Зв'яжіться з нами

Новини

Президент Франції Макрон висадився з вертольота на атомний підводний човен

Опубліковано

на

Президент Франції Еммануель Макрон провів кілька годин під водою на борту атомного підводного човна, взявши участь в навчаннях, що імітують запуск ядерної ракети.

На АПЧ “Ле Террібль”, що знаходилася в 300 км від узбережжя Бретані, Макрона спустили з вертольота. Пізніше французький президент опублікував в соцмережах фотографію спуску.

Після того як в 2019 році Британія покине Євросоюз, Франція залишиться єдиною з 27 країн об’єднаної Європи, в арсеналі якої є ядерна зброя.

Макрон смотрит в перископ

Макрон підкреслив важливість французьких сил ядерного стримування, назвавши їх “наріжним каменем безпеки”.
Імітація ядерного запуску була частиною програми візиту президента на військово-морську базу Іль-Лонг, де він провів весь день.

Саме там дислокуються всі чотири французькі атомні підводні човни, оснащені ядерними балістичними ракетами.
Крім підводних човнів, ядерні ракети є і на озброєнні французьких ВПС. В цілому ядерний арсенал країни становить близько 300 боєголовок.

Одночасно з візитом президента Макрона на Іль-Лонг нове французький уряд під головуванням Едуара Філіпа з легкістю виграло голосування про довіру в парламенті: його підтримали 370 депутатів нижньої палати, “проти” проголосували лише 67.

 

Нагадаємо:

У війні за місце в історії президент Макрон чітко вказав Московії та Путіну на місце аутсайдерів.

Анна Київська об’єднує Україну і Францію! – підкреслив президент Макрон.

Французький президент висловив принципову позицію «суверенітету України в її міжнародно визнаних кордонах» та заявив, що Франція «не визнаватиме російську анексію Криму ».

 

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел.Джерело:http://www.bbc.com/

Новини

Президент України: Нехай Росія знає, що ми готові дати відсіч

Опубліковано

на

Україна готова дати відсіч Росії, якщо РФ наважиться на інтервенцію, заявляє президент України Петро Порошенко, Верховний головнокомандувач Збройних Сил України.

“Нас кілька десятків років присипляли колисковими про миролюбну Росію і робили це з однією метою, щоб ми з вами не були готові до російського нападу. Але я заявляю: такої помилки більше ніколи не повториться – нехай Росія знає, що ми готові до відсічі й 9 грам свинцю припасемо для кожного, хто прийде до нас із мечем”, – сказав президент у п’ятницю в Краматорську.

Він зазначив, що у 2014 році РФ розмістила та реорганізувала свої сили вздовж кордону України так, щоб “підтримати швидке механізоване вторгнення, як із півночі, так і зі сходу України – кілька механізованих дивізій повністю готові до інтервенції”.

За словами П.Порошенка, наразі до складу російських окупаційних військ на сході України входять два армійські корпуси зі штатною чисельністю 35,5 тис. осіб, які безпосередньо підпорядковані оперативному командуванню на базі 8-ї армії Південного військового округу РФ, де командні посади обіймають штатні кадрові офіцери російських ЗС.

Глава держави наголосив, що на окупованій території 700 танків, понад тисяча бронемашин, понад тисяча артилерійських систем і 300 реактивних систем залпового вогню. “І всю цю армаду поставлено з Росії”, – додав П.Порошенко.

Він також заявив, що найманців, які воюють проти України, “готують у російських навчальних центрах в окупованому Криму, в Ростовській і Білгородській областях”, а на окупованих територіях Донецької та Луганської областей створено полігони для навчань.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://ua.interfax.com.ua/news/

Читати далі ...

ВПК

Розвиток безпілотних систем повернув американських «Месників» до строю

Опубліковано

на

Міноборони США передумало утилізувати своїх «Месників». Портал armyrecognition.com повідомив про те, що в Європу відправлено першу партію самохідних зенітних ракетних комплексів ближньої дії Avenger AN / TWQ-1.

Європейське командування американської армії EUCOM (United States European Command) запросило 72 «Месника». Перша партія в кількості 36 машин вже вирушила до Європи, друга завершує проходження розконсервації і модернізації. Машини повинні забезпечити американським військам в Європі протиповітряний захист.

Результат пошуку зображень за запитом "Avenger AN/TWQ-1"

Мобільна система ППО Avenger AN / TWQ-1.

Системи ППО Avenger (англ. – «месник») AN / TWQ-1 були розроблені в 80-і роки і останнім часом майже не використовуються американською армією. Бойові машини для Європи були зняті зі зберігання в одній з військових частин в Пенсільванії, де вони очікували утилізації. Розвиток безпілотних систем змусило американських військових повернути «старих» до строю – після ремонту і модернізації вони знову зможуть забезпечувати захист від різних типів повітряних загроз.

У минулому році американська армія успішно протестувала нову версію ПЗРК Stinger з безконтактним детонатором. Під час випробувань військові здійснили пуск двох ракет Stinger з M1097 Avenger по беспілотникам-мішенях MQM-170C Outlaw і успішно уразили їх. Компанія Raytheon, яка розробила неконтактного детонатоар для FIM-92, заявляє про те, що нова система наведення дозволяє знищувати навіть невеликі дрони, які можуть вести розвідку або нести вибухівку.

Avenger AN / TWQ-1 являє собою армійський позашляховик HMMWV в пікап-версії. У кузові автомобіля розміщена поворотна платформа, на якій змонтований зенітний ракетний комплекс, які складається з двох пускових установок, що сумарно вміщають вісім ракет FIM-92 Stinger.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. 

Читати далі ...

Новини

За застосування сил і засобів ЗСУ відповідатиме створений за допомогою іноземних партнерів Об’єднаний оперативний штаб

Опубліковано

на

Об’єднаний оперативний штаб (ООШ) Збройних Сил України на сьогодні вже на понад 70-80% відповідає за комплектування та підтримку діяльності штабу АТО на Донбасі.

Про це заявив під час брифінгу в Генштабі заступник начальника Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генштабу ЗС України Сергій Масловський, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Об’єднаний оперативний штаб створений ще у 2016 році, він набув оперативних спроможностей. Сьогодні цей Об’єднаний оперативний штаб на 70-80%, а  може і більше, відповідає за комплектування та підтримку діяльності штабу АТО на Сході держави. В цьому законі (“Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях” – ред.) мова йде саме про цей Об’єднаний оперативний штаб, який наразі ми реформуємо, реорганізуємо, посилюємо. Об’єднаний оперативний штаб буде відповідати за застосування сил і засобів як Збройних Сил України, так і інших складових Сил оборони при виконанні відповідних завдань із забезпечення національної безпеки та оборони держави”, – повідомив полковник.

За його  словами, постійне місце дислокації ООШ — у Києві. Водночас, Об’єднаний оперативний штаб має бути спроможний “розгорнути на найбільш загрозливому напрямку відповідний орган управління, який здійснюватиме безпосереднє  управління військами та силами, які йому готують і передають в оперативне підпорядкування види ЗСУ”.

Масловський повідомив, що наразі формується Центр оперативного керівництва ООШ. “Він, до речі, обладнується за допомогою наших іноземних партнерів, США, сучасним обладнанням, сучасними автоматизованими системами, які у перспективі будуть сумісні з відповідними системами країн-членів НАТО”, – додав високопосадовець ЗСУ.

Заступник начальника Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генштабу також повідомив, що положення про Об’єднаний оперативний штаб Збройних Сил України “вже розроблено та проходить погодження”.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 18 січня ухвалила в цілому законопроект №7163 “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях”. Закон набув чинності 24 лютого.

Відповідно до закону, керівництво силами та засобами Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, МВС, Нацполіції України, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, які залучаються до здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ безпосередньо у Донецькій та Луганській областях, здійснює Командувач об’єднаних сил, який призначається Президентом України за поданням начальника Генерального штабу – Головнокомандувача ЗСУ.

Командувач об’єднаних сил реалізує свої повноваження через Об’єднаний оперативний штаб Збройних Сил України.

Повноваження Командувача об’єднаних сил визначаються положенням про Об’єднаний оперативний штаб Збройних Сил України, яке розробляється Генеральним штабом ЗСУ та затверджується Верховним Головнокомандувачем ЗС України за поданням Міністра оборони України.

Об’єднаний оперативний штаб Збройних Сил України через відповідні органи військового управління здійснює планування, організацію та контроль виконання заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, спрямування, координацію і контроль за діяльністю військово-цивільних чи військових адміністрацій (у разі їх утворення) у Донецькій та Луганській областях з питань національної безпеки і оборони.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.ukrinform.ua/rubric-ato/

Читати далі ...

Trending