Росія незаконно відбирає квартири українських військових, що виїхали з окупованого Криму – правозахисник

Родини українських офіцерів, які залишилися вірними присязі під час окупації Криму, тепер за це розплачуються. Квартирами.

У анексованому Криму правоохоронні органи сусідньої Росії незаконно відбирають квартири в українських військових, що покинули півострів . Про це 1 серпня на прес-конференції «Мародерство російських військових в Криму» в Києві розповів юрист Української Гельсінської спілки з прав людини Максим Тимочко, повідомляє кореспондент Крим.Реаліі.

За його даними, останній такий випадок був зафіксований в липні 2017 року.

«Зараз нам відомо близько десяти випадків незаконної експатріації майна. Ще 15 сімей військовослужбовців повідомили, що їм надходять погрози з приводу того, що вони повинні виселитися. Окупаційна влада Криму сприймає це як майно Російської Федерації, майно міністерства оборони Росії », – розповів Тимочко.

Результат пошуку зображень за запитом "Міноборони не спасе від виселення сім'ї військових у Криму"

Правозахисник додав, що такі дії російських силовиків порушують низку міжнародних договорів і «повинні бути зафіксовані і дійти до міжнародного кримінального суду».

У штабі ВМС України в Одесі стверджують – вплинути на ситуацію не можуть.

Поки збирають інформацію і доповідають в Міноборони – родичі українських військових шукатимуть захисту в судах.

Після анексії Криму Росією багато українських військових вийшли з території півострова. Станом на 24 липня 2017 року через включеного Криму і непідконтрольних Києву регіонів Донбасу переїхали понад 1 млн 580 тисяч 646 переселенців, або 1 мільйон 270 тисяч 372 сім’ї.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели ряд економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело: https://ru.krymr.com/a/news/

Related posts