Зв'яжіться з нами

Cтатті

Скільки повинен отримувати солдат ЗСУ?

Опубліковано

на

Зараз солдат отримує 7000 грн. А перебуваючи на нулі отримує доплату в 10000.

При цьому у нас є великий брак людей. Тому навантаження на службовців подвійне і потрійне, люди більше втомлюються, йдуть з армії. Контракт провалений, цього не приховати.

Так що ж потрібно зробити, щоб люди прийшли?

Залишимо питання патріотизму. Це важливий елемент, але армія це інститут, механізм і він повинен працювати незалежно від суспільних настроїв – і працювати добре.

Сьогодні є патріотичне піднесення – відмінно. Нема – нічого страшного, якщо машина налагоджена і працює як годинник.

Так як створити цей механізм? Для початку його потрібно наповнити людьми. Професійними.

Давайте зробимо як хедхантери від корпорацій і відповімо на питання.

Чому не йде солдат, якщо є тотальний запит, а він є – це вам будь-який командир, любої бригади або бата гаряче підтвердить.

Раз є вакансії (повно, навіть стільки, що це несе загрозу національній безпеці), а працівник не йде, то значить пропозиція не є привабливою.

З чого складається привабливість пропозиції?

1. Перше – це заробітна плата.
Більшість з нас йдучи на роботу першим питає: А скільки?

Так скільки ж повинен отримувати військовослужбовець?

Давайте спочатку запитаємо себе, а який “солдат” (рядовий, офіцер) потрібен Україні? Кого ми хочемо найняти?

Звичайно ми хочемо професіонала, якому належить:

-керувати танком за 5 мільйонів доларів або літаком за 50 мільйонів. Цікаво, скільки отримує банкір керуючий капіталом в 50 лямів зелених? І важливо ж цей танк не угробити. І знати і вміти його мінімально лагодити, я вже не кажу про використання всієї начинки.

– Знати математику і проводити найскладніші балістичні і топографічні розрахунки з урахуванням фізики і хімії для успішної стрільби. Ви хоч коли небудь бачили розрахунки звичайного обчислювача? А інженери? А зв’язок? Фізика, хімія, електроніка все це входить в обов’язкові знання не офіцерів навіть, а солдатів в залежності від професії.

– Діловодство і бухоблік. Бухгалтер на цивілю отримує від 10000 грн на постійному місці роботи. В армії підрозділи в тисячі осіб. І все це рахунки, документи, договори … Жодне підприємство країни не має стільки паперообігу як армія.

– Солдат повинен витримувати нестерпні фізичні умови. Холод, спеку, закриті відсіки техніки, марші на величезні дистанції, і все при обмеженнях їжі і води. Окремі фахівці відчувають колосальні навантаження під водою, перевантаження в небі, удари об землю, спускаючись на ганчірці з висоти сотень і тисяч метрів, відчувати контузії від вибухів і пострілів, носити важезні снаряди, деформувати тіло амуніцією і т.д.

– Військовослужбовець повинен бачити смерть, сам вбивати, переносити поранення і думки про власну смерть, що проходить в 99% в дуже не комфортних, м’яко кажучи, умовах. Йому потрібно повідомляти родичами про загибель їхнього сина, чоловіка. У психологічному сенсі, це повинен бути високостабільна людина, що володіє навичками аутотренінгу, саморегуляції і психології стресу. Скільки там ви платите за сеанс своєму лікареві?

– Солдат зобов’язаний бути парамедиком. Будь-який.

– Військовий повинен бути юристом. Знати закони, статути (військові закони), причому багато напам’ять.

– Ще потрібні аналітики, медіапсіхологіі, військові дипломати зі знанням мов, перекладачі, айтішники, хакери, журналісти і оператори, хірурги, терапевти, стоматологи, і т.д, і т.д.

Ми вимагаємо суперменів, переможця, мати їх, олімпіад, джеймсбондів і мега менеджерів, фінансистів і юристів з обрахуванням рівня холдингу, а при цьому 7000?

І це при загрозі бути вбитим? І без вечірнього повернення додому після роботи в свою квартиру, до пляхи пива і дружини?

Ви серйозно? А штуцер баків за подумати і вибрати рід військ НЕ хо?

2. Друге, чим приваблює нас робота – це можливості, новий досвід, нові відкриття.

Що ж, тут він є. Але, по факту, стріляти можна і в тирі, адреналін отримати на курорті або в подорожі, а про відкриття я мовчу – в армії навіть компів своїх немає в потрібній кількості.

Прибирання території, стройова – це не новий досвід. Дисципліна в армії це нічого, в порівнянні з будь-якою хоч малою корпорацією, я вже не кажу про ефективність.

Тренування, навчання, стрільби, марші, спеціальна підготовка – ось від чого повинно нудити солдата. Тільки тоді, коли солдат перестане бачити в виїзді на полігон ковток чистого повітря, можна буде сказати, що щось змінилося. Солдата має тошнити від тактики і можливості політати, стрибнути з парашутом, підірвати чого небудь … Солдат повинен блювати від пропозиції піти постріляти. А поки що його верне від плацу, служби, писанини і бюрократії.

3. Ще нас цікавить робота, якщо вона дає додаткові соціальні гарантії, статус, можливість влаштувати життя своєї родини.

Житло. Оренда двушки в Житомирі коштує 5штук. Зарплата 7000. Питання?

Медицина. Ну для військового в госпіталі все безкоштовно – це якщо піти в потрібний госпіталь і все правильно оформити. А потрібно, що б військовослужбовець, його дружина, діти та літня мати в будь-якому державному медзакладі країни, а під час війни і приватному, отримували усі послуги безкоштовно, і це покривалося б за рахунок держави.

– У музеї і театри і т.д. потрібно пускати не по УБД, безкоштовний комунальний транспорт повинен бути не по УБД, а по воєннику, де є відмітка про чинний контракт або резерв.

Про все про це можна довго говорити. Мало того, якщо б я почав озвучувати реальний стан справ, то у вас, читаючих це, встали б волосся дибки, звичайно, якщо ви не з РФ. І головне, що наші полковники і генерали все це знають, з чим згодні в приватних бесідах, і навіть обговорюють на зборах.

Тільки потрібна політична воля.

І якщо все це введуть, то у нас не вистачить форми і казарм для бажаючих служити на благо Батьківщини.

Популізм скаже хтось. Виживання країни і нації – скажу я.

Мирослав ГАЙ

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

 

Cтатті

Статистика втрат від видів зброї в російсько-українській війні (АТО)

Опубліковано

на

Статистика втрат від видів зброї в російсько-українській війні (АТО) (з листопада 2016 по січень 2018) дані з сайту novynarnia.com

За цей період основні втрати отримали від артилерійського вогню, в більшості випадків це наслідки ударів 120мм мінометів – 93 загиблих.

Через снайперський вогонь загинуло – 82 бійця, притому з липня статистика втрат від снайперів супротивника випереджає мінометні обстріли і на сьогоднішній день є основною причиною загибелі військовослужбовців… (З липня по січень від артилерії загинуло -17 а від снайперського вогню 43 бійця) …

Мінно-вибухові втрати – 56 загиблих, в основному розтяжки …

У стрілецькому бою загинуло – 33 бійця … сюди можуть потрапляти і втрати від снайперського вогню, не завжди є подробиці бою …

Від влучень ПТУР і РПГ загинуло – 11 військових, в більшості це потрапляння ракетою в транспорт.

Від розриву міномета загинуло – 7 бійців, подвійне заряджання і розрив міномета “Молот”

Не бойові втрати – це порушення техніки безпеки і самогубства -13 осіб.

Загальні втрати 295 чоловік за 14 місяців!

Більшість бійців загинуло від поранення голови і шиї, коли визирали з укриття. Массові втрати це прильоти мін, снарядів в укриття …

На початку минулого року часті випадки стрільби по бліндажах з танка. При опаленні (обігріві), укриття добре видно в тепловізор, через мале заглиблення бліндажів і слабку конструкцію, танковий снаряд пробиває накат …

У результатах підрахунку можливі незначні помилки, так як інформації за деякими випадками дуже мало і їх важко систематизувати …

Джерело: сторінка у фейсбук (Таран Юрій)

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://3polk.com.ua/

Читати далі ...

Cтатті

Інструкція щодо розробки нарукавних знаків (емблем) Збройних Сил України

Опубліковано

на

Відділом розробки та впровадження військової символіки розроблено та затверджено командуванням Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення Інструкцію щодо розробки нарукавних знаків (емблем) органів військового управління, об’єднань, з’єднань, військових частин, військових навчальних закладів, установ та організацій Збройних Сил України. Відповідно до якої військові частини отримують алгоритм та можливість розробки власного нарукавного знаку чи емблеми.

Нарукавний знак (емблема) – це призначена для носіння на рукаві визначених предметів військової форми одягу сукупність об’єднаних певним чином характерних ознак, що використовується як офіційно відмітний символ військово-значимої інформації.
Інструкція визначає, що нарукавний знак (емблема) розробляється з урахуванням:

– специфіки діяльності військової частини, її належності до певного виду Збройних Сил України, роду військ (служби);
– історії українського війська та новітніх бойових традицій військової частини, що виникли під час російсько-українського збройного конфлікту (для частин, що існували в час війни);
– місця дислокації військової частини без вторгнення до територіальної та муніціпальної символіки, які є виключною компетенцією місцевих громад, без погодження з якими використання повних гербів та інших символів громад є недоречним.

Знак можуть мати військові частини включно до окремого батальйону та йому рівні.

Військові частини, які перебувають на окремому штаті, мають (або не мають) загальновійськовий номер та організаційно входять до складу з’єднання, використовують емблему, встановлену для з’єднання.

Наприклад, військовослужбовці 190-го навчального центру, який організаційно входить до складу Житомирського військового інституту імені С.П. Корольова, носять емблему інституту.

Детальніше всі охочі можуть ознайомитись та завантажити Інструкцію за посиланням:https://fex.net/get/582191727587/286493219

Представникам військових частин можливо звернутись в приватні повідомлення та за вимогою буде відправлений План-графік розробки знаків, емблем, патчів.

Повідомляє Головне управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗС

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. 

Головне управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ 

Читати далі ...

Cтатті

“Бюджетні кошти просто зникли”. Як родина офіцера СБУ нажилась на здоров’ї учасників АТО

Опубліковано

на

Поки прокуратура і поліція шукають матеріали справи, давайте згадаємо тих, хто вирішив цинічно нажитися на здоров’ї наших захисників.

Знайомтесь – це сім’я Малярик: Голова сім’ї – Ігор Володимирович до недавнього часу був заступником голови Управління Служби Безпеки України в Тернопільській області. Курував боротьбу зі злочинами в сфері економіки. Мати – Надія Богданівна – власниця та керівниця медичного центру «Віасан» до 2017 року. Син – Роман Ігорович – студент, замінив матір на посаді директора «Віасану».

Здавалось би прекрасна сім’я, хороша кар’єра, успішний бізнес. Але людська природа не дає вдовольнитись наявним, тому «чистих» доходів Надії Богданівні здалось мало.

Так, 18 грудня 2015 року Державна служба в справах учасників АТО проводить всеукраїнський тендер на проведення психологічної реабілітації вояків – учасників Російсько-Української війни на загальну суму 15 мільйонів гривень.

За цим тендером право проведення такої реабілітації в Тернопільській області виграє медичний центр «Віасан», після чого, незважаючи на те що в договорі прописана тривалість реабілітації не менше як 14 днів, вже 28 грудня подає акти виконаних робіт про оздоровлення 100 екс-бійців, на підставі чого медичному центру «Віасан» виплачено 450 тисяч гривень бюджетних коштів.

Пов’язане зображення

12 жовтня 2016 року прокуратура Тернопільської області на основі нашої заяви та зібраних нами доказів, порушує кримінальне провадження за ознаками зловживання службовими особами своїм службовим становищем (ч.2, ст.364 КК України), а в грудні того ж року передає (згідно вказівки Генеральної прокуратури) це кримінальне провадження за підслідністю у слідче управління Подільського райвідділу поліції міста Києва.

Паралельно Головне управління СБУ проводить внутрішню перевірку по Ігору Володимировичу Малярику, за результатами якої його усувають з посади.

Розслідування проводилось в м.Києві і нам важко було контролювати його хід, проте ми регулярно надсилали відповідні запити як у слідче управління Подільського райвідділу поліції м.Київ, та у Київську місцеву прокуратуру №7, яка здійснює процесуальне керівництво по цьому провадженні. Всі їх відповіді можна звести до банальної фрази «розслідування триває».

Зважаючи на те, що з моменту порушення кримінального провадження пройшов значний термін, а жодних зрушень по справі не вбачалось, ми вирішили просити народного депутата України направити запит у зазначені правоохоронні органи, оскільки депутатський запит завжди мав більшу вагу в очах державних службовців, ніж запит будь-якої громадської організації.

Через деякий час ми отримали відповідь: «Місцезнаходження матеріалів зазначеного кримінального провадження не встановлено». Іншими словами, матеріали кримінального провадження по підозрі у незаконному заволодінню 450 тисяч гривень бюджетних коштів просто… ЗНИКЛИ!

На цю справу правоохоронним органам не одноразово і не перший рік звертають увагу активісти мережі «Вільні Люди», «Правого сектору», «МНК», ВО «Автомайдан», УНСО та інші.

З усіх злочинів, цей напевне є самим мерзотним – обкрадання воїнів під час війни сім’єю офіцера Служби Безпеки України. І ми зробимо усе, щоб справа «Віасану» не була «спущена на гальмах».

Іван КОВАЛИК

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://uainfo.org/blognews/

Читати далі ...

Trending