Connect with us

Політика

Союзники України у війні з РФ: на кого ще можна розраховувати

Published

on

Києву доводиться адаптуватися до умов несприятливого міжнародного середовища. Між Україною та ключовими союзниками то й справа виникають вогнища напруженості, позиція багатьох країн з приводу російської агресії стає менш однозначною переважно через внутрішньополітичні причини. Українське питання вже не входить в топ-5 пунктів порядку денного Заходу. Але це аж ніяк не означає, що Київ залишився один на один з Москвою. Перефразовуючи класика: якщо хтось не підтримує тебе так, як тобі хочеться, це не означає, що він не підтримує тебе зовсім.

На чию допомогу все ще може розраховувати Україна:

Німеччина

Після скандальної заяви німецького посла Ернста Райхеля про вибори на Донбасі в Україні заговорили про зміну курсу Німеччини, звинувачуючи Берлін мало не в зраді. Благо градус дипломатичної напруженості вдалося знизити, незважаючи на те, що деякі українські політики ніби намагалися остаточно посваритися з ключовим союзником.

Не новина, що Берлін виступає за паралельне виконання політичних пунктів і пунктів по забезпеченню безпеки Мінських угод. Не новина, що в Німеччині є голоси за “збалансований” підхід до Росії. Але офіційна позиція Берліна гранично чітка: санкції будуть зняті тільки після виконання “Мінська”.

Багато в чому завдяки тиску Німеччини санкції ЄС пережили кризові періоди, яких за 3 роки було чимало. Берлін надає фінансову, технічну та експертну допомогу Києву і займає послідовну позицію в “нормандському” форматі. І не варто забувати, що до початку російської агресії Німеччина розглядала Росію як ключового партнера.

Великобританія

Через Brexit Британія сконцентрувалася на власних проблемах, і увага до українського питання, звичайно, помітно знизилася. Але Лондон все ще займає жорстку позицію в Західній Європі щодо агресії Росії в Україні.

Показовою є стаття британського міністра оборони Майкла Феллона за січень 2017 року. “Ми не збираємося забувати про Україну. Ми підтримуємо наших друзів як в добрі так і в скрутні часи”, – написав Феллон.

Британія надає Україні допомогу в реформуванні оборонного сектора (на що, до речі, Німеччина не вирішується). Наприклад, Лондон надав Києву нелетальне озброєння на суму 1 млн фунтів стерлінгів. Допомога Британії стосується також економічних реформ і боротьби з корупцією.

Крім того, Британія – єдина держава Західної Європи, яка послідовно підтримує членство України в Євросоюзі. Хоча зважаючи Brexit це, мабуть, вже не так важливо.

Балтійські країни

Литва, Латвія і Естонія активно підтримують Україну в контексті євроінтеграції та протидії російської агресії. Їх можливості значно менші, ніж у Німеччинита Великої Британії. Але в міру своїх можливостей вони надають незамінну підтримку Києву. Наприклад, Естонія – це країна, яка в перерахунку на душу населення, найбільше допомагає Україні.

Балтійські країни виділяють кошти для підтримки реформ в Україні, а також на лікування і реабілітацію українських бійців, сімей та дітей із зони АТО. Вони допомагають тримати санкційний фронт і лобіюють посилення співпраці України з НАТО.

Польща

Події останніх місяців, а особливо січня-початку лютого цього року, наштовхують на думку, що Польща вже не союзник, а лише сусід України. Але це далеко від істини, принаймні поки що. Скандальні заяви польського керівництва щодо історичних питань спрямовані в першу чергу на внутрішнє споживання. Варшава, як і Київ, не зацікавлена в погіршенні відносин між країнами. Як тільки напруга в українсько-польських відносинах стала зашкалювати, Польща пішла на поступки і згладила кути. Свідчення тому – заява міністра закордонних справ Вітольда Ващиковського від 9 лютого, в якій він підкреслив, що Варшава продовжує підтримувати Україну і виступати проти агресії Росії. “Польща не хоче, щоб наші двосторонні відносини стали заручником минулого”, – зазначив міністр.

Швидше за все, історичними протиріччями продовжать маніпулювати по обидва боки польсько-українського кордону, хоча і обережніше. Тим не менш, це не змінить стратегічного курсу Варшави, який не вписується серйозна конфронтація з Києвом.

Канада і “роздроблені” Штати

Канада послідовно підтримує Україну і засуджує російську інтервенцію, хоча і намагається витримувати дистанцію”. Оттава без проблем тримає антиросійські санкції. У грудні минулого року їх навіть розширили, нехай і символічно. Канада надає Україні чималу фінансову допомогу. Наприклад, у 2017 році Київ отримає більше 8 млн доларів тільки на розвиток Національної поліції.

США часів Дональда Трампа навряд чи будуть активно залучатися до врегулювання української кризи. Але також малоймовірно, що Вашингтон здасть інтереси Києва і відречеться від ролі його союзника. Американський істеблішмент розколотий, з адміністрації Трампа лунають суперечливі сигнали. Але поки в Штатах внутрішньополітичний табір союзників України сильніший, ніж табір прихильників “радикальної” нормалізації відносин з Росією.

Крім цього, є ще ряд країн, які підтримують Україну, проте займають пасивну позицію.

Автор: Аліна Купцова

При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. *Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

Джерело:https://www.obozrevatel.com/ukr/politics/

Новини

“Окупаційна адміністрація там уже існує” – міністр закордонних справ обговорив з генсеком ООН перспективи введення миротворців на Донбас

Published

on

Глава МЗС України Павло Клімкін під час зустрічі в Нью-Йорку з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррешем зосередив увагу на перспективах для миротворчої місії ООН на Донбасі. Про це повідомив речник Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко.

“Павло Клімкін обговорив з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррешем перспективи запровадження миротворчої місії ООН на сході України, питання захисту прав людини в тимчасово окупованому Криму, взаємодію в гуманітарній сфері, в тому числі звільнення українських політв’язнів і заручників з російського полону”, – зауважив український дипломат.

Він також повідомив, що глава зовнішньополітичного відомства України передав генсеку ООН відкритого листа від імені Асоціації родичів політичних заручників Кремля, правозахисних і громадських організацій України.

“Міністр Клімкін звернувся з проханням посприяти звільненню українців, які незаконно утримуються у російських в’язницях”, – зазначив Олег Ніколенко.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін  також повідомив, що вже провів зустрічі з багатьма членами Ради Безпеки, які були поінформовані про нинішню ситуацію, а також про наміри РФ “установити російський протекторат на окупованому Донбасі”. Крім того, міністр зауважив, що росіяни намагаються створити враження, що місія ООН буде чимось на кшталт “окупаціної адміністрації”.

“Моя відповідь на це така: окупаційна адміністрація там уже існує. Нам потрібна реальна місія, яка буде покривати всю територію окупованого Донбасу, неконтрольовану ділянку українсько-російського державного кордону, до того ж, безумовно, матиме міцний і потужний мандат щодо роззброєння, стримування, реального відведення військ, включаючи російськи сили та всі види озброєння, а також, звичайно, готуватиме Донбас до майбутніх виборів”, – зауважив міністр.

За його словами, формула дуже проста: Росія виходить, міжнародні сили заходять.

“Але проблема лише в Росії, яка хоче залишити ситуацію такою, як вона є, а також продовжувати використовувати Донбас – про який вона взагалі не піклується – як інструмент для подальшої дестабілізації України і Європи”, – зауважив міністр.

Глава МЗС України підкреслив, що альтернативою для миротворчої місії ООН на Донбасі може бути лише заморожування ситуації на російських умовах.

“І це буде бомбою уповільненої дії – не тільки для нас, для України, але й для всіх”, – наголосив глава українського зовнішньополітичного відомства.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Continue Reading

Новини

Трамп підписав оборонний бюджет із $350 мільйонами для України

Published

on

Президент США Дональд Трамп у вівторок підписав закон про оборонний бюджет США на 2018 фінансовий рік, який передбачає виділення $350 млн у вигляді військової допомоги Україні, включаючи летальне озброєння.

Церемонія підписання відбулася у вівторок у Білому домі.

“Цей історичний законодавчий акт демонструє нашу непохитну відданість чоловікам і жінкам у формі, найбільшій у світі військовій силі, і ми зробимо її кращою, ніж раніше”, – наголосив Трамп у своїй промові перед підписанням закону, назвавши його “надзвичайно важливим” для країни.

Як повідомлялось раніше, законопроект з оборонним бюджетом для Пентагону обидві палати американського Конгресу узгодили на початку листопада.

“Закон дозволяє виділення $350 млн для надання Україні допомоги в галузі безпеки, включаючи оборонну летальну допомогу”, – зазначається у документі.

При цьому уточнюється, що закон містить обмеження щодо виділення принаймні половини цих коштів, поки глава Пентагону не підтвердить, що Україна вжила значних заходів для реалізації інституційної реформи у сфері оборони.

Загалом же, для протидії російській агресії оборонний бюджет США на 2018 фінансовий рік передбачає виділення $4,6 млрд в межах Європейської ініціативи стримування для підтримки союзників НАТО та посилення оборонного потенціалу США в Європі.

Крім того, передбачається виділення $100 млн в рамках Європейської ініціативи запобігання загрозам в рамках оборонних програм для країн Балтії. Документ також уповноважує виділити $58 млн для відповіді на порушення Росією договорів про скорочення озброєнь.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Continue Reading

Новини

Росія розмістить “Іскандери” в Східній Прусії на постійній основі

Published

on

Міністерство оборони Росії готується до постійного розміщення в Калінінградській області (анексована в Німеччини Східна Прусія) оперативно-тактичних ракет “Іскандер-М”.

Раніше ці ракети розміщувалися в найзахіднішому регіоні Росії “на тимчасовій основі”, пише “Радіо Свобода” з посиланням на російські ЗМІ.

Так, газета “Красная звезда”, що видається Міністерством оборони Росії, повідомила, що бригадний комплекс ракет “Іскандер” нещодавно переданий ракетному з’єднанню Західного військового округу.

Результат пошуку зображень за запитом ""Искандер-М""

Очікується, що перед постановкою “Іскандерів” на бойове чергування в початку 2018 року будуть проведені тактичні навчання з реальними пусками ракет.

Прес-секретар НАТО Оана Лунджеску заявила, що розміщення ракет, здатних нести ядерні заряди, поблизу кордонів країн НАТО не сприятиме зняттю напруги. У Брюсселі сподіваються, що Росія надасть більше інформації про свої плани.

Тим часом у Міністерстві закордонних справ Польщі знову висловили стурбованість у зв’язку з мілітаризацією Калінінградській області (анексована в Німеччини Східна Прусія), яка триває вже кілька років.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trending