Супер авіаносець за $12,9 млрд озброїв флот США (ВІДЕО)

На озброєння флоту США надійшов атомний авіаносець USS Gerald Ford, повідомляє прес-служба Військово-морських сил (ВМС) США. Кінцева вартість нового корабля склала $12,9 млрд.

Два нових реактора, розроблених для авіаносця, здатні виробляти на 25% більше електроенергії, ніж енергоустановки авіаносця попереднього покоління.

За рахунок того, що новому кораблю буде потрібен менший екіпаж, планується заощадити до 4 мільярдів доларів за 50-річний розрахунковий термін його служби.

USS Gerald Ford став першим новим авіаносцем ВМС США з 2009 року, коли американському флоту передали USS George Bush. Всього військово-морські сили США мають отримати десять авіаносців типу «Джеральд Р. Форд», які замінять авіаносці класів «Німіц» і «Ентерпрайз».

USS Gerald Ford заклали 2009 року на верфі Ньюпорт-Ньюса у штаті Вірджинія. Його мали добудувати і передати флоту ще торік. Проте ввели в дію із запізненням у 15 місяців. Очікують, що корабель буде повністю готовий до виконання своїх функцій до 2020 року.

Перші тестові виходи в море авіаносця USS Gerald Ford розпочали у квітні цього року. Водотоннажність судна перевищує 100 тис. т. Тут базуватимуться 90 літальних апаратів – винищувачі, літаки радіоелектронної боротьби, вертольоти та безпілотники.

Однією з визначних особливостей цього корабля є здатність, у перспективі, приймати на борт палубні безпілотні літальні апарати.

ВМС США є світовим лідером за кількістю авіаносців: станом на червень 2017 року, 11 авіаносців знаходиться в строю.

Нагадаємо, Сполучені Штати Америки відправили третю за рахунком ударну групу на чолі з авіаносцем «Німіц» у західну частину Тихого океану з метою стримування ракетної і ядерної програм Північної Кореї.

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел.

Джерело:http://tyzhden.ua/News/

Related posts