Зв'яжіться з нами

Cтатті

Тільки 56% родичів загиблих вважають бойові дії в Україні війною з Росією, 6% “війною олігархів”

Опубліковано

на

56% опитаних родичів загиблих вважають збройний конфлікт в Україні війною з Росією. Регіональні відмінності мінімальні: цей варіант відповіді обрали 57% учасників опитування на Заході і в Центрі, 54% — на Півдні, 51% — у столиці й 49% — на Сході. Ще 19% називають криваве протистояння в Донбасі збройним конфліктом із прибічниками т.зв. ДНР і ЛНР, яких підтримує Російська Федерація.

“Дзеркало тижня. Україна” спільно з благодійним проектом “Небесна гвардія” виступили ініціаторами опитування понад 1000 членів родин загиблих військовослужбовців, яке провів Київський міжнародний інститут соціології.

При цьому найбільше прихильників визнання конфлікту громадянською війною – в Києві (11%) та на сході країни (6%).

На сході та півдні України 24% опитаних оцінюють те, що відбувається на Донбасі як збройний конфлікт із прихильниками “ДНР/ЛНР”, яких підтримує Росія, в Києві таку думку підтримує 21% респондентів, на заході – 19%, а в центрі країни – 16%.

Водночас 6% опитаних у столиці вважають конфлікт “війною олігархів, бізнесу, відмиванням грошей”.

60% опитаних поклали відповідальність за втрату близьких людей на владу: чужу російську — 34%; свою українську — 13%; маленьку командирську — 13%. І тільки 5% винними №1 вважають тих, хто воює на боці “ДНР” і “ЛНР”, зазначає ZN.UA.

Не змогли дати оцінку тому, що відбувається на Донбасі, по 15% респондентів у західному і центральному регіонах, 13% – на півдні, 12% – на сході і 9% – в Києві.

81% опитаних родичів загиблих військовослужбовців переконані, що непідконтрольні території повинні бути повернені. Лише 9% ратують за безповоротне відрізання цих земель.

71% членів сімей загиблих вважають, що возз’єднання необхідно, оскільки “Україна повинна бути відновлена у своїх законних кордонах” (найбільше прихильників цієї версії в столиці, найменше — на Сході). Лише чверть учасників опитування вважають, що ОРДЛО слід повернути під контроль Києва, бо “на цих територіях проживають наші люди”. Найчастіше цей аргумент у відповідях прогнозовано використовували жителі Сходу (37%), рідше за інших (21%) — опитані в західних областях.

Лише 6% вважають, що неконтрольовані території повинні бути відрізані, оскільки люди, які проживають на них, стали чужими, і жити з ними в одній країні не вийде.

Жителі прифронтових областей перебувають у максимальній близькості до зони бойових дій, часто і безпосередньо стикаються з тими, кого називають внутрішньо переміщеними особами.

“Саме тому важливо: відповідальність за розпалювання і продовження війни жителі цього регіону покладають передусім на Росію. А не на сепаратистів і, тим паче, не на населення Донбасу. Навіть з урахуванням того, що ми говоримо про родичів загиблих, чию думку слід сприймати як суб’єктивну, — пишуть Юлія Мостова, Сергій Рахманін та Анастасія Береза, засновник благодійного проекту “Небесна гвардія”, у своїй статті для DT.UA. — Однак у цьому випадку йдеться про тих, хто живе по сусідству з ОРДЛО, хто ментально близький до тамтешніх мешканців. Те, що опитані на Сході відмовляють адептам “новоросії”, ідеологам і захисникам “народних республік” у суб’єктності, — симптоматично. У цих відповідях — очевидне заперечення тектонічного внутрішнього розколу, про який охоче розповідають московські пропагандисти”.

На запитання “що ви відчуваєте до тих, хто загинув у боях проти українських військових?” 52% відповіли “співчуття”, водночас 15% обрали варіант відповіді “байдужість”.

16% опитаних українських сімей, які втратили близьких, вважають, що родичів загиблих бойовиків спіткало справедливе покарання.


Фото: zn.ua

Фото: zn.ua

 


Дослідження проводили через телефонне опитування у період із 18-го до 27 грудня 2017 року. Номери випадково обирали з бази даних, наданої “Небесною гвардією”. Розподіл опитаних за макрорегіонами (захід, південь, схід, центр, Київ) пропорційний до кількості загиблих військовослужбовців, які раніше проживали у відповідній частині країни. 59% опитаних відповідали українською мовою, 41% — російською.

За даними Організації Об’єднаних Націй, від початку конфлікту на Донбасі в середині квітня 2014 року та до 15 травня 2017 року щонайменше 10 090 осіб було вбито.

Згідно з заявою президента України Петра Порошенка, бойові втрати на Донбасі із квітня 2014-го до кінця 2017 року становлять 2750 осіб.

Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.

Детальніше про результати опитування родин загиблих військовослужбовців читайте у статті Юлії Мостової, Сергія Рахманіна та Анастасії Берези “Древо життя” у тижневику “Дзеркало тижня. Україна”.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. 

Джерело:https://dt.ua/UKRAINE/

Cтатті

Статистика втрат від видів зброї в російсько-українській війні (АТО)

Опубліковано

на

Статистика втрат від видів зброї в російсько-українській війні (АТО) (з листопада 2016 по січень 2018) дані з сайту novynarnia.com

За цей період основні втрати отримали від артилерійського вогню, в більшості випадків це наслідки ударів 120мм мінометів – 93 загиблих.

Через снайперський вогонь загинуло – 82 бійця, притому з липня статистика втрат від снайперів супротивника випереджає мінометні обстріли і на сьогоднішній день є основною причиною загибелі військовослужбовців… (З липня по січень від артилерії загинуло -17 а від снайперського вогню 43 бійця) …

Мінно-вибухові втрати – 56 загиблих, в основному розтяжки …

У стрілецькому бою загинуло – 33 бійця … сюди можуть потрапляти і втрати від снайперського вогню, не завжди є подробиці бою …

Від влучень ПТУР і РПГ загинуло – 11 військових, в більшості це потрапляння ракетою в транспорт.

Від розриву міномета загинуло – 7 бійців, подвійне заряджання і розрив міномета “Молот”

Не бойові втрати – це порушення техніки безпеки і самогубства -13 осіб.

Загальні втрати 295 чоловік за 14 місяців!

Більшість бійців загинуло від поранення голови і шиї, коли визирали з укриття. Массові втрати це прильоти мін, снарядів в укриття …

На початку минулого року часті випадки стрільби по бліндажах з танка. При опаленні (обігріві), укриття добре видно в тепловізор, через мале заглиблення бліндажів і слабку конструкцію, танковий снаряд пробиває накат …

У результатах підрахунку можливі незначні помилки, так як інформації за деякими випадками дуже мало і їх важко систематизувати …

Джерело: сторінка у фейсбук (Таран Юрій)

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://3polk.com.ua/

Читати далі ...

Cтатті

Інструкція щодо розробки нарукавних знаків (емблем) Збройних Сил України

Опубліковано

на

Відділом розробки та впровадження військової символіки розроблено та затверджено командуванням Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення Інструкцію щодо розробки нарукавних знаків (емблем) органів військового управління, об’єднань, з’єднань, військових частин, військових навчальних закладів, установ та організацій Збройних Сил України. Відповідно до якої військові частини отримують алгоритм та можливість розробки власного нарукавного знаку чи емблеми.

Нарукавний знак (емблема) – це призначена для носіння на рукаві визначених предметів військової форми одягу сукупність об’єднаних певним чином характерних ознак, що використовується як офіційно відмітний символ військово-значимої інформації.
Інструкція визначає, що нарукавний знак (емблема) розробляється з урахуванням:

– специфіки діяльності військової частини, її належності до певного виду Збройних Сил України, роду військ (служби);
– історії українського війська та новітніх бойових традицій військової частини, що виникли під час російсько-українського збройного конфлікту (для частин, що існували в час війни);
– місця дислокації військової частини без вторгнення до територіальної та муніціпальної символіки, які є виключною компетенцією місцевих громад, без погодження з якими використання повних гербів та інших символів громад є недоречним.

Знак можуть мати військові частини включно до окремого батальйону та йому рівні.

Військові частини, які перебувають на окремому штаті, мають (або не мають) загальновійськовий номер та організаційно входять до складу з’єднання, використовують емблему, встановлену для з’єднання.

Наприклад, військовослужбовці 190-го навчального центру, який організаційно входить до складу Житомирського військового інституту імені С.П. Корольова, носять емблему інституту.

Детальніше всі охочі можуть ознайомитись та завантажити Інструкцію за посиланням:https://fex.net/get/582191727587/286493219

Представникам військових частин можливо звернутись в приватні повідомлення та за вимогою буде відправлений План-графік розробки знаків, емблем, патчів.

Повідомляє Головне управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗС

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. 

Головне управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ 

Читати далі ...

Cтатті

“Бюджетні кошти просто зникли”. Як родина офіцера СБУ нажилась на здоров’ї учасників АТО

Опубліковано

на

Поки прокуратура і поліція шукають матеріали справи, давайте згадаємо тих, хто вирішив цинічно нажитися на здоров’ї наших захисників.

Знайомтесь – це сім’я Малярик: Голова сім’ї – Ігор Володимирович до недавнього часу був заступником голови Управління Служби Безпеки України в Тернопільській області. Курував боротьбу зі злочинами в сфері економіки. Мати – Надія Богданівна – власниця та керівниця медичного центру «Віасан» до 2017 року. Син – Роман Ігорович – студент, замінив матір на посаді директора «Віасану».

Здавалось би прекрасна сім’я, хороша кар’єра, успішний бізнес. Але людська природа не дає вдовольнитись наявним, тому «чистих» доходів Надії Богданівні здалось мало.

Так, 18 грудня 2015 року Державна служба в справах учасників АТО проводить всеукраїнський тендер на проведення психологічної реабілітації вояків – учасників Російсько-Української війни на загальну суму 15 мільйонів гривень.

За цим тендером право проведення такої реабілітації в Тернопільській області виграє медичний центр «Віасан», після чого, незважаючи на те що в договорі прописана тривалість реабілітації не менше як 14 днів, вже 28 грудня подає акти виконаних робіт про оздоровлення 100 екс-бійців, на підставі чого медичному центру «Віасан» виплачено 450 тисяч гривень бюджетних коштів.

Пов’язане зображення

12 жовтня 2016 року прокуратура Тернопільської області на основі нашої заяви та зібраних нами доказів, порушує кримінальне провадження за ознаками зловживання службовими особами своїм службовим становищем (ч.2, ст.364 КК України), а в грудні того ж року передає (згідно вказівки Генеральної прокуратури) це кримінальне провадження за підслідністю у слідче управління Подільського райвідділу поліції міста Києва.

Паралельно Головне управління СБУ проводить внутрішню перевірку по Ігору Володимировичу Малярику, за результатами якої його усувають з посади.

Розслідування проводилось в м.Києві і нам важко було контролювати його хід, проте ми регулярно надсилали відповідні запити як у слідче управління Подільського райвідділу поліції м.Київ, та у Київську місцеву прокуратуру №7, яка здійснює процесуальне керівництво по цьому провадженні. Всі їх відповіді можна звести до банальної фрази «розслідування триває».

Зважаючи на те, що з моменту порушення кримінального провадження пройшов значний термін, а жодних зрушень по справі не вбачалось, ми вирішили просити народного депутата України направити запит у зазначені правоохоронні органи, оскільки депутатський запит завжди мав більшу вагу в очах державних службовців, ніж запит будь-якої громадської організації.

Через деякий час ми отримали відповідь: «Місцезнаходження матеріалів зазначеного кримінального провадження не встановлено». Іншими словами, матеріали кримінального провадження по підозрі у незаконному заволодінню 450 тисяч гривень бюджетних коштів просто… ЗНИКЛИ!

На цю справу правоохоронним органам не одноразово і не перший рік звертають увагу активісти мережі «Вільні Люди», «Правого сектору», «МНК», ВО «Автомайдан», УНСО та інші.

З усіх злочинів, цей напевне є самим мерзотним – обкрадання воїнів під час війни сім’єю офіцера Служби Безпеки України. І ми зробимо усе, щоб справа «Віасану» не була «спущена на гальмах».

Іван КОВАЛИК

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. 
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://uainfo.org/blognews/

Читати далі ...

Trending