Зв'яжіться з нами

Соціалка

Укладаємо контракт на військову службу по-новому

Опубліковано

на

На початку цього року в чинному законодавстві відбулися зміни у порядку проходження військової служби. Редакція «НА» звернулася до фахівців Управління правового забезпечення Генерального штабу Збройних Сил України за роз’ясненнями найбільш актуальних питань, які виникають під час переукладання контрактів, а також звільнення з військової служби в особливий період

Старший сержант Олександр Т., місто Івано-Франківськ:

— Я маю бажання продовжити військову службу за контрактом, але в червні 2017 року мені виповнюється 45 років. Командування військової частини мені відмовляє, керуючись тим, що я досягну граничного віку перебування на військовій службі. Чи можу я зараз укласти контракт?

— Ви маєте право на укладення нового контракту, при цьому у пункті 8 зазначатиметься: «Після закінчення особливого періоду, у разі досягнення військовослужбовцем граничного віку перебування на військовій службі, контракт припиняється (розривається), а військовослужбовець підлягає звільненню з військової служби за віком».

Сержант Віталій К., місто Львів:

— Я хочу укласти новий контракт, але нині перебуваю в районі АТО і не можу здійснити всі передбачені для цього заходи. До частини прибуду лише 1 травня 2017 року. Що робити в такому випадку?

— Підстав для хвилювань немає. Ваш контракт буде продовжено наказом командира військової частини по особовому складу до дати вашого повернення до військової частини в пункт постійної дислокації.

Відповідно до пункту 33 Положення про проходження військової служби військовослужбовцям, які перебували в умовах, що з об’єктивних причин унеможливлювали укладення нового контракту про проходження військової служби у Збройних Силах України, строк попереднього контракту продовжується до закінчення перебування в зазначених умовах і повернення до підрозділів, в яких вони проходили військову службу, а також на строк, необхідний для визначення придатності до проходження військової служби за станом здоров’я та прийняття рішення щодо укладення нового контракту.

Молодший сержант Петро С., м. Луцьк:

— Я звернувся до командування військової частини з проханням звільнити мене з військової служби у зв’язку із закінченням строку дії контракту. У військовій частині мені відмовили і повідомили про наміри направити до району проведення АТО, а вже по поверненні — звільнити. Чи правомірне таке рішення?

— Ні. Відповідно до пункту 34 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженого Указом Президента України від 10 грудня 2008 року №1153/2008, контракт припиняється в день закінчення строку контракту, тобто ви маєте бути звільнені наступного дня після закінчення строку дії контракту. Крім того, нормативними актами встановлено порядок звільнення військовослужбовців у зв’язку із закінченням строку дії контракту.

Військовослужбовець не пізніше ніж за три місяці до закінчення строку дії чинного контракту повинен повідомити командування військової частини про свій намір укласти новий контракт. Якщо в цей строк військовослужбовець без поважних причин не повідомив про намір продовжувати військову службу, то він підлягає звільненню у зв’язку із закінченням строку контракту без подання рапорту.

Наголошуємо, що командири, які не виконують вищезазначені вимоги, перевищують свої службові повноваження, за що мають притягуватися до відповідальності.

Молодший лейтенант Олег Т., м. Чугуїв Харківської обл.:

— Я виконував бойові завдання в районі проведення АТО, у зв’язку з чим не використав основну щорічну відпустку за минулий рік. Повернувшись додому, я пішов у щорічну основну відпустку за 2016 та 2017 роки. Але саме в цей час закінчується строк дії мого контракту. Новий контракт я укладати не буду. Чи мають право мене звільнити під час перебування у відпустці?

— Ні, вас не мають права звільнити під час перебування у відпустці. Відповідно до пункту 33–1 Положення дія контракту про проходження військової служби під час звільнення з військової служби у зв’язку із закінченням строку контракту продовжується: до закінчення щорічної основної відпустки, час якої повністю або частково перевищує строк контракту; на час перебування на стаціонарному лікуванні в медичному закладі чи у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою, а також на час увільнення від виконання службових обов’язків у зв’язку із захворюванням.

Дія контракту з військовослужбовцями під час звільнення продовжується наказом командира військової частини по стройовій частині.

Сержант Роман Ж., смт Десна Чернігівської обл.:

— У листопаді 2016 року я уклав контракт на строк до закінчення особливого періоду. В даний час маю бажання укласти новий строковий контракт на 3 роки. Чи маю я право на це?

— Так. Відповідно до статті 19 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», після закінчення строку діючого контракту ви можете укласти новий контракт у будь-який час, незважаючи на той факт, що вами не набуто право на звільнення.

Геннадій В., учасник бойових дій, м. Одеса:

— Я брав участь у проведенні антитерористичної операції, зараз хочу звільнитися. Чи враховується моя участь у проведенні АТО під час планування звільнення?

— Директивою від 15 лютого 2017 року «Про визначення строків та обсягів звільнення військовослужбовців з військової служби» визначено критерії, які враховуються при плануванні звільнення з військової служби військовослужбовців, що набули таке право. Одним із головних критеріїв є строк виконання військовослужбовцем бойових (службових) завдань у районі АТО. Військовослужбовці, що виконували такі завдання, мають включатися до плану звільнення в першу чергу. Крім того, до інших критеріїв, що враховуються при здійсненні планування, є: строк військової служби з дати продовження дії контракту для тих, кому дію контракту продовжено в особливий період, та (або) строк військової служби за контрактом для тих, хто уклав контракт на строк до закінчення особливого періоду; план комплектування особовим складом; сімейні обставини або інші поважні причини; побажання військовослужбовців щодо термінів звільнення тощо.

Підполковник Леонід М., м. Васильків:

— Я набув право на звільнення, оскільки з моменту укладення контракту під час дії особливого періоду сплинуло 24 місяці. Разом з тим мене прикомандирували до іншої військової частини. Нині я виконую завдання в районі проведення АТО. Який механізм мого звільнення?

— Директивою заборонено звільнення військовослужбовців з військової служби у період виконання ними завдань в АТО. Разом з тим для реалізації набутого права військовослужбовець повинен звернутися з рапортом до командування військової частини на постійному місці дислокації, на підставі якого командування військової частини має спланувати звільнення військовослужбовця. При цьому командування військової частини зобов’язане здійснити всі передбачені заходи для своєчасного повернення військовослужбовця з району проведення АТО.

Полковник Микола С., м. Миколаїв:

— Після анексії Криму я продовжив військову службу в українському війську. Виконував бойові завдання в районі АТО, маю військову вислугу понад 25 років. Незабаром закінчується контракт, вирішив звільнитися, проте залишились невирішеними питання із житлом. Підкажіть, будь-ласка, чи не знімуть мене з гарнізонної квартирної черги? Чи не стане моє небажання продовжувати військову службу підставою для позбавлення моєї родини можливості отримати власне житло?

— Безперечно, ви на квартирній черзі залишитеся. Згідно з вимогами наказу Міністерства оборони України від 30.11.2011 № 737, яким введено в дію Інструкцію про організацію забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їхніх сімей житловими приміщеннями, військовослужбовці, які перебувають на обліку під час звільнення з військової служби в запас або відставку за віком, станом здоров’я, у зв’язку з реформуванням ЗС України чи скороченням штатів або здійсненням інших організаційних заходів, у разі неможливості використання їх на військовій службі, залишаються на квартирній черзі до одержання житлового приміщення з державного житлового фонду за останнім місцем проходження служби.

За інформацією, наданою Управлінням

правового забезпечення Генерального штабу Збройних Сил України,

підготувала Тетяна МОРОЗ

Рада посилила соціальний захист сімей загиблих захисників

Минулого тижня Верховна Рада України внесла зміни до статті 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Відтепер членам сімей загиблих надаватимуться пільги без урахування середньомісячного сукупного доходу сім’ї

Як відомо, з 1 липня 2015 року учасники війни, члени сімей загиблих (крім членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції та учасників Революції гідності) та особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, мали право на пільги лише за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищував суму доходу, що дає право на податкову соціальну пільгу. Цього року ця сума визначена в розмірі 2240 гривень. Відтепер ці обмеження для родин загиблих захисників уже не діють.

Нагадаємо, що сім’ям загиблих захисників надається право на 50% знижку з оплати за користування житлом, житлово-комунальними послугами (газом, електроенергією, скрапленим балонним газом для побутових потреб), а також право на безплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів і виробів медичного призначення, безкоштовне першочергове зубопротезування тощо.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. *Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції. *Інформація публікується з відкритих джерел.

Джерело:http://na.mil.gov.ua

Читати далі ...
Реклама
2 Коментарів

2 Comments

 1. Віктор

  25.04.2017 при 15:49

  Мені 49 років. Я військовослужбовець ЗСУ, офіцер.
  В жовтні 2017 у мене виповнюється 24 місяці підписання контракту ( до кінця особливого періоду) в частині де я проходжу службу.
  Чи можу я, по закінченню цього терміну, продовжити службу в іншій частині (тобто підписати контракт з іншою частиною).?

  • Major Horvat KFOR Al-Kut

   25.04.2017 при 16:16

   Дякуємо за Ваше звернення і довіру. Фахову юридичну допомогу Вам мають надати ГО Всеукраїнська правозахисна організація “Юридична Сотня”

   Об’єднання юристів, адвокатів та волонтерів-правників, які з липня 2014 року забезпечують правовий захист захисників України, надаючи безкоштовні юридичні консультації та персональний супровід учасникам АТО та їх сім’ям Гаряча лінія 0 800 308 100 9:00 – 18:00,понеділок – п’ятниця; Бажаючі надавати індивідуальні юридичні консультації телефонуйте 067 420 61 20; сайт http://legal100.org.ua/.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Новини

Військові пенсіонери отримуватимуть підвищені пенсії вже з середини березня – прес-служба Кабінету міністрів України

Опубліковано

на

Пенсійний фонд України з другої половини березня почне виплати перерахованих пенсій військовослужбовцям, повідомила прес-служба Кабінету міністрів України.

“Основні виплати почнуться з 1 квітня. Пенсії будуть перераховані з 1 січня 2018 року. Тобто, в квітні військові пенсіонери отримають перераховану пенсію за січень-квітень. Пенсії будуть перераховані за довідками уповноважених структур, в яких особи проходили службу – Міноборони, МВС і інші. Пенсіонерам не потрібно окремо звертатися до Пенсійного фонду”, – йдеться в повідомленні.

Як повідомляється, при перерахунку будуть враховані: оклад за посадою, оклад за спеціальним званням, процентна надбавка за вислугу років. Окремо будуть перераховані пенсії особам керівного і рядового складу органів внутрішніх справ для них, окрім вище перерахованих виплат, будуть враховувати щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премії за січень 2016.

Відзначається, що пенсійне підвищення буде проходити поетапно. З 1 січня 2018 года середнє підвищення складе 1,5 тис. грн. З 1 січня 2019 до цієї суми додасться ще 750 грн. З 1 січня 2020 року – ще стільки ж. Таким чином, за два роки військові пенсії з нинішнього середнього значення збільшаться приблизно вдвічі.

У повідомленні наголошується, пенсії будуть переглянуті для пенсіонерів 12 силових відомств. Усього підвищення отримають 498 тис. чоловік. У бюджеті Пенсійного фонду для підвищення військових пенсій передбачено 7,8 млрд грн.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://ua.interfax.com.ua/news/

Читати далі ...

Cтатті

На передовій скоюється тільки третина самогубств, більшість у тилу

Опубліковано

на

Кількість самогубств серед українських військовослужбовців дещо скоротилася з 2015 року, тільки 30% суїцидів відбувається в зоні АТО

Про це заявив очільник управління морально-психологічного забезпечення Генштабу ЗСУ, генерал-майор Олег Грунтковський в інтерв’ю “РБК-Україна“.

Він зауважив, що проблема з самогубствами серед військових існує, але вона й вирішується. Зокрема, якщо проводити порівняльний аналіз з 2015 року, то є тенденція до зниження суїцидів в армії на 20%.

“Наприклад, з початку цього року завдяки оперативному втручанню та наданню психологічної допомоги командирами підрозділів, офіцерами структур морально-психологічного забезпечення, капеланами вдалося уникнути 9 випадків скоєння самогубства військовослужбовцями”, – наголосив Грунтковський.

Він також пояснив, чому Міноборони зазвичай не розповсюджує інформацію щодо кількості самогубств у армії. За його словами, кількість випадків самогубств, яка є в армії, зазвичай корелює зі середньостатистичним рівнем кількості суїцидів, який є в державі.

“З усіх сумних випадків, близько 30% суїцидів в армії відбувається в АТО, всі інші – в тилу. І ще є така психологічна практика у військах, і не тільки в наших, а й за кордоном: якщо багато розповідати про самогубства і наголошувати на цьому – їхня кількість не зменшується, а зростає. Це дуже тонка професійна робота фахівців-психологів, і тут головне “не нашкодити”, – підсумував Грунтковський.

 • 26 лютого голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець заявив, що з початку проведення АТО на сході України у 2014 році вже близько 600 ветеранів АТО скоїли суїцид.
 • У лютому у Житомирській області на території однієї з військових частин знайшли застреленим військовослужбовця.
 • Через два тижні у полтавському госпіталі знайшли повішеним військовослужбовця.
 • Раніше МОЗ повідомило, що планує створити національну гарячу лінію для емоційної підтримки українців та запобігання самогубствам.

Збройний конфлікт на Донеччині триває з квітня 2014 року. До початку червня 2017 року було зареєстровано приблизно 500 випадків самогубств учасників АТО після повернення із зони бойових дій, заявляв міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, посилаючись на дані військової прокуратури.

У вересні голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я, народний депутат від Блоку Петра Порошенка Ольга Богомолець повідомила, що в Україні створили реєстр самогубств серед ветеранів АТО.

21 лютого 2018 року головний військовий прокурор Анатолій Матіос заявив, що в зоні АТО щотижня скоює самогубство двоє-троє військових, однак у Міністерстві оборони України цю інформацію категорично спростували, назвавши “піаром і маніпуляціями”.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. 

Читати далі ...

Новини

Розенко: “Військові пенсіонери почнуть отримувати підвищені пенсії вже в березні”

Опубліковано

на

Перерахунок пенсій військовим пенсіонерам буде здійснено з 1 січня 2018 року і перші кошти люди почнуть отримувати вже в березні.

Як передає Урядовий портал, про це повідомив віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

Ми виконуємо свою обіцянку про те, що перерахунок пенсій військовим пенсіонерам буде здійснений з 1 січня 2018 року. Зараз якраз триває процес перерахунку і перші кошти люди почнуть отримувати по додатковим відомостям вже в березні. Тобто протягом березня-початку квітня, я переконаний, всі військові пенсіонери отримають свій перерахунок”, – сказав він.

Павло Розенко зауважив, що у цьому році розмір пенсій військовослужбовців підвищиться в середньому на 1500 гривень. “Але це не остаточне підвищення. Наступний етап перерахунку пенсій військовим буде здійснений з 1 січня 2019 року. Ми прогнозуємо, що в середньому пенсії військових пенсіонерів зростуть в 2 – 2,5 рази в залежності від категорії, строку служби,  звання тощо”, – наголосив віце-прем’єр-міністр.

Він також зауважив, що “було б ідеально, щоб таке рішення Уряду було підтримане Верховною Радою України через внесення відповідних змін до законодавства, щоб перерахунок і осучаснення пенсій відбувалися незалежно від політичних обставин згідно із законом”.

“Я сподіваюся, що вже найближчим часом Верховна Рада на законодавчому рівні унормує питання   військових пенсій, але поки цього не відбулося, буде діяти постанова Кабінету Міністрів України і військові будуть отримувати підвищені пенсії вже зараз”, – додав віце-прем’єр-міністр.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. 

Читати далі ...

Trending