом здоров’я до військової служби призовників, військовослужбовців та військовозобов’язаних, установлює причинний зв’язок захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) та визначає необхідність і умови застосування медико-соціальної реабілітації та допомоги військовослужбовцям.

Отже, тільки висновок ВЛК може бути підставою для звільнення від військової служби за станом здоров’я.  Якщо воєнний комісаріат направить Вашому синові повістку про необхідність явки для проходження медичного огляду, він не має права ухилятись від прибуття.

Я військовослужбовець,перебуваю в госпіталі,хто з лікарів має мені заповнити та видати довідку про обставини травми? Автор питання: Ігор 

Форма довідки про обставини травми закріплена в Додатку 5 до Положення про військово-лікарняну експертизу в Збройних Силах України (http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z1109-08/print1493126871845532).

Відповідно до зазначеного Додатка, Довідка про обставини травми, видається не лікарем, а командиром (начальником) військової частини, з відповідним підписом командира (начальника) військової частини та печаткою військової частини. Це обумовлюється тим, що у такій довідці в загальному зазначається вид, характер та локалізація ушкодження, головну роль відіграє саме обставини при яких було отримано травму.

Я вчитель,чи можуть мені в військовому комісаріаті дати відстрочку? Автор питання: Олег 
Доброго дня! Можуть. За умови наявності підстав, згідно вимог ч.13 ст.17 ЗУ “Про військовий обов’язок і військову службу” http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2232-12/page2 “Відстрочка від призову на строкову військову службу для продовження професійної діяльності надається таким громадянам призовного віку: педагогічним працівникам з повною вищою освітою, основним місцем роботи яких є загальноосвітні навчальні заклади, за умови повного навантаження на займаній посаді, – на весь період їх роботи за спеціальністю;”
Доброго дня!Я жінка військовослужбовець, мені 48 років,маю 21 рік військового стажу та 8 звичайного. Підскажіть будь ласка,який граничний вік перебування на контрактній військовій службі для жінок?Чи матиму я право на пенсію якщо вийду зараз на пенсію?
Автор питання: Інна

Доброго дня!

Граничний вік перебування на військовій службі закріплений у ст.22 ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу» (http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2232-12/paran385#n385).

Відповідно до ч.1 зазначеної статті граничний вік перебування на військовій службі встановлюється:

1) для військовослужбовців рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, – до 45 років;

2) для військовослужбовців молодшого офіцерського складу – до 45 років;

3) для військовослужбовців старшого офіцерського складу: майорів (капітанів 3 рангу), підполковників (капітанів 2 рангу) – до 50 років; полковників (капітанів 1 рангу) – до 55 років;

4) для військовослужбовців вищого офіцерського складу – до 60 років;

5) для військовозобов’язаних та резервістів, які призиваються на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, та військовослужбовців, які проходять військову службу під час особливого періоду, – до досягнення граничного віку перебування в запасі та у військовому резерві.

Тобто, граничний вік перебування на військовій службі залежить від військового звання.

Якщо Ви відноситесь до першої категорії, тоді Ви вже досягли граничного віку перебування на військовій службі.

Щодо призначення пенсії, то дане питання регулюється ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2262-12/paran123#n123).

Зокрема, умови призначення пенсії за вислугою років передбачені у ст. 12 вказаного Закону.

Раджу Вам детально ознайомитись з інформацією, яка міститься за наданими посиланнями.

Доброго дня. Підскажіть,чи є пільги у УБД на придбання дров? І до кого звернутись з цим питанням. Заздалегіть Вам дякую. Ви робите добру справу!!!!!
Автор питання: Сергій

Доброго дня!

Пільги учасникам бойових дій закріпленні в статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/3551-12/paran195#n195). Відповідно до даної статті, пільга на «придбання дров» НЕ входить до переліку пільг, які надаються для учасників бойових дій.

Проте, відповідно до частини 3 статті 32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1875-15/paran383#n383) при нарахуванні субсидії споживачам, які беруть (брали) безпосередню участь у проведенні антитерористичної операції, та/або членам сімей, які звертаються за призначенням житлової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, до сукупного доходу не враховуються:

1) отримані ними у період безпосередньої участі у проведенні антитерористичної операції грошове забезпечення та інші виплати і види соціальної допомоги, що здійснюються працівникам правоохоронних органів, військовослужбовцям та працівникам Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, особам рядового, начальницького складу, військовослужбовцям, працівникам Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, іншим працівникам утворених відповідно до закону військових формувань.

Тобто, якщо Ви брали безпосередньо участь в АТО і дохід сімї не перевищує середньомісячну сукупну норму доходу родини, то в такому випадку раджу звернутись до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації (орендарі — за місцем проживання) для призначення субсидії(якщо вона можлива) з наступними документами:

– заяву про призначення житлової субсидії за встановленою формою

– декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за встановленою формою;

– договір найму (оренди) житла (за наявності).

Отже, пільга учасникам бойових дій для придбання деревини НЕ надається. Але Ви маєте право звернутись до відповідного органу для надання субсидії, якщо вона передбачена для Вас.

Здравствуйте! Прошу, разъясните. Мужчине 58 лет, в 2009 году был исключен по достижению предельного возраста (50 лет) из военнообязанных запаса (ст.лейтенант – 2 разряд), но своевременно отметка в военном билете об исключении сделана не была. В 2017 году на предприятии вручают уведомление (не повестку) о прибытии в военкомат для возобновления на воинском учете и прохождении мед.комиссии. Человек отказывается, мотивируя тем, что не является военнообязанным и новые изменения в законе от 2014 года к нему уже не относятся, только в добровольном порядке он имеет право восстановиться, так как закон обратной силы не имеет. Таких уведомлений было три, после составлен акт об отказе и материалы переданы в полицию, внесены в ЕРДР согласно ч1 ст337 КкУ. В итоге обвинительный акт – умышленные противоправные действия – уклонение военнообязанного от военного учета после предупреждения сделанного военным комиссариатом. Правомерны ли эти действия и что с этим делать ? Заранее спасибо. Автор питання: Кира
Доброго дня! Зареєстроване до ЭРДР кримінальне провадження та вручений обвинувачений акт – це ще не вирок. На моє глибоке переконання шанси сторони обвинувачення довести Вашу вину дорівнюють НУЛЮ, оскільки у Вашій діях відсутній склад злочину, з обставин які прямо вказані у Вашому зверненні. Якщо справу передано до суду – рекомендую укласти договір з толковим адвокатом на захист Вас у суді.
Д.дня Хочу призватись на контракт на 3 роки. Але мій директор каже,що звільнить з роботи і не буде зберігати місце і зарплату. Чи правомірно це???? Допоможіть. Дякую Автор питання: Саша 

Відповідно до ч.1 ст.119 Кодексу законів про працю України (http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/322-08/paran709#n709) на час виконання державних або громадських обов’язків, якщо за чинним законодавством України ці обов’язки можуть здійснюватись у робочий час, працівникам гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку.

Зокрема, відповідно до ч.3 зазначеної статті за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб – підприємців, у яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”.

Тобто, роботодавець не має права Вас звільнити, у зв’язку з тим, що Ви будете проходити військову службу.

Однак, на практиці, роботодавці як правило знаходять таку причину для звільнення, яка передбачена чинним законодавством.

В такому випадку, за захистом свої порушених прав Вам необхідно буде звертатись до суду.

Доброго дня. в 2014-15рр я проходив службу по мобілізації в одній з віськових частин. до цього не працював. 
зараз, переглядаючи відомості про страховий стаж в особистому кабінеті на сайті пенсійного фонду бачу, що період служби нігде не відображений. 
як мені бути? чи зарахується цей період до страхового стажу? дякую.Автор питання:  Ігор 

Доброго дня!

Відповідно до статті 2 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» (http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2232-12) військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров’я і віком громадян України, іноземців та осіб без громадянства, пов’язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Отже, ТАК! Період проходження військової служби зараховується до страхового стажу.

Раджу звернутись до Пенсійного фонду України у вашому регіоні з відповідним запитанням, при цьому мати при собі документи, які підтверджують проходження Вами військової служби.

Мені 23 роки в військкоматі я проходив медичний огляд, мені видали довідку про непридатність до військової служби, чи достатньо тільки довідки,чи повинні видати військовий білет,дуже дякую Автор питання: Іван

Доброго дня! Раджу ознайомитись з “Положенням про військовий квиток рядового,
сержантського і старшинського складу”  http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/263/94. Згідно п3. Вказаного положення “Військові   квитки   видають  районні  (міські)  військові комісаріати  під  час  призову  громадян  на   військову   службу, зарахування  їх  до військового навчального закладу,  звільнення у запас або зняття з військового обліку за станом здоров’я.” Виходячи з Вашої ситуації, якщо Ви не перебували на військовому обліку і Вас з нього не знімали, Вам не повинні видавати військовий квиток.

З ІНШИМИ ПИТАННЯМИ, ЩО ВАС ТУРБУЮТЬ ЗВЕРТАЙТЕСЬ ДО Он-Лайн консультації з ресурсу http://advokat-irpin.com.ua

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. 

Джерело: http://advokat-irpin.com.ua/index.php/ru/on-lajn-konsultatsii

Продовжити читання ?
Реклама
Реклама
Реклама

Trending

Copyright © 2017 Військовий навігатор України