Зв'яжіться з нами

Cтатті

Про Каталонію, гібридну війну, путінських ботів і його «корисних ідіотів»

Опубліковано

на

Нещодавно міжнародні рейтингові агентства назвали Владіміра Путіна найвпливовішим політиком світу. Чималу роль у його демонізації відіграв політологічний міф про нібито винайдену ним і застосовану проти України досі невідому тотальну гібридну війну. А чи справді остання є раніше невідомим ноу-хау Путіна? Зокрема, чим, власне, принципово відрізняється агресія більшовицької Росії в Україну в 1917–1922 роках від походу «русского мира» 2014–2017-го? Наведемо лише деякі прямі паралелі.

1. Цілеспрямована руйнація агентами Кремля української армії зсередини (відоме гасло російських більшовиків «ни войны, ни мира, армию распустить»).

2. Організація Москвою збройних повстань і терористичних актів проросійськи налаштованих терористів усередині України (повстання арсенальців у Києві в січні 1918 року та події в Одесі, Миколаєві, Маріуполі, Слов’янську в 2014-му).

3. Федералізація України за принципом «поділяй і володарюй» («Донецько-Криворізька республіка», «автономія Криму», «Новоросія»).

4. Облудне переведення наглої агресії Москви в 1917–1918 роках у видимість громадянської війни в Україні; створення українських підрозділів (Червоне козацтво, Богунський, Таращанський полки) на чолі з командирами-українцями (Микола Щорс, Василь Боженко, Юрій Коцюбинський та ін.). Останні — прямі аналоги Ґіві, Мотороли, Захарченка аж до їх ліквідації окупантами.

5. Створення груп бойовиків через їх фінансування та озброєння («красная ґвардія» в 1917 році, тітушки в 2014-му).

6. Захоплення бойовиками адміністративних будівель (телеграф, пошта, вокзали, адміністрації, а в 2014 році — держадміністрації, мерії, СБУ).

7. Створення альтернативних Києву структур (на противагу Генеральному секретаріату в Києві Народний секретаріат у Харкові).

8. Пропаганда й підкуп політиків у Європі. Ще Єкатєріна ІІ платила Вольтеру 1 тис. золотих на рік, щоб той прославляв її та Росію. А більшовицький Комінтерн у довоєнній Європі фактично був агентурою спецслужб Кремля.

9. Брехлива, тотальна антиукраїнська пропаганда серед населення та військових країни-жертви.

10. Одурювання люмпенізованих низів заманливими гаслами на кшталт «фабрики — робітникам, землю — селянам, пенсіонерам — російські пенсії» тощо.

То в чому ж різниця між агресією сьогоднішньою та сторічної давності? І чи така вже новація гібридна війна Владіміра Путіна? Хіба що з’явилися зомбоящики та інтернет-боти, а тітушки штурмують уже не пошту й телеграф, а мерії, держадміністрації та обласні управління СБУ.
Отже, історія повторюється. Однак наші численні політологи прогледіли прямі паралелі між двома інтервенціями Росії в Україну й створили міфічний образ злого генія Путіна, що нібито винайшов ще незнану людством гібридну війну. Як наслідок — російсько-українська війна 2014–2017 років трактується як локальний, ситуативний конфлікт, що виник зі злої волі Путіна та його брехливих пропагандистів, та це не узгоджується з історичною дійсністю. На нашу думку, причина агресії не в Путіні та його продажних журналістах, а в імперському устрої Росії, що формувався на засадах азійської деспотії в лоні монгольської імперії Чинґізидів, про що багато писали класики російської історичної науки.

Імперії — це надцентралізовані й мілітаризовані держави, що живуть на ресурси загарбаних колоній.

Виснажуючи останні, імперія загарбує нові провінції й так протягом усього свого існування. Імперська держава розростається вшир, витрачаючи ресурси не для внутрішнього розвитку, а для нових завоювань. Тому її населення живе в злиднях через надексплуатацію та використання як гарматне м’ясо. Відомий російський філософ Ґєорґій Фєдотов писав про Московське царство: «Тільки крайньою загальною напругою, залізною дисципліною, страшними жертвами могла існувати ця злиденна, варварська, безкінечно зростаюча держава». Щось змінилося на початок ХХІ століття? Питання риторичне.

Саме сусідство з імперією постійно загрожує збройним нападом. Тобто імперія — це такий собі крокодил, який інстинктивно періодично клацає щелепами: у 1980-х в Афганістані, у 1990-х у Молдові, потім у Чечні, у 2008-му в Грузії, тепер дійшла черга до України. І ніяка дружба з імперським крокодилом, до котрої нас закликає Москва, не врятує сусідів від його дружніх щелеп. Аляксандр Лукашенка та Нурсултан Назарбаєв дуже дружать із Путіним. Але вже мало хто сумнівається, що після України дійде черга й до них. Якщо російський імперський крокодил не поламає зуби в Україні.

Як відомо, його апетити безмежні. Свого часу він ковтав не тільки Польщу з Фінляндією, а й Східну Німеччину, Угорщину, Чехословаччину. Тож європейцям слід збагнути, що українці на Донбасі захищають від російської імперської агресії не лише себе, а й народи Європи.
Отже, доки Росія зберігатиме імперський устрій, доти настання нової «русской весны» буде тільки питанням часу й місця, де вона розквітне знову.

Але час імперій минув, як архаїчних держав періоду єгипетських фараонів і доіндустріальних су­спільств. Поширення ринкової економіки призвело до їх розпаду на сучасні держави національного типу: Польщу, Фінляндію, Норвегію, Литву, Угорщину, Чехію, Румунію, Україну тощо. РФ одна з останніх імперій у світі, які перебували в стані кризи та розпаду. Вона вже втратила свої найбагатші й найрозвиненіші колонії: Україну, Прибалтику, Молдову, Грузію, Азербайджан, Казахстан, Узбекистан тощо. Путінське «вставання з колін» — це фантомні болі за втраченими колоніями, конвульсія вмираючого імперського монстра, простимульована величезними надходженнями нафтодоларів, які, однак, уже закінчуються. Як сказав Мєдвєдєв: «Денег нет, но вы держитесь».

Російська імперія в наш час скидається на останнього динозавра в міському сквері. Він ще страшний і небезпечний, але приречений на неминуче вимирання.

Згадана демонізація «гібридного» Путіна свідчить про те, що деякі наші політологи та політики не розуміють відомих історичних закономірностей. А успішний політик повинен бути історично грамотним. Не випадково вчителем Александра Македонського був Арістотель, а Вінстон Черчилль полишив після себе не лише перемогу в Другій світовій, а й підручник з історії Англії. Про «бездонну глибину» знань керівництва нашої країни в галузі історії та державного будівництва промовисто свідчать слова президента Леоніда Кучми: «Ви скажіть, що будувати, і я вам усе побудую».

Нерозуміння глибоких історичних причин імперської агресії Росії та зведення їх до особистих якостей Путіна не сприяють успішному для України вирішенню збройного конфлікту на Донбасі й у Криму. Не з’ясувавши глибинної суті явища (історичної та цивілізаційної), неможливо успішно боротися з його негативними наслідками. Бо, як сказав культовий історик Семюел Гантінґтон, «лише розуміючи реальний світ, державні політики можуть змінити його».

КАТАЛОНІЯ НЕ ОРДіЛО

Референдум про незалежність Каталонії збудив нові надії ватних прибічників «ЛНР», «ДНР» і «Новоросії» на вихід з України. Чи є якісь правові підстави під їхніми мареннями?

Міжнародне законодавство визнає священне право націй на самовизначення в межах власних етнічних земель. Інакше кажучи, народ із власною мовою та етнокультурою має право на будівництво своєї держави на Батьківщині.

Тобто каталонці як окремий народ із власною мовою та етнокультурою мають право на самовизначення в межах Каталонії. Однак мешканці Донбасу не мають такого права, бо немає окремого донецького народу зі своєю мовою та етнокультурою. Більшість із тих, хто себе так позиціонує, як правило, зрусифікована частина українського народу.

Кримські татари як окремий місцевий етнос мають право на самовизначення в межах своєї кримської батьківщини, а російськомовні кримчани не мають такого права, бо вони не окремий етнос, а діаспора росіян поза їхніми етнічними землями. Точно так само турки в Німеччині чи українці в Канаді не мають права на самовизначення, бо мешкають не на власних етнічних територіях.

У Росії право на самовизначення мають буряти, якути, казанські татари, башкири, чеченці, осетини як окремі автохтонні етноси, що живуть на своїх землях. А рязанці, вологодці, петербуржці такого права не мають, бо вони є частинами єдиного російського етносу. То на яких підставах мешканці Луганська та Донецька претендують на незалежність?

Іншими словами, самовизначення каталонців чи басків — священна національно-визвольна боротьба, а спроба частини мешканців Донбасу відділитися від України — спровокований лукавими сусідами злочинний сепаратизм. Тому Каталонія не ОРДіЛО, і будь-які аналогії тут недоречні.

Про справжні та вигадані гріхи української влади

Зустрів давнього товариша по університету, учасника всіх майданів. Каже: «Порошенка треба гнати, бо краде». — «Що ж він у тебе вкрав?» — «Мої податки. Я їх сплачую, а він уже місяць не прибирає сніг біля мого будинку. Нічого ж хорошого за останні чотири роки не зробив!»
«Хороше» за останні чотири роки:
1. Встояли проти агресії Росії з розваленою армією.
2. Створили з нуля боєздатну армію в умовах війни.
3. Втримали економіку, не допустили дефолту.
4. Ефективне сільське господарство.
5. Зламали монополію російського газу в Україні.
6. Переорієнтувалися з російського ринку (–30%) на євроринок (+35%).
7. Відхід від Росії в Європу, самоідентифікація українців.
8. Успішна дипломатія: зберегли санкції, отримали безвіз.
9. Твердий курс на Європу.
10. Переламали мінські угоди: спочатку контроль кордону, потім вибори.
11. Закон про деокупацію Донбасу.
12. Декомунізація (і не лише лєнінопад, а й анігіляція компартії).
13. Українізація ефіру.
14. Олігархи здають позиції.
15. Реформи, хай і незавершені: децентралізація, е-декларування чиновників, система ProZorro, реформи поліції, судова, пенсійна, освітня, медицини, антикорупційний суд…

«Як відомо, — каже товариш, — армію відбудували волонтери, а в штабах сидять самі злодії та зрадники!» Відповідаю: «Волонтерам, безумовно, честь і велика подяка, але мобілізація, танки, артилерія, авіація, грошове забезпечення їм не по кишені. І якби в штабах сиділи лише злодії та зрадники, то, мабуть, фронт стояв би не під Широкиним і Пісками, а десь під Одесою та Києвом, а то й під Львовом».

«Порошенко здав Крим і Донбас росіянам», — каже товариш. Відповідаю: «У Крим «зелені чоловічки» ввійшли в кінці лютого 2014 року, Іґорь Ґіркін із російськими «порєбріками» захопив Слов’янськ 12 квітня. То як Петро Порошенко, що приніс присягу президента України 12 червня, тобто через два місяці після окупації Криму та Донбасу росіянами, міг здати їх Путіну? Можливо, ще не звільнив їх, але не все зразу».

Звичайно, корупція, олігархи, низькі зарплати, занепад промисловості… Але ж війна. До того ж, за нашою Конституцією, президент відповідає лише за збройні сили й дипломатію (де маємо помітні успіхи). Ми ж парламентсько-президентські, а не навпаки. А прибирання снігу — це вже до міськради.

Поза сумнівом, Порошенку можна висунути чимало претензій, але якщо скинемо його, кого поставимо? Ляшка? Тимошенко? Савченко? А може, вкотре Москві довіримося? Та вже почистить Україну, і не лише від снігу, а й від українців.

Кому вигідний черговий Майдан, дострокові перевибори президента, владний параліч на кілька місяців у країні під час війни? Звичайно ж, Владімірові Путіну, який спить і мріє про це. І навіщо деякі наші «корисні ідіоти» розхитують країну зсередини?
«Совпадение? Не думаю».

Черговий Майдан остаточно підтвердить путінський ярлик, що Україна — фейкова держава, яка ні на що конструктивне не здатна, крім як скидати нею ж обраних президентів. Тоді вже цивілізований світ точно від нас відвернеться та почнеться чергова українська Руїна. І буде, як за часів Івана Мазепи: «самі себе звоювали».

В умовах війни краще поганий президент, ніж ніякого. А чи такий вже поганий Петро Порошенко? Принаймні якщо врахувати зазначені 15 позицій, то багато в чому він значно кращий за своїх чотирьох попередників, які правили в мирний час і з менш розваленою економікою.

Тримаймося та не робімо фатальних дурниць, про які мріє Владімір Путін. Час працює на Україну. Усе буде гарно або дуже гарно.

Автор: Леонід Залізняк  – доктор історичних наук, професор Національного університету «Києво-Могилянська академія»

Cтатті

Крик душі: “Ми втрачаємо людей шаленими темпами. Йдуть найкращі, не шкодуючи і не обертаючись… Хто буде виконувати задачі?”

Опубліковано

на

Доконають армію! Невдовзі залишаться самі бомжі і алкоголіки!

Так починається набираючий популярність пост у facebook, змученої війною та армійськими взаємовідносинами мінометчиці 72-ї бригади Олени Ігорівни, економіста за освітою, з позивним Київ, яка з літа 2014 безперервно на війні, бойового офіцера, добровольця, “Народного Героя України”:

Доконають армію! Невдовзі залишаться самі бомжі і алкоголіки!

Вірите, що немає ресурсів? Ресурсів достатньо – мозку і совісті бракує!

Поясніть хтось мені тупій чому у військовослужбовців ЗСУ умови гірші ніж у худоби в ЄС? Нормально поясніть!

Не тицяючи в синю книжечку 50-х років затверджену сталіним згідно якої на полігоні повинні бути скотські умови, на яку посилаються від полковника і вище, а поясніть нормально враховуючи що ІІІ тисячоліття!

І не треба стандартну відмазку – війна… в Київській області війна? В Львівській? В Миколаївській війна? Нормально поясніть, не треба нам парити про війну на війні в нас кращі умови, бо полковники і генерали в наших бліндажах не з’являються і не заважають створити собі нормальні умови.

І не треба розповідати що грошей немає в країні де сплачується примусовий військовий податок. Красти не треба і використовувати ефективно, поясніть нормально, артилерія вміє рахувати!

Поясніть чому більше року військовослужбовці, котрі рік провоювали не можуть отримати УБД? Реально провоювали, а не на пару днів за УБД приїхали?

Поясніть чому потрібно 60 документів щоб вистріляти 6 мін за місяць. Документів які ніхто ніколи не прочитає. Це не перебільшення реально 59 документів треба надрукувати і роздрукувати (і 5 карт намалювати)! Компами, принтерами, папером не забезпечують і картриджі не заправляють («армію забезпечили всім»)! Поясніть яке мають право вимагати те засобами для здійснення чого не забезпечили? Об’єктивно вистачило б десятка! Раніше їздила на пару днів з одним єдиним папірчиком про заходи безпеки і стріляла 40 мін.
Поясніть навіщо навідника вчити 2 місяці??? Якщо людина геть тупа її ніколи не навчити, а якщо є невеликі ознаки інтелекту вистачить три дні, а потім в підрозділ на злагодження. 2 місяці, чорт забирай, вчити солдат і сержантів які від року до трьох провоювали з мінометом для отримання папірчика без якого тепер не можна стріляти з міномета, після того як три роки стріляли?!. Яка людина не поповнить ряди 93% від цього непрохідного маразму? Єдина користь, мої приїхавши на курси навчили інструктора наводити.

Поясніть це цілеспрямоване знищення армії, чи тупість?

4 місяці голоду на ППД. На чорта стільки сидіти на ППД? Чому не можна годувати на ППД? Хто крім бомжів прийде? Романтики і патріоти в 15-му майже всі закінчились. Є звісно бати з нормальним керівництвом, де о/с комфортно, або з міцним здоровим колективом, але це виключення радше, а не правило.

4 місяці Української паперової армії! Цілий день не продихнути і 2/3 липа і фікція для галочки. Нескінчене тупе безглуздя!

Далі полігони, чи міжнародні навчальні центри, байдуже однакове лайно. 3 місяці, якщо пощастить не 4-5, гнити і вкриватись коростою.

Полігон (збірна з усіх відвіданих мною полігонів, зазвичай не тривалі відвідини – щастило, але цього разу схоже на довго):
– житло – намет, чи пліснявий барак,
– непрохідна муляка навесні та восени,
– 220 – відсутня по книжечці часів сталіна – нєположено, лише 24, або 36 для паскудненького освітлення намета. Розумію якби тягти 220 за 10 км., а тут воно є просто нєположено,
– в машини залили такий непотріб, що не дійшли своїм ходом більше половини, навіть шишарик з новісіньким двигуном (лише перед виїздом поставили, берегли, не навантажували, на залишках старого бензину працював ідеально, на отриманому в дорогу відмовився заводитись взагалі), як ремонтувати (що своїм коштом зрозуміло, як це технічно можливо в умовах полігону і відсутності запчастин в радіусі 50-100 км.?).
– туалет – вуличний сортир з гіркою, що стирчить з дірки,
– вода – відсутня, або крижана і на всіх не вистачило, або замерзла, добре коли є сніг потерти руки і обличчя.
– баня раз на тиждень і йти до неї 2 км. і назад мокрим 2 км. по морозу, а були приколи, що йти до бані 2 км. і кожен несе собі дрова, бо баню тре топити.
Якщо якась падла питає чому не голені – хочеться вбити.

21 століття, туристи мандрують космосом, а ми в центрі Європи миємось раз на тиждень. До казки про ВСІМ ЗАБЕЗПЕЧИЛИ («забезпечувачі» хоч би те що купувати не можливо видали), додали казку СТВОРИМО УМОВИ, побудуємо казарми, так-так стіну вже побудували… мільйони, чи мільярди виділили…

Терпіти не можу коли ниють та безперестану скаржаться, особливо дядьки і нічого не пропонують.

Пропоную, поки щось збудують через 20-30 років, елементарний мінімум щоб зберегти хоча б частину людей:

  1. Електрифікувати намети. Мільйони на це не виділиш, бо коштує копійки, отже багато не вкрадеш, але буде можливість зарядити рації, набрати і роздрукувати нафіг не потрібні документи (потрібні виключно щоб не отримати догани), зателефонувати рідним.
  2.  Забезпечити гарячою водою. Проблема побудувати сарайчик під помивку о/с з будь-якого мотлоху (поруч з наметами стоять напівзруйновані будівлі розібрати і перекласти, або добудувати, можна розбірний з сендвіч панелей і переносити при потребі, якийсь вагончик притягти). Поставити в середину сарайчика великий бак вкрутити в нього тен і ось люди миються!
  3. Приганяти періодично копалку (в кожній частині є якщо не екскаватор, то трактор з ковшем) викопати нову траншею, перенести кабінки, засипати стару траншею.
    Елементарні речі! Це що дуже складно? Це капець як дорого? На це потрібні роки?
  4. З технікою складніше. Совєцький непотріб на якому воюємо потребує перманентного ремонту. В мене було коло 20 ГАЗ-66, перевірено – шишарики їздять виключно на ентузіазмі підрозділу. 2 місяці напівголодний, пригнічений паперовою армією підрозділ вкладав свою енергію, здоров’я (цілий день на морозі, під машинами на бетоні, хоча не складно і не дорого придбати бригаді і за потреби видавати в тимчасове користування теплові гармати) відривав від родин кошти щоб техніка працювала (так частину запчастин видали зі складу, навіть видали новий двигун на один шишарик, так багато чим допомогли волонтери – так-так, ті волонтери які вже не потрібні, бо нас всім забезпечують, але тисячі вклали в техніку з своїх зарплат, які при теперішніх цінах надто малі щоб і за комуналку не підйомну заплатити, бо УБД рік не дають – пільг половина підрозділу не має і родину прогодувати і самому нормально харчуватись).

Так на ентузіазмі попри мороз, голод і брак коштів майже вся техніка нормально рушила з ППД на полігон! І ці суки дають такий бензин що більша частина техніки безнадійно стає. Та гори вона пропадом! Хай стоїть, тягайте як хочете. З мене досить.

Ми втрачаємо людей шаленими темпами. Йдуть найкращі, не шкодуючи і не обертаючись. Приходять, краще б не приходили! Серйозно, мені не треба великий відсоток комплектації, бо вимагають згідно штату, а штат на n% баласт. Хто буде виконувати задачі? Так їх виконуватимуть класні хлопці за себе і алкаша, і косаря, і хронічно хворого (хтось взагалі в курсі що для певних спеціальностей є обмеження по стану здоров’я), і жінку (кількість жінок сильно побільшала, а користь для нашого роду військ переважно нульова). Через скільки часу класний хлопець задовбеться тягти ще одного/одну-двох-трьох..? І хто лишиться? А вимагати будуть як з повноцінного підрозділу!

Люди наше все без них техніка не їздить і міномети не стріляють. Та важлива не лише кількість, а й якість. І якісним людям важливо щоб на них не забивали, інакше вони йдуть! Елементарні умови, не п’ятизірковий готель, елементарні!

Я точно знаю як не схибитись на війні, але не знаю як витримати ППД і полігони, бо ніколи довго там не затримувалась. Через тиждень тактичні навчання. Мені вперше за 3,5 роки пофіг, що техніка не їде – це не моя провина і не мого підрозділу, ми зробили все можливе. Догана дешевше ніж ремонт через чиюсь жадібність. Мені вперше пофіг, що не можу виконати задачу тактичних навчань, скільки можна робити це на ентузіазмі, розриватись самій, витягувати подвійну-потрійну роботу з людей, а потім ще й вигрібати? Так ще й задача яку без спецзасобів не виконати і ані придбати ці спец засоби, ані через волонтерів дістати неможливо.

На попередніх навчаннях моя батарея виконала задачу з нулем штатних водіїв, нулем штатних навідників, 3-4 військовослужбовцями в розрахунку замість 5-ти – виконала бездоганно. І що я отримала на мене кричали півгодини, як могла виїхати на машинах з лисою гумою, посадити не водіїв за кермо, як могла поставити не навідників… і взагалі все не так! На питання, що мала робити, відповідь – написати рапорт! Рапорт, уявляєте, рапорт. Наче я їх не писала і типу це колись допомагало (хіба що від доган). Окупантам напишу рапорт: дійсним доповідаю відправили по вам 480 ОФ.

Все дістало!

Олена Ігорівна –  Збройні Сили України

Коментар редакції: На жаль, такі реалії війни. Путін, якраз і розраховує затяжною війною, нестатками та негараздами розхитати, ослабити і знищити українську державність. За великою мірою, винна не тільки влада, обрана самим українським народом, а й моральна та економічна виснаженість, сумний культурно-освітній рівень великої кількості населеня… Нам би знайти в собі сили довше витримати цей тиск і дочекатися розвалу країни агресора, яка насилає на український народ такі випробування!

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.facebook.com/

Читати далі ...

Cтатті

Американці зробили висновки: “іхтамнєтів” будуть відстрілювати

Опубліковано

на

Рівно тиждень тому в акваторію Середземного моря, через Гібралтар, пройшла сьома експедиційна група морської піхоти США, на чолі з авіаносним десантним кораблем класу Wasp, (LPH-2) Iwo Jima. Нагадаємо про те, що це корабель 40 тис. тонн водотоннажності і при наявності відповідної авіаційної групи стає легким авіаносцем. Разом з головним кораблем слідували десантно-вертолітний корабель-док USS New York (LPD-21), десантний корабель-док USS Oak Hill LSD 51, а також корабель постачання USNS Вільям Маклін (T-AKE 12), з 2,5 тис морських піхотинців на борту.

Результат пошуку зображень за запитом "us marines"

Такі пересування можуть бути викликані або шикарними і великими навчаннями, або “дублені потилиці” йдуть комусь вправляти мізки. Власне кажучи, вони для цього й існують, що продемонстрували вже не раз. Вони рідко бовтаються без діла на іншій стороні Земної кулі і дехто обов’язково повинен задуматися, чи не за його скальпом розпочато полювання. Проте, таке пересування може переслідувати ще одну мету – привернення уваги.

За легендою, корабель USS Oak Hill LSD 51 повинен був увійти в акваторію Чорного моря для участі з румунськими колегами в навчаннях “Весняний шторм 2018” (Spring Storm 2018). Як повідомляють турецька влада, корабель вже пройшов Босфор і пішов в північному напрямку. Інша частина групи залишилася в східній частині Середземного моря, де планується провести спільні з Ізраїлем навчання з відпрацювання навичок для проведення бойових операцій з метою забезпечення надійності роботи системи ПРО. Не важко здогадатися, що угруповання розгорнуто в тих місцях, де росіяни мають не здорову і небезпечну активність. В принципі, така активність може бути припинена виключно засобами авіації, але, мабуть, у американців є свої резони розгортання саме морської піхоти.

Є велика частка ймовірності того, що після бійки під Хішамом американці зробили висновки і вирішили взяти участь у знищенні позасистемної і суто дестабілізуючої регіон, сили. Особливо, її терористична діяльність проявляється в Сирії, але і в Україні – теж. Ні, це не ІДІЛ і не ісламські угруповання, це групи добре озброєних і матеріально мотивованих людей, руками яких Кремль робить найбруднішу роботу. Включаючи грабежі, катування і позасудові розстріли. Це не ДІЛ, це – гірше ІДІЛу і називається це російськими ПВК.

Події 7 лютого показують, що Москва від них відмовляється з такою ж легкістю, як ніби це використаний туалетний папір. Американці, напевно, прекрасно обізнані про ту кількість злочинів, які вже повісили собі на шию ці красені. У зв’язку з невизначеним статусом цієї публіки, якої по документах немає і бути не може, вона може легко вирізатися з тих місць, в яких вона оперує.

До речі, на них і на іранців, які теж перебувають в Сирії під виглядом торговців шаурмою і календарями з усіма православними святами і постами, не поширюється дія гуманітарних конвенцій, пов’язаних з правилами ведення бойових дій. Тому всі, хто буде їх відстрілювати як шалену худобу, не потрапляють під порушення міжнародних норм і правил. Цілком можливо, що у Вашингтоні таки вирішили знизити напруженість саме таким чином, як це вдало вийшло при Хішам.

У будь-якому випадку, зростаюча кількість жертв і варварські методи вбивства місцевого населення підштовхують саме до такого варіанту розвитку подій. У будь-якому випадку, військова машина США прийшла в рух і вперед рушили їхні ударні сили. Загалом, за цим треба уважно дивитися, щоб потім не заблудиться в нинішній плинності і не втратити канву подій.

anti-colorados

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://defence-line.org/

Читати далі ...

Cтатті

Ракетний щит України – ставка на створення уніфікованих ЗРК

Опубліковано

на

Зенітні ракетні війська (ЗРВ) – основа протиповітряної оборони і головна вогнева сила в загальній системі ППО України. Сьогодні щит над Україною підтримується зенітними ракетними системами і комплексами радянської розробки дальньої дії, а також середньої та малої дальності: ЗРС С-200В (по натовської класифікації SA-5 Gammon), С-300В1 (SA-12A Gladiator), ЗРК С-300ПТ (SA-10A Grumble), С-300ПС (SA-10B Grumble) і «Бук-М1» (SA-11 Gadfly). Крім ЗРВ Повітряних сил, власними засобами протиповітряної оборони мають і Сухопутні сили, де експлуатуються ЗРК ближньої дії. Це «Оса-АКМ», «Стріла-10М», зенітний гарматний ракетний комплекс «Тунгуска», «Шилка» (ЗСУ-23-4), а також переносні ЗРК «Игла-1».

За період з 1991 по 2006 р загальна кількість дивізіонів в складі ЗРВ ППО України зменшилася з максимальною чисельності 232 дивізіона (в 1996 г.) до 57. До 2012 р «вік» найбільш старого зенітного ракетного комплексу в складі ЗРВ Повітряних сил України перевищив 40 років. А «наймолодшому» ЗРК – більше 20 років. З огляду на темпи розвитку засобів повітряного нападу, радіоелектронної протидії та систем придушення ППО противника, наприклад, той же ЗРК С-200В вже сьогодні можна вважати морально застарілим. Українські ЗРК С-300ПС так само чим далі, тим все з великою натяжкою можна вважати відповідною зброєю для швидкоплинного протиповітряного бою. Гарантійний термін служби цього комплексу до капітального ремонту був визначений в 25 років, а зроблені вони в 1982-1990 рр. Гостродефіцитних запасних частин до цього ЗРК, який вже давно не виробляється, у наших військових вже немає. Тому де-факто всі основні вітчизняні зразки зенітних ракетних систем, комплексів і ракет до них межі міцності вже не мають.

В таких умовах головний конструктор зенітних ракетних комплексів Олег Коростельов приступив до формування своєї концепції модернізації системи ППО України. Він вважає, що необхідно забезпечити кілька рівнів захисту неба.

Перший – використанням ЗРК малої дальності до 7 км – ЗРК ближньої дії. Це «Оса-АКМ», «Стріла-10М», зенітний гарматний ракетний комплекс «Тунгуска», «Шилка» (ЗСУ-23-4), а також переносні ЗРК «Игла-1».

Другий рівень – середньої дальності, теж на базі вже відпрацьованого технічного рішення, – модернізації ракети ЗРК «Луч». Вже протягом кількох років ДККБ «Луч» в складі вітчизняної команди бере участь у великому міжнародному проекті з модернізації всієї системи ППО однієї з африканських країн. І зі своєю частиною Коростельов впорався чудово – пуски ракет в кінці 2017 року засвідчили здатність модернізованого ЗРК вражати цілі на дальності до 50 км (до речі, балістична дальність такої ракети 90 км). Беручи до уваги, що Україна має величезну кількість ракет до цього ЗРК, реалізація такого проекту дозволила б суттєво посилити ПС ЗСУ. Десятки ракет вже відправлені замовнику, так що досвід виробництва дозволить досить швидко переорієнтуватися на забезпечення інтересів ЗСУ. До цього не зайвим буде доповнення, що суміжник в згаданому проекті – компанія «Радіонікс», – вже зробила активну головку самонаведення, а також порт для радіо корекції, так що технологічність ракети зростає буквально вже по ходу її вдосконалення.

Позиція розробників визначається декількома найважливішими аспектами, що впливають на просування проекту: важлива невисока вартість розробки, важливий швидкий темп створення ракети. А деякі заділи, як то поява в розпорядженні українських інженерів активної головки самонаведення (ГСН), можуть впроваджуватися по ходу. Активна ГСН може дозволити вражати різні цілі одночасно. Така ракета, до речі, теж повинна бути уніфікованою. Виконана як авіаційна зброя («повітря – повітря»), вона дозволить вражати цілі на дальності 125 км, в якості штурмового зброї («повітря – поверхня») – на 110 км. Є для такого комплексу і багатофункціональний локатор наведення – 80К6М, розроблений і випускається запорізькою «Іскрою».

«Україні не варто розпорошуватися в кількості різних комплексів, як це було в СРСР, потрібно рухатися чітко і направлено, фокусуючи зусилля на створенні уніфікованих ЗРК, тобто, для використання на наземних і на морських платформах», – каже О.Коростелев.

Якщо плани конструктора і політична воля людей при владі перетнуться в одній точці на ДККБ «Луч», незабаром можна буде говорити про створення вітчизняної школи конструкторів систем ППО. Власне кажучи, досвід вже є – конструкторська школа легких бойових машин була створена в Україні, що називається, з нуля. А на ДККБ «Луч» знають: не святі горшки ліплять.

Материал из книги ЦИАКР «Конструкторы украинского оружия»

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://opk.com.ua/

Читати далі ...

Trending