Зв'яжіться з нами

Соціалка

Укладаємо контракт на військову службу по-новому

Опубліковано

на

На початку цього року в чинному законодавстві відбулися зміни у порядку проходження військової служби. Редакція «НА» звернулася до фахівців Управління правового забезпечення Генерального штабу Збройних Сил України за роз’ясненнями найбільш актуальних питань, які виникають під час переукладання контрактів, а також звільнення з військової служби в особливий період

Старший сержант Олександр Т., місто Івано-Франківськ:

— Я маю бажання продовжити військову службу за контрактом, але в червні 2017 року мені виповнюється 45 років. Командування військової частини мені відмовляє, керуючись тим, що я досягну граничного віку перебування на військовій службі. Чи можу я зараз укласти контракт?

— Ви маєте право на укладення нового контракту, при цьому у пункті 8 зазначатиметься: «Після закінчення особливого періоду, у разі досягнення військовослужбовцем граничного віку перебування на військовій службі, контракт припиняється (розривається), а військовослужбовець підлягає звільненню з військової служби за віком».

Сержант Віталій К., місто Львів:

— Я хочу укласти новий контракт, але нині перебуваю в районі АТО і не можу здійснити всі передбачені для цього заходи. До частини прибуду лише 1 травня 2017 року. Що робити в такому випадку?

— Підстав для хвилювань немає. Ваш контракт буде продовжено наказом командира військової частини по особовому складу до дати вашого повернення до військової частини в пункт постійної дислокації.

Відповідно до пункту 33 Положення про проходження військової служби військовослужбовцям, які перебували в умовах, що з об’єктивних причин унеможливлювали укладення нового контракту про проходження військової служби у Збройних Силах України, строк попереднього контракту продовжується до закінчення перебування в зазначених умовах і повернення до підрозділів, в яких вони проходили військову службу, а також на строк, необхідний для визначення придатності до проходження військової служби за станом здоров’я та прийняття рішення щодо укладення нового контракту.

Молодший сержант Петро С., м. Луцьк:

— Я звернувся до командування військової частини з проханням звільнити мене з військової служби у зв’язку із закінченням строку дії контракту. У військовій частині мені відмовили і повідомили про наміри направити до району проведення АТО, а вже по поверненні — звільнити. Чи правомірне таке рішення?

— Ні. Відповідно до пункту 34 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженого Указом Президента України від 10 грудня 2008 року №1153/2008, контракт припиняється в день закінчення строку контракту, тобто ви маєте бути звільнені наступного дня після закінчення строку дії контракту. Крім того, нормативними актами встановлено порядок звільнення військовослужбовців у зв’язку із закінченням строку дії контракту.

Військовослужбовець не пізніше ніж за три місяці до закінчення строку дії чинного контракту повинен повідомити командування військової частини про свій намір укласти новий контракт. Якщо в цей строк військовослужбовець без поважних причин не повідомив про намір продовжувати військову службу, то він підлягає звільненню у зв’язку із закінченням строку контракту без подання рапорту.

Наголошуємо, що командири, які не виконують вищезазначені вимоги, перевищують свої службові повноваження, за що мають притягуватися до відповідальності.

Молодший лейтенант Олег Т., м. Чугуїв Харківської обл.:

— Я виконував бойові завдання в районі проведення АТО, у зв’язку з чим не використав основну щорічну відпустку за минулий рік. Повернувшись додому, я пішов у щорічну основну відпустку за 2016 та 2017 роки. Але саме в цей час закінчується строк дії мого контракту. Новий контракт я укладати не буду. Чи мають право мене звільнити під час перебування у відпустці?

— Ні, вас не мають права звільнити під час перебування у відпустці. Відповідно до пункту 33–1 Положення дія контракту про проходження військової служби під час звільнення з військової служби у зв’язку із закінченням строку контракту продовжується: до закінчення щорічної основної відпустки, час якої повністю або частково перевищує строк контракту; на час перебування на стаціонарному лікуванні в медичному закладі чи у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою, а також на час увільнення від виконання службових обов’язків у зв’язку із захворюванням.

Дія контракту з військовослужбовцями під час звільнення продовжується наказом командира військової частини по стройовій частині.

Сержант Роман Ж., смт Десна Чернігівської обл.:

— У листопаді 2016 року я уклав контракт на строк до закінчення особливого періоду. В даний час маю бажання укласти новий строковий контракт на 3 роки. Чи маю я право на це?

— Так. Відповідно до статті 19 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», після закінчення строку діючого контракту ви можете укласти новий контракт у будь-який час, незважаючи на той факт, що вами не набуто право на звільнення.

Геннадій В., учасник бойових дій, м. Одеса:

— Я брав участь у проведенні антитерористичної операції, зараз хочу звільнитися. Чи враховується моя участь у проведенні АТО під час планування звільнення?

— Директивою від 15 лютого 2017 року «Про визначення строків та обсягів звільнення військовослужбовців з військової служби» визначено критерії, які враховуються при плануванні звільнення з військової служби військовослужбовців, що набули таке право. Одним із головних критеріїв є строк виконання військовослужбовцем бойових (службових) завдань у районі АТО. Військовослужбовці, що виконували такі завдання, мають включатися до плану звільнення в першу чергу. Крім того, до інших критеріїв, що враховуються при здійсненні планування, є: строк військової служби з дати продовження дії контракту для тих, кому дію контракту продовжено в особливий період, та (або) строк військової служби за контрактом для тих, хто уклав контракт на строк до закінчення особливого періоду; план комплектування особовим складом; сімейні обставини або інші поважні причини; побажання військовослужбовців щодо термінів звільнення тощо.

Підполковник Леонід М., м. Васильків:

— Я набув право на звільнення, оскільки з моменту укладення контракту під час дії особливого періоду сплинуло 24 місяці. Разом з тим мене прикомандирували до іншої військової частини. Нині я виконую завдання в районі проведення АТО. Який механізм мого звільнення?

— Директивою заборонено звільнення військовослужбовців з військової служби у період виконання ними завдань в АТО. Разом з тим для реалізації набутого права військовослужбовець повинен звернутися з рапортом до командування військової частини на постійному місці дислокації, на підставі якого командування військової частини має спланувати звільнення військовослужбовця. При цьому командування військової частини зобов’язане здійснити всі передбачені заходи для своєчасного повернення військовослужбовця з району проведення АТО.

Полковник Микола С., м. Миколаїв:

— Після анексії Криму я продовжив військову службу в українському війську. Виконував бойові завдання в районі АТО, маю військову вислугу понад 25 років. Незабаром закінчується контракт, вирішив звільнитися, проте залишились невирішеними питання із житлом. Підкажіть, будь-ласка, чи не знімуть мене з гарнізонної квартирної черги? Чи не стане моє небажання продовжувати військову службу підставою для позбавлення моєї родини можливості отримати власне житло?

— Безперечно, ви на квартирній черзі залишитеся. Згідно з вимогами наказу Міністерства оборони України від 30.11.2011 № 737, яким введено в дію Інструкцію про організацію забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їхніх сімей житловими приміщеннями, військовослужбовці, які перебувають на обліку під час звільнення з військової служби в запас або відставку за віком, станом здоров’я, у зв’язку з реформуванням ЗС України чи скороченням штатів або здійсненням інших організаційних заходів, у разі неможливості використання їх на військовій службі, залишаються на квартирній черзі до одержання житлового приміщення з державного житлового фонду за останнім місцем проходження служби.

За інформацією, наданою Управлінням

правового забезпечення Генерального штабу Збройних Сил України,

підготувала Тетяна МОРОЗ

Рада посилила соціальний захист сімей загиблих захисників

Минулого тижня Верховна Рада України внесла зміни до статті 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Відтепер членам сімей загиблих надаватимуться пільги без урахування середньомісячного сукупного доходу сім’ї

Як відомо, з 1 липня 2015 року учасники війни, члени сімей загиблих (крім членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції та учасників Революції гідності) та особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, мали право на пільги лише за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищував суму доходу, що дає право на податкову соціальну пільгу. Цього року ця сума визначена в розмірі 2240 гривень. Відтепер ці обмеження для родин загиблих захисників уже не діють.

Нагадаємо, що сім’ям загиблих захисників надається право на 50% знижку з оплати за користування житлом, житлово-комунальними послугами (газом, електроенергією, скрапленим балонним газом для побутових потреб), а також право на безплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів і виробів медичного призначення, безкоштовне першочергове зубопротезування тощо.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. *Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції. *Інформація публікується з відкритих джерел.

Джерело:http://na.mil.gov.ua

Продовжити читання ?
Реклама
2 Коментарів

2 Comments

 1. Віктор

  25.04.2017 при 15:49

  Мені 49 років. Я військовослужбовець ЗСУ, офіцер.
  В жовтні 2017 у мене виповнюється 24 місяці підписання контракту ( до кінця особливого періоду) в частині де я проходжу службу.
  Чи можу я, по закінченню цього терміну, продовжити службу в іншій частині (тобто підписати контракт з іншою частиною).?

  • Major Horvat KFOR Al-Kut

   25.04.2017 при 16:16

   Дякуємо за Ваше звернення і довіру. Фахову юридичну допомогу Вам мають надати ГО Всеукраїнська правозахисна організація “Юридична Сотня”

   Об’єднання юристів, адвокатів та волонтерів-правників, які з липня 2014 року забезпечують правовий захист захисників України, надаючи безкоштовні юридичні консультації та персональний супровід учасникам АТО та їх сім’ям Гаряча лінія 0 800 308 100 9:00 – 18:00,понеділок – п’ятниця; Бажаючі надавати індивідуальні юридичні консультації телефонуйте 067 420 61 20; сайт http://legal100.org.ua/.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Новини

Уряд розробив проект закону про підвищення пенсій військовим і передає документ для подальшого опрацювання в РНБО

Опубліковано

на

Кабінет Міністрів України в рамках подальшої реалізації пенсійної реформи та осучаснення пенсій українським пенсіонерам опрацював проект закону про підвищення пенсій військовослужбовцям та працівникам правоохоронних органів і направляє документ в Раду національної безпеки та оборони для подальшого обговорення. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду.

«Наступний наш крок –  пропозиція зміни пенсійного забезпечення військових пенсіонерів. Такі пропозиції ми передаємо в РНБО, де на рівні Президента ми знайдемо остаточні рішення,  аби з січня українські військові пенсіонери отримували підвищені пенсії», – сказав Володимир Гройсман.

Він підкреслив, що мова про 550 тис. військових пенсіонерів, які зможуть отримати підвищені пенсії. Причому механізм осучаснення пенсій буде аналогічний тому, що був запроваджений восени.

«Осучаснення пенсій (військовим) відбуватиметься автоматично. Бойові пенсії будуть більші за звичайні, – сказав Володимир Гройсман. – Але, впевнений, що середнє збільшення становитиме не менше 1,5 тис. грн. Бойові пенсії зростуть навіть більше».

Довідково

Уряд України оголосив одним із своїх пріоритетів діяльності на 2017 та подальші роки проведення масштабної пенсійної реформи, яка не передбачає збільшення пенсійного віку, натомість запроваджує механізми ліквідації пенсійної «зрівнялівки», встановлення пенсійних виплат на основі стажу роботи пенсіонера, а також дозволяє в середньостроковій перспективі подолати дефіцит бюджету Пенсійного фонду, який в поточному році становить 140 млрд грн.

Один з перших законопроектів реформи був ухвалений Парламентом в жовтні поточного року. Документ дозволив так само в жовтні осучаснити пенсії майже 10 млн пенсіонерів і закласти можливості автоматичного осучаснення виплат в подальші періоди.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?

Cтатті

Реформа в обхід армії: чому кабмін не компенсує військові пенсії?

Опубліковано

на

5 грудня напередодні Дня Збройних сил України в Києві, Львові, Одесі, Рівному, Маріуполі та інших містах пройшли протестні акції військових пенсіонерів. Вимога проста – перерахувати пенсії. Тим більше що підвищити виплати обіцяють давно. Але вже п’ять років до цього не доходять руки. За цей час зросла інфляція, знецінилася гривня, змінилися соцстандарти. Три роки йде і війна, яка докорінно змінила ставлення суспільства до армії. Але поваги недостатньо для того, щоб назвати ту чи іншу професію престижною.

Пенсійна дискримінація зазачіпає соціальні стандарти 500 тисяч пенсіонерів СИЛОВИКІВ (СБУ, Поліції, МНС і Військових) а також членів їхніх сімей – а це близько 2х мільйонів громадян України потенційних виборців тієї, чи іншої політсили. 

“Офіцер в будь-якій країні повинен користуватися повагою. Проорали 20 років на країну в важких умовах, він повинен знати, що у нього буде хороша пенсія. Це дуже важливо. Так у всьому світі, так було в Радянському Союзі. Але в Україні немає престижу, цінності молодого офіцера. Сьогодні він знає, що виходить на пенсію жебраком, – говорить директор соціологічної служби “Український барометр” Віктор Небоженко. – Є конторські посади і бойові. Вони повинні по-різному оплачуватись. Це не менш гостра проблема, ніж підготовка військовослужбовців за натовськими стандартами. Це та група виборців, яка не голосує за владу. Вони швидше лівих поглядів, а влада – скоріше правих. Владі легше підкупити бюджетників, ніж пенсіонерів, особливо військових. Але потрібно розрізняти тих, хто пройшов АТО, і тих, хто старші. Останні за 20 років вже продемонстрували свій протест. А ось ті, хто прийшли з АТО, ще тільки будуть дуже агресивними пенсіонерами “.

Плани чиновників

3 жовтня 2017 році Верховна Рада з подачі Кабміну схвалила перерахунок пенсій, який був поданий як пенсійна реформа. Підвищення було нерівномірним і дискусійним – одним додали 100 грн, іншим 1 тис. Грн, третім нічого. Але військових перегляд зовсім не торкнувся. До 1 листопада уряд повинен був написати про це окремий законопроект.

Перерахувати пенсійні виплати доручали раніше Арсенію Яценюку. Брав на себе зобов’язання і Володимир Гройсман. У травні він гарантував, що внесе відповідний законопроект, і військовослужбовцям підвищать пенсії з 1 січня 2018 року.

Мінсоцполітики цей законопроект розробляє, і міністр Андрій Рева періодично згадує про нього. У середині листопада він був ще в стані розробки. В кінці листопада міністр говорив, що резерви для підвищення пенсій є, але законопроект потрібно обговорити з Радою з нацбезпеки і оборони, оскільки він виключно важливий.

5 грудня віце-прем’єр Павло Розенко сказав, що пенсії переглянуть в 2018 році, але про законопроект говорив як про такий, який ще розробляють. Про дату голосування точних відомостей він не дав: “Я сподіваюся, що з нового року цей законопроект потрапить до Верховної Ради України, і ми спільно його проголосуємо”.

Оскільки текст законопроекту ніхто не бачив, є серйозні побоювання, що норми в ньому не влаштують військових пенсіонерів.

Пора перерахувати

Є дві базові складові для нарахування військових пенсій – вислуга років і грошове забезпечення. За ст. 51 закону “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”, підвищення грошового забезпечення має на увазі перерахунок пенсій для відповідної категорії. Тобто ростуть оклади за званням та посадою – пенсію повинні індексувати або осучаснювати. Але цього не відбувається. Останній перегляд військових пенсій стався в 2012 році. Перед цим військовослужбовці активно домагалися через суди перерахунків, і уряд зважився осучаснити виплати і розрахуватися з усіма боргами.

Рівняння на США

Викликає тривогу можлива прив’язка військових пенсій до зарплати в Україні на момент звільнення. В цьому випадку і в українських реаліях сьогодні полковнику нарахують пенсію меншу, ніж майору, який звільниться через п’ять років. Нарахування пенсій з урахуванням вислуги і грошового забезпечення цілком прийнятно. Важливо, щоб не скорочувалася співвідношення між пенсією і грошовим забезпеченням і щоб перерахунок дійсно робили, а не ігнорували.

30 серпня 2017 року Кабмін прийняв постанову №704 про грошове забезпечення військовослужбовців, яка вступить в силу з 1 січня 2018 року. Цим документом оклади прив’язали до прожитмінімум для працездатних осіб. Тобто зростає цей показник – змінюється і грошове забезпечення. За логікою, разом з підвищенням прожитмінімуму повинна рости і військова пенсія. Це передбачає стаття 51 чинного закону. Але ж уряд готує новий закон, який не обговорює з громадськістю. Є побоювання, що в цьому документі не буде прив’язки до постанови Кабміну №704.

Глава Комітету економістів України Андрій Новак каже, що у затримки з підготовкою законопроекту можуть бути об’єктивні причини.

“У мене є інформація, що при дуже серйозному сприянні наших американських партнерів, з урахуванням досвіду американських збройних сил, розробляється законопроект, який передбачає значне підвищення зарплат для 34 категорій – це середня і вища офіцерське ланка, – пояснює експерт. – Це той офіцерський склад , який в разі бойових дій, як зараз АТО, приймає в них участь. Відповідно, це призведе до суттєвого підвищення пенсій. Я думаю, що в контексті цих принципових змін буде законодавчий акт про суттєве підвищення пенсійного забезпечення військовослужбовців. Не тільки тих, які вийдуть на пенсію в майбутньому, а й для нинішніх військових пенсіонерів. Хоча для американців пріоритет – діючі офіцери”.

Закріпити підвищення грошового забезпечення законом було б правильно. Постанову уряду можна в будь-який момент скасувати. Тим більше що чиновники не хочуть витрачати гроші навіть на тих, хто їх захищає. Економіст говорить, що американці пропонували підвищити зарплати всім без винятку категоріям військовослужбовців – їх понад 60, але до 34 категорій список скоротила саме українська сторона. Але гроші для підвищення зарплат і пенсій є.

“Резервів відразу два. По-перше, збільшення витрат держбюджету на оборону, яке зараз відбувається з об’єктивних причин. По-друге, цільова фінансова матеріально-технічна допомога на оборону України, яку зараз надають наші партнери. Найбільш істотну – США, – говорить Андрій Новак. – Вони, до речі, з наступного року збільшили допомогу Україні з 300 до 350 млн дол. в рік “.

Анна Гончаренко

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?

Новини

“Служи дурачок получиш значок” – в ситуації з військовими пенсіонерами винні Мінсоцполітики і особисто його голова Рева

Опубліковано

на

Про проавл пенсійної рефрми для військовослужбовців, дискримінацію та ігнорувння зверненнь військових пенсіонерів розповідає народний депутат України, член Комітету ВР з питань національної безпеки та оборони, лідер групи “Інформаційний спротив”, підполковник запасу Дмитро Тимчук:

“Щодо ситуації з військовими пенсіонерами.

На жаль, вчорашні, 5 грудня (допис за 6 грудня-ред.), акції протесту військових пенсіонерів в Києві, Маріуполі, Львові, Рівному та інших містах не “зацікавили” центральні ЗМІ. Проблема від цього не стала меншою. У Рівному, наприклад, військові пенсіонери дали термін до 20 грудня, після чого обіцяють перекрити трасу Київ-Чоп.

Їхній протест зрозумілий. На сьогодні (після пенсійної реформи для “цивільних”) у нас ситуація, коли екс-командир частини отримує пенсію меншу, ніж його колишній підлеглий з числа цивільних працівників на пересічній посаді. Це маячня.

З усією відповідальністю заявляю: в даній ситуації винне Мінсоцполітики і особисто його голова А. Рева.

Останній обіцяв надати до Верховної Ради законопроект щодо військових пенсіонерів спочатку у вересні, потім – до 1 листопада, тепер – до кінця року, так, щоб вже в січні підвищити “військові” пенсії. Але до кінця року залишилися лічені пленарні дні, коли Рада може розглянути цей законопроект – якщо бути точним, то 6 пленарних днів.

На сьогодні в Раду законопроект так і не подали.

Замість цього Мінсоцполітики вдарилося у відверту брехню. Так, депутатам пан Рева раптом почав розповідати, що спочатку законопроект повинен розглянути РНБО. Але, по-перше, до РНБО даний документ не стосується; по-друге, за моєю інформацією, ніхто цей документ в РНБО на даний момент також не подавав.

Я бачу тільки одне пояснення: Мінсоцполітики проігнорувало всі напрацювання робочої групи при Кабміні і “намалювало” такий документ, що його соромно показати, а тепер думає, як би його під шумок пропхати через парламент.

Не вийде.

Комітет ВР з нацбезпеки і оборони одноголосно прийняв рішення терміново звернутися до прем’єр-міністра з вимогою негайно подати до парламенту законопроект про пенсії для військових пенсіонерів.”

Народний депутат України, член Комітету ВР з питань національної безпеки та оборони, лідер групи “Інформаційний спротив”, підполковник запасу Дмитро Тимчук

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.
Джерело:Дмитрий ТЫМЧУК

Продовжити читання ?
Реклама
Реклама
Реклама

Trending