Зв'яжіться з нами

Cтатті

Смерч над Донбасом: яким буде наступ української армії

Опубліковано

на

Останній місяць приніс стільки подій навколо Донбасу, що можна говорити про глобальну зміну геополітичної обстановки на цьому напрямку. Незважаючи на прихильність сторін мирного врегулювання, одним з варіантів розвитку подій є військова операція. На що здатна українська армія та її противник в цьому відношенні.

Перш за все світове співтовариство, яке до сих пір три роки сором’язливо прикривалося розмитими термінами типу «сепаратисти» або «ополченці» нарешті в повний голос визнало, в особі ОБСЄ, наявність на окупованих територіях Донбасу російських військових. Скоріше за все Україна нарешті змогла надати документальне підтвердження того, що військові та цивільні і без того бачили з літа 2014 року.

Вашингтон вирішив безпосередньо втрутитися у миротворчий процес, призначивши своїм спецпредставником по Донбасу Курта Волкера, котрий вирізняється негативним ставленням, як до Росії в цілому, так і до Путіна особисто.

І нарешті, в Україні повноголосо заявили про якнайшвидше прийняття закону про деокупацію, який не тільки визначить статус захоплених Росією територій, а й переведе бойові дії з розряду АТО в формат військової операції. Все це докупи свідчить про те, що найближчим часом ситуація на Донбасі може кардинальним чином змінитися.

 

Сили приблизно рівні

Всі спостерігачі сходяться на думці, що варіантів розвитку подій не так багато. Фактично лише три (з різними варіаціями):

Перший. Інтеграція окупованих територій до складу Російської Федерації (за зразком Південної Осетії, наприклад).

Другий. Виконання Мінських угод зразка вересня 2014 року і фактичне вштовхування територій до складу України (на тих чи інших умовах).

Третій. Військова операція по типу хорватської «Бурі» 1995 року.

Залишивши політичну складову (себто, перший і другий варіанти) рішення військового протистояння на відкуп політологам, хотілося б кілька слів сказати про військову складову.

Протягом трьох років важкої війни наша військова машина була серйозно реформована – змінені багато підходів в організації та постачанні, з’явився підготовлений резерв першої хвилі (тільки учасників бойових дій в країні понад 200 тисяч). У кілька разів збільшилася кількість бойових частин. В армію почала масово надходити відремонтована і модернізована техніка. Її, як і раніше, наочно недостатньо, але для виконання основних бойових завдань вже вистачає.

Зараз на ротаційній основі на Донбасі постійно знаходяться п’ять бригад ЗСУ, не враховуючи підрозділи Національної Гвардії та Прикордонної служби – всього близько 40 тисяч осіб. Створено другу та третю лінію оборони, яка серйозно підсилена на танконебезпечних напрямках. Підтягнуті артилерійські й танкові підрозділи, які готові за лічені години «локалізувати» будь-які загрози обмеженого масштабу.

Безпосередньо в окопах нашим військовим протистоїть 30-ти тисячне угрупування противника (в тому числі, 4 тисячі кадрових російських військових), яке має у своєму розпорядженні 350 танків, 420 БМП, 300 артилерійських систем, велику кількість РСЗВ і налагоджену систему ППО. Тобто, сили практично рівні, а це значить, що з військової точки зору на Донбасі ситуація зайшла у глухий кут, при якій ЗСУ не мають серйозної переваги над російсько-терористичними військами.

Одночасно нинішній стан «гібридної» армії багатьма незалежними спостерігачами оцінюється як вкрай незадовільний. Моральний дух багато в чому підірваний загадковими смертями медійних польових командирів, видавлюванням з усіх структур «ветеранів російської весни», поступовим погіршенням всіх видів постачання, включаючи грошове забезпечення. Окрім того, від початку був застосований не найвдаліший принцип контрактного комплектування збройних формувань.

Однак не можна забувати, що поблизу кордонів України розгорнуті 53 тактичні групи Збройних сил Росії (39 батальйонних та 14 ротних тактичних сил) загальною чисельністю в 50,5 тис. солдатів та офіцерів. Станом на серпень 2016 року Головне управління розвідки Міноборони України повідомляло, що російське прикордонне угруповання має чотири оперативно-тактичних ракетних комплекси (ОТРК) «Точка-У», 298 танків, 1566 бойових броньованих машин, 363 артилерійські системи і 169 реактивних систем залпового вогню. Немає ніяких сумнівів, що вся ця армада (неважливо з відпоротими шевронами чи ні), будь-якого моменту може бути спрямована проти України. Це прекрасно продемонстрували події серпня 2014 року і лютого 2015 року, коли точкова участь російської кадрової армії мала вирішальний вплив на хід бойових дій.

 

Швидкий ривок до кордонів

Тому якщо розглядати гіпотетичний варіант використання армії в даних умовах, то мова може йти лише про швидкий «ривок» задля виконання завдань, визначених Мінськими угодами від 5 вересня 2014 року, із завданням масованих ударів по відомим місцям скупчення бойовиків та складів на всю глибину театру бойових дій .

Тобто, під наш контроль повинні будуть перейти території аж до Дебальцевого – Вуглегірська, серйозно повинна змінитися й лінія протистояння на півдні Донецької області – тут контроль України повинен бути встановлений на лінії Докучаєвськ – Старобешеве. Тільки в цьому випадку світова спільнота може «проковтнути» короткочасне загострення на Донбасі, оскільки все станеться в рамках Мінського процесу, про який так люблять говорити політики.

Така операція повинна бути дійсно дуже швидкою, щоб російські війська не встигли на неї відреагувати: відбивати звільнене Дебальцеве росіянам непросто і витратно, з огляду на можливі санкції. Є глибоке переконання, що США і Європа вже не допустять повторення зими 2015 року.

При цьому штурмові групи, які будуть задіяні для наступу (ті ж численні «аеромобільникі», зараз фактично легка піхота) повинні будуть обирати найбільш слабкі в оборонному відношенні напрямки, обходити опорні пункти, що чинять опір, залишаючи їх на «поталу» артилеристам або льотчикам, а також частинам «другої лінії». Принаймні територія театру військових дій дозволяє оперативно маневрувати силами.

З цього випливає ще один важливий елемент бліцкригу – масоване застосування артилерії та авіації. Їхнім завданням повинен стати, перш за все вогневий контроль над прифронтовими комунікаціями. Тому, окрім стягування буквально всієї артилерії, включаючи «Піони» і РСЗВ «Смерч», треба буде перекинути ближче до лінії фронту і «довгу руку Генштабу» – ОТРК «Точка-У», адже з того ж Краматорська вони фізично не будуть «діставати» до прикордонної території.

Про те, що такий сценарій, як мінімум, опрацьовується в Генштабі, кажуть численні навчання як ЗСУ, так і Нацгвардії, де відпрацьовуються, перш за все, наступальні дії в різних умовах, у тому числі і в міській забудові, а також форсування водних перешкод (не слід забувати, що приблизно половина фронту на Донбасі проходить по річках Кальміус та Сіверський Донець). Серйозно посилені Повітряні Сили, в тому числі і ППО. На першому етапі ці засоби повинні зіграти роль стримуючого фактору для російського командування, змусивши його сто разів подумати, перш ніж використовувати для підтримки «гібридів» авіацію, адже втрати можуть стати просто непорівнянними.

 

Удар на Маріуполь

У середу, 19 липня міністр оборони Степан Полторак заявив, що в зоні АТО ворог поки не формує угруповань для проведення наступальних дій. Однак, говорячи про можливі варіанти розвитку ситуації, не можна не враховувати, що російсько-терористичні війська можуть почати наступальну операцію першими. Зрозуміло, що мова може йти не про наступ на Лондон, про який марив ватажок «ДНР» Олександр Захарченко, а про вихід на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей.

В першу чергу, для цього противник, окрім ударних кулаків, повинен створити ще й перевагу в силах та засобах, як мінімум, удвічі. На практиці це може означати збільшення угруповання на окупованих територіях в три (!) Рази, що при нинішньому стані інфраструктури протягом короткого часу є завданням майже нездійсненним. Тим більше така активність навряд чи може пройти непоміченою при пильному спостереженні як нашої розвідки, так і «великого брата», чиї безпілотники, чи не цілодобово «висять» над Донбасом.

Але навіть якщо російському командуванню вдасться зібрати ударне угруповання, то швидше за все основним напрямком для наступу для них буде маріупольський, де з огляду на майже плаский степовий рельєф та відсутність великих населених пунктів (окрім самого Маріуполя та Волновахи) зручно наступати танками.

Цілком очевидно, що основний удар супротивника може бути спрямований на Вугледар, який розташований за лінією розмежування і, на думку російської розвідки, менш укріплений, ніж та ж Волноваха. Цей локальний наступ створить так званий «Вугледарський виступ», до якого увійдуть населені пункти Вугледар, Новомихайлівка, Ольгинка та Новотроїцьке.

У разі такого розвитку подій наше командування буде змушене відволікати сили на деблокування такої важливої ​​дороги як Новотроїцьке – Велика Новосілка – Павлоград. Крім того, звідси противник може почати наступальні дії в напрямку Волновахи з можливістю блокування нашого угруповання.

Далі наступ може піти на південь у напрямку Бугасу та Волновахи, щоб «закрити» котел в районі Гранітного вкупі з допоміжним ударом з-за Кальміусу. Одночасно з цим «армія ДНР» повинна буде провести наступ на двох напрямках – в районі Донецька з метою відтискування наших військ хоча б на лінію «Тарасівка – Селидове – Курахово», та в районі Горлівки.

Нечисленна «Народна міліція ЛНР» взагалі не здатна самостійно вести наступальні бойові дії, тому «звільнення» Луганщини взагалі неможливе без прямого російського удару на Станицю Луганська та Щастя. Всі сили «луганських» повинні бути зібрані в напрямку Бахмута та Лисичанська. На сьогоднішній день без активного «підпирання» «іхтамнєтами» це взагалі нереальне завдання.

Завершенням такої операції могло б стати взяття Слов’янська та Добропілля.

 

Варіанти для Кремля

Оскільки в нинішньому стані «армія ДНР» не в змозі вести бойові дії більш ніж на одному оперативному напрямку, досягнення таких результатів можливе за тієї умови, якщо під личиною «армії Новоросії» виступатимуть російські підрозділи, сконцентровані на нашому кордоні в Ростовській області. Такий сценарій цілком реальний, хоча і пов’язаний з величезними втратами, особливо на початковому етапі прориву двох ліній оборони ЗСУ. Адже не секрет, що прифронтові території щедро заміновані та пристріляні.

Таким чином, Кремль може зважитися на проведення активної військової операції, тільки якщо проваляться всі інші варіанти. А їх у росіян немало – від розгойдування внутрішньополітичної ситуації всередині України до «страшилок» примарою «Малоросії».

Що стосується нашого генералітету, то цілком очевидно, що проведення військової операції з нашого боку розглядається як один з варіантів і армія «натаскуватиметься» як для оборонних, так і наступальних дій. А в запасі у Генштабу є кілька планів на різні випадки, в тому числі і контрнаступального характеру з оголошенням воєнного стану і чергової хвилі мобілізації.

Автор: Михайло Жирохов, військовий експерт

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело:  https://narodna-pravda.ua/

Cтатті

Крик душі: “Ми втрачаємо людей шаленими темпами. Йдуть найкращі, не шкодуючи і не обертаючись… Хто буде виконувати задачі?”

Опубліковано

на

Доконають армію! Невдовзі залишаться самі бомжі і алкоголіки!

Так починається набираючий популярність пост у facebook, змученої війною та армійськими взаємовідносинами мінометчиці 72-ї бригади Олени Ігорівни, економіста за освітою, з позивним Київ, яка з літа 2014 безперервно на війні, бойового офіцера, добровольця, “Народного Героя України”:

Доконають армію! Невдовзі залишаться самі бомжі і алкоголіки!

Вірите, що немає ресурсів? Ресурсів достатньо – мозку і совісті бракує!

Поясніть хтось мені тупій чому у військовослужбовців ЗСУ умови гірші ніж у худоби в ЄС? Нормально поясніть!

Не тицяючи в синю книжечку 50-х років затверджену сталіним згідно якої на полігоні повинні бути скотські умови, на яку посилаються від полковника і вище, а поясніть нормально враховуючи що ІІІ тисячоліття!

І не треба стандартну відмазку – війна… в Київській області війна? В Львівській? В Миколаївській війна? Нормально поясніть, не треба нам парити про війну на війні в нас кращі умови, бо полковники і генерали в наших бліндажах не з’являються і не заважають створити собі нормальні умови.

І не треба розповідати що грошей немає в країні де сплачується примусовий військовий податок. Красти не треба і використовувати ефективно, поясніть нормально, артилерія вміє рахувати!

Поясніть чому більше року військовослужбовці, котрі рік провоювали не можуть отримати УБД? Реально провоювали, а не на пару днів за УБД приїхали?

Поясніть чому потрібно 60 документів щоб вистріляти 6 мін за місяць. Документів які ніхто ніколи не прочитає. Це не перебільшення реально 59 документів треба надрукувати і роздрукувати (і 5 карт намалювати)! Компами, принтерами, папером не забезпечують і картриджі не заправляють («армію забезпечили всім»)! Поясніть яке мають право вимагати те засобами для здійснення чого не забезпечили? Об’єктивно вистачило б десятка! Раніше їздила на пару днів з одним єдиним папірчиком про заходи безпеки і стріляла 40 мін.
Поясніть навіщо навідника вчити 2 місяці??? Якщо людина геть тупа її ніколи не навчити, а якщо є невеликі ознаки інтелекту вистачить три дні, а потім в підрозділ на злагодження. 2 місяці, чорт забирай, вчити солдат і сержантів які від року до трьох провоювали з мінометом для отримання папірчика без якого тепер не можна стріляти з міномета, після того як три роки стріляли?!. Яка людина не поповнить ряди 93% від цього непрохідного маразму? Єдина користь, мої приїхавши на курси навчили інструктора наводити.

Поясніть це цілеспрямоване знищення армії, чи тупість?

4 місяці голоду на ППД. На чорта стільки сидіти на ППД? Чому не можна годувати на ППД? Хто крім бомжів прийде? Романтики і патріоти в 15-му майже всі закінчились. Є звісно бати з нормальним керівництвом, де о/с комфортно, або з міцним здоровим колективом, але це виключення радше, а не правило.

4 місяці Української паперової армії! Цілий день не продихнути і 2/3 липа і фікція для галочки. Нескінчене тупе безглуздя!

Далі полігони, чи міжнародні навчальні центри, байдуже однакове лайно. 3 місяці, якщо пощастить не 4-5, гнити і вкриватись коростою.

Полігон (збірна з усіх відвіданих мною полігонів, зазвичай не тривалі відвідини – щастило, але цього разу схоже на довго):
– житло – намет, чи пліснявий барак,
– непрохідна муляка навесні та восени,
– 220 – відсутня по книжечці часів сталіна – нєположено, лише 24, або 36 для паскудненького освітлення намета. Розумію якби тягти 220 за 10 км., а тут воно є просто нєположено,
– в машини залили такий непотріб, що не дійшли своїм ходом більше половини, навіть шишарик з новісіньким двигуном (лише перед виїздом поставили, берегли, не навантажували, на залишках старого бензину працював ідеально, на отриманому в дорогу відмовився заводитись взагалі), як ремонтувати (що своїм коштом зрозуміло, як це технічно можливо в умовах полігону і відсутності запчастин в радіусі 50-100 км.?).
– туалет – вуличний сортир з гіркою, що стирчить з дірки,
– вода – відсутня, або крижана і на всіх не вистачило, або замерзла, добре коли є сніг потерти руки і обличчя.
– баня раз на тиждень і йти до неї 2 км. і назад мокрим 2 км. по морозу, а були приколи, що йти до бані 2 км. і кожен несе собі дрова, бо баню тре топити.
Якщо якась падла питає чому не голені – хочеться вбити.

21 століття, туристи мандрують космосом, а ми в центрі Європи миємось раз на тиждень. До казки про ВСІМ ЗАБЕЗПЕЧИЛИ («забезпечувачі» хоч би те що купувати не можливо видали), додали казку СТВОРИМО УМОВИ, побудуємо казарми, так-так стіну вже побудували… мільйони, чи мільярди виділили…

Терпіти не можу коли ниють та безперестану скаржаться, особливо дядьки і нічого не пропонують.

Пропоную, поки щось збудують через 20-30 років, елементарний мінімум щоб зберегти хоча б частину людей:

  1. Електрифікувати намети. Мільйони на це не виділиш, бо коштує копійки, отже багато не вкрадеш, але буде можливість зарядити рації, набрати і роздрукувати нафіг не потрібні документи (потрібні виключно щоб не отримати догани), зателефонувати рідним.
  2.  Забезпечити гарячою водою. Проблема побудувати сарайчик під помивку о/с з будь-якого мотлоху (поруч з наметами стоять напівзруйновані будівлі розібрати і перекласти, або добудувати, можна розбірний з сендвіч панелей і переносити при потребі, якийсь вагончик притягти). Поставити в середину сарайчика великий бак вкрутити в нього тен і ось люди миються!
  3. Приганяти періодично копалку (в кожній частині є якщо не екскаватор, то трактор з ковшем) викопати нову траншею, перенести кабінки, засипати стару траншею.
    Елементарні речі! Це що дуже складно? Це капець як дорого? На це потрібні роки?
  4. З технікою складніше. Совєцький непотріб на якому воюємо потребує перманентного ремонту. В мене було коло 20 ГАЗ-66, перевірено – шишарики їздять виключно на ентузіазмі підрозділу. 2 місяці напівголодний, пригнічений паперовою армією підрозділ вкладав свою енергію, здоров’я (цілий день на морозі, під машинами на бетоні, хоча не складно і не дорого придбати бригаді і за потреби видавати в тимчасове користування теплові гармати) відривав від родин кошти щоб техніка працювала (так частину запчастин видали зі складу, навіть видали новий двигун на один шишарик, так багато чим допомогли волонтери – так-так, ті волонтери які вже не потрібні, бо нас всім забезпечують, але тисячі вклали в техніку з своїх зарплат, які при теперішніх цінах надто малі щоб і за комуналку не підйомну заплатити, бо УБД рік не дають – пільг половина підрозділу не має і родину прогодувати і самому нормально харчуватись).

Так на ентузіазмі попри мороз, голод і брак коштів майже вся техніка нормально рушила з ППД на полігон! І ці суки дають такий бензин що більша частина техніки безнадійно стає. Та гори вона пропадом! Хай стоїть, тягайте як хочете. З мене досить.

Ми втрачаємо людей шаленими темпами. Йдуть найкращі, не шкодуючи і не обертаючись. Приходять, краще б не приходили! Серйозно, мені не треба великий відсоток комплектації, бо вимагають згідно штату, а штат на n% баласт. Хто буде виконувати задачі? Так їх виконуватимуть класні хлопці за себе і алкаша, і косаря, і хронічно хворого (хтось взагалі в курсі що для певних спеціальностей є обмеження по стану здоров’я), і жінку (кількість жінок сильно побільшала, а користь для нашого роду військ переважно нульова). Через скільки часу класний хлопець задовбеться тягти ще одного/одну-двох-трьох..? І хто лишиться? А вимагати будуть як з повноцінного підрозділу!

Люди наше все без них техніка не їздить і міномети не стріляють. Та важлива не лише кількість, а й якість. І якісним людям важливо щоб на них не забивали, інакше вони йдуть! Елементарні умови, не п’ятизірковий готель, елементарні!

Я точно знаю як не схибитись на війні, але не знаю як витримати ППД і полігони, бо ніколи довго там не затримувалась. Через тиждень тактичні навчання. Мені вперше за 3,5 роки пофіг, що техніка не їде – це не моя провина і не мого підрозділу, ми зробили все можливе. Догана дешевше ніж ремонт через чиюсь жадібність. Мені вперше пофіг, що не можу виконати задачу тактичних навчань, скільки можна робити це на ентузіазмі, розриватись самій, витягувати подвійну-потрійну роботу з людей, а потім ще й вигрібати? Так ще й задача яку без спецзасобів не виконати і ані придбати ці спец засоби, ані через волонтерів дістати неможливо.

На попередніх навчаннях моя батарея виконала задачу з нулем штатних водіїв, нулем штатних навідників, 3-4 військовослужбовцями в розрахунку замість 5-ти – виконала бездоганно. І що я отримала на мене кричали півгодини, як могла виїхати на машинах з лисою гумою, посадити не водіїв за кермо, як могла поставити не навідників… і взагалі все не так! На питання, що мала робити, відповідь – написати рапорт! Рапорт, уявляєте, рапорт. Наче я їх не писала і типу це колись допомагало (хіба що від доган). Окупантам напишу рапорт: дійсним доповідаю відправили по вам 480 ОФ.

Все дістало!

Олена Ігорівна –  Збройні Сили України

Коментар редакції: На жаль, такі реалії війни. Путін, якраз і розраховує затяжною війною, нестатками та негараздами розхитати, ослабити і знищити українську державність. За великою мірою, винна не тільки влада, обрана самим українським народом, а й моральна та економічна виснаженість, сумний культурно-освітній рівень великої кількості населеня… Нам би знайти в собі сили довше витримати цей тиск і дочекатися розвалу країни агресора, яка насилає на український народ такі випробування!

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.facebook.com/

Читати далі ...

Cтатті

Американці зробили висновки: “іхтамнєтів” будуть відстрілювати

Опубліковано

на

Рівно тиждень тому в акваторію Середземного моря, через Гібралтар, пройшла сьома експедиційна група морської піхоти США, на чолі з авіаносним десантним кораблем класу Wasp, (LPH-2) Iwo Jima. Нагадаємо про те, що це корабель 40 тис. тонн водотоннажності і при наявності відповідної авіаційної групи стає легким авіаносцем. Разом з головним кораблем слідували десантно-вертолітний корабель-док USS New York (LPD-21), десантний корабель-док USS Oak Hill LSD 51, а також корабель постачання USNS Вільям Маклін (T-AKE 12), з 2,5 тис морських піхотинців на борту.

Результат пошуку зображень за запитом "us marines"

Такі пересування можуть бути викликані або шикарними і великими навчаннями, або “дублені потилиці” йдуть комусь вправляти мізки. Власне кажучи, вони для цього й існують, що продемонстрували вже не раз. Вони рідко бовтаються без діла на іншій стороні Земної кулі і дехто обов’язково повинен задуматися, чи не за його скальпом розпочато полювання. Проте, таке пересування може переслідувати ще одну мету – привернення уваги.

За легендою, корабель USS Oak Hill LSD 51 повинен був увійти в акваторію Чорного моря для участі з румунськими колегами в навчаннях “Весняний шторм 2018” (Spring Storm 2018). Як повідомляють турецька влада, корабель вже пройшов Босфор і пішов в північному напрямку. Інша частина групи залишилася в східній частині Середземного моря, де планується провести спільні з Ізраїлем навчання з відпрацювання навичок для проведення бойових операцій з метою забезпечення надійності роботи системи ПРО. Не важко здогадатися, що угруповання розгорнуто в тих місцях, де росіяни мають не здорову і небезпечну активність. В принципі, така активність може бути припинена виключно засобами авіації, але, мабуть, у американців є свої резони розгортання саме морської піхоти.

Є велика частка ймовірності того, що після бійки під Хішамом американці зробили висновки і вирішили взяти участь у знищенні позасистемної і суто дестабілізуючої регіон, сили. Особливо, її терористична діяльність проявляється в Сирії, але і в Україні – теж. Ні, це не ІДІЛ і не ісламські угруповання, це групи добре озброєних і матеріально мотивованих людей, руками яких Кремль робить найбруднішу роботу. Включаючи грабежі, катування і позасудові розстріли. Це не ДІЛ, це – гірше ІДІЛу і називається це російськими ПВК.

Події 7 лютого показують, що Москва від них відмовляється з такою ж легкістю, як ніби це використаний туалетний папір. Американці, напевно, прекрасно обізнані про ту кількість злочинів, які вже повісили собі на шию ці красені. У зв’язку з невизначеним статусом цієї публіки, якої по документах немає і бути не може, вона може легко вирізатися з тих місць, в яких вона оперує.

До речі, на них і на іранців, які теж перебувають в Сирії під виглядом торговців шаурмою і календарями з усіма православними святами і постами, не поширюється дія гуманітарних конвенцій, пов’язаних з правилами ведення бойових дій. Тому всі, хто буде їх відстрілювати як шалену худобу, не потрапляють під порушення міжнародних норм і правил. Цілком можливо, що у Вашингтоні таки вирішили знизити напруженість саме таким чином, як це вдало вийшло при Хішам.

У будь-якому випадку, зростаюча кількість жертв і варварські методи вбивства місцевого населення підштовхують саме до такого варіанту розвитку подій. У будь-якому випадку, військова машина США прийшла в рух і вперед рушили їхні ударні сили. Загалом, за цим треба уважно дивитися, щоб потім не заблудиться в нинішній плинності і не втратити канву подій.

anti-colorados

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://defence-line.org/

Читати далі ...

Cтатті

Ракетний щит України – ставка на створення уніфікованих ЗРК

Опубліковано

на

Зенітні ракетні війська (ЗРВ) – основа протиповітряної оборони і головна вогнева сила в загальній системі ППО України. Сьогодні щит над Україною підтримується зенітними ракетними системами і комплексами радянської розробки дальньої дії, а також середньої та малої дальності: ЗРС С-200В (по натовської класифікації SA-5 Gammon), С-300В1 (SA-12A Gladiator), ЗРК С-300ПТ (SA-10A Grumble), С-300ПС (SA-10B Grumble) і «Бук-М1» (SA-11 Gadfly). Крім ЗРВ Повітряних сил, власними засобами протиповітряної оборони мають і Сухопутні сили, де експлуатуються ЗРК ближньої дії. Це «Оса-АКМ», «Стріла-10М», зенітний гарматний ракетний комплекс «Тунгуска», «Шилка» (ЗСУ-23-4), а також переносні ЗРК «Игла-1».

За період з 1991 по 2006 р загальна кількість дивізіонів в складі ЗРВ ППО України зменшилася з максимальною чисельності 232 дивізіона (в 1996 г.) до 57. До 2012 р «вік» найбільш старого зенітного ракетного комплексу в складі ЗРВ Повітряних сил України перевищив 40 років. А «наймолодшому» ЗРК – більше 20 років. З огляду на темпи розвитку засобів повітряного нападу, радіоелектронної протидії та систем придушення ППО противника, наприклад, той же ЗРК С-200В вже сьогодні можна вважати морально застарілим. Українські ЗРК С-300ПС так само чим далі, тим все з великою натяжкою можна вважати відповідною зброєю для швидкоплинного протиповітряного бою. Гарантійний термін служби цього комплексу до капітального ремонту був визначений в 25 років, а зроблені вони в 1982-1990 рр. Гостродефіцитних запасних частин до цього ЗРК, який вже давно не виробляється, у наших військових вже немає. Тому де-факто всі основні вітчизняні зразки зенітних ракетних систем, комплексів і ракет до них межі міцності вже не мають.

В таких умовах головний конструктор зенітних ракетних комплексів Олег Коростельов приступив до формування своєї концепції модернізації системи ППО України. Він вважає, що необхідно забезпечити кілька рівнів захисту неба.

Перший – використанням ЗРК малої дальності до 7 км – ЗРК ближньої дії. Це «Оса-АКМ», «Стріла-10М», зенітний гарматний ракетний комплекс «Тунгуска», «Шилка» (ЗСУ-23-4), а також переносні ЗРК «Игла-1».

Другий рівень – середньої дальності, теж на базі вже відпрацьованого технічного рішення, – модернізації ракети ЗРК «Луч». Вже протягом кількох років ДККБ «Луч» в складі вітчизняної команди бере участь у великому міжнародному проекті з модернізації всієї системи ППО однієї з африканських країн. І зі своєю частиною Коростельов впорався чудово – пуски ракет в кінці 2017 року засвідчили здатність модернізованого ЗРК вражати цілі на дальності до 50 км (до речі, балістична дальність такої ракети 90 км). Беручи до уваги, що Україна має величезну кількість ракет до цього ЗРК, реалізація такого проекту дозволила б суттєво посилити ПС ЗСУ. Десятки ракет вже відправлені замовнику, так що досвід виробництва дозволить досить швидко переорієнтуватися на забезпечення інтересів ЗСУ. До цього не зайвим буде доповнення, що суміжник в згаданому проекті – компанія «Радіонікс», – вже зробила активну головку самонаведення, а також порт для радіо корекції, так що технологічність ракети зростає буквально вже по ходу її вдосконалення.

Позиція розробників визначається декількома найважливішими аспектами, що впливають на просування проекту: важлива невисока вартість розробки, важливий швидкий темп створення ракети. А деякі заділи, як то поява в розпорядженні українських інженерів активної головки самонаведення (ГСН), можуть впроваджуватися по ходу. Активна ГСН може дозволити вражати різні цілі одночасно. Така ракета, до речі, теж повинна бути уніфікованою. Виконана як авіаційна зброя («повітря – повітря»), вона дозволить вражати цілі на дальності 125 км, в якості штурмового зброї («повітря – поверхня») – на 110 км. Є для такого комплексу і багатофункціональний локатор наведення – 80К6М, розроблений і випускається запорізькою «Іскрою».

«Україні не варто розпорошуватися в кількості різних комплексів, як це було в СРСР, потрібно рухатися чітко і направлено, фокусуючи зусилля на створенні уніфікованих ЗРК, тобто, для використання на наземних і на морських платформах», – каже О.Коростелев.

Якщо плани конструктора і політична воля людей при владі перетнуться в одній точці на ДККБ «Луч», незабаром можна буде говорити про створення вітчизняної школи конструкторів систем ППО. Власне кажучи, досвід вже є – конструкторська школа легких бойових машин була створена в Україні, що називається, з нуля. А на ДККБ «Луч» знають: не святі горшки ліплять.

Материал из книги ЦИАКР «Конструкторы украинского оружия»

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://opk.com.ua/

Читати далі ...

Trending