Зв'яжіться з нами

ВПК

Фахівці Державного науково-випробувального центру Збройних Сил України про бронеавтомобілі вітчизняного виробництва

Опубліковано

на

У великому переліку зразків озброєння та військової техніки, які останніми роками тестували на «профпридатність» фахівці Державного науково-випробувального центру Збройних Сил України (ДНВЦ ЗСУ), значне місце посідають спеціалізовані бронеавтомобілі вітчизняного виробництва

Досвід локальних збройних конфліктів останніх десятиліть підтверджує велику потребу в забезпеченні військ мобільними та водночас захищеними транспортними засобами. Ідеться про спеціалізовані броньовані автомобілі

Зазвичай вони виконують завдання щодо перевезення особового складу, вогневої підтримки дій тактичних спеціальних, розвідувальних та мобільних груп, які перебувають у відриві від основних сил, а також виконують спеціальні, розвідувальні й пошуково-рятувальні завдання. Багато про їхні характеристики, переваги та вади можуть розповісти фахівці ДНВЦ ЗСУ, бо саме перед тим, як ті автомобілі надійдуть у війська, вони їх всебічно випробовують.

— Починаючи з 2015 року, представники ДНВЦ ЗСУ в складі комісій та випробувальних бригад регулярно проводять оцінювання бойових, технічних та експлуатаційних характеристик військової техніки, котру постачають або приймають на озброєння Збройних Сил України, — розповів керівник центру полковник Володимир Башинський. — Щоб забезпечити потреби ЗС України, наші фахівці здійснили випробування таких спеціалізованих броньованих автомобілів: «Дозор-Б», «Козак-001», «Козак-2», «Козак-3», Renault Sherpa Light Scout, КрАЗ Shrek, КрАЗ Feona тощо.

Залежно від завдань та призначення бронеавтомобілів базою для їх створення стають шасі автомобілів підвищеної прохідності із колісною формулою 4х4, з вантажопідйомністю до 4 т і вантажних автомобілів підвищеної прохідності з колісними формулами 4х4, 6х6, із вантажопідйомністю до 20 т і 8х8 та 10х10, із вантажопідйомністю до 100 т.

Відповідно до конструктивних особливостей, які визначаються масо-габаритними та вантажними можливостями, розрізняють три типові групи сучасних зразків спеціалізованих броньованих автомобілів: легкі, середні й важкі. Перші два типи платформ пристосовані для перевезення десанту. Їх оснащено переважно автоматичною трансмісією, незалежною підвіскою, що забезпечує їм високу прохідність в умовах бездоріжжя. Максимальна швидкість легких і середніх броньованих автомобілів перебуває у межах 90–130 км/год, тоді як важкі можуть розвивати швидкість тільки до 90 км/год. На легкі платформи зазвичай монтують стрілецьку зброю різного калібру, протитанкові керовані ракетні комплекси, зенітно-ракетні комплекси та інше обладнання. До цього типу бронеавтомобілів належать українські «Дозор-Б», «Тритон-01», «Когуар» та інші. На середні платформи (усі модифікації «Козака», КрАЗ Shrek та КрАЗ Feona, «Варта») уже можуть установлювати різноманітні артилерійські та інші системи озброєння. Важкі платформи (КрАЗ Т17.0ЕХ) призначені переважно для монтажу комплексів озброєння та виконання логістичних завдань.

За словами помічника провідного інженера, випробувача відділу з оцінювання характеристик озброєння та військової техніки ДНВЦ ЗСУ майора Володимира Боярова, технічні завдання для виробників броньованих автомобілів для забезпечення потреб Збройних Сил формують відповідно до Національного стандарту України, з урахуванням вимог чинних нормативно-технічних документів і досвіду здійснення антитерористичної операції на Донбасі. Якщо сказати простіше, то залежно від призначення сучасний бронеавтомобіль, який має підсилити наше військо, повинен мати високі тягово-швидкісні властивості та прохідність, достатню автономність під час застосування, необхідне спеціальне устаткування й ефективні засоби ураження противника, і головне — забезпечувати надійний захист від куль та мінно-вибухових пристроїв екіпажу, десанту, озброєння та майна, котре перевозять, його основних вузлів та агрегатів.

Для здійснення випробувань (державних або визначальних відомчих) науковці розробляють спеціальні методики оцінювання технічних, експлуатаційних та інших характеристик визначеного зразка військової техніки. Ці методики забезпечують виконання Програми випробувань. Випробування здійснюють протягом кількох етапів. Спочатку відбуваються ті етапи, які виключають можливість пошкодження та руйнування дослідного зразка.

Безумовно, найінформативніший результат дають державні випробування, що проводяться для прийняття зразка військової техніки на озброєння. І це не дивно, адже їх здійснюють за розширеною програмою, і вони тривають протягом довгого часу. Торік такі випробування впродовж п’яти місяців проходив спеціалізований броньований автомобіль «Козак-2» виробництва НВО «Практика». За час випробувань бронеавтомобіль пройшов близько 10 000 км як дорогами загального користування, так і бездоріжжям. Створений на повнопривідному шасі Iveco Cargo, завдяки високому кліренсу автомобіль упевнено долав важкопрохідні ділянки місцевості: круті підйоми-спуски, глибокий пісок і сніг, водні перешкоди. До речі, цей бронеавтомобіль зміг подолати більше 1000 км на одній заправці. Укомплектований потужним, 280 к. с., з об’ємом 5,9 л італійським турбодизельним двигуном Iveco Tector, «Козак-2» може розвивати швидкість до 70 км/год по горбистій місцевості, на шосе — до 100 км/год. Середні витрати пального — 23 л на 100 км пробігу дорогами загального користування. Перевагою автомобіля «Козак-2» також вважають його надійну балістичну стійкість і протимінний захист, який забезпечує особлива конструкція днища, що має V-подібну форму. Наприклад, унаслідок підриву під днищем бронеавтомобіля 6 кг заряду в тротиловому еквіваленті датчики, розташовані на манекені, розміщеному всередині автомобіля, не зафіксували критичних перенавантажень. Також бронеавтомобіль обладнано бронебаштою з 12,7 мм кулеметом. Передбачено й можливість ведення вогню з ручної автоматичної зброї через бійниці бронемашини.

Майор Володимир Бояров вважає, що під час випробувань військової техніки, яка невдовзі має підсилити наші підрозділи на Сході країни, не може бути дрібниць. Адже прискіпливість у оцінюванні експлуатаційних характеристик автомобіля на випробувальних полігонах у реальних бойових умовах стане запорукою його надійності. Він пригадує, що під час випробувань експериментально було доведено доцільність оснащення коліс бронеавтомобілів системою автоматичного регулювання тиску повітря в шинах та їх підкачування. Крім того, підтверджено ефективність обов’язкового встановлення на його колісні диски спеціальних пластикових докаток (до цього вони були лише додатковою опцією), які дають змогу бронеавтомобілю зберігати рухливість за умови пошкодження шин. До речі, на випробуванні з їхньою допомогою бронеавтомобіль подолав на повністю спущених шинах відстань у 10 км. А на війні це може врятувати не одне життя.

Андрій ЛИСЕНКО

 

5488_p_15_img_0002За словами провідного інженера-випробувача відділу комплексних оцінок сертифікації та випробувань озброєння та військової техніки ДНВЦ ЗСУ майора Антона Козира, відповідно до Національного стандарту України, залежно від стійкості броні до впливу засобів ураження, розрізняють сім класів (з урахуванням класу 1-А) захисту спеціалізованих броньованих автомобілів. Максимальний з них — шостий. Він повинен забезпечувати захист від гвинтівкового боєприпасу калібру 7,62 мм із бронебійною кулею з дистанції 10 метрів. Саме так у спеціальній лабораторії перевірялась балістична стійкість броні спеціалізованого броньованого автомобіля «Козак-2».

Також при проектуванні сучасних броньованих автомобілів підвищення їх протимінного захисту досягається:

  • зміною направлення ударної хвилі вибуху, завдяки особливій конструкції днища, що має V-подібну форму;
  • зміцненням конструкції днища, з урахуванням його можливих деформацій та руйнувань,
  • встановленням всередині бронеавтомобіля додаткових захисних оболонок та «протимінних» сидінь.

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. *Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції. *Інформація публікується з відкритих джерел.

Джерело:http://na.mil.gov.ua

ВПК

Окуповані території в очікуванні – американський стратегічний безпілотник отримав суперкамеру

Опубліковано

на

Сучасний БПЛА RQ-4 Global Hawk нам знайомий як ніхто інший, адже з деяких пір він став гніздитися в нашому ареалі. Про його ТТХ, порівнянних з космічними технологіями майбутнього, чув багато хто, але от про те, що його регулярно модернізують, – знають не всі.

Буквально на днях “Яструб” отримав обновку, якою стала семиполосна мультиспектральна камера MS-177. Перший Global Hawk з новою камерою напередодні прибув на авіабазу ВПС США Beale.

З огляду на те, що і до цього даний розвідник буквально “кошмарив” своїх антагоністів, який не втручаючись в повітряний простір потенційного противника, викрнуючи розвідку вглиб територій на 200 км і більше, то тепер від пильного ока цього птаха не сховатися навіть при його польоті на граничній висоті.

Що ж, тішить – наука не стоїть на місці. Ну, а оновленого RQ-4 Global Hawk чекаємо на лінії фронту на Донбасі і біля берегів окупованого Криму. Це саме ті місця, де MS-177 пройде найкраще випробування.

zloy-odessit

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. https://zloy-odessit.livejournal.com/

Читати далі ...

ВПК

Гідроакустична станція «Тронка» цьогоріч надійде на озброєння нашого флоту

Опубліковано

на

Для ефективного моніторингу підводної обстановки та виявлення диверсійних сил противника в Україні розроблено нові гідроакустичні засоби

Фізико-географічні особливості північно-західної частини Чорного моря, а це відносно невеликі глибини (100–120 м), дають змогу підводним човнам противника малої водотоннажності підходити до стратегічних інфраструктурних об’єктів України.

До анексії Криму ми могли висвітлювали підводну обстановку значно більшими силами, оскільки в нас були мисливці за підводними човнами — корвети «Тернопіль», «Луцьк» і «Хмельницький». Сьогодні лише один корабель флоту оснащено гідроакустичною апаратурою для пошуку підводних об’єктів. Тільки фрегат «Гетьман Сагайдачний» може повноцінно здійснювати протичовновий дозор, але переважно тоді, коли він патрулює в морі, тобто епізодично. Крім того, Росія активно розвідує близьку морську зону й територіальне море України, зокрема з використанням сил спеціального призначення. ЧФ отримав на озброєння два нових швидкісних катери типу «Раптор», які призначено для прихованої доставки груп диверсантів на узбережжя. Не виключено, що вищезгадані плавзасоби може бути застосовано проти нас. Тому на ці загрози треба адекватно реагувати.

У перспективі система висвітлення підводного простору ввійде до новоствореної Єдиної національної системи відображення морської обстановки, робота над якою вже триває. Саме туди надходитиме весь потік інформації як із корабельних гідроакустичних засобів, так і з гідроакустичних станцій, які працюватимуть поблизу берегової лінії.

Ігор Фалєєв, представник Державного підприємства «Київський науково-дослідний інститут гідроприладів»:

— Україна має сучасні розробки у сфері радіо- та гідроакустики, зокрема станцій спеціального й протидиверсійного призначення «Олімп 3К», «Олімп-1», «Тронка», які мають міжнародний попит. Ці станції може бути використано для потреб технічного переоснащення Військово-Морських Сил України та Морської охорони ДПСУ. Напрямок швидко розвивається за рахунок упровадження нової елементної бази та принципів управління й контролю, що дає змогу в рази зменшити масу станцій і надати їм принципово нові бойові можливості, зокрема за рахунок прихованого транспортування до заданого району підводними роботами.

За задумом моряків, система вирішуватиме завдання щодо висвітлення даних про поточну підводну обстановку (пошук та ідентифікація підводних човнів, засобів доставки диверсійно-розвідувальних груп, інших малорозмірних цілей, включно з бойовими плавцями). Програма дозволить здійснювати розрахунково-аналітичну роботу. На основі отриманих даних моряки виконуватимуть тактичні розрахунки, розроблятимуть план протидії відповідним силам і засобам противника.

Нині в Україні для ефективного моніторингу підводної обстановки та виявлення диверсійних сил противника розроблено нові гідроакустичні засоби та станції. Вони спроможні здійснювати спостереження прибережних районів територіального моря, акваторій військово-морських баз і портів, стоянок торговельних суден і кораблів на рейдах. Це насамперед сучасна гідроакустична станція протидії диверсійним силам і засобам «Тронка», яку розробив персонал ДП «Київський науково-дослідний інститут гідроприладів».

Ця гідроакустична станція є пересувною. Вага її — 40 кг, тому станцію можна легко занурити в акваторію порту або розмістити поблизу сторожового корабля ВМС. Станція дуже ефективна, водночас принцип її роботи доволі простий. Вона в автоматичному режимі виявляє й супроводжує підводні об’єкти. Приміром, бойового плавця без спорядження або з аквалангом закритого типу станція «Тронка» може запеленгувати на відстані понад 500 м. З аквалангом відкритого типу — на відстані близько 900 м. А виявити диверсантів, яких доставили на надмалих плавзасобах, може й на дистанції 1000 метрів. На моніторі приладу є змога спостерігати за виявленими об’єктами, наприклад, з якою швидкістю рухаються підводні апарати. Також за допомогою вимірювання розподілу швидкості звуку на глибині можна навіть спрогнозувати дії диверсантів. Програмне забезпечення станції дозволяє задокументувати всю інформацію про підводну обстановку. Робоча глибина — до 50 м. Станція працює навіть під час трибального шторму.

Іще одна перспективна розробка українських винахідників — станція «Олімп 3К». Вона за своїми тактико-технічними характеристиками потужніша за «Тронку». Передає інформацію в режимі онлайн. З урахуванням гідрологічних умов моря та глибини занурення станція спроможна виявити підводний або надводний об’єкт на дистанції до 10 км. Вона мобільно розгортається, фіксує шум від гвинтів підводного човна навіть на глибині до 200 м. Практично безпомилково може ідентифікувати підводні цілі та класифікувати їх, навіть якщо в заданому районі перебуває підводний човен із трьома-чотирма надводними кораблями або цивільними суднами. Єдине що — станція може не розпізнати малорозмірні цілі, приміром, ворожу субмарину, яка має менше як тисячу тонн водотоннажності.

Віталій ПАНЧИШИН, «Народна армія»

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://na.mil.gov.ua/

Читати далі ...

ВПК

Українські тактичні безпілотники зацікавили іноземних клієнтів

Опубліковано

на

З 25 по 27 лютого державна компанія «Спецтехноекспорт», що входить до складу ДК «Укроборонпром», в ході спеціалізованої виставки UMEX-2018 представила ринку ОАЕ українські розробки безпілотних літальних апаратів.

Цьогоріч на українському стенді були вперше продемонстровані відразу дві розробки: тактичний безпілотник PD-1AF з вертикальним злетом від компанії «Укрспецсистемс» та БПЛА-камікадзе «RAM» від компанії «Оборонні електронні технології». Також були представлені оновлені безпілотники «Спектатор» від ВАТ «Меридіан», «Обсервер-С» від компанії «Def-C», квадрокоптер PC-1 та системи гідростабілізації від компанії «Укрспецсистемс», система протидії ворожим БПЛА «Буковель-міні» від компанії «Проксимус».

Великий інтерес до української оборонної промисловості підтверджено низкою проведених зустрічей та переговорів в українському павільйоні з вищим керівництвом ОАЕ. Так, з українськими розробками детально ознайомилися спадкоємний принц Абу Дабі, заступник Верховного Головнокомандуючого ЗС ОАЕ шейх Мохаммед Аль Нах’ян, Віце-прем’р міністр ОАЕ, Міністр внутрішніх справ шейх Саіф Аль Нах’ян, Державний міністр з питань оборони ОАЕ Мохаммед Аль Боварді, Начальник Генштабу ЗС ОАЕ Генерал-лейтенант Мохаммед Аль Ромейсі, Командувач Сухопутних військ ОАЕ Генерал лейтенант Салех Аль Амері.

З вищим керівництвом ОАЕ було обговорено питання налагодження співпраці з поставки українських систем БПЛА та засобів протидії, а також питання спільного їх виробництва на території ОАЕ. Також, в ході виставки вдалося провести ряд переговорів з потенційними замовниками із Королівства Саудівська Аравія, Алжиру, Кувейту, Марокко, Індонезії.

Павло Барбул, директор компанії «Спецтехноекспорт», з цього приводу зазначив: «Вище керівництво ОАЕ підтвердило, що найбільшою перевагою українських систем є те, що наші системи вже постачаються до різних оборонних відомств нашої держави та отримали позитивні відгуки від їх використання. Досягнуті домовленості показали, що робота наших розробників не є марною та неприбутковою. Якісний та готовий до застосування продукт завжди цікавий партнерам на міжнародному ринку оборонних технологій».

Українські компанії також зацікавлені у тісній співпраці з ОАЕ. Ринок лише безпілотних літальних апаратів країн РСАДПЗ, за середніми оцінками, сягне 1,5 млрд США до 2022 року. А загалом протягом 2018-2024 темпи щорічного зростання ринку БПЛА в країнах Близького Сходу прогнозується на рівні 30%. Оборонні БПЛА забезпечуватимуть найбільшу частку цього зростання, оскільки збройні сили все частіше використовують такі системи для своїх цілей.

UMEX – регіональна виставка та конференція у сфері безпілотних авіаційних систем, що вже втретє проводиться на території Національного виставкового центру Абу-Дабі. У 2018 році у виставці взяли участь 122 компанії з 34 країн світу.

Спадкоємний принц Абу Дабі, заступник Верховного Головнокомандуючого ЗС ОАЕ шейх Мохаммед Аль Нах’ян

Віце-прем’р міністр ОАЕ, Міністр внутрішніх справ шейх Саіф Аль Нах’ян

Державний міністр з питань оборони ОАЕ Мохаммед Аль Боварді

Командувач Сухопутних військ ОАЕ Генерал лейтенант Салех Аль Амері 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://spetstechnoexport.com/uk/news/

Читати далі ...

Trending