Зв'яжіться з нами

Cтатті

Український флот, що далі? Концепція розвитку.

Опубліковано

на

Після анексії Криму ВМС України втратили значну частину свого боєздатного флоту і командного складу. В руках російських окупантів опинилися, підводний човен «Запоріжжя», корвети «Луцьк», «Хмельницький» і «Тернопіль», ракетний катер «Придніпров’я», морські тральщики «Чернігів» та «Черкаси», великий десантний корабель (ВДК) «Костянтин Ольшанський ». Не дивлячись на настільки плачевну ситуацію і війну на Сході країни, Україна відразу стала розробляти концепції розвитку і відновлення флоту.

Виходячи з військової ситуації в Україні і хронічної нестачі фінансування, в 2016 році в рамках створення «москітного флоту» Міноборони заявило про плани до 2020 року спустити на воду до 30 нових кораблів і катерів. Безумовно, «москітний флот» має ряд серйозних обмежень, які не дозволяють йому виконувати всі завдання, покладені на військово-морські сили, але дозволяє в дуже короткий час створити велике корабельне угруповання в економічній зоні. Такий крок допоможе створити фактор стримування агресора на морі для безпеки України.

Результат пошуку зображень за запитом "(МБАК) «Гюрза-М»"

Завдання поставлене Міноборони стали виконуватися ще в 2015-му, коли були спущені на воду два малих броньованих артилерійських катери (МБАК) «Гюрза-М». Вони вже увійшли до складу українського флоту під назвою «Аккерман» і «Бердянськ» і взяли участь в навчаннях Sea Breeze 2017. Ще один такий катер був спущений на воду в кінці червня 2017 року. Після завершення багатонаціональних навчань Sea Breeze 2017 було досягнуто домовленостей, що американська сторона передасть Україні два патрульних катери типу Islands. Вони так само повинні будуть увійти до складу «москітного флоту», який будує Україна замість втраченого в Криму.

Варто відзначити, що вітчизняна «Гюрза» виглядає потужніше від американського катера. Кожна «Гюрза» оснащена бойовим модулем з 30-мм автоматичною гарматою, 30-мм автоматичним гранатометом, 7,62-мм кулеметом, а також двома протитанковими ракетними комплексами «Бар’єр» з лазерною системою наведення. «Американець» ж взагалі не має ракетного озброєння, він оснащений 25-мм гарматою і двома 12,7-мм кулеметами.

Український ВПК також може виробляти бронекатери типу «Кентавр» та «Лань». «Кентавр» є штурмовим катером, здатним діяти як в морській, так і річковий акваторії, а також висаджувати десант, а катер «Лань» може бути оснащений протикорабельними ракетами. На базі «Лані» вже були побудовані три катери для берегової охорони В’єтнаму, правда, тільки з артилерійським озброєнням. За оцінками експертів, 5-8 «Ланей», а також 20-25 «кентаврів» і «Гюрза» могли б стати основною для українського «москітного флоту» і трохи знизити російську військову загрозу в Чорному і Азовському морях.

Автор: Max Steiner

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело: http://maxstein-press.blogspot.com/

Cтатті

У Сухопутних військах немає бригади без бойового досвіду – генерал

Опубліковано

на

Усі бригади, полки і окремі частини Сухопутних військ ЗС України вже мають бойовий досвід.

Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив командувач Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-полковник Сергій Попко.

“Всі бригади Сухопутних військ, всі полки й окремі частини мають бойовий досвід і виконували протягом всіх цих трьох років бойові завдання. Немає жодної військової частини в Сухопутних військах, яка не мала б бойового досвіду, кожна – за напрямками своєї діяльності”,  – заявив він.

Генерал зазначив, що залежно від року війни, від періоду застосування в російсько-українській війні, частка участі Сухопутних військ у бойових діях “коливалася від 80 до 90%”.

“Ми з повагою ставимося до зусиль інших силових структур, таких як Служба безпеки України, Державна прикордонна служба, Національна гвардія, Національна поліція. Але проводити якісь паралелі між ними було б не зовсім коректним. Справа в тім, що Сухопутні війська, як і Десантно-штурмові війська, і Морська піхота, завжди виконують задачі на першій лінії. Всі інші – на другій і далі”, – зазначив Попко.

Командувач також повідомив, що частини і підрозділи Сухопутних військ перебувають у районах російсько-української війни в Донецькій та Луганській областях за принципом ротації: приблизно 7-8 місяців виконання бойових завдань, 5-6 місяців – відновлення боєздатності в пунктах постійної дислокації. “Там здійснюється доукомплектування, ремонт озброєння і військової техніки, особовому складу надаються відпустки. Потім знову повернення до виконання бойових завдань на фронті”,  – додав він.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?

Cтатті

Ефективність нашої артилерії не дала РФ перейти у наступ

Опубліковано

на

У Сухопутних військах близько 90% вогневого ураження бойовиків під час конфлікту на Сході України здійснюють ракетні війська й артилерія.

Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив командувач Сухопутних військ Збройних сил України генерал-полковник Сергій Попко.

“Що стосується ракетних військ і артилерії. Це основний рід Сухопутних військ, який здійснює вогневе ураження. Його дольова участь у вогневому ураженні противника – порядку 90 відсотків. Це дуже суттєво”, – заявив він.

За оперативною інформацією, додав генерал, в ході конфлікту на Донбасі саме ефективність та потужність української артилерії не дозволили російському агресору перейти до масованого наступу.

“Цю обставину ми взяли на озброєння, наситили механізовані й танкові війська артилерією всіх типів – від мінометів до реактивних систем залпового вогню великих калібрів, укомплектували розрахунки цих гармат і артилерійських систем особовим складом, навчили цих людей”,  – зазначив Попко.

Говорячи про переозброєння, командувач зауважив, що, виходячи з тактики бойового застосування й потреб в укомплектованості частин Сухопутних військ, вдалося скласти фінансово обгрунтовану програму технічної модернізації або переозброєння. Програма створювалася з урахуванням фінансових можливостей на кожен бюджетний рік і була затверджена у Генеральному штабі Збройних сил України.

“Тому вже можна говорити про те, що переважна кількість зразків, які нас будуть задовольняти, вони вже у розробці на підприємствах національного обороно-промислового комплексу. Тому ми ставимо перед собою амбітні завдання на майбутнє, коли значна більшість техніки й озброєння – більше 80 відсотків – будуть новітніми. Поки що ми лише на шляху до цієї мети”, – зазначив він.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?

Cтатті

ДШКМ в руках десантників vs бетонна плита. Очікування і наслідки (ФОТО, ВІДЕО)

Опубліковано

на

Чи витримають плита з бетону, ящики та мішки з піском влучання з ДШКМ? На одному із полігонів у районі проведення АТО, під час зборів з розрахунками великокаліберних кулеметів ДШКМ, десантно-штурмовою бригадою було перевірено на міцність типові укріплення. Також, на різних навчальних точках, десантники відпрацьовували способи ведення вогню по різних цілях та на різних відстанях.

До проведення зборів залучалися волонтери-інструктори, які вже допомогли підготувати Збройним Силам України чималу кількість кулеметників.

Світлина від Прес-центр штабу АТО.

На різних навчальних точках, десантники відпрацьовували способи ведення вогню по різних цілях та відстанях. Цікавим було те, що на полігоні були побудовані імпровізовані укриття, виготовлені із матеріалів, які використовуються в районі АТО.

Світлина від Прес-центр штабу АТО.

– Наша мета полягає не в ураженні цілей завдяки щільності вогню та великою кількістю пострілів, а завдяки мінімальному та ефективному використанню боєприпасів, – відзначає командир десантно-штурмового підрозділу.

Світлина від Прес-центр штабу АТО.

Необхідно відзначити, що модернізація даного великокаліберного кулемету ДШК значно збільшила його бойові можливості, а розрахунок – став мобільнішим.

Світлина від Прес-центр штабу АТО.

Джерело: http://youtube.com/

 *При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?
Реклама
Реклама
Реклама

Trending