Зв'яжіться з нами

Новини

То є в ЗСУ медевакуатори, чи нема?

Опубліковано

на

22 одиниці броньованих медичних машин на базі МТ-ЛБ передало  у військо ТОВ «Науково-виробнича компанія «ВК Система»

Наш кореспондент побував на цьому підприємстві, де був присутнім на відвантаженні українській армії останніх цього року двох машин.

— На сьогодні особовий склад, який виконує бойове завдання в районі антитерористичної операції, виходячи з наших можливостей, забезпечено транспортом для евакуації, — повідомив народним депутатам 23 грудня під час години запитань до уряду Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак.

Він наголосив, що було підписано контракт на постачання цього року 60 автомобілів і 40 наступного року. За його словами, за необхідного фінансування Міноборони збільшить кількість евакуаційного транспорту.

Також очільник оборонного відомства зазначив, що наразі відбувається службова перевірка щодо ситуації з евакуацією, яка сталася на Світлодарській дузі.

Завдання швидко й безпечно доправити важкопоранених бійців із «передка» до місця надання кваліфікованої медичної допомоги стоїть перед підрозділами, що беруть участь в АТО, з перших тижнів бойових дій. 2014 року евакуацію поранених здійснювали переважно «буханками» (УАЗ-452) та волонтерським транспортом. Про броньовані санітарні автомобілі годі було й казати, хоча в частинах Національної гвардії були броньовані медичні машини БММ-4С, створені на базі бронетранспортера БТР-4Е. Згодом кілька таких машин з’явилося й у частинах Міністерства оборони. Вони спроможні здійснювати евакуацію чотирьох поранених на ношах або двох на ношах і восьмеро сидячих. На базі бронетранспортера БТР-70ДІ («Світязь») створено броньовану медичну машину БММ-70. У серпні 2014-го бригада морської піхоти отримала гусеничну броньовану медичну машину «Медик», виготовлену на базі БМП-1. 2015-го у військові частини надійшло й кілька закордонних машин, перероблених під евакуаційні. Дослідний зразок зробили й черкащани. Це «Богдан-2251» на базі вантажного шасі GREAT WOLL, модель WINGL-5 китайського виробництва. А в серпні 2016 року США передали Україні перші п’ять автомобілів BURTEK B4731, призначених для потреб українських військових медиків. Загалом очікують надходження 40 таких авто.

На цьому тлі актуальною й цікавою стала ініціатива представників ТОВ «Науково-виробнича компанія «ВК Система» щодо постачання в Збройні Сили броньованої медичної машини на базі МТ-ЛБ.

— Коли в серпні 2014 року сталася Іловайська трагедія, унаслідок якої було багато жертв і важко поранених бійців, ми відчули, наскільки важливою є створення надійної броньованої евакуаційної техніки, — розповів голова наглядової ради ТОВ «НВК «ВК Система» полковник у відставці Валерій Бутешов. — Ми запропонували розробити на базі МТ-ЛБ санітарну броньовану машину. Свої пропозиції донесли до Міністерства оборони й дістали підтримку. Від нас вимагалося вирішити два головні завдання: мінімальне втручання в призначення машини як надійного тягача та максимальне забезпечення вимог військових медиків.

Корпуси майбутньої броньованої машини збирали по всій Україні, дещо доводилося викупляти в збирачів брухту. А окремі списані одиниці МТ-ЛБ навіть завозили з-за кордону.

Розроблену за короткий час конструкторсько-технічну документацію погодили зацікавлені сторони, підприємства-партнери, і «ВК Система» розпочала виконувати замовлення.

— Наше підприємство радо долучилося до цього проекту, — сказав керівник ТОВ «НВК Укрсічсервіс» офіцер запасу Василь Пономаренко. — Ми забезпечуємо санітарні машини надійними модернізованими дизельними двигунами.

Ще один партнер, суднобудівне підприємство, виконало спільні роботи з модернізації корпусів із давальницької сировини (фінської броні) та за конструкторською документацію.

— Дуже важливим було в нашому проекті забезпечити завантаження й вивантаження чотирьох важкопоранених на ношах не більше як за чотири хвилини, — розповів один із розробників санітарної машини Володимир Фролов, теж офіцер запасу. — Основна переробка штатного МТ-ЛБ торкнулася десантного відсіку. Адже для того щоб розмістити поранених на ношах двома ярусами, нам довелося його суттєво збільшити заввишки.

Для евакуації поранених конструктори підприємства розробили обладнання оригінальної конструкції, за допомогою якого ноші переміщуються через кормові двері машини.

— Ефективність і надійність обладнання ми неодноразово перевіряли під час випробувань на полігоні, — додав Володимир Фролов. — До речі, цю санітарну бронемашину оснащено ще й лебідкою з електроприводом, яку розташовано всередині одразу за дверима. За допомогою троса можна евакуювати поранених із поля бою на ділянках, які прострілює ворог. Довжина тросу — 50 м.

Більшість вузлів та агрегатів тягача залишилися практично без змін, що дає змогу забезпечити максимальну уніфікацію під час обслуговування та ремонту рухомої бази. Проте розробники не відкидають можливостей удосконалення машини за умови уточнення технічних вимог, включаючи встановлення тепловізора для ефективнішого використання її в умовах ночі, а також сучасних систем зв’язку й додаткового бронювання.

Після запланованого циклу випробувань у підсумку тягач МТ-ЛБ отримав індекс «С». До того ж його оснастили медичним обладнанням для надання першої медичної допомоги в районі бойового зіткнення з противником. На борту є певний асортимент медикаментів, перев’язувальні матеріали, кровоспинні засоби, шини для іммобілізації, кисневий інгалятор. В евакуаційному відсіку навіть можна проводити нескладні оперативні втручання. На пропозицію Володимира Фролова, перший дослідний зразок гусеничної «санітарки» з бортовим номером 103 назвали «Ескулапочка».

23 вересня 2015 року вийшов наказ оборонного відомства, у якому, зокрема, сказано: «…з метою забезпечення ЗС України броньованими медичними машинами та враховуючи позитивні результати державних випробувань, прийняти на озброєння ЗС України БММ МТ-ЛБ С».

— Цю машину ми розробляли й втілювали її в серійне виробництво в атмосфері надзвичайного патріотизму, — сказала директор підприємства Тетяна Мишкевич. — Високу вмотивованість зробити корисну машину для збереження життя наших захисників можна пояснити ще й тим, що майже 70 відсотків колективу її розробників становлять офіцери запасу та у відставці. Вони разом із механіками, слюсарями, токарями вкладають у її виробництво душу.

2015 року компанія передала до війська 16 машин, цьогоріч іще шість. Загалом контрактом передбачено виготовлення 120 таких машин.

У кабінеті керівника ТОВ «НВК «ВК Система» в присутності представників військового приймання, Військово-медичного департаменту МО України підполковника Павла Мацюри, конструкторів, інженерів відбулася розмова про можливості вдосконалення БММ МТ-ЛБ С і подальшу співпрацю з оборонним відомством.

— Критикуйте, аналізуйте, пропонуйте, — звернувся до присутніх голова наглядової ради Валерій Бутешов. — Найменше хочу почути від вас похвальних слів. Для нас важливо врахувати всі ваші зауваження, аби рухатись далі й зробити цю медичну машину досконалішою.

Підполковник Павло Мацюра таки не втримався від компліментів на адресу інженерно-технічного персоналу підприємства та самої машини. Але висловив думку, що непогано було б мати деяким підрозділам евакуаційну техніку з не таким гучним двигуном. Адже ревіння дизеля на передовій під час бойового зіткнення привертає увагу ворога, і машина стає мішенню. До того ж червоні хрести на білому тлі не стримують бойовиків від прагнення відкривати вогонь по медичній машині.

Конструктори й інженери «НВК «ВК Система» запевнили, що готові врахувати всі побажання замовника за умови надходження технічних пропозицій.

Після завантаження двох БММ МТ-ЛБ С на платформу тягача для відправлення у військові частини Валерій Бутешов подякував колективу підприємства за самовіддану роботу, привітав усіх працівників із прийдешнім новим роком і націлив їх на напружену подальшу працю. Адже машинобудівники за умови стабільного фінансування в наступному році мають постачити в Збройні Сили ще понад 20 одиниць броньованих медичних машин.

Олександр ТЕРЕВЕРКО

Джерело: http://na.mil.gov.ua/

Новини

Вперше з 1991 року в США відбудеться військовий парад

Опубліковано

на

Військовий парад у Сполучених Штатах, ініційований президентом Трампом, пройде в американській столиці в День ветеранів, 11 листопада, але без важкої гусеничної техніки.

Про це повідомило в п’ятницю американське інформагентство Reuters із посиланням на документ Міністерства оборони США.

“Військовий парад, про який заявив президент Дональд Трамп, пройде у листопаді, в День ветеранів, у Вашингтоні, але для зменшення шкоди для доріг він не передбачатиме участі танків”, – зазначає видання з посиланням на документ Пентагону.

При цьому уточнюється, що маршрут параду пройде від Білого дому, резиденції президента США, до Капітолію – історичної будівлі американського Конгресу. В кінці має відбутися проліт бойової авіації.

При цьому зазначається, що із наземної техніки будуть представлені лише колісні машини “з урахуванням мінімізації ушкоджень місцевій інфраструктурі”.

Тематика параду зосереджуватиметься на здобутках американських військових протягом усієї історії Сполучених Штатів, починаючи з війни за Незалежність США.

Як повідомили в Білому домі, бюджет параду становитиме $30 млн.

Військові паради проводились дуже рідко в історії США. Зазвичай, їхня мета полягає у святкуванні великих перемог, або для демонстрації військової сили.

Востаннє в Вашингтоні тисячі військ і техніка, в тому числі танки, пройшли через центр столиці в 1991 році, щоб відзначити витіснення іракських сил Саддама Хусейна з Кувейту під час війни в Перській затоці.

Нагадаємо, в лютому президент США Дональд Трамп звернувся до Пентагону із ініціативою провести військовий парад у Вашингтоні.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.ukrinform.ua/rubric-world/

Читати далі ...

Новини

Україна стала країною-аспірантом НАТО

Опубліковано

на

НАТО надало Україні статус країни-аспіранта. Це означає декларацію прагнень до вступу в організацію. Разом з нами його отримали Боснія та Герцоговина, Грузія і Македонія.

Про це заявила віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе за результатами зустрічі напередодні із заступником Генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер.

“Двері НАТО залишаються відкритими для будь-якої європейської країни, яка здатна взяти на себе зобов’язання членства та сприяти безпеці в євроатлантичному регіоні. З 1949 року членство в НАТО зросло з 12 до 29 країн через сім етапів розширення. На сьогодні чотири країни-партнери заявили про свої прагнення до вступу в НАТО: Боснія та Герцеговина, Грузія, колишня югославська республіка Македонія та Україна”, – йдеться у повідомленні на офіційному сайті Північноатлантичного альянсу.

Країни-аспіранти можуть бути запрошені для участі в розробці плану дій щодо членства (ПДЧ) та демонстрації їх здатності виконувати зобов’язання щодо можливого майбутнього членства. Участь у ПДЧ не гарантує членства, але це є основним механізмом підготовки.

Як відомо, Україна ще не подавала офіційну заявку на членство в Альянсі.

Довідка: Чорногорія минулого року стала 29-м членом НАТО. Цей крок різко розкритикувала Росія.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://gazeta.ua/articles/world-life/

Читати далі ...

ВПК

Окуповані території в очікуванні – американський стратегічний безпілотник отримав суперкамеру

Опубліковано

на

Сучасний БПЛА RQ-4 Global Hawk нам знайомий як ніхто інший, адже з деяких пір він став гніздитися в нашому ареалі. Про його ТТХ, порівнянних з космічними технологіями майбутнього, чув багато хто, але от про те, що його регулярно модернізують, – знають не всі.

Буквально на днях “Яструб” отримав обновку, якою стала семиполосна мультиспектральна камера MS-177. Перший Global Hawk з новою камерою напередодні прибув на авіабазу ВПС США Beale.

З огляду на те, що і до цього даний розвідник буквально “кошмарив” своїх антагоністів, який не втручаючись в повітряний простір потенційного противника, викрнуючи розвідку вглиб територій на 200 км і більше, то тепер від пильного ока цього птаха не сховатися навіть при його польоті на граничній висоті.

Що ж, тішить – наука не стоїть на місці. Ну, а оновленого RQ-4 Global Hawk чекаємо на лінії фронту на Донбасі і біля берегів окупованого Криму. Це саме ті місця, де MS-177 пройде найкраще випробування.

zloy-odessit

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://zloy-odessit.livejournal.com/

Читати далі ...

Trending