Зв'яжіться з нами

Cтатті

Танкіст з бойовим досвідом про харківські танки: “Краще з розумним втратити, ніж з дурнем знайти”

Опубліковано

на

Позивний Феррум – в 2014-16 роках танкіст механізованої бригади, дві вищі освіти, в тому числі військова. Він зараз на службі, і оскільки на будь-яку критику у нас дивляться як на зраду, то розшифровувати його не станемо. Скажу лише свою думку – це один з найбільш інтелектуальних українських воїнів, з ким мені доводилося спілкуватися за час війни.

Велика честь для нас, що Феррум написав дуже важливу аналітичну статтю для Цензор.НЕТ. Його вражаюча розповідь яскраво демонструє проблеми, які виявлені в ході експлуатації старого радянського Т-64, основного бойового танка української армії. Танкіст написав цю статтю після багаторічних активних спроб вплинути усіма силами на прискорення модернізації українських танків і прийняття на озброєння концептуально нових бойових танків. Його розповідь – це полеміка з розробниками танка Т-64 в Харківському бюро з машинобудування (ХКБМ), а також з тими, хто планує і фінансує модернізацію старих танків і виробництво нових танків “Оплот”, які збираються зараз купувати для армії як альтернативу Т- 64. Цю розповідь танкіста необхідно вдумливо прочитати перш за все тим, хто планує політику оборонної промисловості України. 

“Навіяно діалогами з власниками” Оплотів “. Краще з розумним втратити, ніж з дурнем знайти. Взимку 2014 роки я вірив, що” їм “потрібно дати час, час, щоб освоїтися і оцінити своє дітище. За час потрібно було платити. Я сідав в танк, обвішаний двома радіостанціями, одна “моторолла” і один “баофенг”. І “моторолла” і “баофенг” мали внутрівушні динаміки, поверх яких я одягав стандартний шматяний шлемофон. я не скажу, що це був вимушений захід – це було наслідком моєї некомпетентності. Так як я тоді не знав ні характеристик “Моторолла” ні “баофенга “. Нічого не знав, а просто вірив. Так, в 2014 році я вірив, вірив майже всьому, що говорять. Вірив, що події 2014-го року комусь потрібні, а не тільки мені і майбутньому моїх дітей. Вірив, що “мотороллу” не можна порівняти з “баофенгом”. Тому я чіпляв в кожне вухо черепашку внутрішньовушних динаміків, і запихав за пазуху дві радіостанції. При цьому люк завжди тримав відкритим, що б вусики-антенки радіостанцій були вище рівня люків. Обидві вони стирчали у мене через комір. Я був взимку в літньому комбінезоні, так як в отвір люка, що командира, що навідника пролізти в зимовому дуже важко. А з радіостанцією за пазухою просто неможливо. Тому, як пінгвін, я запихав в люк спочатку своє пузо, в легкому комбезі. Потім на рівні голови опускав вниз в люк дві радіостанції і тільки потім опускався сам. Відповідно з люка, без попереднього “стриптизу”, я міг виставляти тільки голову.

НСВТ (12,7 мм кулемет на башті Т-64. – Ю.Б.) я ніколи навіть не заряджав, так як ніколи не бачив сенсу в цьому горе-кулеметі з наведенням через спонтанний редуктор і з керуванням від безглуздо стирчої ручки, взявшись за яку обов’язково втратиш лікоть від віддачі гармати. Їздити з захисним екраном можна було тільки якщо ти на 90% впевнений в МЗ (механізм заряджання танка – Ю.Б.) і при цьому тобі не треба лізти до вибуховача (мається на увазі, що захисний екран в башті, що захищає від віддачі, що не дозволить в такому випадку здійснити перезарядку зброї в механізмі заряджання вручну в разі необхідності – Ю.Б.).

З двома радіостанціями за пазухою було дуже важко споряджати ПКТ (другий танковий кулемет, спарений з стволом гармати – Ю.Б.). Так як … Так як танк ваш гімно.

Але всі ці муки були виправданими, тому що у мене був зв’язок. І з піхотою і з командиром. Тоді навіть один танк зі зв’язком був на вагу золота.

Зверху на голову я одягав шлемофон, для зв’язку з екіпажем. Так що більшу частину часу я просто плескав себе по тулубу, шукаючи тангенту для зв’язку (переговорний пристрій через яке йде спілкування – Ю.Б.). Виручало, звичайно, що танк був один. Решта відмовлялися сідати в цю труну. Або сідали, але потім губилися. Та й не було стільки “Моторолл”. Нам взагалі волонтери купили.

І звичайно вже тоді я їздив з планшетом! Навіть з двома. Природно я виставляв його назовні, щоб визначити своє місце розташування, і грів власним тілом, тому що екран рідкокристалічний замерзає (тобто навігація йшла через звичайні супутники. – Ю.Б.). І ще на холоді швидше розряджаються літієві батареї.

Мені говорили – “Потерпи. Потерпи, Таїланд нам допоможе” (нові танки “Оплот” поставлялися в Таїланд, танкісти розраховували також отримати нові машини з цієї поставки. – Ю.Б.). І чотири танка Т-84 в боксах, – вони “позаштатні” їх чіпати не можна (Т-84 – варіант для Пакистану танка “Оплот”, був прийнятий на озброєння, кілька танків досі стоять на заводі. – Ю.Б.) . Вони заводські. А ти, мовляв, потерпи. І я терпів. Волонтери дали нам автомобіль легковий. Який завжди супроводжував танк. Ми ніколи в активній фазі (під час активних бойових дій. – Ю.Б.) не залишали танк в одному і тому ж місці. А відстань до ночівлі нам завжди скорочував волонтерський “джипик”.

Я тоді вірив. Все ще вірив.

Взимку 2015-2016 року я дізнався, що на Т-64 будуть встановлювати сучасні радіостанції. Хвилюючий момент. Але … І до весни я вже не вірив. Але все ще сподівався. Сподівався, що завод все ж прислухається до прохань і благання. Але виявилося, що “Моторолла” я повинен встановлювати сам. Сам !!! Прикручувати саморізами радіостанцію до внутрішньої обшивки танка. Дальше більше. Виявилося, що зв’язок буде тільки з командиром танка, і що командиру танка потрібно буде вибирати, з ким йому зв’язуватися – з екіпажем або з командиром. Тому що канал внутрішнього зв’язку займала беззмінна Р-123 (стара радянська аналогова станція – Ю.Б.), яку ніхто з танка знімати не збирався. Завод ХКБМ не давав документацію і не давав внести зміни в конструкцію танка. Виявилося, що розумники з заводу рекомендують живити цифрову радіостанцію Моторолла від плафона освітлення всередині танка. Виявилося, що на установку “Моторолла” завод дозволу не дає. Саме тому “мотороллки” встановлювалися на штатні антени від Р-123. Завод не давав дозволу без попередньої оплати прикрутити “Мотороллу” до внутрішньої обшивки танка. І я як дурень намагався працювати одночасно на двох радіостанціях. Що, зрозуміло, неможливо.

Уявіть, яке моє було здивування, коли я не чув власного голосу в шлемофоні при передачі. Тобто голос-то свій я чув, але це зовсім не означало, що “моторолла” залишається увімкненою. Любий перепад напруги, навіть такий як поворот командирської башти, приводив до мовчазного відключення “Моторолли”. І втратою зв’язку з оточуючими. Це було так підло, адже ти не знав і не знаєш, працює рація чи ні.

А ще я гасив танки. Горить ДЗ (динамічний захист танка, вибухова речовина, яка підривається при попаданні снарядів і своїм вибухом гасить енергію снаряда противника. – Ю.Б.) Так, ДЗ “Контакт”, який коштує купу грошей, загоряється від влучень осколків і куль. Особливо влітку. Горить гексоген яскравим білим полум’ям. Горить бо гексоген – це ще і ракетне паливо. До складу пластифікатора в пластинах (динамічний захист в пластинах встановлюється. – Ю.Б.) ввели смолу, звичайну вуглеводневу смолу. Вона відразу починала текти з-під пластин, текла з башти якраз в канавку навколо погона башти і досить швидко підпалювала інші пластини ДЗ. Вже через 10 хвилин танк спалахував зсередини. Горіли насамперед зовнішні алюмінієві баки із залишками палива і масла. Якщо не загасити ДЗ в перші п’ять хвилин, то танк згорає. Танк втрачається від простого обстрілу з кулемета, через загоряння ДЗ ..

Так, в 2016 році я вже не вірив, і говорив генералам, що це ваша армія, а не моя. Але все ще сподівався. Сподівався, що контракт з Таїландом, до виконання якого я, як ніхто інший в Щасті (автор на той час знаходився на фронті в районі міста Щастя – Ю.Б.,) доклав ногу і душу, виконання цього контракту, ГРОШІ, частина малюсінька, підуть на доопрацювання танків української армії, і в танк встановлять радіостанцію заводчики. Я просив тільки радіостанцію. Тільки радіостанцію.

Навесні 2016 року, я вже й не вірив і не сподівався. Але я тоді думав. Так, я думав, що досвід, який ми отримали за два роки, може бути затребуваний. Тактика, а головне логістика. Боєприпаси, оптика, люки. Все те, що неможливо виявити на полігоні. І що реально коштує грошей.

Так, я був на зустрічі з розвитку БТ (бронетехніки. – Ю.Б.). Я навіть возив в ГШ (Генеральний штаб ЗСУ – Ю.Б.) японський бінокль зі стабілізацією. Розумієте, я, стріляючи з танка на відстань понад три кілометри, вилазив з танка і спостерігав результати через оптику класу БАК4 і класу БАК7. Тому що не те що в командирський прилад спостереження, а навіть в цей потворний 1Г42 я ні чорта на такий дальності не бачив. У нього нічого не видно.

Я взагалі не користувався НСВТ, а виходи планував тільки на 250 патронів до ПКТ. Так як після установки “Моторолли”, замінити короб зі стрічками дуже складно (кулемет НСВТ на даху башт танка встановлений відкрито, патрони подаються з коробів, робити це дуже незручно – Ю.Б.). І втрачати оглядовість на 5 хвилин в бою …. Та краще я без кулемета буду.

Я їм казав, що для кращої стрільби я відключаю СУО (система управління вогнем. – Ю.Б.). Так як стабілізатор не в змозі впоратися з неврівноваженою баштою (башта Т-64 не врівноважена конструкційно, так як 2/3 ваги доводиться на фронтальну частину башти. Концепція малого заброньового простору. – Ю.Б.). І снаряди, яких катастрофічно мало в МОЗ, при включеному СУО летять куди попало, якщо звичайно не стріляєш на 1000 метрів.

Я набагато частіше стріляв без СУО і стріляв дублером. Так як потрібно було міняти положення підривника в залежності від ситуації.

Так, тоді я думав, що величезний досвід допоможе якщо не мені, то допоможе їм, заводчикам, заробити гроші. Тому що вони зможуть продати танк, як закінчений продукт, вже з досвідом використання в бою.

Я з посмішкою спостерігав, як вони намагалися встановити в танк дорожезний тепловізор замість нічника з ЕОП першого покоління. Але при цьому абсолютно не хотіли знімати з танка фару “Луна”. Так це така величезна хрінь у фронтальній площині башти, яка має сенс тільки з нічником першого покоління. Яких вже просто в природі немає. Тепловізор з фарою “Луна”.

У лютому 2017 роки я робив марші в Мар’їнці, околиці Донецька. Тоді чомусь було дуже холодно. Вночі їдеш по полю виключно по планшету. Їдеш зверху, висунувши тулуб з люка. Тому обморожені пальці, і після трьох виїздів я застудився, впав з температурою під 40. Так як марші по 50 км за ніч і чергування у полі в обнімку з цим танком для хоббітів. Але завжди, коли ми каталися, завжди, протилежна сторона поводилася дуже тихо. Так що робити це було потрібно.

Через огидну оглядовість я збив високовольтну опору при проходженні нічного маршу. Танк дивом не вибухнув, танк іскрив як Різдвяна ялинка. Мене придавило мачтою опори ЛЕП, зламало ребро, і було прикро здохнути під щоглою в нічному полі.

А аналогова ТПУ, якщо шматяний шлемофон намокає, починає битися струмом. Це дуже боляче неприємно, коли твій шлемофон б’є тебе струмом по потилиці.

Оглядовість вночі нульова. Зв’язок так само втрачається, так як кустарно встановлені блоки ІП-1 (прилад посередник між ТПУ і Моторолла) відмовляють при мінус 10 градусів, а антена від Р-123 має дуже великий опір хвилі, що б можна було використовувати більше 10 Ватт передавальної потужності зі 40 Ватт, які гарантує прекрасна “Моторолла”.

У 2017-му ХКБМ нагадав про своє існування. Таким собі комплексом “меншовартості”. Був танковий біатлон в Європі. І туди послали 4 танка. І звичайно на ці танки протягом двох тижнів (!!!) встановили і радіостанції і нове ТПУ, цифрове. Навіть планшет навігації встановили. Все це вони зробили за тиждень. За тиждень для показухи вони встановили все те, про що їх просили протягом трьох останніх років.

Скажіть мені, чому я повинен віддати маразматикам 5 млн доларів за ОДИН танк Оплот, якщо на ці гроші я можу відновити 10 таких же точно танків і плюс до цього ще й взвод забезпечення найняти з технікою. Повністю.

Гаразд тайців вони обдурили, хрін з ним. Але як вони збираються обманювати мене? Адже я і є споживач їхньої техніки. Я споживач. І я не бачу жодної різниці між “Оплотом” і Т-64!

А яка може бути різниця?:

1. Озброєння однакове

2. СУО однакова

3. Енергооснащеність однакова

4. Захист? Так, захист “Оплоту” кращий. Але це тільки проти НАТОвських боєприпасів. Захист “Оплоту” кращий тільки проти бронебійно-підкаліберних довгих снарядів. Але ні у нас, ні у росіян їх немає. Немає таких боєприпасів ні у нас, ні у “Сепарів”. Ми всі стріляємо ОФ. Осколково-фугасними. А для цього типу снарядів ДЗ ролі не грає. Навіть навпаки. ДЗ “Контакт”, пластини якої мають масу гексогену в одній пластині менше ніж 400 грам не можуть здетонувати від теплового розширення. А ось якщо гекса буде більше в одному шматку, то гасити таку ДЗ стане неможливо. Він буде детонувати. І, звичайно, вб’є пожежника.

А чим “Оплот” кращий Т-64 ?? Нічим він не кращий.

А чим “Оплот” краще 100 (ста танків) Т-64БВ, відновлених за ті ж гроші (це середній бюджет дефектації та відновлення)?

Якщо ми говоримо про модернізацію танків і танків для АТО то перше, що країна повинна зробити:

1. Це відібрати авторські права на танк Т-64. Реквізувати. Тому що нинішнє керівництво ХКБМ Малишева жодного відношення до цього танку не має. Якщо ви, в даному випадку я говорю про керівництво країни, змогли в 2014 році реквізувати шкільні автобуси для потреб АТО, забирали у дітей. То що вам, керівництву країни, заважає забрати танк у людей, розумові здібності яких вже давно повернулися в дошкільний вік. Заберіть, реквізуйте авторські права на документацію танка Т-64. Заберіть у цих маразматиків документацію

2. І дайте компаніям з різним видом власності можливість модернізації парку танків України. У вас як мінімум два танкоремонтних заводи. І повно ательє, які можуть і хочуть працювати з бронесталями.

Що треба змінити в Т-64:

1. Зв’язок і оглядовість. Зв’язок і Оглядовість. Зв’язок і оглядовість.

2. Потім потрібно поміняти люки. Це прості модулі, які не мають військової таємниці.

3. Наступний крок – це нова башта. Та що є – вона нікуди не годиться. Бшта повинна бути:

– зварена з конструкційної бронесталі. Башта повинна мати можливість навішувати важке бронювання з програмованим руйнуванням.

– Башта повинна бути врівноважена. Цапфи гармати повинні бути за погоном башти.

– Башта повинна мати вишибні панелі

Подивіться, як розгойдується неврівноважена башта і які кути відведення гармати від лінії прицілювання навіть на такій швидкості і дальності дивіться, і врахуйте, а на “Оплоті” башта ще важча і далі неврівноважена, а система стабілізації і гармати і лінії прицілювання абсолютно аналогічна танку Т-64. Абсолютно !!! СУО (система управління вогнем – Ю.Б.) у них однакові.

На танках т-64 та  їх послідовнків, зробити врівноважену башту не дозволяє концепція – буде перегріватися двигун банально не вистачить електрики від слабкого генератора.

Для цього не потрібна секретність. Не потрібна. Але і ХКБМ для цього тим більше не потрібен. ХКБМ, в тому вигляді що є, тільки шкодить.

Минуло три роки. Я вже і забув про ХКБМ. Але за цей час китайці зробили пристойний танк. І витіснили маразматиків з ринків третіх країн. Назавжди. Ось вони і згадали про мене. І тепер хочуть продати мені свій менталітет задорого.

Так ви мені нахрін не потрібні. Від слова взагалі. І “Оплот” ваш собі заберіть.

Тому що “Краще з розумним втратити, ніж з дурнем знайти”.

Роздуми записав Юрій Бутусов, “Цензор. НЕТ”

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело:https://censor.net.ua/resonance/

Cтатті

Крик душі: “Ми втрачаємо людей шаленими темпами. Йдуть найкращі, не шкодуючи і не обертаючись… Хто буде виконувати задачі?”

Опубліковано

на

Доконають армію! Невдовзі залишаться самі бомжі і алкоголіки!

Так починається набираючий популярність пост у facebook, змученої війною та армійськими взаємовідносинами мінометчиці 72-ї бригади Олени Ігорівни, економіста за освітою, з позивним Київ, яка з літа 2014 безперервно на війні, бойового офіцера, добровольця, “Народного Героя України”:

Доконають армію! Невдовзі залишаться самі бомжі і алкоголіки!

Вірите, що немає ресурсів? Ресурсів достатньо – мозку і совісті бракує!

Поясніть хтось мені тупій чому у військовослужбовців ЗСУ умови гірші ніж у худоби в ЄС? Нормально поясніть!

Не тицяючи в синю книжечку 50-х років затверджену сталіним згідно якої на полігоні повинні бути скотські умови, на яку посилаються від полковника і вище, а поясніть нормально враховуючи що ІІІ тисячоліття!

І не треба стандартну відмазку – війна… в Київській області війна? В Львівській? В Миколаївській війна? Нормально поясніть, не треба нам парити про війну на війні в нас кращі умови, бо полковники і генерали в наших бліндажах не з’являються і не заважають створити собі нормальні умови.

І не треба розповідати що грошей немає в країні де сплачується примусовий військовий податок. Красти не треба і використовувати ефективно, поясніть нормально, артилерія вміє рахувати!

Поясніть чому більше року військовослужбовці, котрі рік провоювали не можуть отримати УБД? Реально провоювали, а не на пару днів за УБД приїхали?

Поясніть чому потрібно 60 документів щоб вистріляти 6 мін за місяць. Документів які ніхто ніколи не прочитає. Це не перебільшення реально 59 документів треба надрукувати і роздрукувати (і 5 карт намалювати)! Компами, принтерами, папером не забезпечують і картриджі не заправляють («армію забезпечили всім»)! Поясніть яке мають право вимагати те засобами для здійснення чого не забезпечили? Об’єктивно вистачило б десятка! Раніше їздила на пару днів з одним єдиним папірчиком про заходи безпеки і стріляла 40 мін.
Поясніть навіщо навідника вчити 2 місяці??? Якщо людина геть тупа її ніколи не навчити, а якщо є невеликі ознаки інтелекту вистачить три дні, а потім в підрозділ на злагодження. 2 місяці, чорт забирай, вчити солдат і сержантів які від року до трьох провоювали з мінометом для отримання папірчика без якого тепер не можна стріляти з міномета, після того як три роки стріляли?!. Яка людина не поповнить ряди 93% від цього непрохідного маразму? Єдина користь, мої приїхавши на курси навчили інструктора наводити.

Поясніть це цілеспрямоване знищення армії, чи тупість?

4 місяці голоду на ППД. На чорта стільки сидіти на ППД? Чому не можна годувати на ППД? Хто крім бомжів прийде? Романтики і патріоти в 15-му майже всі закінчились. Є звісно бати з нормальним керівництвом, де о/с комфортно, або з міцним здоровим колективом, але це виключення радше, а не правило.

4 місяці Української паперової армії! Цілий день не продихнути і 2/3 липа і фікція для галочки. Нескінчене тупе безглуздя!

Далі полігони, чи міжнародні навчальні центри, байдуже однакове лайно. 3 місяці, якщо пощастить не 4-5, гнити і вкриватись коростою.

Полігон (збірна з усіх відвіданих мною полігонів, зазвичай не тривалі відвідини – щастило, але цього разу схоже на довго):
– житло – намет, чи пліснявий барак,
– непрохідна муляка навесні та восени,
– 220 – відсутня по книжечці часів сталіна – нєположено, лише 24, або 36 для паскудненького освітлення намета. Розумію якби тягти 220 за 10 км., а тут воно є просто нєположено,
– в машини залили такий непотріб, що не дійшли своїм ходом більше половини, навіть шишарик з новісіньким двигуном (лише перед виїздом поставили, берегли, не навантажували, на залишках старого бензину працював ідеально, на отриманому в дорогу відмовився заводитись взагалі), як ремонтувати (що своїм коштом зрозуміло, як це технічно можливо в умовах полігону і відсутності запчастин в радіусі 50-100 км.?).
– туалет – вуличний сортир з гіркою, що стирчить з дірки,
– вода – відсутня, або крижана і на всіх не вистачило, або замерзла, добре коли є сніг потерти руки і обличчя.
– баня раз на тиждень і йти до неї 2 км. і назад мокрим 2 км. по морозу, а були приколи, що йти до бані 2 км. і кожен несе собі дрова, бо баню тре топити.
Якщо якась падла питає чому не голені – хочеться вбити.

21 століття, туристи мандрують космосом, а ми в центрі Європи миємось раз на тиждень. До казки про ВСІМ ЗАБЕЗПЕЧИЛИ («забезпечувачі» хоч би те що купувати не можливо видали), додали казку СТВОРИМО УМОВИ, побудуємо казарми, так-так стіну вже побудували… мільйони, чи мільярди виділили…

Терпіти не можу коли ниють та безперестану скаржаться, особливо дядьки і нічого не пропонують.

Пропоную, поки щось збудують через 20-30 років, елементарний мінімум щоб зберегти хоча б частину людей:

  1. Електрифікувати намети. Мільйони на це не виділиш, бо коштує копійки, отже багато не вкрадеш, але буде можливість зарядити рації, набрати і роздрукувати нафіг не потрібні документи (потрібні виключно щоб не отримати догани), зателефонувати рідним.
  2.  Забезпечити гарячою водою. Проблема побудувати сарайчик під помивку о/с з будь-якого мотлоху (поруч з наметами стоять напівзруйновані будівлі розібрати і перекласти, або добудувати, можна розбірний з сендвіч панелей і переносити при потребі, якийсь вагончик притягти). Поставити в середину сарайчика великий бак вкрутити в нього тен і ось люди миються!
  3. Приганяти періодично копалку (в кожній частині є якщо не екскаватор, то трактор з ковшем) викопати нову траншею, перенести кабінки, засипати стару траншею.
    Елементарні речі! Це що дуже складно? Це капець як дорого? На це потрібні роки?
  4. З технікою складніше. Совєцький непотріб на якому воюємо потребує перманентного ремонту. В мене було коло 20 ГАЗ-66, перевірено – шишарики їздять виключно на ентузіазмі підрозділу. 2 місяці напівголодний, пригнічений паперовою армією підрозділ вкладав свою енергію, здоров’я (цілий день на морозі, під машинами на бетоні, хоча не складно і не дорого придбати бригаді і за потреби видавати в тимчасове користування теплові гармати) відривав від родин кошти щоб техніка працювала (так частину запчастин видали зі складу, навіть видали новий двигун на один шишарик, так багато чим допомогли волонтери – так-так, ті волонтери які вже не потрібні, бо нас всім забезпечують, але тисячі вклали в техніку з своїх зарплат, які при теперішніх цінах надто малі щоб і за комуналку не підйомну заплатити, бо УБД рік не дають – пільг половина підрозділу не має і родину прогодувати і самому нормально харчуватись).

Так на ентузіазмі попри мороз, голод і брак коштів майже вся техніка нормально рушила з ППД на полігон! І ці суки дають такий бензин що більша частина техніки безнадійно стає. Та гори вона пропадом! Хай стоїть, тягайте як хочете. З мене досить.

Ми втрачаємо людей шаленими темпами. Йдуть найкращі, не шкодуючи і не обертаючись. Приходять, краще б не приходили! Серйозно, мені не треба великий відсоток комплектації, бо вимагають згідно штату, а штат на n% баласт. Хто буде виконувати задачі? Так їх виконуватимуть класні хлопці за себе і алкаша, і косаря, і хронічно хворого (хтось взагалі в курсі що для певних спеціальностей є обмеження по стану здоров’я), і жінку (кількість жінок сильно побільшала, а користь для нашого роду військ переважно нульова). Через скільки часу класний хлопець задовбеться тягти ще одного/одну-двох-трьох..? І хто лишиться? А вимагати будуть як з повноцінного підрозділу!

Люди наше все без них техніка не їздить і міномети не стріляють. Та важлива не лише кількість, а й якість. І якісним людям важливо щоб на них не забивали, інакше вони йдуть! Елементарні умови, не п’ятизірковий готель, елементарні!

Я точно знаю як не схибитись на війні, але не знаю як витримати ППД і полігони, бо ніколи довго там не затримувалась. Через тиждень тактичні навчання. Мені вперше за 3,5 роки пофіг, що техніка не їде – це не моя провина і не мого підрозділу, ми зробили все можливе. Догана дешевше ніж ремонт через чиюсь жадібність. Мені вперше пофіг, що не можу виконати задачу тактичних навчань, скільки можна робити це на ентузіазмі, розриватись самій, витягувати подвійну-потрійну роботу з людей, а потім ще й вигрібати? Так ще й задача яку без спецзасобів не виконати і ані придбати ці спец засоби, ані через волонтерів дістати неможливо.

На попередніх навчаннях моя батарея виконала задачу з нулем штатних водіїв, нулем штатних навідників, 3-4 військовослужбовцями в розрахунку замість 5-ти – виконала бездоганно. І що я отримала на мене кричали півгодини, як могла виїхати на машинах з лисою гумою, посадити не водіїв за кермо, як могла поставити не навідників… і взагалі все не так! На питання, що мала робити, відповідь – написати рапорт! Рапорт, уявляєте, рапорт. Наче я їх не писала і типу це колись допомагало (хіба що від доган). Окупантам напишу рапорт: дійсним доповідаю відправили по вам 480 ОФ.

Все дістало!

Олена Ігорівна –  Збройні Сили України

Коментар редакції: На жаль, такі реалії війни. Путін, якраз і розраховує затяжною війною, нестатками та негараздами розхитати, ослабити і знищити українську державність. За великою мірою, винна не тільки влада, обрана самим українським народом, а й моральна та економічна виснаженість, сумний культурно-освітній рівень великої кількості населеня… Нам би знайти в собі сили довше витримати цей тиск і дочекатися розвалу країни агресора, яка насилає на український народ такі випробування!

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.facebook.com/

Читати далі ...

Cтатті

Американці зробили висновки: “іхтамнєтів” будуть відстрілювати

Опубліковано

на

Рівно тиждень тому в акваторію Середземного моря, через Гібралтар, пройшла сьома експедиційна група морської піхоти США, на чолі з авіаносним десантним кораблем класу Wasp, (LPH-2) Iwo Jima. Нагадаємо про те, що це корабель 40 тис. тонн водотоннажності і при наявності відповідної авіаційної групи стає легким авіаносцем. Разом з головним кораблем слідували десантно-вертолітний корабель-док USS New York (LPD-21), десантний корабель-док USS Oak Hill LSD 51, а також корабель постачання USNS Вільям Маклін (T-AKE 12), з 2,5 тис морських піхотинців на борту.

Результат пошуку зображень за запитом "us marines"

Такі пересування можуть бути викликані або шикарними і великими навчаннями, або “дублені потилиці” йдуть комусь вправляти мізки. Власне кажучи, вони для цього й існують, що продемонстрували вже не раз. Вони рідко бовтаються без діла на іншій стороні Земної кулі і дехто обов’язково повинен задуматися, чи не за його скальпом розпочато полювання. Проте, таке пересування може переслідувати ще одну мету – привернення уваги.

За легендою, корабель USS Oak Hill LSD 51 повинен був увійти в акваторію Чорного моря для участі з румунськими колегами в навчаннях “Весняний шторм 2018” (Spring Storm 2018). Як повідомляють турецька влада, корабель вже пройшов Босфор і пішов в північному напрямку. Інша частина групи залишилася в східній частині Середземного моря, де планується провести спільні з Ізраїлем навчання з відпрацювання навичок для проведення бойових операцій з метою забезпечення надійності роботи системи ПРО. Не важко здогадатися, що угруповання розгорнуто в тих місцях, де росіяни мають не здорову і небезпечну активність. В принципі, така активність може бути припинена виключно засобами авіації, але, мабуть, у американців є свої резони розгортання саме морської піхоти.

Є велика частка ймовірності того, що після бійки під Хішамом американці зробили висновки і вирішили взяти участь у знищенні позасистемної і суто дестабілізуючої регіон, сили. Особливо, її терористична діяльність проявляється в Сирії, але і в Україні – теж. Ні, це не ІДІЛ і не ісламські угруповання, це групи добре озброєних і матеріально мотивованих людей, руками яких Кремль робить найбруднішу роботу. Включаючи грабежі, катування і позасудові розстріли. Це не ДІЛ, це – гірше ІДІЛу і називається це російськими ПВК.

Події 7 лютого показують, що Москва від них відмовляється з такою ж легкістю, як ніби це використаний туалетний папір. Американці, напевно, прекрасно обізнані про ту кількість злочинів, які вже повісили собі на шию ці красені. У зв’язку з невизначеним статусом цієї публіки, якої по документах немає і бути не може, вона може легко вирізатися з тих місць, в яких вона оперує.

До речі, на них і на іранців, які теж перебувають в Сирії під виглядом торговців шаурмою і календарями з усіма православними святами і постами, не поширюється дія гуманітарних конвенцій, пов’язаних з правилами ведення бойових дій. Тому всі, хто буде їх відстрілювати як шалену худобу, не потрапляють під порушення міжнародних норм і правил. Цілком можливо, що у Вашингтоні таки вирішили знизити напруженість саме таким чином, як це вдало вийшло при Хішам.

У будь-якому випадку, зростаюча кількість жертв і варварські методи вбивства місцевого населення підштовхують саме до такого варіанту розвитку подій. У будь-якому випадку, військова машина США прийшла в рух і вперед рушили їхні ударні сили. Загалом, за цим треба уважно дивитися, щоб потім не заблудиться в нинішній плинності і не втратити канву подій.

anti-colorados

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://defence-line.org/

Читати далі ...

Cтатті

Ракетний щит України – ставка на створення уніфікованих ЗРК

Опубліковано

на

Зенітні ракетні війська (ЗРВ) – основа протиповітряної оборони і головна вогнева сила в загальній системі ППО України. Сьогодні щит над Україною підтримується зенітними ракетними системами і комплексами радянської розробки дальньої дії, а також середньої та малої дальності: ЗРС С-200В (по натовської класифікації SA-5 Gammon), С-300В1 (SA-12A Gladiator), ЗРК С-300ПТ (SA-10A Grumble), С-300ПС (SA-10B Grumble) і «Бук-М1» (SA-11 Gadfly). Крім ЗРВ Повітряних сил, власними засобами протиповітряної оборони мають і Сухопутні сили, де експлуатуються ЗРК ближньої дії. Це «Оса-АКМ», «Стріла-10М», зенітний гарматний ракетний комплекс «Тунгуска», «Шилка» (ЗСУ-23-4), а також переносні ЗРК «Игла-1».

За період з 1991 по 2006 р загальна кількість дивізіонів в складі ЗРВ ППО України зменшилася з максимальною чисельності 232 дивізіона (в 1996 г.) до 57. До 2012 р «вік» найбільш старого зенітного ракетного комплексу в складі ЗРВ Повітряних сил України перевищив 40 років. А «наймолодшому» ЗРК – більше 20 років. З огляду на темпи розвитку засобів повітряного нападу, радіоелектронної протидії та систем придушення ППО противника, наприклад, той же ЗРК С-200В вже сьогодні можна вважати морально застарілим. Українські ЗРК С-300ПС так само чим далі, тим все з великою натяжкою можна вважати відповідною зброєю для швидкоплинного протиповітряного бою. Гарантійний термін служби цього комплексу до капітального ремонту був визначений в 25 років, а зроблені вони в 1982-1990 рр. Гостродефіцитних запасних частин до цього ЗРК, який вже давно не виробляється, у наших військових вже немає. Тому де-факто всі основні вітчизняні зразки зенітних ракетних систем, комплексів і ракет до них межі міцності вже не мають.

В таких умовах головний конструктор зенітних ракетних комплексів Олег Коростельов приступив до формування своєї концепції модернізації системи ППО України. Він вважає, що необхідно забезпечити кілька рівнів захисту неба.

Перший – використанням ЗРК малої дальності до 7 км – ЗРК ближньої дії. Це «Оса-АКМ», «Стріла-10М», зенітний гарматний ракетний комплекс «Тунгуска», «Шилка» (ЗСУ-23-4), а також переносні ЗРК «Игла-1».

Другий рівень – середньої дальності, теж на базі вже відпрацьованого технічного рішення, – модернізації ракети ЗРК «Луч». Вже протягом кількох років ДККБ «Луч» в складі вітчизняної команди бере участь у великому міжнародному проекті з модернізації всієї системи ППО однієї з африканських країн. І зі своєю частиною Коростельов впорався чудово – пуски ракет в кінці 2017 року засвідчили здатність модернізованого ЗРК вражати цілі на дальності до 50 км (до речі, балістична дальність такої ракети 90 км). Беручи до уваги, що Україна має величезну кількість ракет до цього ЗРК, реалізація такого проекту дозволила б суттєво посилити ПС ЗСУ. Десятки ракет вже відправлені замовнику, так що досвід виробництва дозволить досить швидко переорієнтуватися на забезпечення інтересів ЗСУ. До цього не зайвим буде доповнення, що суміжник в згаданому проекті – компанія «Радіонікс», – вже зробила активну головку самонаведення, а також порт для радіо корекції, так що технологічність ракети зростає буквально вже по ходу її вдосконалення.

Позиція розробників визначається декількома найважливішими аспектами, що впливають на просування проекту: важлива невисока вартість розробки, важливий швидкий темп створення ракети. А деякі заділи, як то поява в розпорядженні українських інженерів активної головки самонаведення (ГСН), можуть впроваджуватися по ходу. Активна ГСН може дозволити вражати різні цілі одночасно. Така ракета, до речі, теж повинна бути уніфікованою. Виконана як авіаційна зброя («повітря – повітря»), вона дозволить вражати цілі на дальності 125 км, в якості штурмового зброї («повітря – поверхня») – на 110 км. Є для такого комплексу і багатофункціональний локатор наведення – 80К6М, розроблений і випускається запорізькою «Іскрою».

«Україні не варто розпорошуватися в кількості різних комплексів, як це було в СРСР, потрібно рухатися чітко і направлено, фокусуючи зусилля на створенні уніфікованих ЗРК, тобто, для використання на наземних і на морських платформах», – каже О.Коростелев.

Якщо плани конструктора і політична воля людей при владі перетнуться в одній точці на ДККБ «Луч», незабаром можна буде говорити про створення вітчизняної школи конструкторів систем ППО. Власне кажучи, досвід вже є – конструкторська школа легких бойових машин була створена в Україні, що називається, з нуля. А на ДККБ «Луч» знають: не святі горшки ліплять.

Материал из книги ЦИАКР «Конструкторы украинского оружия»

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://opk.com.ua/

Читати далі ...

Trending