Зв'яжіться з нами

Новини

Сили спеціальних операцій Збройних Сил України відзначають свою першу річницю

Опубліковано

на

Сьогодні, 29 липня, у навчальному центрі Сил спеціальних операцій Збройних Сил України відбулися урочисті заходи, в яких взяли участь Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак, командувач Сил спеціальних операцій Збройних Сил України генерал-майор Ігор Луньов, народні депутати України, особовий склад, іноземні інструктори країн НАТО, за чиєю допомогою відбувається підготовка українських інструкторів, а також курсантів навчального центру, інші поважні гості.

Міністр оборони України генерал армії України привітав військовослужбовців з їх професійним святом та вручив державні нагороди та відзнаки Міністерства оборони, а також іменну вогнепальну зброю кращим військовослужбовцям.

— Формування та набуття спроможностей підрозділами ССО відбувається в умовах відбиття російської збройної агресії проти нашої держави. Ворог активно використовує гібридні форми збройної боротьби. Мало хто розраховував, особливо противник, що ви станете тими, кого бояться, — зазначив генерал армії України Степан Полторак.

Він відмітив, що за рік в Силах спецоперацій була проведена величезна робота.

— Користуючись нагодою, хочу висловити слова вдячності партнерам країн НАТО щодо проведення спільних тренувань з метою підвищення професійного рівня наших військовослужбовців, — повідомив очільник оборонного відомства.

Вітаючи військовослужбовців з нагоди першої річниці створення Сил спеціальних операцій Збройних Сил України в Навчальномо центрі Сил спеціальних операцій, Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак повідомив, що необхідний фінансовий ресурс для завершення будівництва гуртожитків для інструкторів, постійного складу та тих, хто прибуває до Центру на навчання, буде наданий вже наступного тижня.

Говорячи про результати проведеної роботи, очільник оборонного відомства також зазначив про підвищення соціальних стандартів для військовослужбовців Сил спеціальних операцій.

Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак привітав військовослужбовців Сил спеціальних операцій з нагоди професійного свята та відзначив внесок Сил Спеціальних Операцій Збройних Сил України у забезпечення проведення антитерористичної операції на сході України.

— Спецпризначенці брали участь у найнебезпечніших завданнях по звільненню Слов’янська, Дзержинська, боях під Савур-Могилою, у Донецькому та Луганському аеропортах, — підкреслив генерал армії України Степан Полторак

За самопожертву, мужність та героїзм, виявлені під час захисту територіальної цілісності України, понад 1 800 військовослужбовців ССО нагороджено державними та відомчими нагородами. З них присвоєно найвище звання — Героя України — полковнику Олександру Трєпаку, майору Олександру Петраківському, а старшому лейтенанту Євгену Зеленському посмертно.

— Грошове утримання спецпризначенців значно помінялося. Також було ухвалено рішення до Дня Сил спеціальних операцій кожному військовослужбовцю, який проходить службу, видати грошову нагороду в розмірі 1 тисячі грн, — зазначив генерал армії України Степан Полторак.

Також Міністр оборони відзначив, що Міністерство оборони отримало 4 мільярди гривень додаткового фінансування, які будуть направлені на новітнє озброєння та оснащення, а також на будівництво житла для військовослужбовців-контрактників.

Довідково26 липня 2016 року Президент України Петро Порошенкопідписав Указ «Про День Сил спеціальних операцій Збройних Сил України». Тоді Глава держави зазначив, що враховуючи важливу роль ССО у забезпеченні обороноздатності держави та героїзм особового складу, виявлений під час проведення антитерористичної операції на сході України, він прийняв рішення встановити в Україні День Сил спеціальних операцій ЗСУ, який відзначатиметься щорічно 29 липня.

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело: http://www.mil.gov.ua/news/

 

 

ВПК

Світовий продаж зброї зріс на 10%: які країни експортують найбільше

Опубліковано

на

У світі в 2013-2017 роках продано на 10 відсотків більше зброї.

Про це це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на оприлюднений у понеділок, 12 березня, звіт Стокгольмського інституту проблем миру (SIPRI).

Продаж зброї в світі в 2013-2017 роках збільшився загалом на десять відсотків у порівнянні з періодом 2008-2012 років. Про це це йдеться в оприлюдненому в понеділок, 12 березня, звіті Стокгольмського інституту проблем миру (SIPRI). Найбільшими світовими експортерами зброї є США, Росія, Франція, Німеччина і Китай.

За останні п’ять років США наростили поставки озброєнь майже на чверть і зараз сконцентрували майже 34 відсотки світового продажу. Вашингтон постачав зброю в 98 країн, майже половина надійшла в країни Близького Сходу.

“Ґрунтуючись на угодах, підписаних під час правління адміністрації Обами, обсяг поставок озброєнь США в 2013-17 роках досяг найвищого рівня з кінця 1990-х”, – констатує директорка програми озброєнь і військових витрат SIPRI Од Флеран.

Другий експортер зброї в світі, Росія, значно відстає від США – зараз її частка в світових продажах зброї складає 22 відсотки. Третій експортер – Франція – збільшила продажі за останні роки на 27 відсотків і зараз контролює 6,7 відсотка світовогу продажу. А от четвертий – Німеччина – навпаки, скоротила на 14 відсотків.

За останні п’ять років більшість держав на Близькому Сході безпосередньо брали участь в насильницьких конфліктах. Через це імпорт озброєнь державами в цьому регіоні збільшився на 103 відсотки. Активніше всього в світі скуповували зброю Індія, Саудівська Аравія, Єгипет і ОАЕ.

“США і європейські держави поки ще залишаються основними постачальниками зброї в регіон. 98 відсотків обсягу імпорту Саудівської Аравії припало на США і європейські держави”, – говорить старший науковий співробітник програми озброєнь і військових витрат SIPRI

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. 

Читати далі ...

Новини

“Тебе чекають удома”: на підконтрольну Україні територію повернулися 200 осіб

Опубліковано

на

У рамках програми СБУ “На тебе чекають удома” з серпня 2015 року на підконтрольну Україні територію повернулися 200 громадян, які добровільно відмовилися від участі у незаконних збройних формуваннях російсько-окупаційних військ. Про це повідомляє у Facebook прес-центр штабу АТО.

“Служба безпеки України в рамках спеціальної програми “На тебе чекають удома” здійснює заходи щодо повернення на підконтрольну Україні територію та звільнення від кримінальної відповідальності громадян, які добровільно відмовилися від участі у незаконних збройних формуваннях російсько-окупаційних військ. Програма діє з 18 серпня 2015 року. Загалом на сьогодні нею скористалися 200 осіб”, – йдеться у повідомленні.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://na.mil.gov.ua/

Читати далі ...

Новини

На честь українських добровольців НБУ випустив монету

Опубліковано

на

Національний банк України сьогодні вводить в обіг пам’ятну монету “День українського добровольця” номіналом у 10 гривень та тиражем у 1 млн штук. Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

“Присвячена самовідданості, мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України – учасникам добровольчих формувань, які стали гордістю українського народу”, – йдеться в повідомленні.

На аверсі монети розміщено: угорі на рельєфному тлі – напис “Україна”, під яким – малий Державний Герб України, ліворуч і праворуч від якого цифри року карбування – 2018; у центрі – стилізовану композицію: над схрещеними мечами зображено Фенікса як символ відродження; унизу – логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України та півколом номінал – десять гривень.

На реверсі монети на рельєфному тлі зображено карту України з написом “Хто, якщо не ми”; по колу розміщено напис “День українського добровольця”.

 *При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://na.mil.gov.ua/

Читати далі ...

Trending