Україна розробляє власний легкий ударний літак

15 березня Президент України Петро Порошенко заявив, що оборонні підприємства України найближчим часом створять новий легкий ударний літак для заміни старих Л-39, Су-25, Міг-29 радянських часів, повідомляє defence-blog.com .

Всі творці та виробники основних бойових літаків України після розвалу Радянського Союзу залишилися в Росії, однак Україна успадкувала потужний потенціал з ремонту цих літаків. В результаті роботи вітчизняних науковців та спеціалістів авіаремонтної галузі, на сьогодні в Україні є оновленні та модернізовані літаки Су-25М1, Су-25УБМ1, Міг-29МУ1 та Л-39М1, які мають набагато кращі характеристики, аніж їх попередники.

Однак Україна розглядає можливість створення свого власного бойового літака і вже має відповідні напрацювання. Так, під час візиту до конструкторського бюро “Івченко-Прогрес”, що в Запоріжжі Президент Петро Порошенко ознайомився з “макетами” платформи для нового літака, програма якого отримала назву Легкий Бойовий Літак, скорочено ЛБЛ.

Новий український легкий ударний літак “схожий” на китайський L-15 надзвуковий навчальний літак та на проект іранського дозвукового легкого штурмовика Shafaq .

Пов’язане зображення

Китайський L-15 надзвуковий літак

Результат пошуку зображень за запитом "Iranian Shafaq"

Іранський дозвуковий легкий штурмовик Shafaq

На даний момент “новий” літак залишається на стадії концептуального проектування.

ЛБЛ-це двомісний навчально-тренувальний літак та легкий штурмовик, що розробляється Національним аерокосмічним університетом – Харківський авіаційний інститут у співпраці з Мотор Січ.

Повідоляється, що два двигуна будуть розроблятися на основі двигунів АІ-225-25 і АІ-322F, а авіоніка буде як західного, так і українського виробництва.

ЛБЛ можете виконувати функції, як легкого-штурмовика так і розвідника, з бойовим навантаженням 3000 кг. Максимальна швидкість польоту 1040 км/год, практична стеля становить 14 000 метрів, оперативна дальність 780 км. Літак може нести озброєння, підвісні паливні баки, розвідувальне обладнання та засоби РЕБ включаючи і радіолокаційні перешкоди та інфрачервону протидію.

Проект українського учбово-бойового літака

Проект українського учбово-бойового літака

Проект українського учбово-бойового літака

На сьогодні можна констатувати, що у середньостроковій перспективі основна увага керівництва ЗС України буде зосереджена саме на проектах, пов’язаних з модернізацією бойових винищувачів МіГ-29 і Су-27, літаків-розвідників Су-24МР і штурмовика Су-25, а також учбово-бойового Л-39. Ці роботи планується проводити вже з урахуванням досвіду застосування як серійних, так і модернізованих машин (зокрема, МіГ-29МУ1 і Су-25МУ1) в антитерористичній операції на сході України.

Однак всі зусилля, спрямовані на модернізацію літаків фронтової авіації МіГ-29 і Су-27, які анонсує керівництво Повітряних сил, навіть з рішенням завдання по збільшенню дальності радіолокаційного виявлення цілей цими літальними апаратами, лише частково підвищують можливості бойової авіації. Адже подальша модернізація цих літаків має відбуватися спільно із розвитком авіаційних засобів ураження, які в переважній більшості в Україні ще радянських часів. Якщо ж цього не відбуватиметься, то з часом на модернізовані винищувачі «підвішувати» буде просто нічого.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. *Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції. *Інформація публікується з відкритих джерел.

Джерело:http://defence-blog.com/news/https://defence-ua.com

Related posts