Зв'яжіться з нами

Cтатті

Розпалювання миру. Яку небезпеку становлять професійні пацифісти

Опубліковано

на

Гібридна війна передбачає досягнення воєнної мети невоєнними методами. Навіщо знищувати мегаполіси танками чи «Градами» й потім мати проблеми з відновленням і біженцями, якщо можна просто змусити мешканців добровільно подарувати «ключі від міста». Саме для цього Росія розгорнула безпрецедентну пропагандистську кампанію проти України, яка була успішною, але тільки частково, якщо згадати проект «Новоросія». Втім, попри тактичну поразку, РФ не зменшує своїх зусиль у стратегічному сенсі. Але тепер для повернення України під російський контроль використовуються дещо інші методи.

За три роки війни українці вже починають потроху відрізняти примітивну пропаганду й дезінформацію. Та й відверто вигукувати антиукраїнські гасла інколи стає небезпечно для здоров’я або волі. Тому для просування необхідних думок кремлівські спеціалісти використовують інші, витонченіші інструменти. Для завоювання довіри антиукраїнська пропаганда в ЗМІ або соцмережах розбавляється абсолютно патріотичними матеріалами, ховається за Шевченками, синьо-жовтими прапорцями та вишиванками. Меседжі стають складнішими, маскуються під звичайну інформацію. Самі повідомлення, на перший погляд, не мають нічого поганого. Більшість із них просто частково повторює найактуальніші соціальні проблеми українців. Насамперед вій­ну. Більшість громадян підтримують завершення війни на Сході й мріють про мир у країні. Однак він може бути на різних умовах: капітуляція перед ворогом — це також варіант зупинки бойових дій, але не вихід для України. «Забути» Крим і Донбас, сподіваючись на те, що це заспокоїть агресора, — доволі наївна думка. Не заспокоїть. Просто дасть зрозуміти, що він на правильному шляху. І пізніше повторить свої дії в нових областях.

Мир за методичкою
У цьому ховається небезпека миру будь-якою ціною. Однак людям, що втомилися від війни, загроза від такого рішення не здається реальною. Задля кращого впливу на ці категорії аудиторія ділиться відповідно до вподобань на певні групи прихильників «всього доброго проти всього поганого». Одним із яскравих прикладів такої сегрегації для подальшого просунення антиукраїнських ідей є діяльність спілки «Жінки за мир». Начебто абсолютно аполітична платформа, принаймні як це декларується. На зборах усі співають гімн, поруч танцюють діти у вишиванках. Однак за дивним збігом обставин керує цим об’єднанням відома Наталія Королевська, більшість членів організації з колишньої Партії регіонів, а доволі активний піар їхньої діяльності забезпечує Опозиційний блок. Ос­нов­на географія зборів організації теж за невідомих причин нагадує межі «Новоросії»: Харків, Одеса, Запоріжжя, Донецька область. У своїх прес-релізах вони вживають таке звичне для російських новин визначення «Юго-Восток». А ще організація роздає нагороди й медалі «За сміливість» або «Служу миру в Україні» власного виробництва доволі сумнівним діячам, наприклад Ірині Хижняк, активній учасниці «русской весны» в Харкові. Крім того, на зустрічі в Харкові була присутня Світлана Горбунова-Рубан, чия посада заступника міського голови з питань охорони здоров’я й соціального захисту населення відкриває майже безмежний доступ до електорату. Спільнота займається виключно критикою чинної влади, переважно емоційно, із маніпуляціями й упередженістю. На думку учасниць, ефективними інструментами подолання економічної кризи в країні та припинення війни є перевибори й скасування мовних законів.

Раніше, у 2014-му, жінок уже використовували для зриву мобілізації в Західній Україні, а пізніше для тиску на військове керівництво в Києві після подій в Іловайську. У середині травня цього року мітинг чергового «Комітету солдатських матерів» припинили в столиці. Ці події хоч і розділені часом, але мають щонайменше одну спільну рису: в усіх випадках там майже не було реальних рідних військових, особливо в останньому більшість становили «наймані плакальниці». А ось загрози цілком реальні. Достатньо прочитати новини на сайті «Комітету». «Київ приховує кількість загиблих», «Змусити владу подивитися в очі тим, чиїх дітей відправили на смерть», «Так звана АТО на Південному Сході», «Командирів-нелюдів будемо звільняти та судити», «Бойовики «Правого сектору» та Національної гвардії розстріляли українських військових», «Війна чиновників — не наша війна», «АТО як діагноз» — це не заголовки із сепаратистського сайта, а «матері» військових. Вимоги «Комітету» — негайне повернення військових із передової, а отже, припинення оборони й капітуляція. І знову маніпуляція фактами, перевищена емоційність та упереджене ставлення, формування негативного іміджу ЗСУ й влади відповідно до кремлівських «методичок». Однак, на думку організаторів, це робиться виключно «Заради життя» (гасло «Комітету»). Не менш пацифістські погляди пропагує «Інститут миру». Його платформа — «припинення збройного конфлікту на Сході України, досягнення фактичного миру політичним невоєнним шляхом». Але для цього, на думку членів «Інституту миру», треба виконати мінські угоди, створити антивоєнний громадський актив, який сприятиме демілітаризації українського суспільства. А голов­не — забезпечити «порозуміння між населенням по обидва боки лінії розмежування». Жодного слова про тих, хто порушує мінські домовленості по той бік фронту, і про те, як із ними миритися. Напевно, після повної демілітаризації суспільства потреби в примиренні не буде, настане повна окупація території України.

Хрестом і Кремлем
Не меншу загрозу становлять і різноманітні ветеранські організації, про що вже не раз повідомляли ЗМІ після скандалу з розподілом державних коштів на їх утримання. Здавалося б, колишні офіцери повинні краще розбиратися в особливостях інформаційних операцій проти нашої держави. Однак варто згадати, у якій саме країні починала служити більшість із них, і все стає на свої місця. Мир по-радянськи та ще й за українські бюджетні гроші — просто мрія для російських пропагандистів, які дуже добре використовують образ «сивих, мудрих ветеранів, що закликають одуматися», але піддаються нападам «молодих нацистів».

Інша відома й масова організація, яка закли­кає до миру в Україні, — православна церква Московського патріархату. Хоч ідея мирного існування — одна з основ релігії, у цьому випадку церква служить іншому господарю. Численні розслідування, зокрема міжнародної волонтерської розвідувальної спільноти InformNapalm, показали зв’язки православної церкви МП з організаторами сепаратистських рухів в Україні. Крім фінансувати й координувати церква не соромиться приймати у свої ряди людей, які воювали на Донбасі проти українських сил: у мережі достатньо фотодоказів участі в бойових діях людей у рясах, яким начебто заборонено брати до рук зброю.

Одним із прикладів успішної інформаційно-психологічної операції противника можна назвати проведення хресної ходи влітку минулого року. Офіційною її метою називали мир в Україні, втім, реально це було лише добре організованою провокацією. До того ж українська влада навмисне ставилася в незручне становище за будь-якого рішення: як у разі заборони (утиски невинних віруючих), так і в разі допуску ходи в столицю (провокації радикалів проти мирних людей). Гарна картинка на замовлення російських кураторів. Для шанувальників екзотичніших вірувань не менш поширена мережа слов’янських організацій на кшталт «Слов’янської партії» (з колишнім штабом у Донецьку) чи «Слов’янської гвардії». Їхні заклики до миру базуються на ідеї братерства «єдиного» українського й російського народів, штучно розділених політиками. Звичайно, одночасно чомусь саме російському народові призначається роль провідного, а право України на самовизначення й незалежність просто заперечується. Зміст газети «Славянские новости», яка переповнена перекрученою інформацією про Майдан, АТО та сучасні українські реалії, лякає «радикалами» й із благоговінням розповідає про Росію, має бути дуже цікавим для представників СБУ. Хоча вона абсолютно вільно розповсюджується в Україні в електронній і друкованій версіях. Родзинкою інтернет-порталу однієї з таких організацій є колекція пісень про Помаранчеву революцію 2004 року, доступних для завантаження. Назви кажуть самі за себе: «Помаранчеві зомбі», «Ющенко капут» і «Я проти». Не дивує й географія: Донецьк, Харків, Крим, Сербія, Болгарія, із місцем всеслов’янських з’їздів, звичайно, у Москві.

Одноокі експерти
Окремо стоять різноманітні аналітичні центри й експертні середовища. Їхні представники, часто не маючи профільної освіти або відповідного досвіду, можуть легко прокоментувати будь-яке питання стосовно життя країни. Яскравий приклад — історик (навчання у Воронезькому інституті в радянські часи) і юрист за освітою Андрій Золотарьов, який називає себе політологом і керівником  аналітичного центру «Третій сектор», запросто знаходить слабкі місця в структурі українського ринку праці, розбирається в міжнародних відносинах, медичній реформі та резонансних замовних убивствах і, звісно, знає всю правду про АТО й необхідність припинення бойових дій. Про це залюбки розповідає на порталі одного нібито українського інформаційного агентства з російським корінням. На жаль, він не один. Таких «експертів» можна легко знайти на будь-якому інтернет-порталі чи телеканалі. Небезпека в тому, що звичайні люди не перевіряють справжньої їхньої компетенції та вірять тому, що почують із телеекранів. Деякі з цих «експертів» публічно демонструють самостійність, інших відкрито підтримують політичні партії та організації.

Технологія доволі проста: усі ці групи «миротворців» та «експертів» об’єднують на своїх засадах уже серйозніші політичні рухи, а для кращого переконання населення наголошується на нібито масовості й популярності ідей «миру за будь-яку ціну». Аналогічним чином постало об’єднання «За мир, громадську злагоду й народовладдя в Україні» під патронатом партії Медведчука «Український вибір». У своєму відкритому зверненні до президента України, під яким підписалося чимало цікавих громадських організацій, автори вдалися до знайомої з передач Дмітрія Кісєльова лексики: «зупинити братовбивчу війну», «територія ескалації збройного протистояння» й «масова загибель мирного населення». Водночас провина та відповідальність за відсутність миру в Україні покладалися виключно на чинну владу держави, яка повинна вжити невідкладних заходів для припинення бойових дій.

Зарубіжні «друзі»
Названі вище організації принаймні офіційно декларують своє українське походження. Але в країні діє безліч іноземних фондів і спільнот, зокрема російських. Офіційно досі не припинена діяльність «Россотрудничества» (Російського центру культури і науки в Києві), який проводить проросійські культурні акції, агітує вивчати російську мову, активно працює з молоддю. Крім України сьогодні центр м’якої сили має представництво у 81 країні світу. Неофіційно його пов’язують із вербуванням активістів і підготовкою захоплення Криму й Донбасу. Крім того, деякі з нещодавніх провокацій у Білорусі й Казахстані теж координували з нього. Цікавою, але поки що не до кінця зрозумілою є діяльність «Будинку вільної Росії», який відкрився на початку цього року в Києві. Декларується, що організація створена для допомоги й спілкування мігрантів із РФ до України. Поки що про неї немає негативної інформації, однак уже простежується тенденція, коли після переїзду до України російські ліберали починають роздавати рекомендації щодо необхідних змін у нашій країні. Напевно, кращою відповіддю для них може стати гасло організації «Тут вам не Москва».

Іншим фронтом є діяльність окремих іноземних політиків, які часто виступають адвокатами Росії й намагаються діяти всупереч інтересам України. Наприклад, великий резонанс викликала заява посла Німеччини в Україні Ернста Райхеля. Тоді німецький дипломат наголосив, що вибори на окупованій частині Донбасу повинні проводитися до відновлення контролю над державним кордоном, і допустив присутність російських військ під час цього процесу. Раніше його колишній колега міністр закордонних справ ФРН Франк-Вальтер Штайнмайєр також намагався поквапити українську сторону з проведенням виборів, попри наявні проблеми й невиконання мінських домовленостей. За відновлення діалогу з агресором висловився і наступник Штайнмайєра Зіґмар Ґабріель. Не менш болюче питання — скасування або пом’якшення економічних санкцій проти РФ. Очільник МЗС Австрії Себастіан Курц пропонував у питанні санкцій перейти до системи заохочень, припинивши мислити категоріями холодної війни. Щоправда, після відвідування зони АТО під Маріуполем його риторика зазнала певних змін. За поступове скасування обмежень виступав і вже згаданий Штайнмайєр. Після візиту до Москви прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо почав називати санкції такими, що не досягли своєї мети, і поставив їх під сумнів. Приєднувалися до цих закликів також чиновники різних рівнів з Австрії, Італії, Греції, Угорщини, Франції та Чехії. Дуже популярним для російської влади стало влаштовувати такі собі депутат-тури до окупованого Криму для маргінальних європейських політиків із тим, щоб пізніше вони робили красиву картинку для мас-медіа про законність анексії. Свіжий приклад: популіст із німецької партії «Альтернатива для Німеччини» (яка наразі не має жодного голосу в парламенті країни) Александер Ґауланд заявив про те, що «Крим споконвіку російський». Раніше на півострів привозили сербських радикалів, угорських та італійських ультраправих, болгарських націоналістів і фламандських сепаратистів. Напевно, представники саме цих політичних течій краще розбираються в питаннях окупації та анексії.

Насправді така політична позиція міжнародних політиків пояснюється двома причинами. Перша — брак достатньої об’єктивної інформації про стан справ в Україні. На цю проблему вже не раз звертали увагу лояльні до нашої країни експерти й політики, які вимушені майже самотужки щодня доводити своїм зарубіжним колегам важливість України для світу. Друга причина банальніша. Якщо уважно подивитися на список країн, які найбільше виступають на захист Росії, можна помітити, що саме в цих країнах багато політиків мають економічні зв’язки з Кремлем: хто приховані й кримінальні через мережу російської мафії, хто майже офіційні через газові контракти й угоди щодо будівництва нових газопроводів. Отже, йдеться лише про відпрацювання хабарів, які так полюбляє роздавати Москва. Позитивом є те, що така позиція окремих «миротворців» поки що не впливає на загальні рішення Європейського Союзу.

Автор: Юрій Лапаєв

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело: http://tyzhden.ua/Society/

Cтатті

Крик душі: “Ми втрачаємо людей шаленими темпами. Йдуть найкращі, не шкодуючи і не обертаючись… Хто буде виконувати задачі?”

Опубліковано

на

Доконають армію! Невдовзі залишаться самі бомжі і алкоголіки!

Так починається набираючий популярність пост у facebook, змученої війною та армійськими взаємовідносинами мінометчиці 72-ї бригади Олени Ігорівни, економіста за освітою, з позивним Київ, яка з літа 2014 безперервно на війні, бойового офіцера, добровольця, “Народного Героя України”:

Доконають армію! Невдовзі залишаться самі бомжі і алкоголіки!

Вірите, що немає ресурсів? Ресурсів достатньо – мозку і совісті бракує!

Поясніть хтось мені тупій чому у військовослужбовців ЗСУ умови гірші ніж у худоби в ЄС? Нормально поясніть!

Не тицяючи в синю книжечку 50-х років затверджену сталіним згідно якої на полігоні повинні бути скотські умови, на яку посилаються від полковника і вище, а поясніть нормально враховуючи що ІІІ тисячоліття!

І не треба стандартну відмазку – війна… в Київській області війна? В Львівській? В Миколаївській війна? Нормально поясніть, не треба нам парити про війну на війні в нас кращі умови, бо полковники і генерали в наших бліндажах не з’являються і не заважають створити собі нормальні умови.

І не треба розповідати що грошей немає в країні де сплачується примусовий військовий податок. Красти не треба і використовувати ефективно, поясніть нормально, артилерія вміє рахувати!

Поясніть чому більше року військовослужбовці, котрі рік провоювали не можуть отримати УБД? Реально провоювали, а не на пару днів за УБД приїхали?

Поясніть чому потрібно 60 документів щоб вистріляти 6 мін за місяць. Документів які ніхто ніколи не прочитає. Це не перебільшення реально 59 документів треба надрукувати і роздрукувати (і 5 карт намалювати)! Компами, принтерами, папером не забезпечують і картриджі не заправляють («армію забезпечили всім»)! Поясніть яке мають право вимагати те засобами для здійснення чого не забезпечили? Об’єктивно вистачило б десятка! Раніше їздила на пару днів з одним єдиним папірчиком про заходи безпеки і стріляла 40 мін.
Поясніть навіщо навідника вчити 2 місяці??? Якщо людина геть тупа її ніколи не навчити, а якщо є невеликі ознаки інтелекту вистачить три дні, а потім в підрозділ на злагодження. 2 місяці, чорт забирай, вчити солдат і сержантів які від року до трьох провоювали з мінометом для отримання папірчика без якого тепер не можна стріляти з міномета, після того як три роки стріляли?!. Яка людина не поповнить ряди 93% від цього непрохідного маразму? Єдина користь, мої приїхавши на курси навчили інструктора наводити.

Поясніть це цілеспрямоване знищення армії, чи тупість?

4 місяці голоду на ППД. На чорта стільки сидіти на ППД? Чому не можна годувати на ППД? Хто крім бомжів прийде? Романтики і патріоти в 15-му майже всі закінчились. Є звісно бати з нормальним керівництвом, де о/с комфортно, або з міцним здоровим колективом, але це виключення радше, а не правило.

4 місяці Української паперової армії! Цілий день не продихнути і 2/3 липа і фікція для галочки. Нескінчене тупе безглуздя!

Далі полігони, чи міжнародні навчальні центри, байдуже однакове лайно. 3 місяці, якщо пощастить не 4-5, гнити і вкриватись коростою.

Полігон (збірна з усіх відвіданих мною полігонів, зазвичай не тривалі відвідини – щастило, але цього разу схоже на довго):
– житло – намет, чи пліснявий барак,
– непрохідна муляка навесні та восени,
– 220 – відсутня по книжечці часів сталіна – нєположено, лише 24, або 36 для паскудненького освітлення намета. Розумію якби тягти 220 за 10 км., а тут воно є просто нєположено,
– в машини залили такий непотріб, що не дійшли своїм ходом більше половини, навіть шишарик з новісіньким двигуном (лише перед виїздом поставили, берегли, не навантажували, на залишках старого бензину працював ідеально, на отриманому в дорогу відмовився заводитись взагалі), як ремонтувати (що своїм коштом зрозуміло, як це технічно можливо в умовах полігону і відсутності запчастин в радіусі 50-100 км.?).
– туалет – вуличний сортир з гіркою, що стирчить з дірки,
– вода – відсутня, або крижана і на всіх не вистачило, або замерзла, добре коли є сніг потерти руки і обличчя.
– баня раз на тиждень і йти до неї 2 км. і назад мокрим 2 км. по морозу, а були приколи, що йти до бані 2 км. і кожен несе собі дрова, бо баню тре топити.
Якщо якась падла питає чому не голені – хочеться вбити.

21 століття, туристи мандрують космосом, а ми в центрі Європи миємось раз на тиждень. До казки про ВСІМ ЗАБЕЗПЕЧИЛИ («забезпечувачі» хоч би те що купувати не можливо видали), додали казку СТВОРИМО УМОВИ, побудуємо казарми, так-так стіну вже побудували… мільйони, чи мільярди виділили…

Терпіти не можу коли ниють та безперестану скаржаться, особливо дядьки і нічого не пропонують.

Пропоную, поки щось збудують через 20-30 років, елементарний мінімум щоб зберегти хоча б частину людей:

  1. Електрифікувати намети. Мільйони на це не виділиш, бо коштує копійки, отже багато не вкрадеш, але буде можливість зарядити рації, набрати і роздрукувати нафіг не потрібні документи (потрібні виключно щоб не отримати догани), зателефонувати рідним.
  2.  Забезпечити гарячою водою. Проблема побудувати сарайчик під помивку о/с з будь-якого мотлоху (поруч з наметами стоять напівзруйновані будівлі розібрати і перекласти, або добудувати, можна розбірний з сендвіч панелей і переносити при потребі, якийсь вагончик притягти). Поставити в середину сарайчика великий бак вкрутити в нього тен і ось люди миються!
  3. Приганяти періодично копалку (в кожній частині є якщо не екскаватор, то трактор з ковшем) викопати нову траншею, перенести кабінки, засипати стару траншею.
    Елементарні речі! Це що дуже складно? Це капець як дорого? На це потрібні роки?
  4. З технікою складніше. Совєцький непотріб на якому воюємо потребує перманентного ремонту. В мене було коло 20 ГАЗ-66, перевірено – шишарики їздять виключно на ентузіазмі підрозділу. 2 місяці напівголодний, пригнічений паперовою армією підрозділ вкладав свою енергію, здоров’я (цілий день на морозі, під машинами на бетоні, хоча не складно і не дорого придбати бригаді і за потреби видавати в тимчасове користування теплові гармати) відривав від родин кошти щоб техніка працювала (так частину запчастин видали зі складу, навіть видали новий двигун на один шишарик, так багато чим допомогли волонтери – так-так, ті волонтери які вже не потрібні, бо нас всім забезпечують, але тисячі вклали в техніку з своїх зарплат, які при теперішніх цінах надто малі щоб і за комуналку не підйомну заплатити, бо УБД рік не дають – пільг половина підрозділу не має і родину прогодувати і самому нормально харчуватись).

Так на ентузіазмі попри мороз, голод і брак коштів майже вся техніка нормально рушила з ППД на полігон! І ці суки дають такий бензин що більша частина техніки безнадійно стає. Та гори вона пропадом! Хай стоїть, тягайте як хочете. З мене досить.

Ми втрачаємо людей шаленими темпами. Йдуть найкращі, не шкодуючи і не обертаючись. Приходять, краще б не приходили! Серйозно, мені не треба великий відсоток комплектації, бо вимагають згідно штату, а штат на n% баласт. Хто буде виконувати задачі? Так їх виконуватимуть класні хлопці за себе і алкаша, і косаря, і хронічно хворого (хтось взагалі в курсі що для певних спеціальностей є обмеження по стану здоров’я), і жінку (кількість жінок сильно побільшала, а користь для нашого роду військ переважно нульова). Через скільки часу класний хлопець задовбеться тягти ще одного/одну-двох-трьох..? І хто лишиться? А вимагати будуть як з повноцінного підрозділу!

Люди наше все без них техніка не їздить і міномети не стріляють. Та важлива не лише кількість, а й якість. І якісним людям важливо щоб на них не забивали, інакше вони йдуть! Елементарні умови, не п’ятизірковий готель, елементарні!

Я точно знаю як не схибитись на війні, але не знаю як витримати ППД і полігони, бо ніколи довго там не затримувалась. Через тиждень тактичні навчання. Мені вперше за 3,5 роки пофіг, що техніка не їде – це не моя провина і не мого підрозділу, ми зробили все можливе. Догана дешевше ніж ремонт через чиюсь жадібність. Мені вперше пофіг, що не можу виконати задачу тактичних навчань, скільки можна робити це на ентузіазмі, розриватись самій, витягувати подвійну-потрійну роботу з людей, а потім ще й вигрібати? Так ще й задача яку без спецзасобів не виконати і ані придбати ці спец засоби, ані через волонтерів дістати неможливо.

На попередніх навчаннях моя батарея виконала задачу з нулем штатних водіїв, нулем штатних навідників, 3-4 військовослужбовцями в розрахунку замість 5-ти – виконала бездоганно. І що я отримала на мене кричали півгодини, як могла виїхати на машинах з лисою гумою, посадити не водіїв за кермо, як могла поставити не навідників… і взагалі все не так! На питання, що мала робити, відповідь – написати рапорт! Рапорт, уявляєте, рапорт. Наче я їх не писала і типу це колись допомагало (хіба що від доган). Окупантам напишу рапорт: дійсним доповідаю відправили по вам 480 ОФ.

Все дістало!

Олена Ігорівна –  Збройні Сили України

Коментар редакції: На жаль, такі реалії війни. Путін, якраз і розраховує затяжною війною, нестатками та негараздами розхитати, ослабити і знищити українську державність. За великою мірою, винна не тільки влада, обрана самим українським народом, а й моральна та економічна виснаженість, сумний культурно-освітній рівень великої кількості населеня… Нам би знайти в собі сили довше витримати цей тиск і дочекатися розвалу країни агресора, яка насилає на український народ такі випробування!

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.facebook.com/

Читати далі ...

Cтатті

Американці зробили висновки: “іхтамнєтів” будуть відстрілювати

Опубліковано

на

Рівно тиждень тому в акваторію Середземного моря, через Гібралтар, пройшла сьома експедиційна група морської піхоти США, на чолі з авіаносним десантним кораблем класу Wasp, (LPH-2) Iwo Jima. Нагадаємо про те, що це корабель 40 тис. тонн водотоннажності і при наявності відповідної авіаційної групи стає легким авіаносцем. Разом з головним кораблем слідували десантно-вертолітний корабель-док USS New York (LPD-21), десантний корабель-док USS Oak Hill LSD 51, а також корабель постачання USNS Вільям Маклін (T-AKE 12), з 2,5 тис морських піхотинців на борту.

Результат пошуку зображень за запитом "us marines"

Такі пересування можуть бути викликані або шикарними і великими навчаннями, або “дублені потилиці” йдуть комусь вправляти мізки. Власне кажучи, вони для цього й існують, що продемонстрували вже не раз. Вони рідко бовтаються без діла на іншій стороні Земної кулі і дехто обов’язково повинен задуматися, чи не за його скальпом розпочато полювання. Проте, таке пересування може переслідувати ще одну мету – привернення уваги.

За легендою, корабель USS Oak Hill LSD 51 повинен був увійти в акваторію Чорного моря для участі з румунськими колегами в навчаннях “Весняний шторм 2018” (Spring Storm 2018). Як повідомляють турецька влада, корабель вже пройшов Босфор і пішов в північному напрямку. Інша частина групи залишилася в східній частині Середземного моря, де планується провести спільні з Ізраїлем навчання з відпрацювання навичок для проведення бойових операцій з метою забезпечення надійності роботи системи ПРО. Не важко здогадатися, що угруповання розгорнуто в тих місцях, де росіяни мають не здорову і небезпечну активність. В принципі, така активність може бути припинена виключно засобами авіації, але, мабуть, у американців є свої резони розгортання саме морської піхоти.

Є велика частка ймовірності того, що після бійки під Хішамом американці зробили висновки і вирішили взяти участь у знищенні позасистемної і суто дестабілізуючої регіон, сили. Особливо, її терористична діяльність проявляється в Сирії, але і в Україні – теж. Ні, це не ІДІЛ і не ісламські угруповання, це групи добре озброєних і матеріально мотивованих людей, руками яких Кремль робить найбруднішу роботу. Включаючи грабежі, катування і позасудові розстріли. Це не ДІЛ, це – гірше ІДІЛу і називається це російськими ПВК.

Події 7 лютого показують, що Москва від них відмовляється з такою ж легкістю, як ніби це використаний туалетний папір. Американці, напевно, прекрасно обізнані про ту кількість злочинів, які вже повісили собі на шию ці красені. У зв’язку з невизначеним статусом цієї публіки, якої по документах немає і бути не може, вона може легко вирізатися з тих місць, в яких вона оперує.

До речі, на них і на іранців, які теж перебувають в Сирії під виглядом торговців шаурмою і календарями з усіма православними святами і постами, не поширюється дія гуманітарних конвенцій, пов’язаних з правилами ведення бойових дій. Тому всі, хто буде їх відстрілювати як шалену худобу, не потрапляють під порушення міжнародних норм і правил. Цілком можливо, що у Вашингтоні таки вирішили знизити напруженість саме таким чином, як це вдало вийшло при Хішам.

У будь-якому випадку, зростаюча кількість жертв і варварські методи вбивства місцевого населення підштовхують саме до такого варіанту розвитку подій. У будь-якому випадку, військова машина США прийшла в рух і вперед рушили їхні ударні сили. Загалом, за цим треба уважно дивитися, щоб потім не заблудиться в нинішній плинності і не втратити канву подій.

anti-colorados

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://defence-line.org/

Читати далі ...

Cтатті

Ракетний щит України – ставка на створення уніфікованих ЗРК

Опубліковано

на

Зенітні ракетні війська (ЗРВ) – основа протиповітряної оборони і головна вогнева сила в загальній системі ППО України. Сьогодні щит над Україною підтримується зенітними ракетними системами і комплексами радянської розробки дальньої дії, а також середньої та малої дальності: ЗРС С-200В (по натовської класифікації SA-5 Gammon), С-300В1 (SA-12A Gladiator), ЗРК С-300ПТ (SA-10A Grumble), С-300ПС (SA-10B Grumble) і «Бук-М1» (SA-11 Gadfly). Крім ЗРВ Повітряних сил, власними засобами протиповітряної оборони мають і Сухопутні сили, де експлуатуються ЗРК ближньої дії. Це «Оса-АКМ», «Стріла-10М», зенітний гарматний ракетний комплекс «Тунгуска», «Шилка» (ЗСУ-23-4), а також переносні ЗРК «Игла-1».

За період з 1991 по 2006 р загальна кількість дивізіонів в складі ЗРВ ППО України зменшилася з максимальною чисельності 232 дивізіона (в 1996 г.) до 57. До 2012 р «вік» найбільш старого зенітного ракетного комплексу в складі ЗРВ Повітряних сил України перевищив 40 років. А «наймолодшому» ЗРК – більше 20 років. З огляду на темпи розвитку засобів повітряного нападу, радіоелектронної протидії та систем придушення ППО противника, наприклад, той же ЗРК С-200В вже сьогодні можна вважати морально застарілим. Українські ЗРК С-300ПС так само чим далі, тим все з великою натяжкою можна вважати відповідною зброєю для швидкоплинного протиповітряного бою. Гарантійний термін служби цього комплексу до капітального ремонту був визначений в 25 років, а зроблені вони в 1982-1990 рр. Гостродефіцитних запасних частин до цього ЗРК, який вже давно не виробляється, у наших військових вже немає. Тому де-факто всі основні вітчизняні зразки зенітних ракетних систем, комплексів і ракет до них межі міцності вже не мають.

В таких умовах головний конструктор зенітних ракетних комплексів Олег Коростельов приступив до формування своєї концепції модернізації системи ППО України. Він вважає, що необхідно забезпечити кілька рівнів захисту неба.

Перший – використанням ЗРК малої дальності до 7 км – ЗРК ближньої дії. Це «Оса-АКМ», «Стріла-10М», зенітний гарматний ракетний комплекс «Тунгуска», «Шилка» (ЗСУ-23-4), а також переносні ЗРК «Игла-1».

Другий рівень – середньої дальності, теж на базі вже відпрацьованого технічного рішення, – модернізації ракети ЗРК «Луч». Вже протягом кількох років ДККБ «Луч» в складі вітчизняної команди бере участь у великому міжнародному проекті з модернізації всієї системи ППО однієї з африканських країн. І зі своєю частиною Коростельов впорався чудово – пуски ракет в кінці 2017 року засвідчили здатність модернізованого ЗРК вражати цілі на дальності до 50 км (до речі, балістична дальність такої ракети 90 км). Беручи до уваги, що Україна має величезну кількість ракет до цього ЗРК, реалізація такого проекту дозволила б суттєво посилити ПС ЗСУ. Десятки ракет вже відправлені замовнику, так що досвід виробництва дозволить досить швидко переорієнтуватися на забезпечення інтересів ЗСУ. До цього не зайвим буде доповнення, що суміжник в згаданому проекті – компанія «Радіонікс», – вже зробила активну головку самонаведення, а також порт для радіо корекції, так що технологічність ракети зростає буквально вже по ходу її вдосконалення.

Позиція розробників визначається декількома найважливішими аспектами, що впливають на просування проекту: важлива невисока вартість розробки, важливий швидкий темп створення ракети. А деякі заділи, як то поява в розпорядженні українських інженерів активної головки самонаведення (ГСН), можуть впроваджуватися по ходу. Активна ГСН може дозволити вражати різні цілі одночасно. Така ракета, до речі, теж повинна бути уніфікованою. Виконана як авіаційна зброя («повітря – повітря»), вона дозволить вражати цілі на дальності 125 км, в якості штурмового зброї («повітря – поверхня») – на 110 км. Є для такого комплексу і багатофункціональний локатор наведення – 80К6М, розроблений і випускається запорізькою «Іскрою».

«Україні не варто розпорошуватися в кількості різних комплексів, як це було в СРСР, потрібно рухатися чітко і направлено, фокусуючи зусилля на створенні уніфікованих ЗРК, тобто, для використання на наземних і на морських платформах», – каже О.Коростелев.

Якщо плани конструктора і політична воля людей при владі перетнуться в одній точці на ДККБ «Луч», незабаром можна буде говорити про створення вітчизняної школи конструкторів систем ППО. Власне кажучи, досвід вже є – конструкторська школа легких бойових машин була створена в Україні, що називається, з нуля. А на ДККБ «Луч» знають: не святі горшки ліплять.

Материал из книги ЦИАКР «Конструкторы украинского оружия»

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://opk.com.ua/

Читати далі ...

Trending