Connect with us

Соціалка

Хто та як полює на земельні ділянки ветеранів АТО

Published

on

Найпоширенiша схема афер близька до формули «Гроші тут і зараз»

Нещодавно один депутат Київської міської ради, член комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування видав кілька «перлів» чиновницької «мудрості». Цитую: «Ми всі з вами в боргу перед людьми, які захищають нашу з вами свободу та незалежність. Але разом із тим, на мою думку, Верховна Рада пішла найлегшим шляхом із приводу того, як віддячити учасникам АТО. Маю на увазі рішення про виділення їм землі. Ділянок на всіх не вистачає. Та й до того ж у 99 відсотків атовців немає грошей на їх забудову. Тоді навіщо вони їм? Вони навіть не в змозі заплатити податки за ті ділянки. Це ж як золоте теля, з яким не кожен знає, що робити. Звісно ж, вони будуть їх продавати, чим обов`язково хтось скористається. Я не здивуюся, якщо вже завтра з’явиться якийсь окремий забудовник, який скупить в атовців усі ці ділянки»

Якщо не звертати увагу на погано приховану зневагу до соціального статусу ветеранів, то можна зауважити: у двох речах депутат має рацію. По-перше, значна частина ветеранів АТО справді розпоряджається отриманими ділянками не з найбільшою для себе вигодою. По-друге, довкола атовців дійсно активізувалися ласі до чужого ділки, які застосовують свої шахрайські схеми. Подаємо до вашої уваги деякі з них.

— Найпоширеніша зі схем із ділянками під будівництво вписується у формулу «гроші тут і зараз». Зазвичай у ній задіяно ланцюжок людей від посередника до чиновників, які є розпорядниками ділянок від органів місцевого самоврядування, — розповіла нашому кореспондентові голова Центру допомоги учасникам АТО при Київській ОДА Світлана Шеповалова. — Користуючись необізнаністю хлопців у цій сфері, посередники яскраво розписують їм наявні й вигадані складнощі під час виділення та оформлення землі. Аргументи починаються з того, що начебто ділянок на всіх не вистачить, а самотужки їх вибити для себе просто нереально. А коли й виб`єте, то, мовляв, де-небудь на смітнику, і прикладів таких не позичати. Потім вам обов`язково озвучать вартість проекту землеустрою, який тягне не на одну тисячу гривень, розмір щорічного податку на ділянку. Ще й натякнуть, що без хабара вирішити нічого не вдасться. Останній доказ — космічна ціна забудови ділянки, яку несила подужати, навіть якщо двадцять років сидіти на хлібі та воді. Натомість вам одразу пропонують гроші за ділянку, варто лише підписати деякі папери, за якими ту ділянку потім буде переоформлено на іншу особу. Багато хто погоджується й програє…

Дуже показовим є випадок, який стався в Ужгороді. Його оприлюднив учасник бойових дій секретар Ужгородської філії «Асоціації інвалідів АТО» Руслан Ференці. Минулого літа кілька ужгородських атовців погодилися на таку пропозицію за непогану, як їм здавалося, винагороду. Хлопцям заплатили за виділені й одразу переоформлені на третіх осіб ділянки по 500 доларів. Уявіть, що вони відчули, коли згодом дізналися, що ці самі наділи під забудову було перепродано за… кілька десятків тисяч доларів кожний!

Гадаєте, це поодинокий випадок? Аякже! Мер міста Дубна Василь Антонюк навіть звернувся до фронтовиків зі сторінки офіційного сайту адміністрації міста, закликаючи хлопців не погоджуватися на вмовляння численних перекупників. «Ви маєте право розпоряджатися своєю власністю, як забажаєте, — написав він. — Проте моя людська порада: не віддавайте ділянки за безцінь, вони коштують набагато більше, аніж вам пропонують аферисти».

Другий поширений різновид афер із землями для атовців — виділення ділянок під псевдофронтовиків. Знову ж таки в Ужгороді в грудні минулого року Руслан Ференці та голова «Армії гідності Закарпаття» Петро Горзов поширили в засобах масової інформації дуже промовистий факт. Ужгородська міськрада на кінець року виділила для атовців у престижних районах міста 577 земельних ділянок, тоді як міський військовий комісаріат облікував менше як двісті фронтовиків. До того ж значна частина з них ділянок іще не отримала…

Як тут не згадати тих ошуканих атовців, які випустили з рук аж сотню тисяч доларів, повіривши дешевим аргументам? Виявляється, ділянки під забудову в Ужгороді є. Майже 400 вільних наділів можновладці знайшли, але вочевидь «помилково» роздали їх «не тим атовцям».

Є й хитріші різновиди шахрайств або маніпуляцій із ветеранською землею. Про один із них мені в Білій Церкві розповідав член правління «Всеукраїнської асоціації учасників АТО» Микола Гніушевич, який має чималий досвід боротьби із шахраями від владних структур.

— Тут головне нікому сліпо не довіряти, усе треба ставити на громадський контроль. Бо простому смертному дістати від чиновників точну й повну інформацію про міський ринок землі майже неможливо. Та й не факт, що ти отримаєш хорошу ділянку, якщо знайдеш її сам. Минулого року ми знайшли на околиці міста 20 га вільної землі, не зазначених як такі в офіційних документах. Звернулись в інстанції із заявою про виділення цього масиву учасникам бойових дій під дачі. І що ви думаєте? За одну ніч пани депутати ухвалили рішення, яке змінило цільове призначення наділу. І це виключало будь-яку юридичну можливість надання його атовцям…

Особливо знущальними видаються махінації з уже виділеними ділянками. Скажімо, ви отримали рішення міського органу самоврядування про відведення десяти соток вам під забудову. Пройшли як атовець по всіх інстанціях і навіть оплатили наперед недешеві послуги фірми, котра виготовить вам проект із землеустрою. І тут землевпорядник виявляє, що насправді зазначена ділянка на сотку-другу менша за визначені розміри в документах. Не сумнівайтеся: після першої ж вашої скарги поруч з`явиться доброзичливець, який співчутливо пояснить, що в разі вашої відмови від наділу вам шукатимуть новий іще кілька років, а процедуру його отримання доведеться розпочинати заново. Кожен другий, мабуть, погодиться на «синицю в руках».

Існує своя шахрайська схема і в багатьох містах обласного значення та селах. Практично в усіх селах немає генерального плану, що є чудовим прикриттям для перенесення розгляду заяв ветеранів АТО на невизначений термін і деребану землі місцевою «елітою». Часто чиновники користуються юридичною необізнаністю ветеранів і так ускладнюють питання, що багато хто вже й не вірить, що коли-небудь зможе отримати ділянку землі.

То чи можна щось удіяти із цим усім?

— Радикальні вчинки на кшталт мітингів з автошинами, що палають, якщо й подіють на тих, хто «сидить» на земельних питаннях, то ненадовго. Вони ж бо знають у законодавстві кожну шпарину, через яку все-одно здійснюватимуть свої оборудки, — розмірковує Світлана Шеповалова. — Земля завжди буде в ціні, тому непродуманих або поспішних дій треба всіляко уникати. Упевнена, що ошукані в Ужгороді хлопці навіть не поцікавилися вартістю земель у тому районі. Але це ж просто, треба лише звернутися до обізнаних людей і знайомих юристів.

Однак родзинка ситуації не в цьому. Ветеранам радять і в мирному житті триматися купи. Випадки, коли вони утворили, наприклад, земельний кооператив і господарюють на своїй землі самостійно, можна порахувати на пальцях. Найкращий стан справ із виділенням і використанням ділянок ми маємо там, де в органах місцевого самоврядування так чи інакше присутні самі атовці. Приклад — «Асоціація учасників АТО Білоцерківщини», яка ввела в депутатський земельний комітет на дорадчих правах своїх членів. І неодмінно треба наймати юристів, які в змозі контролювати інвентаризацію земельних ділянок та працювати над єдиною картою вільних земельних ділянок.

Автор: Віктор ШЕВЧЕНКО

При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове. *Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.

Джерело:http://na.mil.gov.ua/

Соціалка

Які документи повинні бути в особовій справі при звільненні зі служби

Published

on

Ви військовослужбовець Збройних Сил України, який набув право на звільнення і, на жаль, вирішили звільнитися?
Зверніть увагу на документи, які серед іншого повинні бути в особовій справі:

1. Витяг із наказу про звільнення (по особовому складу)
2. Витяг із наказу про виключення зі списків військової частини (по стройовій частині)
3. Службова характеристика (для подальшого працевлаштуваня)
4. Довідка про доходи (у разі відсутності постійного місця роботи до прийняття на військову службу – для подання в центр зайнятості та нараховування допомоги по безробіттю)

Особисто військовослужбовець отримує:
5. Військовий квиток (заповнений у встановленому порядку з відміткою про звільнення в запас та печаткою, а також із відміткою в розділі про участь у боях і походах – участь в АТО (у разі залучення до складу сил і засобів АТО)
6. Припис до військового комісаріату (разом із обов’язковим зазначенням вихідного номеру, за яким особова справа надіслана до того ж таки військового комісаріату).

Крім того, за потребою Ви можете бути направлені для проходження ВЛК при звільненні.

У разі Вашого залучення до складу сил і засобів АТО і не отримання статусу УБД до моменту звільнення Ви маєте отримати пакет документів:

– довідку про безпосередню участь в АТО
– витяги з наказів ПЗК АТЦ СБУ про залучення (вилучення) до (зі) складу сил і засобів АТО
– витяги з наказів ПЗК АТЦ СБУ (ОТУ) по стройовій частині щодо про прибуття (вибуття) до (зі) складу сил і засобів АТО.

У разі, якщо командир військової частини до моменту Вашого звільнення з військової служби уже направив необхідні документи для оформлення статусу УБД до відповідної Комісії, посвідчення УБД надійде до військової частини, після чого посадові особи надсилають посвідчення до військового комісаріату.

До видання наказу про звільнення Ви можете подати встановленим порядком рапорт:
– щодо отримання матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань за поточний рік (у разі наявності підстав та підтверджуючих документів)
– щодо виплати грошової компенсації за невикористані дні щорічної основної відпустки за поточний рік (у разі наявності таких)
– щодо виплати грошової допомоги для оздоровлення (якщо така не отримувалась протягом поточного року).
– щодо виплати грошової компенсації за неотримане речове майно (у разі наявності такого, порядок визначається постановою КМУ від 16 березня 2016 р. № 178).

Юридична служба Збройних Сил України

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Continue Reading

Соціалка

В Україні створять Міністерство у справах ветеранів

Published

on

Служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції прогнозує початок створення Міністерства у справах ветеранів у 2018 році.

Про це повідомив заступник голови Держслужби ветеранів В’ячеслав Марченко.

“Я думаю, що буде процес ініційований вже наступного року, оскільки всі згодні, що потрібно: ветерани згодні, міністерство профільне згідно, здається, “нагорі” теж є розуміння. Є деякі кадрові питання, фінансові питання, тому очікуємо, що до кінця наступного року вже буде запущений процес створення міністерства. З початку 2019 року – запуск”, – сказав він.

За словами Марченка, кілька разів відбувалися обговорення на рівні Міністерства оборони, Міністерства соціальної політики, в профільних комітетах Верховної Ради, і всі погодилися про необхідність створення такого відомства.

В даний час в Україні понад 300 тис учасників бойових дій, які пройшли АТО а програми підтримки ветеранів в Україні розосереджені між більш ніж 20 міністерствами та відомствами щодо забезпечення реалізації прав на пільги та інші державні гарантії ветеранів. З огляду на кількість цих відомств, надзвичайно важко проконтролювати потік коштів, що виділяються на соціальну підтримку цієї категорії громадян. Зосередження матеріальної бази в одному міністерстві краще забезпечить цільове використання коштів і одночасно контроль за їх витрачанням.

Турбота про ветеранів є важливим елементом мотивації збройних сил і боєздатності армії. Одну з найбільш комплексних систем допомоги для ветеранів з поміж інших країн світу мають Сполучені Штати. Стандартом США в турботі про ветеранів є те, щоб кожен ветеран отримав належні йому привілеї і зміг скористатися всіма правами.

21 млн громадян США, або 7% всього населення, є ветеранами збройних сил США. Міністерство у справах ветеранів США (англ. United States Department of Veterans Affairs, VA) – виконавчий департамент уряду США. Це друге за величиною федеральне міністерство після міністерства оборони США з чисельністю персоналу близько 280 тисяч чоловік. До компетенції міністерства входить оформлення іпотечних кредитів, страхування життя, призначення пенсій, допомог і пільг (включаючи випадки виплати при втраті працездатності, втрати годувальника, медичні пільги і виплати на поховання) для ветеранів збройних сил США і членів їх сімей. Міністерство очолює міністр у справах ветеранів. На сьогоднішній день всі міністри, що призначалися на цю посаду, були ветеранами збройних сил США.  Міністерству належить 153 госпітальних установи, 895 поліклініки й амбулаторії, 125 цвинтарів, а також інші федеральні земельні ділянки та об’єкти нерухомості. Річний бюджет $ 167 млрд (2016).

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Continue Reading

Новини

Скільки будуть отримувати військові з Нового року

Published

on

Уже з 1 січня 2018 року посадові оклади військовослужбовців збільшаться в 4,5 рази. Таку ініціативу Кабмін оголосив ще в серпні, коли була ухвалена постанова «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового й начальницького складу та деяких інших осіб» №704. Аналітики «Слова і Діла» з’ясували, кому з військових та на скільки піднімуть оклади та чи виграють від підвищення рядові солдати.

Головна зміна нової схему грошового забезпечення військовослужбовців – із 1 січня 2018 року посадовий оклад військових залежатиме від прожиткового мінімуму. Тобто зарплати не потребуватимуть ручного керування, а будуть індексуватися автоматично.

Крім того, зростуть оклади за військові звання. Зокрема, за звання «солдат» платитимуть не 30, а 560 грн, а за «майора» – 1420 грн. Ще більше отримає генерал – 1870 грн.

Ще одне нововведення – виплата одноразової грошової допомоги військовослужбовцям, які підписали свій перший контракт. Закладена сума – від 8 до 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Натомість збережені основні виплати військовослужбовцям. А саме: залишається надбавка за особливості проходження служби військовослужбовцями в розмірі до 100% посадового окладу з урахуванням окладу за військове звання та надбавки за вислугу років. Зберігаються надбавки за службу в умовах режимних обмежень та за кваліфікацію, виплата матеріальної допомоги для оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.

Незмінна й окрема щомісячна винагорода військовослужбовцям за безпосередню участь у зоні проведення АТО. З нового року військовослужбовцям, які виконують завдання на лінії бойового зіткнення, винагорода виплачуватиметься в розмірі не меншому, ніж 10 тисяч гривень, а військовослужбовцям, які виконують завдання в інших місцях проведення АТО, – не меншому, ніж 4 500 гривень.

Детальніше – на інфографіці.

 

*При копіюванні матеріалів активне посилання на сайт обов’язкове.
*Точки зору авторів публікацій можуть відрізнятися від позиції редакції.
*Інформація публікується з відкритих джерел.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trending