Зв'яжіться з нами

Новини

Українські кореспонденти пройшли курси військової журналістики в Анкарі (фото, відео)

Опубліковано

на

Шість представників українських ЗМІ взяли участь у міжнародних курсах з військової журналістики в Анкарі.

Всього у 12-денних курсах War Journalism Training у турецькій столиці взяли участь 23 журналісти з шести країн — України, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Узбекистану та Іраку, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Сертифікаційна програма “Військовий кореспондент” організована Академією новин турецького інформагентства Anadolu Agency у співпраці з Поліцейською академією Туреччини та профінансована Турецьким агентством із співпраці та координації (TIK). З українського боку організаційну підтримку забезпечило Міністерство інформаційної політики.

Навчання передбачало 26 предметів та складало загалом 110 годин, з яких понад дві третини часу було відведено на практичні заняття. Заняття проводили представники турецької поліції, збройних сил, управління з боротьби із стихійним лихом та надзвичайних ситуацій, досвідчені військові журналісти.

Курсанти Академії новин агентства Анадолу ознайомились з військовим правом, терористичними загрозами, системою оцінки ризиків, принципами роботи ЗМІ у кризових  ситуаціях, безпечним передаванням інформації під час надзвичайних подій та в кризових ситуаціях тощо.

Серед навчальних предметів було також визначення маршруту та читання карти, надання першої допомоги, поводження під час масових акцій (включно із застосуванням правоохоронцями водометів, газових та шумових гранат), виживання на воді та порятунок потопаючих, самооборона, водіння автомобіля в екстремальних ситуаціях, основи альпінізму, поведінка під час природних катаклізмів і, зокрема, землетрусу.

Одним із найскладніших випробувань (окрім водомета та газу) стало навчання на базі поліцейського батальйону спецпризначення під Анкарою, де учасників тренінгу випробували на витривалість та вміння оперативно реагувати на загрози. Також були проведені стрільби з бойової зброї, теоретичні та практичні заняття  на тему вибухових пристроїв та  мін-пасток.  А завершальним  етапом став похід в гори, у ході якого учасники курсу (включаючи 4 дівчат журналістів з України) подолали 15 км дистанцію, облаштували нічний табір та “захищали” його від інструкторів.

Українські журналісти пройшли курси військової журналістики в Анкарі Фото: ААПо завершенню усі успішні учасники отримали відповідні сертифікати міжнародної якості. Також керівництву їх ЗМІ буде надіслано детальний звіт про проходження учасником тренінгу з успішністю по окремих дисциплінах, що дозволить більш ефективно залучати журналістів до виконання того чи іншого завдання.

Примітно, що найбільш успішною з усіх учасників стала українська журналістка Світлана Попова з телеканалу “ЛОТ”.  Загалом же, як повідомили організатори, нинішня міжнародна група 11-х за рахунком курсів War Journalism Training — найкраща за всю історію курсів за кількість отриманих сертифікатів з відзнакою.

Фото: АА

Новини

Вперше з 1991 року в США відбудеться військовий парад

Опубліковано

на

Військовий парад у Сполучених Штатах, ініційований президентом Трампом, пройде в американській столиці в День ветеранів, 11 листопада, але без важкої гусеничної техніки.

Про це повідомило в п’ятницю американське інформагентство Reuters із посиланням на документ Міністерства оборони США.

“Військовий парад, про який заявив президент Дональд Трамп, пройде у листопаді, в День ветеранів, у Вашингтоні, але для зменшення шкоди для доріг він не передбачатиме участі танків”, – зазначає видання з посиланням на документ Пентагону.

При цьому уточнюється, що маршрут параду пройде від Білого дому, резиденції президента США, до Капітолію – історичної будівлі американського Конгресу. В кінці має відбутися проліт бойової авіації.

При цьому зазначається, що із наземної техніки будуть представлені лише колісні машини “з урахуванням мінімізації ушкоджень місцевій інфраструктурі”.

Тематика параду зосереджуватиметься на здобутках американських військових протягом усієї історії Сполучених Штатів, починаючи з війни за Незалежність США.

Як повідомили в Білому домі, бюджет параду становитиме $30 млн.

Військові паради проводились дуже рідко в історії США. Зазвичай, їхня мета полягає у святкуванні великих перемог, або для демонстрації військової сили.

Востаннє в Вашингтоні тисячі військ і техніка, в тому числі танки, пройшли через центр столиці в 1991 році, щоб відзначити витіснення іракських сил Саддама Хусейна з Кувейту під час війни в Перській затоці.

Нагадаємо, в лютому президент США Дональд Трамп звернувся до Пентагону із ініціативою провести військовий парад у Вашингтоні.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.ukrinform.ua/rubric-world/

Читати далі ...

Новини

Україна стала країною-аспірантом НАТО

Опубліковано

на

НАТО надало Україні статус країни-аспіранта. Це означає декларацію прагнень до вступу в організацію. Разом з нами його отримали Боснія та Герцоговина, Грузія і Македонія.

Про це заявила віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе за результатами зустрічі напередодні із заступником Генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер.

“Двері НАТО залишаються відкритими для будь-якої європейської країни, яка здатна взяти на себе зобов’язання членства та сприяти безпеці в євроатлантичному регіоні. З 1949 року членство в НАТО зросло з 12 до 29 країн через сім етапів розширення. На сьогодні чотири країни-партнери заявили про свої прагнення до вступу в НАТО: Боснія та Герцеговина, Грузія, колишня югославська республіка Македонія та Україна”, – йдеться у повідомленні на офіційному сайті Північноатлантичного альянсу.

Країни-аспіранти можуть бути запрошені для участі в розробці плану дій щодо членства (ПДЧ) та демонстрації їх здатності виконувати зобов’язання щодо можливого майбутнього членства. Участь у ПДЧ не гарантує членства, але це є основним механізмом підготовки.

Як відомо, Україна ще не подавала офіційну заявку на членство в Альянсі.

Довідка: Чорногорія минулого року стала 29-м членом НАТО. Цей крок різко розкритикувала Росія.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://gazeta.ua/articles/world-life/

Читати далі ...

ВПК

Окуповані території в очікуванні – американський стратегічний безпілотник отримав суперкамеру

Опубліковано

на

Сучасний БПЛА RQ-4 Global Hawk нам знайомий як ніхто інший, адже з деяких пір він став гніздитися в нашому ареалі. Про його ТТХ, порівнянних з космічними технологіями майбутнього, чув багато хто, але от про те, що його регулярно модернізують, – знають не всі.

Буквально на днях “Яструб” отримав обновку, якою стала семиполосна мультиспектральна камера MS-177. Перший Global Hawk з новою камерою напередодні прибув на авіабазу ВПС США Beale.

З огляду на те, що і до цього даний розвідник буквально “кошмарив” своїх антагоністів, який не втручаючись в повітряний простір потенційного противника, викрнуючи розвідку вглиб територій на 200 км і більше, то тепер від пильного ока цього птаха не сховатися навіть при його польоті на граничній висоті.

Що ж, тішить – наука не стоїть на місці. Ну, а оновленого RQ-4 Global Hawk чекаємо на лінії фронту на Донбасі і біля берегів окупованого Криму. Це саме ті місця, де MS-177 пройде найкраще випробування.

zloy-odessit

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://zloy-odessit.livejournal.com/

Читати далі ...

Trending