Connect with us

ВПК

Український комбінезон танкіста випробували вогнем у Японії

Published

on

Однією з провідних світових тенденцій в області створення сучасних засобів індивідуального захисту є розробка ефективної і легкої екіпіровки військовослужбовців для захисту від термічних уражень.
В останні роки стало очевидним, що у вітчизняних силових структурах існує значне відставання в справі забезпечення індивідуального захисту екіпажів бойових машин. Тому ще у 2016 році Міністерству оборони України було представлено кілька варіантів розробок таких виробів з різних тканин. Компанія «Темп-3000» також передала зразки вогнестійкої форми з метаарамідної тканини «Teijinconex» до МО України.

Розробка тим більш була актуальною, оскільки у інших країнах дослідження у цьому напрямку ведуться протягом останніх 20 – 30 років.

Підприємство «Темп-3000» на власних виробничих площах і наявному обладнанні опанувало прядіння нитки «Сonex» і виготовлення тканини «Teijinconex».

Як і планували фахівці компанії, тканина «Teijinconex» забезпечує вогнестійкість без спеціальних пропиток і обробок, лише за рахунок своїх природних характеристик і зберігає усі свої унікальні властивості протягом всього періоду експлуатації.

До переваг волокна «Сonex» також можна віднести здатність до стійкого забарвлення, що в поєднанні з високою стійкістю до зношення позитивно впливає на задоволення найжорсткіших вимог замовників готових виробів.

У 2016 році були проведені випробування негорючої тканини «Teijinconex» вітчизняного виробництва в Українському науково-дослідному інституті цивільного захисту (УкрНДІЦЗ) згідно ДСТУ 4366-2004 за показниками: стійкість до дії відкритого полум’я, стійкість до контакту з нагрітою до 400°С твердою поверхнею. За результатами цих досліджень тканина отримала позитивні оцінки.

Але головне випробування відбулося нещодавно у іншій частині Світу – у Японії.

Комбінезон з тканини, виробленої в Україні, був переданий для проведення спеціальних випробувань на відповідність вимогам міжнародного стандарту ISO 13506:2008 «Protective clothing against heat and flame. Test method for complete garments. Prediction of burn injury using an instrumented manikin» («Одяг для захисту від жару і полум’я. Метод випробування одягу цілком. Прогнозування опіків з використанням манекенів з приладами»).

Випробування проводилися в рамках програми PLIFF («Protect Life From Fire» – «Захист життя від вогню»).

Головним «експертом» у цьому випробуванні вогнем є спеціальний керамічний манекен, в який вбудовано безліч сенсорних датчиків. Під час імітації серйозної пожежної ситуації (манекен, на який одягнений виріб, що випробовується, повністю охоплюється відкритим полум’ям протягом певного часу), за допомогою цих датчиків аналізується розподіл температури на шкірному покриві в режимі реального часу.

Відповідно до вимог стандарту, на манекен була надіта тонка футболка з бавовни, що імітує нижню білизну, а на футболку був одягнений комбінезон виробництва «Темп-3000», виготовлений з тканини «Teijinconex».

Показання датчиків постійно обробляються комп’ютером як при впливі на виріб відкритого полум’я, так і в наступні 120 секунд після припинення дії вогню.

 

Існує три ступеня опіків, які аналізуються:
1 ступінь – ушкодження епідермісу (верхнього шару шкірного покриву). Відповідає болю, як при сонячному опіку.
2 ступінь – ушкодження дерми (шкіри). Пошкодження викликають пухирі.
3 ступінь – ушкодження підшкірного шару. Тканини шкіри при цьому повністю руйнуються, рани природним шляхом не загоюються.
У результаті проведених випробувань сума пошкоджень склала 4,2%, а ураження шкіри третього ступеню не сталося взагалі! – Що значно менше допустимої стандартами норми!

Слід відмітити, що футболка з бавовни, яка служить в якості додаткового маркера при впливі вогню на комбінезон, залишилась без ушкоджень!

Крім високих захисних властивостей, комбінезон, як цільний швейний виріб, показав і хороші характеристики усадки – від 0 до 10% в залежності від параметра (всього виміри проводилися за 12 лінійними розмірами).

Захисний одяг з тканини «Teijinconex» відповідає, а за низкою параметрів перевершує вимоги як вітчизняних, так і європейських стандартів за захисними властивостями, які не змінюються під впливом прання, природного зношення і високих температур на відміну від таких матеріалів, як бавовна з вогнестійкими пропитками.

Високі вогнестійкі властивості тканини «Teijinconex» запобігають від пропалювання отворів і плавлення, і гарантують відсутність прилипання до шкіри, що трапляється при використанні не спеціальних і неякісних тканин.

НВП «Темп-3000»

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел.

Джерело: http://censor.net.ua/

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ВПК

Потужній танковій ракеті «Комбат» скоро 20 років, а вона і досі новинка для ЗСУ

Published

on

Керована ракета «Комбат» має напівавтоматичне наведення по лазерному променю та здатна на відстані 5 км пробити не менше ніж 750 мм броні, при цьому завдяки тандемній головній частині повністю ігнорується динамічний захист. Потужності «Комбата» достатньо для знищення найзахищеніших танків противника.

Танкова керована ракета «Комбат» була розроблена київським ДКБ «Луч» та прийнята на озброєння обмеженою партією в 1999 році. Основне призначення “Комбата” – ураження цілей, що знаходяться поза досяжністю звичайної гладко-ствольної 125-міліметрової гармати, а також вертольотів.

Ракета, як і її російські аналоги, запускається зі ствола танкових гармат калібру 125-мм і призначена для озброєння танків Т-72, Т-80УД І Т-84 «Оплот» та модернізованих Т-64. Є модифікація «Стугна» калібру 100-мм, якою може озброюватися танк Т-55 і БМП-3.

ПТРК розроблена на київському конструкторському бюро «Луч» і випускається київському ДАХК «Артем». Прийнята на озброєння Збройними силами України в 2006 році.

Тактико-технічні характеристики:
– Стартова вага ракети – 33 кг,
– дальність польоту – 5000 м,
– час польоту до цілі – 17,5 секунд,
– тип БЧ – кумулятивна тандемна,
– бронебійність – 950 мм,
– середня швидкість польоту – 315 м / с,
– система наведення – напівактивна лазерна.

Вперше за кордоном ракета «Комбат» була представлена на Міжнародному авіаційно-космічному салоні МАКС-2007.

У 2008 році на закупівлю протитанкових ракет «Комбат» для ЗС України було виділено 13 мільйонів доларів (за курсом 2008 року). Відомо, що дані ракети закупляли збройні сили Пакистану, Грузії (400 ракет). Переговори з технічної співпраці велися з Китєм та представниками інших зінтересованих країн.

Особливістю наведення ракети є те, що лазерний промінь світить у хвіст ракеті, що летить а не на ціль. При цьому керуючий лазерний промінь спрямований вище цілі, і лише в кінці траєкторії польоту всього на 0,3 секунди, лазерний промінь поєднується з ціллю. Система управління напівавтоматична (аналогічна російським «Рефлекс» і «Свір»), що забезпечує телеорієнтоване в промені квантового генератора з довжиною хвилі 1,06 мкм, супроводжувана навідником з пульта управління прицілу. Забезпечена перешкодозахищеність від активних і пасивних перешкод.

Танкова керована ракета «Комбат» хоч і має майже 20 років, через роками обмежене фінансування української армії, і досі є диковинкою та новинкою у військах. Даний вид високоточної зброї є досить потужним та ефективним і вимагає кваліфікованого та добре навченого персоналу.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Continue Reading

ВПК

Бронеавтомобіль «Козак-2М» отримав допуск до експлуатації від Міноборони

Published

on

Фахівці у військовому відомстві вважають бронеавтомобіль «Козак-2М»  найкращим із сучасних броньованих автомобілів, які було створено національними оборонними підприємствами. Наприкінці грудня 2017 р. ця машина отримала від Міноборони допуск до експлуатації повідомляє інформаційне агентство «Оборонно-промисловий кур’єр».

Виробником машини є ПрАТ НВО «Практика», яке у 2017 р. передало Збройним Силам України 19 броньованих автомобілів «Козак-2», що були виготовлені в рамках державного оборонного замовлення Міністерства оборони України.

15-тонний багатоцільовий тактичний бронеавтомобіль «Козак-2М» на базі Iveco EuroCargo витримав багатомісячні випробування за всіма армійськими параметрами і вже у березні 2017 року, наказом Міністра оборони №158 був прийнятий на зброєння Збройних Сил України.

Його  першого з вітчизняних броньовиків підривали мінами.

Фактично це перша машина такого класу, прийнята на озброєння армії України.

Багатофункціональний бронеавтомобіль «Козак-2М» проходив ретельне випробування у Високомобільних десантних військах ЗС України.

Бронеавтомобіль «Козак-2м»: легший, нижчий і маневреніший за попередника, посилена конструкція протимінного днища забезпечує надійний захист екіпажу від ураження при підриві на мінно-вибухових пристроях — до 6 кг заряду в тротиловому еквіваленті.

KOZAK_2M_1_INTERIOR

Бронеавтомобіль «Козак-2М» — легкий багатофункціональний бронеавтомобіль на незалежній підвісці, може бути виконаний у різних модифікаціях. Розроблений на основі Спільного рішення Міністерства оборони України «На відкриття дослідно-конструкторської роботи на розроблення спеціалізованого броньованого автомобіля для потреб Збройних Сил України, шифр «Козак-2М». Конструктивною особливістю і основною відмінністю від «Козака-2» є несучий корпус та незалежна підвіска. У поєднанні із кліренсом 500 мм та вертикальним ходом коліс у 260 мм, це значно підвищує показники прохідності та дає змогу долати перешкоди, недоступні для транспортних засобах із залежною підвіскою.

Попередня версія, бронеавтомобіль «Козак-2» випускається серійно з липня 2015 року, два роки поставлявся до Національної Гвардії та Державної прикордонної служби. 21 березня 2017 року наказом Міністерства оборони №158 також прийнятий на озброєння Збройних Сил України.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://opk.com.ua/

Continue Reading

Cтатті

Ракетний комплекс «Вільха» це передусім нова ракета

Published

on

Як відомо, напередодні президент України Петро Порошенко наказав завершити в цьому році випробування ракетного комплексу “Вільха” і приступити до його серійного виробництва. Новина дуже навіть хороша, і про потреби нашої армії в високоточній і далекобійній зброї написано дуже багато статей. Але все ж у наших громадян досі не сформоване уявлення про те, що таке “Вільха”, багато в чому через секретність проекту, а також непрофесіоналізм наших улюблених журналістів при висвітленні даної тематики.

Перш за все “Вільха” це ракета, а не, як висвітлюють у багатьох ЗМІ, – РСЗВ. В якості реактивної системи залпового вогню в даному випадку використовується стара-добра 9К58 на шасі МАЗ-543, більш відома як “Смерч”. У перспективі її хочуть замінити на КрАЗ-7634, але це в перспективі і саме шасі.

Вся цінність саме в ракеті, адже на неї і була зроблена основна ставка. І якщо вірити тим ТТХ, що періодично спливали в відкритих джерелах (а офіційних і до сих пір немає), мова йде про високоточний 300-мм реактивний снаряд, що вражає цілі на відстані понад 100 км (за деякими відомостями до 170 км) з точністю відхилення від цілі на 50 метрів, при використанні інерційної системи наведення, і 7 метрів, при використанні GPS-корекції.

Дана ракета здатна вражати не тільки наземні, але і надводні цілі. Також повідомлялося, що з її допомогою, можливо знищувати і повітряні об’єкти, що в деякому сенсі робить її універсальною зброєю.

Таким чином, “Вільху” некоректно називати новою РСЗВ, це, перш за все ракета. Ракета, яка в порівнянні зі стандартними боєприпасами “Смерча” збільшила дальність ураження цілей майже в два рази, а по точності можна порівняти з провідними світовими ОТРК ATACMS і горезвісним “Іскандер-М”.

Звичайно, шлях її на авансцену був довгий. Вперше про “Вільху” заговорили в січні 2016 року, а перше випробування було проведено в березні того ж року. Всього відомо про сім випробувальних стрільб даної ракети, і останні були проведені 22 грудня 2017 року на полігоні в Одеській області. Саме в ході цих випробувань і були запущені перші ракети, виготовлені на заводі ДАХК “Артем” за допомогою нового турецького обладнання Repkon, що використовується для виробництва високоточних деталей циліндричної порожнистої форми.

Власне, не дивно, що від випробувань, що почалися майже два роки тому, зараз можна переходити до серійного виробництва.

Проте, хоч “Вільха” і є далекобійною високоточною зброєю, вирішувати масштабні тактичні питання їй не зовсім під силу. А тому з нетерпінням очікуємо дефіле ОТРК “Грім-2”. Його час саме настав!

zloy-odessit

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. zloy-odessit

Continue Reading

Trending

Inline
Приєднуйтесь! Будьте завжди в курсі подій. Вподобайте цей інфоресурс!
Inline
Приєднуйтесь! Будьте завжди в курсі подій. Вподобайте цей інфоресурс!