Зв'яжіться з нами

Новини

Російсько-українська війна (АТО): кількість секторів скорочено до двох, змінено командувача

Опубліковано

на

Три напрямки зони АТО, які контролюють Луганське, Донецьке та Маріупольське оперативно-тактичні угруповання, переформовано в два напрямки. Про це “Новинарні” стало відомо від офіцерів нижчої ланки, які беруть участь у проведенні операції. Дану інформацію підтвердив співрозмовник у штабі АТО.

“Дійсно, формат АТО буде змінено на два сектори, і межі відповідальності бригад також”, – сказав один з військових на умовах анонімності.

При цьому Донецький напрямок розділений між двома фланговими “секторами” – Луганським і Маріупольським.

“На даний момент Донецького напрямку немає. Є Маріупольський і Луганський”,– підтвердили телефоном зі штабу операції.

Співрозмовник зазначив, що це “внутрішні справи”, і який формат буде прийнято надалі, ще невідомо.
Офіцер уточнив, що це не залежить від розгляду та ухвалення Верховною Радою закону про деокупацію Донбасу зі зміненим форматом АТО.

Реорганізація секторів непрямо підтверджується також формою звітів прес-центру штабу АТО та речників Міністерства оборони з питань АТО.
Так, востаннє “Донецький напрямок” фігурував у зведеннях за 5 листопада. Надалі йдеться про Луганський та Маріупольський (він же Приморський).

Приблизний новий поділ секторів можна зрозуміти зокрема зі зведення 8 листопада – в ньому шахта “Бутівка” (колишній Донецький напрямок, північна околиця Донецька) віднесена вже до Приморського напрямку.

“На Приморському напрямку за добу бойовики здійснили дев’ять прицільних обстрілів наших позицій і на кожен отримували від наших захисників потужну відповідь з усього наявного арсеналу зброї, не забороненої Мінськими домовленостями. (…) У районі Невельського, Павлополя, Новотроїцького та шахти “Бутівки” незаконні збройні формування обстріляли українські позиції із гранатометів та стрілецької зброї”, – сказав на брифінгу в середу, 8 листопада, речник Міноборони з питань АТО полковник Андрій Лисенко.

Відбуваються зміни також у командуванні операції.

Як відомо, досі силами АТО в Донецькій і Луганській областях командував генерал-лейтенант Олександр Локота, перший заступник командувача Сухопутних військ ЗС України.

За інформацією з військ, новий керівник сил АТО на Донбасі – генерал-лейтенант Михайло Забродський, командувач Високомобільних десантних військ ЗСУ.

Це “Новинарні” підтвердили у прес-центрі штабу операції.

“На даний момент командувач сил АТО – генерал-лейтенант Забродський”, – сказав представник прес-центру.

Він бойовий генерал, Герой України, відомий насамперед рейдом на чолі 95-ї окремої аеромобільної бригади по тилах “ДНР/ЛНР” у липні-серпні 2014 року.

Нове призначення Забродського пояснюють тим, що в ході великої ротації на лінію зіткнення зайшло кілька бригад ВДВ (Десантно-штурмових військ), в тому числі 25-та повітряно-десантна та 79-та десантно-штурмова.

автор: Дмитро Лиховій

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел.

Джерело:https://novynarnia.com/

Новини

Ще два Ан-26 для ЗСУ буде відремонтовано до Нового року

Опубліковано

на

Днями військова частина А0215 (Командування Повітряних Сил ЗСУ) уклала з ДП “Завод 410 ЦА” два договори №№ 412/17 і 411/17 на капітальний ремонт на літаки Ан-26КПА (бортовий номер 95, зав. номер 64-06, випущений 21 квітня 1978 г.) та Ан-26Ш (бортовий номер 21, зав. номер 55-07, випущений 28 вересня 1977 р.) з переобладнанням останнього в Ан-26 на 4,017 млн. грн. і 4,779 млн. грн. відповідно.

Літаки входять до складу в / ч А1231 і А4104 – 456-ої бригади транспортної авіації (Гавришівка) і 203-ї навчальної авіаційної бригади (Чугуїв).

Термін виконання договорів зазначений до 31 грудня 2017 року.

Загалом у 2017 році ДП “Завод 410 ЦА” відремонтував для державних силових структур України шість Ан-26, так само як і в 2016-му. А також провів ремонтні роботи на літаках Республіки Бангладеш, Республіки Казахстан та Судану.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?

Новини

Інструктори «Азову» діляться знаннями з морпіхами

Опубліковано

на

Під час бойових дій дуже часто життя бійців забирає не ворожа куля, а саме несвоєчасне або неправильне надання першої допомоги. Для азовців вже стало каноном постійне вдосконалення вмінь та навичок із тактичної медицини.

11 грудня на базі полку «Азов» (місто Маріуполь) розпочався курс із тактичної медицини, який був організований не для азовців. Серед тих, кого нині знайомлять із курсом ТССС All Combatants, – бійці 36-ї окремої бригади морської піхоти.

Ініціатором цих курсів став колишній військовий медик армії США Девід Пластер зі своєю командою Anomaly TacMed, який запропонував медикам «Азова» виступити у ролі викладачів-інструкторів.

Вся програма складається із теоретичної, практичної частин і тактики. Тривалість курсу – 3 дні. Після його закінчення слухачі мають закріпити здобуті знання та навички на практичному екзамені. Протягом 4-х днів бійці матимуть змогу прослухати курс власне методології викладання матеріалу, що стане у пригоді під час подальшого викладання програми ТССС вже у своєму підрозділі.

Першого дня серед основних розглянутих тем були: способи евакуації пораненого в укриття (за лямки, SEAL, Hawes), зупинка масивної кровотечі, застосування турнікета (самодопомога та взаємодопомога), гемостатичні засоби, тампонада, прямий тиск на рану, перев’язка рани, а також бійці 36-ї окремої бригади морської піхоти засвоїли алгоритм M.A.R.C.H. (Massive Hemorrhage-Airways-Respiration-Circulation-Hypothermia).

«Після завершення курсу ми передамо лекції та відеоматеріали, аби вже у своїх підрозділах ці люди могли поділитись здобутими знаннями, – прокоментував взводний медик 1-го БОП полку «Азов» друг Джедай. – Зараз ми спостерігаємо різний рівень знань у сфері тактичної медицини. Проте найголовнішим є те, що нам вдається зацікавити та донести правильну інформацію, і це зрозуміло по очах бійців, котрі вивчають програму».

Автор: Денис Крекотень

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?

Новини

Пентагон виділив 10,4 мільйона доларів на покращення військової ІТ-інфраструктури в Україні

Опубліковано

на

Американська корпорація Black Box оголосила на початку місяця про подовження контракту Пентагону на суму 10,4 мільйона доларів з надання послуг, згідно з контрактом в рамках Ініціативи допомоги Україні в сфері безпеки, повідомляє Голос Америки.

Компанія з надання послуг у сфері цифрових технологій розширить свою співпрацю з Міністерством оборони України. Протягом наступних 12 місяців Black Box надасть техніку, програмне забезпечення та послуги, аби розширити систему та забезпечити можливості з командування, контролю, комунікації, комп’ютерів, розвідки та спостереження (C4ISR) більшої кількості користувачів у військових спорудах по всій країні.

«Ми дуже задоволені, що армія США нас обрала за наші зусилля та пишаємося тим, що ми є частиною Ініціативи допомоги Україні в сфері безпеки, – заявив виданню віце-президент компанії Джефф Мюррей. – Цей проект посилить стійкість можливостей, які вже були розроблені та побудовані Black Box, та розширить їх в середині України».

Корпорація Black Box була обрана контрактником армії США у вересні 2016 року з метою розробки, розгортання, операції та підтримки Центру з кібербезпеки, Центру командування та контролю, системи медичної інформації та системи логістичної інформації України. У партнерстві з армією США та Міністерством оборони України Black Box надає всебічну підтримку українському війську – на фронті та поза ним.

Субпідрядники в цьому контракті включають в себе як американські, так і українські компанії.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?
Реклама
Реклама
Реклама

Trending