Зв'яжіться з нами

ВПК

Слід «Армати» у гонці озброєнь. Чи здатна Росія здивувати Захід новим танком

Опубліковано

на

Захід все більше починає відкривати очі на можливі проблеми, які несе з собою агресивна політика РФ. Санкції проти Росії не скасовуються, активісти та державні організації країн ЄС долучаються до боротьби з російською пропагандою та дезінформацією.

Не залишаються поза увагою і суто військові аспекти. НАТО перекидає війська ближче до російського кордону. Все більше уваги зосереджено на новинках оборонки Кремля. Серед останніх проектом не останнє місце займає новітній російський основний танк Т-14, більш відомий як «Армата» (за назвою платформи в його основі). І справа не в його певній революційності, хоча мова йде про перший серійний танк з повністю автоматизованою ненаселеною баштою.

Пов’язане зображення

Одною з головних переваг танку є комплекс автоматизованого захисту «Афганіт». До складу комплексу входять сучасні радіолокаційні та оптичні засоби, які дозволять виявити запуск та наближення до танку снарядів та ракет. Але «Афганіт» зможе не тільки побачити загрозу, а й боротися з нею. Для цього в комплексі передбачено постановку димових перешкод, засоби радіоелектронної боротьби та навіть автоматичний обстріл кулеметом снарядів, що наближаються до машини. Крім того, танк буде розгортатися в напрямі руху снаряду, щоб «зустріти» його найбільш захищеною лобовою частиною та розпочати контратаку проти підрозділу противника, положення якого розраховується бортовим комп’ютером. Такий захист не є новинкою, адже аналогічна система Trophy (інша назва – ASPRO-A,  Armoured Shield Protection – Active – Активний щит бронезахисту) вже успішно використовується в ізраїльських танках «Меркава Mk4M» з 2010 року.

ПРОЕКТ Т-14 «АРМАТА» МОЖЕ БУТИ ЛИШЕ СТРАШИЛКОЮ ДЛЯ ЗАХОДУ З МЕТОЮ ВТЯГУВАННЯ В ЧЕРГОВУ ГОНКУ ОЗБРОЄНЬ, ЧИ ПЕРЕТВОРИТИСЯ НА СПРАВЖНЮ РЕВОЛЮЦІЮ В ТАНКОБУДУВАННІ.

Ізраїльська система включає в себе радар та пускові установки, що вистрілюють перехоплювачі в бік польоту ворожого снаряду чи ракети і показала здатність протистояти РПГ, а також протитанковим ракетним комплексам типу «Конкурс» та «Корнет». Російськи розробники також вже вели аналогічні розробки раніше, варто згадати комплекси «Дрозд» (прийнятий на озброєння в 1983 році) та більш новий аналог – «Арена» (1993 року випуску). За словами генерального конструктора «Інженерної групи «Арей» Сергія Степанова, головними недоліками цих комплексів була надмірна вартість, нездатність протистояти швидкісним ракетам та великий радіус польоту уламків, що становило загрозу власним силам. Частину з цих недоліків вдалося усунути українським розробникам в системі «Заслін», яка здатна працювати в тому числі і з динамічним захистом, більш безпечна для піхоти і має більш чутливий радар. Наразі цей комплекс виробляється в Польщі за ліцензією і встановлюється на легкі танки та БТР. У свою чергу, передбачається, що «Афганіт» матиме більший набір інструментів для виявлення та протидії загрозам. Виробником заявлено, що Т-14 оснащений новою системою  залишиться неушкодженим навіть після обстрілу з комплексу FGM-148 Javelin чи ракетами AGM-114 Hellfire (найбільш поширений тип протитанкової зброї, що використовують американські штурмові гелікоптери та БПЛА).

Результат пошуку зображень за запитом "танк Т-14 «Армата»"

Такі новини змушують хвилюватися західних військових експертів, частина з яких, зокрема Бен Беррі, науковий співробітник лондонського інституту стратегічних досліджень, вже говорить про певну застарілість цілого покоління протитанкових засобів НАТО. При чому лише невелика частина країн Альянсу реально усвідомлює цю проблему. Однією з небагатьох країн, що почали вести власні розробки нових протитанкових засобів для заміни застарілих американських, є Норвегія. Зокрема, у військовому бюджеті заплановано виділення коштів в розмірі близько $40 млн на ведення власних науково-конструкторських досліджень. Планом військових розробок на 2017-2025 роки передбачено, що норвезька армія  отримає свої власні «Джавеліни» у 2023 році. Чи ведуться аналогічні розробки в решті країн НАТО, поки що невідомо.

Принцип дії комплексу активного захисту танка

 

1. Запуск протитанкового засобу (ракета, керований снаряд чи граната)

2. Радар танку виявляє наближення загрози

3. Бортовий комп’ютер розраховує ймовірну точку влучення

4. Активна захисна система запускає засоби для боротьби із загрозою

5. Загрозу знищено на підступах до танку, без пошкодження машини

З іншого боку, не все так гарно і для самої «Армати». Офіційно, російська армія планує закупити 2300 танків Т-14 до 2020 року. Наразі підтверджено лише існування 20 машин, які беруть участь у військових парадах. І хоча за словами генерального директора «Уралвагонзаводу» Олега Сиєнко в вересні 2016 року розпочато серійне виробництво Т-14, яке не буде припинено навіть в умовах негативної економічної ситуації в країні, про надходження танків у війська не повідомляється. Немає інформації й щодо проведення військових випробувань новинки, які зазвичай передують прийому на озброєння. А вогневу потужність озброєння можна оцінити по єдиному відео з заводського випробувального полігону. При чому сам завод, незважаючи на велике значення для російського оборонпрому переживає далеко не найкращі часи. Перебуваючи з липня 2014 року під санкціями, «Уралвагонзавод» має низку фінансових проблем. В 2015 році підприємство зупиняло виробництво з переведенням працівників на неповну зайнятість.

На початку 2016 року працівники заводу навіть вийшли на мітинг проти відправки у вимушену відпустку. Вже два роки поспіль на заводі проводяться скорочення чисельності робочих, причиною яких офіційно називається оптимізація кадрів, в 2017 році це буде до 15% персоналу. В 2014 році чистий збиток компанії склав 5,3 млрд російських рублів, в 2015 році – вже 16,1 мільярдів, а в 2016 році підприємство повернулося до рівня 2014 року – 5,3 млрд. Крім того, принаймні за офіційними повідомленнями прес-служби, підприємству вдалося заробити 863 млн. рублів чистого прибутку. Очікується, що покращити фінансовий стан вдасться в тому числі завдяки надходженню державних гарантій в розмірі 25,7 млрд. рублів. За останній час проти заводу було подано щонайменше два судових позови з обвинуваченнями в несплаті боргів. Перший, від «Альфа банку» вдалося вирішити мирним шляхом, сторони змогли домовитися про реструктуризацію боргу. Другий позов на суму 12 млн рублів від підприємства «Тяжмехпресс» поки що гальмується в арбітражному суді. Крім того, поки що сумнівною є здатність російських конструкторів самостійно розробити обіцяну надсучасну електронну начинку для новітнього танку. До введення санкцій російський оборонпром через відсутність власних аналогів активно закуповував електроніку за кордоном, як, наприклад, французькі танкові приціли від Thales Optronique для Т-90.

Пов’язане зображення

Надмірна політизованість робить майже неможливим отримання достовірної інформації про Т-14 та його системи. Цей проект може бути лише страшилкою для Заходу з метою втягування в чергову гонку озброєнь, чи перетворитися на справжню революцію в танкобудуванні. Проблеми, які танк продемонстрував під час парадів свідчать лише про те, що це доволі «сирий» прототип, який ще повинен пройти довгий шлях до вдосконаленого серійного зразка. І робити висновки щодо його реальної спроможності зарано.

 *При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

ВПК

Окуповані території в очікуванні – американський стратегічний безпілотник отримав суперкамеру

Опубліковано

на

Сучасний БПЛА RQ-4 Global Hawk нам знайомий як ніхто інший, адже з деяких пір він став гніздитися в нашому ареалі. Про його ТТХ, порівнянних з космічними технологіями майбутнього, чув багато хто, але от про те, що його регулярно модернізують, – знають не всі.

Буквально на днях “Яструб” отримав обновку, якою стала семиполосна мультиспектральна камера MS-177. Перший Global Hawk з новою камерою напередодні прибув на авіабазу ВПС США Beale.

З огляду на те, що і до цього даний розвідник буквально “кошмарив” своїх антагоністів, який не втручаючись в повітряний простір потенційного противника, викрнуючи розвідку вглиб територій на 200 км і більше, то тепер від пильного ока цього птаха не сховатися навіть при його польоті на граничній висоті.

Що ж, тішить – наука не стоїть на місці. Ну, а оновленого RQ-4 Global Hawk чекаємо на лінії фронту на Донбасі і біля берегів окупованого Криму. Це саме ті місця, де MS-177 пройде найкраще випробування.

zloy-odessit

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://zloy-odessit.livejournal.com/

Читати далі ...

ВПК

Гідроакустична станція «Тронка» цьогоріч надійде на озброєння нашого флоту

Опубліковано

на

Для ефективного моніторингу підводної обстановки та виявлення диверсійних сил противника в Україні розроблено нові гідроакустичні засоби

Фізико-географічні особливості північно-західної частини Чорного моря, а це відносно невеликі глибини (100–120 м), дають змогу підводним човнам противника малої водотоннажності підходити до стратегічних інфраструктурних об’єктів України.

До анексії Криму ми могли висвітлювали підводну обстановку значно більшими силами, оскільки в нас були мисливці за підводними човнами — корвети «Тернопіль», «Луцьк» і «Хмельницький». Сьогодні лише один корабель флоту оснащено гідроакустичною апаратурою для пошуку підводних об’єктів. Тільки фрегат «Гетьман Сагайдачний» може повноцінно здійснювати протичовновий дозор, але переважно тоді, коли він патрулює в морі, тобто епізодично. Крім того, Росія активно розвідує близьку морську зону й територіальне море України, зокрема з використанням сил спеціального призначення. ЧФ отримав на озброєння два нових швидкісних катери типу «Раптор», які призначено для прихованої доставки груп диверсантів на узбережжя. Не виключено, що вищезгадані плавзасоби може бути застосовано проти нас. Тому на ці загрози треба адекватно реагувати.

У перспективі система висвітлення підводного простору ввійде до новоствореної Єдиної національної системи відображення морської обстановки, робота над якою вже триває. Саме туди надходитиме весь потік інформації як із корабельних гідроакустичних засобів, так і з гідроакустичних станцій, які працюватимуть поблизу берегової лінії.

Ігор Фалєєв, представник Державного підприємства «Київський науково-дослідний інститут гідроприладів»:

— Україна має сучасні розробки у сфері радіо- та гідроакустики, зокрема станцій спеціального й протидиверсійного призначення «Олімп 3К», «Олімп-1», «Тронка», які мають міжнародний попит. Ці станції може бути використано для потреб технічного переоснащення Військово-Морських Сил України та Морської охорони ДПСУ. Напрямок швидко розвивається за рахунок упровадження нової елементної бази та принципів управління й контролю, що дає змогу в рази зменшити масу станцій і надати їм принципово нові бойові можливості, зокрема за рахунок прихованого транспортування до заданого району підводними роботами.

За задумом моряків, система вирішуватиме завдання щодо висвітлення даних про поточну підводну обстановку (пошук та ідентифікація підводних човнів, засобів доставки диверсійно-розвідувальних груп, інших малорозмірних цілей, включно з бойовими плавцями). Програма дозволить здійснювати розрахунково-аналітичну роботу. На основі отриманих даних моряки виконуватимуть тактичні розрахунки, розроблятимуть план протидії відповідним силам і засобам противника.

Нині в Україні для ефективного моніторингу підводної обстановки та виявлення диверсійних сил противника розроблено нові гідроакустичні засоби та станції. Вони спроможні здійснювати спостереження прибережних районів територіального моря, акваторій військово-морських баз і портів, стоянок торговельних суден і кораблів на рейдах. Це насамперед сучасна гідроакустична станція протидії диверсійним силам і засобам «Тронка», яку розробив персонал ДП «Київський науково-дослідний інститут гідроприладів».

Ця гідроакустична станція є пересувною. Вага її — 40 кг, тому станцію можна легко занурити в акваторію порту або розмістити поблизу сторожового корабля ВМС. Станція дуже ефективна, водночас принцип її роботи доволі простий. Вона в автоматичному режимі виявляє й супроводжує підводні об’єкти. Приміром, бойового плавця без спорядження або з аквалангом закритого типу станція «Тронка» може запеленгувати на відстані понад 500 м. З аквалангом відкритого типу — на відстані близько 900 м. А виявити диверсантів, яких доставили на надмалих плавзасобах, може й на дистанції 1000 метрів. На моніторі приладу є змога спостерігати за виявленими об’єктами, наприклад, з якою швидкістю рухаються підводні апарати. Також за допомогою вимірювання розподілу швидкості звуку на глибині можна навіть спрогнозувати дії диверсантів. Програмне забезпечення станції дозволяє задокументувати всю інформацію про підводну обстановку. Робоча глибина — до 50 м. Станція працює навіть під час трибального шторму.

Іще одна перспективна розробка українських винахідників — станція «Олімп 3К». Вона за своїми тактико-технічними характеристиками потужніша за «Тронку». Передає інформацію в режимі онлайн. З урахуванням гідрологічних умов моря та глибини занурення станція спроможна виявити підводний або надводний об’єкт на дистанції до 10 км. Вона мобільно розгортається, фіксує шум від гвинтів підводного човна навіть на глибині до 200 м. Практично безпомилково може ідентифікувати підводні цілі та класифікувати їх, навіть якщо в заданому районі перебуває підводний човен із трьома-чотирма надводними кораблями або цивільними суднами. Єдине що — станція може не розпізнати малорозмірні цілі, приміром, ворожу субмарину, яка має менше як тисячу тонн водотоннажності.

Віталій ПАНЧИШИН, «Народна армія»

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://na.mil.gov.ua/

Читати далі ...

ВПК

Українські тактичні безпілотники зацікавили іноземних клієнтів

Опубліковано

на

З 25 по 27 лютого державна компанія «Спецтехноекспорт», що входить до складу ДК «Укроборонпром», в ході спеціалізованої виставки UMEX-2018 представила ринку ОАЕ українські розробки безпілотних літальних апаратів.

Цьогоріч на українському стенді були вперше продемонстровані відразу дві розробки: тактичний безпілотник PD-1AF з вертикальним злетом від компанії «Укрспецсистемс» та БПЛА-камікадзе «RAM» від компанії «Оборонні електронні технології». Також були представлені оновлені безпілотники «Спектатор» від ВАТ «Меридіан», «Обсервер-С» від компанії «Def-C», квадрокоптер PC-1 та системи гідростабілізації від компанії «Укрспецсистемс», система протидії ворожим БПЛА «Буковель-міні» від компанії «Проксимус».

Великий інтерес до української оборонної промисловості підтверджено низкою проведених зустрічей та переговорів в українському павільйоні з вищим керівництвом ОАЕ. Так, з українськими розробками детально ознайомилися спадкоємний принц Абу Дабі, заступник Верховного Головнокомандуючого ЗС ОАЕ шейх Мохаммед Аль Нах’ян, Віце-прем’р міністр ОАЕ, Міністр внутрішніх справ шейх Саіф Аль Нах’ян, Державний міністр з питань оборони ОАЕ Мохаммед Аль Боварді, Начальник Генштабу ЗС ОАЕ Генерал-лейтенант Мохаммед Аль Ромейсі, Командувач Сухопутних військ ОАЕ Генерал лейтенант Салех Аль Амері.

З вищим керівництвом ОАЕ було обговорено питання налагодження співпраці з поставки українських систем БПЛА та засобів протидії, а також питання спільного їх виробництва на території ОАЕ. Також, в ході виставки вдалося провести ряд переговорів з потенційними замовниками із Королівства Саудівська Аравія, Алжиру, Кувейту, Марокко, Індонезії.

Павло Барбул, директор компанії «Спецтехноекспорт», з цього приводу зазначив: «Вище керівництво ОАЕ підтвердило, що найбільшою перевагою українських систем є те, що наші системи вже постачаються до різних оборонних відомств нашої держави та отримали позитивні відгуки від їх використання. Досягнуті домовленості показали, що робота наших розробників не є марною та неприбутковою. Якісний та готовий до застосування продукт завжди цікавий партнерам на міжнародному ринку оборонних технологій».

Українські компанії також зацікавлені у тісній співпраці з ОАЕ. Ринок лише безпілотних літальних апаратів країн РСАДПЗ, за середніми оцінками, сягне 1,5 млрд США до 2022 року. А загалом протягом 2018-2024 темпи щорічного зростання ринку БПЛА в країнах Близького Сходу прогнозується на рівні 30%. Оборонні БПЛА забезпечуватимуть найбільшу частку цього зростання, оскільки збройні сили все частіше використовують такі системи для своїх цілей.

UMEX – регіональна виставка та конференція у сфері безпілотних авіаційних систем, що вже втретє проводиться на території Національного виставкового центру Абу-Дабі. У 2018 році у виставці взяли участь 122 компанії з 34 країн світу.

Спадкоємний принц Абу Дабі, заступник Верховного Головнокомандуючого ЗС ОАЕ шейх Мохаммед Аль Нах’ян

Віце-прем’р міністр ОАЕ, Міністр внутрішніх справ шейх Саіф Аль Нах’ян

Державний міністр з питань оборони ОАЕ Мохаммед Аль Боварді

Командувач Сухопутних військ ОАЕ Генерал лейтенант Салех Аль Амері 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://spetstechnoexport.com/uk/news/

Читати далі ...

Trending