Зв'яжіться з нами

Cтатті

Світлодарська дуга. Яку територію відбили ЗСУ (КАРТА)

Опубліковано

на

Активні бойові дії начебто призупинились, начебто діє черговий режим припинення вогню, тому можна підбити певні підсумки

Світлодарська дуга. Яку територію відбили ЗСУ (КАРТА)

Світлодарська дуга, наряду з Авдіївською промкою, претендує на неофіційний статус найбільших українських перемог року. Хоча, не все там було так однозначно і чаші терезів могли хитнутись в будь-який бік. Могли, але завдяки стійкості та мужності українських воїнів все сталося саме так, як сталося.

Як ми вже писали, події на Світлодарській дузі ще з весни цього року переросли у фазу гарячого протистояння. Якщо бути зовсім точним, то в лютому місяця поточного року наші захисники перейшли на цій ділянці фронту у “повзучий наступ”, що до кінця літа дозволило встановити свій контроль над великим шматком так званої “сірої зони” – зокрема над стратегічними висотами поблизу селища Луганське, що дозволило підійти майже впритул до Вуглегірська і Дебальцевого, які за мирними угодами “Мінськ-1” повинні були б контролюватись Києвом.

Світлодарська дуга. Проміжні підсумки (КАРТА) - фото 1

Як і очікувалось, проросійським бойовикам такий стан справ не міг подобатись і 18 грудня вони здійснили спробу прориву лінії фронту і захоплення позицій, зайнятих українськими військовими – було здійснено три вогневих нальоти тривалістю від трьох до шести годин кожен. Однак українські захисники вистояли, а потім силами 54-ї бригади і 25-ї МПБ “Київська Русь” пішли у контрнаступ і відтіснили противника з займаних ним позицій в районі селища Луганське.

Внаслідок даного контрнаступу ще 18 грудня Збройні сили України увірвалися на позицію “Мара”, після чого протягом дня ними були захоплені висота “Хрест”, висота “Зірка”, “П’ятий пост” і “Четвертий пост”. Крім цього нашим бійцям вдалося закріпитись на цих позиціях, після чого позиції рашистів опинилися в низині – ані поранених вивезти, ні боєприпаси підвезти.

Але найголовнішим стратегічним здобутком українських військ було встановлення контролю над лісом, з якого терористи весь час вели обстріли українських позицій, а також висоти “222” – стратегічно найважливішої у цьому районі.

Світлодарська дуга. Проміжні підсумки (КАРТА) - фото 2

Все це дозволило українським військам отримали додаткову перевагу над ворогом на цій ділянці фронту. Однак, далося це ціною важких втрат: загинули п’ятеро українських військовослужбовців, шестеро були поранені, 10 травмовані і один боєць зник безвісті. Ці втрати виявились найважчими впродовж однієї доби за останні п’ять місяців боїв. При цьому втрати ворога за першу добу боїв склали щонайменше 25 осіб убитими та до 30 пораненими.

З 19 по 22 грудня терористи намагалися відбити свої позиції і здійснювали масовані обстріли українських військ з усіх видів озброєння, включаючи важку артилерію, однак вибити захисників України з новозайнятих позицій не змогли. А на додачу, 23 грудня селище Новолуганське, що тривалий час перебувало нічийним у “сірій зоні”, зайняли підрозділи батальйону “Донбас-Україна”.

Світлодарська дуга. Проміжні підсумки (КАРТА) - фото 3

Як повідомлялось, дане селище було оплотом контрабанди у даному регіоні, однак зайняти його раніше не було можливості – воно знаходиться в низині і прострілюється з вищеназваних висот та лісу.

Всього ж з 18 по 23 грудня під час бойових дій на Світлодарській дузі загинули 9 українських військових, 35 поранені, 17 контужені, та 11 травмовані. Що важливо, попри істерику в соцмережах, ніяких “19 убитих” не підтвердилось. Не кажучи вже про інші космічні цифри. При цьому втрати проросійських бойовиків вимірюються сотнями.

Світлодарська дуга. Проміжні підсумки (КАРТА) - фото 4

А з 24-го грудня розпочався так званий “режим припинення вогню”. Однак, терористи залишаються терористами завжди – як і в попередні рази, вони й не думали виконувати умови перемир’я.

“На жаль, домовленість про припинення вогню не виконується. Не виконується з боку терористичних угрупувань. На жаль, тільки вчора було 33 обстріли. На жаль, декілька разів використовувалися міномети і артилерія” – заявив 26 грудня під час брифінгу в Харкові міністр оборони України Степан Полторак.

Водночас він запевнив, що кількість особового складу, техніки та озброєння на передовій “забезпечує недоторканність тих рубежів, які сьогодні є, і забезпечує виконання завдань, які покладені на Збройні Сили України”.

Що ще звертає на себе увагу, так це те, що російські ЗМІ повністю проігнорували події на Світлодарській дузі. Але так як в свободу слова на Росії жодна притомна людина не вірить, тому можна припустити, що була відповідна вказівка зберігати інформаційну тишу.

В цілому ж можна говорити про значний успіх Збройних сил України під час цієї вимушеної воєнної кампанії. Українська армія в черговий раз продемонструвала свою силу, яка помітно зросла за ці роки. Також відбулось суттєве стратегічне покращення диспозиції: наші війська не лише ліквідували виступ, який теоретично противник міг використовувати в якості плацдарму для наступу, але й самі заглибились клином у 6 кілометрів на територію ворога та закріпились там, що дає хороший плацдарм вже для нашого подальшого наступу на Дебальцеве, Вуглегірськ і навіть Горлівку.

Але найголовніше навіть не це. Як розповідають самі військовослужбовці з різних областей України, останні події на Світлодарській дузі повернули їм відчуття літа 2014-го року і миттю змінили апатію, яка почала накривати протягом останніх двох років, бажанням воювати і звільняти українську землю від ворога до самого кінця. І це, мабуть, найбільший здобуток даної військової операції.

Джерело:http://www.depo.ua/

Cтатті

У Сухопутних військах немає бригади без бойового досвіду – генерал

Опубліковано

на

Усі бригади, полки і окремі частини Сухопутних військ ЗС України вже мають бойовий досвід.

Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив командувач Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-полковник Сергій Попко.

“Всі бригади Сухопутних військ, всі полки й окремі частини мають бойовий досвід і виконували протягом всіх цих трьох років бойові завдання. Немає жодної військової частини в Сухопутних військах, яка не мала б бойового досвіду, кожна – за напрямками своєї діяльності”,  – заявив він.

Генерал зазначив, що залежно від року війни, від періоду застосування в російсько-українській війні, частка участі Сухопутних військ у бойових діях “коливалася від 80 до 90%”.

“Ми з повагою ставимося до зусиль інших силових структур, таких як Служба безпеки України, Державна прикордонна служба, Національна гвардія, Національна поліція. Але проводити якісь паралелі між ними було б не зовсім коректним. Справа в тім, що Сухопутні війська, як і Десантно-штурмові війська, і Морська піхота, завжди виконують задачі на першій лінії. Всі інші – на другій і далі”, – зазначив Попко.

Командувач також повідомив, що частини і підрозділи Сухопутних військ перебувають у районах російсько-української війни в Донецькій та Луганській областях за принципом ротації: приблизно 7-8 місяців виконання бойових завдань, 5-6 місяців – відновлення боєздатності в пунктах постійної дислокації. “Там здійснюється доукомплектування, ремонт озброєння і військової техніки, особовому складу надаються відпустки. Потім знову повернення до виконання бойових завдань на фронті”,  – додав він.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?

Cтатті

Ефективність нашої артилерії не дала РФ перейти у наступ

Опубліковано

на

У Сухопутних військах близько 90% вогневого ураження бойовиків під час конфлікту на Сході України здійснюють ракетні війська й артилерія.

Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив командувач Сухопутних військ Збройних сил України генерал-полковник Сергій Попко.

“Що стосується ракетних військ і артилерії. Це основний рід Сухопутних військ, який здійснює вогневе ураження. Його дольова участь у вогневому ураженні противника – порядку 90 відсотків. Це дуже суттєво”, – заявив він.

За оперативною інформацією, додав генерал, в ході конфлікту на Донбасі саме ефективність та потужність української артилерії не дозволили російському агресору перейти до масованого наступу.

“Цю обставину ми взяли на озброєння, наситили механізовані й танкові війська артилерією всіх типів – від мінометів до реактивних систем залпового вогню великих калібрів, укомплектували розрахунки цих гармат і артилерійських систем особовим складом, навчили цих людей”,  – зазначив Попко.

Говорячи про переозброєння, командувач зауважив, що, виходячи з тактики бойового застосування й потреб в укомплектованості частин Сухопутних військ, вдалося скласти фінансово обгрунтовану програму технічної модернізації або переозброєння. Програма створювалася з урахуванням фінансових можливостей на кожен бюджетний рік і була затверджена у Генеральному штабі Збройних сил України.

“Тому вже можна говорити про те, що переважна кількість зразків, які нас будуть задовольняти, вони вже у розробці на підприємствах національного обороно-промислового комплексу. Тому ми ставимо перед собою амбітні завдання на майбутнє, коли значна більшість техніки й озброєння – більше 80 відсотків – будуть новітніми. Поки що ми лише на шляху до цієї мети”, – зазначив він.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?

Cтатті

ДШКМ в руках десантників vs бетонна плита. Очікування і наслідки (ФОТО, ВІДЕО)

Опубліковано

на

Чи витримають плита з бетону, ящики та мішки з піском влучання з ДШКМ? На одному із полігонів у районі проведення АТО, під час зборів з розрахунками великокаліберних кулеметів ДШКМ, десантно-штурмовою бригадою було перевірено на міцність типові укріплення. Також, на різних навчальних точках, десантники відпрацьовували способи ведення вогню по різних цілях та на різних відстанях.

До проведення зборів залучалися волонтери-інструктори, які вже допомогли підготувати Збройним Силам України чималу кількість кулеметників.

Світлина від Прес-центр штабу АТО.

На різних навчальних точках, десантники відпрацьовували способи ведення вогню по різних цілях та відстанях. Цікавим було те, що на полігоні були побудовані імпровізовані укриття, виготовлені із матеріалів, які використовуються в районі АТО.

Світлина від Прес-центр штабу АТО.

– Наша мета полягає не в ураженні цілей завдяки щільності вогню та великою кількістю пострілів, а завдяки мінімальному та ефективному використанню боєприпасів, – відзначає командир десантно-штурмового підрозділу.

Світлина від Прес-центр штабу АТО.

Необхідно відзначити, що модернізація даного великокаліберного кулемету ДШК значно збільшила його бойові можливості, а розрахунок – став мобільнішим.

Світлина від Прес-центр штабу АТО.

Джерело: http://youtube.com/

 *При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?
Реклама
Реклама
Реклама

Trending