Зв'яжіться з нами

Новини

На робочому місці пішов з життя начальник Національного університету оборони України імені Івана Черняховського генерал-полковник Генадій Воробйов

Опубліковано

на

Сьогодні, 11 лютого, на 56 році пішов з життя начальник Національного університету оборони України імені Івана Черняховського генерал-полковник Воробйов Генадій Петрович.

Радник Президента Юрій Бірюков у своєму Facebook повідомив: “Сьогодні він провів нараду. Повернувся у кабінет. У свій робочий кабінет – ректора Університету оборони України. І помер. Серце. Генерал-полковник Геннадій Петрович Воробйов, позивний Вольний”, – написав Бірюков.

Він народився 25 червня 1961 року у м. Ахалкалакі (Грузія), у родині військовослужбовців.

У 1978 році вступив до Київського вищого загальновійськового командного училища. У 1982 році направлений в Забайкальський військовий округ на посаду командира мотострілецького взводу окремого танкового батальйону танкової бригади. У 1984 році призначений на посаду командира механізованої роти, а в липні 1985 року відбув для подальшого проходження служби в Західну групу військ. Вже в серпні 1986 року призначений на посаду начальника штабу мотострілецького батальйону. В 1990 році вступив до Військової академії імені Фрунзе, яку закінчив в 1993 році і був направлений для подальшого проходження служби в м. Рава-Руська Прикарпатського військового округу на посаду начальника штабу мотострілецького полку. В 1994 році призначений на посаду командира механізованого полку м. Яворів, а згодом, в 1995 році, призначений на посаду командира механізованого полку м. Львів. У липні 1996 року призначений на посаду командира окремої механізованої бригади, яка дислокувалася у м. Хмельницький.

У липні 1998 року призначений на посаду командира механізованої дивізії, м. Мукачеве.

В 2002 року призначений начальником штабу — першим заступником командувача армійського корпусу, м. Івано-Франківськ.

В 2003 року поступив на навчання до Національної академії оборони України, яку закінчив із золотою медаллю в 2004 році та у цьому ж році призначений на посаду командувача армійського корпусу.

В 2006 року призначений на посаду першого заступника начальника Генерального штабу ЗС України.

В 2009 року призначений на посаду командувача Сухопутних військ Збройних Сил України.

В 2014 року призначений першим заступником начальника Генерального штабу ЗС України.

З 4 лютого 2015 року — перший заступник начальника Генерального штабу ЗС України. З 21 травня по 29 серпня 2016 року — тимчасово виконуючий обов’язки начальника Національного університету оборони України імені Івана Черняховського.

30 серпня 2016 року Наказом Міністерства оборони України призначений начальником Національного університету оборони України імені Івана Черняховського.

Учасник бойових дій. Кандидат історичних наук.

За роки служби генерал-полковник Воробйов Генадій Петрович нагороджений орденами «За мужність» ІІІ ст., Богдана Хмельницького ІІ та ІІІ ст., медаллю «За бойові заслуги», відзнаками Міністерства оборони України «Доблесть і честь» та «Знак пошани», медалями і відзнаками Міністерства оборони України, начальника Генерального штабу — Головнокомандувача Збройних Сил України

Більше тридцяти дев’яти років свого життя Генадій Петрович присвятив чесному та відданому служінню Батьківщині та зробив значний внесок у розбудову і становлення Збройних Сил України. Під час проведення антитерористичної операції на сході України займав посаду першого заступника керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України (керівника Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей).

Керівництво, члени колегії Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України, командування, Вчена рада, науково-педагогічні працівники та весь особовий склад університету висловлюють сердечні співчуття рідним і близьким генерал-полковника Генадія Петровича Воробйова.

Світла пам’ять про нього назавжди збережеться в наших серцях.

Джерело:http://www.mil.gov.ua

Читати далі ...
Реклама
Натисніть, щоб коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ВПК

Корпус морської піхоти озброюється новим модульним пістолетом

Опубліковано

на

Корпус морської піхоти США змінює свої пістолети слідом за армією. Портал thefirearmblog.com повідомив про те, що військове командування запланувало на 2019 фінансовий рік закупівлю 35 000 модульних пістолетів М18 на суму понад 6 мільйонів доларів.

У січні минулого року американська армія назвала переможця тендера XM17 Modular Handgun System. Ним виявився пістолет M17 – модифікація SIG Sauer P320, розроблена з урахуванням вимог Міноборони США. Новий пістолет буде поставлятися у війська в калібрі 9 × 19 Parabellum, при цьому виробник вказує, що зброя є модульною і може бути легко переобладнана для стрільби патронами .357SIG і .40 S & W.

SIG Sauer P320 — самозарядний пістолет, який був розроблений в 2014 році Sauer & Sohn і SIG Sauer (USA) — філіями швейцарсько-німецької компанії SIG Sauer. Пістолет, починаючи від 2014 року, випускають на європейських та північноамериканських заводах SIG Sauer.

SIG Sauer P320 є доволі дорогою зброєю (ціна коливається в залежності від ринку, але в середньому складає $719), але в той самий час одним з найбільш новітніх та досконалих пістолетів, який повторив переваги серії самозарядних пістолетів SIG Sauer, але позбувся основних їхніх недоліків.

Пов’язане зображення

17 в повнорозмірному і скороченому (М18) варіантах.

Сухопутні війська, Військово-повітряні сили, Військово-морські сили і Корпус морської піхоти – самостійні види збройних сил США, і їх командування можуть приймати рішення про використання тих чи інших моделей зброї. У травні минулого року Корпус морської піхоти США офіційно прийняв на озброєння пістолети M17 і M18 (компактна версія M17), при цьому планів про їх закупівлю озвучено не було.

Вчора стало відомо, що військове командування заклало в бюджет на 2019 в понад 6 мільйонів доларів на закупівлю 35 000 нових пістолетів. Спочатку війська отримають першу партію з 2000 одиниць, і після їхньої дослідної експлуатації буде прийнято рішення про подальші закупівлі. При цьому морські піхотинці, найімовірніше, отримають пістолети M18, оскільки в заплановані закупівлі включені кобури саме для цієї моделі.

На сьогоднішній день на озброєнні КМП є відразу чотири моделі пістолетів: Beretta M9 і M9A1, M45A1 (Colt 1911) і M007 (Glock 19). M18 замінить їх всіх, що, на думку військового керівництва, спростить і здешевить логістику.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://www.thefirearmblog.com/

Читати далі ...

Cтатті

Самогубство бойового офіцера і голова Миколаївської ОДА – розслідування

Опубліковано

на

Жителі Миколаєва створили у соцмережах хештег з вимогою відставки голови Миколаївської ОДА Олексія Савченка через самогубство директора миколаївського аеропорту Владислава Волошина. (#відставкасавченка).

Так, голова Миколаївського обласного осередку ГО “ДемАльянс Миколаїв” Євгенія Матейчук написала: “Одного директора аеропорту загнали під слідство, інший покінчив життя самогубством. Чи довели Народного Героя України до цього, слідство розбиратиметься, але таких керівників області як мінімум гнати з посади треба! Савченко не має бути головою ОДА”.

Інша активістка, медіа-юрист у Незалежній медіа-профспілці України (НМПУ) Тетяна Локацька  опублікувала фрагменти переписки покійного Волошина з невідомою особою, яка опосередковано вказує, що в очолюваному ним підприємстві були певні проблеми.

Варто зазначити, що навколо комунального підприємства “Миколаївський міжнародний аеропорт” останнім часом справді не вщухають скандали. Сам аеропорт не працює, проте голова Миколаївської ОДА Савченко ще на початку своєї каденції взявся його запустити будь-якою ціною. На це в 2017 році збирали кошти всі райони області зі своїх бюджетів.

Але наприкінці минулого року директора цього комунального підприємства Михайла Галайка піймали при спробі дати хабар в розмірі 700 тисяч гривень голові Миколаївської ОДА Савченку.

Згодом стало відомо, що 4 січня 2018 року відбувся тендер з визначення підрядника на виконання робіт з капітального ремонту будівлі аеропорту на 102 мільйони гривень. Переможцем стало київське ТОВ “ЄІС”. Але водночас з’ясувалося, що до цього часу частину ремонтних робіт саме по цьому об’єкту вже виконало миколаївське підприємство ПрАТ БК “Житлопромбуд-8”, яке також брало участь у тендері. Воно запропонувало суму всього на 85 тисяч меншу, аніж переможець.

Отож на початку березня КП «Миколаївський міжнародний аеропорт» скасував тендер з капітального ремонту будівлі аеровокзалу на 102 мільйони гривень і розірвав договір з його переможцем – київською фірмою ТОВ «ЄІС». Розірвання договору відбулося за дорученням голови Миколаївської ОДА.

Посвячені кажуть, що це не єдина проблема аеропорту, були й інші, але про них наразі достеменно нікому не відомо.

Дружина загиблого Волошина стверджує, що у нього були проблеми на роботі, через що він був у пригніченому стані. Натомість заступник голови ОДА Валентин Гайдаржи вже заявив, що нічого такого у поведінці Волошина не помітив, хоча й спілкувався з ним за день до самогубства. І претензій кримінального характеру до нього також не було.

Як уже повідомлялось раніше, 18 березня у Миколаєві у власній квартирі скоїв самогубство 29-річний в. о. директора комунального підприємства “Миколаївський міжнародний аеропорт” Владислав Волошин. Він вистрілив собі в голову з бойового пістолета.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.ukrinform.ua/rubric-regions/

Читати далі ...

Новини

Збито російського бомбардувальника Су-24 з маркуванням армії Асада (ВІДЕО)

Опубліковано

на

Сирійські повстанці заявили, що, збили російського бомбардувальника Су-24 з маркуванням сил армії Асада в районі Східний Каламун.

Про це повідомляє новинний портал Аl Masdar.

Як зазначається, доля, очевидно російського пілота невідома, але за повідомленнями, збитий із зенітного кулемета літак впав на території, контрольованій сирійською армією.

Загальновідомо, що сили міжнародної коаліції розбили майже всі військові аеродроми Сирії крім двох, які знаходяться під контролем російських “інтернаціоналістів” де розміщена авіація ВКС РФ.

Портал повідомляє також, що угруповання “Хайят Тахрір аш-Шам” оголосила про новий наступ на сирійську армію в Східному Каламун.

Угруповання складається з бригад Джейш аль-Іслам, Усуд аль-Шаріат і Ахмад аль-Абдо.

Відеозапис падіння літака опубліковано пов’язаними з-повстанцями обліковими записами в соціальних мережах.

Су-24 (Кодова назва НАТО — Fencer «Фехтувальник») — радянський надзвуковий фронтовий бомбардувальник з крилом змінної стрілоподібності, призначений для завдання ракетно-бомбових ударів у простих та складних метеоумовах, вдень та вночі, зокрема на малих висотах з прицільним враженням наземних і надводних цілей.  Су-24 проектувався в кінці 1960-х – початку 1970-х років з великою оглядкою на американський F-111. Вартість одиниці: 24 000 000–25 000 000 USD (1997), виготовлено 1400 одиниць.

Як відомо, 6 березня в Сирії під час заходу на посадку в районі бази Хмеймім розбився російський військово-транспортний літак Ан-26. Всі 39 осіб, що знаходилися на борту, загинули. Бригада Джейш аль-Іслам заявила, що літак був збитий.

На початку лютого повідомлялося, що в районі, який знаходиться під контролем повстанців, недалеко від Ідліб на півночі Сирії, був збитий російський штурмовик Су-25.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Читати далі ...

Trending