Зв'яжіться з нами

ВПК

СБУ порушила справу через продаж “Мотор Січі” китайцям

Опубліковано

на

Служба безпеки України 6 липня 2017 року відкрила кримінальне провадження за статтею “Підготовка до диверсії” в зв’язку з продажем завода “Мотор Січ” китайським інвесторам, афільованим з компанією Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co., Ltd.

Про це свідчить рішення Шевченківського районного суду від 7 вересня, пише Лига.net.

“Досудовим розслідуванням встановлено, що з 2016 року по теперішній час невстановлені особи з числа нинішніх і колишніх посадовців і кінцевих бенефіціарів власників публічного акціонерного товариства «Мотор Січ»… з метою ослаблення держави шляхом руйнування зазначеного підприємства як об’єкта, що має важливе народногосподарське та оборонне значення (єдине в Україні підприємство з виробництва цивільних та військових авіаційних двигунів), здійснили ряд угод купівлі-продажу контрольного пакета акцій товариства в користь іноземних компаній Business House Helena, AG (Панама), Enfields Trade & Capital Corp. (Панама), Waldo Trade Ltd. (Віргінські острови), Granum Corporation (Панама), Skyrizon Aircraft Holdings Limited (Віргінські острови), Likatron Enterprises Limited ( Кіпр), Ventalina Management Ltd (Невіс), які мають намір перемістити активи і виробничі потужності товариства за межі України, що призведе до його ліквідації і знищення “, – йдеться в ньому.

Згідно з рішенням, 6 квітня 2016 “Мотор Січ” отримав від компанії Skyrizon Aircraft Holdings Limited (Британські Віргінські острови) $ 100 млн під 0,3% річних в рамках договору позики від 29 січня 2016 року зі китайською компанією Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co Ltd.

Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment є власником 100% статутного капіталу компанії Hong Kong Skyrizon Holding Limited (Гонконг), яка в свою чергу є власником 100% статутного капіталу компанії Skyrizon Aircraft Holdings Limited.

Після цього, протягом 2016 року, громадянин України, ім’я якого в судовому рішенні не наводиться, продав 56% акцій ПАТ “Мотор Січ” довіреним особам власника китайської Beijing Skyrizon. Згідно з текстом рішення суду, громадянин України, який нібито здійснив продаж акцій “Мотор Січі”, раніше безпосередньо володів 15,83% акцій підприємства. Також йому належали 17,3% “Мотор Січі” через підконтрольну Business House Helena і 15,7% через компанії ТОВ “Гарант Інвест”, ТОВ “Гарант Альфа”, ЗАТ “Торговий дім Олена”, СК “Мотор Гарант” та інші структури .

Раніше народний депутат, почесний президент “Мотор Січі” В’ячеслав Богуслаєв задекларував за 2016 рік зменшення розміру належного йому пакета акцій “Мотор Січі” з 15,8% до 1%.

За позовом СБУ 7 вересня Шевченківський райсуд наклав арешт на акції “Мотор Січі”, які обліковуються на рахунках СП ТОВ “Драгон Капітал” і належать компаніям Skyrizon Aircraft Holdings Limited, Business House Helena, Enfields Trade & Capital Corp, Waldo Trade Ltd, Granum Corporation .

У коментарі виданню Богуслаєв не підтвердив і не спростував інформацію про продаж акцій. “Я громадянин України. Біржа в Києві з продажу і купівлі акцій працює. Я стежу за нею кожен день. Тому я не можу дати коментар. Є організація Dragon Capital. Вона може щось сказати, оскільки вони є власниками акцій. Поняття не маю де і як вони купували. у нас все в порядку, завод працює “, – зазначив Богуслаєв. Власник Dragon Capital Томаш Фіала не зміг ні підтвердити, ні спростувати інформацію про угоду.

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело: https://lb.ua/economics/

ВПК

Корпорація “Богдан” розпочала в ЗСУ програму навчання експлуатації санітарних “Богдан-2251”

Опубліковано

на

Корпорація “Богдан” розпочинає у Збройних Силах України комплексну програму навчання експлуатації санітарних автомобілів “Богдан-2251”, повідомила прес-служба корпорації.

Як зазначається в розміщеному на її сайті повідомленні, перший дводенний навчальний курс відбувся днями на базі автоскладального заводу №2 ПАТ “Автомобільна компанія “Богдан Моторс” (Черкаси). Мета курсу – досягнення максимальної ефективності експлуатації поставленої армії техніки.

“Група військових ЗСУ у складі 24 осіб, до якої входили водії та медики, в перший день навчань ознайомилася з теорією експлуатації санітарних автомобілів, з особливостями конструкції їхньої паливної системи та коробки передач. Другий день курсу був присвячений практиці. Присутні представники ЗМІ спостерігали за перебігом навчань і могли на власному досвіді переконатися в якості техніки”, – уточнює прес-служба.

“За підсумками двох днів навчань водії та медики ЗСУ навчилися головних правил експлуатації санітарних автомобілів “Богдан-2251″, що дасть змогу забезпечити їх високу ефективність у зоні бойових дій”, – наголошується в повідомленні.

За даними прес-служби, Міністерство оборони замовило в корпорації “Богдан” 100 санітарних автомобілів. У квітні 2017 року військовим було передано першу партію техніки.

Розробником і виробником “Богдана-2251”, покликаного замінити в українській армії морально й технічно застарілі УАЗ-3962 російського виробництва, є “дочка” АТ “АК “Богдан Моторс” – “АСЗ №2” (Черкаси).

Санітарні “Богдан-2251” підвищеної прохідності на шасі GreatWall Wingle 5 створені з урахуванням сучасних вимог і передового досвіду надання долікарської допомоги військовослужбовцям. Кожен автомобіль дає змогу транспортувати до восьми поранених.

Раніше деякі ЗМ озвучили інформацію про виявлені в частині поставлених армії санітарних “Богдан-2251” технічних несправностей. Згідно з висновками спеціально створеної виробником комісії, причиною несправності став вихід з ладу паливної системи автомобіля через використання неякісного пального, а також порушення військовими умов експлуатації або регламенту сервісного обслуговування.

Тим часом корпорація “Богдан” спільно із замовником ухвалила рішення про підготовку заходів з модернізації санітарного “Богдан-2251” для потреб медслужби ЗСУ.

Створені спільні робочі групи мають забезпечити уточнення технічного завдання на автомобіль, підготувати фінансово-економічне обґрунтування запропонованих змін в ув’язці з системою медичної евакуації та вимогами лікувально-евакуаційного процесу, повідомила прес-служба корпорації.

Корпорацію “Богдан” створено в лютому 2005 року з метою реалізації інвестпроектів, спрямованих на створення в Україні потужностей із виробництва транспортних засобів усіх типів. Корпорація побудувала автомобільні заводи в Черкасах потужністю 120-150 тис. легкових автомобілів і в Луцьку потужністю 6 тис. автобусів і тролейбусів на рік.

У нових умовах корпорація “Богдан” також просуває на ринок спеціальну техніку, зокрема санітарну, автотехніку для військових замовників.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://ua.interfax.com.ua/news/

Читати далі ...

ВПК

ЗСУ отримають танки «Оплот» та новітні протитанкові комплекси пізніше запланованого терміну, але до кінця цього року

Опубліковано

на

Протитанкові комплекси “Стугна” і “Корсар” українського виробництва та танки “Оплот” підвищать оборонну спроможність ЗСУ цього року.

Про повідомив Радіо Свобода начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко.

“Танки “Оплот” прийняті на озброєння. Ми очікували наприкінці минулого року – на початку 2018 року отримання таких танків, але, виходячи з певних технічних причин, тобто можливостей нашої оборонної промисловості, ми передбачаємо, що такі танки отримаємо до кінця 2018 року”, – сказав Муженко.

Що ж до протитанкових систем, то начальник Генштабу пояснив, що “в основі це будуть засоби вітчизняного виробництва”, йдеться про комплекси протитанкові “Стугна”, “Корсар”, які вже випробувані ЗСУ.

“Це сучасне і потужне озброєння. Вже визначено, які підрозділи яким комплексом повинні бути оснащені. І вже до кінця поточного року ми суттєво підвищимо свою протитанкову оборону”, – зазначив Муженко.

Відповідаючи на запитання про американські ПТРК Javelin, Муженко сказав, що надання США Україні цих протитанкових ракетних комплексів “по-перше, підніме психологічну стійкість особового складу, а по-друге, достатньо серйозно оснастить підрозділи”.

“Хоча наші комплекси – і “Корсар”, і “Стугна” – трішки відрізняються (від Javelin – ред.) за принципами застосування, за принципами наведення, але вони мають більшу дальність ураження і більші потужності. Але вони не виключають один одного, вони можуть тільки одне одного доповнювати”, – зазначив генерал армії.

Муженко запевнив, що ЗСУ отримують “широкий діапазон озброєння і військової техніки. Мова іде як про нові зразки озброєння і військової техніки, так і про модернізовані та відновлені”.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.radiosvoboda.org/a/news/

Читати далі ...

ВПК

Новий голова “Укроборонпрому” анонсував скорочення управлінського апарату концерну

Опубліковано

на

Новопризначений генеральний директор державного концерну “Укроборонпром” Павло Букін пообіцяв провести кадрові зміни та оптимізацію управлінського апарату компанії найближчим часом.

“Будуть зміни управлінського апарату, оптимізація, скорочення управлінського апарату. Я хочу, щоб підприємство відчуло “додану вартість” від органів управління”, – заявив Букін журналістам у четвер, 22 лютого.

Керінвник держконцерну не став називати імен, але запевнив, що кадрові зміни будуть обов’язково.

Букін також дав попередню оцінку економічного стану концерну.

“Економічний стан покращився, що показує загальнодоступна статистика. Середня заробітна плата на підприємствах підвищилася. Однак є простір для розвитку”, – зазначив він.

Говорячи про структуру доходів “Укроборонпрому”, Букін вказав на те, що левову частку прибутку концерну забезпечують закордонні замовлення.

“10-15% – це державне оборонне замовлення, 85% – експортні поставки”, – уточнив новий керівник концерну.

Як повідомлялося, 21 лютого президент Петро Порошенко призначив гендиректором “Укроборонпрому” колишнього керівника “Укрспецекспорту” Павла Букіна.

12 лютого президент Петро Порошенко звільнив гендиректора “Укроборонпрому” Романа Романова з займаної посади.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://dt.ua/ECONOMICS/

Читати далі ...

Trending