Скандали надовкола “Стіни” як технологія її блокування

Час від часу в ЗМІ з’являється інформація про зловживання надовкола «Стіни» на кордоні з Росією. Такі дії приватних підрядників використовуються як технологія для блокування її будівництва. А головною перепоною для швидкого зведення «стіни» є дефіцит її фінансування.

13 червня Генеральна прокуратура України голосно заявила про фінансові зловживання надовкола «Стіни», яку розпочав будувати уряд Яценюка. Однак уже 14 червня була змушена давати задній хід і виключила причетність Держприкордонслужби України та інших державних органів до розкрадань державних коштів при будівництві проекту “Стіна” на українсько-російському кордоні. Підкресливши при цьому, що досудове розслідування здійснюється виключно стосовно суб’єктів господарювання, які виконували будівельні роботи за бюджетні кошти.
Органам влади необхідно в першу чергу утриматися від політичних спекуляцій, пов’язаних з роботами по цьому проекту. Напевно ніхто, хто адекватно оцінює стан захисту нашого східного кордону не буде заперечувати проти необхідності поставити ефективний заслін перед загрозами з боку Росії. Питання тільки в ефективному контролі використання грошей.

Показово, що країни Балтії синхронно з Україною почали будівельні роботи з облаштування своїх кордонів з Росією.
В Україні робляться необхідні зусилля для забезпечення безпеки від агресивних зусиль Росії. Із значних кроків останніх днів – рішення РНБО впровадити до 1 січня наступного року електронну систему попередньої реєстрації для громадян РФ, які мають намір в’їхати в Україну. А також рішення Верховної Ради перерахувати понад 4 млрд.грн. з коштів, отриманих в результаті спецконфіскаціі, на заходи з підвищення обороноздатності країни.

Тому всі спроби дискредитувати ті чи інші антиросійські кроки влади грають на руку Росії і її «п’ятій колоні». Всі скандали штучно роздуваються і використовуються як ефективна технологія в українській дійсності. Де «зрада» подобається набагато більше, ніж будь-які кроки, що відокремлюють нас від агресивного і неадекватного сусіда.

Автор: Андрій Миселюк – політолог

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело: https://ua.censor.net.ua/

Related posts