Зв'яжіться з нами

Історія

Сьогодні 25-та річниця від початку участі українських військових у міжнародних миротворчих операціях

Опубліковано

на

Сьогодні відзначається День українських миротворців, який встановлено постановою Верховної Ради України від 21 травня 2013 року.

Саме цього дня у 1992 році з місії у Боснії розпочалася участь українських військових в операціях з підтримання миру і безпеки, які під егідою ООН, ОБСЄ, НАТО і ЄС проводяться в «гарячих точках» планети.

Результат пошуку зображень за запитом "1992 Боснія українські військові миротворці"

Пов’язане зображення

За ці роки понад 42 тисячі українських військовослужбовців взяли участь у міжнародних миротворчих операціях у різних регіонах планети – Косово, Боснії і Герцеговині, Анголі, Македонії, Гватемалі, Таджикистані, Афганістані, Хорватії, Кувейті, Сьєрра-Леоне, Придністров’ї, Іраку, Лівані, Ефіопії, Еритреї, Грузії, Судані, Кот-д’Івуарі, Демократичній Республіці Конго, тощо.Результат пошуку зображень за запитом "1992 Боснія українські військові миротворці"

Попри продовження бойових дій на Сході нашої держави, Україна й надалі дотримується міжнародних зобов’язань щодо участі в миротворчих операціях ООН. Нині 448 військовослужбовців ЗС України беруть участь у дев’яти міжнародних операціях із підтримання миру та безпеки в семи країнах світу та районі Аб’єй під проводом ООН, НАТО та в складі спільних миротворчих сил у Придністровському регіоні Республіки Молдова.

Крім цього Дня, 29 травня в Україні відзначається «Міжнародний день миротворців Організації Об’єднаних Націй».

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело:https://www.ukrinform.ua/rubric-society/

Історія

Цей день в історії: Офіційна анексія Криму

Опубліковано

на

18 березня 2014 року в Москві підписано угоду про приєднання Криму та Севастополя до Росії, яку скріпив підписом президент Путін, спікер розпущеної Верховної ради Криму Володимир Константинов, прем’єр Сергій Аксьонов та мер Севастополя Олексій Чалий.

Кримська область увійшла до складу України в 1954 році на підставі указу Президії Верховної Ради СРСР від 19 лютого «Про передачу Кримської області зі складу РРФСР до складу УРСР», який був затверджений 26 квітня того ж року законом «Про передачу Кримської області зі складу РРФСР до складу УРСР», прийнятим Верховною Радою СРСР, із зміною відповідних статей Конституції СРСР. Підставою для таких дій стала постанова Президії Верховної Ради РРФСР від 5 лютого 1954 «Про передачу Кримської області зі складу РРФСР до складу Української РСР», яка спиралась у своєму рішенні на “спільність економіки, територіальну близькість і тісні господарські та культурні зв’язки між Кримською областю та Українською РСР». Одночасно з Кримською областю до складу УРСР увійшов також і Севастополь, що було закріплено в Конституції УРСР 1978 року.

Указ Президії Верховної Ради СРСР «Про передачу Кримської області зі складу РРФСР до складу УРСР», 9 березня 1954 року

У 1989 році депортація кримських татар, яка мала місце в 1944 році, була визнана Верховною Радою СРСР незаконною та злочинною і кримським татарам було дозволено повернутись на свою історичну батьківщину. 12 лютого 1991 року Верховна Рада УРСР на підставі референдуму, проведеного 20 січня, прийняла Закон «Про відновлення Кримської Автономної Радянської Соціалістичної Республіки» в межах території Кримської області в складі Української РСР. На всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року 54% жителів Криму (57% Севастополя) підтримали незалежність України.

Перша спроба відділення Криму від України була здійснена 5 травня 1992 року, коли кримська влада прийняла «Акт про проголошення державної незалежності Республіки Крим» в межах усього Кримського півострова та призначила проведення референдуму. 13 травня 1992 року цей акт був визнаний Верховною радою України таким, що суперечить Конституції України, і 21 травня його було скасовано і Верховною радою Криму.

У 1994 році проросійські сили в Криму здобули перемогу на місцевих виборах і Парламент Криму прийняв постанову

«Про відновлення конституційних основ державності Республіки Крим», що повертала в дію Конституцію Криму в редакції від 6 травня 1992 року, згідно з якою, зокрема, «Республіка Крим входить у державу Україна і визначає з нею свої стосунки на основі Договору і угод», а також «самостійно вступає у стосунки з іншими державами та організаціями». Проте сподівання на підтримку влади Росії виявилися марними – ідучи на зближення із Заходом і намагаючись уникнути звинувачень у неоімперіалізмі, керівництво Росії висловилося однозначно негативно з приводу ініціативи кримського парламенту. Зіткнувшись з відсутністю фінансової та економічної основи для реальної автономії, керівництво Криму було змушене змиритись із зміною конституції Криму, здійсненою під тиском Києва, і ліквідувати пост президента. Офіційною причиною цього стала необхідність «приведення Конституції і законів Автономної Республіки Крим у відповідність з Конституцією і законами України з метою забезпечення верховенства Конституції і законів України на всій її території та захисту державного суверенітету України».
Сепаратистські настрої поновились у Криму під час акцій протесту в Києві у грудні 2013 – лютому 2014 і досягли свого піку після усунення від влади президента України Віктора Януковича. 23 лютого в Севастополі відбувся 20-тисячний мітинг, на якому міським головою проголошено громадянина Росії Олексія Чалого, а 27 лютого парламент та уряд Криму захопили невідомі озброєні люди, які вивісили над ними прапор РФ. Це, однак, не завадило депутатам Верховної ради Криму ухвалити рішення про призначення референдуму щодо статусу Криму.

1 березня самопроголошений голова Ради міністрів АР Крим Сергій Аксьонов звернувся до президента Росії посприяти у «забезпеченні миру і спокою» на території Криму. У відповідь того ж дня обидві палати Державної думи надали Володимиру Путіну згоду на введення російських військ в Україну. Після цього по всій території півострова відбулись масштабні силові акції, спрямовані на блокування українських військових баз, захоплення адміністративних приміщень, контроль транспортних магістралей та інших стратегічно важливих об’єктів.
11 березня 2014 року Верховна Рада автономної республіки Крим і Севастопольська міська рада прийняли декларацію про незалежність Автономної Республіки Крим та міста Севастополя і в порушення законів України призначили на 16 березня відповідний референдум. Попри призупинення рішення кримського парламенту Верховною Радою України, рішення Конституційного Суду України та позицію Ради безпеки ООН, референдум був проведений. Він відбувся з численними порушеннями та фальсифікаціями, за присутності великої кількості озброєних російських військових і засвідчив, що нібито 96,77% його учасників підтримали «возз’єднання Криму з Росією на правах суб’єкта Російської Федерації».
18 березня 2014 року о 16:00 в Георгіївському залі Великого Кремлівського палацу Президент Росії В.В. Путін, прем’єр-міністр самопроголошеної Республіки Крим С.В. Аксьонов, голова новоствореної «Державної Ради» самопроголошеної Республіки Крим В.А. Константинов та представник сепаратиського керівництва Севастополя громадянин РФ О. М. Чалий підписали так званий «Договір про прийняття Криму до складу Росії», який був ратифікований 20 березня Державною думою Російської Федерації, а наступного дня – Радою Федерації. Цього ж дня під час штурму української військової частини у Сімферополі загинув прапорщик Сергій Кокурін, а ще один офіцер був поранений. Всього під час захоплення Криму загинуло двоє військових, двоє цивільних, дві людини було поранено, а Україна втратила 85% свого військово-морського флоту та численн військові об’єкти.
27 березня 2014 року Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй прийняла Резолюцію № 68/262 про підтримку територіальної цілісності України, невизнання кримського референдуму та закликала всі держави, міжнародні організації та спеціалізовані установи не визнавати ніяких змін статусу Автономної Республіки Крим та міста Севастополя на підставі вищезазначеного референдуму і утримуватися від будь-яких дій або поведінки, які можуть бути інтерпретовані як визнання будь-якої зміни статусу. Відповідні рішення ухвалили Парламенські асамблеї Ради Європи і ОБСЄ, які засудили окупацію України і закликали не визнавати «насильницьку анексію Криму Російською Федерацією».
Володимир Лук’янюк
*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://www.jnsm.com.ua/

Читати далі ...

Історія

Сили спеціальних операцій: Атакуючий Чарлі – засновник та перший командир Delta Force

Опубліковано

на

Розповідь про американську Delta Force неможлива без згадки про «Атакуючого Чарлі». Чарльз Беквіт був, як любила писати радянська преса, «типовим зразком агресивного американського імперіалізму»

Чарльз Елвін Беквіт (англ. Charles Alvin Beckwithнар. 22 січня 1929, Атланта — пом. 13 червня 1994, Остін, Техас) — американський офіцер, полковник армії США (1974), засновник та перший командир 1-го загону сил спеціальних операцій «Дельта». Учасник бойових дій у Корейській, Малайській та В’єтнамській війнах, вважався одним з найдосвідченіших практиків ведення асиметричних бойових дій, контрпартизанської та контртерористичної боротьби в армії США.

Чарльз Елвін Беквіт народився у місті Атланта в штаті Джорджія 22 січня 1929. З дитинства захоплювався спортом, був одним з гравців у футбол команди міської вищої школи імені Генрі Грейді. Вищу освіту здобув у Національному університеті Джорджії, де пройшов військову підготовку на курсах офіцерів резерву армії США (англ. Reserve Officers’ Training Corps). Закінчив виш у 1952 з отриманням первісного офіцерського звання другий лейтенант.

Перше призначення молодий офіцер отримав на посаду командира взводу роти «Чарлі» 17-го піхотного полку, 7-ї піхотної дивізії американської армії, що брала участь у бойових діях Корейської війни. У 1955 Ч.Беквіт отримав призначення на посаду командира роти бойової підтримки 504-го парашутного полку 82-ї повітряно-десантної дивізії.

Через два роки Ч.Беквіт закінчив Школу рейнджерів та перевівся до армійських сил спецоперацій. У 1960 відбув до Південного В’єтнаму та Лаосу, як військовий радник.

Коли два роки по тому молодий капітан «зелених беретів» в порядку «культурного обміну» потрапив на стажування до Великобританії, в знаменитий 22-й Полк SAS, він вважав себе досвідченим ветераном, який навчить цих остров’ян, з якого кінця черевики чистять і як правильно ліжка заправляти.

У чомусь ці очікування виправдалися. Перше враження Беквіта від SAS було близько до шоку: «Ці … роздовбаї – елітний спецназ Великобританії ???» Спроби американця «приструнчити» своїх тимчасових підлеглих в звичному йому стилі, м’яко кажучи, не викликали розуміння і схвалення. У відповідь на проникливу промову нового командира: «Живете як свині в барлозі. У тумбочках бардак, тапочки стоять у багнюці по коліно »- один з рядових спокійно повідомив, що для порядку та стройової в британській армії є інші частини, а він в SAS прийшов зовсім не за цим.

Charles Beckwith.jpg

Чарльз Елвін Беквіт (22 січня 1929 – 13 червень 1994)

Обурення Беквіта порядками, а точніше, відсутністю звичного йому армійського порядку, в SAS тривало до перших навчань. Отримавши наказ прибути в частину у вигляді папірця з єдиним словом «Швидко!», Беквіт, як це було прийнято в армії США, неквапливо одягнув форму, зібрався і вирушив, як він очікував, на огляд і інструктаж. До моменту його прибуття в розташування частини, там залишилися тільки командир роти «А», майор Пітер Вальтер, і група самого Беквіта. Решта вже давно були на марші – і завдяки неквапливому командиру їх треба було наздоганяти.

На цих навчаннях Чарльз Беквіт до крові стер ноги, заробивши кличку «Пухир» … а також бежевий берет з крильцями і повагу англійських спецпризначенців. Через деякий час майор Вальтер запропонував американцеві продовжити стажування – вже не на навчаннях.

Ще з кінця 40-х в тоді ще британської колонії Малайя активізувалися партизани. З тих пір малайські джунглі стали «рідним домом» для спецпризначенців британської Співдружності – англійців, південноафриканців, новозеландців і родезійців. Крім того, до дій проти партизан залучалися непальські частини (знамениті гуркхи), саравакські рейнджери і добровольці з місцевих племен.

Під час одного з бойових виходів захворів на лептоспіроз у настільки важкій формі, що доктора вважали, він не виживе. Однак, офіцер пройшов посилену програму лікування та реабілітації й повернувся до строю через декілька місяців.

По поверненню до Сполучених Штатів надав за командою рапорт про здобутий досвід та свої висновки стосовно відсутності в лавах армії США підрозділу, який би за своїми характеристиками та можливостями порівнював британському САС. Капітан Чарльз Беквіт наполегливо намагався пробитися зі своїми думками та ідеями, які він почерпав у британських професіоналів асиметричної війни та нетрадиційних форм ведення бойових дій, до власного керівництва спецопераціями армії та інших високопосадовців. Однак усі його намагання були марними. Вище керівництво американської армії вважало, що тодішні формування рейнджерів володіють достатнім потенціалом для виконання будь-яких завдань спеціальних операцій та боротьбі з партизанським рухом комуністів, й що потреби у створенні аналогу британського SAS у лавах американських збройних сил немає.

Капітан Ч.Беквіт, який проходив на той час службу у 7-й групі спецоперацій армії, здійснив самостійну спробу революціонізувати програму тренування «Зелених беретів». Основний акцент у підготовці рейнджерів того часу робився на навчанні ними контрпартизанських сил дружніх держав та навчанні й тренуванні нових воїнів та підрозділів антипартизанській тактиці дій та підготовці професійних кадрових військ.

У своїй книжці «Дельта-Форс. Елітний контртерористичний підрозділ армії США», він писав: «Перед тим, як „зеленому берету“ стати висококласним професіоналом спецоперацій, він мусив спочатку стати високопрофесійним солдатом регулярних сил. Через те, що Беквіт мав практичний досвід командування взводом та ротою, він був вражений тим, що практично ніхто з офіцерів спецоперацій не мав практики керівництва регулярним підрозділом й мав уявлення про звичайну тактику дій.»

Тоді офіцер, проаналізувавши керівні документи з підготовки рейнджерів, практично переписав наново основні керівництва та посібники спецоперацій, виходячи з власного досвіду у SAS та найсучасніших рекомендацій того часу. Одним з постулатів, який вивів Беквіт, було те, що кожний атрибут, як-то берет професіонала спеціальних операцій, — зелений берет — мусить здобуватися важкою та наполегливою працею, потом та кров’ю кандидата на право його носіння, а не звичайною видачею головного убору з речового складу. На думку Беквіта, берет — це символ професіонала найвищого ґатунку, і його потрібно заслужити.

Наступне, він вважав великою помилкою, що офіцери прибували до лав підрозділів спецоперацій прямо з вищого військового навчального закладу, не маючи досвіду служби не тільки у військах спеціального призначення, а й в регулярних формуваннях взагалі.

Капітан Ч.Беквіт заснував курс практичного тренінгу та іспитів, настільки складний та виснажливий, що більшість претендентів, що намагалася його подолати, провалювалася. До речі, ключові моменти цього курсу лягли в основу сучасного Q-курсу.

Однак, усі ініціативи з боку офіцера не зустрічали порозуміння його командування й він постійно спіткався з труднощами, у тому числі штучними, які всіляко гальмували його проекти.

Незабаром, Ч.Беквіт був відправлений у чергове службове відрядження до В’єтнаму, де очолив спеціалізований підрозділ сил спеціальних операцій під кодовим ім’ям Проект DELTA. Підрозділ, під його командуванням комплектувався найсмілівишими добровольцями з різних частин й виконували найскладніші завдання зі спеціальної розвідки та наведення авіаційних формувань на важливі цілі та районі зосередження, табори підготовки В’єтконгу.

Зліва направо: капітан Бо Бейкер, майор Чарльз Томпсон, майор Чарлі Беквіт, 1965 рік

На початку 1966 під час вильоту на борту вертольоту на бойове завдання офіцер отримав важке поранення 12,7-мм кулею черевної порожнини. Рана була настільки критична, що на огляді пошкоджень, доктор відсортував його до таких, що неможливо вилікувати; це було вже вдруге, коли військові медики вважали його на порозі смерті. Проте, майор Беквіт попри такого діагнозу вижив й після тривалого періоду реабілітації повернувся до служби, з призначенням на викладацьку посаду до Школи рейнджерів у Флориді. Невтомний воїн швидко трансформував курс підготовки рейнджерів, що по суті навчав рейнджерів тактиці дій періоду Другої світової війни, найсучасніший, орієнтований на реалії ведення бойових дій в умовах джунглів В’єтнаму, курс тренувань фахівців спецоперацій.

«Атакуючий Чарлі» Чарльз Беквіт

У 1968, коли у В’єтнамі розгорнулися бої Тетського наступу, підполковник Ч.Беквіт знову прибув до В’єтнаму, де прийняв під своє командування 2-й батальйон 327-го парашутно-десантного полку 1-ї парашутної бригади 101-ї десантно-штурмової дивізії. На чолі батальйону десантників протягом 9 місяців він брав участь у бойових діях під Хюе, в операціях «Мінго» в провінції Куангчі, «Джеб Стюарт» у Тхиатхьєн-Хюе, «Невадський орел», у серпні 1968 в операції «Сомерсет Плейн» — бойові дії з зачищення південної частини долини Ашау. Найзапекліші бої американські десантники вели поздовж дороги 547, на заході від Хюе; через надзвичайну важливість шляхів комунікацій, американські та південно-в’єтнамські війська заснували поблизу шосе передову базу вогневої підтримки «Бастонь», яка існувала тут до 1975 року.

Після повернення з В’єтнаму, з 1973 до 1974 підполковник Ч.Беквіт служив на північному сході Таїланду на військовій базі таїландських ВПС поблизу міста Накхонпханом в Об’єднаному центрі контролю бойових втрат (англ.Joint Casualty Resolution Center (JCRC), як командир контрольної команди «B». Цей центр під керівництвом бригадного генерала Роберта Кінгстона займався проблемами розшуку американських військовослужбовців, що зникли безвісти під час боїв В’єтнамської війни, а також в інших випадках на території Індокитаю. Переважними завданнями підрозділу Беквіта були пошук можливих місць перебування зниклих, польові роботи з розшуку, ексгумації, доставлення тліну загиблих на батьківщину.

Під час проходження служби у Таїланді, в 1974 році, Чарльзу Беквіту присвоєне чергове звання «полковник». Повернувшись у цьому році до США, полковник отримав призначення до Форту Брегг, де очолив напрямок тренувань операторів спецоперацій.

Протягом півтора десятиріччя усі інновації та спроби офіцера щодо створення «елітного, високопрофесійного, з високим ступенем автономності дій підрозділу для проведення прямих акцій у екстремальних умовах ворожого середовища» не зустрічали підтримки з боку його начальників. Проте, у середині 1970-х терористична загроза у світі різко зросла. Захоплення заручників на Мюнхенській Олімпіаді в 1972, напад бойовиків Червоної армії Японії в Куалі-Лумпур із захопленням у заручники американського консулу та інших дипломатів різних країн, змусила вище керівництво США, а згодом й армії переглянути свої погляди на суть проблеми. Тут й згадали про полковника Ч.Беквіта. Після довгих розмов, йому далі добро на формування елітного підрозділу, за право створити який він боровся багато років.

У листопаді 1977 контртерористичний загін «Дельта-Форс», створений по аналогії британської SAS, був офіційно створений. Водночас, головним завданням цього підрозділу із самого початку його формування визначалося проведення антитерористичних дій з акцентом на рятуванні заручників, зокрема у випадках захоплення чи угону літаків міжнародних авіарейсів, що мало характерну для того часу тенденцію. Спецпідрозділ «Дельта» став першим формуванням такої спрямованості у Сполучених Штатах.

Після років підготовки та наполегливих тренувань у квітні 1980, спецзагін «Дельта» отримав перше бойове завдання на участь у спеціальній операції американських сил спеціальних операцій у спробі врятування 52 американців, захоплених під час Іранської кризи в американському посольстві в Тегерані. Операція, під кодовою назвою «Орлиний кіготь», котра проводилася 24-25 квітня 1980 року під безпосереднім проводом Верховного Головнокомандувача президента країни Джиммі Картера, завершилася грандіозним провалом з колосальним політичним фіаско правлячої адміністрації США. Ще на першій стадії операції, при маневруванні один з гелікоптерів RH-53D «Сі Сталліон», той урізався в транспортний літак EC-130. У наслідок катастрофи загинуло 8 американських військових, втрачені вертоліти та літак.

Комісія конгресу США з розслідування обставин катастрофи спеціальної операції під головуванням колишнього керівника військово-морськими операціями відставного адмірала Джеймса Голловея III провела значну роботу та надала поради щодо реорганізації Департаменту оборони США й прийняття у 1986 році акту Голдвотера-Ніколса.

За результатами цього розслідування були сформовані Командування сил спеціальних операцій США та низка частин спеціальних операцій, зокрема 160-й авіаційний полк ССО, та за особистою порадою полковника Ч.Беквіта колегіальний центр управління спеціальними операціями усіх видів збройних сил США — Об’єднане Командування спеціальних операцій США.

Катастрофічні наслідки операції «Орлиний кіготь» сильно вплинули на командира «Дельти». Через деякий період часу він подав офіційний рапорт на звільнення й незабаром вийшов у відставку.

Після звільнення заснував приватну фірму з консультацій у сфері безпеки, написав єдину книгу про загін «Дельта».

13 червня 1994 полковник Чарльз Беквіт помер у себе вдома в місті Остін, у штаті Техас від природних причин у віці 65 років. Похований «Атакуючий Чарлі» на національному військовому кладовищі форту Сем Х’юстон у штаті Техас.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://uk.wikipedia.org/wiki/

Читати далі ...

Історія

Цей день в історії: проголошено незалежність Карпатської України

Опубліковано

на

В ніч на 15 березня 1939 року у місті Хуст була проголошена незалежність Карпатської України

Після розпаду на початку ХХ століття Австро-Угорської імперії, Закарпаття, яке входило до її складу, згідно міжнародних угод, відійшло до Чехо-Словаччини.

У жовтні 1938 року празький парламент ухвалив конституційний закон про автономію Карпатської України, після чого Чехо-Словаччина перетворювалася на федеративну державу чехів, словаків і карпатських українців.

До влади автономної Карпатської України прийшов уряд, очолюваний Августином Волошиним. З його ініціативи у січні 1939 року була утворена політична організація закарпатського населення – Українське національне об’єднання (УНО), яка мала на меті створення суверенної держави. У лютому 1939 року відбулися вибори до парламенту – Сейму Карпатської України.

13 березня 1939 року за згодою і повною підтримкою Гітлера керівник Угорської держави Хорті надіслав чехословацькому уряду ноту з вимогою протягом 24 годин віддати Карпатську Україну Угорщині. Не дочекавшись відповіді, в ніч на 14 березня 1939 року, порушивши кордони, угорські війська перейшли в наступ.

Спроби голови уряду Карпатської України Волошина добитися підтримки Берліна не увінчалися успіхом. Тоді в ніч з 14 на 15 березня він зібрав засідання Сейму, на якому було проголошено самостійну Карпатську Україну.

Прийнята парламентом конституція Карпатської України визначила назву держави – Карпатська Україна, державний устрій – президентська республіка, державну мову – українська. Водночас були визначені Державний герб (ведмідь на лівому червоному півполі й чотири сині та три жовті смуги у правому півполі та тризуб з хрестом на середньому зубі), Державний прапор – жовто-блакитний стяг і Гімн – пісня «Ще не вмерла Україна». Президентом Карпатської України було  обрано Августина Волошина.

Результат пошуку зображень за запитом "карпатська україна"

Тим часом угорські війська підступили до Хуста, навколо якого точилися запеклі бої. Солдати Карпатської Січі у складі якої були також сртні галичан, які фактично стали національним військом Карпатської України, мужньо боронили незалежність.

Політики ж до останнього сподівались, що Берлін підтримає Карпатську Україну. Натомість прийшла відповідь від Гітлера: німецький уряд радив здатися угорським окупаційним військам.

Під натиском ворожих сил підрозділи Січі, а з ними і уряд Карпатської України відходили на територію Румунії.

Впродовж кількох тижнів лютував терор на Закарпатті, яке заплатило дорогу ціну за свою незалежність. Загалом без суду і слідства було розстріляно понад 27 тис. чоловік. Понад 75 тисяч закарпатців вирішили шукати притулку в УРСР, втім, майже 60 тисяч з них загинули в сталінських таборах. Решта вступила до чехословацької армії. Всього в 1939-1944 роках загинули від рук угорців і більшовиків 80 тисяч закарпатських українців.

Результат пошуку зображень за запитом "карпатська україна"

І все ж недовгий період існування Карпатської України став однією з найяскравіших сторінок багатовікової боротьби українців за встановлення нашої державності.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.ukrinform.ua/rubric-society/

Читати далі ...

Trending