Зв'яжіться з нами

Cтатті

Скажи мені, чий Крим. 15 скандалів через “визнання” незаконної анексії півострова

Опубліковано

на

23 серпня 2017 року в місті Бровари Київської області головну сцену до святкування Дня Незалежності оформили картою України, на якій відсутня територія окупованого Криму.

У відділі культури міської ради розповіли ЗМІ, що банером займалася керівниця цього відділу – Інна Савченко.

У той самий день вона подала у відставку.


Через карту України без Криму керівниця відділу культури міської ради Броварів подала у відставку / Фото: Tania Horstka / Facebook

Через карту України без Криму керівниця відділу культури міської ради Броварів подала у відставку / Фото: Tania Horstka / Facebook

“Я не відразу побачила, що на банері карта. Вона не з Броварів, я не можу сказати, звідки її нам привезли, щоб не підставляти людей. Я беру відповідальність на себе, тому що за це відповідав відділ культури. Зараз я буду давати свідчення в поліції”, – заявила чиновниця.

Депутат Броварської міськради Олег Берестовий повідомив, що карту не купували чи окремо замовляли, а привезли “десь із Черкас”.

“Я дізнався про карту з Facebook. Ми завісили його, дочекалися поліції, простежили, щоб зняли. Мені секретар міськради сказав, що карту не замовляли, не купували. Начальник культури про це не знала. Ніби її позичили десь у Черкасах, але ще будуть проводити службове розслідування”, – додав він.

Пізніше мер Броварів на Київщині Ігор Сапожко заявив, що погоджував інший варіант карти для головної сцени міста, а варіант плаката без Криму і ОРДЛО він вважає спланованою провокацією.

“Поліцією відкрите провадження за фактом цієї події. Згідно з інформацією, якою я володію, це була спланована провокація. Я і мій заступник погодили інший банер”, – повідомив він, зазначивши, що йому невідомо, яким чином банер із цією картою потрапив на сцену.

НВ розповідає про ще 14 скандалів через “визнання” незаконної анексії Криму.

Стаття Daily Mail, у якій Крим називають Росією

12 червня 2017 року британське видання Daily Mail опублікувало матеріал, у якому Крим називається територією Росії

13 червня у посольстві України у Великобританії назвали цю статтю провокаційною.

14 червня посольство України в Великобританії повідомило, що Daily Mail змінила свою думку з цього приводу.

“Журналістика повинна бути надійною. Daily Mail передумала щодо “російського” Криму, тому що Крим – це Україна”, – сказано в повідомленні на сторінці посольства у Twitter.

На даний момент у цій публікації Daily Mail приналежність Криму не вказується.

Фігура з картою України без Криму в Казахстані

Крім того, 13 червня стало відомо, що у центрі казахстанської столиці в рамках Астана арт-фесту розмістили 84 фігури із прапорами та символікою різних країн. Причому карту України зобразили без Криму, зате окупований півострів виник на карті Росії.

У зв’язку з цим в МЗС України пообіцяли звернутися до уряду країни з нотою протесту. ЗМІ зазначають, що, ймовірно, такі зображення з’явилися перед самітом шанхайського співпраці, на який в Астану приїжджає Володимир Путін.

Пізніше Павло Клімкін опублікував фотографії, на яких видно, що скандальні зображення замалювали.


Фото: @PavloKlimkin

Фото: @PavloKlimkin

 

НВ нагадує ще 12 скандалів, які виникли через випадкове або ні визнання незаконної анексії Криму.

Карта України без Криму в новині про безвізе з ЄС для українців на польському громадському радіо

13 червня 2017 року мультимедійний портал Prostir повідомив про третій такий випадок за день. На сайті польського громадського радіо (Polskie Radio Rzeszów) новина про безвізе з ЄС для українців була проілюстрована картою України без окупованого Росією півострова Крим.

Повідомлялося також, що картою України без Криму були проілюстровані й інші матеріали цієї радіостанції.

Пізніше радіостанція вибачилася за публікацію неправильної карти і заявила, що її причиною стала технічна помилка без жодного злого наміру. Карта на її сайті була замінена на вірну.

Про це, зокрема, повідомлялося на сторінці посольства України у Польщі.

Атлас світу з російським Кримом від французького видавництва Larousse

У жовтні 2015 року стало відомо, що французьке видавництво Larousse випустило соціально-економічний атлас світу на 2016 рік, на якому Крим є частиною Росії. Причому спеціальна виноска повідомляла про те, що півострів був “приєднаний” до РФ у 2014 році. У свою чергу, посольство України у Франції звернулося до видавництва і попросило виправити цю помилку.

15 жовтня 2015 року представник МЗС Франції, коментуючи інцидент, нагадав про те, що Франція не визнає незаконної анексії українського півострова.


© larousse.fr

16 жовтня 2015 року Larousse “повернуло” Крим Україні / Larousse © larousse.fr

 


“Так само, як наші партнери з Європейського союзу і практично вся міжнародна спільнота, ми не визнаємо незаконну анексію Криму і підтримуємо територіальну цілісність України”, – зазначив він.

16 жовтня 2015 року Larousse опублікувало копію карти, яка була надрукована в соціально-економічному атласі на 2016 рік, що викликала справедливе обурення українців, за винятком приналежності Криму. На карті офіційного сайту французького видавництва Кримський півострів безроздільно належить Україні.

Вибачення компанії Coca-Cola

5 січня 2016 року американська компанія Coca-Cola на своїй офіційній сторінці російського представництва у соцмережі ВКонтакте вибачилася перед росіянами за публікацію карти Росії, на якій був відсутній Крим, Калінінградська область та Курильські острови.

Карта була опублікована на сторінці спільноти 30 грудня ввечері.

Після того, як російські користувачі почали висловлювати своє обурення, Coca-Cola у ніч на 5 січня опублікувала нову карту, на якій Крим був позначений як територія РФ і вибачилася.

“Шановні учасники спільноти! Ми щиро вибачаємося за ситуацію, що склалася. Карта виправлена! Сподіваємося на ваше розуміння”, – було сказано в повідомленні компанії.

Після того, як на цю ситуацію звернули увагу ЗМІ, усі записи і коментарі на цю тему видалили зі сторінки спільноти.

Коментуючи інцидент, в українському представництві компанії “приєднання” Криму до РФ назвали технічною помилкою російського агентства, яке розробляло контент і розміщувало його у соцмережах.

У Coca-Cola Україна також заявили, що вже прийняли рішення прибрати карти з усіх своїх сайтів – сайту виробничого активу компанії в Україні, сайту з маркетинговою активністю компанії і корпоративного сайту українського офісу.

У свою чергу посольство України в США висловило стурбованість у зв’язку з появою інформації про публікацію в одній із соціальних мереж російським представництвом Coca-Cola карти Росії з окупованих Кримом і довело її до компанії Coca-Cola і Держдепартаменту США.

У зв’язку з інцидентом народний депутат із фракції Блок Петра Порошенка Мустафа Найєм запропонував українцям відмовитися від купівлі продукції компанії.

6 січня центральний офіс американської компанії Coca Cola заявив, що агентство, яке розробляло карту Росії в рамках різдвяної кампанії, внесло зміни в зображення та додало Крим в карту Росії без їхнього відома і погодження.

У той самий день у посольстві України в США відбулася зустріч керівника вашингтонського офісу компанії Coca-Cola із послом України, під час якої представники компанії офіційно вибачилися за публікацію російським представництвом карти Росії, де був присутній півострів Крим.


Лист з вибаченнями, яке Coca-Cola передала українському послу

Лист із вибаченнями, який Coca-Cola передала українському послу

 


На ім’я посла було також переданий лист із офіційними вибаченнями від імені старшого віце-президента компанії Клайда Таггла.

Карта з “російським” Кримом в італійському виданні Limeso

9 січня 2016 року Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв’язку з публікацією в італійському аналітичному виданні Limeso карти, на якій Крим був позначений як частина Росії.

У зв’язку з цим український посол в Італії звернувся до редакції з вимогою привести зображення “у відповідність до норм міжнародного права”.

Серед іншого у своєму листі український дипломат зазначив, що технічна помилка чи свідома провокація, “яка є викликом територіальній цілісності України, ігнорує консолідовану позицію ЄС та ООН про невизнання окупації Криму з боку РФ”.

Російський Крим у сюжеті болгарського телебачення

25 січня 2016 року Болгарське національне телебачення під час вечірніх новин показало сюжет, де незаконно анексований Крим був позначений у складі Російської Федерації.


Болгарське національне телебачення назвало

Болгарське національне телебачення назвало “російський” Крим технічною помилкою

 


Після втручання посольства України Болгарське національне телебачення визнало це технічною помилкою та опублікувало спростування.

Географічна гра у магазинах Харкова з Україною без Криму

23 січня ЗМІ повідомили, що в магазинах Харкова продається географічна гра для дітейКраїни + Прапори + Столиці, на картах якої Україна зображена без Криму, а півострів позначений у складі Росії.

У київській друкарні Вундеркінд з пелюшок, яка є виробником цієї гри заявили, що це просто помилка, допущена дизайнером карток, яка і запустила серію.

“Це помилка дизайнера, яка їх складала. У версії гри українською мовою таких помилок немає – там усе вказано вірно. Помилка лише у російськомовній версії. Ми вже передруковуємо матеріал і готові надіслати поштою правильні картки”, – запевнили у друкарні.

Карта з “російським Кримом”, видана у Польщі

20 лютого 2016 року ЗМІ повідомили, що польське видавництво Галілеос видало політичну карту Європи, де Крим зображений російським. Причому в електронній версії карти було зазначено, що півострів є спірною територією.


Фото: eurointegration.com.ua

Фото: eurointegration.com.ua

 


У зв’язку з цим посольство України в Польщі повідомило видавництву, що “весь цивілізований світ” визнає Крим територією України і наголосило на необхідності виправити помилку.

22 лютого стало відомо, що видавництво Галілеос вибачилося за інцидент і зупинило продаж карт.

“Ми не ставили за мету неправильне зображення територіальної приналежності Криму. Це була помилка, в якій я, як керівник видавництва, зізнаюся і хочу її виправити. Ми вже зупинили продаж неправильної карти із приєднаним до Росії Кримом. Зняли також цю карту в електронній версії”, – написав директор видавництва у листі українському посольству в Польщі.

Карта з “російським Кримом” у підручнику з географії видавництва Оксфордського університету

У жовтні 2015 року повірений у справах України у Британії Ігор Кизим висловив глибоку стурбованість у зв’язку із публікацією видавництвом The Oxford University Press підручника з географії, де окупований Крим позначений як частина Росії.


Фото: Embassy of Ukraine to the UK via Facebook

Фото: Embassy of Ukraine to the UK via Facebook

 


У своєму листі він наголосив, що сподівається на негайне виправлення цієї помилки, яка дезорієнтує студентів і може принести оксфордському видавництву сумнівну репутацію.

1 березня 2016 року в посольстві України у Британії повідомили, що Oxford University Press випустило виправлену версію підручника з географії, у якій незаконно анексуваний РФ Крим визнається частиною України і пообіцяло безкоштовно обміняти помилкову версію на нову.

У новій версії підручника зазначається, що Крим належить Україні, проте поки що його контролює Росія. Також згадується, що ООН не визнає півострів частиною РФ.

Підручник з “російським” Кримом у Німеччині

12 квітня 2017 року ЗМІ повідомили, що до велике німецьке видавництво TELC випустило підручник, у якому міститься карта, де Автономна Республіка Крим вказана як територія Росії.

Історія отримала резонанс і в подальшому активістам вдалося домогтися вилучення схвалення Федеральним відомством у справах міграції та біженців (BAMF).

Як видавець, так і держорган вибачилися і наголосили, що інцидент є не політичною позицією, а непорозумінням.

У підсумку виявилося, що зображення з картою було придбане в агентства Fotolia, яка працює як торговий майданчик для зображень. Тут можуть продавати зображення всі зареєстровані користувачі, а перевірку проводять лише на наявність заборонених знаків і відповідність технічним параметрам.

Кінцевим власником провокаційної карти виявилася маловідома фірма Kartox JM з Берліна. Журналісти знайшли в її акаунтах у соціальних мережах ще кілька зображень з “узаконеною анексією” Криму.

Йдеться про підручники “Просто добре! Німецька для інтеграції” (Einfach gut! Deutsch für die Integration). Карта із Кримом, пофарбованим у кольори Росії, надрукована в посібниках рівня знання мови B1.1 і B1.2. Це підручники нової серії, які вийшли першим тиражем у липні 2016 року.

Причому регулятор BAMF, який видав схвалення підручнику, наполягає, що за підсумками перевірки було прийняте рішення “негайно вилучити” обидва посібники TELC зі списку схвалених.

Однак, незважаючи на вилучення підручників зі списку схвалених, організатори інтеграційних курсів, для яких видані ці підручники, зможуть продовжити з ними працювати, повідомили в BAMF. Повну відмову від підручників з фейковою картою визнали “непропорційно жорсткою” щодо тих, хто вже почав по них займатися.

Посол України в Німеччині Андрій Мельник ознайомився із ситуацією. Посольство звернулося по роз’яснення до видавця TELC, а також у відомство у справах міграції та біженців та у міністерство внутрішніх справ ФРН.

Куба: подвійний підхід

12 березня 2016 року ЗМІ повідомили, що у шкільних підручниках Куби анексований Крим зображують на картах і як частину України, і як частину Російської Федерації.

На п’ятій сторінці Географічного Атласу для навчальних закладів Крим входить до складу РФ, але вже на політичній карті світу (сторінки 3-4) є частиною України.

Шкільні підручники у Казахстані

23 вересня 2015 року ЗМІ повідомили, що видавництво Мектеп, яке займається випуском підручників для середніх шкіл у Казахстані, у трьох підручниках для казахстанських шкіл вказало Крим як територію Росії.

Зокрема, у підручнику географії для 10-го класу шкіл природничо-математичного напрямку автори пишуть, що “17 березня 2014 року Республіка Крим оголосила незалежність, і Державна рада Криму внесла пропозицію про прийняття республіки до складу Російської Федерації”, а 18 березня було підписано міждержавну угоду “про прийняття Криму та міста Севастополя до складу Росії”.

Крім того, у випущеному в цьому видавництві підручнику Географія сучасного світу для 11-го класу вказується, що “згідно з підсумками” референдуму “16 березня 2014 року Автономна Республіка Крим та місто Севастополь, які перебували у складі України, знову увійшли до складу Російської Федерації як її суб’єкт “.

У підручнику всесвітньої історії для 11-го класу питання Криму викладається практично в тому ж ключі.

У підручниках географії політичні процеси в Україні на початку 2014 року інтерпретуються докладніше і зазначається, що “Крим став дев’ятим федеральним округом Росії”.

Редактори відділу історії та географії видавництва Мектеп, коментуючи ці підручники, заявили, що автори схилялися до того, що “в підручнику викладаються відомості про Крим, ніякого політичного підґрунтя немає”.

Так, один із авторів підручника, викладач вишу Алмати Розалія Каїрбекова вважає, що невизнання Україною та міжнародними організаціями референдуму про вихід зі складу України не має значення.

Журналісти звернулися по коментарі і в місцеве міністерство освіти і науки. Представники міністерства порадили звернутися у республіканський науково-практичний центр Підручник. Заступник керівника цього центру Адільхан Дуйсебаєв заявив, що кримські події зображуються в підручниках “як історична подія”.

Київ скерував офіційну ноту протесту Астані у зв’язку з таким трактуванням анексії Криму авторами підручника.

Після цього Міністерство освіти і науки Казахстану зобов’язало видавництво Мектепвнести коригування у підручники географії “з російським Кримом”.

У зв’язку з нотою протесту з боку України, комітет з контролю у сфері освіти і науки міністерства провів засідання Республіканської комісії з підручників. Був зроблений висновок, що в підручниках був викладений фактологічний матеріал без оціночних суджень, проте не були використані усі факти, зокрема, не освітлена повною мірою офіційна позиція Казахстану, а також позиція світової спільноти.

За підсумками обговорення було прийняте рішення зобов’язати видавництво внести коригування в підручники з урахуванням висловлених зауважень.

“Відрізані” Крим і непідконтрольні території Донбасу на сайті виконкому СНД

9 жовтня 2014 року сайт УНІАН повідомив, що на офіційному сайті виконкому СНД (Співдружності незалежних держав) вказана територія України яка майже на 50 тисяч квадратних кілометрів менша від території України у міжнародно визнаних кордонах.


Скріншот з сайту виконкому СНД

Скріншот з сайту виконкому СНД

 


Виконком СНД вказав, що площа України становить 557 528 квадратних кілометрів, тоді як насправді площа України – 603 700 квадратних кілометрів.

У матеріалі також наголошується, що площа України без окупованого Росією півострова Крим становить 576 604 квадратних кілометри, а проросійські бойовики на Донбасі контролюють близько однієї третини сумарної території Донецької та Луганської областей (близько 18 тисяч квадратних кілометрів).

Зазначалося також, що карта на сайті виконкому СНД не мала відхилень від визнаних кордонів.

У той самий день, після звернення до виконкому СНД заступника голови Адміністрації президента України Валерія Чалого, цифру на сайті виконкому СНД виправили.

“Ми відреагували оперативно і офіційно дуже швидко звернулися до структур СНД та виконавчому комітету, і ця ситуація була оперативно виправлена. Тому зараз все приведено у відповідність з нашим баченням ситуації, що Крим був, є і залишиться українською територією”, – заявляв Чалий у зв’язку з цією ситуацією.

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело: НВ

Cтатті

Крик душі: “Ми втрачаємо людей шаленими темпами. Йдуть найкращі, не шкодуючи і не обертаючись… Хто буде виконувати задачі?”

Опубліковано

на

Доконають армію! Невдовзі залишаться самі бомжі і алкоголіки!

Так починається набираючий популярність пост у facebook, змученої війною та армійськими взаємовідносинами мінометчиці 72-ї бригади Олени Ігорівни, економіста за освітою, з позивним Київ, яка з літа 2014 безперервно на війні, бойового офіцера, добровольця, “Народного Героя України”:

Доконають армію! Невдовзі залишаться самі бомжі і алкоголіки!

Вірите, що немає ресурсів? Ресурсів достатньо – мозку і совісті бракує!

Поясніть хтось мені тупій чому у військовослужбовців ЗСУ умови гірші ніж у худоби в ЄС? Нормально поясніть!

Не тицяючи в синю книжечку 50-х років затверджену сталіним згідно якої на полігоні повинні бути скотські умови, на яку посилаються від полковника і вище, а поясніть нормально враховуючи що ІІІ тисячоліття!

І не треба стандартну відмазку – війна… в Київській області війна? В Львівській? В Миколаївській війна? Нормально поясніть, не треба нам парити про війну на війні в нас кращі умови, бо полковники і генерали в наших бліндажах не з’являються і не заважають створити собі нормальні умови.

І не треба розповідати що грошей немає в країні де сплачується примусовий військовий податок. Красти не треба і використовувати ефективно, поясніть нормально, артилерія вміє рахувати!

Поясніть чому більше року військовослужбовці, котрі рік провоювали не можуть отримати УБД? Реально провоювали, а не на пару днів за УБД приїхали?

Поясніть чому потрібно 60 документів щоб вистріляти 6 мін за місяць. Документів які ніхто ніколи не прочитає. Це не перебільшення реально 59 документів треба надрукувати і роздрукувати (і 5 карт намалювати)! Компами, принтерами, папером не забезпечують і картриджі не заправляють («армію забезпечили всім»)! Поясніть яке мають право вимагати те засобами для здійснення чого не забезпечили? Об’єктивно вистачило б десятка! Раніше їздила на пару днів з одним єдиним папірчиком про заходи безпеки і стріляла 40 мін.
Поясніть навіщо навідника вчити 2 місяці??? Якщо людина геть тупа її ніколи не навчити, а якщо є невеликі ознаки інтелекту вистачить три дні, а потім в підрозділ на злагодження. 2 місяці, чорт забирай, вчити солдат і сержантів які від року до трьох провоювали з мінометом для отримання папірчика без якого тепер не можна стріляти з міномета, після того як три роки стріляли?!. Яка людина не поповнить ряди 93% від цього непрохідного маразму? Єдина користь, мої приїхавши на курси навчили інструктора наводити.

Поясніть це цілеспрямоване знищення армії, чи тупість?

4 місяці голоду на ППД. На чорта стільки сидіти на ППД? Чому не можна годувати на ППД? Хто крім бомжів прийде? Романтики і патріоти в 15-му майже всі закінчились. Є звісно бати з нормальним керівництвом, де о/с комфортно, або з міцним здоровим колективом, але це виключення радше, а не правило.

4 місяці Української паперової армії! Цілий день не продихнути і 2/3 липа і фікція для галочки. Нескінчене тупе безглуздя!

Далі полігони, чи міжнародні навчальні центри, байдуже однакове лайно. 3 місяці, якщо пощастить не 4-5, гнити і вкриватись коростою.

Полігон (збірна з усіх відвіданих мною полігонів, зазвичай не тривалі відвідини – щастило, але цього разу схоже на довго):
– житло – намет, чи пліснявий барак,
– непрохідна муляка навесні та восени,
– 220 – відсутня по книжечці часів сталіна – нєположено, лише 24, або 36 для паскудненького освітлення намета. Розумію якби тягти 220 за 10 км., а тут воно є просто нєположено,
– в машини залили такий непотріб, що не дійшли своїм ходом більше половини, навіть шишарик з новісіньким двигуном (лише перед виїздом поставили, берегли, не навантажували, на залишках старого бензину працював ідеально, на отриманому в дорогу відмовився заводитись взагалі), як ремонтувати (що своїм коштом зрозуміло, як це технічно можливо в умовах полігону і відсутності запчастин в радіусі 50-100 км.?).
– туалет – вуличний сортир з гіркою, що стирчить з дірки,
– вода – відсутня, або крижана і на всіх не вистачило, або замерзла, добре коли є сніг потерти руки і обличчя.
– баня раз на тиждень і йти до неї 2 км. і назад мокрим 2 км. по морозу, а були приколи, що йти до бані 2 км. і кожен несе собі дрова, бо баню тре топити.
Якщо якась падла питає чому не голені – хочеться вбити.

21 століття, туристи мандрують космосом, а ми в центрі Європи миємось раз на тиждень. До казки про ВСІМ ЗАБЕЗПЕЧИЛИ («забезпечувачі» хоч би те що купувати не можливо видали), додали казку СТВОРИМО УМОВИ, побудуємо казарми, так-так стіну вже побудували… мільйони, чи мільярди виділили…

Терпіти не можу коли ниють та безперестану скаржаться, особливо дядьки і нічого не пропонують.

Пропоную, поки щось збудують через 20-30 років, елементарний мінімум щоб зберегти хоча б частину людей:

  1. Електрифікувати намети. Мільйони на це не виділиш, бо коштує копійки, отже багато не вкрадеш, але буде можливість зарядити рації, набрати і роздрукувати нафіг не потрібні документи (потрібні виключно щоб не отримати догани), зателефонувати рідним.
  2.  Забезпечити гарячою водою. Проблема побудувати сарайчик під помивку о/с з будь-якого мотлоху (поруч з наметами стоять напівзруйновані будівлі розібрати і перекласти, або добудувати, можна розбірний з сендвіч панелей і переносити при потребі, якийсь вагончик притягти). Поставити в середину сарайчика великий бак вкрутити в нього тен і ось люди миються!
  3. Приганяти періодично копалку (в кожній частині є якщо не екскаватор, то трактор з ковшем) викопати нову траншею, перенести кабінки, засипати стару траншею.
    Елементарні речі! Це що дуже складно? Це капець як дорого? На це потрібні роки?
  4. З технікою складніше. Совєцький непотріб на якому воюємо потребує перманентного ремонту. В мене було коло 20 ГАЗ-66, перевірено – шишарики їздять виключно на ентузіазмі підрозділу. 2 місяці напівголодний, пригнічений паперовою армією підрозділ вкладав свою енергію, здоров’я (цілий день на морозі, під машинами на бетоні, хоча не складно і не дорого придбати бригаді і за потреби видавати в тимчасове користування теплові гармати) відривав від родин кошти щоб техніка працювала (так частину запчастин видали зі складу, навіть видали новий двигун на один шишарик, так багато чим допомогли волонтери – так-так, ті волонтери які вже не потрібні, бо нас всім забезпечують, але тисячі вклали в техніку з своїх зарплат, які при теперішніх цінах надто малі щоб і за комуналку не підйомну заплатити, бо УБД рік не дають – пільг половина підрозділу не має і родину прогодувати і самому нормально харчуватись).

Так на ентузіазмі попри мороз, голод і брак коштів майже вся техніка нормально рушила з ППД на полігон! І ці суки дають такий бензин що більша частина техніки безнадійно стає. Та гори вона пропадом! Хай стоїть, тягайте як хочете. З мене досить.

Ми втрачаємо людей шаленими темпами. Йдуть найкращі, не шкодуючи і не обертаючись. Приходять, краще б не приходили! Серйозно, мені не треба великий відсоток комплектації, бо вимагають згідно штату, а штат на n% баласт. Хто буде виконувати задачі? Так їх виконуватимуть класні хлопці за себе і алкаша, і косаря, і хронічно хворого (хтось взагалі в курсі що для певних спеціальностей є обмеження по стану здоров’я), і жінку (кількість жінок сильно побільшала, а користь для нашого роду військ переважно нульова). Через скільки часу класний хлопець задовбеться тягти ще одного/одну-двох-трьох..? І хто лишиться? А вимагати будуть як з повноцінного підрозділу!

Люди наше все без них техніка не їздить і міномети не стріляють. Та важлива не лише кількість, а й якість. І якісним людям важливо щоб на них не забивали, інакше вони йдуть! Елементарні умови, не п’ятизірковий готель, елементарні!

Я точно знаю як не схибитись на війні, але не знаю як витримати ППД і полігони, бо ніколи довго там не затримувалась. Через тиждень тактичні навчання. Мені вперше за 3,5 роки пофіг, що техніка не їде – це не моя провина і не мого підрозділу, ми зробили все можливе. Догана дешевше ніж ремонт через чиюсь жадібність. Мені вперше пофіг, що не можу виконати задачу тактичних навчань, скільки можна робити це на ентузіазмі, розриватись самій, витягувати подвійну-потрійну роботу з людей, а потім ще й вигрібати? Так ще й задача яку без спецзасобів не виконати і ані придбати ці спец засоби, ані через волонтерів дістати неможливо.

На попередніх навчаннях моя батарея виконала задачу з нулем штатних водіїв, нулем штатних навідників, 3-4 військовослужбовцями в розрахунку замість 5-ти – виконала бездоганно. І що я отримала на мене кричали півгодини, як могла виїхати на машинах з лисою гумою, посадити не водіїв за кермо, як могла поставити не навідників… і взагалі все не так! На питання, що мала робити, відповідь – написати рапорт! Рапорт, уявляєте, рапорт. Наче я їх не писала і типу це колись допомагало (хіба що від доган). Окупантам напишу рапорт: дійсним доповідаю відправили по вам 480 ОФ.

Все дістало!

Олена Ігорівна –  Збройні Сили України

Коментар редакції: На жаль, такі реалії війни. Путін, якраз і розраховує затяжною війною, нестатками та негараздами розхитати, ослабити і знищити українську державність. За великою мірою, винна не тільки влада, обрана самим українським народом, а й моральна та економічна виснаженість, сумний культурно-освітній рівень великої кількості населеня… Нам би знайти в собі сили довше витримати цей тиск і дочекатися розвалу країни агресора, яка насилає на український народ такі випробування!

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.facebook.com/

Читати далі ...

Cтатті

Американці зробили висновки: “іхтамнєтів” будуть відстрілювати

Опубліковано

на

Рівно тиждень тому в акваторію Середземного моря, через Гібралтар, пройшла сьома експедиційна група морської піхоти США, на чолі з авіаносним десантним кораблем класу Wasp, (LPH-2) Iwo Jima. Нагадаємо про те, що це корабель 40 тис. тонн водотоннажності і при наявності відповідної авіаційної групи стає легким авіаносцем. Разом з головним кораблем слідували десантно-вертолітний корабель-док USS New York (LPD-21), десантний корабель-док USS Oak Hill LSD 51, а також корабель постачання USNS Вільям Маклін (T-AKE 12), з 2,5 тис морських піхотинців на борту.

Результат пошуку зображень за запитом "us marines"

Такі пересування можуть бути викликані або шикарними і великими навчаннями, або “дублені потилиці” йдуть комусь вправляти мізки. Власне кажучи, вони для цього й існують, що продемонстрували вже не раз. Вони рідко бовтаються без діла на іншій стороні Земної кулі і дехто обов’язково повинен задуматися, чи не за його скальпом розпочато полювання. Проте, таке пересування може переслідувати ще одну мету – привернення уваги.

За легендою, корабель USS Oak Hill LSD 51 повинен був увійти в акваторію Чорного моря для участі з румунськими колегами в навчаннях “Весняний шторм 2018” (Spring Storm 2018). Як повідомляють турецька влада, корабель вже пройшов Босфор і пішов в північному напрямку. Інша частина групи залишилася в східній частині Середземного моря, де планується провести спільні з Ізраїлем навчання з відпрацювання навичок для проведення бойових операцій з метою забезпечення надійності роботи системи ПРО. Не важко здогадатися, що угруповання розгорнуто в тих місцях, де росіяни мають не здорову і небезпечну активність. В принципі, така активність може бути припинена виключно засобами авіації, але, мабуть, у американців є свої резони розгортання саме морської піхоти.

Є велика частка ймовірності того, що після бійки під Хішамом американці зробили висновки і вирішили взяти участь у знищенні позасистемної і суто дестабілізуючої регіон, сили. Особливо, її терористична діяльність проявляється в Сирії, але і в Україні – теж. Ні, це не ІДІЛ і не ісламські угруповання, це групи добре озброєних і матеріально мотивованих людей, руками яких Кремль робить найбруднішу роботу. Включаючи грабежі, катування і позасудові розстріли. Це не ДІЛ, це – гірше ІДІЛу і називається це російськими ПВК.

Події 7 лютого показують, що Москва від них відмовляється з такою ж легкістю, як ніби це використаний туалетний папір. Американці, напевно, прекрасно обізнані про ту кількість злочинів, які вже повісили собі на шию ці красені. У зв’язку з невизначеним статусом цієї публіки, якої по документах немає і бути не може, вона може легко вирізатися з тих місць, в яких вона оперує.

До речі, на них і на іранців, які теж перебувають в Сирії під виглядом торговців шаурмою і календарями з усіма православними святами і постами, не поширюється дія гуманітарних конвенцій, пов’язаних з правилами ведення бойових дій. Тому всі, хто буде їх відстрілювати як шалену худобу, не потрапляють під порушення міжнародних норм і правил. Цілком можливо, що у Вашингтоні таки вирішили знизити напруженість саме таким чином, як це вдало вийшло при Хішам.

У будь-якому випадку, зростаюча кількість жертв і варварські методи вбивства місцевого населення підштовхують саме до такого варіанту розвитку подій. У будь-якому випадку, військова машина США прийшла в рух і вперед рушили їхні ударні сили. Загалом, за цим треба уважно дивитися, щоб потім не заблудиться в нинішній плинності і не втратити канву подій.

anti-colorados

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://defence-line.org/

Читати далі ...

Cтатті

Ракетний щит України – ставка на створення уніфікованих ЗРК

Опубліковано

на

Зенітні ракетні війська (ЗРВ) – основа протиповітряної оборони і головна вогнева сила в загальній системі ППО України. Сьогодні щит над Україною підтримується зенітними ракетними системами і комплексами радянської розробки дальньої дії, а також середньої та малої дальності: ЗРС С-200В (по натовської класифікації SA-5 Gammon), С-300В1 (SA-12A Gladiator), ЗРК С-300ПТ (SA-10A Grumble), С-300ПС (SA-10B Grumble) і «Бук-М1» (SA-11 Gadfly). Крім ЗРВ Повітряних сил, власними засобами протиповітряної оборони мають і Сухопутні сили, де експлуатуються ЗРК ближньої дії. Це «Оса-АКМ», «Стріла-10М», зенітний гарматний ракетний комплекс «Тунгуска», «Шилка» (ЗСУ-23-4), а також переносні ЗРК «Игла-1».

За період з 1991 по 2006 р загальна кількість дивізіонів в складі ЗРВ ППО України зменшилася з максимальною чисельності 232 дивізіона (в 1996 г.) до 57. До 2012 р «вік» найбільш старого зенітного ракетного комплексу в складі ЗРВ Повітряних сил України перевищив 40 років. А «наймолодшому» ЗРК – більше 20 років. З огляду на темпи розвитку засобів повітряного нападу, радіоелектронної протидії та систем придушення ППО противника, наприклад, той же ЗРК С-200В вже сьогодні можна вважати морально застарілим. Українські ЗРК С-300ПС так само чим далі, тим все з великою натяжкою можна вважати відповідною зброєю для швидкоплинного протиповітряного бою. Гарантійний термін служби цього комплексу до капітального ремонту був визначений в 25 років, а зроблені вони в 1982-1990 рр. Гостродефіцитних запасних частин до цього ЗРК, який вже давно не виробляється, у наших військових вже немає. Тому де-факто всі основні вітчизняні зразки зенітних ракетних систем, комплексів і ракет до них межі міцності вже не мають.

В таких умовах головний конструктор зенітних ракетних комплексів Олег Коростельов приступив до формування своєї концепції модернізації системи ППО України. Він вважає, що необхідно забезпечити кілька рівнів захисту неба.

Перший – використанням ЗРК малої дальності до 7 км – ЗРК ближньої дії. Це «Оса-АКМ», «Стріла-10М», зенітний гарматний ракетний комплекс «Тунгуска», «Шилка» (ЗСУ-23-4), а також переносні ЗРК «Игла-1».

Другий рівень – середньої дальності, теж на базі вже відпрацьованого технічного рішення, – модернізації ракети ЗРК «Луч». Вже протягом кількох років ДККБ «Луч» в складі вітчизняної команди бере участь у великому міжнародному проекті з модернізації всієї системи ППО однієї з африканських країн. І зі своєю частиною Коростельов впорався чудово – пуски ракет в кінці 2017 року засвідчили здатність модернізованого ЗРК вражати цілі на дальності до 50 км (до речі, балістична дальність такої ракети 90 км). Беручи до уваги, що Україна має величезну кількість ракет до цього ЗРК, реалізація такого проекту дозволила б суттєво посилити ПС ЗСУ. Десятки ракет вже відправлені замовнику, так що досвід виробництва дозволить досить швидко переорієнтуватися на забезпечення інтересів ЗСУ. До цього не зайвим буде доповнення, що суміжник в згаданому проекті – компанія «Радіонікс», – вже зробила активну головку самонаведення, а також порт для радіо корекції, так що технологічність ракети зростає буквально вже по ходу її вдосконалення.

Позиція розробників визначається декількома найважливішими аспектами, що впливають на просування проекту: важлива невисока вартість розробки, важливий швидкий темп створення ракети. А деякі заділи, як то поява в розпорядженні українських інженерів активної головки самонаведення (ГСН), можуть впроваджуватися по ходу. Активна ГСН може дозволити вражати різні цілі одночасно. Така ракета, до речі, теж повинна бути уніфікованою. Виконана як авіаційна зброя («повітря – повітря»), вона дозволить вражати цілі на дальності 125 км, в якості штурмового зброї («повітря – поверхня») – на 110 км. Є для такого комплексу і багатофункціональний локатор наведення – 80К6М, розроблений і випускається запорізькою «Іскрою».

«Україні не варто розпорошуватися в кількості різних комплексів, як це було в СРСР, потрібно рухатися чітко і направлено, фокусуючи зусилля на створенні уніфікованих ЗРК, тобто, для використання на наземних і на морських платформах», – каже О.Коростелев.

Якщо плани конструктора і політична воля людей при владі перетнуться в одній точці на ДККБ «Луч», незабаром можна буде говорити про створення вітчизняної школи конструкторів систем ППО. Власне кажучи, досвід вже є – конструкторська школа легких бойових машин була створена в Україні, що називається, з нуля. А на ДККБ «Луч» знають: не святі горшки ліплять.

Материал из книги ЦИАКР «Конструкторы украинского оружия»

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://opk.com.ua/

Читати далі ...

Trending