Зв'яжіться з нами

Cтатті

Російсько-українська війна: Чи інтереси Трампа збігатимуться з інтересами України?

Опубліковано

на

Останнім часом деякі впливові американські засоби масової інформації почали активно закликати новообраного президента Трампа якомога швидше примиритися з Путіним, зливши Україну

Вже 20 січня 2017 року відбудеться інавгурація Дональда Трампа. Президента, який пообіцяв скасувати більшість рішень Обами. Президента-республіканця, який у своїй передвиборній кампанії обіцяв спільний фронт з Росією проти ІДІЛ, а також знаходження компромісу, в тому числі і по Криму. 

І поки ліберальна американська преса критикує Трампа і розмірковує над тим, як зміниться зовнішня політика країни, особливо у відносинах з Китаєм та Росією, ЗМІ більш консервативного ухилу, зокрема The National Interest, активно штампують аналітику про те, що Трамп має змінити стратегію по Україні.

За останні кілька днів такі думки можна було знайти у двох матеріалах. Роберт Меррі “Перестаньте штовхати ведмедя” пропонує чотири варіанти нормалізації стосунків з Росією для того, щоб побачити, чи є взагалі країна Путіна агресором. Два з цих варіантів стосуються України.

Автор запевняє, що Україна – це дуже складна держава, де західна частина населення хоче в Європу, а східна – ні. І Росія має давні претензії на державу. Тому варто відмовитися від власних забаганок і видів на Україну, Білорусь, Молдову, Грузію. Надати певні гарантії, що ці країни не приєднаються до НАТО і взагалі – перестати вважати анексію Криму злочином, бо він завжди був російським. Хрущов же просто помилився. Натомість, Росія дасть гарантії, що ніколи не буде претендувати на країни Балтії. І щастя запанує у світі.

В іншій статті пана Дова Закхейма “Росія розв’язує велике вторгнення в Україну. Як Трамп відреагує?” йдеться про те, що всіх новообраних президентів США зовнішні великі гравці завжди тестували певними подіями і демонстрацією сили. Так от, Росія дуже скоро власними силами чи руками сепаратистів може піти вперед на Донбасі. І тут дуже важливе питання – як відреагує на це Трамп? Автор в тексті намагається пояснити, що Україна – це взагалі не стратегічний союзник і не зовсім вже важлива країна для США.

Раніше, у листопаді, також була опублікована стратегія з трьох кроків про те, як умиротворити Путіна, в якій так само пропонувалося банально злити Україну і визнати Крим російським, а Донбасу зберегти статус-кво в Україні…

Хто в США зливає Україну Путіну - фото 1

The National Interest – це журнал, який був заснований у 1985 році Ірвінгом Крістолем та Оуеном Гаррісом. Позиціонує себе як аналітичне видання, що розглядає важливі моменти зовнішньої політики, а також військово-політичної тематики і пише саме про інтереси США.

Проте, найбільш цікавим персонажем є сьогоднішній видавець The National Interest – Дмітрій Саймс. Він уродженець Москви, 1947 року народження, який є американським політологом, президентом Центру національних інтересів з 1994 року.

У 60-х вчився в “МГУ” на денному відділенні історичного факультету, але вступив у полеміку, яка переросла у конфлікт з викладачем історії КПРС, був відправлений на “заочку”.

Згодом, у 1966 році вступив на денне відділення біолого-грунтового факультету “МГУ”. У січні 1967 року він був відрахований з денного відділення факультету за “антирадянські висловлювання” на молодіжному диспуті.

А потім закрутилося. У 1967-1973 роках Саймс – науковий співробітник Інституту світової економіки і міжнародних відносин (ІСЕМВ), керував комсомольською організацією.

У 1973 році емігрував в США. Керував Центром з російських і євроазіатських програм у Фонді Карнегі, був професором при Університеті Джонса Хопкінса, Колумбійському університеті і Каліфорнійському університеті в Берклі.

Був неофіційним радником екс-президента США Річарда Ніксона з питань зовнішньої політики.

Останнім часом також досить часто з’являється у ролі експерта в різних російських передачах.

Біографія Саймса більше підійде якомусь завербованому шпигуну рівня ТОП, ніж звичайній людині.

В будь-якому разі, The National Interest – це видання, що має певну вагу в США.

Наприклад, його сайт, за даними Similarweb, у листопаді відвідало 6,3 млн читачів.

Аудиторія переважно з англомовних країн.

Хто в США зливає Україну Путіну - фото 1

Також важливим моментом є показник Direct (прямий трафік – відвідування в результаті прямого набору адреси сайту в адресному рядку, що свідчить про запам’ятовуваність сайту аудиторією), який є досить хорошим – 31,7%.

Чи можна вважати дане видання саме рупором Кремля, чи воно дійсно пише про найбільш сприятливі для США варіанти у зовнішній політиці? В певній мірі, Україна мусить мати план Б на випадок з “кидком” союзників, оскільки їм конфлікт з Росією обходиться досить дорого. Проте, враховуючи затвердження проекту бюджету Пентагону на 2017 рік, в якому є $350 млн військової допомоги Україні, а також прийняття закону H. R. 5094 “Про підтримку стабільності та демократії в Україні” ще восени, схоже, зливати Україну ніхто не збирається. Хоча, дані рішення прийняті ще за Обами, тому можливість маневру таки присутня. От тільки примирення з Росією для США у часи, коли майже досягнута мета з економічним колапсом путінського режиму, виглядатиме великою дурістю.

Джерело: http://www.depo.ua/

Cтатті

У Сухопутних військах немає бригади без бойового досвіду – генерал

Опубліковано

на

Усі бригади, полки і окремі частини Сухопутних військ ЗС України вже мають бойовий досвід.

Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив командувач Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-полковник Сергій Попко.

“Всі бригади Сухопутних військ, всі полки й окремі частини мають бойовий досвід і виконували протягом всіх цих трьох років бойові завдання. Немає жодної військової частини в Сухопутних військах, яка не мала б бойового досвіду, кожна – за напрямками своєї діяльності”,  – заявив він.

Генерал зазначив, що залежно від року війни, від періоду застосування в російсько-українській війні, частка участі Сухопутних військ у бойових діях “коливалася від 80 до 90%”.

“Ми з повагою ставимося до зусиль інших силових структур, таких як Служба безпеки України, Державна прикордонна служба, Національна гвардія, Національна поліція. Але проводити якісь паралелі між ними було б не зовсім коректним. Справа в тім, що Сухопутні війська, як і Десантно-штурмові війська, і Морська піхота, завжди виконують задачі на першій лінії. Всі інші – на другій і далі”, – зазначив Попко.

Командувач також повідомив, що частини і підрозділи Сухопутних військ перебувають у районах російсько-української війни в Донецькій та Луганській областях за принципом ротації: приблизно 7-8 місяців виконання бойових завдань, 5-6 місяців – відновлення боєздатності в пунктах постійної дислокації. “Там здійснюється доукомплектування, ремонт озброєння і військової техніки, особовому складу надаються відпустки. Потім знову повернення до виконання бойових завдань на фронті”,  – додав він.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?

Cтатті

Ефективність нашої артилерії не дала РФ перейти у наступ

Опубліковано

на

У Сухопутних військах близько 90% вогневого ураження бойовиків під час конфлікту на Сході України здійснюють ракетні війська й артилерія.

Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив командувач Сухопутних військ Збройних сил України генерал-полковник Сергій Попко.

“Що стосується ракетних військ і артилерії. Це основний рід Сухопутних військ, який здійснює вогневе ураження. Його дольова участь у вогневому ураженні противника – порядку 90 відсотків. Це дуже суттєво”, – заявив він.

За оперативною інформацією, додав генерал, в ході конфлікту на Донбасі саме ефективність та потужність української артилерії не дозволили російському агресору перейти до масованого наступу.

“Цю обставину ми взяли на озброєння, наситили механізовані й танкові війська артилерією всіх типів – від мінометів до реактивних систем залпового вогню великих калібрів, укомплектували розрахунки цих гармат і артилерійських систем особовим складом, навчили цих людей”,  – зазначив Попко.

Говорячи про переозброєння, командувач зауважив, що, виходячи з тактики бойового застосування й потреб в укомплектованості частин Сухопутних військ, вдалося скласти фінансово обгрунтовану програму технічної модернізації або переозброєння. Програма створювалася з урахуванням фінансових можливостей на кожен бюджетний рік і була затверджена у Генеральному штабі Збройних сил України.

“Тому вже можна говорити про те, що переважна кількість зразків, які нас будуть задовольняти, вони вже у розробці на підприємствах національного обороно-промислового комплексу. Тому ми ставимо перед собою амбітні завдання на майбутнє, коли значна більшість техніки й озброєння – більше 80 відсотків – будуть новітніми. Поки що ми лише на шляху до цієї мети”, – зазначив він.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?

Cтатті

ДШКМ в руках десантників vs бетонна плита. Очікування і наслідки (ФОТО, ВІДЕО)

Опубліковано

на

Чи витримають плита з бетону, ящики та мішки з піском влучання з ДШКМ? На одному із полігонів у районі проведення АТО, під час зборів з розрахунками великокаліберних кулеметів ДШКМ, десантно-штурмовою бригадою було перевірено на міцність типові укріплення. Також, на різних навчальних точках, десантники відпрацьовували способи ведення вогню по різних цілях та на різних відстанях.

До проведення зборів залучалися волонтери-інструктори, які вже допомогли підготувати Збройним Силам України чималу кількість кулеметників.

Світлина від Прес-центр штабу АТО.

На різних навчальних точках, десантники відпрацьовували способи ведення вогню по різних цілях та відстанях. Цікавим було те, що на полігоні були побудовані імпровізовані укриття, виготовлені із матеріалів, які використовуються в районі АТО.

Світлина від Прес-центр штабу АТО.

– Наша мета полягає не в ураженні цілей завдяки щільності вогню та великою кількістю пострілів, а завдяки мінімальному та ефективному використанню боєприпасів, – відзначає командир десантно-штурмового підрозділу.

Світлина від Прес-центр штабу АТО.

Необхідно відзначити, що модернізація даного великокаліберного кулемету ДШК значно збільшила його бойові можливості, а розрахунок – став мобільнішим.

Світлина від Прес-центр штабу АТО.

Джерело: http://youtube.com/

 *При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?
Реклама
Реклама
Реклама

Trending