Connect with us

ВПК

Україна розробляє власний легкий ударний літак

Published

on

15 березня Президент України Петро Порошенко заявив, що оборонні підприємства України найближчим часом створять новий легкий ударний літак для заміни старих Л-39, Су-25, Міг-29 радянських часів, повідомляє defence-blog.com .

Всі творці та виробники основних бойових літаків України після розвалу Радянського Союзу залишилися в Росії, однак Україна успадкувала потужний потенціал з ремонту цих літаків. В результаті роботи вітчизняних науковців та спеціалістів авіаремонтної галузі, на сьогодні в Україні є оновленні та модернізовані літаки Су-25М1, Су-25УБМ1, Міг-29МУ1 та Л-39М1, які мають набагато кращі характеристики, аніж їх попередники.

Однак Україна розглядає можливість створення свого власного бойового літака і вже має відповідні напрацювання. Так, під час візиту до конструкторського бюро “Івченко-Прогрес”, що в Запоріжжі Президент Петро Порошенко ознайомився з “макетами” платформи для нового літака, програма якого отримала назву Легкий Бойовий Літак, скорочено ЛБЛ.

Новий український легкий ударний літак “схожий” на китайський L-15 надзвуковий навчальний літак та на проект іранського дозвукового легкого штурмовика Shafaq .

Пов’язане зображення

Китайський L-15 надзвуковий літак

Результат пошуку зображень за запитом "Iranian Shafaq"

Іранський дозвуковий легкий штурмовик Shafaq

На даний момент “новий” літак залишається на стадії концептуального проектування.

ЛБЛ-це двомісний навчально-тренувальний літак та легкий штурмовик, що розробляється Національним аерокосмічним університетом – Харківський авіаційний інститут у співпраці з Мотор Січ.

Повідоляється, що два двигуна будуть розроблятися на основі двигунів АІ-225-25 і АІ-322F, а авіоніка буде як західного, так і українського виробництва.

ЛБЛ можете виконувати функції, як легкого-штурмовика так і розвідника, з бойовим навантаженням 3000 кг. Максимальна швидкість польоту 1040 км/год, практична стеля становить 14 000 метрів, оперативна дальність 780 км. Літак може нести озброєння, підвісні паливні баки, розвідувальне обладнання та засоби РЕБ включаючи і радіолокаційні перешкоди та інфрачервону протидію.

Проект українського учбово-бойового літака

Проект українського учбово-бойового літака

Проект українського учбово-бойового літака

На сьогодні можна констатувати, що у середньостроковій перспективі основна увага керівництва ЗС України буде зосереджена саме на проектах, пов’язаних з модернізацією бойових винищувачів МіГ-29 і Су-27, літаків-розвідників Су-24МР і штурмовика Су-25, а також учбово-бойового Л-39. Ці роботи планується проводити вже з урахуванням досвіду застосування як серійних, так і модернізованих машин (зокрема, МіГ-29МУ1 і Су-25МУ1) в антитерористичній операції на сході України.

Однак всі зусилля, спрямовані на модернізацію літаків фронтової авіації МіГ-29 і Су-27, які анонсує керівництво Повітряних сил, навіть з рішенням завдання по збільшенню дальності радіолокаційного виявлення цілей цими літальними апаратами, лише частково підвищують можливості бойової авіації. Адже подальша модернізація цих літаків має відбуватися спільно із розвитком авіаційних засобів ураження, які в переважній більшості в Україні ще радянських часів. Якщо ж цього не відбуватиметься, то з часом на модернізовані винищувачі «підвішувати» буде просто нічого.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. *Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції. *Інформація публікується з відкритих джерел.

Джерело:http://defence-blog.com/news/https://defence-ua.com

Cтатті

Ракетний комплекс «Вільха» це передусім нова ракета

Published

on

Як відомо, напередодні президент України Петро Порошенко наказав завершити в цьому році випробування ракетного комплексу “Вільха” і приступити до його серійного виробництва. Новина дуже навіть хороша, і про потреби нашої армії в високоточній і далекобійній зброї написано дуже багато статей. Але все ж у наших громадян досі не сформоване уявлення про те, що таке “Вільха”, багато в чому через секретність проекту, а також непрофесіоналізм наших улюблених журналістів при висвітленні даної тематики.

Перш за все “Вільха” це ракета, а не, як висвітлюють у багатьох ЗМІ, – РСЗВ. В якості реактивної системи залпового вогню в даному випадку використовується стара-добра 9К58 на шасі МАЗ-543, більш відома як “Смерч”. У перспективі її хочуть замінити на КрАЗ-7634, але це в перспективі і саме шасі.

Вся цінність саме в ракеті, адже на неї і була зроблена основна ставка. І якщо вірити тим ТТХ, що періодично спливали в відкритих джерелах (а офіційних і до сих пір немає), мова йде про високоточний 300-мм реактивний снаряд, що вражає цілі на відстані понад 100 км (за деякими відомостями до 170 км) з точністю відхилення від цілі на 50 метрів, при використанні інерційної системи наведення, і 7 метрів, при використанні GPS-корекції.

Дана ракета здатна вражати не тільки наземні, але і надводні цілі. Також повідомлялося, що з її допомогою, можливо знищувати і повітряні об’єкти, що в деякому сенсі робить її універсальною зброєю.

Таким чином, “Вільху” некоректно називати новою РСЗВ, це, перш за все ракета. Ракета, яка в порівнянні зі стандартними боєприпасами “Смерча” збільшила дальність ураження цілей майже в два рази, а по точності можна порівняти з провідними світовими ОТРК ATACMS і горезвісним “Іскандер-М”.

Звичайно, шлях її на авансцену був довгий. Вперше про “Вільху” заговорили в січні 2016 року, а перше випробування було проведено в березні того ж року. Всього відомо про сім випробувальних стрільб даної ракети, і останні були проведені 22 грудня 2017 року на полігоні в Одеській області. Саме в ході цих випробувань і були запущені перші ракети, виготовлені на заводі ДАХК “Артем” за допомогою нового турецького обладнання Repkon, що використовується для виробництва високоточних деталей циліндричної порожнистої форми.

Власне, не дивно, що від випробувань, що почалися майже два роки тому, зараз можна переходити до серійного виробництва.

Проте, хоч “Вільха” і є далекобійною високоточною зброєю, вирішувати масштабні тактичні питання їй не зовсім під силу. А тому з нетерпінням очікуємо дефіле ОТРК “Грім-2”. Його час саме настав!

zloy-odessit

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. zloy-odessit

Continue Reading

ВПК

П’ять основних проектів переозброєння ЗСУ по держоборонзамовленню-2018 (ВІДЕО)

Published

on

Бюджет Міністерства оборони України в 2018-му становитиме 86 мільярдів гривень. П’ята частина цієї суми, а саме більше 18-ти мільярдів, піде на нове озброєння і техніку. Донбасс.Реаліі поспілкувалися з військовими експертами і склали свій рейтинг найважливіших для обороноздатності ЗСУ новинок, які повинні потрапити у війська. Що це за зброя і як після його впровадження змінитися армія?

Нова зброя України змусить бойовиків бігти з Донбасу

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.youtube.com/

Continue Reading

ВПК

Сучасні прилади наведення та оптико-електронні приціли спільного українсько-НАТОвського виробництва

Published

on

ДП “Ізюмський приладобудівний завод”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”, у 2017 році сконцентрувався на виготовленні сучасних приладів наведення та оптико-електронних прицілів для української бронетехніки та протитанкових ракетних комплексів. На виконання зобов‘язань, в тому числі, Державного оборонного замовлення, підприємство виконало 100% запланованих робіт.

Загалом у 2017 році “Ізюмський приладобудівний завод” поставив понад 1,2 тисяч одиниць сучасних приладів та іншої продукції. Зокрема, понад 700 приладів спостереження, включаючи прилади нічного бачення. Завод також поставив оптико-електронні прилади для розвідки, для сучасних протитанкових ракетних комплексів та керування вогнем бронетехніки, а також іншу продукцію.

Мова також йде про сучасні прилади наведення ПН-Б для БТР-3 та БТР-4, які дозволяють наводити по лазерному променю високоточні ракети “Бар‘єр”. А також прилади ПН-І, які встановлюються на переносні протитанкові комплекси “Стугна-П”, що вже неодноразово довели свою ефективність у найгарячіших боях у зоні АТО, зокрема, у аеропортах Донецька та Луганська.

Окрім того, у 2017 році “Ізюмський приладобудівний завод” забезпечив оснащення приладами наведення ПН-КУ легкий переносний ракетний комплекс “Корсар”, розроблений ДП “Державне Київське Конструкторське Бюро “Луч”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”.

Саме влітку минулого року “Корсар” був прийнятий на озброєння Збройних Сил України у відповідності до наказу Міноборони, а військові отримали партію цієї зброї.

ПН-КУ, незважаючи на його малі габарити і вагу в 4 кг, забезпечує наведення ракети на дальності до 2,5 км в межах +/- 250 мм. Тобто “Корсар”, навіть на максимальній дальності свого польоту, дозволяє оператору влучати в амбразуру ДОТу.

Ці та інші роботи дозволили “Ізюмському приладобудівному заводу” отримати біля 159 млн грн виручки від реалізованої продукції, з яких майже 45 млн грн було сплачено у вигляді податків та зборів до бюджети всіх рівнів.

Кошти, отриманні підприємством, дали змогу направити ресурси у розробку нових систем наведення. У минулому році був представлений новий оптико-електроний приціл ОЕП-ВН з потужним тепловізором, який поєднаний з високоточною цифровою системою ведення вогню. Його високочутливий тепловізор здатний виявляти цілі на відстані біля 5 км.

У ОЕП-ВН також встановлений новий лазерний далекомір українського виробництва. Створення нового прицілу стало можливим завдяки ефективній співпраці підприємства “Укроборонпрому” з рядом компаній з країн-членів НАТО, а також залучення приватних українських компаній.

Ці технологічні рішення значно зменшили вагу приладу наведення та його габарити. Завдяки цьому ОЕП-ВН може встановлюватись, як на легку бронетехніку типу “Дозор-Б”, так і на потужний БТР-4МВ1. Така уніфікація дозволить значно зменшити собівартість ОЕП-ВН при розгортанні серійного виробництва.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://ukroboronprom.com.ua/

Continue Reading

Trending

Inline
Приєднуйтесь! Будьте завжди в курсі подій. Вподобайте цей інфоресурс!
Inline
Приєднуйтесь! Будьте завжди в курсі подій. Вподобайте цей інфоресурс!