Зв'яжіться з нами

Cтатті

ТОВ «Оборонні технології» обіцяє ремонт С-300 і «Бук» ПС ЗСУ на базі нових НВЧ-елементів

Опубліковано

на

Приватна оборонна промисловість України поповнилася новим, амбітним учасником. Підприємство «Оборонні технології» володіє всім необхідним для ремонту і модернізації ЗРК великої, середньої і малої дальності, а також техніки радіотехнічних військ. Як в інтересах вітчизняного, так і зарубіжних замовників.

Поява в Україні нової компанії, яка готова взяти на себе вирішення таких технологічно складних і відповідальних завдань – подія в оборонно-промислових колах неординарне. На чому базуються амбіції нового підприємстві? Який потенціал, можливості і найближчі завдання? Про це – в розмові Сергія ЗГУРЕЦЬ, Defense Express з директором ТОВ «Оборонні технології» Дмитром УСЕНКО.

– Дмитре Миколайовичу, вкрай цікаво більш детально почути про компанію «Оборонні технології», чому було обрано такий непростий напрямок діяльності?

– На створення даного підприємства нас спонукало те, що є всі можливості для того, щоб підвищити в Україні якість ремонту і, як наслідок, підняти надійність і рівень справності і боєготовності техніки і озброєння Зенітних ракетних військ. Наша техніка ППО знаходиться в експлуатації більше 30 років. Деякі зразки озброєння взагалі не проходили ремонт відповідно до закладених в цю техніку вимог. Я маю на увазі середні та капітальні ремонти. У кращому випадку забезпечувався поточний військовий ремонт, з заміною секцій, або несправних блоків і вузлів.

Наша компанія створена людьми, які стояли в Україні біля витоків створення системи ремонту озброєння ППО, зокрема, ЗРК С-300. Наші фахівці були пов’язані з експлуатацією і ремонтом цих комплексів. Багато з них служили в армії на цих системах і знають зсередини, що це таке.

Компанія «Оборонні технології» володіє всім правовим, технічним і технологічним потенціалом, необхідним для вирішення всього комплексу завдань, пов’язаних з ремонтом і, при бажанні замовника, модернізацією озброєння і техніки в інтересах Зенітних ракетних, Радіотехнічних військ Повітряних сил, комплексів ППО Сухопутних військ. Це ЗРК С-300, Бук, Оса і інші.

Наше підприємство оснащене обладнанням випуску 2016-2017 рр. Це найсучасніше обладнання, яке дозволяє тестувати техніку, забезпечувати якісний ремонт. Стендове обладнання дозволяє швидше знайти несправності, швидше усунути їх, швидше зробити всі наладки. Промислова база складається з найсучаснішого обладнання, яке дозволяє виробляти діагностику всіх елементів і вузлів комплексу, включаючи найбільш гостродефіцитні і «відмовні» елементи, пропонує нові рішення з заміни окремих так званих «секцій», вузлів, блоків на нові. Це дозволяє проводити модернізацію ЗРК, застосовувати в їх системах нові рішення на новій елементній базі.

171219 Корпус

Також наше обладнання і наша виробнича база дозволяють ремонтувати будь-які засоби ППО, РТВ, базові шасі, не прив’язуючись до конкретної машини або складової.
Поки ми займалися всіма формальними процедурами з допусків, внесенням до реєстру Мінекономіки і рішенням інших організаційно-правових задач, ми працювали за договорами субпідряду. В цьому році ми працюємо з більшою продуктивністю і якістю, постійно підвищуємо свої навички. У новому форматі своєрідною точкою старту для нашого підприємства і Міноборони стане отримання в ремонт зенітного ракетного комплексу С-300 і його успішне завершення.

– На цьому тлі цілком логічним є запитання про те, чи є у компанії документація як на сам комплекс, так і на ремонт ЗРК С-300. Як з цим?

– Документацію ми зробили. Ми її офіційно придбали. У кого і як – комерційна таємниця підприємства. Тепер це наша документація. За переліком, який був узгоджений з Генеральним конструктором України з зенітними ракетними комплексами ми розробили ремонтну документацію на середній ремонт ЗРК С-300 і його складових. Ця документація була перевірена комісією Міністерства оборони. Також в цих перевірках брали участь представники військового приймання, фахівці Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки ЗС України, Харківського університету повітряних сил. Вони все подивилися, оцінили, перевірили ще. Документація їх влаштувала. Вона відпрацьована, з огляду на те, що ремонт комплексу С-300 в Україні йде вже не перший рік, і ми брали участь в цьому ремонті.

– Що стосується модернізації, таке завдання не ставили перед собою?

– У нас є розробки окремих блоків і вузлів на новій елементній базі. Їх можна адаптувати до певного виду техніки, до того чи іншого зенітного ракетного комплексу, і вони будуть прекрасно забезпечувати його роботу зі зменшенням енергетичних витрат, із зменшенням точок настройки. Такі пропозиції у нас є і, при бажанні вітчизняного замовника, вони можуть бути застосовані в ході модернізації наших комплексів ППО.

Наприклад, у нас вже відпрацьовано універсальне рішення, яке підходить для заміни будь яких «секцій» комплексу С-300. На «трьохсотці» більше п’яти тисяч таких секцій, у кожній з яких використана стара радянська елементна база. Наш модуль являє собою плату, на якій встановлений процесор. Модуль адаптовано для запису будь-якої інформації і для її обробки за необхідними алгоритмами. Припустимо, потрібна сьогодні секція номер один, ми записуємо на модуль інформацію під вимоги до секції номер один і ставимо модуль на місце секції номер один. Це прискорює і ремонт, і надійність.

Але ми йдемо далі. Розроблено нові індикаторні системи на ЗРК С-300. Те, що ми зробили, реально працює. Дане оновлення замінює ряд секцій – і встановлюється всього одна. Це новий VGA дисплей, а не вакуумні трубки, яких вже немає ніде і які вже всі терміни свої експлуатації вичерпали.

Є розробки в області цифрової обчислювальної машини на комплекс, заміна фериту на напівпровідникові системи. Роботи спрямовані на те, щоб забезпечити максимальну надійність техніки з мінімальним втручанням людини в її роботу.

Результат пошуку зображень за запитом "С-300 "

– Заміна будь-якого з блоків на нові як в С-300, так і в інших комплексах для легітимізації цих процесів потребують випробувань …

– Однозначно. При цьому у нас є всі нормативно-правові документи, які дають нам можливість проводити наукові, науково-дослідні роботи, здійснювати ремонт і модернізацію зенітних ракетних комплексів та інших систем озброєнь і техніки. Ми впевнені, що наші пропозиції зацікавлять військових. Але що стосується модернізації озброєння і техніки в цілому, то є певна процедура. Ми повинні в своїх пропозиціях спиратися на технічні умови і вимоги, які повинен надати замовник. Тому ми поки говоримо про ремонт. З огляду на те, що комплекс йде на ремонт, а не на модернізацію, ми не маємо права змінювати наявні там вузли і блоки на сучасні, модернізувати його. Ми повинні виготовити або точно такий же за схемою вузол і блок, або придбати новий і поставити.

– Але в Україні є підприємство, яке спеціалізуються на ремонті і ЗРК С-300, і ЗРК «Бук». Це ДП «Укроборонсервіс», що входить в концерн «Укроборонпром». Є вже напрацьовані зв’язки з ремонту техніки в інтересах Повітряних Сил. При цьому я не раз чув від високих посадових осіб в Міноборони, що залежність від монопольного становища ДП «Укроборонсервіс» має ряд негативних сторін. На цьому тлі цілком очікувано, що ваші пропозиції на українському ринку створять конкуренцію всередині країни в галузі ремонту і модернізації зенітних ракетних комплексів протиповітряної оборони і, як наслідок, забезпечать економію ресурсів. Але порушення усталених правил гри може не всім сподобатися. Чи не боїтеся подібних ризиків?

– Ми працюємо і з державними підприємствами «Укроборонпрому», і з приватними компаніями. Ми нікого не цураємося, всіх приймаємо і звертаємося до всіх. Ми з усіма хочемо працювати правильно. Ми вважаємо, що на нашому ринку всім вистачить роботи, з огляду на те, що до сих пір багато чого з того, що вимагає ремонту – не відремонтовано. З іншого боку, потрібно дивитися в майбутнє. У модернізацію і створення нового. Ми хочемо конкурувати з усіма іншими підприємствами, будучи в хороших відносинах. Щось хороше є у них, щось є у нас. Якщо ми будемо об’єднувати наші нові розробки і підходи до модернізації, ми набагато швидше піднімемо все наявне наше озброєння на більш високий і якісний рівень. Новий зразок буде набагато краще виглядати і краще працювати. Але потрібно навчитися спільній роботі на прозорих і взаємовигідних умовах.

Результат пошуку зображень за запитом "С-300 "

– В Україні з деяких пір домінує підхід, що береться в ремонт весь комплекс С-300 під ключ і ціна виставляється також «комплексно». Командування зенітних ракетних військ не завжди оптимістично відносилося до такої методики, вважаючи, що є частина несправних секцій, які можна відремонтувати окремо, і це буде дешевше, ніж ремонт комплексу в цілому. Який у вас буде підхід?

– Однозначно повинен бути ремонт і секцій окремо, тому що у нас не один зенітний ракетний комплекс. Якщо взяти всі наявні в Україні комплекси С-300, то далеко не всі з них пройшли ремонти різного рівня, про які ми вже згадували. Вони стоять в черзі на ремонт, але вони повинні працювати і повинні забезпечувати боєздатність країни. І тому на них треба поки ремонтувати секції, вузли, блоки – до тих пір, поки до них не дійде черга ремонту. Ми працюємо в цьому напрямку. В даний час це наше основне навантаження. Ми займаємося ремонтом як вузлів, блоків, секцій як для ЗРВ, так і для РТВ. До завершення всіх юридичних процедур до недавнього часу ми виступали як співвиконавці.

– Скільки часу у вас піде на ремонт одного комплексу С-300?

– Розумієте, є вже прорахований цикл ремонту цього комплексу – десь вісім-дев’ять місяців. Це нормально. Ми не будемо намагатися поки зробити його, припустимо, за п’ять місяців. Техніка повинна бути відремонтована якісно. Поспіх тут не потрібний.

– Але, крім секцій, у ЗРК С-300 в версіях ПТ/ПС є досить багато вузьких місць, які «зав’язані» на вже фактично неіснуючу промислову і елементну базу часів Радянського Союзу. Я говорю про надвисокочастотні прилади або про так звані клістрони, лампах бужучої хвилі і т.д. Свого часу ця тема піднімалася на дуже високих рівнях, з початком війни питання «як добути клістрон» став ще більш актуальним. Так як знайти їх можна тільки на російських складах або в запасах інших країн, де є «трьохсотки». Але всюди ці елементи вкрай дефіцитні. В Україні завдання з відновлення вживаних високочастотних приладів вирішує підприємство «Генератор», зокрема, показавши регенеровані клістрони для С-300 і «Бук» на виставці «Зброя та безпека-2017». Але, як то кажуть, є нюанси. Що Ваша компанія пропонує для вирішення? Якщо вам дадуть комплекс С-300ПТ без клістронів, ви його повернете до ладу повністю боєготовим?

– Однозначно, з усіма клістронами, причому всі ті, які стоять на ньому з простроченим терміном, будуть замінені на нові. Увійти на ринок ремонту С-300 зі своїм клістроном було для нас одним із пріоритетних завдань. Тому що основне «серце» ЗРК – це НВЧ-прилади.

Результат пошуку зображень за запитом "С-300 "

– Ви працюєте в кооперації з «Генератором»?

– Ми знаємо виробничу базу і стан підприємства «Генератор». Паралельно цим займається також державне підприємство «Укроборонсервіс». Але ми до них з цього питання не зверталися. Ми пішли іншим шляхом з НВЧ-приладами. У нас буде своє рішення по клістронах.

– Який стан справ з проектами для зарубіжних замовників? Наприклад, С-300 є в Казахстані, в ряді інших країн є багато іншої техніки ЗРВ і РТВ, яка вимагає модернізації. Чи готові ви виходити на зовнішній ринок зі своїми рішеннями і пропозиціями?

– Ми готові розглянути будь-які комерційні пропозиції на ремонт будь-яких комплексів, бажано, звичайно, комплексів, які у нас залишилися з часів Радянського Союзу. Тому що це все-таки більш рідна для нас система. Хоча, звичайно, принцип побудови всіх радіолокаційних схем і функціональне наповнення скрізь однаковий.

Але ви повинні розуміти, що всюди проходять тендери. Просто так приїхати і сказати: «Давай, я буду ремонтувати», – не вийде. Скрізь – своя державна політика, державні гроші, і вони точно також розподіляються тільки за тендером. Тому треба «брати» якістю робіт і сервісом забезпечення обслуговування. Це ми і збираємося зробити. Спочатку в Україні, потім – за межами країни. При цьому я вірю, що наша діяльність сформує в Україні новий оборонно-промисловий майданчик для реалізації високотехнологічних проектів, створить передумови для формування кооперації з європейськими, азіатськими та американськими компаніями, розширить експортний потенціал країни щодо вирішення завдань ремонту і модернізації техніки протиповітряної оборони для іноземних замовників .

Всі ці завдання ми плануємо вирішувати і підтверджувати конкретними реалізованими проектами.

Розпитував Сергій ЗГУРЕЦЬ, Defense Express

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Cтатті

Крик душі: “Ми втрачаємо людей шаленими темпами. Йдуть найкращі, не шкодуючи і не обертаючись… Хто буде виконувати задачі?”

Опубліковано

на

Доконають армію! Невдовзі залишаться самі бомжі і алкоголіки!

Так починається набираючий популярність пост у facebook, змученої війною та армійськими взаємовідносинами мінометчиці 72-ї бригади Олени Ігорівни, економіста за освітою, з позивним Київ, яка з літа 2014 безперервно на війні, бойового офіцера, добровольця, “Народного Героя України”:

Доконають армію! Невдовзі залишаться самі бомжі і алкоголіки!

Вірите, що немає ресурсів? Ресурсів достатньо – мозку і совісті бракує!

Поясніть хтось мені тупій чому у військовослужбовців ЗСУ умови гірші ніж у худоби в ЄС? Нормально поясніть!

Не тицяючи в синю книжечку 50-х років затверджену сталіним згідно якої на полігоні повинні бути скотські умови, на яку посилаються від полковника і вище, а поясніть нормально враховуючи що ІІІ тисячоліття!

І не треба стандартну відмазку – війна… в Київській області війна? В Львівській? В Миколаївській війна? Нормально поясніть, не треба нам парити про війну на війні в нас кращі умови, бо полковники і генерали в наших бліндажах не з’являються і не заважають створити собі нормальні умови.

І не треба розповідати що грошей немає в країні де сплачується примусовий військовий податок. Красти не треба і використовувати ефективно, поясніть нормально, артилерія вміє рахувати!

Поясніть чому більше року військовослужбовці, котрі рік провоювали не можуть отримати УБД? Реально провоювали, а не на пару днів за УБД приїхали?

Поясніть чому потрібно 60 документів щоб вистріляти 6 мін за місяць. Документів які ніхто ніколи не прочитає. Це не перебільшення реально 59 документів треба надрукувати і роздрукувати (і 5 карт намалювати)! Компами, принтерами, папером не забезпечують і картриджі не заправляють («армію забезпечили всім»)! Поясніть яке мають право вимагати те засобами для здійснення чого не забезпечили? Об’єктивно вистачило б десятка! Раніше їздила на пару днів з одним єдиним папірчиком про заходи безпеки і стріляла 40 мін.
Поясніть навіщо навідника вчити 2 місяці??? Якщо людина геть тупа її ніколи не навчити, а якщо є невеликі ознаки інтелекту вистачить три дні, а потім в підрозділ на злагодження. 2 місяці, чорт забирай, вчити солдат і сержантів які від року до трьох провоювали з мінометом для отримання папірчика без якого тепер не можна стріляти з міномета, після того як три роки стріляли?!. Яка людина не поповнить ряди 93% від цього непрохідного маразму? Єдина користь, мої приїхавши на курси навчили інструктора наводити.

Поясніть це цілеспрямоване знищення армії, чи тупість?

4 місяці голоду на ППД. На чорта стільки сидіти на ППД? Чому не можна годувати на ППД? Хто крім бомжів прийде? Романтики і патріоти в 15-му майже всі закінчились. Є звісно бати з нормальним керівництвом, де о/с комфортно, або з міцним здоровим колективом, але це виключення радше, а не правило.

4 місяці Української паперової армії! Цілий день не продихнути і 2/3 липа і фікція для галочки. Нескінчене тупе безглуздя!

Далі полігони, чи міжнародні навчальні центри, байдуже однакове лайно. 3 місяці, якщо пощастить не 4-5, гнити і вкриватись коростою.

Полігон (збірна з усіх відвіданих мною полігонів, зазвичай не тривалі відвідини – щастило, але цього разу схоже на довго):
– житло – намет, чи пліснявий барак,
– непрохідна муляка навесні та восени,
– 220 – відсутня по книжечці часів сталіна – нєположено, лише 24, або 36 для паскудненького освітлення намета. Розумію якби тягти 220 за 10 км., а тут воно є просто нєположено,
– в машини залили такий непотріб, що не дійшли своїм ходом більше половини, навіть шишарик з новісіньким двигуном (лише перед виїздом поставили, берегли, не навантажували, на залишках старого бензину працював ідеально, на отриманому в дорогу відмовився заводитись взагалі), як ремонтувати (що своїм коштом зрозуміло, як це технічно можливо в умовах полігону і відсутності запчастин в радіусі 50-100 км.?).
– туалет – вуличний сортир з гіркою, що стирчить з дірки,
– вода – відсутня, або крижана і на всіх не вистачило, або замерзла, добре коли є сніг потерти руки і обличчя.
– баня раз на тиждень і йти до неї 2 км. і назад мокрим 2 км. по морозу, а були приколи, що йти до бані 2 км. і кожен несе собі дрова, бо баню тре топити.
Якщо якась падла питає чому не голені – хочеться вбити.

21 століття, туристи мандрують космосом, а ми в центрі Європи миємось раз на тиждень. До казки про ВСІМ ЗАБЕЗПЕЧИЛИ («забезпечувачі» хоч би те що купувати не можливо видали), додали казку СТВОРИМО УМОВИ, побудуємо казарми, так-так стіну вже побудували… мільйони, чи мільярди виділили…

Терпіти не можу коли ниють та безперестану скаржаться, особливо дядьки і нічого не пропонують.

Пропоную, поки щось збудують через 20-30 років, елементарний мінімум щоб зберегти хоча б частину людей:

  1. Електрифікувати намети. Мільйони на це не виділиш, бо коштує копійки, отже багато не вкрадеш, але буде можливість зарядити рації, набрати і роздрукувати нафіг не потрібні документи (потрібні виключно щоб не отримати догани), зателефонувати рідним.
  2.  Забезпечити гарячою водою. Проблема побудувати сарайчик під помивку о/с з будь-якого мотлоху (поруч з наметами стоять напівзруйновані будівлі розібрати і перекласти, або добудувати, можна розбірний з сендвіч панелей і переносити при потребі, якийсь вагончик притягти). Поставити в середину сарайчика великий бак вкрутити в нього тен і ось люди миються!
  3. Приганяти періодично копалку (в кожній частині є якщо не екскаватор, то трактор з ковшем) викопати нову траншею, перенести кабінки, засипати стару траншею.
    Елементарні речі! Це що дуже складно? Це капець як дорого? На це потрібні роки?
  4. З технікою складніше. Совєцький непотріб на якому воюємо потребує перманентного ремонту. В мене було коло 20 ГАЗ-66, перевірено – шишарики їздять виключно на ентузіазмі підрозділу. 2 місяці напівголодний, пригнічений паперовою армією підрозділ вкладав свою енергію, здоров’я (цілий день на морозі, під машинами на бетоні, хоча не складно і не дорого придбати бригаді і за потреби видавати в тимчасове користування теплові гармати) відривав від родин кошти щоб техніка працювала (так частину запчастин видали зі складу, навіть видали новий двигун на один шишарик, так багато чим допомогли волонтери – так-так, ті волонтери які вже не потрібні, бо нас всім забезпечують, але тисячі вклали в техніку з своїх зарплат, які при теперішніх цінах надто малі щоб і за комуналку не підйомну заплатити, бо УБД рік не дають – пільг половина підрозділу не має і родину прогодувати і самому нормально харчуватись).

Так на ентузіазмі попри мороз, голод і брак коштів майже вся техніка нормально рушила з ППД на полігон! І ці суки дають такий бензин що більша частина техніки безнадійно стає. Та гори вона пропадом! Хай стоїть, тягайте як хочете. З мене досить.

Ми втрачаємо людей шаленими темпами. Йдуть найкращі, не шкодуючи і не обертаючись. Приходять, краще б не приходили! Серйозно, мені не треба великий відсоток комплектації, бо вимагають згідно штату, а штат на n% баласт. Хто буде виконувати задачі? Так їх виконуватимуть класні хлопці за себе і алкаша, і косаря, і хронічно хворого (хтось взагалі в курсі що для певних спеціальностей є обмеження по стану здоров’я), і жінку (кількість жінок сильно побільшала, а користь для нашого роду військ переважно нульова). Через скільки часу класний хлопець задовбеться тягти ще одного/одну-двох-трьох..? І хто лишиться? А вимагати будуть як з повноцінного підрозділу!

Люди наше все без них техніка не їздить і міномети не стріляють. Та важлива не лише кількість, а й якість. І якісним людям важливо щоб на них не забивали, інакше вони йдуть! Елементарні умови, не п’ятизірковий готель, елементарні!

Я точно знаю як не схибитись на війні, але не знаю як витримати ППД і полігони, бо ніколи довго там не затримувалась. Через тиждень тактичні навчання. Мені вперше за 3,5 роки пофіг, що техніка не їде – це не моя провина і не мого підрозділу, ми зробили все можливе. Догана дешевше ніж ремонт через чиюсь жадібність. Мені вперше пофіг, що не можу виконати задачу тактичних навчань, скільки можна робити це на ентузіазмі, розриватись самій, витягувати подвійну-потрійну роботу з людей, а потім ще й вигрібати? Так ще й задача яку без спецзасобів не виконати і ані придбати ці спец засоби, ані через волонтерів дістати неможливо.

На попередніх навчаннях моя батарея виконала задачу з нулем штатних водіїв, нулем штатних навідників, 3-4 військовослужбовцями в розрахунку замість 5-ти – виконала бездоганно. І що я отримала на мене кричали півгодини, як могла виїхати на машинах з лисою гумою, посадити не водіїв за кермо, як могла поставити не навідників… і взагалі все не так! На питання, що мала робити, відповідь – написати рапорт! Рапорт, уявляєте, рапорт. Наче я їх не писала і типу це колись допомагало (хіба що від доган). Окупантам напишу рапорт: дійсним доповідаю відправили по вам 480 ОФ.

Все дістало!

Олена Ігорівна –  Збройні Сили України

Коментар редакції: На жаль, такі реалії війни. Путін, якраз і розраховує затяжною війною, нестатками та негараздами розхитати, ослабити і знищити українську державність. За великою мірою, винна не тільки влада, обрана самим українським народом, а й моральна та економічна виснаженість, сумний культурно-освітній рівень великої кількості населеня… Нам би знайти в собі сили довше витримати цей тиск і дочекатися розвалу країни агресора, яка насилає на український народ такі випробування!

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.facebook.com/

Читати далі ...

Cтатті

Американці зробили висновки: “іхтамнєтів” будуть відстрілювати

Опубліковано

на

Рівно тиждень тому в акваторію Середземного моря, через Гібралтар, пройшла сьома експедиційна група морської піхоти США, на чолі з авіаносним десантним кораблем класу Wasp, (LPH-2) Iwo Jima. Нагадаємо про те, що це корабель 40 тис. тонн водотоннажності і при наявності відповідної авіаційної групи стає легким авіаносцем. Разом з головним кораблем слідували десантно-вертолітний корабель-док USS New York (LPD-21), десантний корабель-док USS Oak Hill LSD 51, а також корабель постачання USNS Вільям Маклін (T-AKE 12), з 2,5 тис морських піхотинців на борту.

Результат пошуку зображень за запитом "us marines"

Такі пересування можуть бути викликані або шикарними і великими навчаннями, або “дублені потилиці” йдуть комусь вправляти мізки. Власне кажучи, вони для цього й існують, що продемонстрували вже не раз. Вони рідко бовтаються без діла на іншій стороні Земної кулі і дехто обов’язково повинен задуматися, чи не за його скальпом розпочато полювання. Проте, таке пересування може переслідувати ще одну мету – привернення уваги.

За легендою, корабель USS Oak Hill LSD 51 повинен був увійти в акваторію Чорного моря для участі з румунськими колегами в навчаннях “Весняний шторм 2018” (Spring Storm 2018). Як повідомляють турецька влада, корабель вже пройшов Босфор і пішов в північному напрямку. Інша частина групи залишилася в східній частині Середземного моря, де планується провести спільні з Ізраїлем навчання з відпрацювання навичок для проведення бойових операцій з метою забезпечення надійності роботи системи ПРО. Не важко здогадатися, що угруповання розгорнуто в тих місцях, де росіяни мають не здорову і небезпечну активність. В принципі, така активність може бути припинена виключно засобами авіації, але, мабуть, у американців є свої резони розгортання саме морської піхоти.

Є велика частка ймовірності того, що після бійки під Хішамом американці зробили висновки і вирішили взяти участь у знищенні позасистемної і суто дестабілізуючої регіон, сили. Особливо, її терористична діяльність проявляється в Сирії, але і в Україні – теж. Ні, це не ІДІЛ і не ісламські угруповання, це групи добре озброєних і матеріально мотивованих людей, руками яких Кремль робить найбруднішу роботу. Включаючи грабежі, катування і позасудові розстріли. Це не ДІЛ, це – гірше ІДІЛу і називається це російськими ПВК.

Події 7 лютого показують, що Москва від них відмовляється з такою ж легкістю, як ніби це використаний туалетний папір. Американці, напевно, прекрасно обізнані про ту кількість злочинів, які вже повісили собі на шию ці красені. У зв’язку з невизначеним статусом цієї публіки, якої по документах немає і бути не може, вона може легко вирізатися з тих місць, в яких вона оперує.

До речі, на них і на іранців, які теж перебувають в Сирії під виглядом торговців шаурмою і календарями з усіма православними святами і постами, не поширюється дія гуманітарних конвенцій, пов’язаних з правилами ведення бойових дій. Тому всі, хто буде їх відстрілювати як шалену худобу, не потрапляють під порушення міжнародних норм і правил. Цілком можливо, що у Вашингтоні таки вирішили знизити напруженість саме таким чином, як це вдало вийшло при Хішам.

У будь-якому випадку, зростаюча кількість жертв і варварські методи вбивства місцевого населення підштовхують саме до такого варіанту розвитку подій. У будь-якому випадку, військова машина США прийшла в рух і вперед рушили їхні ударні сили. Загалом, за цим треба уважно дивитися, щоб потім не заблудиться в нинішній плинності і не втратити канву подій.

anti-colorados

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://defence-line.org/

Читати далі ...

Cтатті

Ракетний щит України – ставка на створення уніфікованих ЗРК

Опубліковано

на

Зенітні ракетні війська (ЗРВ) – основа протиповітряної оборони і головна вогнева сила в загальній системі ППО України. Сьогодні щит над Україною підтримується зенітними ракетними системами і комплексами радянської розробки дальньої дії, а також середньої та малої дальності: ЗРС С-200В (по натовської класифікації SA-5 Gammon), С-300В1 (SA-12A Gladiator), ЗРК С-300ПТ (SA-10A Grumble), С-300ПС (SA-10B Grumble) і «Бук-М1» (SA-11 Gadfly). Крім ЗРВ Повітряних сил, власними засобами протиповітряної оборони мають і Сухопутні сили, де експлуатуються ЗРК ближньої дії. Це «Оса-АКМ», «Стріла-10М», зенітний гарматний ракетний комплекс «Тунгуска», «Шилка» (ЗСУ-23-4), а також переносні ЗРК «Игла-1».

За період з 1991 по 2006 р загальна кількість дивізіонів в складі ЗРВ ППО України зменшилася з максимальною чисельності 232 дивізіона (в 1996 г.) до 57. До 2012 р «вік» найбільш старого зенітного ракетного комплексу в складі ЗРВ Повітряних сил України перевищив 40 років. А «наймолодшому» ЗРК – більше 20 років. З огляду на темпи розвитку засобів повітряного нападу, радіоелектронної протидії та систем придушення ППО противника, наприклад, той же ЗРК С-200В вже сьогодні можна вважати морально застарілим. Українські ЗРК С-300ПС так само чим далі, тим все з великою натяжкою можна вважати відповідною зброєю для швидкоплинного протиповітряного бою. Гарантійний термін служби цього комплексу до капітального ремонту був визначений в 25 років, а зроблені вони в 1982-1990 рр. Гостродефіцитних запасних частин до цього ЗРК, який вже давно не виробляється, у наших військових вже немає. Тому де-факто всі основні вітчизняні зразки зенітних ракетних систем, комплексів і ракет до них межі міцності вже не мають.

В таких умовах головний конструктор зенітних ракетних комплексів Олег Коростельов приступив до формування своєї концепції модернізації системи ППО України. Він вважає, що необхідно забезпечити кілька рівнів захисту неба.

Перший – використанням ЗРК малої дальності до 7 км – ЗРК ближньої дії. Це «Оса-АКМ», «Стріла-10М», зенітний гарматний ракетний комплекс «Тунгуска», «Шилка» (ЗСУ-23-4), а також переносні ЗРК «Игла-1».

Другий рівень – середньої дальності, теж на базі вже відпрацьованого технічного рішення, – модернізації ракети ЗРК «Луч». Вже протягом кількох років ДККБ «Луч» в складі вітчизняної команди бере участь у великому міжнародному проекті з модернізації всієї системи ППО однієї з африканських країн. І зі своєю частиною Коростельов впорався чудово – пуски ракет в кінці 2017 року засвідчили здатність модернізованого ЗРК вражати цілі на дальності до 50 км (до речі, балістична дальність такої ракети 90 км). Беручи до уваги, що Україна має величезну кількість ракет до цього ЗРК, реалізація такого проекту дозволила б суттєво посилити ПС ЗСУ. Десятки ракет вже відправлені замовнику, так що досвід виробництва дозволить досить швидко переорієнтуватися на забезпечення інтересів ЗСУ. До цього не зайвим буде доповнення, що суміжник в згаданому проекті – компанія «Радіонікс», – вже зробила активну головку самонаведення, а також порт для радіо корекції, так що технологічність ракети зростає буквально вже по ходу її вдосконалення.

Позиція розробників визначається декількома найважливішими аспектами, що впливають на просування проекту: важлива невисока вартість розробки, важливий швидкий темп створення ракети. А деякі заділи, як то поява в розпорядженні українських інженерів активної головки самонаведення (ГСН), можуть впроваджуватися по ходу. Активна ГСН може дозволити вражати різні цілі одночасно. Така ракета, до речі, теж повинна бути уніфікованою. Виконана як авіаційна зброя («повітря – повітря»), вона дозволить вражати цілі на дальності 125 км, в якості штурмового зброї («повітря – поверхня») – на 110 км. Є для такого комплексу і багатофункціональний локатор наведення – 80К6М, розроблений і випускається запорізькою «Іскрою».

«Україні не варто розпорошуватися в кількості різних комплексів, як це було в СРСР, потрібно рухатися чітко і направлено, фокусуючи зусилля на створенні уніфікованих ЗРК, тобто, для використання на наземних і на морських платформах», – каже О.Коростелев.

Якщо плани конструктора і політична воля людей при владі перетнуться в одній точці на ДККБ «Луч», незабаром можна буде говорити про створення вітчизняної школи конструкторів систем ППО. Власне кажучи, досвід вже є – конструкторська школа легких бойових машин була створена в Україні, що називається, з нуля. А на ДККБ «Луч» знають: не святі горшки ліплять.

Материал из книги ЦИАКР «Конструкторы украинского оружия»

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://opk.com.ua/

Читати далі ...

Trending