Зв'яжіться з нами

Політика

Союзники України у війні з РФ: на кого ще можна розраховувати

Опубліковано

на

Києву доводиться адаптуватися до умов несприятливого міжнародного середовища. Між Україною та ключовими союзниками то й справа виникають вогнища напруженості, позиція багатьох країн з приводу російської агресії стає менш однозначною переважно через внутрішньополітичні причини. Українське питання вже не входить в топ-5 пунктів порядку денного Заходу. Але це аж ніяк не означає, що Київ залишився один на один з Москвою. Перефразовуючи класика: якщо хтось не підтримує тебе так, як тобі хочеться, це не означає, що він не підтримує тебе зовсім.

На чию допомогу все ще може розраховувати Україна:

Німеччина

Після скандальної заяви німецького посла Ернста Райхеля про вибори на Донбасі в Україні заговорили про зміну курсу Німеччини, звинувачуючи Берлін мало не в зраді. Благо градус дипломатичної напруженості вдалося знизити, незважаючи на те, що деякі українські політики ніби намагалися остаточно посваритися з ключовим союзником.

Не новина, що Берлін виступає за паралельне виконання політичних пунктів і пунктів по забезпеченню безпеки Мінських угод. Не новина, що в Німеччині є голоси за “збалансований” підхід до Росії. Але офіційна позиція Берліна гранично чітка: санкції будуть зняті тільки після виконання “Мінська”.

Багато в чому завдяки тиску Німеччини санкції ЄС пережили кризові періоди, яких за 3 роки було чимало. Берлін надає фінансову, технічну та експертну допомогу Києву і займає послідовну позицію в “нормандському” форматі. І не варто забувати, що до початку російської агресії Німеччина розглядала Росію як ключового партнера.

Великобританія

Через Brexit Британія сконцентрувалася на власних проблемах, і увага до українського питання, звичайно, помітно знизилася. Але Лондон все ще займає жорстку позицію в Західній Європі щодо агресії Росії в Україні.

Показовою є стаття британського міністра оборони Майкла Феллона за січень 2017 року. “Ми не збираємося забувати про Україну. Ми підтримуємо наших друзів як в добрі так і в скрутні часи”, – написав Феллон.

Британія надає Україні допомогу в реформуванні оборонного сектора (на що, до речі, Німеччина не вирішується). Наприклад, Лондон надав Києву нелетальне озброєння на суму 1 млн фунтів стерлінгів. Допомога Британії стосується також економічних реформ і боротьби з корупцією.

Крім того, Британія – єдина держава Західної Європи, яка послідовно підтримує членство України в Євросоюзі. Хоча зважаючи Brexit це, мабуть, вже не так важливо.

Балтійські країни

Литва, Латвія і Естонія активно підтримують Україну в контексті євроінтеграції та протидії російської агресії. Їх можливості значно менші, ніж у Німеччинита Великої Британії. Але в міру своїх можливостей вони надають незамінну підтримку Києву. Наприклад, Естонія – це країна, яка в перерахунку на душу населення, найбільше допомагає Україні.

Балтійські країни виділяють кошти для підтримки реформ в Україні, а також на лікування і реабілітацію українських бійців, сімей та дітей із зони АТО. Вони допомагають тримати санкційний фронт і лобіюють посилення співпраці України з НАТО.

Польща

Події останніх місяців, а особливо січня-початку лютого цього року, наштовхують на думку, що Польща вже не союзник, а лише сусід України. Але це далеко від істини, принаймні поки що. Скандальні заяви польського керівництва щодо історичних питань спрямовані в першу чергу на внутрішнє споживання. Варшава, як і Київ, не зацікавлена в погіршенні відносин між країнами. Як тільки напруга в українсько-польських відносинах стала зашкалювати, Польща пішла на поступки і згладила кути. Свідчення тому – заява міністра закордонних справ Вітольда Ващиковського від 9 лютого, в якій він підкреслив, що Варшава продовжує підтримувати Україну і виступати проти агресії Росії. “Польща не хоче, щоб наші двосторонні відносини стали заручником минулого”, – зазначив міністр.

Швидше за все, історичними протиріччями продовжать маніпулювати по обидва боки польсько-українського кордону, хоча і обережніше. Тим не менш, це не змінить стратегічного курсу Варшави, який не вписується серйозна конфронтація з Києвом.

Канада і “роздроблені” Штати

Канада послідовно підтримує Україну і засуджує російську інтервенцію, хоча і намагається витримувати дистанцію”. Оттава без проблем тримає антиросійські санкції. У грудні минулого року їх навіть розширили, нехай і символічно. Канада надає Україні чималу фінансову допомогу. Наприклад, у 2017 році Київ отримає більше 8 млн доларів тільки на розвиток Національної поліції.

США часів Дональда Трампа навряд чи будуть активно залучатися до врегулювання української кризи. Але також малоймовірно, що Вашингтон здасть інтереси Києва і відречеться від ролі його союзника. Американський істеблішмент розколотий, з адміністрації Трампа лунають суперечливі сигнали. Але поки в Штатах внутрішньополітичний табір союзників України сильніший, ніж табір прихильників “радикальної” нормалізації відносин з Росією.

Крім цього, є ще ряд країн, які підтримують Україну, проте займають пасивну позицію.

Автор: Аліна Купцова

При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. *Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

Джерело:https://www.obozrevatel.com/ukr/politics/

Новини

Україна стала країною-аспірантом НАТО

Опубліковано

на

НАТО надало Україні статус країни-аспіранта. Це означає декларацію прагнень до вступу в організацію. Разом з нами його отримали Боснія та Герцоговина, Грузія і Македонія.

Про це заявила віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе за результатами зустрічі напередодні із заступником Генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер.

“Двері НАТО залишаються відкритими для будь-якої європейської країни, яка здатна взяти на себе зобов’язання членства та сприяти безпеці в євроатлантичному регіоні. З 1949 року членство в НАТО зросло з 12 до 29 країн через сім етапів розширення. На сьогодні чотири країни-партнери заявили про свої прагнення до вступу в НАТО: Боснія та Герцеговина, Грузія, колишня югославська республіка Македонія та Україна”, – йдеться у повідомленні на офіційному сайті Північноатлантичного альянсу.

Країни-аспіранти можуть бути запрошені для участі в розробці плану дій щодо членства (ПДЧ) та демонстрації їх здатності виконувати зобов’язання щодо можливого майбутнього членства. Участь у ПДЧ не гарантує членства, але це є основним механізмом підготовки.

Як відомо, Україна ще не подавала офіційну заявку на членство в Альянсі.

Довідка: Чорногорія минулого року стала 29-м членом НАТО. Цей крок різко розкритикувала Росія.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://gazeta.ua/articles/world-life/

Читати далі ...

Історія

Варшава замовчує злочини Армії Крайової

Опубліковано

на

Польська влада, державні інституції та політики Польщі замовчують злочини польських збройних формувань проти українців у 1944-1945 років, а Інститут національної пам’яті Польщі недостатньо інформує про ці злочини.

Про це йдеться у заяві головної управи Об’єднання українців у Польщі (ОУП), в якій, зокрема, міститься заклик до представників польської влади взяти участь у вшануванні пам’яті громадян Польщі української національності в 74-ту річницю воєнних злочинів проти українців, що відбудеться на кладовищі села Сагринь в Польщі 10 березня, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Головна управа ОУП в Польщі із здивуванням сприймає факт, що серед польських політиків та інституцій, які відповідають за дослідження воєнних злочинів, й надалі панує мовчанка щодо цих подій, які стосуються польських громадян української національності. У публічному просторі багаторазово звучать слова виправдання воєнних злочинів, наприклад, визначення “превентивні акції у відповідь” щодо дій проти українського цивільного населення”, – зазначається в заяві.

У цьому контексті дії Інституту національної пам’яті Польщі в ОУП називають “недостатніми і неефективними”. Підкреслюється, що свідченням цього є кількаразове припинення слідства у справі злочину в селі Сагринь, ігнорування ініціативи, яка пропонувалася під час спільного засідання спільної комісії уряду РП та національних і етнічних меншин, щодо проведення ексгумацій і поховання жертв в цьому селі, які донині лежать в землі поза кладовищем.

Негативним в ОУП також називають факт, що донині не було офіційно відкрито меморіалу загиблим українцям на кладовищі у Сагрині, що планувалося зробити ще в 2009 році за участю тогочасних президентів України і Польщі Віктора Ющенка і Лєха Качинського.

“У зв’язку з цим звертаємося до керівництва Польщі із закликом взяти участь у вшануванні пам’яті у 74-ту річницю воєнних злочинів, жертвами яких стали громадяни Польщі української національності”, – йдеться в заяві ОУП.

Інформується, що панахида у пам’ять про українських загиблих відбудеться на кладовищі Сагрині о 13-й годині (за київським часом) 10 березня.

У річницю трагічних подій ОУП закликало польську владу до діалогу з українською меншиною в Польщі щодо вшанування жертв воєнних злочинів, акцій пацифікації і комуністичних репресій упродовж 1944-1947 років.

Українці Польщі закликали також польське суспільство проявити солідарність з українською меншиною і засудити тенденційні публікації та дії, які мають на меті виправдати масові злочини проти українського цивільного населення, а також випадки профанації і протидії відновленню могил та українських місць пам’яті на території Польщі.

Як зазначається, у березні виповнюється 74-та річниця акцій польських Армії Крайової і так званих Хлопських батальйонів проти українських населених пунктів у Грубешівському і Томашовському повітах Польщі. Зокрема, з 9 по 11 березня 1944 року поляки знищили 11 населених пунктів, де проживали українці, в результаті чого загинуло не менше 1228 осіб. Згодом, з 19 по 22 березня, знищено ще 21 українське село. Найбільше людей тоді загинуло в селі Сагринь та його околицях 10 березня 1944 року – 606 осіб (227 жінок та 151 дитина), а також в селі Бересть 21 березня 1944 року – не менше 239 осіб (104 жінки та 50 дітей). Загалом у березні та квітні 1944 року у східній частині Люблінського воєводства тоді загинуло не менше 2220 українців, зокрема 850 жінок та 422 дитини.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://www.mil.gov.ua/news/

Читати далі ...

Новини

Закон про військово-консалтингову діяльність (ПВК) надасть можливість легально працевлаштувати учасників АТО

Опубліковано

на

Законодавче забезпечення в Україні військово-консалтингової діяльності (ПВК-приватні військові компанії – ред.) сприятиме розвитку військової галузі в Україні, вважає автор відповідного законопроекту, народний депутат з фракції “Блок Петра Порошенка” Валерій Карпунцов.

“Частина проблематики (адаптації учасників АТО – ІФ), яку могло б вирішити нормування військово-консалтингової діяльності – це не створення приватних військових компаній, це не створення олігархічних армій – це саме створення військово-консалтингової діяльності із залученням фахівців, які мають навики, вміння, досвід їх застосувати за межами України. Легально, відповідно до нашого законодавства і законодавства територіальної юрисдикції, де вони застосовуватимуть свої вміння”, – сказав Карпунцов на прес-конференції в середу в Києві.

Народний депутат зазначив, що проблеми фінансового забезпечення, працевлаштування, відсутність можливості для учасників АТО, які повернулися в мирне життя, легально застосувати свої навички та вміння, призводить до того, що вони іноді змушені заробляти незаконним шляхом.

У зв’язку з цим, на думку В.Карпунцова, доцільно законодавчо забезпечити можливість здійснення військово-консалтингової діяльності українських компаній за кордоном. Водночас, зазначив автор законопроекту, держава здійснюватиме ліцензування такої діяльності, інспектуватиме навчальні полігони таких компаній, а також моніторитиме використання ними зброї. “Ці речі дадуть точки зростання військовому напрямку в Україні”, – сказав народний депутат.

“Ми переживаємо, щоб цей потенціал, ця можливість зростання і держави, і економічного для громадян, забезпечення їхніх сімей, не стала інструментом, що буде використаний всередині нашої держави шляхом політичного шантажу або для того, щоб впливати на політику”, – пояснив він.

Політик наголосив, що військово-консалтингову діяльність дозволено буде здійснювати лише за межами України.

За його словами, до розробки відповідного законопроекту залучали фахівців у цій сфері, проте в цьому не брали участь штатні експерти Міністерства оборони і Міністерства внутрішніх справ України.

У свою чергу заступник командира окремого загону спеціального призначення “Азов” з артилерії Вадим Зіньків зазначив: “Цей законопроект не для того, щоб заснувати щось, а для того, щоб унормувати те, що вже є”.

Згідно з інформацією на сайті Верховної Ради, В.Карпунцов зареєстрував законопроект №8093 про військово-консалтингову діяльність 5 березня. Як наголошується в документі, законопроект визначить поняття, правові основи організації, порядок створення і діяльності суб’єктів військово-консалтингової діяльності, які надають послуги військового та охоронного характеру.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://ua.interfax.com.ua/news/political/

Читати далі ...

Trending