Connect with us

Політика

Росія визнала своїх пропагандистів важливими для обороноздатності та безпеки

Published

on

Інформаційні агентства RT (“Росія сьогодні”) і ТАСС, а також Всеросійська державна телевізійна і радіомовна компанія (ВДТРК) (телеканали “Росія 1”, “Росія 24”, “РТР Планета” та ін.) і телецентр “Останкіно” включені в список федеральних державних унітарних підприємств (ФДУП), що мають “істотне значення для забезпечення прав і законних інтересів громадян РФ, обороноздатності та безпеки держави”.

Як повідомляє Meduza, перелік був затверджений постановою уряду РФ від 31 грудня 2016 року.
 
Крім державних ЗМІ, в перелік важливих для обороноздатності й безпеки країни потрапили підприємства Федеральної служби охорони, ФСБ і Міноборони, в тому числі Калінінградська газета “Страж Балтики”. У список також увійшли ФДУПи корпорації “Росатом” та Управління справами президента РФ, включаючи “Президент-Сервіс” і торговий дім “Кремлівський”.
 
Усього в списку 64 федеральні державні унітарні підприємства.

ФДУПи, внесені до зазначеного переліку, можуть здійснювати держзакупівлі за спрощеною схемою. На підприємства, які не потрапили в урядовий список, з 1 січня 2017 року поширюються правила контрактної системи, а не більш м’якого закону про держзакупівлі. Зокрема, такі ФДУПи тепер зобов’язані публікувати всі відомості про закупівлі й проводити їх відповідно до жорстко регламентованих процедур.

Нагадаємо , що в 2014 році Президент Російської Федерації Владімір Путін масово нагородив медалями й орденами своїх журналістів за “правильне” висвітлення подій у Криму й на Донбасі.
Ще перед розстрілом Майдану президент Росії Владімір Путін нагородив орденом “За заслуги перед Вітчизною” IV ступеню ведучого телеканалу “Росія” Дмітрія Кісєльова.

«За досягнуті трудові успіхи, значний вклад у соціально-економічний розвиток Російської Федерації, заслуги в гуманітарній сфері, укріпленні законності, захисті прав та інтересів громадян та багаторічну добросовісну роботу», – йшлося в указі про нагородження.

Згідно з указом 300 працівників російських ЗМІ були нагороджені «за високий професіоналізм і об’єктивність у висвітленні подій в Республіці Крим”.

Зокрема нагороджено близько 90 кореспондентів. Масштаб нагороджень безпрецедентний: наприклад, після подій 2008 в Південній Осетії тодішній президент Дмітрій Мєдведєв нагородив лише 11 журналістів.

Близько сотні нагороджених представляли ВГТРК, більше 60 – «Перший канал»  по кілька десятків – телеканали НТВ, Россия Тoday і холдинг Life News.

Вище всього оцінені заслуги гендиректора НТВ Владіміра Кулістікова, який отримав орден «За заслуги перед Вітчизною» II ступеня.

Такий ж орден, але IV ступеня були удостоєні керівники Роскомнадзора Алєксандр Жаров і ФГУП «Российская телевизионная и радиовещательная сеть» Андрєй Романченко, перший заступник гендиректора ВДТРК Антон Златопольский, головний редактор агентства Россия Тoday Маргарита Симоньян і головний редактор «Комсомольської права» Владімір Сунгоркін.

Орден Пошани дістався гендиректору холдингу Life News Араму Габрелянову, першому заступнику гендиректора ИТАР-ТАСС Міхаїлу Гусману і головному редактору служби інформації НТВ Татьяні Міткова.

Дві великі групи співробітників ЗМІ нагороджені медалями ордена «За заслуги перед Вітчизною».

Медаллю ордена «За заслуги перед Вітчизною» II ступеня нагороджено більше 200 чоловік –  в основному продюсери, інженери, монтажери, водії. Декілька журналістів отримали медаль «За відвагу», серед них Кіріл Брайнін з «Першого каналу» та Євген Рожков з каналу «Россия».

За законом «Про додаткове щомісячному матеріальному забезпеченні громадян РФ за видатні досягнення і особливі заслуги перед РФ» кавалерам ордена «За заслуги перед Вітчизною» покладена щомісячна доплата до пенсії (від 330 до 415 % до базової пенсії), а будь-яка інша держнагороди дозволяє отримати статус ветерана праці і супутні йому пільги. Крім того, наявність нагород враховується при амністії – як це було з колишнім міністром оборони Анатолієм Сердюковим.

 

Путіну також сподобалась «журналістська діяльність» працівників телеканалу LifeNews Марата Сайченка і Олега Сидякіна, які у багажнику своєї автівки перевозили не тільки відеокамери й диктофони, а й переносний зенітно-ракетний комплекс, що він  підписав указ про нагородження їх орденами Мужності, а також позаштатного кореспондента телеканалу Russia Today Федора Завалейкова, який дістав поранення у Маріуполі.

«За мужність і відвагу, проявлені під час виконання професійного обов’язку, нагородити орденом Мужності Завалейкова Федора Ігоревича – позаштатного кореспондента телеканалу «Russia Today», Сайченка Марата Яковича – журналіста телеканалу LifeNews, Сидякіна Олега Володимировича – журналіста телеканалу LifeNews», – зазначається в указі.

Як відомо, СБУ повідомила, що представники російського телеканалу LifeNews, відомого перекрученою подачею інформації про події в Україні на догоду Кремлю, зізналися, що на території України займалися не журналістською діяльністю. Цих так званих журналістів узяли просто у засідці бойовиків, які обстрілювали українських військовиків.
Пізніше на каналі LifeNews з’явилося відео. З нього видно, що російські журналісти не лише фільмували напади, а й підказували бойовикам, куди і в кого стріляти, закликали їх “поховати” українських бійців (рос. “хоронить”), а терористів – не боятись (рос. “не очкуй, ребята”).

Джерело: http://ua.censor.net.ua/n422893, http://vip.tyzhden.ua/

Cтатті

У 2017 році закінчився термін оренди бази Чорноморського флоту Російської Федерації

Published

on

Український Крим стане кісткою в горлі російського шовіністичного імперіалізму. Путін катастрофічно прорахувався з анексією Кримського півострова. Бо якщо навіть відкинути всі інші ознаки кримінального злочину кегебістського режиму, який злочинно присвоїв собі українські території, то лише те, що мусульманський світ ніколи не погодиться з повзучим геноцидом Москвою кримськотатарського народу, не дає Кремлю жодного шансу утримати у своїй власності вкрадене.

Але є ще у путінського режиму одне вразливе місце, на яке неодмінно потрібно звернути пильну увагу. У 2017 році закінчився термін оренди бази Чорноморського флоту Російської Федерації. А це означає, що російський флот незаконно знаходиться в незаконно анексованому українському місті Севастополі, який, у свою чергу, знаходиться на незаконно окупованому Росією Кримському півострові.

Чим це не привід для української влади підняти це питання на міжнародному рівні?

Адже всі можливі апеляції Росії до того, що тепер Крим вже давно їхній, і що взагалі Янукович, підписавши 21 квітня 2010 року Харківські угоди, продовжив договір про перебування Чорноморського флоту Російської Федерації в Севастополі аж до 2042 року, не витримують жодної критики.

Оскільки це «продовження», підписане колишнім президентом-колаборантом, який так завзято обслуговував в Україні інтереси Росії, було також незаконним.  Бо таке надзвичайно серйозне для Української держави політичне питання не було винесене для обговорення українською громадськістю і приймалося кулуарно, а самі Харківські угоди були денонсовані ще в 2014 році.

За такої ситуації, проблема незаконності перебування після 2017 року Чорноморського флоту Російської Федерації в українському місті Севастополі має підніматися Україною на всіх високих рівнях.

Тому було б доцільно, щоб Україна найближчим часом підняла це питання в Раді Безпеки ООН, ПАРЄ, ОБСЄ і Парламентській асамблеї НАТО.

Дуже важливо нагадати міжнародній громадськості про незаконні дії Російської Федерації на окупованій українській території. Що з часом стане вагомими додатковими аргументами при розгляді злочинів Москви в Україні Міжнародним судом ООН в Гаазі.

Віктор Каспрук – політолог, журналіст, публіцист

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://viktorkaspruk.wordpress.com/

Continue Reading

Новини

Верховна Рада ухвалила закон про реінтеграцію Донбасу

Published

on

Верховна Рада у четвер схвалила в цілому законопроект №7163 “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях”.

За ухвалення відповідного законопроекту № 7163 в цілому проголосували 280 депутатів при мінімально необхідних 226.

Перед ухваленням рішення секретар Комітету ВР з питань національної безпеки і оборони Іван Вінник зачитав під стенограму ряд поправок до тексту законопроекту. Окрім того, за його словами, комітет рекомендував повернутися до ряду поправок, які раніше не були підтримані депутатами.

Голова парламенту Андрій Парубій поставив на голосування законопроект з урахуванням цих озвучених пропозицій і депутати його підтримали.

У преамбулі закону депутати визначити, що “Російська Федерація чинить злочин агресії проти України та здійснює тимчасову окупацію частини її території за допомогою збройних формувань Російської Федерації”.

При цьому в преамбулі визначається, що дата початку окупації частини України, зокрема Криму та Севастополя, визначається законом “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України”. Згідно із цим законом, датою початку тимчасової окупації є 20 лютого 2014 року.

Законом про реінтеграцію Донбасу визначаються особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

Передбачено, що межі та перелік районів, міст, селищ і сіл, частин їх територій тимчасово окупованих у Донецькій та Луганській областях визначаються Президентом за поданням Міністерства оборони України, підготовленим на основі пропозицій Генерального штабу Збройних сил України.

Згідно з законом, відповідальність за матеріальну чи моральну шкоду, завдану Україні внаслідок агресії Російської Федерації, покладається на Росію відповідно до загальновизнаних принципів і норм міжнародного права.

Окрім того, депутати встановити, що особи, які беруть участь у збройній агресії Російської Федерації або залучені до участі в окупаційній адміністрації РФ, несуть кримінальну відповідальність за порушення законодавства України та норм міжнародного гуманітарного права.

Парламент також визначив систему розподілу повноважень щодо заходів із забезпечення нацбезпеки.

Як повідомлялось, Президент Петро Порошенко 4 жовтня 2017 року вніс до Верховної Ради законопроект № 7163 “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях”.

Парламент 6 жовтня 2017 року проголосував за нього у першому читанні.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.ukrinform.ua/rubric-polytics/

Continue Reading

Новини

Швеція вперше за 30 років розішле методичку, як поводитися під час війни з Росією

Published

on

Цього року Швеція розішле своїм громадянам керівництво про те, як вести себе в разі війни з Росією. Про це йдеться в повідомленні іспанського інформаційного агентства EFE, опублікованому в газеті La Vanguardia.

Повідомляється, що приблизно 4,7 млн ​​шведських домогосподарств отримають оновлений варіант книжки «Якщо почнеться війна» (Om kriget kommer) в травні.

Вперше це керівництво, яке представляє собою ілюстровану брошуру, що містить практичні відомості для населення, було розіслано шведським громадянам розпал Другої світової війни в 1943 році. Воно також продовжую поширюватися в роки Холодної Війни.

Уряд пояснює нову публікацію методички тим, що «безпека в Європі, особливо в найближчому оточенні Швеції», ослабла, говориться в статті.

Незважаючи на те що Швеція не є членом НАТО і не межує з Росією, скандинавське королівство готується відбивати саме російську агресію і відповідати ударом на удар, написало раніше видання Tages-Anzeiger.

«Дії Росії – найбільший виклик, – заявив міністр оборони Швеції Петер Хультквіст. – Росія поставила під сумнів європейську систему безпеки. Це також дестабілізує Північну Європу ».

Після того як в 2013 році Росія «відпрацювала сценарій нападу на Стокгольм» (з імітацією застосування ядерної зброї), Швеція істотно наростила військовий потенціал.

Незадовго до початку маневрів «Захід-2013» два російські стратегічні бомбардувальники і чотири військові літаки імітували ядерне бомбардування Швеції.

Tages-Anzeiger нагадує, що «згідно зі звітом НАТО, російські агресори відпрацьовували сценарій ядерного удару по Стокгольму».

Інцидент продемонстрував, що Швеція абсолютно не готова до відбиття удару. У свою чергу, це шокувало жителів країни, відзначає Tages-Anzeiger.

Усвідомивши свою вразливість, Швеція різко змінила курс, почала активно озброюватися і шукати зближення з Північноатлантичним альянсом – хоч в даний час вступ в НАТО і не обговорюється. Більш того, в цьому році в країні знову ввели військову повинність.

За словами міністра оборони Швеції, через чотири роки шведська армія добре організована і підготовлена. «Подібне з нами більше не трапиться», – запевнив Петер Хультквіст.

Vil MIRZAYANOV

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://uainfo.org/blognews/

Continue Reading

Trending

Inline
Приєднуйтесь! Будьте завжди в курсі подій. Вподобайте цей інфоресурс!
Inline
Приєднуйтесь! Будьте завжди в курсі подій. Вподобайте цей інфоресурс!