Зв'яжіться з нами

Політика

У РФ стурбовані планами щодо реінтеграції Донбасу з урахуванням хорватського досвіду

Опубліковано

на

У Міністерстві закордонних справ (МЗС) Росії назвали “непродуктивними та недоречними” кроками плани України запозичити хорватський досвід реінтеграції непідконтрольних територій.

Про це повідомляється на офіційному сайті МЗС РФ.
 
“Звернули увагу на виголошені за підсумками хорватсько-українських переговорів на рівні голів урядів у Загребі заяви щодо планів активізації діяльності створеної в жовтні 2016 року в уряді Хорватії робочої групи зі співробітництва з Україною, націленої на передачу Києву хорватського досвіду “мирної реінтеграції окупованих територій “, який нібито можливо застосувати до Донецька і Луганська. Змушені знову підкреслити непродуктивність і недоречність подібних кроків, що аж ніяк не сприяють врегулюванню українського конфлікту”, – йдеться в коментарі.
Результат пошуку зображень за запитом "HRVATSKA BLJESAK"
У МЗС РФ висловили жаль, що “в Загребі наразі вважають за краще просувати “доморощені” паралельні структури замість закликів до активізації діалогу в механізмах Тристоронньої мінської контактної групи”.
 
Раніше прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що Україна планує використовувати досвід Хорватії в процесі реінтеграції Донбасу.

Колишню югославську республіку Хорватію часто наводять в Україні як приклад успішного вирішення проблеми сепаратизму.

Застосуємо Хорватський досвід в Україні?

Хорватії вдалося домогтися успіху з ряду причин, і ті умови, які сприяли там перемоги над сепаратизмом, в Україні, на жаль, не досягнуто. Давайте зупинимося на цьому детальніше:

1. Хорватія використовувала перемир’я, підписане у 1992 році, в якості необхідного перепочинку перед вирішальним ривком 1995 року, і використала виграний час на власне посилення. Весь цей час в країні проводилися необхідні реформи, а всі сили держави були кинуті на створення потужної, боєздатної армії. Поки сербські парамілітарні формування займалися мародерством і розкладалися, Хорватія створила збройні сили, проти яких у сербів не було шансів встояти. Думається, немає сенсу пояснювати, що Україна провела два останніх роки з куди меншою користю для економіки. І поки в тилу повсюдно панують корупція і безлад, про повторення хорватського сценарію мріяти рано.

2. Хорватія диктувала свої умови мирної інтеграції сепаратистам з позиції сили, Україна підписала мінські угоди, перебуваючи в позиції слабкого, коли її армія відступала під натиском ворога. Тому мінські угоди містять ряд невигідних для України умов, на які хорватська сторона ніколи б не пішла.

3. Східна Славонія – єдиний сербський район, який був інтегрований до складу Хорватії мирно – погодилася на хорватські умови миру після того, як Загреб продемонстрував силу і довів, що здатний зачистити сербів з допомогою силової операції. Мирній інтеграції передував розгром сербів у Кнінській країні і Західній Славонії. Тому “мирна інтеграція” залишків Республіки Сербська Країна за фактом була капітуляцією сепаратистів. Просто слово “капітуляція” вирішили не озвучувати, щоб не дратувати і не ображати тих, хто програв. Як відомо, українцям пропонується абсолютно інший сценарій, який передбачає збереження в ОРДЛО нинішніх порядків і надання їй широкої автономії, а не повернення до українського законодавства.

4. Хорватія віддала лідерів сепаратистів під суд у Гаазі. Президенти РСК Мілан Бабіч і Мілан Мартіч були засуджені на 13 років (у 2006 році покінчив із собою у в’язниці) і 35 років ув’язнення відповідно. Україні ж пропонується змінити заради сепаратистів Конституцію і легалізувати лідерів ДНР і ЛНР. Про їх екстрадицію до Гааги мова поки не йде. Крім того, ті лідери сепаратистів, які вже відійшли від справ, переховуються в Росії, яка не збирається видавати їх міжнародному трибуналу.

5. Вибори в мирно інтегрованій Східній Славонії в 1997 році пройшли по хорватським законам тільки після роззброєння парамілітарних формувань, при цьому Загреб сам визначав, які сили можуть брати в них участь. До участі у виборах також були допущені хорватські біженці і переселенці, які могли голосувати в інших містах, а ось сербам необхідно було отримати хорватське громадянство, щоб голосувати. В Україні ж поки що взагалі ніхто не уявляє собі, як проводити вибори в ОРДЛО. Але роззброюватися парамілітарні формування ДНР і ЛНР відмовляються, а лідер ДНР Захарченко вже заявив, що не допустить до місцевих виборів українські партії.

6. Жителі ОРДЛО вже мають українські паспорти і отже, мають право на українські соцвиплати і пенсії, за якими їздять кожен місяць на підконтрольну Києву територію. Таким чином фінансовий стимул для повернення прихильників Новоросії в Україну відсутній. Жителі Донбасу часто отримують дві пенсії від України і від Росії, і живуть за принципом “Нас і тут непогано годують”. Україна добровільно погодилася утримувати за свій рахунок тил супротивника, тому не може розраховувати на той результат, якого змогли досягти хорвати.

7. Через корупцію, низький рівень життя та відсутність реформ в Україні, жителі ОРДЛО не мають особливого бажання повернутися в Україну. У той же час розрив між рівнем життя в Хорватії і РСК стрімко збільшувався, невизнані території не отримували істотної фінансової підтримки ззовні і занурювалися в хаос і безпросвітність, через що багато сербів були згідні хоч на якийсь порядок.

8. В Україні основоположним є російський фактор. В ОРДЛО  є маріонетковими структури РФ, за спинами яких стоїть найпотужніша військова держава. За сербськими сепаратистами в Хорватії стояла лише маленька, ослаблена санкціями і бездарною політикою Мілошевича Югославія, яка розпадалася і здригалася від внутрішніх конфліктів.

Таким чином, для того, щоб повторити позитивний досвід хорватів, українцям для початку необхідно засвоїти, що головною умовою їх перемоги були не стільки армія озброєння, скільки політична воля, об’єднання всієї нації навколо однієї спільної мети і колосальне бажання перемогти. На перемогу в Хорватії працювали як військові, так і політики. І ця перемога кувалася не тільки на фронтах, але і в кабінетах міністрів, які змогли побудувати успішну економіку і зміцнити тил.

Україні ж про подібну консолідацію поки що залишається лише мріяти. Занадто глибока структурна криза, що охопила державу. І очевидно, що до вирішення внутрішніх проблем, говорити про перемогу на фронтах вкрай передчасно. Тому альтернатива, яка є зараз, невелика – погоджуватися на невигідні умови Мінська, або потихеньку саботувати їх, підводити ситуацію до замороження конфлікту.

Автор:Денис Казанскій

PS: Хорватія і Україна пов’язані не тільки аналогіями сучасної історії, але й спільним походженням. Слов’яністи різних країн, хорватські та українські історики, що вивчають дорюриківську історію України, констатують, – хорвати прийшли на Балкани в VII столітті з території Західної України у часи існування Великої Хорватії від Дніпра до Берліна (старослов’янською – “болото”). Засновниками Києва, згідно легенди були три брати Кий, Щек, Хорив та їхня сестра Либідь.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Продовжити читання ?
Реклама
Натисніть, щоб коментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Новини

Питання в тому, чи зважиться Польща оголосити війну РФ

Опубліковано

на

Польська комісія виявила запис вибуху на одному з бортових самописців літака Ту-154, на якому в 2010 році під Смоленськом розбився президент країни Лех Качиньський. Про нові дані польського розслідування розповів міністр оборони Антоній Мацеревич.

Один із бортових самописців, які перебували на борту літака Ту-154М, під час аварії якого загинув президент Польщі Лех Качиньський, зафіксував момент вибуху, цитує міністра національної оборони Польщі Антоні Мацеревича Polskie Radio.

“Момент вибуху був ідентифікований, ми виявили його на записі одного з реєстраторів”, – заявив Мацеревич, відповідаючи на питання журналістів про те, як просувається розслідування катастрофи під Смоленськом.

Як повідомляє PAP, коментуючи наявні на цей момент висновки експертів, глава Міноборони Польщі послався на факти, що містяться в квітневій доповіді дослідників Смоленської катастрофи.
“Тоді ми встановили, що стався вибух, який призвів до руйнування літака – це важливо, оскільки є багато інших деталей. Ми виявили на записі одного з бортових самописців момент вибуху. Зараз ми аналізуємо інформацію, щоб відкинути можливість будь-якої іншої інтерпретації цього звуку (вибуху – ред.)”, – зазначив він.

Висновки ці поки не остаточні, як випливає зі слів Мацеревича, що наводить “Польське радіо”. Міністр підкреслив, що фахівці продовжують аналізувати запис і прагнуть виключити інші інтерпретації, крім вибуху.

Міністр нагадав про висновки, що містяться в раніше оприлюдненій доповіді комісії. “Ми визначили, що стався вибух, який в підсумку знищив літак”, – підкреслив він, зазначивши, що є й інші подробиці аварії. “Зараз ми знаємо набагато більше”, – цитує Мацеревича DW.

Члени урядової комісії почали працювати в лютому 2016 року. У квітні 2017-го вони висловили впевненість, що літак Качиньського почав розпадатися в повітрі ще до зіткнення з деревами на місці катастрофи. За словами глави Міноборони, висновки комісії будуть підготовлені до весни 2018 року. Він пообіцяв назвати відповідальних за катастрофу літака.

Схоже, навесні поляки оголосять, що Путлер в одному теракті вбив 96 провідних польських політиків і військових. Питання в тому, чи зважиться Польща оголосити війну РФ.

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело: Sergei Shchetinin

Продовжити читання ?

Новини

Польські депутати пропонують саджати за пропаганду “бандерівської ідеології”

Опубліковано

на

У Польщі пропонують замість резолюції прийняти закон щодо відзначення дня пам’яті польських жертв від рук українських націоналістів.

Про це під час прес-конференції у Сеймі, представляючи відповідний законопроект, заявив лідер опозиційної Польської селянської партії (PSL) Владислав Косіняк-Камиш.

“Закон є актом вищого рівня, набагато тривалішим, ніж будь-яка резолюція”, – заявив Косіняк-Камиш.

За його словами, на відміну від резолюції, закон має затвердити ще Сенат і президент. Відтак, органи законодавчої і виконавчої влади, незважаючи на те, хто перебуває при владі, “беруть на себе відповідальність” за реалізацію закону, який дає “ширші можливості”.

Лідер PSL повідомив, що цей проект закону передбачає також внесення змін до закону про Інститут національної пам’яті (IPN). Зокрема, йдеться про додавання до каталогу злочинів проти поляків чи громадян Польщі іншої національності злочинів, скоєних українськими націоналістами у період з листопада 1917 року до 31 липня 1990 року. Ця партія також хоче заборонити пропагування ідеології ОУН-УПА на території Польщі. Такого роду випадки у PSL пропонують карати штрафом, а також ув’язненням до двох років.

“Ми продовжуємо боротьбу за історичну правду. Жодним чином тут не йдеться про загострення польсько-українських емоцій, щоб ніхто на це не дивився таким чином”,- наголосив лідер PSL.

У липні 2016 року Сейм Польщі прийняв резолюцію щодо Волинської трагедії, назвавши її “геноцидом польського народу” і встановивши 11 липня Національним днем пам’яті. Нинішнього року в Польщі вперше відзначено цю дату на державному рівні.

В Україні та Польщі різне ставлення до подій на Волині та у Східній Галичині 1943-1944 років. Польські історики покладають відповідальність за вбивства цивільного населення виключно на ОУН і УПА, а більшість українських істориків переконані у відповідальності за ці злочини обох сторін. У Польщі вважають, що в результаті етнічних чисток загинули понад 100 тис. поляків і 5-10 тис. українців. Натомість в Україні говорять про кілька десятків тисяч убитих поляків та до 20 тис. українців.

А в цей час у місті Ряшів на півдні Польщі невідомі вандали спаплюжили почесне консульство України в цьому місті, зробивши різноманітні написи червоною фарбою.Вандали “розмалювали” консульство України у польському Ряшеві

Як повідомив речник міської поліції Ряшева Адам Шельонг, правоохоронці намагаються знайти зловмисників.

“На даний момент ніхто не затриманий, поліція працює над цим. Проведено огляд місця події, встановлюються свідки і зараз намагатимемося виявити зловмисників”, – заявив Шельонг.

На будинку консульства невідомі вандали написали польською мовою: “Україна – ОУН-УПА”, “Waffen SS Galitzien”, біля герба України намалювали шибеницю і напис Raus (нім. мовою “геть”), свастику і напис російською “нет”.

Як інформує видання Rzeszow-news, люди, які живуть поблизу місця події, бачили як невідомий чоловік віком приблизно 30 років у суботу ввечері розмальовував почесне консульство України. Люди закликали, щоб він перестав це робити, але той не зважав на зауваження.

Це перший такого роду інцидент щодо почесного консульства України в Ряшеві.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело:https://www.ukrinform.ua/rubric-world/

 

Продовжити читання ?

Новини

Пентагон готовий розглянути заявки українських військових на озброєння в рамках півмільярда доларів допомоги

Опубліковано

на

На яких умовах США нададуть Україні допомогу в оборонній галузі і як скоро це станеться – відповіді на ці запитання шукала Еліна Бекетова в інтерв’ю з Віллом Гердом, конгресменом-республіканцем, у рамках проекту 112 International insight

Еліна Бекетова: Конгресмене Герд, вітаємо вас в ефірі “112 Україна“! Як ми знаємо, Сенат США схвалив законопроект, який передбачає виділення 500 мільйонів доларів для підтримки України в оборонній галузі. В документі сказано, на що конкретно підуть ці кошти?

Конгресмен Герд: Документ конкретно не визначає тип підтримки, яку США повинні надавати Україні. Але один з прикладів, про які говорять, – це “Джавеліни”, важлива протитанкова зброя. Враховуючи понад 900 російських танків на сході України, це важливий інструмент захисту України та застереження росіян від будь-яких подальших вторгнень. Це лише один з прикладів, адже всі деталі мають узгодити наші військові спеціалісти-планувальники, які поговорять з українськими військовими про те, що саме необхідно і що підійде саме у вашій ситуації.

Ви знаєте, яка зараз ситуація з цим законопроектом? Його ж ще має підписати президент Трамп?

Правильно. Як це все відбувається. Палата представників схвалила цей законопроект щодо оборонного бюджету ще півтора місяця тому, здається. Минулого тижня те ж саме зробив Сенат. Протягом наступних декількох тижнів члени Палати та Сенату мають зустрітися, щоб прибрати розбіжності між двома версіями документа. Потім вони надішлють одну спільну версію президенту. І цей процес, ймовірно, буде завершено десь до початку грудня. До речі, це вже третій раз, коли Конгрес схвалює надання Україні летального озброєння.

Як гадаєте, президент Трамп підпише цей документ?

Я впевнений, що він підпише в цілому цей законопроект про бюджет США на потреби національної оборони на наступний рік. Надання летальної зброї Україні – це лише частина цього документа. Але президент також окремо має погодитися на надання зброї. Тобто це означає, що зброю не відправляють. Це лише дозволено. Справа головнокомандувача – ухвалити таке рішення.

І ця підтримка у вигляді зброї  – це фінансова допомога від США чи її потрібно буде віддавати?

Гадаю, це буде допомога. Якщо зброю нададуть, то не думаю, що у якийсь момент її потрібно буде повертати. Тобто все буде зроблено тим звичайним способом, яким ми надаємо військову підтримку нашим союзникам.

Якщо цей законопроект таки буде підписано президентом, коли Україна зможе отримати цю смертельну зброю?

Це дуже хороше запитання. Сподіваюсь, що це відбудеться раніше, а не пізніше, але президент повинен ухвалити рішення про надання цієї зброї.

У цьому питанні дуже важко щось прогнозувати?

Так, вам треба поставити це запитання президенту.

Дякуємо, конгресмене Герд, за те, що долучилися до “112 Україна”.

Завжди приємно бути з вами!

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.

*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

*Інформація публікується з відкритих джерел. Джерело: 112 Україна

Продовжити читання ?
Реклама
Реклама
Реклама

Trending

Copyright © 2017 Військовий навігатор України