Зв'яжіться з нами

Новини

Українські та російські науковці змагаються в розробці пороху з технічної коноплі та льону

Опубліковано

на

Це продукт селекціонерів та хіміків. Досі для твердої вибухової суміші, яка складається із різних компонентів, закуповували за кордоном бавовну, платили великі гроші. Тепер же імпортну рослину можна буде буде замінити технічними сортами конопель, виведеними нашими селекціонерами. За вмістом целюлози, необхідної для виробництва пороху, вони не тільки не поступаються бавовні, а й своїми характеристиками навіть перевершують її.

Глухівська науково-дослідна станція луб’яних культур НАН України. Тут уже 85 років селекціонери вирощують коноплю. Ні, не звичайну, а технічну. Тобто з низьким вмістом наркотичних речовин. Відтак цілком безпечну. Технічна конопля нікого не зацікавила, крім науковців і підприємців. Виявляється, це досить вигідна культура, незамінна у текстильній, целюлозно-паперовій, будівельній, лакофарбовій, харчовій та фармацевтичній галузях…  А ще — в автомобіле- та машинобудуванні… А тепер ось — і для виробництва пороху.

У Шостці на заводі хімічних реактивів було проведено тестування вибухової суміші. Висновок обнадійливий. “Технічні сорти коноплі, виведені українськими селекціонерами, — каже Рубіль Гілязетдінов, доктор технічних наук, — цілком придатні для виготовлення пороху, який не має аналогів у світі. Річ у тім, що конопля стійкіша до вологи. Тож набої із таким порохом довше зберігаються і майже не сиріють. А це, самі розумієте, дуже важливо в бойових умовах. До речі, вміст целюлози у наших сортах сягає 80 відсотків”.

Військові експерти зазначають, що порох із коноплі покращує балістичні характеристики та зменшує вагу набоїв майже вдвічі, а ще — підвищує влучність стрільби: куля рухається швидше, а відтак точніше. Повідомив Володимир ІСАЄВ в українському виданні “Експрес” http://expres.ua.

Аналогічну розробку було представлено публіці і росіянами в рамках Russia Arms Expo 2015 , які таким чином хотіли вирішити проблему імпортозаміщення, про це повідомляло російське видання “RG Русское оружие” https://sila.rg.ru/.

Було заявлено, що Російський Центральний науково-дослідний інститут хімії та механіки зайнявся отриманням пороху з льону і конопель. Як з’ясували російські вчені, порох з льону володіє більш високими термодинамічними властивостями, ніж бавовна.

Дослідження за замовленням Міноборони РФ йшли 7 років. Спочатку провели науково-дослідну роботу, потім дослідно-конструкторську роботу з можливості і доцільності отримання порохів з льону. Традиційно це завжди був хлопок, і тільки він. До розпаду СРСР ніяких проблем не відчувалось, але потім росіяни втратили Таджикистан й Узбекистан.

Роботи були завершені 2010 році. За цей проміжок часу фахівці встигли провести повний цикл випробувань – експлуатаційних, стрільбових, прискорених, кліматичних. Цикл показав, що пороху з льону не гірший, а по ряду параметрів краще імпортного конкурента. Порох з льону має енергетику більшу, ніж у бавовни. Все тому, що у нього морфологія інша, він добре вбирає нітрати гліцерину і за рахунок цього стає потужнішим. Через це під час випробувань доводилося прибирати 5-8 відсотків маси заряду, щоб наближатися до потрібної швидкості. А це відкрило дві можливості. Перша – це зниження маси для досягнення потрібної швидкості, це тягне за собою більш економні перевезення і зберігання сировини. Друга – при тій же масі можна збільшити дальність стрільби.

По суті, порох з конопель звучить як жарт, але використання цього матеріалу на ряду з льоном дають вражаючі результати. Якщо брати стандартну швидкість патрона 900 м/с, то при використанні традиційної сировини — бавовни для пороху розкид при стрільбі буде становити 3-5 м. Однак порох з льону дещо збільшує швидкість патрона до 905 м/с, а розкид при цьому значно скорочується – та 0,5 м. Використання стандартної начинки патрон дозволяє потрапити в ціль потрібно зробити 80 пострілів замість 100.

По розкиду початкових швидкостей порохи з льону і конопель також показали кращі результати.

Крім цього, з’ясувалося, що порохи з льону і конопель при стрільбі дають менше задимленості.

Зараз в інституті розроблено баліститні та піроксинові порохи з льону. Перші застосовуються для снарядів до ракетних двигунів, газогенераторів, метальних зарядів до артилерійських гармат і метальних зарядів до мінометів. Другі – для різної стрілецької зброї та артилерії.

Порох з конопель вчені тільки починають розробляти. Собівартість кілограма готової целюлози для пороху з льону значно дешевша, ніж сировини з бавовни, відзначали російські вчені в 2015 році.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. *Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції. *Інформація публікується з відкритих джерел.

Джерело: http://expres.ua/news/, https://rg.ru/2015/09/14/reg-urfo/poroh.html

Читати далі ...
Реклама
Натисніть, щоб коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Новини

Вперше з 1991 року в США відбудеться військовий парад

Опубліковано

на

Військовий парад у Сполучених Штатах, ініційований президентом Трампом, пройде в американській столиці в День ветеранів, 11 листопада, але без важкої гусеничної техніки.

Про це повідомило в п’ятницю американське інформагентство Reuters із посиланням на документ Міністерства оборони США.

“Військовий парад, про який заявив президент Дональд Трамп, пройде у листопаді, в День ветеранів, у Вашингтоні, але для зменшення шкоди для доріг він не передбачатиме участі танків”, – зазначає видання з посиланням на документ Пентагону.

При цьому уточнюється, що маршрут параду пройде від Білого дому, резиденції президента США, до Капітолію – історичної будівлі американського Конгресу. В кінці має відбутися проліт бойової авіації.

При цьому зазначається, що із наземної техніки будуть представлені лише колісні машини “з урахуванням мінімізації ушкоджень місцевій інфраструктурі”.

Тематика параду зосереджуватиметься на здобутках американських військових протягом усієї історії Сполучених Штатів, починаючи з війни за Незалежність США.

Як повідомили в Білому домі, бюджет параду становитиме $30 млн.

Військові паради проводились дуже рідко в історії США. Зазвичай, їхня мета полягає у святкуванні великих перемог, або для демонстрації військової сили.

Востаннє в Вашингтоні тисячі військ і техніка, в тому числі танки, пройшли через центр столиці в 1991 році, щоб відзначити витіснення іракських сил Саддама Хусейна з Кувейту під час війни в Перській затоці.

Нагадаємо, в лютому президент США Дональд Трамп звернувся до Пентагону із ініціативою провести військовий парад у Вашингтоні.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.ukrinform.ua/rubric-world/

Читати далі ...

Новини

Україна стала країною-аспірантом НАТО

Опубліковано

на

НАТО надало Україні статус країни-аспіранта. Це означає декларацію прагнень до вступу в організацію. Разом з нами його отримали Боснія та Герцоговина, Грузія і Македонія.

Про це заявила віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе за результатами зустрічі напередодні із заступником Генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер.

“Двері НАТО залишаються відкритими для будь-якої європейської країни, яка здатна взяти на себе зобов’язання членства та сприяти безпеці в євроатлантичному регіоні. З 1949 року членство в НАТО зросло з 12 до 29 країн через сім етапів розширення. На сьогодні чотири країни-партнери заявили про свої прагнення до вступу в НАТО: Боснія та Герцеговина, Грузія, колишня югославська республіка Македонія та Україна”, – йдеться у повідомленні на офіційному сайті Північноатлантичного альянсу.

Країни-аспіранти можуть бути запрошені для участі в розробці плану дій щодо членства (ПДЧ) та демонстрації їх здатності виконувати зобов’язання щодо можливого майбутнього членства. Участь у ПДЧ не гарантує членства, але це є основним механізмом підготовки.

Як відомо, Україна ще не подавала офіційну заявку на членство в Альянсі.

Довідка: Чорногорія минулого року стала 29-м членом НАТО. Цей крок різко розкритикувала Росія.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://gazeta.ua/articles/world-life/

Читати далі ...

ВПК

Окуповані території в очікуванні – американський стратегічний безпілотник отримав суперкамеру

Опубліковано

на

Сучасний БПЛА RQ-4 Global Hawk нам знайомий як ніхто інший, адже з деяких пір він став гніздитися в нашому ареалі. Про його ТТХ, порівнянних з космічними технологіями майбутнього, чув багато хто, але от про те, що його регулярно модернізують, – знають не всі.

Буквально на днях “Яструб” отримав обновку, якою стала семиполосна мультиспектральна камера MS-177. Перший Global Hawk з новою камерою напередодні прибув на авіабазу ВПС США Beale.

З огляду на те, що і до цього даний розвідник буквально “кошмарив” своїх антагоністів, який не втручаючись в повітряний простір потенційного противника, викрнуючи розвідку вглиб територій на 200 км і більше, то тепер від пильного ока цього птаха не сховатися навіть при його польоті на граничній висоті.

Що ж, тішить – наука не стоїть на місці. Ну, а оновленого RQ-4 Global Hawk чекаємо на лінії фронту на Донбасі і біля берегів окупованого Криму. Це саме ті місця, де MS-177 пройде найкраще випробування.

zloy-odessit

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://zloy-odessit.livejournal.com/

Читати далі ...

Trending