Зв'яжіться з нами

Соціалка

Хто та як полює на земельні ділянки ветеранів АТО

Опубліковано

на

Найпоширенiша схема афер близька до формули «Гроші тут і зараз»

Нещодавно один депутат Київської міської ради, член комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування видав кілька «перлів» чиновницької «мудрості». Цитую: «Ми всі з вами в боргу перед людьми, які захищають нашу з вами свободу та незалежність. Але разом із тим, на мою думку, Верховна Рада пішла найлегшим шляхом із приводу того, як віддячити учасникам АТО. Маю на увазі рішення про виділення їм землі. Ділянок на всіх не вистачає. Та й до того ж у 99 відсотків атовців немає грошей на їх забудову. Тоді навіщо вони їм? Вони навіть не в змозі заплатити податки за ті ділянки. Це ж як золоте теля, з яким не кожен знає, що робити. Звісно ж, вони будуть їх продавати, чим обов`язково хтось скористається. Я не здивуюся, якщо вже завтра з’явиться якийсь окремий забудовник, який скупить в атовців усі ці ділянки»

Якщо не звертати увагу на погано приховану зневагу до соціального статусу ветеранів, то можна зауважити: у двох речах депутат має рацію. По-перше, значна частина ветеранів АТО справді розпоряджається отриманими ділянками не з найбільшою для себе вигодою. По-друге, довкола атовців дійсно активізувалися ласі до чужого ділки, які застосовують свої шахрайські схеми. Подаємо до вашої уваги деякі з них.

— Найпоширеніша зі схем із ділянками під будівництво вписується у формулу «гроші тут і зараз». Зазвичай у ній задіяно ланцюжок людей від посередника до чиновників, які є розпорядниками ділянок від органів місцевого самоврядування, — розповіла нашому кореспондентові голова Центру допомоги учасникам АТО при Київській ОДА Світлана Шеповалова. — Користуючись необізнаністю хлопців у цій сфері, посередники яскраво розписують їм наявні й вигадані складнощі під час виділення та оформлення землі. Аргументи починаються з того, що начебто ділянок на всіх не вистачить, а самотужки їх вибити для себе просто нереально. А коли й виб`єте, то, мовляв, де-небудь на смітнику, і прикладів таких не позичати. Потім вам обов`язково озвучать вартість проекту землеустрою, який тягне не на одну тисячу гривень, розмір щорічного податку на ділянку. Ще й натякнуть, що без хабара вирішити нічого не вдасться. Останній доказ — космічна ціна забудови ділянки, яку несила подужати, навіть якщо двадцять років сидіти на хлібі та воді. Натомість вам одразу пропонують гроші за ділянку, варто лише підписати деякі папери, за якими ту ділянку потім буде переоформлено на іншу особу. Багато хто погоджується й програє…

Дуже показовим є випадок, який стався в Ужгороді. Його оприлюднив учасник бойових дій секретар Ужгородської філії «Асоціації інвалідів АТО» Руслан Ференці. Минулого літа кілька ужгородських атовців погодилися на таку пропозицію за непогану, як їм здавалося, винагороду. Хлопцям заплатили за виділені й одразу переоформлені на третіх осіб ділянки по 500 доларів. Уявіть, що вони відчули, коли згодом дізналися, що ці самі наділи під забудову було перепродано за… кілька десятків тисяч доларів кожний!

Гадаєте, це поодинокий випадок? Аякже! Мер міста Дубна Василь Антонюк навіть звернувся до фронтовиків зі сторінки офіційного сайту адміністрації міста, закликаючи хлопців не погоджуватися на вмовляння численних перекупників. «Ви маєте право розпоряджатися своєю власністю, як забажаєте, — написав він. — Проте моя людська порада: не віддавайте ділянки за безцінь, вони коштують набагато більше, аніж вам пропонують аферисти».

Другий поширений різновид афер із землями для атовців — виділення ділянок під псевдофронтовиків. Знову ж таки в Ужгороді в грудні минулого року Руслан Ференці та голова «Армії гідності Закарпаття» Петро Горзов поширили в засобах масової інформації дуже промовистий факт. Ужгородська міськрада на кінець року виділила для атовців у престижних районах міста 577 земельних ділянок, тоді як міський військовий комісаріат облікував менше як двісті фронтовиків. До того ж значна частина з них ділянок іще не отримала…

Як тут не згадати тих ошуканих атовців, які випустили з рук аж сотню тисяч доларів, повіривши дешевим аргументам? Виявляється, ділянки під забудову в Ужгороді є. Майже 400 вільних наділів можновладці знайшли, але вочевидь «помилково» роздали їх «не тим атовцям».

Є й хитріші різновиди шахрайств або маніпуляцій із ветеранською землею. Про один із них мені в Білій Церкві розповідав член правління «Всеукраїнської асоціації учасників АТО» Микола Гніушевич, який має чималий досвід боротьби із шахраями від владних структур.

— Тут головне нікому сліпо не довіряти, усе треба ставити на громадський контроль. Бо простому смертному дістати від чиновників точну й повну інформацію про міський ринок землі майже неможливо. Та й не факт, що ти отримаєш хорошу ділянку, якщо знайдеш її сам. Минулого року ми знайшли на околиці міста 20 га вільної землі, не зазначених як такі в офіційних документах. Звернулись в інстанції із заявою про виділення цього масиву учасникам бойових дій під дачі. І що ви думаєте? За одну ніч пани депутати ухвалили рішення, яке змінило цільове призначення наділу. І це виключало будь-яку юридичну можливість надання його атовцям…

Особливо знущальними видаються махінації з уже виділеними ділянками. Скажімо, ви отримали рішення міського органу самоврядування про відведення десяти соток вам під забудову. Пройшли як атовець по всіх інстанціях і навіть оплатили наперед недешеві послуги фірми, котра виготовить вам проект із землеустрою. І тут землевпорядник виявляє, що насправді зазначена ділянка на сотку-другу менша за визначені розміри в документах. Не сумнівайтеся: після першої ж вашої скарги поруч з`явиться доброзичливець, який співчутливо пояснить, що в разі вашої відмови від наділу вам шукатимуть новий іще кілька років, а процедуру його отримання доведеться розпочинати заново. Кожен другий, мабуть, погодиться на «синицю в руках».

Існує своя шахрайська схема і в багатьох містах обласного значення та селах. Практично в усіх селах немає генерального плану, що є чудовим прикриттям для перенесення розгляду заяв ветеранів АТО на невизначений термін і деребану землі місцевою «елітою». Часто чиновники користуються юридичною необізнаністю ветеранів і так ускладнюють питання, що багато хто вже й не вірить, що коли-небудь зможе отримати ділянку землі.

То чи можна щось удіяти із цим усім?

— Радикальні вчинки на кшталт мітингів з автошинами, що палають, якщо й подіють на тих, хто «сидить» на земельних питаннях, то ненадовго. Вони ж бо знають у законодавстві кожну шпарину, через яку все-одно здійснюватимуть свої оборудки, — розмірковує Світлана Шеповалова. — Земля завжди буде в ціні, тому непродуманих або поспішних дій треба всіляко уникати. Упевнена, що ошукані в Ужгороді хлопці навіть не поцікавилися вартістю земель у тому районі. Але це ж просто, треба лише звернутися до обізнаних людей і знайомих юристів.

Однак родзинка ситуації не в цьому. Ветеранам радять і в мирному житті триматися купи. Випадки, коли вони утворили, наприклад, земельний кооператив і господарюють на своїй землі самостійно, можна порахувати на пальцях. Найкращий стан справ із виділенням і використанням ділянок ми маємо там, де в органах місцевого самоврядування так чи інакше присутні самі атовці. Приклад — «Асоціація учасників АТО Білоцерківщини», яка ввела в депутатський земельний комітет на дорадчих правах своїх членів. І неодмінно треба наймати юристів, які в змозі контролювати інвентаризацію земельних ділянок та працювати над єдиною картою вільних земельних ділянок.

Автор: Віктор ШЕВЧЕНКО

При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. *Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

Джерело:http://na.mil.gov.ua/

Новини

Військові пенсіонери отримуватимуть підвищені пенсії вже з середини березня – прес-служба Кабінету міністрів України

Опубліковано

на

Пенсійний фонд України з другої половини березня почне виплати перерахованих пенсій військовослужбовцям, повідомила прес-служба Кабінету міністрів України.

“Основні виплати почнуться з 1 квітня. Пенсії будуть перераховані з 1 січня 2018 року. Тобто, в квітні військові пенсіонери отримають перераховану пенсію за січень-квітень. Пенсії будуть перераховані за довідками уповноважених структур, в яких особи проходили службу – Міноборони, МВС і інші. Пенсіонерам не потрібно окремо звертатися до Пенсійного фонду”, – йдеться в повідомленні.

Як повідомляється, при перерахунку будуть враховані: оклад за посадою, оклад за спеціальним званням, процентна надбавка за вислугу років. Окремо будуть перераховані пенсії особам керівного і рядового складу органів внутрішніх справ для них, окрім вище перерахованих виплат, будуть враховувати щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премії за січень 2016.

Відзначається, що пенсійне підвищення буде проходити поетапно. З 1 січня 2018 года середнє підвищення складе 1,5 тис. грн. З 1 січня 2019 до цієї суми додасться ще 750 грн. З 1 січня 2020 року – ще стільки ж. Таким чином, за два роки військові пенсії з нинішнього середнього значення збільшаться приблизно вдвічі.

У повідомленні наголошується, пенсії будуть переглянуті для пенсіонерів 12 силових відомств. Усього підвищення отримають 498 тис. чоловік. У бюджеті Пенсійного фонду для підвищення військових пенсій передбачено 7,8 млрд грн.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. http://ua.interfax.com.ua/news/

Читати далі ...

Cтатті

На передовій скоюється тільки третина самогубств, більшість у тилу

Опубліковано

на

Кількість самогубств серед українських військовослужбовців дещо скоротилася з 2015 року, тільки 30% суїцидів відбувається в зоні АТО

Про це заявив очільник управління морально-психологічного забезпечення Генштабу ЗСУ, генерал-майор Олег Грунтковський в інтерв’ю “РБК-Україна“.

Він зауважив, що проблема з самогубствами серед військових існує, але вона й вирішується. Зокрема, якщо проводити порівняльний аналіз з 2015 року, то є тенденція до зниження суїцидів в армії на 20%.

“Наприклад, з початку цього року завдяки оперативному втручанню та наданню психологічної допомоги командирами підрозділів, офіцерами структур морально-психологічного забезпечення, капеланами вдалося уникнути 9 випадків скоєння самогубства військовослужбовцями”, – наголосив Грунтковський.

Він також пояснив, чому Міноборони зазвичай не розповсюджує інформацію щодо кількості самогубств у армії. За його словами, кількість випадків самогубств, яка є в армії, зазвичай корелює зі середньостатистичним рівнем кількості суїцидів, який є в державі.

“З усіх сумних випадків, близько 30% суїцидів в армії відбувається в АТО, всі інші – в тилу. І ще є така психологічна практика у військах, і не тільки в наших, а й за кордоном: якщо багато розповідати про самогубства і наголошувати на цьому – їхня кількість не зменшується, а зростає. Це дуже тонка професійна робота фахівців-психологів, і тут головне “не нашкодити”, – підсумував Грунтковський.

  • 26 лютого голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець заявив, що з початку проведення АТО на сході України у 2014 році вже близько 600 ветеранів АТО скоїли суїцид.
  • У лютому у Житомирській області на території однієї з військових частин знайшли застреленим військовослужбовця.
  • Через два тижні у полтавському госпіталі знайшли повішеним військовослужбовця.
  • Раніше МОЗ повідомило, що планує створити національну гарячу лінію для емоційної підтримки українців та запобігання самогубствам.

Збройний конфлікт на Донеччині триває з квітня 2014 року. До початку червня 2017 року було зареєстровано приблизно 500 випадків самогубств учасників АТО після повернення із зони бойових дій, заявляв міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, посилаючись на дані військової прокуратури.

У вересні голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я, народний депутат від Блоку Петра Порошенка Ольга Богомолець повідомила, що в Україні створили реєстр самогубств серед ветеранів АТО.

21 лютого 2018 року головний військовий прокурор Анатолій Матіос заявив, що в зоні АТО щотижня скоює самогубство двоє-троє військових, однак у Міністерстві оборони України цю інформацію категорично спростували, назвавши “піаром і маніпуляціями”.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. 

Читати далі ...

Новини

Розенко: “Військові пенсіонери почнуть отримувати підвищені пенсії вже в березні”

Опубліковано

на

Перерахунок пенсій військовим пенсіонерам буде здійснено з 1 січня 2018 року і перші кошти люди почнуть отримувати вже в березні.

Як передає Урядовий портал, про це повідомив віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

Ми виконуємо свою обіцянку про те, що перерахунок пенсій військовим пенсіонерам буде здійснений з 1 січня 2018 року. Зараз якраз триває процес перерахунку і перші кошти люди почнуть отримувати по додатковим відомостям вже в березні. Тобто протягом березня-початку квітня, я переконаний, всі військові пенсіонери отримають свій перерахунок”, – сказав він.

Павло Розенко зауважив, що у цьому році розмір пенсій військовослужбовців підвищиться в середньому на 1500 гривень. “Але це не остаточне підвищення. Наступний етап перерахунку пенсій військовим буде здійснений з 1 січня 2019 року. Ми прогнозуємо, що в середньому пенсії військових пенсіонерів зростуть в 2 – 2,5 рази в залежності від категорії, строку служби,  звання тощо”, – наголосив віце-прем’єр-міністр.

Він також зауважив, що “було б ідеально, щоб таке рішення Уряду було підтримане Верховною Радою України через внесення відповідних змін до законодавства, щоб перерахунок і осучаснення пенсій відбувалися незалежно від політичних обставин згідно із законом”.

“Я сподіваюся, що вже найближчим часом Верховна Рада на законодавчому рівні унормує питання   військових пенсій, але поки цього не відбулося, буде діяти постанова Кабінету Міністрів України і військові будуть отримувати підвищені пенсії вже зараз”, – додав віце-прем’єр-міністр.

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел. 

Читати далі ...

Trending