Зв'яжіться з нами

Новини

Підготовка резервістів: Торік навчальні збори пройшли 10 тисяч резервістів, цьогоріч на збори викличуть 20 тисяч

Опубліковано

на

Сьогодні у Збройних Силах України створена цілісна структура військового резерву. Насамперед це оперативний резерв першої черги, нині він становить понад 130 тисяч осіб

Служба у військовому резерві не є новою для українських Збройних Сил, її запровадили ще 2006 року. Добровольці укладали контракти з командирами військових частин, проходили підготовку на зборах у складі штатних підрозділів під час практичних навчань та тренувань.

Та популярною ця служба в ті роки так й не стала. До початку антитерористичної операції на Сході України у Збройних Силах було трохи більше двох тисяч резервістів.

Та навіть при цьому вони змогли відразу посилити бойові частини Збройних Сил України. Адже їм, на відміну від мобілізованих, не потрібно було багато часу, щоб «стати до строю». Головною перевагою резервістів стало те, що всі вони були добровольцями і відразу ж знайшли своє місце у лавах частин і підрозділів українського війська. З початком АТО службі в резерві почали приділяти значно більше уваги.

На сьогодні у Збройних Силах України створена цілісна структура військового резерву. Насамперед це оперативний резерв першої черги, яким посилюються саме бойові частини. Сьогодні він становить понад 130 тисяч осіб. Зараз до нього, на відміну від попередніх років, зараховуються всі військовослужбовці, які звільняються з військової служби (раніше це були тільки мобілізовані та строковики).

Також є оперативний резерв другої черги. Він призначається для комплектування нових резервних бригад. Окрім того, за рахунок оперативного резерву другої черги комплектується керівний склад військових частин та підрозділів територіальної оборони.

— Минулого року масштабні навчальні збори пройшли близько 10 тисяч резервістів у складі 12 бойових бригад під час відновлення їхньої боєздатності на військових полігонах, — розповів начальник відділу впровадження служби в резерві мобілізаційного управління Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генерального штабу ЗС України полковник Михайло Щербина. — Сьогодні ми продовжуємо проводити активні заходи з підготовки резервістів. Зокрема, збільшено кількість оперативного резерву, який залучається до навчань. До кінця цього року до зборів буде залучено понад 20 тисяч резервістів у складі всіх бойових бригад Збройних Сил України.

Також цього року збільшено тривалість підготовки резервістів з 15 діб до 30. Із них 15 днів відводиться на індивідуальну підготовку: сержантів та рядових — у навчальних центрах, офіцерів — на курсах підвищення кваліфікації при військових вишах.

— Тут маю наголосити, що підготовка в навчальних центрах та вищих військових навчальних закладах нині є більш якісною та ґрунтовною, ніж у попередні роки. Адже більшість інструкторів та викладачів мають бойовий досвід, — продовжує офіцер.

Решту ж часу відведено на колективну підготовку вже у складі підрозділів під час бойового злагодження бригад.

На збори до кожної із бригад залучається одночасно понад 1000 резервістів. Одразу по прибутті до військової частини вони приступають до бойового злагодження у складі відділень та взводів. Підготовку резервісти проходять у складі штатного підрозділу, переважно того, де вони служили раніше, разом зі своїми співслужбовцями, на «своїй» бойовій машині. Це дозволяє у випадку проведення мобілізації сформувати підрозділи з уже підготовлених військовослужбовців, які попередньо пройшли бойове злагодження.

Завершуються збори проведенням бригадних тактичних навчань з бойовою стрільбою, в яких беруть участь підрозділи, екіпажі, сформовані як із діючих військовослужбовців, так і резервістів.

Треба сказати, що резервістів наказом Генерального штабу заборонено під час зборів залучати до несення служби в нарядах, господарчих роботах тощо. Ніяких стройових вишколів та лекцій. Тільки активна, практична бойова підготовка «в полі».

За визначенням, виклик резервістів військового оперативного резерву першої черги на військову службу під час мобілізації здійснюється з оголошенням загальної мобілізації або за окремим рішенням Президента України в ході часткової мобілізації. Час на прибуття резервіста до військової частини (підрозділу) з моменту його оповіщення визначено — одна доба. Тобто резервіст зобов’язаний прибути до своєї військової частини протягом 24 годин.

— На відміну від попередніх років, сьогодні суттєву допомогу резервістам у прибутті до військових частин надають військкомати, — говорить полковник Михайло Щербина. — Якщо відстань до пункту зборів більше 500 кілометрів, то військові комісаріати замовляють квитки на поїзд, якщо ж менше, то доставляють резервістів автобусами. Тож людині вже не треба перейматися, як дістатися до бригади.

Сьогодні також ведеться активна робота щодо укладання контрактів з резервістами. Генеральний штаб розглядає цю категорію військовослужбовців як пріоритетну для укладання з ними контрактів та комплектування ними військових частин, установ Збройних Сил України.

Цього року дещо збільшено і грошові виплати резервістам, які перебувають на зборах — від 3 000 до 4 500 грн, а в кінці року вони отримують ще й винагороду від 1 600 до 3 100 грн у залежності від військового звання. За кожним працюючим зберігається робоче місце та заробітна плата на період навчань, а непрацюючим резервістам виплачується допомога у розмірі понад 1600 грн.

Нині у Верховній Раді України знаходиться законопроект, яким передбачено значне розширення пільг для резервістів. Це, зокрема, приведення виплат резервістам за прослужений час до рівня грошового забезпечення діючих військовослужбовців, кращі умови медичного забезпечення, пільгове здобуття вищої освіти, врахування служби в резерві при обчисленні пенсії тощо. Адже дуже важливо не втратити підготовлених військовослужбовців, які звільняються зі служби і брали безпосередню участь у бойових діях.

Автор: Роман ВУС

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело: http://na.mil.gov.ua/

Новини

Вперше з 1991 року в США відбудеться військовий парад

Опубліковано

на

Військовий парад у Сполучених Штатах, ініційований президентом Трампом, пройде в американській столиці в День ветеранів, 11 листопада, але без важкої гусеничної техніки.

Про це повідомило в п’ятницю американське інформагентство Reuters із посиланням на документ Міністерства оборони США.

“Військовий парад, про який заявив президент Дональд Трамп, пройде у листопаді, в День ветеранів, у Вашингтоні, але для зменшення шкоди для доріг він не передбачатиме участі танків”, – зазначає видання з посиланням на документ Пентагону.

При цьому уточнюється, що маршрут параду пройде від Білого дому, резиденції президента США, до Капітолію – історичної будівлі американського Конгресу. В кінці має відбутися проліт бойової авіації.

При цьому зазначається, що із наземної техніки будуть представлені лише колісні машини “з урахуванням мінімізації ушкоджень місцевій інфраструктурі”.

Тематика параду зосереджуватиметься на здобутках американських військових протягом усієї історії Сполучених Штатів, починаючи з війни за Незалежність США.

Як повідомили в Білому домі, бюджет параду становитиме $30 млн.

Військові паради проводились дуже рідко в історії США. Зазвичай, їхня мета полягає у святкуванні великих перемог, або для демонстрації військової сили.

Востаннє в Вашингтоні тисячі військ і техніка, в тому числі танки, пройшли через центр столиці в 1991 році, щоб відзначити витіснення іракських сил Саддама Хусейна з Кувейту під час війни в Перській затоці.

Нагадаємо, в лютому президент США Дональд Трамп звернувся до Пентагону із ініціативою провести військовий парад у Вашингтоні.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.ukrinform.ua/rubric-world/

Читати далі ...

Новини

Україна стала країною-аспірантом НАТО

Опубліковано

на

НАТО надало Україні статус країни-аспіранта. Це означає декларацію прагнень до вступу в організацію. Разом з нами його отримали Боснія та Герцоговина, Грузія і Македонія.

Про це заявила віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе за результатами зустрічі напередодні із заступником Генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер.

“Двері НАТО залишаються відкритими для будь-якої європейської країни, яка здатна взяти на себе зобов’язання членства та сприяти безпеці в євроатлантичному регіоні. З 1949 року членство в НАТО зросло з 12 до 29 країн через сім етапів розширення. На сьогодні чотири країни-партнери заявили про свої прагнення до вступу в НАТО: Боснія та Герцеговина, Грузія, колишня югославська республіка Македонія та Україна”, – йдеться у повідомленні на офіційному сайті Північноатлантичного альянсу.

Країни-аспіранти можуть бути запрошені для участі в розробці плану дій щодо членства (ПДЧ) та демонстрації їх здатності виконувати зобов’язання щодо можливого майбутнього членства. Участь у ПДЧ не гарантує членства, але це є основним механізмом підготовки.

Як відомо, Україна ще не подавала офіційну заявку на членство в Альянсі.

Довідка: Чорногорія минулого року стала 29-м членом НАТО. Цей крок різко розкритикувала Росія.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://gazeta.ua/articles/world-life/

Читати далі ...

ВПК

Окуповані території в очікуванні – американський стратегічний безпілотник отримав суперкамеру

Опубліковано

на

Сучасний БПЛА RQ-4 Global Hawk нам знайомий як ніхто інший, адже з деяких пір він став гніздитися в нашому ареалі. Про його ТТХ, порівнянних з космічними технологіями майбутнього, чув багато хто, але от про те, що його регулярно модернізують, – знають не всі.

Буквально на днях “Яструб” отримав обновку, якою стала семиполосна мультиспектральна камера MS-177. Перший Global Hawk з новою камерою напередодні прибув на авіабазу ВПС США Beale.

З огляду на те, що і до цього даний розвідник буквально “кошмарив” своїх антагоністів, який не втручаючись в повітряний простір потенційного противника, викрнуючи розвідку вглиб територій на 200 км і більше, то тепер від пильного ока цього птаха не сховатися навіть при його польоті на граничній висоті.

Що ж, тішить – наука не стоїть на місці. Ну, а оновленого RQ-4 Global Hawk чекаємо на лінії фронту на Донбасі і біля берегів окупованого Криму. Це саме ті місця, де MS-177 пройде найкраще випробування.

zloy-odessit

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://zloy-odessit.livejournal.com/

Читати далі ...

Trending