Зв'яжіться з нами

Новини

Українські та російські науковці змагаються в розробці пороху з технічної коноплі та льону

Опубліковано

на

Це продукт селекціонерів та хіміків. Досі для твердої вибухової суміші, яка складається із різних компонентів, закуповували за кордоном бавовну, платили великі гроші. Тепер же імпортну рослину можна буде буде замінити технічними сортами конопель, виведеними нашими селекціонерами. За вмістом целюлози, необхідної для виробництва пороху, вони не тільки не поступаються бавовні, а й своїми характеристиками навіть перевершують її.

Глухівська науково-дослідна станція луб’яних культур НАН України. Тут уже 85 років селекціонери вирощують коноплю. Ні, не звичайну, а технічну. Тобто з низьким вмістом наркотичних речовин. Відтак цілком безпечну. Технічна конопля нікого не зацікавила, крім науковців і підприємців. Виявляється, це досить вигідна культура, незамінна у текстильній, целюлозно-паперовій, будівельній, лакофарбовій, харчовій та фармацевтичній галузях…  А ще — в автомобіле- та машинобудуванні… А тепер ось — і для виробництва пороху.

У Шостці на заводі хімічних реактивів було проведено тестування вибухової суміші. Висновок обнадійливий. “Технічні сорти коноплі, виведені українськими селекціонерами, — каже Рубіль Гілязетдінов, доктор технічних наук, — цілком придатні для виготовлення пороху, який не має аналогів у світі. Річ у тім, що конопля стійкіша до вологи. Тож набої із таким порохом довше зберігаються і майже не сиріють. А це, самі розумієте, дуже важливо в бойових умовах. До речі, вміст целюлози у наших сортах сягає 80 відсотків”.

Військові експерти зазначають, що порох із коноплі покращує балістичні характеристики та зменшує вагу набоїв майже вдвічі, а ще — підвищує влучність стрільби: куля рухається швидше, а відтак точніше. Повідомив Володимир ІСАЄВ в українському виданні “Експрес” http://expres.ua.

Аналогічну розробку було представлено публіці і росіянами в рамках Russia Arms Expo 2015 , які таким чином хотіли вирішити проблему імпортозаміщення, про це повідомляло російське видання “RG Русское оружие” https://sila.rg.ru/.

Було заявлено, що Російський Центральний науково-дослідний інститут хімії та механіки зайнявся отриманням пороху з льону і конопель. Як з’ясували російські вчені, порох з льону володіє більш високими термодинамічними властивостями, ніж бавовна.

Дослідження за замовленням Міноборони РФ йшли 7 років. Спочатку провели науково-дослідну роботу, потім дослідно-конструкторську роботу з можливості і доцільності отримання порохів з льону. Традиційно це завжди був хлопок, і тільки він. До розпаду СРСР ніяких проблем не відчувалось, але потім росіяни втратили Таджикистан й Узбекистан.

Роботи були завершені 2010 році. За цей проміжок часу фахівці встигли провести повний цикл випробувань – експлуатаційних, стрільбових, прискорених, кліматичних. Цикл показав, що пороху з льону не гірший, а по ряду параметрів краще імпортного конкурента. Порох з льону має енергетику більшу, ніж у бавовни. Все тому, що у нього морфологія інша, він добре вбирає нітрати гліцерину і за рахунок цього стає потужнішим. Через це під час випробувань доводилося прибирати 5-8 відсотків маси заряду, щоб наближатися до потрібної швидкості. А це відкрило дві можливості. Перша – це зниження маси для досягнення потрібної швидкості, це тягне за собою більш економні перевезення і зберігання сировини. Друга – при тій же масі можна збільшити дальність стрільби.

По суті, порох з конопель звучить як жарт, але використання цього матеріалу на ряду з льоном дають вражаючі результати. Якщо брати стандартну швидкість патрона 900 м/с, то при використанні традиційної сировини — бавовни для пороху розкид при стрільбі буде становити 3-5 м. Однак порох з льону дещо збільшує швидкість патрона до 905 м/с, а розкид при цьому значно скорочується – та 0,5 м. Використання стандартної начинки патрон дозволяє потрапити в ціль потрібно зробити 80 пострілів замість 100.

По розкиду початкових швидкостей порохи з льону і конопель також показали кращі результати.

Крім цього, з’ясувалося, що порохи з льону і конопель при стрільбі дають менше задимленості.

Зараз в інституті розроблено баліститні та піроксинові порохи з льону. Перші застосовуються для снарядів до ракетних двигунів, газогенераторів, метальних зарядів до артилерійських гармат і метальних зарядів до мінометів. Другі – для різної стрілецької зброї та артилерії.

Порох з конопель вчені тільки починають розробляти. Собівартість кілограма готової целюлози для пороху з льону значно дешевша, ніж сировини з бавовни, відзначали російські вчені в 2015 році.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. *Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції. *Інформація публікується з відкритих джерел.

Джерело: http://expres.ua/news/, https://rg.ru/2015/09/14/reg-urfo/poroh.html

Продовжити читання ?
Реклама
Натисніть, щоб коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Новини

Інструктори «Азову» діляться знаннями з морпіхами

Опубліковано

на

Під час бойових дій дуже часто життя бійців забирає не ворожа куля, а саме несвоєчасне або неправильне надання першої допомоги. Для азовців вже стало каноном постійне вдосконалення вмінь та навичок із тактичної медицини.

11 грудня на базі полку «Азов» (місто Маріуполь) розпочався курс із тактичної медицини, який був організований не для азовців. Серед тих, кого нині знайомлять із курсом ТССС All Combatants, – бійці 36-ї окремої бригади морської піхоти.

Ініціатором цих курсів став колишній військовий медик армії США Девід Пластер зі своєю командою Anomaly TacMed, який запропонував медикам «Азова» виступити у ролі викладачів-інструкторів.

Вся програма складається із теоретичної, практичної частин і тактики. Тривалість курсу – 3 дні. Після його закінчення слухачі мають закріпити здобуті знання та навички на практичному екзамені. Протягом 4-х днів бійці матимуть змогу прослухати курс власне методології викладання матеріалу, що стане у пригоді під час подальшого викладання програми ТССС вже у своєму підрозділі.

Першого дня серед основних розглянутих тем були: способи евакуації пораненого в укриття (за лямки, SEAL, Hawes), зупинка масивної кровотечі, застосування турнікета (самодопомога та взаємодопомога), гемостатичні засоби, тампонада, прямий тиск на рану, перев’язка рани, а також бійці 36-ї окремої бригади морської піхоти засвоїли алгоритм M.A.R.C.H. (Massive Hemorrhage-Airways-Respiration-Circulation-Hypothermia).

«Після завершення курсу ми передамо лекції та відеоматеріали, аби вже у своїх підрозділах ці люди могли поділитись здобутими знаннями, – прокоментував взводний медик 1-го БОП полку «Азов» друг Джедай. – Зараз ми спостерігаємо різний рівень знань у сфері тактичної медицини. Проте найголовнішим є те, що нам вдається зацікавити та донести правильну інформацію, і це зрозуміло по очах бійців, котрі вивчають програму».

Автор: Денис Крекотень

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?

Новини

Пентагон виділив 10,4 мільйона доларів на покращення військової ІТ-інфраструктури в Україні

Опубліковано

на

Американська корпорація Black Box оголосила на початку місяця про подовження контракту Пентагону на суму 10,4 мільйона доларів з надання послуг, згідно з контрактом в рамках Ініціативи допомоги Україні в сфері безпеки, повідомляє Голос Америки.

Компанія з надання послуг у сфері цифрових технологій розширить свою співпрацю з Міністерством оборони України. Протягом наступних 12 місяців Black Box надасть техніку, програмне забезпечення та послуги, аби розширити систему та забезпечити можливості з командування, контролю, комунікації, комп’ютерів, розвідки та спостереження (C4ISR) більшої кількості користувачів у військових спорудах по всій країні.

«Ми дуже задоволені, що армія США нас обрала за наші зусилля та пишаємося тим, що ми є частиною Ініціативи допомоги Україні в сфері безпеки, – заявив виданню віце-президент компанії Джефф Мюррей. – Цей проект посилить стійкість можливостей, які вже були розроблені та побудовані Black Box, та розширить їх в середині України».

Корпорація Black Box була обрана контрактником армії США у вересні 2016 року з метою розробки, розгортання, операції та підтримки Центру з кібербезпеки, Центру командування та контролю, системи медичної інформації та системи логістичної інформації України. У партнерстві з армією США та Міністерством оборони України Black Box надає всебічну підтримку українському війську – на фронті та поза ним.

Субпідрядники в цьому контракті включають в себе як американські, так і українські компанії.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?

Новини

Канада зняла обмеження на продаж Україні зброї

Опубліковано

на

Канада включила Україну до переліку держав, до яких дозволений експорт зброї.

Відповідне рішення опубліковано в офіційному журналі уряду Канади Canada Gazette.

«Автоматичний контрольний список країн по вогнепальній зброї доповнено Україною», – йдеться у повідомленні.

Таким чином, уряд зняв де-факто ембарго на продаж Україні канадської зброї, що існувало багато років.

Відповідне рішення набуває чинності відразу після опублікування.

Як відомо, Автоматичний контрольний список країн по вогнепальній зброї (Automatic Firearms Country Control List) визначає країни, до яких Канада дозволяє своїм внутрішнім виробникам постачати зброю. Наразі до нього включені 39 країн, серед яких Ботсвана, Росія, Саудівська Аравія та Колумбія, але не було України. Наша держава стала 40-ю.

Зазначимо, що експорт зброї усе одно підпадає під жорсткі регулювання, але тепер представники канадської оборонної індустрії отримали юридичне право подавати до МЗС запити на експорт спеціального обладнання до України.

Це питання довгий час лобіювалося української владою та нашою громадою у Канаді. Представники Міноборони України цього року навіть здійснили спеціальний візит до Канади, аби оглянути можливості оборонної індустрії країни, однак до сьогодні не мали змоги нічого придбати.

Внесення України до Списку дозволить також значно активізувати співпрацю між оборонними промисловостями наших держав, адже не лише зброї, а й обладнанню для її виробництва раніше була закрита дорога в Україну.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?
Реклама
Реклама
Реклама

Trending