Зв'яжіться з нами

ВПК

Стрілецька зброя України- технології маємо! А що з замовленнями та фінансуванням?

Опубліковано

на

Минулого року, під час святкування 25-ї річниці незалежності України на врочистому параді військ головною вулицею нашої столиці крокували кілька парадних розрахунків підрозділів Збройних Сил України та інших силових відомств нашої держави, особовий склад яких було озброєно дещо незвичною для стороннього ока стрілецькою зброєю. На відміну від звичних, іще радянських автоматів типу АК, до яких звикли в Україні, ця зброя мала вигляд досить сучасний і грізний. Мова йшла про українську версію широковідомої у світі ізраїльської штурмової гвинтівки TAR-21 під назвою «Форт-221»

Робота зі створення власної стрілецької зброї розпочалася ще 2003 року. Тоді Науково-технічний центр точного машинобудування представив скомпонований за схемою «булпап» автомат «Вепр». Його було адресовано насамперед бійцям спецназу й українським миротворцям. Через деякий час одне з українських підприємств розробило новий автомат «Малюк». Він у цілому повторює загальну концепцію «Вепра», але з деякими поліпшеннями в частині ергономіки. Автомат обладнано планкою Пікатінні, і його може бути укомплектовано різними прицільними пристосуваннями.

5491_p_08_img_0002Однак справжня революція у виготовленні стрілецької зброї в Україні відбулася тоді, коли підприємство «Форт» придбало в Ізраїлі ліцензію на виробництво штурмової гвинтівки «Тавор», що дістала нову назву «Форт-221» калібру 5,56 мм. Зброю виготовлено за схемою «булпап», і з практичного погляду вона демонструє високу купчастість і точність стрільби, відмінну функціональну надійність у надзвичайних умовах, комфорт використання та скритність. Порівняно з АК-74 «Форт-221» більш компактний, ергономічний і придатний для використання як у піхотному строю, так і з транспортних засобів. Наявність сошок забезпечує набагато якісніші умови ведення вогню з укриття (переважно на блокпостах, що актуально в сучасних умовах АТО) або в положенні лежачи. Використання під час виготовлення цієї гвинтівки нових матеріалів відкриває перспективи подальшого зменшення її ваги та в разі потреби — розмірів, без утрати бойових характеристик.

За повідомленнями волонтера Павла Кашчука, який допомагає низці підрозділів ЗС України та інших силових відомств нашої держави в підготовці влучних стрільців і професійних снайперів та є одним із найвідоміших фахівців зі стрілецького озброєння в Україні, новітні українські «Форт-221» уже встигли пройти випробування реальними бойовими діями в АТО.Картинки по запросу «Форт-221»

— Не можу не поділитися позитивною інформацією з приводу «Фортів». Кілька автоматів у наших підшефних спецпризначенців добре себе показали в бою під Дебальцевим. Нагадаю, що наші хлопці забезпечували прорив для відходу інших підрозділів. Тож затримок у стрільбі не було, і купчастість вогню автоматів хлопцям сподобалася. Випустили по 30 магазинів, і все було як слід, — зазначив Павло Кашчук.

Одночасно підприємство «Маяк-Зброяр» почало виробляти прийняту на озброєння ЗС України штурмову гвинтівку MZ-15, що являє собою ліцензійну та модернізовану версію американської AR-15/M-16. Гвинтівку виконано за класичною схемою, і вона має цілий ряд переваг, серед яких — невелика маса завдяки використаним композиційним матеріалам, телескопічний приклад, що дає змогу підігнати зброю під конкретного стрільця, сучасні прицільні пристосування, наприклад, коліматорний приціл, який не потребує акумулятора, планка Пікатінні для обладнання зброї додатково різними гаджетами.

5491_p_08_img_0003Доповненням системи особистої зброї для Збройних Сил України став і 5,56-міліметровий ручний кулемет «Форт-401», що є ліцензійним варіантом ізраїльського Negev. На відміну від радянського РПК (який за рахунок важчого ствола фактично був лише збільшеним автоматом АК-74), «Форт-401» є саме ручним кулеметом. Головна його перевага — використання не магазина, а стрічки на 150–200 патронів як зі стандартних коробів, так і зі штурмових барабанів. Це дає змогу забезпечити високу скорострільність, дальність і купчастість вогню. А конструкція зброї дає змогу її використовувати як із сошок, так і з рук бійця, а також дає змогу здійснювати монтаж на різних транспортних засобах від мотоцикла до вертольота та з допомогою планки Пікатінні — використовувати будь-які тактичні засоби.

На озброєні Збройних Сил України з’явилися й снайперські гвинтівки українського виробництва VPR-308 та VPR-338, які не є клоном моделі снайперської зброї світових виробників.

5491_p_08_img_0004Снайперська гвинтівка VPR-338 призначена для ураження малорозмірних цілей на відстані до 1300 м і матеріальних об’єктів (радіостанцій середньої потужності, літаків і вертольотів на стоянці) на відстані 1500 м. Гвинтівка має ручне перезаряджання. Її вага без патронів становить 9,8 кг, до того ж вона забезпечує темп стрільби в 15 пострілів за хвилину. Гвинтівка VPR-308, окрім того, що відрізняється калібром, значно легша (близько 7 кг) і має меншу прицільну дальність: 900 м.

В українських гвинтівках реалізовано низку нових для України конструктивних рішень. Для прикладу, у них використано планку Пікатінні двох типів (коротку й довгу), яка рухається вперед-назад. Вона дає змогу встановити широку номенклатуру обладнання, яке зазвичай використовують разом із гвинтівкою. Для зручності передбачено установлювати коліматор під 45 градусів разом зі снайперським прицілом. Річ у тім, що під час стрільби на великі дистанції снайперові дуже важко переключитися на вогонь по цілях, які раптово виникають на малих відстанях і до того ж швидко рухаються. Саме для цього в новій українській гвинтівці передбачено коліматор.

Також в українських гвинтівках відповідно до сучасних вимог ергономіки встановлено пристрій регулювання приклада за довжиною та висотою біля щоки. Крім того, для точного прицілювання й зменшення похибки під час стрільби реалізовано винос сошки вперед майже під кінець ствола. І що важливо — наші гвинтівки дійсно мають високу точність стрільби.

Підготував Роман ВУС

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. *Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції. *Інформація публікується з відкритих джерел.

Джерело:http://na.mil.gov.ua

ВПК

Окуповані території в очікуванні – американський стратегічний безпілотник отримав суперкамеру

Опубліковано

на

Сучасний БПЛА RQ-4 Global Hawk нам знайомий як ніхто інший, адже з деяких пір він став гніздитися в нашому ареалі. Про його ТТХ, порівнянних з космічними технологіями майбутнього, чув багато хто, але от про те, що його регулярно модернізують, – знають не всі.

Буквально на днях “Яструб” отримав обновку, якою стала семиполосна мультиспектральна камера MS-177. Перший Global Hawk з новою камерою напередодні прибув на авіабазу ВПС США Beale.

З огляду на те, що і до цього даний розвідник буквально “кошмарив” своїх антагоністів, який не втручаючись в повітряний простір потенційного противника, викрнуючи розвідку вглиб територій на 200 км і більше, то тепер від пильного ока цього птаха не сховатися навіть при його польоті на граничній висоті.

Що ж, тішить – наука не стоїть на місці. Ну, а оновленого RQ-4 Global Hawk чекаємо на лінії фронту на Донбасі і біля берегів окупованого Криму. Це саме ті місця, де MS-177 пройде найкраще випробування.

zloy-odessit

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://zloy-odessit.livejournal.com/

Читати далі ...

ВПК

Гідроакустична станція «Тронка» цьогоріч надійде на озброєння нашого флоту

Опубліковано

на

Для ефективного моніторингу підводної обстановки та виявлення диверсійних сил противника в Україні розроблено нові гідроакустичні засоби

Фізико-географічні особливості північно-західної частини Чорного моря, а це відносно невеликі глибини (100–120 м), дають змогу підводним човнам противника малої водотоннажності підходити до стратегічних інфраструктурних об’єктів України.

До анексії Криму ми могли висвітлювали підводну обстановку значно більшими силами, оскільки в нас були мисливці за підводними човнами — корвети «Тернопіль», «Луцьк» і «Хмельницький». Сьогодні лише один корабель флоту оснащено гідроакустичною апаратурою для пошуку підводних об’єктів. Тільки фрегат «Гетьман Сагайдачний» може повноцінно здійснювати протичовновий дозор, але переважно тоді, коли він патрулює в морі, тобто епізодично. Крім того, Росія активно розвідує близьку морську зону й територіальне море України, зокрема з використанням сил спеціального призначення. ЧФ отримав на озброєння два нових швидкісних катери типу «Раптор», які призначено для прихованої доставки груп диверсантів на узбережжя. Не виключено, що вищезгадані плавзасоби може бути застосовано проти нас. Тому на ці загрози треба адекватно реагувати.

У перспективі система висвітлення підводного простору ввійде до новоствореної Єдиної національної системи відображення морської обстановки, робота над якою вже триває. Саме туди надходитиме весь потік інформації як із корабельних гідроакустичних засобів, так і з гідроакустичних станцій, які працюватимуть поблизу берегової лінії.

Ігор Фалєєв, представник Державного підприємства «Київський науково-дослідний інститут гідроприладів»:

— Україна має сучасні розробки у сфері радіо- та гідроакустики, зокрема станцій спеціального й протидиверсійного призначення «Олімп 3К», «Олімп-1», «Тронка», які мають міжнародний попит. Ці станції може бути використано для потреб технічного переоснащення Військово-Морських Сил України та Морської охорони ДПСУ. Напрямок швидко розвивається за рахунок упровадження нової елементної бази та принципів управління й контролю, що дає змогу в рази зменшити масу станцій і надати їм принципово нові бойові можливості, зокрема за рахунок прихованого транспортування до заданого району підводними роботами.

За задумом моряків, система вирішуватиме завдання щодо висвітлення даних про поточну підводну обстановку (пошук та ідентифікація підводних човнів, засобів доставки диверсійно-розвідувальних груп, інших малорозмірних цілей, включно з бойовими плавцями). Програма дозволить здійснювати розрахунково-аналітичну роботу. На основі отриманих даних моряки виконуватимуть тактичні розрахунки, розроблятимуть план протидії відповідним силам і засобам противника.

Нині в Україні для ефективного моніторингу підводної обстановки та виявлення диверсійних сил противника розроблено нові гідроакустичні засоби та станції. Вони спроможні здійснювати спостереження прибережних районів територіального моря, акваторій військово-морських баз і портів, стоянок торговельних суден і кораблів на рейдах. Це насамперед сучасна гідроакустична станція протидії диверсійним силам і засобам «Тронка», яку розробив персонал ДП «Київський науково-дослідний інститут гідроприладів».

Ця гідроакустична станція є пересувною. Вага її — 40 кг, тому станцію можна легко занурити в акваторію порту або розмістити поблизу сторожового корабля ВМС. Станція дуже ефективна, водночас принцип її роботи доволі простий. Вона в автоматичному режимі виявляє й супроводжує підводні об’єкти. Приміром, бойового плавця без спорядження або з аквалангом закритого типу станція «Тронка» може запеленгувати на відстані понад 500 м. З аквалангом відкритого типу — на відстані близько 900 м. А виявити диверсантів, яких доставили на надмалих плавзасобах, може й на дистанції 1000 метрів. На моніторі приладу є змога спостерігати за виявленими об’єктами, наприклад, з якою швидкістю рухаються підводні апарати. Також за допомогою вимірювання розподілу швидкості звуку на глибині можна навіть спрогнозувати дії диверсантів. Програмне забезпечення станції дозволяє задокументувати всю інформацію про підводну обстановку. Робоча глибина — до 50 м. Станція працює навіть під час трибального шторму.

Іще одна перспективна розробка українських винахідників — станція «Олімп 3К». Вона за своїми тактико-технічними характеристиками потужніша за «Тронку». Передає інформацію в режимі онлайн. З урахуванням гідрологічних умов моря та глибини занурення станція спроможна виявити підводний або надводний об’єкт на дистанції до 10 км. Вона мобільно розгортається, фіксує шум від гвинтів підводного човна навіть на глибині до 200 м. Практично безпомилково може ідентифікувати підводні цілі та класифікувати їх, навіть якщо в заданому районі перебуває підводний човен із трьома-чотирма надводними кораблями або цивільними суднами. Єдине що — станція може не розпізнати малорозмірні цілі, приміром, ворожу субмарину, яка має менше як тисячу тонн водотоннажності.

Віталій ПАНЧИШИН, «Народна армія»

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://na.mil.gov.ua/

Читати далі ...

ВПК

Українські тактичні безпілотники зацікавили іноземних клієнтів

Опубліковано

на

З 25 по 27 лютого державна компанія «Спецтехноекспорт», що входить до складу ДК «Укроборонпром», в ході спеціалізованої виставки UMEX-2018 представила ринку ОАЕ українські розробки безпілотних літальних апаратів.

Цьогоріч на українському стенді були вперше продемонстровані відразу дві розробки: тактичний безпілотник PD-1AF з вертикальним злетом від компанії «Укрспецсистемс» та БПЛА-камікадзе «RAM» від компанії «Оборонні електронні технології». Також були представлені оновлені безпілотники «Спектатор» від ВАТ «Меридіан», «Обсервер-С» від компанії «Def-C», квадрокоптер PC-1 та системи гідростабілізації від компанії «Укрспецсистемс», система протидії ворожим БПЛА «Буковель-міні» від компанії «Проксимус».

Великий інтерес до української оборонної промисловості підтверджено низкою проведених зустрічей та переговорів в українському павільйоні з вищим керівництвом ОАЕ. Так, з українськими розробками детально ознайомилися спадкоємний принц Абу Дабі, заступник Верховного Головнокомандуючого ЗС ОАЕ шейх Мохаммед Аль Нах’ян, Віце-прем’р міністр ОАЕ, Міністр внутрішніх справ шейх Саіф Аль Нах’ян, Державний міністр з питань оборони ОАЕ Мохаммед Аль Боварді, Начальник Генштабу ЗС ОАЕ Генерал-лейтенант Мохаммед Аль Ромейсі, Командувач Сухопутних військ ОАЕ Генерал лейтенант Салех Аль Амері.

З вищим керівництвом ОАЕ було обговорено питання налагодження співпраці з поставки українських систем БПЛА та засобів протидії, а також питання спільного їх виробництва на території ОАЕ. Також, в ході виставки вдалося провести ряд переговорів з потенційними замовниками із Королівства Саудівська Аравія, Алжиру, Кувейту, Марокко, Індонезії.

Павло Барбул, директор компанії «Спецтехноекспорт», з цього приводу зазначив: «Вище керівництво ОАЕ підтвердило, що найбільшою перевагою українських систем є те, що наші системи вже постачаються до різних оборонних відомств нашої держави та отримали позитивні відгуки від їх використання. Досягнуті домовленості показали, що робота наших розробників не є марною та неприбутковою. Якісний та готовий до застосування продукт завжди цікавий партнерам на міжнародному ринку оборонних технологій».

Українські компанії також зацікавлені у тісній співпраці з ОАЕ. Ринок лише безпілотних літальних апаратів країн РСАДПЗ, за середніми оцінками, сягне 1,5 млрд США до 2022 року. А загалом протягом 2018-2024 темпи щорічного зростання ринку БПЛА в країнах Близького Сходу прогнозується на рівні 30%. Оборонні БПЛА забезпечуватимуть найбільшу частку цього зростання, оскільки збройні сили все частіше використовують такі системи для своїх цілей.

UMEX – регіональна виставка та конференція у сфері безпілотних авіаційних систем, що вже втретє проводиться на території Національного виставкового центру Абу-Дабі. У 2018 році у виставці взяли участь 122 компанії з 34 країн світу.

Спадкоємний принц Абу Дабі, заступник Верховного Головнокомандуючого ЗС ОАЕ шейх Мохаммед Аль Нах’ян

Віце-прем’р міністр ОАЕ, Міністр внутрішніх справ шейх Саіф Аль Нах’ян

Державний міністр з питань оборони ОАЕ Мохаммед Аль Боварді

Командувач Сухопутних військ ОАЕ Генерал лейтенант Салех Аль Амері 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://spetstechnoexport.com/uk/news/

Читати далі ...

Trending