Зв'яжіться з нами

Cтатті

Скажи мені, чий Крим. 15 скандалів через “визнання” незаконної анексії півострова

Опубліковано

на

23 серпня 2017 року в місті Бровари Київської області головну сцену до святкування Дня Незалежності оформили картою України, на якій відсутня територія окупованого Криму.

У відділі культури міської ради розповіли ЗМІ, що банером займалася керівниця цього відділу – Інна Савченко.

У той самий день вона подала у відставку.


Через карту України без Криму керівниця відділу культури міської ради Броварів подала у відставку / Фото: Tania Horstka / Facebook

Через карту України без Криму керівниця відділу культури міської ради Броварів подала у відставку / Фото: Tania Horstka / Facebook

“Я не відразу побачила, що на банері карта. Вона не з Броварів, я не можу сказати, звідки її нам привезли, щоб не підставляти людей. Я беру відповідальність на себе, тому що за це відповідав відділ культури. Зараз я буду давати свідчення в поліції”, – заявила чиновниця.

Депутат Броварської міськради Олег Берестовий повідомив, що карту не купували чи окремо замовляли, а привезли “десь із Черкас”.

“Я дізнався про карту з Facebook. Ми завісили його, дочекалися поліції, простежили, щоб зняли. Мені секретар міськради сказав, що карту не замовляли, не купували. Начальник культури про це не знала. Ніби її позичили десь у Черкасах, але ще будуть проводити службове розслідування”, – додав він.

Пізніше мер Броварів на Київщині Ігор Сапожко заявив, що погоджував інший варіант карти для головної сцени міста, а варіант плаката без Криму і ОРДЛО він вважає спланованою провокацією.

“Поліцією відкрите провадження за фактом цієї події. Згідно з інформацією, якою я володію, це була спланована провокація. Я і мій заступник погодили інший банер”, – повідомив він, зазначивши, що йому невідомо, яким чином банер із цією картою потрапив на сцену.

НВ розповідає про ще 14 скандалів через “визнання” незаконної анексії Криму.

Стаття Daily Mail, у якій Крим називають Росією

12 червня 2017 року британське видання Daily Mail опублікувало матеріал, у якому Крим називається територією Росії

13 червня у посольстві України у Великобританії назвали цю статтю провокаційною.

14 червня посольство України в Великобританії повідомило, що Daily Mail змінила свою думку з цього приводу.

“Журналістика повинна бути надійною. Daily Mail передумала щодо “російського” Криму, тому що Крим – це Україна”, – сказано в повідомленні на сторінці посольства у Twitter.

На даний момент у цій публікації Daily Mail приналежність Криму не вказується.

Фігура з картою України без Криму в Казахстані

Крім того, 13 червня стало відомо, що у центрі казахстанської столиці в рамках Астана арт-фесту розмістили 84 фігури із прапорами та символікою різних країн. Причому карту України зобразили без Криму, зате окупований півострів виник на карті Росії.

У зв’язку з цим в МЗС України пообіцяли звернутися до уряду країни з нотою протесту. ЗМІ зазначають, що, ймовірно, такі зображення з’явилися перед самітом шанхайського співпраці, на який в Астану приїжджає Володимир Путін.

Пізніше Павло Клімкін опублікував фотографії, на яких видно, що скандальні зображення замалювали.


Фото: @PavloKlimkin

Фото: @PavloKlimkin

 

НВ нагадує ще 12 скандалів, які виникли через випадкове або ні визнання незаконної анексії Криму.

Карта України без Криму в новині про безвізе з ЄС для українців на польському громадському радіо

13 червня 2017 року мультимедійний портал Prostir повідомив про третій такий випадок за день. На сайті польського громадського радіо (Polskie Radio Rzeszów) новина про безвізе з ЄС для українців була проілюстрована картою України без окупованого Росією півострова Крим.

Повідомлялося також, що картою України без Криму були проілюстровані й інші матеріали цієї радіостанції.

Пізніше радіостанція вибачилася за публікацію неправильної карти і заявила, що її причиною стала технічна помилка без жодного злого наміру. Карта на її сайті була замінена на вірну.

Про це, зокрема, повідомлялося на сторінці посольства України у Польщі.

Атлас світу з російським Кримом від французького видавництва Larousse

У жовтні 2015 року стало відомо, що французьке видавництво Larousse випустило соціально-економічний атлас світу на 2016 рік, на якому Крим є частиною Росії. Причому спеціальна виноска повідомляла про те, що півострів був “приєднаний” до РФ у 2014 році. У свою чергу, посольство України у Франції звернулося до видавництва і попросило виправити цю помилку.

15 жовтня 2015 року представник МЗС Франції, коментуючи інцидент, нагадав про те, що Франція не визнає незаконної анексії українського півострова.


© larousse.fr

16 жовтня 2015 року Larousse “повернуло” Крим Україні / Larousse © larousse.fr

 


“Так само, як наші партнери з Європейського союзу і практично вся міжнародна спільнота, ми не визнаємо незаконну анексію Криму і підтримуємо територіальну цілісність України”, – зазначив він.

16 жовтня 2015 року Larousse опублікувало копію карти, яка була надрукована в соціально-економічному атласі на 2016 рік, що викликала справедливе обурення українців, за винятком приналежності Криму. На карті офіційного сайту французького видавництва Кримський півострів безроздільно належить Україні.

Вибачення компанії Coca-Cola

5 січня 2016 року американська компанія Coca-Cola на своїй офіційній сторінці російського представництва у соцмережі ВКонтакте вибачилася перед росіянами за публікацію карти Росії, на якій був відсутній Крим, Калінінградська область та Курильські острови.

Карта була опублікована на сторінці спільноти 30 грудня ввечері.

Після того, як російські користувачі почали висловлювати своє обурення, Coca-Cola у ніч на 5 січня опублікувала нову карту, на якій Крим був позначений як територія РФ і вибачилася.

“Шановні учасники спільноти! Ми щиро вибачаємося за ситуацію, що склалася. Карта виправлена! Сподіваємося на ваше розуміння”, – було сказано в повідомленні компанії.

Після того, як на цю ситуацію звернули увагу ЗМІ, усі записи і коментарі на цю тему видалили зі сторінки спільноти.

Коментуючи інцидент, в українському представництві компанії “приєднання” Криму до РФ назвали технічною помилкою російського агентства, яке розробляло контент і розміщувало його у соцмережах.

У Coca-Cola Україна також заявили, що вже прийняли рішення прибрати карти з усіх своїх сайтів – сайту виробничого активу компанії в Україні, сайту з маркетинговою активністю компанії і корпоративного сайту українського офісу.

У свою чергу посольство України в США висловило стурбованість у зв’язку з появою інформації про публікацію в одній із соціальних мереж російським представництвом Coca-Cola карти Росії з окупованих Кримом і довело її до компанії Coca-Cola і Держдепартаменту США.

У зв’язку з інцидентом народний депутат із фракції Блок Петра Порошенка Мустафа Найєм запропонував українцям відмовитися від купівлі продукції компанії.

6 січня центральний офіс американської компанії Coca Cola заявив, що агентство, яке розробляло карту Росії в рамках різдвяної кампанії, внесло зміни в зображення та додало Крим в карту Росії без їхнього відома і погодження.

У той самий день у посольстві України в США відбулася зустріч керівника вашингтонського офісу компанії Coca-Cola із послом України, під час якої представники компанії офіційно вибачилися за публікацію російським представництвом карти Росії, де був присутній півострів Крим.


Лист з вибаченнями, яке Coca-Cola передала українському послу

Лист із вибаченнями, який Coca-Cola передала українському послу

 


На ім’я посла було також переданий лист із офіційними вибаченнями від імені старшого віце-президента компанії Клайда Таггла.

Карта з “російським” Кримом в італійському виданні Limeso

9 січня 2016 року Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв’язку з публікацією в італійському аналітичному виданні Limeso карти, на якій Крим був позначений як частина Росії.

У зв’язку з цим український посол в Італії звернувся до редакції з вимогою привести зображення “у відповідність до норм міжнародного права”.

Серед іншого у своєму листі український дипломат зазначив, що технічна помилка чи свідома провокація, “яка є викликом територіальній цілісності України, ігнорує консолідовану позицію ЄС та ООН про невизнання окупації Криму з боку РФ”.

Російський Крим у сюжеті болгарського телебачення

25 січня 2016 року Болгарське національне телебачення під час вечірніх новин показало сюжет, де незаконно анексований Крим був позначений у складі Російської Федерації.


Болгарське національне телебачення назвало

Болгарське національне телебачення назвало “російський” Крим технічною помилкою

 


Після втручання посольства України Болгарське національне телебачення визнало це технічною помилкою та опублікувало спростування.

Географічна гра у магазинах Харкова з Україною без Криму

23 січня ЗМІ повідомили, що в магазинах Харкова продається географічна гра для дітейКраїни + Прапори + Столиці, на картах якої Україна зображена без Криму, а півострів позначений у складі Росії.

У київській друкарні Вундеркінд з пелюшок, яка є виробником цієї гри заявили, що це просто помилка, допущена дизайнером карток, яка і запустила серію.

“Це помилка дизайнера, яка їх складала. У версії гри українською мовою таких помилок немає – там усе вказано вірно. Помилка лише у російськомовній версії. Ми вже передруковуємо матеріал і готові надіслати поштою правильні картки”, – запевнили у друкарні.

Карта з “російським Кримом”, видана у Польщі

20 лютого 2016 року ЗМІ повідомили, що польське видавництво Галілеос видало політичну карту Європи, де Крим зображений російським. Причому в електронній версії карти було зазначено, що півострів є спірною територією.


Фото: eurointegration.com.ua

Фото: eurointegration.com.ua

 


У зв’язку з цим посольство України в Польщі повідомило видавництву, що “весь цивілізований світ” визнає Крим територією України і наголосило на необхідності виправити помилку.

22 лютого стало відомо, що видавництво Галілеос вибачилося за інцидент і зупинило продаж карт.

“Ми не ставили за мету неправильне зображення територіальної приналежності Криму. Це була помилка, в якій я, як керівник видавництва, зізнаюся і хочу її виправити. Ми вже зупинили продаж неправильної карти із приєднаним до Росії Кримом. Зняли також цю карту в електронній версії”, – написав директор видавництва у листі українському посольству в Польщі.

Карта з “російським Кримом” у підручнику з географії видавництва Оксфордського університету

У жовтні 2015 року повірений у справах України у Британії Ігор Кизим висловив глибоку стурбованість у зв’язку із публікацією видавництвом The Oxford University Press підручника з географії, де окупований Крим позначений як частина Росії.


Фото: Embassy of Ukraine to the UK via Facebook

Фото: Embassy of Ukraine to the UK via Facebook

 


У своєму листі він наголосив, що сподівається на негайне виправлення цієї помилки, яка дезорієнтує студентів і може принести оксфордському видавництву сумнівну репутацію.

1 березня 2016 року в посольстві України у Британії повідомили, що Oxford University Press випустило виправлену версію підручника з географії, у якій незаконно анексуваний РФ Крим визнається частиною України і пообіцяло безкоштовно обміняти помилкову версію на нову.

У новій версії підручника зазначається, що Крим належить Україні, проте поки що його контролює Росія. Також згадується, що ООН не визнає півострів частиною РФ.

Підручник з “російським” Кримом у Німеччині

12 квітня 2017 року ЗМІ повідомили, що до велике німецьке видавництво TELC випустило підручник, у якому міститься карта, де Автономна Республіка Крим вказана як територія Росії.

Історія отримала резонанс і в подальшому активістам вдалося домогтися вилучення схвалення Федеральним відомством у справах міграції та біженців (BAMF).

Як видавець, так і держорган вибачилися і наголосили, що інцидент є не політичною позицією, а непорозумінням.

У підсумку виявилося, що зображення з картою було придбане в агентства Fotolia, яка працює як торговий майданчик для зображень. Тут можуть продавати зображення всі зареєстровані користувачі, а перевірку проводять лише на наявність заборонених знаків і відповідність технічним параметрам.

Кінцевим власником провокаційної карти виявилася маловідома фірма Kartox JM з Берліна. Журналісти знайшли в її акаунтах у соціальних мережах ще кілька зображень з “узаконеною анексією” Криму.

Йдеться про підручники “Просто добре! Німецька для інтеграції” (Einfach gut! Deutsch für die Integration). Карта із Кримом, пофарбованим у кольори Росії, надрукована в посібниках рівня знання мови B1.1 і B1.2. Це підручники нової серії, які вийшли першим тиражем у липні 2016 року.

Причому регулятор BAMF, який видав схвалення підручнику, наполягає, що за підсумками перевірки було прийняте рішення “негайно вилучити” обидва посібники TELC зі списку схвалених.

Однак, незважаючи на вилучення підручників зі списку схвалених, організатори інтеграційних курсів, для яких видані ці підручники, зможуть продовжити з ними працювати, повідомили в BAMF. Повну відмову від підручників з фейковою картою визнали “непропорційно жорсткою” щодо тих, хто вже почав по них займатися.

Посол України в Німеччині Андрій Мельник ознайомився із ситуацією. Посольство звернулося по роз’яснення до видавця TELC, а також у відомство у справах міграції та біженців та у міністерство внутрішніх справ ФРН.

Куба: подвійний підхід

12 березня 2016 року ЗМІ повідомили, що у шкільних підручниках Куби анексований Крим зображують на картах і як частину України, і як частину Російської Федерації.

На п’ятій сторінці Географічного Атласу для навчальних закладів Крим входить до складу РФ, але вже на політичній карті світу (сторінки 3-4) є частиною України.

Шкільні підручники у Казахстані

23 вересня 2015 року ЗМІ повідомили, що видавництво Мектеп, яке займається випуском підручників для середніх шкіл у Казахстані, у трьох підручниках для казахстанських шкіл вказало Крим як територію Росії.

Зокрема, у підручнику географії для 10-го класу шкіл природничо-математичного напрямку автори пишуть, що “17 березня 2014 року Республіка Крим оголосила незалежність, і Державна рада Криму внесла пропозицію про прийняття республіки до складу Російської Федерації”, а 18 березня було підписано міждержавну угоду “про прийняття Криму та міста Севастополя до складу Росії”.

Крім того, у випущеному в цьому видавництві підручнику Географія сучасного світу для 11-го класу вказується, що “згідно з підсумками” референдуму “16 березня 2014 року Автономна Республіка Крим та місто Севастополь, які перебували у складі України, знову увійшли до складу Російської Федерації як її суб’єкт “.

У підручнику всесвітньої історії для 11-го класу питання Криму викладається практично в тому ж ключі.

У підручниках географії політичні процеси в Україні на початку 2014 року інтерпретуються докладніше і зазначається, що “Крим став дев’ятим федеральним округом Росії”.

Редактори відділу історії та географії видавництва Мектеп, коментуючи ці підручники, заявили, що автори схилялися до того, що “в підручнику викладаються відомості про Крим, ніякого політичного підґрунтя немає”.

Так, один із авторів підручника, викладач вишу Алмати Розалія Каїрбекова вважає, що невизнання Україною та міжнародними організаціями референдуму про вихід зі складу України не має значення.

Журналісти звернулися по коментарі і в місцеве міністерство освіти і науки. Представники міністерства порадили звернутися у республіканський науково-практичний центр Підручник. Заступник керівника цього центру Адільхан Дуйсебаєв заявив, що кримські події зображуються в підручниках “як історична подія”.

Київ скерував офіційну ноту протесту Астані у зв’язку з таким трактуванням анексії Криму авторами підручника.

Після цього Міністерство освіти і науки Казахстану зобов’язало видавництво Мектепвнести коригування у підручники географії “з російським Кримом”.

У зв’язку з нотою протесту з боку України, комітет з контролю у сфері освіти і науки міністерства провів засідання Республіканської комісії з підручників. Був зроблений висновок, що в підручниках був викладений фактологічний матеріал без оціночних суджень, проте не були використані усі факти, зокрема, не освітлена повною мірою офіційна позиція Казахстану, а також позиція світової спільноти.

За підсумками обговорення було прийняте рішення зобов’язати видавництво внести коригування в підручники з урахуванням висловлених зауважень.

“Відрізані” Крим і непідконтрольні території Донбасу на сайті виконкому СНД

9 жовтня 2014 року сайт УНІАН повідомив, що на офіційному сайті виконкому СНД (Співдружності незалежних держав) вказана територія України яка майже на 50 тисяч квадратних кілометрів менша від території України у міжнародно визнаних кордонах.


Скріншот з сайту виконкому СНД

Скріншот з сайту виконкому СНД

 


Виконком СНД вказав, що площа України становить 557 528 квадратних кілометрів, тоді як насправді площа України – 603 700 квадратних кілометрів.

У матеріалі також наголошується, що площа України без окупованого Росією півострова Крим становить 576 604 квадратних кілометри, а проросійські бойовики на Донбасі контролюють близько однієї третини сумарної території Донецької та Луганської областей (близько 18 тисяч квадратних кілометрів).

Зазначалося також, що карта на сайті виконкому СНД не мала відхилень від визнаних кордонів.

У той самий день, після звернення до виконкому СНД заступника голови Адміністрації президента України Валерія Чалого, цифру на сайті виконкому СНД виправили.

“Ми відреагували оперативно і офіційно дуже швидко звернулися до структур СНД та виконавчому комітету, і ця ситуація була оперативно виправлена. Тому зараз все приведено у відповідність з нашим баченням ситуації, що Крим був, є і залишиться українською територією”, – заявляв Чалий у зв’язку з цією ситуацією.

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело: НВ

Cтатті

У Сухопутних військах немає бригади без бойового досвіду – генерал

Опубліковано

на

Усі бригади, полки і окремі частини Сухопутних військ ЗС України вже мають бойовий досвід.

Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив командувач Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-полковник Сергій Попко.

“Всі бригади Сухопутних військ, всі полки й окремі частини мають бойовий досвід і виконували протягом всіх цих трьох років бойові завдання. Немає жодної військової частини в Сухопутних військах, яка не мала б бойового досвіду, кожна – за напрямками своєї діяльності”,  – заявив він.

Генерал зазначив, що залежно від року війни, від періоду застосування в російсько-українській війні, частка участі Сухопутних військ у бойових діях “коливалася від 80 до 90%”.

“Ми з повагою ставимося до зусиль інших силових структур, таких як Служба безпеки України, Державна прикордонна служба, Національна гвардія, Національна поліція. Але проводити якісь паралелі між ними було б не зовсім коректним. Справа в тім, що Сухопутні війська, як і Десантно-штурмові війська, і Морська піхота, завжди виконують задачі на першій лінії. Всі інші – на другій і далі”, – зазначив Попко.

Командувач також повідомив, що частини і підрозділи Сухопутних військ перебувають у районах російсько-української війни в Донецькій та Луганській областях за принципом ротації: приблизно 7-8 місяців виконання бойових завдань, 5-6 місяців – відновлення боєздатності в пунктах постійної дислокації. “Там здійснюється доукомплектування, ремонт озброєння і військової техніки, особовому складу надаються відпустки. Потім знову повернення до виконання бойових завдань на фронті”,  – додав він.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?

Cтатті

Ефективність нашої артилерії не дала РФ перейти у наступ

Опубліковано

на

У Сухопутних військах близько 90% вогневого ураження бойовиків під час конфлікту на Сході України здійснюють ракетні війська й артилерія.

Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив командувач Сухопутних військ Збройних сил України генерал-полковник Сергій Попко.

“Що стосується ракетних військ і артилерії. Це основний рід Сухопутних військ, який здійснює вогневе ураження. Його дольова участь у вогневому ураженні противника – порядку 90 відсотків. Це дуже суттєво”, – заявив він.

За оперативною інформацією, додав генерал, в ході конфлікту на Донбасі саме ефективність та потужність української артилерії не дозволили російському агресору перейти до масованого наступу.

“Цю обставину ми взяли на озброєння, наситили механізовані й танкові війська артилерією всіх типів – від мінометів до реактивних систем залпового вогню великих калібрів, укомплектували розрахунки цих гармат і артилерійських систем особовим складом, навчили цих людей”,  – зазначив Попко.

Говорячи про переозброєння, командувач зауважив, що, виходячи з тактики бойового застосування й потреб в укомплектованості частин Сухопутних військ, вдалося скласти фінансово обгрунтовану програму технічної модернізації або переозброєння. Програма створювалася з урахуванням фінансових можливостей на кожен бюджетний рік і була затверджена у Генеральному штабі Збройних сил України.

“Тому вже можна говорити про те, що переважна кількість зразків, які нас будуть задовольняти, вони вже у розробці на підприємствах національного обороно-промислового комплексу. Тому ми ставимо перед собою амбітні завдання на майбутнє, коли значна більшість техніки й озброєння – більше 80 відсотків – будуть новітніми. Поки що ми лише на шляху до цієї мети”, – зазначив він.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?

Cтатті

ДШКМ в руках десантників vs бетонна плита. Очікування і наслідки (ФОТО, ВІДЕО)

Опубліковано

на

Чи витримають плита з бетону, ящики та мішки з піском влучання з ДШКМ? На одному із полігонів у районі проведення АТО, під час зборів з розрахунками великокаліберних кулеметів ДШКМ, десантно-штурмовою бригадою було перевірено на міцність типові укріплення. Також, на різних навчальних точках, десантники відпрацьовували способи ведення вогню по різних цілях та на різних відстанях.

До проведення зборів залучалися волонтери-інструктори, які вже допомогли підготувати Збройним Силам України чималу кількість кулеметників.

Світлина від Прес-центр штабу АТО.

На різних навчальних точках, десантники відпрацьовували способи ведення вогню по різних цілях та відстанях. Цікавим було те, що на полігоні були побудовані імпровізовані укриття, виготовлені із матеріалів, які використовуються в районі АТО.

Світлина від Прес-центр штабу АТО.

– Наша мета полягає не в ураженні цілей завдяки щільності вогню та великою кількістю пострілів, а завдяки мінімальному та ефективному використанню боєприпасів, – відзначає командир десантно-штурмового підрозділу.

Світлина від Прес-центр штабу АТО.

Необхідно відзначити, що модернізація даного великокаліберного кулемету ДШК значно збільшила його бойові можливості, а розрахунок – став мобільнішим.

Світлина від Прес-центр штабу АТО.

Джерело: http://youtube.com/

 *При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?
Реклама
Реклама
Реклама

Trending