Зв'яжіться з нами

ВПК

Україна на ринку зброї: реальність і міфи

Опубліковано

на

Дезінформаційні кампанії по українській зброї мають конкретні цілі.

По-перше, показати європейським партнерам, що «поки Європа накладає санкції на російські підприємства сама Україна продовжує збувати продукцію Російській Федерації». По-друге, продемонструвати самим українцям, що їх «держава, замість того щоб віддавати озброєння на фронт, продає його країні-агресору». По-третє, підірвати українські позиції на світовому ринку озброєння, бо, як сказано у тому ж звіті SIPRI, стало очевидно: Україна стає конкурентом Росії на цьому напрямку. І по – четверте, так російське керівництво намагається прикрити свої злочини на Донбасі.

Стокгольмський міжнародний інститут досліджень проблем миру (SIPRI) опублікував 19 лютого доповідь про переміщення зброї в межах глобального ринку. Згідно з його рейтингом, Україна увійшла в десятку найбільших постачальників товарів військового призначення в світі.

Втім, представлені інститутом загальні дані про експорт української зброї стали підґрунтям брудної інформаційної кампанії проти України.

Міфи про український експорт у Росію

Деякі українські видання почали спекулювати даними, відображеними у звіті SIPRI: мовляв, найбільші виробники української військової продукції продовжують збувати озброєння Російській Федерації, яка, згідно з доповіддю інституту, займає друге місце серед імпортерів української військової продукції.

Дійсно, в рейтинговій таблиці експортерів чітко зазначено, що частка українського озброєння на російському ринку складає близько 17% і, відповідно, Російська Федерація займає почесне друге місце серед закупівельників військової продукції з України.

Так трактують цей звіт деякі ЗМІ. А що ж відображає доповідь SIPRI насправді?

Стокгольмський дослідний центр призводить показники не за минулий рік, а за п’ятирічний період (з 2012 по 2016 року). Точно, Україна поставляла російським концернам товари військового призначення, але це було за часів Януковича. І, наприклад, 7 травня 2012 року українські держпідприємства були дивним чином включені в План модернізації оборонно-промислового комплексу РФ. Тоді в Кремлі ніхто не сумнівався, що незабаром вдасться поглинути українську державу, відтворивши при цьому стару імперію, а разом з нею і систему військової кооперації.

Проте в 2014 році після агресії Кремля проти України і після того як Президент України Петро Порошенко підписав указ №691 «Про заходи щодо вдосконалення державної військово-технічної політики», українські держпідприємства припинили постачання товарів військового призначення та подвійного використання в Росію.

Для того, щоб побачити припинення експорту в РФ досить просто подивитися на дані Державної служби експортного контролю, які, до речі, щорічно отримує SIPRI.

Фото: прес-служба президента

Так, у звіті відомства за 2015 рік, на відміну від попередніх років, немає інформації про постачання українського озброєння Російської Федерації. У той же час помітно, що вироблені в Україні товари військового призначення почали користуватися великим попитом в інших регіонах світу.

Очевидно, що за останні два роки Україна (і на це вказує інформація, надана SIPRI) змогла диверсифікувати поставки озброєння, відмовившись при цьому від російського ринку.

Так, державному підприємству «Укроборонпром» вдалося укласти в 2016 році на 25% експортних контрактів більше ніж в 2015-му «За минулий рік ми поставили на експорт техніки на 750 мільйонів доларів, що на 25% більше, ніж роком раніше», – повідомив заступник директора підприємства Денис Гурак.

І незважаючи на досить позитивні показники вітчизняної оборонки в українських ЗМІ тривають спекуляції на тему поставок українського озброєння в Росії. Що ж, давайте і в цьому розберемося.

Зрада скасовується

Якщо на сайті SIPRI завантажити невелику таблицю по країнам-експортерам озброєння, то можна виявити інформацію про вартість підписаних закупівельних контрактів і статтях витрат.

Так, деякі журналісти запримітили, що за 2016 рік Росія імпортувала з України військової продукції на $169 млн. і, гранично обурившись, також назвали тих, хто нелегально збуває товар: запорізький завод авіадвигунів «Мотор-Січ» і держпідприємство «Антонов», що входить до складу концерну «Укроборонпром».

Що ж, таблицю журналісти побачили, чутки про зраду розпустили, але ось розібратися в даних, які навів SIPRI, не змогли.

Наприклад, про поставки підприємством «Мотор-Січ» в Росію 164 турбореактивних двоконтурних двигунів АІ-222-25, які використовуються у навчально-бойових російських літаках Як-130.

За словами директора по зв’язках з громадськістю ВАТ «Мотор-Січ» Анатолія Малюка:«Мотор Січ»працює в межах законодавчого поля і не здійснює ВТС з РФ з моменту прийняття офіційного рішення влади про заборону на співпрацю. Постачання двигунів АІ-222 в РФ для УБС Як-130 припинено підприємством ще в червні 2014 року. Ні в 2015-му, ні в 2016-му, ні в 2017-му роках поставки АІ-222 в Росії також не здійснювалися».

У той же час пролунали звинувачення і на адресу держпідприємства «Антонов», мовляв, ДП «Антонов» продовжує поставляти в Росію транспортні літаки цивільного призначення Ан-140.

Работа над фюзеляжем нового самолета на авиационном заводе им. Антонова в Киеве, Украина, 14 июля 2015 года.

Фото: EPA/UPG Робота над фюзеляжем нового літака на авіаційному заводі ім. Антонова в Києві, Україна, 14 липня 2015 року.
Між тим обвинувачі забули, що 11 лютого 2013 року, за часів Януковича, між київським концерном «Антонов» і самарським «Авіакор» було підписано угоду, згідно з якою, РФ придбала в української сторони право інтелектуальної власності на військово-транспортні моделі українських літаків Ан-140Т, Ан-140 С і пасажирське судно Ан-140-100, яке випускається для потреб російського Міноборони.І дійсно, у травні 2016 року самарський завод передав Міністерству оборони РФ літак Ан-140. «Літаки Ан-140 самарського виробництва вже кілька років успішно експлуатуються російськими військовими відомствами. Ан-140 також згадувався на нараді з питань розвитку авіабудування, яке пройшло під керівництвом президента Росії 12 травня, в якості одного з чотирьох можливих варіантів регіонального літака. Фактично, Ан-140 – єдиний з представлених варіантів, який не перший рік реально випускається в Росії – тут, на «Авіакорі», – сказав гендиректор заводу Олексій Гусєв.

Саме ця повітряна одиниця і була занесена в реєстр SIPRI. Але чому ж так сталося? Справа в тому, що росіяни викупили право на інтелектуальну власність, але ліцензію не змогли придбати: українська сторона відмовила їм у такому праві. Іншими словами, вони можуть випускати будь-які з трьох названих моделей Ан, але не можуть модернізувати літаки, вносити зміни до комплектуючих, продавати повітряні судна на зовнішньому ринку і т. д. Саме для цього і потрібна ліцензія на виробництво.

Таким чином, самарський завод випустив український літак Ан, зібраний в Росії. Навіть росіяни самі підтверджують, що держпідприємство «Антонов» не постачає свою продукцію в РФ: «У середині 2015 року самарський завод «Авіакор» припинив збірку Ан-140 через те, що 34 заводи-постачальники, розташовані в Україні, припинили постачати компоненти. Поміняти їх на аналоги російського виробництва найближчим часом не представляється можливим, оскільки головне конструкторське бюро знаходиться в Україні (ДП “Антонов”). Літаки, що залишилися були зібрані з деталей, наявних на заводі», – заявив глава російського Мінпромторгу Денис Мантуров.

Насправді, в травні 2013 року, одразу після набуття права інтелектуальної власності у «Антонов», російський авіаційний завод уклав новий контракт на виробництво та постачання трьох літаків Ан-140-100. Однак у 2015 році збірка повітряних суден призупинилася. І, випущений у травні 2016 року літак, – останній Ан, який вдалося зібрати російському «Авіакору», так як з 2014 року жодне українське підприємство не збирається поставляти деталі самарському заводу.

У той же час Державний концерн «Укроборонпром» заявив, що SIPRI опублікував неточні відомості, які й стали об’єктом подальшої маніпуляції. Представники держконцерну надали скрін-копію запиту на офіційному сайті SIPRI за угодами на постачання і замовлення озброєння між Україною і РФ, який доводить, що український завод «Антонов» не збуває продукцію в Росію.

SIPRI теж помиляється

Це далеко не перший випадок, коли стокгольмський дослідний центр публікує неперевірені відомості про експорт української зброї.

Крім того, наприклад, у 2015 році вибухнув аналогічний скандал у зв’язку з продажем українського транспортного корабля «Григорій Агафонов», який зараз борознить моря під російським прапором, носить ім’я «Казань-60» і бере участь у сирійському конфлікті.

Корабль УДП "Георгий Агафонов"

Корабль УДП “Георгій Агафонов”

Тоді, знову ж таки не розібравшись у ситуації, українські журналісти звинуватили владу країни в «торгівлі з окупантом». Говорилося, що Українське Дунайське Пароплавство (УДП) продало судно через так звану монгольську компанію-прокладку, після чого судно відразу ж викупило російське Міноборони в інтересах ВМФ РФ.

А насправді мова йшла не про монгольську компанію, а про порт приписки; адже сухопутна Монголія не має виходу до моря, надає досить вигідні фінансові умови, що дозволяють «тримати» сотні суден. І насправді ще наприкінці 2014 року Українське Дунайське Пароплавство продало суховантаж турецькій компанії 2E DENIZCILIK SAN. VE TIC.A.S. Незабаром судно було відбуксовано в Туреччину для подальшого перетворення в металобрухт, але далі турки перепродали його росіянам.

Але повернемося до стокгольмського інституту та його звіту.

Дійсно, на сайті SIPRI розміщена фактологічна інформація щодо контрактів між Україною і РФ на суму $169 млн., нібито підписаних в 2016 році. При цьому мало хто звернув на приписку дрібним шрифтом у розшифровці цих контрактів:а там зазначено, що поставки припинені ще з 2014 року. Але в переважній більшості дата закінчення виконання поставок озброєння вказана чітко – 2016 рік.

Скрин-копия запроса в SIPRI по теме торговли оружием Украины с Россией

Скрін-копія запиту в SIPRI по темі торгівлі зброєю України з Росією

Виходить, що за останній рік включена вся залишкова вартість від закупівельних договорів, які припинені з 2014 року і не були виконані.

Загалом, методика SIPRI дозволяє відстежувати зміни в потоках озброєння, а також визначити їх географічний розподіл. Але в цілому ця система часто і в значній мірі відрізняється від офіційної статистики.

Навіщо запалюються зірки

Отже, SIPRI, в тому числі допустив неточність. І дехто вирішив через деякі українські ЗМІ використовувати цю інформацію для додаткового напруження ситуації всередині держави.

Основним замовником подібних атак є Кремль, на «підтанцьовці» у якого знаходяться деякі українські видання, що продали свою незалежність пропагандистським департаментам російських спецслужб або збіглим діячам часів Януковича (що насправді тотожне першому).

Очевидно, що запущена дезінформаційна кампанія має конкретні цілі.

По-перше, показати європейським партнерам, що «поки Європа накладає санкції на російські підприємства сама Україна продовжує збувати продукцію Російської Федерації».

По-друге, продемонструвати самим українцям, що їх «держава, замість того щоб віддавати озброєння на фронт, продає його країни-агресора».

По-третє, підірвати українські позиції на світовому ринку озброєння, бо, як сказано у тому ж звіті SIPRI, стало очевидно: Україна стає конкурентом Росії на цьому напрямку.

І по – четверте, організувавши чергову інформаційну атаку проти України російське керівництво намагається прикрити не тільки свої невдачі на світовому ринку озброєнь, а й злочини на Донбасі.

Адже в доповіді SIPRI йдеться не лише про постачання товарів військового призначення на глобальному ринку, але і про нелегальної передачі російської зброї бойовикам, зосереджених на Донбасі. Згідно з даними стокгольмського дослідного центру, Російська Федерація постачала терористам танки, зенітні ракети і протитанкові озброєння.

Крім того, тут буде дуже доречним згадати і про російський ЗРК «Бук», який був завезений військовими РФ з території Росії на територію, підконтрольну проросійським бойовикам та, з якого був збитий літак малазійських авіаліній рейсу МН17.

Фото: EPA/UPG

При цьому, що цікаво, інформатаки на Україну по збройовій темі відбуваються на тлі постійних закликів американських сенаторів до нової Адміністрації Білого дому надати Україні летальну зброю для боротьби з агресором.

«Те, що вони роблять на сході України, в Донецьку, не свідчить про те, щоб вони були готові відступити. Ми повинні дати Україні інструменти та озброєння, які вона потребує, щоб захистити свій власний народ», – заявив сенатор США, представник Демократичної партії Дік Дурбін.

Російська аудиторія інформатаки

Крім відвернення уваги міжнародного співтовариства від явних і вже незаперечних доказів злочинів Росії на Донбасі, Кремль «піклується» і про російських обивателів.

Після масового вкидання через деякі українські ЗМІ російські чиновники почали розповідати на державних телеканалах і в різних виданнях про «брехливість» українських журналістів, які опублікували неправдиві дані про закупівлі. Адже російську аудиторію треба переконати, що придумане віце-прем’єром РФ Дмітрієм Рогозіним імпортозаміщення працює і тому українська продукція Росії не потрібна.

Дмитрий Рогозин (в центре)

Фото: telegrafist.org Дмітрій Рогозін (в центрі)

Насправді політика імпортозаміщення в Росії зазнала провалу, що є окремою темою для обговорення. Ще в 2015 році Рогозін на Морський колегії в Петербурзі сказав: «На розробку вітчизняних комплектуючих для суднобудування витрачені мільярди. Гроші з’їли, а результат нуль», — писала «Фонтанка». При цьому, така ситуація, як відзначають експерти, у всіх галузях російського ВПК.

А поки, винищувачі, що поставляються до Індії  припадають пилом в ангарах – так як зібрані в РФ заново нові двигуни не працюють. Російські танки глухнуть під час параду, а запуск незрозуміло куди 26 «Калібрів» ще радянського виробництва або перегін в Тартус і назад нещадно димлячого «Кузнецова» – дурною пародією на авіаносець, викликають у всьому світі тільки знущальний сміх.

Напевно, саме тому Дмітрій Рогозін просить інженерів заводу «Антонов» і не тільки переїжджати у Росію, обіцяючи їм манну небесну. Ціну російських обіцянок чудово видно на Донбасі і в Криму. Тому будемо сподіватися, що планам Рогозіна і тих українських ЗМІ, які обслуговують країну-агресора, не збутися.

Автор:Олександр Демченко

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. *Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції. *Інформація публікується з відкритих джерел.

Джерело:https://ukr.lb.ua

ВПК

Окуповані території в очікуванні – американський стратегічний безпілотник отримав суперкамеру

Опубліковано

на

Сучасний БПЛА RQ-4 Global Hawk нам знайомий як ніхто інший, адже з деяких пір він став гніздитися в нашому ареалі. Про його ТТХ, порівнянних з космічними технологіями майбутнього, чув багато хто, але от про те, що його регулярно модернізують, – знають не всі.

Буквально на днях “Яструб” отримав обновку, якою стала семиполосна мультиспектральна камера MS-177. Перший Global Hawk з новою камерою напередодні прибув на авіабазу ВПС США Beale.

З огляду на те, що і до цього даний розвідник буквально “кошмарив” своїх антагоністів, який не втручаючись в повітряний простір потенційного противника, викрнуючи розвідку вглиб територій на 200 км і більше, то тепер від пильного ока цього птаха не сховатися навіть при його польоті на граничній висоті.

Що ж, тішить – наука не стоїть на місці. Ну, а оновленого RQ-4 Global Hawk чекаємо на лінії фронту на Донбасі і біля берегів окупованого Криму. Це саме ті місця, де MS-177 пройде найкраще випробування.

zloy-odessit

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://zloy-odessit.livejournal.com/

Читати далі ...

ВПК

Гідроакустична станція «Тронка» цьогоріч надійде на озброєння нашого флоту

Опубліковано

на

Для ефективного моніторингу підводної обстановки та виявлення диверсійних сил противника в Україні розроблено нові гідроакустичні засоби

Фізико-географічні особливості північно-західної частини Чорного моря, а це відносно невеликі глибини (100–120 м), дають змогу підводним човнам противника малої водотоннажності підходити до стратегічних інфраструктурних об’єктів України.

До анексії Криму ми могли висвітлювали підводну обстановку значно більшими силами, оскільки в нас були мисливці за підводними човнами — корвети «Тернопіль», «Луцьк» і «Хмельницький». Сьогодні лише один корабель флоту оснащено гідроакустичною апаратурою для пошуку підводних об’єктів. Тільки фрегат «Гетьман Сагайдачний» може повноцінно здійснювати протичовновий дозор, але переважно тоді, коли він патрулює в морі, тобто епізодично. Крім того, Росія активно розвідує близьку морську зону й територіальне море України, зокрема з використанням сил спеціального призначення. ЧФ отримав на озброєння два нових швидкісних катери типу «Раптор», які призначено для прихованої доставки груп диверсантів на узбережжя. Не виключено, що вищезгадані плавзасоби може бути застосовано проти нас. Тому на ці загрози треба адекватно реагувати.

У перспективі система висвітлення підводного простору ввійде до новоствореної Єдиної національної системи відображення морської обстановки, робота над якою вже триває. Саме туди надходитиме весь потік інформації як із корабельних гідроакустичних засобів, так і з гідроакустичних станцій, які працюватимуть поблизу берегової лінії.

Ігор Фалєєв, представник Державного підприємства «Київський науково-дослідний інститут гідроприладів»:

— Україна має сучасні розробки у сфері радіо- та гідроакустики, зокрема станцій спеціального й протидиверсійного призначення «Олімп 3К», «Олімп-1», «Тронка», які мають міжнародний попит. Ці станції може бути використано для потреб технічного переоснащення Військово-Морських Сил України та Морської охорони ДПСУ. Напрямок швидко розвивається за рахунок упровадження нової елементної бази та принципів управління й контролю, що дає змогу в рази зменшити масу станцій і надати їм принципово нові бойові можливості, зокрема за рахунок прихованого транспортування до заданого району підводними роботами.

За задумом моряків, система вирішуватиме завдання щодо висвітлення даних про поточну підводну обстановку (пошук та ідентифікація підводних човнів, засобів доставки диверсійно-розвідувальних груп, інших малорозмірних цілей, включно з бойовими плавцями). Програма дозволить здійснювати розрахунково-аналітичну роботу. На основі отриманих даних моряки виконуватимуть тактичні розрахунки, розроблятимуть план протидії відповідним силам і засобам противника.

Нині в Україні для ефективного моніторингу підводної обстановки та виявлення диверсійних сил противника розроблено нові гідроакустичні засоби та станції. Вони спроможні здійснювати спостереження прибережних районів територіального моря, акваторій військово-морських баз і портів, стоянок торговельних суден і кораблів на рейдах. Це насамперед сучасна гідроакустична станція протидії диверсійним силам і засобам «Тронка», яку розробив персонал ДП «Київський науково-дослідний інститут гідроприладів».

Ця гідроакустична станція є пересувною. Вага її — 40 кг, тому станцію можна легко занурити в акваторію порту або розмістити поблизу сторожового корабля ВМС. Станція дуже ефективна, водночас принцип її роботи доволі простий. Вона в автоматичному режимі виявляє й супроводжує підводні об’єкти. Приміром, бойового плавця без спорядження або з аквалангом закритого типу станція «Тронка» може запеленгувати на відстані понад 500 м. З аквалангом відкритого типу — на відстані близько 900 м. А виявити диверсантів, яких доставили на надмалих плавзасобах, може й на дистанції 1000 метрів. На моніторі приладу є змога спостерігати за виявленими об’єктами, наприклад, з якою швидкістю рухаються підводні апарати. Також за допомогою вимірювання розподілу швидкості звуку на глибині можна навіть спрогнозувати дії диверсантів. Програмне забезпечення станції дозволяє задокументувати всю інформацію про підводну обстановку. Робоча глибина — до 50 м. Станція працює навіть під час трибального шторму.

Іще одна перспективна розробка українських винахідників — станція «Олімп 3К». Вона за своїми тактико-технічними характеристиками потужніша за «Тронку». Передає інформацію в режимі онлайн. З урахуванням гідрологічних умов моря та глибини занурення станція спроможна виявити підводний або надводний об’єкт на дистанції до 10 км. Вона мобільно розгортається, фіксує шум від гвинтів підводного човна навіть на глибині до 200 м. Практично безпомилково може ідентифікувати підводні цілі та класифікувати їх, навіть якщо в заданому районі перебуває підводний човен із трьома-чотирма надводними кораблями або цивільними суднами. Єдине що — станція може не розпізнати малорозмірні цілі, приміром, ворожу субмарину, яка має менше як тисячу тонн водотоннажності.

Віталій ПАНЧИШИН, «Народна армія»

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://na.mil.gov.ua/

Читати далі ...

ВПК

Українські тактичні безпілотники зацікавили іноземних клієнтів

Опубліковано

на

З 25 по 27 лютого державна компанія «Спецтехноекспорт», що входить до складу ДК «Укроборонпром», в ході спеціалізованої виставки UMEX-2018 представила ринку ОАЕ українські розробки безпілотних літальних апаратів.

Цьогоріч на українському стенді були вперше продемонстровані відразу дві розробки: тактичний безпілотник PD-1AF з вертикальним злетом від компанії «Укрспецсистемс» та БПЛА-камікадзе «RAM» від компанії «Оборонні електронні технології». Також були представлені оновлені безпілотники «Спектатор» від ВАТ «Меридіан», «Обсервер-С» від компанії «Def-C», квадрокоптер PC-1 та системи гідростабілізації від компанії «Укрспецсистемс», система протидії ворожим БПЛА «Буковель-міні» від компанії «Проксимус».

Великий інтерес до української оборонної промисловості підтверджено низкою проведених зустрічей та переговорів в українському павільйоні з вищим керівництвом ОАЕ. Так, з українськими розробками детально ознайомилися спадкоємний принц Абу Дабі, заступник Верховного Головнокомандуючого ЗС ОАЕ шейх Мохаммед Аль Нах’ян, Віце-прем’р міністр ОАЕ, Міністр внутрішніх справ шейх Саіф Аль Нах’ян, Державний міністр з питань оборони ОАЕ Мохаммед Аль Боварді, Начальник Генштабу ЗС ОАЕ Генерал-лейтенант Мохаммед Аль Ромейсі, Командувач Сухопутних військ ОАЕ Генерал лейтенант Салех Аль Амері.

З вищим керівництвом ОАЕ було обговорено питання налагодження співпраці з поставки українських систем БПЛА та засобів протидії, а також питання спільного їх виробництва на території ОАЕ. Також, в ході виставки вдалося провести ряд переговорів з потенційними замовниками із Королівства Саудівська Аравія, Алжиру, Кувейту, Марокко, Індонезії.

Павло Барбул, директор компанії «Спецтехноекспорт», з цього приводу зазначив: «Вище керівництво ОАЕ підтвердило, що найбільшою перевагою українських систем є те, що наші системи вже постачаються до різних оборонних відомств нашої держави та отримали позитивні відгуки від їх використання. Досягнуті домовленості показали, що робота наших розробників не є марною та неприбутковою. Якісний та готовий до застосування продукт завжди цікавий партнерам на міжнародному ринку оборонних технологій».

Українські компанії також зацікавлені у тісній співпраці з ОАЕ. Ринок лише безпілотних літальних апаратів країн РСАДПЗ, за середніми оцінками, сягне 1,5 млрд США до 2022 року. А загалом протягом 2018-2024 темпи щорічного зростання ринку БПЛА в країнах Близького Сходу прогнозується на рівні 30%. Оборонні БПЛА забезпечуватимуть найбільшу частку цього зростання, оскільки збройні сили все частіше використовують такі системи для своїх цілей.

UMEX – регіональна виставка та конференція у сфері безпілотних авіаційних систем, що вже втретє проводиться на території Національного виставкового центру Абу-Дабі. У 2018 році у виставці взяли участь 122 компанії з 34 країн світу.

Спадкоємний принц Абу Дабі, заступник Верховного Головнокомандуючого ЗС ОАЕ шейх Мохаммед Аль Нах’ян

Віце-прем’р міністр ОАЕ, Міністр внутрішніх справ шейх Саіф Аль Нах’ян

Державний міністр з питань оборони ОАЕ Мохаммед Аль Боварді

Командувач Сухопутних військ ОАЕ Генерал лейтенант Салех Аль Амері 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://spetstechnoexport.com/uk/news/

Читати далі ...

Trending