Connect with us

Політика

Про пропозиції щодо обміну Криму на Донбас

Published

on

За останні тижні прозвучало кілька різних заяв/пропозицій щодо Криму.

Наприклад:

1). Донбас можна повернути невійськовим шляхом, тільки якщо відмовитися від Криму;

2). Україна повинна 10-15 років не робити яких-небудь дій з повернення Криму.

Таких заяв через можливий тиск як з боку Росії, так і з боку окремих представників політелит на Заході, в цьому році може ставати більше. Але Україні немає ніякого сенсу йти за такою логікою.

Україна і так поверне Донбас мирним шляхом. На мій погляд, в три етапи:

1. Відхід Росії;

2. Демілітаризація і роззброєння регіону (саме для цього потрібна поліцейська місія ОБСЄ);

3. Реінтеграція, правова, інформаційна, політична, економічна в простір України (саме на те, щоб цей процес у майбутньому йшов менш болісно, а також, щоб полегшити становище наших громадян на окупованих територіях, спрямований план уряду щодо реінтеграції, де акцент зроблений на гуманітарній складововій і на усуненні законодавчих можливостей для контрабанди в “сірій зоні”). Старт процесу почнеться тоді, коли Кремль, нарешті, остаточно переконається в тому, що Донбас неможливо на щось обміняти. Військове просування вглиб неможливе (в тому числі і через нашу армію). Реалізація Мінських угод у варіанті і послідовності Кремля теж неможлива. Шантажувати залежністю української економіки від Росії (газу, ринку для експорту, боргом в 3 млрд. і т. д.) теж неможливо. Найболючіший і чи не єдиний інструмент шантажу – це заручники. Але коли Росія зрозуміє, що обміняти питання Донбасу на поступки України по Криму, федералізацію та інші фантазії неможливо, а санкції по відношенню до РФ відчутні, тоді Росія і піде з Донбасу.

Що стосується пропозиції не піднімати тему Криму протягом 10-15 років, за фактом це значить відмовитися від перспективи повернення Криму. Я вважаю популістськими конструкції “Крымнаш” (у російському варіанті) і “Крим – наш” (в українському варіанті). У тому сенсі, що Росії не вдасться тактичну перевагу в 2014 році, коли Україна була розгублена, перетворити в стратегічний виграш і зберегти Крим у складі РФ. А Україні – буде нелегко повернути півострів (з урахуванням обмежених можливостей впливати на ситуацію в/навколо Криму). Але стратегічно – наша позиція більш перспективна, в Росії це прекрасно розуміють (звідси – пропозиції до України обміняти Крим на Донбас). При цьому не можна виключати, що в процесі переходу Криму “від Росії до України” буде якийсь проміжний статус, і цей статус може розтягнутися в часі. Але коли нам пропонують забути на час про Крим – це значить зняти санкції з РФ, не вживати ніяких дій на міжнародному рівні (у тому числі щодо захисту прав кримських татар), не подавати позови проти Росії і т. д. тобто, дозволити РФ зробити анексію незворотною. За цей час Росія повністю змінить демографічну структуру півострова, придушивши будь-яку можливу нелояльність, і у випадку законного референдуму (без “зелених чоловічків” та за участю міжнародних спостерігачів) отримає результат у свою користь.

Не кажучи вже про те, що в разі реалізації таких пропозицій вийде, що жителів Донбасу обміняють на узаконення анексії Криму Росією (а вони-то думали, що потрібні Росії), а кримських татар в черговий раз позбавлять їх рідної землі.

Автор: Олеся Яхно – політичний експерт

Джерело:http://blogs.pravda.com.ua/

При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. *Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

Політика

Пентагон визначив Росію та Китай противниками у новій Стратегії національної оборони

Published

on

Росія, а також Китай є основними противниками Сполучених Штатів, відповідно до нової Стратегії національної оборони, анонсованої Пентагоном у п’ятницю.

Як повідомили в міноборони США, це перша за останнє десятиріччя кардинальна зміна оборонної стратегії.

“Стратегія спрямована на запобігання агресії з боку Китаю і Росії та застосування ними інструментів примусу й залякування для досягнення власних цілей і заподіяння шкоди інтересам США й зосереджується, зокрема, на трьох ключових театрах: Європі, Індо-Тихоокеанському регіоні та Близькому Сході”, – наголосили в Пентагоні.

Нова стратегія національної оборони спрямована на відновлення військової переваги Америки, зауважили у відомстві. “Це перша нова Стратегія національної оборони протягом останнього десятиліття”, – зауважили в міноборони.

Тим не менше, хоча Росія і Китай є основними противниками США в цій стратегії, в міністерстві зазначають, що Північна Корея, Іран і тероризм також становлять загрозу.

Нова стратегія Пентагону, підписана міністром оборони США Джеймсом Меттісом, засновується на прийнятій у грудні минулого року президентом Дональдом Трампом Стратегії національної безпеки.

У цьому документі глава Білого дому підкреслив, що Сполучені Штати вступають в нову еру протистояння, визначивши Росію і Китай противниками та наголосивши на необхідності побудови з ними партнерства.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.ukrinform.ua/rubric-world/

Continue Reading

Cтатті

У 2017 році закінчився термін оренди бази Чорноморського флоту Російської Федерації

Published

on

Український Крим стане кісткою в горлі російського шовіністичного імперіалізму. Путін катастрофічно прорахувався з анексією Кримського півострова. Бо якщо навіть відкинути всі інші ознаки кримінального злочину кегебістського режиму, який злочинно присвоїв собі українські території, то лише те, що мусульманський світ ніколи не погодиться з повзучим геноцидом Москвою кримськотатарського народу, не дає Кремлю жодного шансу утримати у своїй власності вкрадене.

Але є ще у путінського режиму одне вразливе місце, на яке неодмінно потрібно звернути пильну увагу. У 2017 році закінчився термін оренди бази Чорноморського флоту Російської Федерації. А це означає, що російський флот незаконно знаходиться в незаконно анексованому українському місті Севастополі, який, у свою чергу, знаходиться на незаконно окупованому Росією Кримському півострові.

Чим це не привід для української влади підняти це питання на міжнародному рівні?

Адже всі можливі апеляції Росії до того, що тепер Крим вже давно їхній, і що взагалі Янукович, підписавши 21 квітня 2010 року Харківські угоди, продовжив договір про перебування Чорноморського флоту Російської Федерації в Севастополі аж до 2042 року, не витримують жодної критики.

Оскільки це «продовження», підписане колишнім президентом-колаборантом, який так завзято обслуговував в Україні інтереси Росії, було також незаконним.  Бо таке надзвичайно серйозне для Української держави політичне питання не було винесене для обговорення українською громадськістю і приймалося кулуарно, а самі Харківські угоди були денонсовані ще в 2014 році.

За такої ситуації, проблема незаконності перебування після 2017 року Чорноморського флоту Російської Федерації в українському місті Севастополі має підніматися Україною на всіх високих рівнях.

Тому було б доцільно, щоб Україна найближчим часом підняла це питання в Раді Безпеки ООН, ПАРЄ, ОБСЄ і Парламентській асамблеї НАТО.

Дуже важливо нагадати міжнародній громадськості про незаконні дії Російської Федерації на окупованій українській території. Що з часом стане вагомими додатковими аргументами при розгляді злочинів Москви в Україні Міжнародним судом ООН в Гаазі.

Віктор Каспрук – політолог, журналіст, публіцист

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://viktorkaspruk.wordpress.com/

Continue Reading

Новини

Верховна Рада ухвалила закон про реінтеграцію Донбасу

Published

on

Верховна Рада у четвер схвалила в цілому законопроект №7163 “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях”.

За ухвалення відповідного законопроекту № 7163 в цілому проголосували 280 депутатів при мінімально необхідних 226.

Перед ухваленням рішення секретар Комітету ВР з питань національної безпеки і оборони Іван Вінник зачитав під стенограму ряд поправок до тексту законопроекту. Окрім того, за його словами, комітет рекомендував повернутися до ряду поправок, які раніше не були підтримані депутатами.

Голова парламенту Андрій Парубій поставив на голосування законопроект з урахуванням цих озвучених пропозицій і депутати його підтримали.

У преамбулі закону депутати визначити, що “Російська Федерація чинить злочин агресії проти України та здійснює тимчасову окупацію частини її території за допомогою збройних формувань Російської Федерації”.

При цьому в преамбулі визначається, що дата початку окупації частини України, зокрема Криму та Севастополя, визначається законом “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України”. Згідно із цим законом, датою початку тимчасової окупації є 20 лютого 2014 року.

Законом про реінтеграцію Донбасу визначаються особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

Передбачено, що межі та перелік районів, міст, селищ і сіл, частин їх територій тимчасово окупованих у Донецькій та Луганській областях визначаються Президентом за поданням Міністерства оборони України, підготовленим на основі пропозицій Генерального штабу Збройних сил України.

Згідно з законом, відповідальність за матеріальну чи моральну шкоду, завдану Україні внаслідок агресії Російської Федерації, покладається на Росію відповідно до загальновизнаних принципів і норм міжнародного права.

Окрім того, депутати встановити, що особи, які беруть участь у збройній агресії Російської Федерації або залучені до участі в окупаційній адміністрації РФ, несуть кримінальну відповідальність за порушення законодавства України та норм міжнародного гуманітарного права.

Парламент також визначив систему розподілу повноважень щодо заходів із забезпечення нацбезпеки.

Як повідомлялось, Президент Петро Порошенко 4 жовтня 2017 року вніс до Верховної Ради законопроект № 7163 “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях”.

Парламент 6 жовтня 2017 року проголосував за нього у першому читанні.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.ukrinform.ua/rubric-polytics/

Continue Reading

Trending