Зв'яжіться з нами

Cтатті

Фальшиві ветерани реальної війни

Опубліковано

на

Скандали навколо липових ветеранів, наявність посвідчення УБД у підозрюваного в убивстві екс-депутата Держдуми Дениса Вороненко Павла Паршова, який, виявляється, ще й перебував у розшуку, а також проблеми реальних бійців АТО з отриманням належних посвідчень – українська дійсність на третьому році війни.

Менше тижня тому в центрі Києва був застрелений екс-депутат Держдуми Денис Вороненко. Крім того, поранені були охоронець політика і сам нападник, який пізніше помер в лікарні. Правоохоронці назвали ім’я кілера – Павло Паршов та розкрили деякі факти його біографії. Зокрема, виявилося, що він з 2015 року служив у Національній гвардії України, в батальйоні «Донбас». За словами колишнього командира батальйону АНАТОЛІЯ Віногродского, колишній підлеглий нічим на службі не виділявся, а запам’ятався лише тим, що дезертирував, після чого був оголошений в розшук.

Привілеї для «військових туристів»

Цікаво, що на місці вбивства Вороненкова було знайдено посвідчення учасника бойових дій, що належить Паршову. І видано цей документ в 2016-му році. Виходить, що ті хто, на ділі не нюхаюли пороху, навіть перебуваючи в розшуку МВС, можуть отримати посвідчення, в той час як ті, хто дійсно заслуговують на статус УБД, отримати його не можуть.Результат пошуку зображень за запитом "беркут шмонает на блокпостах"

Так, БОЄЦЬ 72-ї окремої механізованої бригади Олег Рябов провів в АТО 58 днів, але, вийшовши із зони АТО після виконання завдань (6 січня 2017 року) , отримати статус УБД не може вже близько трьох місяців (згідно з буквою закону, претендувати на статус УБД можна після 30 днів в АТО). Справа в тому, що у військовій частині бійця, у якого на руках є всі «папірці», в тому числі, довідка про участь в АТО, не видає необхідного для отримання посвідчення наказу «про вихід». «У мене до цих пір немає УБД, але є купа незручностей – не може скористатися законною соціальними пільгами, та ж пільга на проїзд. Сьогодні, ось, в черговий раз заплатив 50 гривень за маршрутку від Києва до Білої Церкви, щоб доїхати до військової частини. Протягом місяця я приїжджав туди близько десяти разів – результату ніякого », – розповідає Рябов.

В одній команді проти нього «грають» бюрократія і лінь відповідальних за необхідні документи осіб. У військовій частині (В-0849) йому так і кажуть: «Ви думаєте, ви один у нас такий? У нас люди і по півроку «лежать» … ».

У 2014-2015 роках в Україні було чимало історій, коли людина приїжджала в АТО на кілька днів, а після повернення в тил оформляла собі статус учасника бойових дій. «На фронті хлопці «закипали» від такого [«туризму»], масово обурювалися. І я їх розумію. Вони чесно пахали, під землею жили, раз-два в тиждень милися, в них кулі і осколки летіли. Вони чесно отримали свій статус УБД, але й ті, хто на день з’їздив в звільнений Слов’янськ – отримали. Це по-людськи несправедливо», – згадує військовослужбовець 92-ї окремої механізованої бригади, колишній міністр молоді та спорту Дмитро Булатов.

Причини, за якими два-три роки тому «військовий туризм» набув широкого розмаху, прості. Перша – це спроба уникнути проведеної на той момент люстрації. Чого тільки варта історія колишнього заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Дмитра Ісаєнка, який намагався уникнути люстрації за допомогою статусу учасника АТО. Або не менш відомий випадок, коли навесні 2015 року статус УБД отримали 23 прокурора Донецької області, хоча насправді в районі бойових дій перебували лише четверо з них …Результат пошуку зображень за запитом "фальшивые ветераны ато"

Друга – бажання отримати ряд пільг, головні з яких – першочергове забезпечення житлом та земельною ділянкою, а також 75% знижка на комунальні послуги (при нинішніх тарифах – вельми корисна преференція).

Статус від статуса відррізняється

Юристи відзначають, що проблема «військового туризму» була вирішена у вересні 2016 року, після внесення змін до постанови Кабміну №413 (Порядок надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпечення її проведення). До цього при присвоєнні статусу УБД доводилося керуватися законом «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», прийнятим задовго до початку антитерористичної операції, ще в 1993 році. Документ в цій редакції не встановлював мінімальну обов’язкову кількість днів перебування в зоні військових дій для отримання УБД. Тобто, за фактом, з’їздити в АТО на один день і повернутися, отримавши статус бойового ветерана з належними пільгами, було законно. «Тепер статус прив’язаний до часу перебування в АТО: статус учасника бойових дій надається особам, в разі залучення їх до проведення антитерористичної операції на термін не менше 30 календарних днів, можна не підряд», – говорить юридичний експерт Ірина Лоюк.

За її словами, сьогодні про випадки такого ось УБД-шного «туризму» взагалі не чути.

Ще один нюанс – до червня 2015 року, до моменту, поки у відповідній постанові Кабмін не внесли поправку, що на УБД можуть претендувати тільки ті, хто воював «зі зброєю в руках», цей статус отримували не тільки військовослужбовці, а, серед іншого, «працівники підприємств, установ і організацій, які залучалися і брали безпосередню участь у забезпеченні проведення антитерористичної операції». Таких, на сьогоднішній день, за даними Держслужби у справах Ветеранів Війни та учасників антитерористичної операції, 249 людей.

За задумом, це повинні були бути медики, відправлена ​​на фронт від органів охорони здоров’я, радіотехніки, що налаштовують безпілотники, військові капелани або інструктора. На ділі ж виявилося, що під виглядом «працівників» статус УБД міг отримати, хто завгодно, за винятком волонтерів (ця категорія «учасників АТО» ніколи не мали права на статус УБД і не мають до сьогоднішнього дня).

 

До слова, згідно з тією ж статистикою Держслужби у справах ветеранів і учасників АТО, з майже 290 тисяч осіб, у яких, на сьогодні, є статус УБД, налічується 143 працівника Генпрокуратури, 690 Працівників Держспецзв’язку, Понад 3 тисячі поліцейських, майже 4 тисячі співробітників Держслужби з надзвичайних ситуацій і майже 25 з половиною тисяч службовців Нацгвардії. Втім, в рядах останніх чимало представників добровольчих батальйонів.

За словами начальника відділу організаційно-методичного забезпечення з питань надання пільг та житлового Забезпечення державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО Олега Медвечука, право на статус УБД дали тим, хто на початку АТО брав участь в бойових діях в складі добровольчих батальйонів, «якщо в подальшому ці добровольчі батальйони увійшли до складу силових відомств». Наприклад, «Айдар» увійшов до складу Міноборони, «Азов» – в МВС (Національну гвардію).

На сьогоднішній день залишається не вирішеним питання надання статусу УБД для тих добровольчих батальйонів, які не ввійшли до складу Збройних сил України ( «Правий сектор», «ОУН»). За словами Медвечука, профільні комітети Верховної Ради розглядає кілька законопроектів про можливості надання статусу учасника бойових дій добровольців таких батальйонів.

З іншого боку, для тих, хто побував в АТО, але не обов’язково є військовослужбовцем, в Україні існує не тільки статус УБД: законом України «Про ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» передбачено ще два статуси – інвалід війни і учасник війни.

Останній, зокрема, задуманий для того, щоб постраждалі від бойових дій люди могли мати хоч якийсь соціальний захист. Так, за словами військовослужбовця з «аеророзвідки» Євгена (позивний «Ярило»), у якого є статус учасника війни, розраховувати з таким статусом на знижку за комунальні послуги або податкову соціальну пільгу (в 2016 році вона становила 1930 грн), особливо не доводиться , але документи, які необхідно зібрати в соцзабез для отримання статусу «учасник війни» – набагато цінніші самого статусу. «Сам статус «учасника війни» не цікавий, але «пакет документів», необхідний для його отримання, захистить сім’ї, якщо трапиться якесь нещастя. Зокрема, ці папери дозволяють, у разі каліцтва чи загибелі в зоні АТО, претендувати сім’ї на разову допомогу (близько 800 тисяч гривень). Вони, в принципі, робить законне перебування людини на фронті », – пояснює він.

Втім, статуси учасника війни сьогодні мало хто отримує, говорить глава «Юридична сотня» Леся Василенко: «Відповідно до закону« Про боротьбу з тероризмом », підприємство, установа та організація, які залучаються до АТО, повинні мати відповідний наказ від Антитерористичного центру. Далеко не кожна організація може отримати такий наказ, тобто, тільки обмежена кількість організацій залучалися до АТО».

«Вікно можливостей» для спекуляцій

В цілому, більшість бійців АТО вважають, що отримати УБД або «учасника війни» легше тоді, коли ти далеко від війни, але близько до штабу. Так як з окопів всі потрібні документів не збереш і їх збирають командири. А, поки всі «папірці» проходять по бюрократичному ланцюжку, щось десь губиться, не довозиться, забувається і так далі. В результаті, багато військовослужбовців свої посвідчення отримували рік-півтора.

З іншого боку, експерти не виключають, що за три роки війни в Україні з’явилося чимало фіктивних УБДшників і учасників війни. Але діючого правового інструмента для виявлення фіктивних пільговиків сьогодні немає. «Чому немає? – тому що немає можливостей перевірити, який документ справжній, а який – підроблений. Дійшло вже до того, що офіцери, відповідальні за видачу документів, роблять для якоїсь особи, фактично, всю особовуа справу, всі необхідні документи і довідки для статусу. Так само раніше було по чорнобильцям, один в один: отримували інвалідність, пільги, а навіть могли не знати, де Чорнобиль знаходиться», – розповідає адвокат Сергій Телеш.

За словами голови «Юридичної сотні» Лесі Василенко, позбавити статусу УБД людину, звичайно, можна, «якщо вона кудись подала підроблені документи або, якщо в період АТО здійснила тяжкий або особливо тяжкий злочин». Але провести ревізії вже виданих документів, щоб виявити серед них фіктивні, сьогодні вже неможливо. «Всі, хто їхав туди [в АТО] тільки заради статусу,«закрили» себе всіма мислимими і немислимими документами. Неповний пакет документів може бути, як раз у тих, хто дійсно були в АТО – час збирати папери могло не бути, та й мети такої не ставили», – пояснює вона.

Разом з тим, Василенко впевнена, що ревізія все ж необхідна, «потрібно знайти спосіб, як провести її правильно», щоб перевірка не перетворилася на порожню формальність, фікцію.

Адвокат Телеш переконаний, що єдиний можливий інструмент змінити стан речей – посилити відповідальність за підробку документів. І, в разі виявлення фіктивного посвідчення, забезпечити невідворотність покарання. Причому, не тільки для «липових» учасників бойових дій, а й для тих, хто посприяв їхій появі. Інакше в Україні, слідом за «онуками Чорнобиля», буде не проштовхнутися від тих, хто навчився вміло хитрувати, «добуваючи» заповітні посвідчення, але Батьківщину захищав тільки в своїх фантазіях.

Автор: Ірина Шевченко

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. *Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції. *Інформація публікується з відкритих джерел.

Джерело: https://www.unian.net/war/

Cтатті

Крик душі: “Ми втрачаємо людей шаленими темпами. Йдуть найкращі, не шкодуючи і не обертаючись… Хто буде виконувати задачі?”

Опубліковано

на

Доконають армію! Невдовзі залишаться самі бомжі і алкоголіки!

Так починається набираючий популярність пост у facebook, змученої війною та армійськими взаємовідносинами мінометчиці 72-ї бригади Олени Ігорівни, економіста за освітою, з позивним Київ, яка з літа 2014 безперервно на війні, бойового офіцера, добровольця, “Народного Героя України”:

Доконають армію! Невдовзі залишаться самі бомжі і алкоголіки!

Вірите, що немає ресурсів? Ресурсів достатньо – мозку і совісті бракує!

Поясніть хтось мені тупій чому у військовослужбовців ЗСУ умови гірші ніж у худоби в ЄС? Нормально поясніть!

Не тицяючи в синю книжечку 50-х років затверджену сталіним згідно якої на полігоні повинні бути скотські умови, на яку посилаються від полковника і вище, а поясніть нормально враховуючи що ІІІ тисячоліття!

І не треба стандартну відмазку – війна… в Київській області війна? В Львівській? В Миколаївській війна? Нормально поясніть, не треба нам парити про війну на війні в нас кращі умови, бо полковники і генерали в наших бліндажах не з’являються і не заважають створити собі нормальні умови.

І не треба розповідати що грошей немає в країні де сплачується примусовий військовий податок. Красти не треба і використовувати ефективно, поясніть нормально, артилерія вміє рахувати!

Поясніть чому більше року військовослужбовці, котрі рік провоювали не можуть отримати УБД? Реально провоювали, а не на пару днів за УБД приїхали?

Поясніть чому потрібно 60 документів щоб вистріляти 6 мін за місяць. Документів які ніхто ніколи не прочитає. Це не перебільшення реально 59 документів треба надрукувати і роздрукувати (і 5 карт намалювати)! Компами, принтерами, папером не забезпечують і картриджі не заправляють («армію забезпечили всім»)! Поясніть яке мають право вимагати те засобами для здійснення чого не забезпечили? Об’єктивно вистачило б десятка! Раніше їздила на пару днів з одним єдиним папірчиком про заходи безпеки і стріляла 40 мін.
Поясніть навіщо навідника вчити 2 місяці??? Якщо людина геть тупа її ніколи не навчити, а якщо є невеликі ознаки інтелекту вистачить три дні, а потім в підрозділ на злагодження. 2 місяці, чорт забирай, вчити солдат і сержантів які від року до трьох провоювали з мінометом для отримання папірчика без якого тепер не можна стріляти з міномета, після того як три роки стріляли?!. Яка людина не поповнить ряди 93% від цього непрохідного маразму? Єдина користь, мої приїхавши на курси навчили інструктора наводити.

Поясніть це цілеспрямоване знищення армії, чи тупість?

4 місяці голоду на ППД. На чорта стільки сидіти на ППД? Чому не можна годувати на ППД? Хто крім бомжів прийде? Романтики і патріоти в 15-му майже всі закінчились. Є звісно бати з нормальним керівництвом, де о/с комфортно, або з міцним здоровим колективом, але це виключення радше, а не правило.

4 місяці Української паперової армії! Цілий день не продихнути і 2/3 липа і фікція для галочки. Нескінчене тупе безглуздя!

Далі полігони, чи міжнародні навчальні центри, байдуже однакове лайно. 3 місяці, якщо пощастить не 4-5, гнити і вкриватись коростою.

Полігон (збірна з усіх відвіданих мною полігонів, зазвичай не тривалі відвідини – щастило, але цього разу схоже на довго):
– житло – намет, чи пліснявий барак,
– непрохідна муляка навесні та восени,
– 220 – відсутня по книжечці часів сталіна – нєположено, лише 24, або 36 для паскудненького освітлення намета. Розумію якби тягти 220 за 10 км., а тут воно є просто нєположено,
– в машини залили такий непотріб, що не дійшли своїм ходом більше половини, навіть шишарик з новісіньким двигуном (лише перед виїздом поставили, берегли, не навантажували, на залишках старого бензину працював ідеально, на отриманому в дорогу відмовився заводитись взагалі), як ремонтувати (що своїм коштом зрозуміло, як це технічно можливо в умовах полігону і відсутності запчастин в радіусі 50-100 км.?).
– туалет – вуличний сортир з гіркою, що стирчить з дірки,
– вода – відсутня, або крижана і на всіх не вистачило, або замерзла, добре коли є сніг потерти руки і обличчя.
– баня раз на тиждень і йти до неї 2 км. і назад мокрим 2 км. по морозу, а були приколи, що йти до бані 2 км. і кожен несе собі дрова, бо баню тре топити.
Якщо якась падла питає чому не голені – хочеться вбити.

21 століття, туристи мандрують космосом, а ми в центрі Європи миємось раз на тиждень. До казки про ВСІМ ЗАБЕЗПЕЧИЛИ («забезпечувачі» хоч би те що купувати не можливо видали), додали казку СТВОРИМО УМОВИ, побудуємо казарми, так-так стіну вже побудували… мільйони, чи мільярди виділили…

Терпіти не можу коли ниють та безперестану скаржаться, особливо дядьки і нічого не пропонують.

Пропоную, поки щось збудують через 20-30 років, елементарний мінімум щоб зберегти хоча б частину людей:

  1. Електрифікувати намети. Мільйони на це не виділиш, бо коштує копійки, отже багато не вкрадеш, але буде можливість зарядити рації, набрати і роздрукувати нафіг не потрібні документи (потрібні виключно щоб не отримати догани), зателефонувати рідним.
  2.  Забезпечити гарячою водою. Проблема побудувати сарайчик під помивку о/с з будь-якого мотлоху (поруч з наметами стоять напівзруйновані будівлі розібрати і перекласти, або добудувати, можна розбірний з сендвіч панелей і переносити при потребі, якийсь вагончик притягти). Поставити в середину сарайчика великий бак вкрутити в нього тен і ось люди миються!
  3. Приганяти періодично копалку (в кожній частині є якщо не екскаватор, то трактор з ковшем) викопати нову траншею, перенести кабінки, засипати стару траншею.
    Елементарні речі! Це що дуже складно? Це капець як дорого? На це потрібні роки?
  4. З технікою складніше. Совєцький непотріб на якому воюємо потребує перманентного ремонту. В мене було коло 20 ГАЗ-66, перевірено – шишарики їздять виключно на ентузіазмі підрозділу. 2 місяці напівголодний, пригнічений паперовою армією підрозділ вкладав свою енергію, здоров’я (цілий день на морозі, під машинами на бетоні, хоча не складно і не дорого придбати бригаді і за потреби видавати в тимчасове користування теплові гармати) відривав від родин кошти щоб техніка працювала (так частину запчастин видали зі складу, навіть видали новий двигун на один шишарик, так багато чим допомогли волонтери – так-так, ті волонтери які вже не потрібні, бо нас всім забезпечують, але тисячі вклали в техніку з своїх зарплат, які при теперішніх цінах надто малі щоб і за комуналку не підйомну заплатити, бо УБД рік не дають – пільг половина підрозділу не має і родину прогодувати і самому нормально харчуватись).

Так на ентузіазмі попри мороз, голод і брак коштів майже вся техніка нормально рушила з ППД на полігон! І ці суки дають такий бензин що більша частина техніки безнадійно стає. Та гори вона пропадом! Хай стоїть, тягайте як хочете. З мене досить.

Ми втрачаємо людей шаленими темпами. Йдуть найкращі, не шкодуючи і не обертаючись. Приходять, краще б не приходили! Серйозно, мені не треба великий відсоток комплектації, бо вимагають згідно штату, а штат на n% баласт. Хто буде виконувати задачі? Так їх виконуватимуть класні хлопці за себе і алкаша, і косаря, і хронічно хворого (хтось взагалі в курсі що для певних спеціальностей є обмеження по стану здоров’я), і жінку (кількість жінок сильно побільшала, а користь для нашого роду військ переважно нульова). Через скільки часу класний хлопець задовбеться тягти ще одного/одну-двох-трьох..? І хто лишиться? А вимагати будуть як з повноцінного підрозділу!

Люди наше все без них техніка не їздить і міномети не стріляють. Та важлива не лише кількість, а й якість. І якісним людям важливо щоб на них не забивали, інакше вони йдуть! Елементарні умови, не п’ятизірковий готель, елементарні!

Я точно знаю як не схибитись на війні, але не знаю як витримати ППД і полігони, бо ніколи довго там не затримувалась. Через тиждень тактичні навчання. Мені вперше за 3,5 роки пофіг, що техніка не їде – це не моя провина і не мого підрозділу, ми зробили все можливе. Догана дешевше ніж ремонт через чиюсь жадібність. Мені вперше пофіг, що не можу виконати задачу тактичних навчань, скільки можна робити це на ентузіазмі, розриватись самій, витягувати подвійну-потрійну роботу з людей, а потім ще й вигрібати? Так ще й задача яку без спецзасобів не виконати і ані придбати ці спец засоби, ані через волонтерів дістати неможливо.

На попередніх навчаннях моя батарея виконала задачу з нулем штатних водіїв, нулем штатних навідників, 3-4 військовослужбовцями в розрахунку замість 5-ти – виконала бездоганно. І що я отримала на мене кричали півгодини, як могла виїхати на машинах з лисою гумою, посадити не водіїв за кермо, як могла поставити не навідників… і взагалі все не так! На питання, що мала робити, відповідь – написати рапорт! Рапорт, уявляєте, рапорт. Наче я їх не писала і типу це колись допомагало (хіба що від доган). Окупантам напишу рапорт: дійсним доповідаю відправили по вам 480 ОФ.

Все дістало!

Олена Ігорівна –  Збройні Сили України

Коментар редакції: На жаль, такі реалії війни. Путін, якраз і розраховує затяжною війною, нестатками та негараздами розхитати, ослабити і знищити українську державність. За великою мірою, винна не тільки влада, обрана самим українським народом, а й моральна та економічна виснаженість, сумний культурно-освітній рівень великої кількості населеня… Нам би знайти в собі сили довше витримати цей тиск і дочекатися розвалу країни агресора, яка насилає на український народ такі випробування!

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://www.facebook.com/

Читати далі ...

Cтатті

Американці зробили висновки: “іхтамнєтів” будуть відстрілювати

Опубліковано

на

Рівно тиждень тому в акваторію Середземного моря, через Гібралтар, пройшла сьома експедиційна група морської піхоти США, на чолі з авіаносним десантним кораблем класу Wasp, (LPH-2) Iwo Jima. Нагадаємо про те, що це корабель 40 тис. тонн водотоннажності і при наявності відповідної авіаційної групи стає легким авіаносцем. Разом з головним кораблем слідували десантно-вертолітний корабель-док USS New York (LPD-21), десантний корабель-док USS Oak Hill LSD 51, а також корабель постачання USNS Вільям Маклін (T-AKE 12), з 2,5 тис морських піхотинців на борту.

Результат пошуку зображень за запитом "us marines"

Такі пересування можуть бути викликані або шикарними і великими навчаннями, або “дублені потилиці” йдуть комусь вправляти мізки. Власне кажучи, вони для цього й існують, що продемонстрували вже не раз. Вони рідко бовтаються без діла на іншій стороні Земної кулі і дехто обов’язково повинен задуматися, чи не за його скальпом розпочато полювання. Проте, таке пересування може переслідувати ще одну мету – привернення уваги.

За легендою, корабель USS Oak Hill LSD 51 повинен був увійти в акваторію Чорного моря для участі з румунськими колегами в навчаннях “Весняний шторм 2018” (Spring Storm 2018). Як повідомляють турецька влада, корабель вже пройшов Босфор і пішов в північному напрямку. Інша частина групи залишилася в східній частині Середземного моря, де планується провести спільні з Ізраїлем навчання з відпрацювання навичок для проведення бойових операцій з метою забезпечення надійності роботи системи ПРО. Не важко здогадатися, що угруповання розгорнуто в тих місцях, де росіяни мають не здорову і небезпечну активність. В принципі, така активність може бути припинена виключно засобами авіації, але, мабуть, у американців є свої резони розгортання саме морської піхоти.

Є велика частка ймовірності того, що після бійки під Хішамом американці зробили висновки і вирішили взяти участь у знищенні позасистемної і суто дестабілізуючої регіон, сили. Особливо, її терористична діяльність проявляється в Сирії, але і в Україні – теж. Ні, це не ІДІЛ і не ісламські угруповання, це групи добре озброєних і матеріально мотивованих людей, руками яких Кремль робить найбруднішу роботу. Включаючи грабежі, катування і позасудові розстріли. Це не ДІЛ, це – гірше ІДІЛу і називається це російськими ПВК.

Події 7 лютого показують, що Москва від них відмовляється з такою ж легкістю, як ніби це використаний туалетний папір. Американці, напевно, прекрасно обізнані про ту кількість злочинів, які вже повісили собі на шию ці красені. У зв’язку з невизначеним статусом цієї публіки, якої по документах немає і бути не може, вона може легко вирізатися з тих місць, в яких вона оперує.

До речі, на них і на іранців, які теж перебувають в Сирії під виглядом торговців шаурмою і календарями з усіма православними святами і постами, не поширюється дія гуманітарних конвенцій, пов’язаних з правилами ведення бойових дій. Тому всі, хто буде їх відстрілювати як шалену худобу, не потрапляють під порушення міжнародних норм і правил. Цілком можливо, що у Вашингтоні таки вирішили знизити напруженість саме таким чином, як це вдало вийшло при Хішам.

У будь-якому випадку, зростаюча кількість жертв і варварські методи вбивства місцевого населення підштовхують саме до такого варіанту розвитку подій. У будь-якому випадку, військова машина США прийшла в рух і вперед рушили їхні ударні сили. Загалом, за цим треба уважно дивитися, щоб потім не заблудиться в нинішній плинності і не втратити канву подій.

anti-colorados

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://defence-line.org/

Читати далі ...

Cтатті

Ракетний щит України – ставка на створення уніфікованих ЗРК

Опубліковано

на

Зенітні ракетні війська (ЗРВ) – основа протиповітряної оборони і головна вогнева сила в загальній системі ППО України. Сьогодні щит над Україною підтримується зенітними ракетними системами і комплексами радянської розробки дальньої дії, а також середньої та малої дальності: ЗРС С-200В (по натовської класифікації SA-5 Gammon), С-300В1 (SA-12A Gladiator), ЗРК С-300ПТ (SA-10A Grumble), С-300ПС (SA-10B Grumble) і «Бук-М1» (SA-11 Gadfly). Крім ЗРВ Повітряних сил, власними засобами протиповітряної оборони мають і Сухопутні сили, де експлуатуються ЗРК ближньої дії. Це «Оса-АКМ», «Стріла-10М», зенітний гарматний ракетний комплекс «Тунгуска», «Шилка» (ЗСУ-23-4), а також переносні ЗРК «Игла-1».

За період з 1991 по 2006 р загальна кількість дивізіонів в складі ЗРВ ППО України зменшилася з максимальною чисельності 232 дивізіона (в 1996 г.) до 57. До 2012 р «вік» найбільш старого зенітного ракетного комплексу в складі ЗРВ Повітряних сил України перевищив 40 років. А «наймолодшому» ЗРК – більше 20 років. З огляду на темпи розвитку засобів повітряного нападу, радіоелектронної протидії та систем придушення ППО противника, наприклад, той же ЗРК С-200В вже сьогодні можна вважати морально застарілим. Українські ЗРК С-300ПС так само чим далі, тим все з великою натяжкою можна вважати відповідною зброєю для швидкоплинного протиповітряного бою. Гарантійний термін служби цього комплексу до капітального ремонту був визначений в 25 років, а зроблені вони в 1982-1990 рр. Гостродефіцитних запасних частин до цього ЗРК, який вже давно не виробляється, у наших військових вже немає. Тому де-факто всі основні вітчизняні зразки зенітних ракетних систем, комплексів і ракет до них межі міцності вже не мають.

В таких умовах головний конструктор зенітних ракетних комплексів Олег Коростельов приступив до формування своєї концепції модернізації системи ППО України. Він вважає, що необхідно забезпечити кілька рівнів захисту неба.

Перший – використанням ЗРК малої дальності до 7 км – ЗРК ближньої дії. Це «Оса-АКМ», «Стріла-10М», зенітний гарматний ракетний комплекс «Тунгуска», «Шилка» (ЗСУ-23-4), а також переносні ЗРК «Игла-1».

Другий рівень – середньої дальності, теж на базі вже відпрацьованого технічного рішення, – модернізації ракети ЗРК «Луч». Вже протягом кількох років ДККБ «Луч» в складі вітчизняної команди бере участь у великому міжнародному проекті з модернізації всієї системи ППО однієї з африканських країн. І зі своєю частиною Коростельов впорався чудово – пуски ракет в кінці 2017 року засвідчили здатність модернізованого ЗРК вражати цілі на дальності до 50 км (до речі, балістична дальність такої ракети 90 км). Беручи до уваги, що Україна має величезну кількість ракет до цього ЗРК, реалізація такого проекту дозволила б суттєво посилити ПС ЗСУ. Десятки ракет вже відправлені замовнику, так що досвід виробництва дозволить досить швидко переорієнтуватися на забезпечення інтересів ЗСУ. До цього не зайвим буде доповнення, що суміжник в згаданому проекті – компанія «Радіонікс», – вже зробила активну головку самонаведення, а також порт для радіо корекції, так що технологічність ракети зростає буквально вже по ходу її вдосконалення.

Позиція розробників визначається декількома найважливішими аспектами, що впливають на просування проекту: важлива невисока вартість розробки, важливий швидкий темп створення ракети. А деякі заділи, як то поява в розпорядженні українських інженерів активної головки самонаведення (ГСН), можуть впроваджуватися по ходу. Активна ГСН може дозволити вражати різні цілі одночасно. Така ракета, до речі, теж повинна бути уніфікованою. Виконана як авіаційна зброя («повітря – повітря»), вона дозволить вражати цілі на дальності 125 км, в якості штурмового зброї («повітря – поверхня») – на 110 км. Є для такого комплексу і багатофункціональний локатор наведення – 80К6М, розроблений і випускається запорізькою «Іскрою».

«Україні не варто розпорошуватися в кількості різних комплексів, як це було в СРСР, потрібно рухатися чітко і направлено, фокусуючи зусилля на створенні уніфікованих ЗРК, тобто, для використання на наземних і на морських платформах», – каже О.Коростелев.

Якщо плани конструктора і політична воля людей при владі перетнуться в одній точці на ДККБ «Луч», незабаром можна буде говорити про створення вітчизняної школи конструкторів систем ППО. Власне кажучи, досвід вже є – конструкторська школа легких бойових машин була створена в Україні, що називається, з нуля. А на ДККБ «Луч» знають: не святі горшки ліплять.

Материал из книги ЦИАКР «Конструкторы украинского оружия»

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://opk.com.ua/

Читати далі ...

Trending