Україна – фатальна помилка Путіна

Ще зовсім недавно російська пропаганда та її філії в Україні досить барвисто розписували тему з умовною назвою “Європа втомилася”, маючи на увазі від України. Причому, кремлівські пропагандисти великого калібру цілком представляли скільки вартує ця “втома”. Вони самі, їх куплені колеги з ЄС і деякі єврочиновники, присаджені на російське бабло, регулярно затягували знайому пісню про старе. У цьому сенсі дуплет з “безвіза” й остання голландська ратифікація асоціації України з ЄС залишили всіх цих діячів в резервації кінчених брехунів. Наші фахівці, які накидали це ж на вентилятор, миттєво стали поборниками цих процесів, а деякі навіть розповідають, що це їх особиста заслуга. Але ми добре пам’ятаємо їх імена і тепер ні лисі, ні бородаті чесателі язиком більше не будуть сприйматися всерйоз.

У сухому залишку бачимо чіткі ознаки стрімкої євроінтеграції України. Таку швидкість процесів не показував ніхто з наших найближчих сусідів, ні Грузія, ні Молдова. І це з урахуванням того, що ми починали реальний рух навіть не з нуля, а з мінуса. Тепер уже саме питання про повноцінне входження України в структури ЄС не стоїть, вся справа в швидкості і часу. Як відзначають багато спостерігачів з Європи, Україна показала такі можливості і такий потенціал, який ніхто просто не міг розглянути на початку процесу.

Але найцікавішим є питання про перспективи входження в НАТО. Те, що це необхідно самій Україні – вже безперечно і жоден розсудливий чоловік не зможе заперечити це твердження. Агресія Росії показала, чому і навіщо це необхідно. У цьому сенсі, прямо зараз відбуваються події, які наближають момент, коли входження в НАТО стане технічно можливим.

Уже відомо про те, що внутрішня структура Збройних сил України приводиться у відповідність зі стандартами НАТО. Про це не раз заявляв міністр оборони і в цьому немає ніякого секрету. Але є і більш прикладні докази того, що прямо зараз закладається фундамент інтеграції з Альянсом. Наприклад, нові зразки озброєння, які розробляються нашою промисловістю, відразу проектуються з урахуванням сумісності з натовськими системами озброєнь. Нещодавно стало відомо, що розробляється самохідна артилерійська установка вітчизняного виробництва, яка повинна змінити наявні на озброєнні три системи САУ совкових часів. Уже відомо, що в технічному завданні зазначена гармата натовського калібру, яка здатна працювати зі всім спектром боєприпасів, що є на озброєння наших партнерів. Що найцікавіше, зараз прискореними темпами будується новий завод з випуску боєприпасів. Як нам відомо, там теж передбачено випуск боєприпасів саме натовськго стандарту. Тобто, поки йдуть не дуже помітні тектонічні процеси уніфікації ЗСУ і НАТО, Україна вже зараз вкладає великі кошти у виробництва, які будуть випускати військову продукцію саме натовського зразка. Все совкове, що є зараз, буде вистріляно в окупанта, а залишки – знищені. Все інше вже не матиме совкового коріння і буде здатне використовувати боєприпаси, модулі, вузли і агрегати виробництва наших партнерів.

Так що тут – все зрозуміло, інше питання – чи потрібні ми НАТО? Відповідь на нього більш ніж визначений. На нього можна відповідати відразу з декількох напрямків. Наприклад, зовсім недавно в НАТО була прийнята Чорногорія і кожен може самостійно відповісти на питання – навіщо вона потрібна Альянсу. Це з урахуванням того, що там немає ні якоїсь великої промисловості, ні стратегічного положення, ні військового потенціалу. Приблизно так само в НАТО були прийняті країни Балтії. Кожен може самостійно відповісти собі на питання про Чорногорію, а ми зайдемо з іншого боку.

У нинішній кризі з надзвичайно зрослою агресивністю Росії, найактивнішими і безкомпромісними членами Альянсу виявилися Румунія, Польща і країни Балтії. Саме вони першими забили на сполох і підняли свої бойові прапори. Вже після цього – підключилися Штати і останніми стали прокидатися ті, хто за визначенням мали б першими відреагувати на художества  Москви. Ми маємо на увазі Німеччину і Францію. Тільки важкі ляпаси з Вашингтона вивели їх зі сплячки і виявилося, що зразок адекватності від них давно перекочував до нових членів Альянсу.

Тут важливо зауважити, що сам блок НАТО був організований на противагу совковим прагненням доробити те, чого не вдалося зробити за підсумками Другої світової війни. Вступивши в неї, совок мав на увазі підім’яти під себе всю Європу, але товариш Гітлер зіпсував усі плани і вийшло так, як вийшло. Трохи пізніше совок взявся за старе і став посилено мілітаризовувати окуповані території європейських країн, особливо ту частину Німеччини, яка отримала назву НДР. В противагу цьому експансіонізму і виник Альянс. Тобто, відпочатку це був антисовковий блок. Зараз все повертається на місця і НАТО згадало своє призначення протистояння Москві. Це повернення в чуття якраз і забезпечили країни, прямо постраждалі від агресії совка, який не отримав належної оцінки в Нюрнберзі.

У цьому сенсі Україна є надзвичайно цінним активом. Якщо Країни Балтії, Польща і Румунія мають рахунки більш ніж півстолітньої давності, то у нас цей рахунок не закритий прямо зараз і прийняття України в НАТО додасть її історичній спрямованості новий і виключно потужний імпульс. Крім того, українська армія, на відміну від армій країн Європи, має новітній досвід практичного протистояння з титульним противником. Безліч коментарів військових інструкторів армій країн НАТО, які проводили тренінги на Яворівському полігоні, в Широкому Лані та інших місцях давали досить цікаві коментарі з приводу підсумків своєї роботи. Вони відзначали, що їдучи з України, вони не можуть однозначно відповісти собі на питання про те, хто кого вчив на цих полігонах. Ясно, що нові види техніки і озброєння, які не освоєні нашими військовими, вимагали пояснень і виучки, але що стосується способів ведення воєнних дій в досить специфічних умовах гібридної війни, то інструктори нічим допомогти не могли і відкинувши упередження – посилено переймали наш досвід.

На сьогодні українська армія об’єктивно є найбільш боєздатною, досвідченою і численною. Просто для інтересу можна порівняти те, наскільки НАТО стало могутнішою після входу в неї Чорногорії і які обриси прийме Альянс після входу в неї України. Причому, на відміну від багатьох старих членів НАТО, Україну не потрібно переконувати приймати найжорсткіші заходи, у відношенні до противника, вона це готова робити в будь-який момент і в будь-якому масштабі, бо рахунок відкритий на стільки, що оплачувати його ми будемо при будь-якій зручній можливості.

Крім того, Україна має хоч і ґрунтовно вбиту, але ще живу оборонну промисловість, яка здатна робити речі, рівня кооперації кількох європейських країн, які об’єднувалися для створення бронетехніки, ракет або літаків. Наша економіка закладає віраж на підйом і починає рости зовсім не тими галузями, які були до війни. В тому числі, як гриби ростуть нові виробництва військової техніки.

Варто погодитися, що саме військовий потенціал України здатен дати Альянсові нового імпульсу в усіх напрямках діяльності. Крім того, вкрай важливим є аспект географії. Будучи членом НАТО, Україна забезпечить короткий доступ до всіх основних військових баз ЗС РФ. В тому числі, до баз зберігання ЯЗ (ядерної зброї) або місць, де знаходяться шахтні пускові установки найпотужніших МБР (міжконтинентальних балістичних ракет) в Саратовській області. Засоби ураження, розташовані на території України, дадуть всього кілька хвилин підлетного часу і гарантоване ураження майже всієї інфраструктури РВСН (ракетные войска стратегического назначения) РФ.

Зараз в небі Лугандону регулярно літають американські дрони-розвідники, які сканують обстановку у всіх діапазонах, важливих для військових. В тому числі, і весь спектр радіочастот. Але тут треба враховувати важливий факт, ефективна дальність скануючої апаратури дрону, що летить на висоті близько 10 км, досягає 300 км. З урахуванням того, що апарат дружніх збройних сил може вільно пересуватися в повітряному просторі України, кожен може взяти крайню точку нашої території на сході Харківської або Луганській області і відміряти 300 км вглиб російської території і отримати уявлення про те, куди отримані надійні цілевказівки, по стаціонарним цілям і повністю зчитаній місцевості для підльоту до цілі на наднизькій висоті. Коли Україна увійде в Альянс, підчерев’я Росії вже не потрібно буде контролювати важким ракетам, що стоять на іншій стороні Земної Кулі. Вже досить буде легких, маневрених і малопомітних засобів, які легко висмикнуть ікла, кігті, ніздрі, очі і вуха у немитого ведмедя.

Тому, складається враження про те, що вистоявши в цій кривавій бійці і вже перемагаючи супротивника за очками, Україна стає більш необхідною НАТО, ніж НАТО Україні. Може бути, ми десь і згущуємо фарби і трохи наплутали з пропорціями, але в загальній ситуація виглядає саме так.

І на завершенні відмітимо. Такого розкладу майже напевно не було б, якби Росія не зробила фатальну помилку, напавши на Україну. Тепер все це перейшло в режим неминучості і станеться в дуже короткій перспективі, набагато швидше, ніж це можна уявити. Зараз немає, а років через 10 там, де сьогодні знаходиться Росія, читатимуть курс історії, де розкажуть про Путіна, який скоїв смертельний, для всієї Росії крок – вліз в Україну.

Автор: Аnti-colorados

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. *Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції. *Інформація публікується з відкритих джерел.Джерело:https://www.obozrevatel.com/politics/

Related posts