Зв'яжіться з нами

Новини

Російський виробник танків “Уралвагонзавод” через санкції не зміг отримати імпортне обладнання навіть через посередника

Опубліковано

на

Чеська компанія відмовилася постачати комплектуючі для виробництва верстатів, необхідних “Уралвагонзаводу” (УВЗ), у зв’язку з економічними санкціями.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на російське видання “Ведомости”, про це заявив чиновник російського антимонопольного комітету в Свердловській області Дмитро Шалабодов.

Йдеться про постачання чеської Gearspect Group комплексу зубообробного обладнання вартістю 292 млн руб. для АТ “Завод № 9” (виробництво артилерійських гармат, Єкатеринбург, входить в УВЗ) через ТОВ “Пром-ойл” (Перм).

Вигравши відкритий аукціон в червні цього року, Gearspect уклала з “Пром-ойлом” попередню угоду про наміри, гарантувавши поставку обладнання. Але 24 липня чеська компанія відмовилася укладати контракт, “пославшись на посилення економічних санкцій щодо російських підприємств і ненадання в зв’язку з цим контргарантії від чеського банку”.

Шалабодов пояснив, що чеське підприємство відмовилося від поставки, дізнавшись про її схему: Пермська компанія закуповувала в неї комплектуючі для верстатів, а в подальшому брала участь у торгах для поставки продукції “Уралвагонзаводу”.

“Від чеського підприємства прийшов лист на пермське підприємство. У ньому було сказано: “Змушені констатувати, що ми не зможемо виконати наш попередній договір через те, що були введені економічні санкції і уряд нашої країни нам не рекомендував проведення процедур поставки за цим контрактом”, – уточнив Шалабодов.

За його словами, від участі в договорі банківської гарантії (на 490 млн руб.) “в останній момент” відмовився Райффайзенбанк, а іншого банку “Пром-ойл” вчасно знайти не зміг.

Шалабодов зауважив, що “Завод № 9” повідомив Свердловське УФАС про подію і не наполягав на включенні “Пром-Ойла” до реєстру недобросовісних постачальників. “Ми з цим згодні, це форс-мажорна ситуація”, – зазначив чиновник.

УВЗ знаходиться під європейськими санкціями з осені 2014 р. Європейським компаніям заборонено надавати фінансування в прямій або непрямій формі санкційним компаніям.

На початку серпня Європа ввела санкції проти російських компаній і чиновників, які брали участь в постачанні турбін Siemens в окупований Крим. Турбіни були продані Siemens для використання на території Росії, відзначається в рішенні ЄС: трансфер турбін в окупований Крим був порушенням умов контракту.

Компанії, що потрапили під санкції, були сторонами угод: це компанія – покупець турбін і відповідальна за транспортування (ВАТ “Технопромекспорт”), власник турбін (ТОВ “Технопромекспорт”) і компанія, що спеціалізується на системах управління і контролю на електростанціях (ЗАТ “Интеравтоматика”, СП “Технопромекспорт” і Siemens).

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело: https://ua.censor.net.ua/n453343

Новини

Інструктори «Азову» діляться знаннями з морпіхами

Опубліковано

на

Під час бойових дій дуже часто життя бійців забирає не ворожа куля, а саме несвоєчасне або неправильне надання першої допомоги. Для азовців вже стало каноном постійне вдосконалення вмінь та навичок із тактичної медицини.

11 грудня на базі полку «Азов» (місто Маріуполь) розпочався курс із тактичної медицини, який був організований не для азовців. Серед тих, кого нині знайомлять із курсом ТССС All Combatants, – бійці 36-ї окремої бригади морської піхоти.

Ініціатором цих курсів став колишній військовий медик армії США Девід Пластер зі своєю командою Anomaly TacMed, який запропонував медикам «Азова» виступити у ролі викладачів-інструкторів.

Вся програма складається із теоретичної, практичної частин і тактики. Тривалість курсу – 3 дні. Після його закінчення слухачі мають закріпити здобуті знання та навички на практичному екзамені. Протягом 4-х днів бійці матимуть змогу прослухати курс власне методології викладання матеріалу, що стане у пригоді під час подальшого викладання програми ТССС вже у своєму підрозділі.

Першого дня серед основних розглянутих тем були: способи евакуації пораненого в укриття (за лямки, SEAL, Hawes), зупинка масивної кровотечі, застосування турнікета (самодопомога та взаємодопомога), гемостатичні засоби, тампонада, прямий тиск на рану, перев’язка рани, а також бійці 36-ї окремої бригади морської піхоти засвоїли алгоритм M.A.R.C.H. (Massive Hemorrhage-Airways-Respiration-Circulation-Hypothermia).

«Після завершення курсу ми передамо лекції та відеоматеріали, аби вже у своїх підрозділах ці люди могли поділитись здобутими знаннями, – прокоментував взводний медик 1-го БОП полку «Азов» друг Джедай. – Зараз ми спостерігаємо різний рівень знань у сфері тактичної медицини. Проте найголовнішим є те, що нам вдається зацікавити та донести правильну інформацію, і це зрозуміло по очах бійців, котрі вивчають програму».

Автор: Денис Крекотень

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?

Новини

Пентагон виділив 10,4 мільйона доларів на покращення військової ІТ-інфраструктури в Україні

Опубліковано

на

Американська корпорація Black Box оголосила на початку місяця про подовження контракту Пентагону на суму 10,4 мільйона доларів з надання послуг, згідно з контрактом в рамках Ініціативи допомоги Україні в сфері безпеки, повідомляє Голос Америки.

Компанія з надання послуг у сфері цифрових технологій розширить свою співпрацю з Міністерством оборони України. Протягом наступних 12 місяців Black Box надасть техніку, програмне забезпечення та послуги, аби розширити систему та забезпечити можливості з командування, контролю, комунікації, комп’ютерів, розвідки та спостереження (C4ISR) більшої кількості користувачів у військових спорудах по всій країні.

«Ми дуже задоволені, що армія США нас обрала за наші зусилля та пишаємося тим, що ми є частиною Ініціативи допомоги Україні в сфері безпеки, – заявив виданню віце-президент компанії Джефф Мюррей. – Цей проект посилить стійкість можливостей, які вже були розроблені та побудовані Black Box, та розширить їх в середині України».

Корпорація Black Box була обрана контрактником армії США у вересні 2016 року з метою розробки, розгортання, операції та підтримки Центру з кібербезпеки, Центру командування та контролю, системи медичної інформації та системи логістичної інформації України. У партнерстві з армією США та Міністерством оборони України Black Box надає всебічну підтримку українському війську – на фронті та поза ним.

Субпідрядники в цьому контракті включають в себе як американські, так і українські компанії.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?

Новини

Канада зняла обмеження на продаж Україні зброї

Опубліковано

на

Канада включила Україну до переліку держав, до яких дозволений експорт зброї.

Відповідне рішення опубліковано в офіційному журналі уряду Канади Canada Gazette.

«Автоматичний контрольний список країн по вогнепальній зброї доповнено Україною», – йдеться у повідомленні.

Таким чином, уряд зняв де-факто ембарго на продаж Україні канадської зброї, що існувало багато років.

Відповідне рішення набуває чинності відразу після опублікування.

Як відомо, Автоматичний контрольний список країн по вогнепальній зброї (Automatic Firearms Country Control List) визначає країни, до яких Канада дозволяє своїм внутрішнім виробникам постачати зброю. Наразі до нього включені 39 країн, серед яких Ботсвана, Росія, Саудівська Аравія та Колумбія, але не було України. Наша держава стала 40-ю.

Зазначимо, що експорт зброї усе одно підпадає під жорсткі регулювання, але тепер представники канадської оборонної індустрії отримали юридичне право подавати до МЗС запити на експорт спеціального обладнання до України.

Це питання довгий час лобіювалося української владою та нашою громадою у Канаді. Представники Міноборони України цього року навіть здійснили спеціальний візит до Канади, аби оглянути можливості оборонної індустрії країни, однак до сьогодні не мали змоги нічого придбати.

Внесення України до Списку дозволить також значно активізувати співпрацю між оборонними промисловостями наших держав, адже не лише зброї, а й обладнанню для її виробництва раніше була закрита дорога в Україну.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?
Реклама
Реклама
Реклама

Trending